Altntinckc ConranL De wettige Erfpaam. FEUJ LLETON. Donderda^ 27 December. NIEUWJAARSWEIVSCHEN. Ko. 80S 1928 Honderd dertigste Jaargang. ZIJ, DIE ZICH MET 1 JANUAR1 A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE 101 DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DlRECTIE. IN HET NUMMER DAT MAANDAG 31 DEC. VERSCHIJNT, ZAL WEDEROM GELEGENHEID BESTAAN TOT HET PLAATSEN VAN NIEUWJAARSWEN- SCHEN a 50 CENT a CONTANT. DE DlRECTIE. Radio-hoekje Vrijdag 28 December. Hilversum, 1071 M. 10.10.45 M org en- wijding. 12.15—2.Concert door het Boris Lenski Trio. 4.4.30 Huisvrouwenhaffuur- tje. 4.305.30 Microfoondebutanten. N. Schuurman, piano. N. van Gils, zang. A. v. d. Star, viool. 5.306.Radiopraatje. 6.—7.15 Concert door het Boris Lenski Trio.7.157.45 Schippersies. 8.8.50 Con cert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. 8.50—9.35 Nutslezing door Dr. Snethlage. 9.35—11.30 Va-riete. Winnie HolmanWish. P. Holman. H. Durand. Dans-orkest. 10.Persberichten. Hdzen, 340-9 M. (Na 6 uur 1852 M.) 12.301.30 Concert door het K. R. O.-Trio. 3.4.Vrouwen urtje onder leiding van De Twaalfhoven (K R. O.) 4.5.N. C. R. V. Gramofoonmuziek. 5.6.45 Concert. Mej. A. Stijger, sopraan. Mej. H. Heyden- rijk, alt. Hr. S. P. Visser, orgel. 7.7.30 K. R. O. Cursus Paeciagogie door Dr. J. van Dael. 7.30 V. P. R. O. Spr. Dr N. A. Brai ning: Terugblik en ooruitzichten Ds. G. v. Duyl: Paulus De mystiek van Paulus. Corry van Batenburg, cello. Nancy Stoop, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.2° Sonatenconcert, viool en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.20 2.20 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert. B. Eveline, cello. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Literaire causerie. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Landbouwberichten. 7 05 Pianoduetten van Schubert 7.20 Cine- manieuws. 7.35 Muziek. 7.45 Voorlezing. 8.05 Licht Symphonieconcert, onder leiding van S. Kn-eale Kelley. B. Bailiie, sopraan. 9 20 Nieuwsberichten. 9.35 Gapt. Malcolm Campbell: The Sahara. 9.50 Nieuwsberich ten. 9.55 „Montezuma", de laatste van de Azteken. Historisch stuk van C. Lewis. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Parils „Radio-Paris" 1750 M. 12.50— 2 10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert. 8.5011.20 Symphonieconcert. Daarna „Pelleas en Melisande", van Debussy. Koor, orkest. Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5 05 5.50 Kamermuziek. Scpraan met piano- en vioolbegeleiding. 7.20 Orkestconcert. 8.20 „Hokuspokus", comedje van Gotz. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusferhcusen (Zeesen), 1250 M. 11.503.50 Lezingen. 3.504.50 Orkest concert. 4.507.05 Lezingen. 7.20 Dialogen der wereldliteratuur. 8.20 Causerie. 8.50 Van Menuet tot wals. Hoffmann-kapel Hamburg, 395 M. 10.2011.20 Gramo foonmuziek. 3.35 Vroolijk concert. '5.20 Or kestconcert. 6.20 Orkestconcert. 7 50 „Svl- vester", comedie in 3 tafr., Schurek. „Sin veerte Fru", comedie, Wroost. 9 5011.10 Her-uitz. van buitenl. zenders. Brussel. 500 M. 5.20 Orkestconcert 6.50 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert Orkest en Mme. Darney, zaogeres. 10.35 Sluiten. Ppovinciaai nieuws TEXEL. In de Zaterdag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente, waar alle Ieden aanwezig waren, hadden de vol- gende benoemingen plaats: herbenoemd tot leden en regentes van het Algemeen Armbestuur de heeren F. Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B 84 Zij galoppeerde weg en wuifde met de hand. De vrouw, die uit de woning kwam om het hek te openen, hield een oogenblik de hand voor de oogen, daarop boog zij diep. Francis keerde zich tot haar met een plotselinge vraag. Herkende je me?" De vrouw glimlachte. „Niemand, die uw vader oodt heeft gezien, zou u niet herkennen". Zij zag hoe hij het park door galoppeerde, een beetje verschrikt door zijn donkere uit- drukking. „Vreemd volk, die vreemdelingen", peinsde zij. HOOFDSTGK Xli. „Verbazend!" verklaarde Eustatius met vuur. „Geen an der woord weet ik er voor! „Verbazend?" Francis, die gedoken was in een fauteuil, trok de wenkbrauwen vragend op. „Ik bedoel het geheel", vervolgde Eustatius met een verklarend wuiven van de hand „Deze kleine suite b.v., die ik mij niet herin- neren kan, dat wij ooit gebruikten. Ze ziet er BTo'm en "C. §?6epl?er en mevr. H. RaF Akkerman.; tot regent en regentes van het Alge meen Weeshuis de heer C. Jonker en mevr. D. Dijt—Brans; tot lid van de commissie van toezicht op het Nijverheidsinderwijs de heer J. de Beurs. Gekozen werden tot leden van de schoolcommissie de heeren C. Timmer Jz. en M. Kikkert. Benoemd is tot onderwijzeres te Den Hoorn mej. D. H. Stikkel te 's-Graven- hage en aan de o. 1. school te Den Burg mej. E. Keijser, aldaar. Op een aanvrage van den landarbei- der P. van der Vliet om gel den voor een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet, werd gunstig beschikl Besloten werd, dat de vertegenwoor- diger uit den raad, den heer M. de Graaf op de vergadering van de T. E. M. .tot benoeming van een directeur zal stemmen op nr. 1 der voordracht zijnde de heer Ir. A. C. J. van Mechelen, elect, tech. ing. te Oud-Castel. Verbetering van het Koogerslag, ver- breeding van den Hoornderweg en ver- harding van den weg naai het Horntje. Nadat in een breed advies, dat bij de leden was ingestuurd, het wenschelijke, ook voor meerdere werken, was be- *oogd, bleek, dat voorloopig de genoem- de werken uitgevoerd zouden kunnen worden en werden de volgende ont- werabcsluiten ter vaststelling aangebo- den: De Raad der gemeente enz. besluit: I. behoudens^ het bepaalde onder VIII over te gaan tot verbetering van het Koogerslag do r egalisatie en /er- lenging der bestrating van het slag met s u,atklinkers over een 1. He van rai- geveer 240 meter bij een breedte van 3 meter en tot inrichting van een parkier- terrain voor automobielen; II. behoudens het bepaalde in Vlu'b over te gaan tot het aanbrengen - .ia egalisatie van het terrein van e«ii verharding, breed 2 meter in den weg onder den dulnkant, vanaf hofste 'e Zeewiik tot den polder 't II ntja, 5»- staande in een puinlaac. dik 10 c.M, waarover gespreid 'n basaltlaag, dik 10 c.M., een en ander ingewalst met ge- -ruikmakinp van de gemeente-motor- wegwals; III. over te gaan tot verbreeding tot gemiddeld 9 meter, R-emeten binnen de afvoergreppels en tot oml egging op enke- le plaatsen van den Hoornderweg tus- schen Den Burg vanaf den Suikerweg en den Zuidhaffelerweg; IV. te bepalen, dat de bovenbedoelde werken zullen worden aangevoerd ter verruiming van de werkgelegenheid voor de landarbeiders in deze gemeente; V. de door het Rijk en de Provincie in uitzicht gestelde subsidien in de ge noemde werken, onderscheidenlijk ten bedrage van 50 pet. en 25 pet. der ar beidsloonen te aanvaarden; VI. voor de uitvoering van de gemel de werken aan B. en W. een crediet te verleenen van 16700.— VII. aan het Waterschap „Prins- Hendrikpolder" op Texel kt de kosten van onderhoud van den onder II be doelden weg een bijdrage te verleenen van 75 per jaar, onder voorwaarde, dat de weg door dit waterschap behoor- lijk onderhouden wordt en de weg, al- thans telken jare omstreeks 15 Novem ber, in een vrij goeden staat verkeert; VIII. te bepalen, dat tot uitvoering zal worden overgegaan: a. van het werk onder I genoemd nadat door het Rijk boven de bijdrage, genoemd onder V, een vergoeding zal zijn verleend van ten minste 1000.—; b. van het werk, onder II genoemd, nadat het Bestuur van het Waterschap „Prins-Hendrikpolder" zal hebben be richt zich met het onderhoud van den daar bedoelden weg te belasten en de onder VII genoemde voorwaarde, ver- bonden aan de daarbij verleende jaar- lijksche subsidie, te aanvaarden; IX. het Koogerslag vanaf de Koog tot het zeestrand in onderhoud bij de ge meente te nemen, indien de vergoeding, onder Villa bedoeld, in uitzicht wordt gesteld. Na eenige discussie werden deze voorstellen aangenomen. Vervolgens werd nog een gedeelte van de politieverordening behandeld en wel dat deel, hetwelk betrekking heeft op wegen en straten. Na rondvraag volgde sluiting. uit als een kamer in een paleis. Waar haalde ]e de gobelins vandaan „Van Christie's". „En die brondsjes?" „Eveneens van Christie's. Ik was daar Donderdag eenige uren. Ik kocht die kleine Greuze. Er waren veel liefhebbers voor". ,,Ik zag in de courant, dat je het gekoeht had merkte Eustatius op. „Zes duizend pond Een beetje veel, he?" „Ik wilde het hebben", luidde het onver- schillige antwoord. „Een verduiveld goede reden", gaf Eusta tius toe. „Je schijnt slag te hebben de juiste dmgen te vinden, Francis." „Ik ben Mij, dat je het mooi vindt." "En wat jezelf betreft", ging de jonge man verder, „ik zag nog nooit zulk een verande- ring! Zes weken geleden in die confectieklee- ding en je haar over je ooren je paste hee- lemaal niet in de omgeving! En nu vertelde mijn kleermaker mij varamiddag Francis. „Maak alsjeblieft geen misbruik van het vertrouwen van je kleermaker", viel Francis hem in de rede. „Waar gaan wif vanavond heen?" Eustatius keek op zijn horloge. «Ik zal je de meest gevaarlijke en meest beprate vrouw van Londen laten zien", kon- digde hij aan. „Uitstekend! Hoe laat gaan wij?" „Binnen enkele minuten Ik zal je voorstel len aan mrs. Felecia Dringe." „De dame, die danst?" Eustatius knikte. «Ik zie, dat je van haar hebt gehoord Zij is van goede afkomst, maar gescheiden, com- I ZUIDSCHARWOUDE. In de gehouden vergadering van de IJsclub „Ons Genoegen", werd medegedeeld dat twee leden van het bestuur zich verstaan hadden met het bestuur van de IJsclub „Vol harding" te Oudkarspel, waar men tot een overeenkomst kwam, welke nu aan de verga dering werd medegedeeld en in hoofdzaak in- houdt: Alle leden van „Ons Genoegen" zul len met hun huisgezin toegang hebben op vertoon van hun leden- of huisgezinkaarten, hun door hun vereeniging verstrekt, tot de banen van „Volharding", gedurende den tijd dat deze banen geopend zijn. „Ons Genoe gen" verplicht zich ieder jaar voor 1 Maart aan den Penningmeester van „Volharding" 80 pet. te betalen van de contributie door „Ons Genoegen" geind. echter met dien ver- stande, dat het bedrag, door „Ons Genoe gen" te ontvangen voor kaarten van huisge- nooten van leden ten goede komt aan „Ons Genoegen". De jaarlijksche contributie voor ieder lid zal 1.bedragen. De contributie voor hen, die tijdens de openstelling der banen van „Volharding" lid worden betalen minstens 2. Elk lid van „Ons Genoegen" betaalt dus 1.contributie, waarvan 80 pet. aan „Volharding" wordt afgestaan. Dit geeft een lid recht tot toegang der banen voornoemd, indira dat lid zich ook van een huisgezin- kaart van .,0ns Genoegen" doet voorzien. Andere leden van dat gezin worden op ge noemde banen toegelaten, als ook zij een huisgezinkaart, welke 25 ct. kosten, koopen De opbrengst hiervan is ten bate der kas van „Ons Genoegen". Na eenige besprekingen werd met 14—1 stem deze overeenkomst goedgevonden, en aangegaan voor 3 jaar. Daar het 30-jarig bestaan van de ijsclub reeds gepasseerd is, werd nu goedgevonden dit nu spoedig te houden en daaraan een feestelijk karakter te verbinden, waarna de vergadering gesloten werd. WIERINGERWAARD. Ge m een ter a ad. De raad dezer gemeente vergaderde Maandag 24 December 1928, 's namiddags 2 uur. Voorzitter, tevens secr-etaris, de h-eer C. Haringhuizen. Afwezig met kennisgeving de heer P. Visser Az. Allereerst deed de voorzitter mededeeling, dat gelijktijdige aanl-eg van electriciteit en waterleiding aan den Walingsweg geen be- zuiniging beteekent. Deze zaak zal nog nader onderzocht worden. Wat het vervangen der houten leuning bij den tramovergang door een ijzeren leuning betreft, dit zal een bedrag vorderen van 298.34. De oude leuning zal eventueel dienst kunnen doen voor afzetting van de vuilnisbergplaats aan den Noorddijk Allereerst zijn ingekomen enkele versla- gen, rekeningen en overzichting, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Verder is ingekomen een overzicht van ontvangen gew-etensgeld ten bedrage van f 4673. Van den heer K. Schenk is ingekomen een verzoek om ontheffing van hondenbelasting. Algemeen goedgevonden om een 14 jaar ont heffing toe te staan. Van de Commissie voor wegen en kanalen te Schagen is ingekomen een verzoek om een bijdrage van f 400's jaars, gedurende 40 jaar. B. en W. stellen voor 200 subsidie per jaar toe te staan. C. J. Blaauboer zag er geen voord-eel voor Wieringerwaard in. Bij de toename van het goederenvervoer per as, voorziet spr., dat het wel eens kon blijke-n niet rendabel te zijn. Ook vreest hij achteruitgang bij de tram. Verder wordt er weer grond aan de cultuur onttrokken, terwijl weer anderen de dupe zullen worden door de onteigeningen, die noodwendig met den kanaalaanleg zullen samengaan. De heer J. Speets deed een ander geluid hooren. Deze deed het genoegen, dat B. en W. althans 200's jaars voor dit mooie doel willen beschikbaar stellen. Hij vindt het voor- al in de toekomst van groot belang een flink breed voorwater hier dichtbij te hebben. De voorzitter achtte het in de toekomst wel van belang. Het zou mogelijk zijn, dat t-e Oudesluis, Nieuwesluis en aan den West- Friesch-en dijk laadplaatsen ontstaan. Na ernstige bespreking word het voorstel van B. en W. aangenomen met alleen de stem van den heer C. J. Blaauboer tegen. De voorzitter hoopte, dat door dit besluit in de toekomst het streekbelang zal worden gediend. B. en W. van IJselmonde v-erzoeken ad- haesie te betuigen ter zake toepassing artikel 122a der Gemeentewet, d. w. z. betreffende forensenbelasting. Het werd voor kennis- promitteert zich een beetje en wordt geexcu- seerd o-p grond van haar temperament. Je ontmoet bij haar een vxeemd gezelschap, maar ze zijn gewoonlijk de moeite waard." „Het klinkt als een onderneming, die m>j aantrekt", verklaarde Francis. Indien je even belt, kan de wagen voorkomen. Weet je zeker, dat je niet meer van die cognac neemt voor wij vertrekken?" Eustatius slenterde naar het buffet en be- diende zich zelf. Francis nam het waar van de plaats, waar hij gezeten was, met half ge sloten oogen. De hand, die de flesch vast hield, beefde lichtelijk. Er waren andere tee- kenen, dat de jonge man de laatste weken niet bijzonder matig had geleefd. „Heb je d-eze week wat zwaar geleefd?" vroeg Francis, nadat zij Chatfield House hadden verlaten en hadden plaats genomen in den wagen. Zijn heer schudde het hoofd. „Ik behoorde een beetje beweging te ne men", gaf hij toe. „Ik heb mij te druk met jou bezig gehouden." Francis glimlachte. „Beweging is hier een afgodendienst, ge- loof ik", zeide hij. „Ik neem ze zelf ook maar weinig". „Je rijdt in het park op een onmogelijk uur", herinnerde Eustatius hem. „Afleen wanneer ik er lust in heb. Ik vind het moeilijk te breken met de gewoonte vroeg op te staan." „Het jachtseizoen begint spoedig", merkte Eustatius op, „dat zal ons wel weer in condi- tie brengen. Apropos, hoe ging het je op het schietterrein?" geving aangenomen, De Ned. Politiehondenvereniging verzocht toetreding der gemeente als begunstiger, te gen een jaarlijksche contributie van f 10. C. van der Kolk stelde vooi toe te staan. Het nut van goede politiehonden mag niet onderschat worden. De heer J. F. Goossens vond, dat deze zaak meer ligt op den weg van het rijk. Met alleen de stem van den heei Van der Kolk voor, werd besloten, afwijzend te be- schikken. Evenwel zal deze zaak de aandacht blijven hebben van B. en W. De Ned. Vereeniging tot bevordering van Arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten verzocht een jaarlijksche bijdrage van 50. Ofschoon deze zaak zeer zeker de sympathie heeft van B. en W. moeten zij toch voorstel len, afwijzend te beschikken. De heeren Van der Kolk en Speets waren't eens met B. en W., dat het zielenaantal van een gemeente van invloed moet zijn op de te verleenen bijdrage. H-et gaat niet aan, dat b.v. Amsterdam, Zijpe en Wieringerwaard als geheel onge- lijke gemeenten, toch evenveel per jaar bij- droegen. In dezen geest zal de afwijzende beschik- king dan ook aan de aanvraagster worden gemotiveerd. Van den erflater J. Waiboer Hz. werd een legaat aangeboden van 200 met de ver- plichting voor de gemeente, om het graf te onderhouden. Door all-en w-erd goedgevon den, dit legaat te aanvaarden, wanneer de thans rechthebbende op dat graf die rechten aan de gemeente ov-erdraagt, en zoolang de begraafplaats als zoodanig door de gemeen t-e in stand gehouden wordt. Algemeen werd goedgevonden, aan den heer C. J. Blaauboer, en aan den heer C. Bakker ontheffing te verleenen, ten aanzien van tie Bouw- en Woningverordening Bij den eersten aanvraag onthield d-e heer C. J Blaauboer zich van stemming. Benoeming Armvoogd. Aftredend de heer D. Sl-eutel Dz. Nummer 2 stond de heer D, Kaan. D. Sleutel Dz. werd met algemeene stem- men herbenoemd. Met algemeene stemmen werd de h-eer S. Sieswerda benoemd tot lid van de Comm van toezicht op h-et Lager Onderwijs Num mer 2 van de voordracht was de heer H Cornel issen. Over 1928 had deze gemeente ontheffing gekregt n van het onderwijs in lichamelijke oefening. B. en W. stellen voor, dit ook voor 1929 te vragen, vooral nu pas in het volgend jaar met de applicatiecursus kan worden begon- nen. Algemeen w-erd het goedgevonden. Met algemeene stemmen werd het suppl-e- toir kohier Hondenbelasting vastgesteld. Verder werden goedgekeurd eenige af- en overschrijvingen, dienst 1928, tot een bedrag van f 394,63. Met algemeene stemmen were de suppletoire begrooting vastgesteld. Bij de rondvraag wierp de voorzitter een terugblik op 1928. Wij moge#, zeide spr., te- vreden zijn. Het veebedrijf werd niet in he- vige mate getroffen door mond- en klauw- zeer. De opbrengst in den landbouw was goed te noemen. Wij hopen, dat het volgende jaar voor onze gemeente goed moge zijn En met de beste wenschen voor het jaar, dat kort, sloot de voorzitter de laatste raadsver- gadering in 1928. HENSBROEK. Vrijdag vergaderde de IJsclub in het lokaal van den heer K. de Boer. Nadat de waarn. voorzitter, de heer Jac. Kolder, de vergadering met een woord van welkoni had geopend, was het woord aan den penningmeester, aan wiens verslag wij ontleenen, dat was ont vangen 262.7914, uitgegeven 79,71, waardoor een batig saldo was ontstaan van 183.0814. De rekeningen werden nagezien door de heeren D. Leegwater en W. Los, in orde bevonden en goedgekeurd. Naar aanleiding van het feit, dat in het komende jaar de koninklijke goed- keuring op de statuten afliep, werd be sloten, deze opnieuw aan te vragen. Bij de daarna gehouden bestuursver- kiezing werden de heeren W. Los en L, Mantel met algemeene stemmen geko zen. Van den heer Kooiman was bericht ontvangen da> hij door drukke werk zaamheden gedwongen was te bedanken als voorzitter van de ijsclub. Na gehouden stemming werden de heeren D. Wit en A. Gunder (beiden niet aanwezig), respectievelijk tot voorzitter en vice-voorzitter benoemd. „Uitstekend. Ik denk niet, dat ik de moeite doe daar nog eens heen te gaan. Ik schoot wel snippen toen ik een kleine jongen was. Dat was moeilijker dan die zwarte dieren, die ze hi-er „clay pigerons" noemen". Je zult zien, dat de fazanten in Chatfield je kunnen p'lagen", waarschuwde Eustatius hem. „Hier zijn wij er! Voordat we binnen gaan, Francis, je weet wat je te wachten staat? Herinner je, dat je dit soort amuse ment gevraagd hebt." „Je bent van alle verantwoordelijkheid af", luidde de rustige verzkering. Zij sloegen een kleine laan in en hielden stil voor een groot, wit steenen huis uit geen enkel raam daarvan kwam ook maar een straaltje licht. „Ben je er zeker van, dat we niet verkeerd. zijn?" vroeg Francis, een beetje weifelend, terwijl ze de trappen bestegen. „Het huis schijn' onbewoond?' Zijn gids glimlachte en wees naar de plek, waar een dozijn auto's stonden te wa-chten aan de andere zijde van de allee. „Felicia heeft fantasieen", zeide hij. „Elk raam heeft zware gordijnen en alle lichten hebben donkere schermen en een Oostersch effect vermoed ik." De deur werd onmiddellijk geopend. Een mannelijk bediende nam hun hoeden en jas- sen in ontvangst en noodigde hen uit hem te volgen. Zij werden gebracht naar een ruin; en overvol vertrek, met een buffet tegen den wand en kleine groepen, mannen en vrouwen van alle leeftijden en kringen, die gezeten waren of stonden De kamer was behange-i met zware, zwarte gordijnen. De daarop volgende rondvraag tever- de niets op, waarna de voorzitter onder dank kon sluiten. WINKEL. Tot bestuursleden der woningbouw- vereeniging „Winkel" zijn in de op 24 December gehouden vergadering be noemd de heeren P. Bart en A. de Rid- der. Voor de betrekking van vader en ntoeder in het wees- en armenhuis, heb ben zich 22 echtparen aangemeld, STOMPETOREN. Bij de alhier gehouden verpachting van gras- en rietgewas om en in de Schermeer, was de opbrengst van het gras 15309 (het vorige jaar 15645), en die van het riet 1250 tegen f 532 in 1927. De totale opbrengst'is dus f 382 meer dan bij de vorige verpachting. BERGEN. Onze oud-plaatsgenoot, de heer C. Punt, voorheen tijdelijk agent van poli tic te Zandvoori,, heeft thans in die ge meente eene vaste aanstelling als zoo danig gekregen. Ingekomen personen. P. Kooij, D.G., z.b.„ Bosch laan 5 uit Frankrijk. H. Schuitema, N.H., huis- knecht, Eeuwigelaan 16 van Haarlem. D A. P. Boonstra, D.G., z.-b., Beemsterlaan 15, ambtshalve. C. Vosse, R.K., religieuse, Loudelsweg 20 avn Warmenhuizen. A. van der Stoop, R.K., dienstbode, Kerkedijk 27 van Harenkarspel. J. Wolza-k, wed. J. Dogger, N H., z. b., Schoolstr. 3 inw. vain Alkmaar. A. Swaan, echtge. J. E. Ruiter, geen, z. h, Breelaan 18 van Renkum. A. J. Luinge, N.H., z.b., Komlaan 8, ambtshalve. A. Groen, echtge. A. Geurts, O.K., z.b., Ooster- weg 14 van Egmond aan Zee. L. Hoek, N.H., boekhouder, St. Ant.straat 19 van Alk maar. E. Wilms, echtge. L. Hoek, N.H., z.b., St. Ant.straat 19 van Alkmaar. E. C. M. Wagendrever, echtge. Ph. A. de Groot, R.K., z.b., Tuindorpweg 15 van Alkmaar. V. E. van Vriesland, N.I.-, letterkundige, P Panderstraat 5 van Blaricum. J. E. A. Peerenboom, R.K., z.b., Doorntjes 46 van Rotterdam. W. Hartman, N.H., tuinbaas, Kanaaldijk 55 van Heemstede. A. Dijke- ma, Ger. K., dienstbode, Breelaan 41 van Ulrum. P. Th. Verwer, R.K., Rector Re- traitenhuis, Loudelsweg van 's-Gravenhage. M. C. Cornelisse, geen, koopman, Berger- weg 69 van Schoorl. H. G. J. Speel, R K., onderwijzeres, Loudelsweg 20 van Hazer^- woude. G. Balvers, R.K., dienstbode, Ver- spijekweg 7 van Alkmaar. A. de Heer, N. H., z.b., van ^eenenpark 5 van Alkmaar. W. van den Born, N.H., huishoudster, J. Ol- denburglaan 42 van Heiloo. A. M. ds Moor, geen, verz.agent, St. Antoniusstr. 43 van Alkmaar. G. de Roeper, R.K., z.b., Kogendijk 31 van Zandvoort. H. Slote- maker, N.H., landbouwer, Kanaaldijk 79 van Hoogwoud. R. J. Valkhoff, geen, letter kundige, Nachtegalenlaantje 17 van Amers- foort. M. H. Schneiders, R.K., apoht. ass Beemsterlaan 7 van Ravenstein. A. Pie- ters, N.H., gep., M. Wiegmanweg 8 van Amsterdam. J. H. Meskes, R.K., grond- werker, Dorpsstr. 65 van Amsterdam. E. G. J. Koning, R.K., z.b. Loudelsweg 20 van Hoorn.— E. van den Hul, N.H., boeren- knecht, Kogendijk 80 van Monnikendam. H. Veul, R.K., z.b., Karel de Grootelaan 26 van Winschoten. F. A. H. Otten, R.K journalist, Oosterweg 56 van Alkmaar. C W. Hagen, D.E., electr. inst., Zuidlaan 29 van Amsterdam. Th. Hagen, E.K., z.b., Zuidlaan 29 van Amsterdam. Th. J. van den Berg, R.K., chauffeur, Lijtweg 32 van Oudkarspel. M. A. Messchaert, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Amsterdam. M Wiemer. E.L., kinderjuffr., Hoflaan 25 uit Duitschland. D. Jimming, N.H., z.b., Broekbeeklaan 10 van Zijpe. J. F. ten Voorde, N.H., dienstbode, Breelaan 116 van Schoorl. Th. W. Dorresteijn, R.K., z.b., Dorosstraat 44 van Bergen op Zoom. S. A. Brouwer, R.K., gezelschapsdame, Eeuwi gelaan 12 van Zwolle. J. F. Jansen, R.K., kellner groote vaart, Tuindorpweg 19 van Alkmaar. A. M. van Dijk, N.H., dienst bode, van Reenenpark5 van Alkmaar. Vertrokken personen. D. A. P. Boonstra, D.G., z.b., van Beem* sterlaan naar Haren (Gr.) A. Binnema, G.K., z.b., van Pensionaat naar Alkmaar. Gr. Koetnan, N.H., huishoudster, van Zee- weg naar Hilversum. H. Bierenbroodspot, geen, hotelhouder van Hofloon naar Amster dam. IT. M. de Git, R.K., z.b., van Pen sionaat naar Schermerhorn. G. Vader, R K., kellner, van Bergerweg naar Alkmaar. T. Bok, echtge. C. Prins, R.K., z.b., van „Felica is niet hier", fluisterde Eustatius. „Ik vermoed, dat ze zich gereed maakt voor den dans. Daar aan den anderen kant van die gordijnen is het atelier. Laat eens zien, wie er zijn? Dat is mrs Deane, de schrijfster van twintig of dertig romans een dwaze vrouw vind ik haar, maar knap. Zij praat met den ouden Ponder-Blossom daar aan den overkant,oir George Ponder, je weet wel, de groote sportsman! Dan hier juist aan je linkerzijde Stein, de eigenaar van al de renpaarden. De vrouw in den hoek „Wie is de jonge dame", viel Francis hem in de rede, „die juist opgestaan is van de tafel in den hoek en je schijnt te herken nen?" "Peggy Layton. Operette. Ze zeggen, dat zij slechts twee en twintig is, maar zij is zoo modern als ze maar zijn kan. Wat wil je?" „Stel mij alsjeblieft voor", verzocht Fran cis. Er moest een teeken van verstandhouding zijn gewisseld tusschen Eustatius en de jonge dame, want zij kwam glimlachend naar hen toe. Zij1 was zeer gedurfd gekleed, hoewel laar eenvoudig opgemaakt haar en groote Tauwe oogen in tegenstefling een indruk gaven van een ingenue. Zij zei Eustatius goe- dendag als een goede kennis. „Het is mij aangenaam, je mijn neef den lertog van Chatfield voor te stellen", zeide hij. „Miss Peggy Layton, excuseer mij een oogenblik. Stein heeft een paard, dat morges moet rennen; ik wensch er meer van te we ten." (Wordf vervolg'd.y

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5