VISITEK AARTEN •fifteen &cc~ gllollolloll»ll>l«»«l»toll«Mell«ll»tel>l«ll«liailBlg MM ISSl Tabletten Kanaaldijk naar Alkmaar. N. B. Stone house, Ger., student, van Kruisweg 10 naar Duitschland. J. E. Groctes, echtge. A. Leeuwangh, N.H., z.b., van Russenweg naar Alkmaar. A. Schaak, echtge. A. j. v. d Riet, N.H., z.b. van Kogendijk naar Zand voort. J. Hiemstra, N.H., banketbakker, van Breelaan naar Kollumerland c.a. A P. H. Laibordus, N.H., dienstbode, van Rus senweg naar Amsterdam. E. M. Ariens, R.K., leerares, van Dorpsstr. naar Tilburg M. C. Groot, R.K., z.b. van Pensionaat naar Westwoud. J. J. Admiraal, R.K winkelbecl. van Zakedijkje naar Haarlem. W. Bok, N.H., sluiswachter, van Kanaaldijk naar Den Helder. E. Bijl, N.H., dienst bode, van Kastanjelaan naar Alkmaar. IJ. C. Vendel, R.K., arbeider, van Heerenweg naar Wijk aan Zee en Duin. R. Klijn, N.I makelaar, van Berkenlaan naar Amsterdam Th. J. C. Zeeman, N.H., cafehouder, van Oude Prirwweg naar Alkmaar. G. Kerstc, R.K., broodbakker, van Dorosstr. 80 naar Haarlem. A. Gorter, N.H., winkelbed van Russenweg naar Alkmaar. W. K. v. d. Ochtend, Ger., dienstbode, van O. Prins- weg naar Haarlem. J. Verweel, N.H., z.b, !K1. Dorpsstr. 9 naar Heiloo. A. G. M. Klanker, R. K., dienstbode, van Dorpsstr. 116 naar Limmen. J. M. Stoop, G.K., huis houdster, van Broekbeeklaan naar Alkmaar A. Kleverlaan, echtge. J. M. Greenland, R.K., z.b. van Molenstr. naar Alkmaar. A. Bos, geen, ingenieur, van Meerwijklaan naar- Eindhoven. G. J. H Lommerse, R K.. z.b., van Pensionaat naar Hillegom.B Elsinga, N.H., dienstbode, van Bergerweg naar Amsterdam. A. J. Boschma, N.H, dienstbode, van Breelaan naar Amsterdam J. C. v. d. Horst. W.H., geleidster, van Verspijckweg naar Baarn. E. Chr. Blan- kendaal, R.K., z.b., van Pensionaat naar Warmenhuizen. J. M. Loogman, z.b., van Pensionaat naar Uitgeest. J. P. Reinders. iR.K., z.b., van Pensionaat naar Warmen huizen. A. G. M. Butter, R.K., z.b van ijn. Oldenburglaan naar Alkmaar. A. A. A. Schipper, R.K., z.b., van Pensionaat naar Hoogkarspel. P. E. Euwes, wed. dr. A. C Antusch, E.L., z.b., van v. Borselenlaan naar Eindhoven. J. A. van Enst, N.H., Hoofd eener School, van Prinsesselaan naar Smal- lingerland. S. de Wit, N.H., banketbakker, van Breelaan naar Haarlem. C. Doom, R.K., dienstbode, van Dorpsstr. naar Am sterdam. Jb. Gravestein, geen, z.b van Wilhelm.laan naar Amsterdam. J. T. Ste- vers, R.K., z.b., van Loudelsweg naar Ilpen- dam. J. C. v. d. Zel, N.H., z.b., van Voert- laan naar Schoorl. H. Bult, N.H., z.b van Kogendijk naar Eindhoven. C. Tiebie. R.K., dienstbode, van Filarekiweg naar Akersloot.. C. H. M. Rensing, R.K, zb., van Pensionaat naar 's-Gravenhage. H M. Gorter, N.H, winkeljuffr., van Molenstr naar Arnhem. B. M. van Tricht, N.H z.b., van Berkenlaan naar Deventer. P. Kuiper, N.H., chauffeur ,van Schoolstr naar Heiloo. P. Baas, N.H., landbouwer, van Kanaaldijk naar Alkmaar. D. A. P. Boon- stra, echtge. J. Beukema, D.G., z.b., van Beemsterlaan naar Alkmaar. N. E Cohen, Rem. Hulp, huishoudster, van Prins - laan naar Amsterdam. A. Timmerman, wed. Koning, N.H., z.b., Bergerweg 48 naar Dalfsen. C. P. M. Broers, R.K., monteur, van Dorpsstr. naar Alkmaar. A. ten Hoe- ve, N.H., verpleegster, van Verspijckweg naar Wonseradeel. C. Struijlaart, R.K., winkel- bediende van Geestweg naar Alkmaar. A. Bakkum, R.K., klerk, van Kruisweg naar Alkmaar. P. J. Klanker, R.K., broodbak ker, van Dorpsstr. naar Castricum. A. A Rietveld, R.K., dienstbode, van Dorpsstr naar Castricum. Sj. Fopma, N.H., bloe- jnist, van Lijtweg naar Breda. J. M H. Stentrop, N.H., bakkersknecht, van Loudels weg naar Amsterdam. T. Goedemoed, N H., z.b., van Versp.weg 7 naar Amsterdam Jb. Roozendaal, R.K., boerenknecht, van Kerkedijk naar Haarlem. E. Th. J van Lunenburg, R.K., z.b., van Pensionaat naar Haarlem. G. Akekrman, wed. J. F. v. d. Oord, N.H., z.b., van Renbaanlaan naar Amsterdam. C. J. Wielage, N.H., koop man, van Renbaanlaan naar Alkmaar. G F. van der Oord, N.H., z.b., van Renbaan laan naar Alkmaar. D. G. Struwe, Rem afd. chef. Ned. Spoorwegen, van Breelaan naar Amsterdam. burgemeester en wethouders, contro- leurs van den plantenziektenkundigen dienst, de heeren van Steijgeren en van Her- wijnen; de heer Renaud, tuinbouwleeraar te Zuidscharwoude en de heer Band, tuinbouw- vakleeraar te Nieuwe Niedorp. Nadat de voorzitter van de vereeniging, de heer Jb. de Boer, aile aanwezigen een hartelijk welkom heeft toegeroepen, gaf hij een uitvoerige uiteenzetting van de wor- dingsgeschiedenis. Hierna ging het gezelschap een kijkje ne- men in de poterbewaarplaats. De bewaarplaats heeft een lengte van 52 Meter en is 7.50 M breed. In het gebouw bevinden zich 38 stellingen. Op elke stelling kunnen geplaatst worden 13 lagen van 6 bakken aan elke kant, dus in het geheel 156 bakken per stelling. Neemt men nu in aan- merking, dat er in het geheel 38 stellingen zijn, dan komen we tot een berekening van 5928 bakken. Om deze stellingen gemakkelijk te bereiken is 'n klein spoor aangelegd en zijn 2 lorries aanwezig. Verder zijn op verschillende plaat- sen luchtkokers aangebracht. De geheele in- richting is aan alle kanten van dubbel glas voorzien en op den zolder ligt een dikke laag turfmolm, waardoor de vorst buiten het ge bouw wordt gehouden. Momenteel waren er 2 soorten planters, n.l. afgesproten en niet afgesprotenen. Daar hiervoor een verschillende temperatuur be- noodigd is, zal er een schot tusschen ge plaatst worden. Het bestuur stelt zich voor, naar men ons mededeelde, het volgende jaar de aard- appelen te doen inbrengen in de maand Sep tember. Door 54 tuinbouwers waren reeds 5309 bakken ingebracht, dus was de bewaar plaats nu reeds bijna geheel vol. Wellicht is hij het volgende jaar al te klein. Op verzoek van de tuinbouwvereeniging deelen wij nog mede, dat de bewaarplaats voor een ieder gratis zal zijn te bezichtigen, elken Woensdag en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur. KOEDIJK. Dinsdagavond werd door de leerlingen der Zondagsschool, het Kerstfeest gevierd in het kerkgebouw wat daarvoor passend was versierd en waarbij twee mooi verlichte kerstboomen prijkten. De kerstvertelling werd gedaan door Da. Haumersen, die de bijeen- komst opende en de gemeente liet zingen Gez. 229 vers 1. Bij de regeling van het feest verleenden verschillende dames hunne mede- werking. Bij de vertelling liet Dr. den Har- tog pass en de beelden op het doek brengen Bij het tweede gedeelte, waarbij een engelen- figuur op het doek verscheen, zong mevr. KikkertKostelijk een passend lied. Het ge heel werd afgewisseld door zangnummers der kinderen. Aan de kinderen werden ver- snaperingen uitgedeeld en bij het verlaten der kerk ontving elk nog een kleine verras- sing. Na nog een ernstig woord gericht te hebben tot de ouders en na gewezen te heb- ben op de taak jcgens het kind en nadat de gemeente gezonget, had Gez. 229 vers 7, was deze goed geslaagde avond ten einde. SCHERMERHORN. Dinsdag 25 dezer gaf de Rederijkerskamer „Amicitia een uitvoering. De zaa1 was flink bezet. Opgevoerd werd het Ghetto drama „Dertig Zilverlingen". Met de keuz van dit stuk heeft „Amicitia" hare krachte' wel wat overschat, alhoewel wij haar dikwijls moeilijke stukken hebben zien opvoeren. Mej. D. Kan speelde de rol van Sipporah, vrouw van Da Selber onberispelijk. Deze, een der moeilijkste rollen, was haar ten voile toever- trouwd en kwam uitstekend tot haar recht Voor de meeste der tooneelisten was de rol even wel te moeilijk, terwij! bij enkeien zelfs de rolvastheid te wenschen overliet. OUDKARSPEL. Opening van de poterbewaarplaats. Zaterdag heeft de officieele opening plaats gehad van de poterbewaarplaats van de Tuinbouwvereeniging „De Eendracht". Om 2 uur hadden zich in de bovenzaal van den heer Vis vele belangstellenden vev- zameld, o. w, het college van geen telefoon noodig heeft, was het zijn bedoeling, deze op te zeggen. Toen hij zulks echter in een vergadering van B. en W. mededeelde, werden door de bei- de wethouders enkele gezichtspunten naar voren gebracht, welke allicht in deze vergadering beter door hen, dan door mij naar voren gebracht kunnen worden. De heer v. Kampen (weth.) memoreer- de, dat 15 jaar geleden de burgemeester als particulier, telefonisch werd aange- sloten. Vele malen is deze aansluiting gebruikt voor zaken der gemeente. Voor al in de drukke distributiejaren heeft de gemeente hiervan geprofiteerd. En nu achten wij, als wethouders, op- zegging niet wenschelijk in het belang der gemeente en der gemeentenaren. Het hoofd der gemeente moet o. i. ook buiten de kantooruren telefonisch be- reikbaar blijven hetgeen b.v. bij ziekte of ongeval voor de ingezetenen van groot belang kan zijn. Kortom, voor al le zaken van gemeentebelang achten wij het noodzakelijk, dat deze aanslui ting blijft bestaan en stellen daarom voor, deze vanaf neden te nemen voor rekening der gemeente. De heer Slijker kon zich daarmede zeer goed vereenigen, en achtte het ook nuttig in geval van brand. De heer Lek ondersteunde dat en kon zich ten voile met het voorstel vereeni gen. De voorzitter verklaarde, als particu lier geen telefoon noodig te hebben, doch was gaame bereid hij was toch 's avonds bijna altijd thuis ten alien tijde de belangen van gemeente en bur gers te behartigen. Het voorstel werd daarna met algem. stemmen aangenomen. 2. Verhuring land veenderij. De voorzitter deelde mede, dat dat land met Kerstmis vrij komt en dus op- nieuw verhuurd kan worden. Tevens wilde hij opmerken, dat de herstelling ren, n.l. de school-uitbreiding en de op- lossing der Twuyverweg-kwestie; voor- al over het laatste sprak hij zijn groote voldoening uit en hoopte dat aanbeste- ding spoedig zou volgen. Ik acht mij geroepen, aldus spreker, alle raadsleden dank te zeggen voor de wijze, waarop zij mij mijn taak gemak kelijk hebben gemaakt. Alle besprekin- gen hoewel er natuurlijk wel eens verschil van meening bestond zijn steeds gevoerd in goede harmonie en aangenamen geest. Mijn hartelijken dank daarvoor, in 't bizonder ook aan onze beide wethouders, waarmede ik zoovele malen vergaderde, en die mi' steeds met goeden raad en daad hebben bijgestaan. De vriendschappelijke ver- houding die reeds bestond is, zoo moge- lijk, door deze samenwerking, mijner- zijds nog toegenomen. U alien wensch ik een prettig Kerstfeest en een geluk- kig hieuwjaar. Moge 1929 voor alle ingezetenen uit de geheele gemeente en in alle opzich- ten een goed jaar worden. Gaarne wil ik daarbij nog uitspreken een woord van lof aan de persvertegen- woordigers, hier aanwezig, voor hunne goede gezindheid en juiste verslagen van hetgeen hier verhandeld is. Weth. v. Kampen was overtuigd te spreken als tolk van alle aanwezige raadsleden, indien hij zijn welgemeen- den dank uitsprak, voor het vele goede werk dat door den voorzitter in het be lang der gemeente was verricht. Uw sa menwerking, zoowel met den raad, als met ons, wethouders, was steeds boven alien lof verheven en het is namens ons alien, dat wij u in het komende jaar veel geluk toewenschen. Daarna sluiting. Op verzoek van het raadslid, den heer K. Lek, recitificeeren wij gaarne een kleine onjuistheid, welke in ons vo- rig raads vers lag is ingeslopen. Het was n.l. niet de heer D. Hartman, welke bij VOOR HET LEVEREN VAN UW BEVELEN WIJ ONS ZEER GAARNE AAN. Z2 HANDELSDRUKKERIJ C N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON EGMOND AAN ZEE. „J. J. Cremer" in de Prins Hen- drik Stichting. Het was Zaterdagavond een bijzondere avond in de Prins Hendrik Stichting te Eg- mond aan Zee. Door de Koninklijke Letter- lievende Vereeniging „J. J. Cremer" uit Haarlem was verzocht een tooneeluitvoering te mogen geven voor de oude zeelieden in de Stichting, welk verzoek natuurlijk met graag- te werd toegestaan. Hoe meer afleiding aan de oudjes kan worden gegeven, des te min der gevoelen zij het zoo vaak eentonige van hun bestaan. Opgevoerd werd „In het gou- den haantje", klucht in 3 bedrijven door Otto Harting, en zij is een waar succes geweest. Door de verpleegden werd buitengewoon genoten en de stemming kwam er al ter- stond in toen zij voor het begin reeds wer den onthaald door de Vereeniging „J. J. Cre mer" op tabak, sigaren en toffees, gratis be- schikbaar gesteld door de Firma Van Nelle en de Firma Droste. Het spel van „J. J. Cre mer" was van zeer superieur gehalte, voor- naam en toch waar noodig bijzonder komisth. Of juister: het laatste sorteerde te meer effect door het eerste. Het welverdiend applaus heel vaak bij open doek, was een duidelijk teeken van meaeleven met hetgeen werd opgevoerd. Nadat aan het einde door den Directeur een hartelijk woord van dank gesproken was voor de groote sympathie welke „J. J. Cremer" getoond had voor den ouden zeeman te gevoelen, met hier geheel belangeloos deze uitvoering te geven en dan nog de oudjes daarbij te tracteeren, gaf de Voorzitter der Vereeniging „J. J. Cremer" de hr. W. Kruijshoop onder meer ten antwoord, dat zij niet voor niets het praedicaat „Ko- ninklijke" mocht voeren, zoo zij niet geheel met het iofwaardig streven der Prins Hen drik Stichting instemde en spreker bood na mens „J. J. Cremer" uit sympathie met onze oude zeelui een som van honderd gulden aan als liefdegift om de feestdagen voor de ver pleegden gezellig te doen verloopen. Met een driewerf „Hoezee" en een „Lang zullen ze leven" gaven de verpleegden uiting aan hun groote erkenteliikheid en dankbaarheid voor het genotene. De „Cremer" te Haarlem heeft ook deze avond getoond koninklijk te ■ijn niet alleen in woord en spel, doch even- ms in daad. Een woord van innigen dank >r zooveel blijken van liefde voor onze den van dagen is hier zeker op zijn plaats 'o nemen! Daarna zongen de kinderen nog een twee- tal liederen. Ter afwisseling werd een Kerst- psalm door eenige dames met orgelbegelei- ding van den heer L. Stiens verdienstelijk ge- zongen. Na uitreiking der Kerstgeschenken sprak Da. H. het slotwoord, waarbij hij dank bracht aan alien die medegewerkt hadden tot het welslagen van dit feest. Bloembollenexport De uitvoer heeft dit jaar zoowel aan ge- wicht als aan waarde de 40 millioen over- schreden. Gedurende het tijdvak JanuariNovember bedroeg het gewichtcijfei 41 439 908 Kg. er dat van het waarde 41 559 787. Verkden jaar luidden deze cijfers: 38 406 021 K G. voor f 39 016.339 SINT PANCRAS. Gemeenferaad. De raad dezer gemeente vergaderde Maandag 24 December '28 ten raadhui- ze. Om half vier opende de voorzitter, burgemeester Kroonenburg, de voltalli- ge vergadering. Van den inspecteur der dir. bel. was bericht ingekomen, dat voor deze ge meente het aandeel in de kwade posten der ink. belasting bedroeg f 3060. 1. Telefoon-aansluiting huis burge meester. De voorzitter deelde mede, indertijd voor particuliere zaken, deze aanslui ting te hebben laten maken. Daar hij evenwel tegenwoordig als particulier van het schoeiingswerk is gebleken on- voldoende te zijn, om het water te kee- ren. Verschillende leden hadden hem medegedeeld, dat er nog water door- stroomde. Na gepleegd overleg q.a. met den heer Snel, stelde hij voor, aan G. Bobeldijk Sr. op te dragen, het lek zoo spoedig mogelijk aan te stoppen met zware grond. Hij vertrouwde, dat daarmede het euvel verholpen zou zijn. De molen bleek absoluut voldoende voor deze 4 bunders land. De heer Slijker achtte het wensche lijk een peilschaal te plaatsen teneinde den waterstand nauwkeurig te kunnen controleeren. De heer Snel informeerde of de ande- re heeren ook hadden gekeken en gaf een uitvoerige uiteenzetting van den toestand ter plaatse en de middelen welke z. i. tot verbetering konden lei den. Een uitgebreide discussie ontspon zich hierover, waarbij de heer Snel zich, op verzoek van den voorzitter, beschikbaar stelde, toezicht te houden op de uitvoe ring van de werkzaamheden. Ten slotte werd met algemeene stem- men besloten, te trachten, aldus verbe tering in den toestand te brengen. Aangaande de verhuring stelden B. en W. vooi, dit te doen in 4 perceelen met event, ove pad, voor den tijd van twee jaren, bij publieke inschrijving met di- recte opgave van twee borgen, terwijl het land absoluut stekelvrij gehouden moet worden, hetgeen nu nogal wat te wenschen heeft overgelaten. Op een vraag van den heer Lek, ver klaarde de voorzitter, omtrent het land- gebruik geen beperking te wenschen voor den huurder. De heer Snel achte het niet gewenscht thans tot verhuring over te gaan nu al- les onder water staat. Na eenige bespreking werd besloten de verhuring aan te houden tot de vol gende vergadering. 3. Benoeming onderwijzer o. 1. s. De voordracht van B. en W. luidde als volgt: 1. H. N. Kaptein, tijdelijk al- hier; 2. J. van Essen te Edam en 3. K. Oudes te Alkmaar. Ter bespreking daarvan ging de raad in comit6 en werd na heropening tot stemming over gegaan. De uitslag daarvan was, dat de heer H. N. Kaptein met algemeene stemmen werd benoemd als zoodanig. De voorzitter spral de hoop uit, dat deze benoeming in de toekomst zou blij ken te zijn geweest in het belang van het openbaar onderwijs en wilde thans overgaan tot sluiting van deze laatste zitting in het jaar 1928, welk jaar zich, naar hij meende, niet onbetu'gd had ge- laten ten opzichte van de vele werk zaamheden ter secretarie. Twaalf raads- vergaderingen waren dit jaar gehouden en vele besluiten in het belang van ge meente- en algemeen belang genomen. Spreker wilde er slechts twee memoree- de stemming voor een nieuw lid van het Armbestuur 2 stemmen verwierf, doch de heer J. Roos Sr. Naar wij uit betrouwbare bron ver- nemen, heeft alhier een poging om te komen tot een motor-cursus tot geen re- sultaat geleid, wegens de onvoldoende publiciteit, welke hieraan is gegeven door de initiatief-nemers. SCHAGEN. Op Zaterdag 22 Dec. had in „Het Oude Slot" alhier de jaarvergadering plaats van de afd. Z.-Scharwoude van den Bond van Ned. Schilderspatroons, onder voorzitterschap van den heer C. Ouden- dijk. Na afdoening van verschillende huish. zaken, werd besloten tot contri- butieverlaging en reglements-herzie- ning, waarbij verschillende pogingen werden besproken tot vak-veredeling. Speciaal werd betreurd de onwil der niet aangeslotenen, waarop iedere po ging, hoe goed bedoeld ook, om te ko men tot verbetering der algemeene vak- toestanden afstuit. Treffende staaltjes van onedele concurrence werden hier- bij naar voren gebracht. Algemeen werd besloten de organisatie zoo krachtig mogelijk te verstcrken. Daarna had een demonstratie plaats van moderne mate- rialen, door de firma v. d. Burg Muls uit Rotterdam, welke zeer belangvvek- kend was. BEVERWIJK. hersifeestviering in de Doopsgez. kerk. Onder kiding van Da v. Calcar vierden Zondagavond de kinderen der Zondagschool in Vrijz. Christelijke geest het Kerstfeest in de Doopsgezinde kerk. Oudergewoonte prijkte een kolossale boom in het kerkgebouw. Na het zingen van en kele Kerstliederen hield Ds. v. C. een boeiend Kerstverhaal van 3 jongens, die hun werk vergaten om voor een armen ziekelijken knaap enkele Kerstliederen te zingen bij een kasteelbewoner, in de hoop daarvoor eene stoffelijke gave te ontvangen om daardoor in staat gesteld te worden voor den zieke ver- sterkende middelen te koopen. Op eenvou- dige en_ bevattelijke wijze vertelde Ds v. C. hoe de jongens daarin geslaagd waren en de ware Kerstvreugde met dezen jongen mede deelde. Na afloop werden de gesch-er.ken uitge- ireikt. Ook aan hen, die hun tijd en moeite voor het welslagen van het feest gegeven hadden. Daarna bleven kinderen en bege- leiders nog eenigen tijd gezellig bijeen en tegen een uur of acht stroomde het kerkge bouw leeg met stralende gezichten der kin deren en met een dankbaar hart der ouders. Kerstfeestviering Vrijz. Zondagsschool. Jn de Luth. kerk w*erd gisteravond het Kerstfeest gevierd der Vrijz Zondagsschool. Verschillende Kerstliederen weiden onder leiding van den heer Dangermond ten ge- hoore gebracht. Da. Haumersen vertelde het bekende Kerst verhaal. - GROOTSCHERMER. Kerstfeest. Op den avond van den Eersten Kerstdag vierde de Vrijzinnige Zondagsschool, haar Kerstfeest in de Kerk der Ned. Hervormde Gemeente alhier. In het kerkgebouw was werkelijk geen en- kel plaatsje onbezet, toen de blijde kinder- schaar, o. 1. van de dames P. A Bood— Scheringa, Marijtje Schermer en Ali van Tiel binnenkwam en plaats nam aan de ta- I els, die beladen met veel nuttige. mooie en „smakelijke" zaken, daartoe binnen het koor, rondom den fraaien kerstboom waren ge plaatst. Het zou moeilijk te zeggen zijn ge weest, of de kleinen, dan wel hunne genoem- de leidsters de meest blijde gezichten ver- toonden. Lag in de b'ikken der kinderen die groote mate van heerlijke verwachting, die een schoon versierde Kerstboom en een tafel vol geschenken nu eenmaal in een kind weet te wekken, op het gelaat van die anderen was zoo duidelijk te lezen, hoe goed het hun te- moede was, nu het feest, waaraan zij zoo tal- looze uren van voorbereiding belangeloos hadden gegeven, zoo dadelijk zou beginnen onder het oog van ouders, vrienden en fami- lie van de kinderen hunner Zondagsschool. Ds. Rooker, van Graft, opende met gebed, waarna door de aanwezigen als begin van dezen schoonen avond een gemeenschappelijk gezang werd ingezet. Nadat de voorganger de ouderen had toe- gesproken en op zeer bevattelijke en gevoeli- ge wijze het aloude Kerstverhaal weer in het bijzonder voor de kleinen had verteld, zon gen dezen, onder leiding hunner onderwijze- ressen een paar echt mooie toepasselijke lie deren Al dadelijk viel het op, hoe goed deze zang verzorgd was en geleid werd. Eene prestatie, die warme hulde verdient, vooral als men weet hoe sterk de leeftijden dezer Zondagsschoolscholieren uiteenloopen. Ds. Rooker vertelde nu een mooi Kerst- sprookie, waarvan een niet al te „brave" Noorsche jongen en Vader „Kerstmis" de hoofdpersonen waren en dat onder ademloo- ze stilte door jong en oud werd aangehoerd. Dat de begaafde spreker den „kindertoon" meesterlijk wist te treffen werd wel heel dui delijk bewezen, door het gretige luisteren van zijne jeugdige hoorders. Nadat de kinderen nogmaals eenige liede ren hadden ten gehoore gebracht, de ge schenken onder groot vreugdebetoon waren uitgedeeld aan de leerlingen, met een paar koekjes bovendien aan a 1 1 e in de kerk aan wezige kleinen, hield de voorganger een korte slotrede en sprak een dankgebed uit. De Ge meente zong een slotzang en hiermede was dit mooie feest weer teneinde. De predikant bedankte de dames-leidsters der Zondagsschool en den organist namens den kerkeraad, zich daarbij stellig de tolk wetende van alle aanwezigen, evenals toen hij dien kerkeraad dank bracht, die het mogelijk had gemaakt, dit feest zoo te vieren Nog zij vermeld, dat de tiidelijke electricifi- catie (wanneer komt de definitieve uitne- mend en zeer vakkundig verzorgd was door den heer J. Pilkes, installateur alhier en dat de heer N. Waterdrinker, onze gemeente- veldwachter, het zeer fraaie programma ont- wierp. 1 Januari zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Dirk Koning Pzn. de betrekking aanvaardde van watermolenaar van den Messingweerpolder in deze Gemeente, welke functie door dezen sympathieken en algemeen geachten waterschapsbeambte nog steeds met grooten ijver en toewijding wordt vervuld. Al ligt het in de bedoeling van den heer Ko ning, dezen gewichtigen dag in stilte met zijn gezin te herdenken, toch zijn wij er ze ker van, dat velen hem blijken zullen geven van hunne sympathie en belangstelling. Een „molenaars"jubileum, stemt in deze tijden, nu zoovele molens moeten wijken voor pro- zai'seher krachtwerktuigen, bijna weemoedig Maar daarom ook t meer wenschen wij den heer Koning toe, dat zijn molen, nog lang en met vroolijk diaaiende wiek ons dorpslandschap moge sieren! De raad dezer gem benoemde in zijne vergadering van 24 dezer tot Hoofd der O L. School te Grootschermer de heer S. van Stralen. thans in geliike betrekking te Waose.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6