PURQL er op! ECerk en school Luchtvaart Onze ICoioRiien. fijn hollandsch papmeel Rechfszaken Binnenland gemeente Diever. De benoemde stond als no 1 de benoeming HEEMSKERK. De 17-jarige fabrieksarbeider R., werk- zaam op een der fabrieken te Krommenie, werd Maandag dooi zijn patroon met enkele werkzaamheden belast, die niet naar den zin van R waren. Hierover ontstond een woordenwisseling, weike eindigde met mishandeling van zijn patroon. Tegen R. werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl hij bovendien op staanden voet werd ontslagen. TUBERCULOSE-BESTRIJPING ONDER HET RUNDVEE IN NOGRD- HOLLAND. Het gaat ifiet de besirijding van deze ziek- te in Noord-Holland den goeden kant uit. Deze week.vergaderde de Coop. Zuivelfa briek „Aurora" te Opmeer en na een korte inleiding van den heer Ir. L. de Vries Adj Rijksveeteelt-consulent en eenige bespreking besloot deze druk bezochte vergadering met 4/5 van de aanwezige stemmen, deze bestrij ding als fabriek ter hand te nemen. Dit is nogal van beteekenis, als men weet, dat hierdoor meer dan 4000 runderen onder toezicht worden gesteld. Voor deze fabriek, de grootste coop, ver- eeniging op dit gebied in deze provincie, is het zeer zeker een krachtige reclame, dat zij voortaan hare producten, melk, room, boter en kaas kan leveren onder garantie, dat ze geproduceerd is uit t b. c. vrije melk, te- meer waar deze fabriek hare producten zelf in binnen- en buitenland verhandelt. HEEMSKERK. Ondertrouwd: W. A. Baltus en A Beentjes. B e v a 11 e n W. v. d. SonHoek, z. J. v. RoonRijkers, d. G. Bakkum Heijne, d. P. Nijsenv. d. Berg, d. Overleden: P. de Munk, 69 jaar. L. v. Duijx, 64 j. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pljnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest land boven het IJ zal verzocht worden afge- vaardigden naar die vergadering te willen zenden. S$i2?Pf S c h a k e n. EUWE—BOGOLJUBOV. De tweede ontmoeting tusschen beide grootmeestecs is thans in vollen gang. De vo- rige keer werd Bogoljubov overwinnaar met 3 gewonnen partijen tegen Euwe 2 gewonnen en 5 remise. Hoe de strijd thans zal verloopen, is een geheel open vraag. In de eerste plaats, die Zondag gespeeld werd, was Bogoljubov de sterkste, Euwe geraakte toen in tijdnood, maar wist door een schitterende verdediging nog juist remise te forceeren. De twee partij, waarbij Euwe wit had, was al zeer spanncnd. Thans was het de beurt van Euwe, die een langen aanval opzette, maar tenslotte moest hij ook met remise ge- noegen nemen. be derde partij werd gisteren gespeeld. Nu speelde Euwe weer met zwart. Het was een Indische partij, v/aarin Euwe de leiding had, en eenig voordeel kon bereiken, echter niet gt- noeg, om den genialen grootmeester te kun- nen klopoen. Na 54 zetten werd de partij remise gegeven. De stand is thans: gesp. gew. gelijk verl. pt. Euwe 3 3 1/4 Bogoljubov 3 3 K o 1 v e n. Zondag-werd in de kolfbaan van den heer Vis te Qudkarspel de 2e ronde, klasse A, gespeeld van de kolfwedstrij- den tusschen de Langendijker kolfso- cieteiten. De uitslag is als volgt. De tus schen haakjes geplaatste cijfers geven de punten aan, vvelke in den eersten wedstrijd werden behaald. Vriendenkring „Concordia" te Noord- scharwoude: C. Pranger 158 (137); T. Kostelijk 124 (125); T. Pranger 141 (150); C. Langendijk 153 (125); G. Langendijk 129 (94); P. Langendijk Cz. 152 (145). Totaal 857 (776). Ons Genoegen", Noordscharwoude: J. Vlug 124 (95); G. Bekker 139 (112)F. Moileboom 126 (123); J. Goudsblom 149 (97); A. Moeijes 131 (122); P. Jes 126 (99); Totaal 795 (648). „Onder Vrienden", Oudkarspel: A. Eecen 162 (119); 0. Bakker 123 (115); K. Quant 158 (143)- J. Schriekei. 142 (110); K. Kroon 116 (132); P. Kostelijk 125 (118). Totaal 326 (737,. „Op Maat" Zuidscharwoude: A. Berk- hout 160 (132); Molenaar 142 (151); W. Kostelijk 147 (129); J. Beijne 125 (142); P. Glas 140 (138); K. de Boer 116 (145). Totaal 830 (837). „Volharding" Oudkarspel: C. Vlug (117); P. Gel der 143 (132); P Kat 122 (97) J. Gel der 143 (118); S. Ton 101 (125); M. Borst 132 (92). Totaal 780 (681). „Gezellig Samenzijn" Zuidscharwou de: G. Mettes 122 (134); W. Kraakman 132 (95) P. Beers 139 (119), J. de Wijs 109 (95); J. Bergen 131 (119); J. Zijp 119 (117). Totaal 750 (678). D a m m e n. Simultaanwedstrijden van P. J. van D artel en. De officieuse West-Friesche Dambond heeft met de damclub „Damlust" te Z.-Scharwoude 'n simultaan-seance in het dammen georgani- seerd, welke Zondagmiddag in „De Roode Leeuw" heeft plaats gehad. Als simultaan- speler trad op de Amsterdamsche kampioen P. J. van Dartelen. 23 deelnemers namen aan de reunie deel. De uitslag is dat de heer van Dartelen 14 partijen won, 4 partijen werden remise en 4 werden door hem verlo- ren. Voorzeker eene schitterende prestatie! De winners waren de heeren: B de Lange, Noord-Scharwoude; D. A. Blom, St. Maar- ten; J. Toepoel en Peereboom te St. Pancras. Remise maakten de heeren: C. Amels, te Winkel; Jb. Strijbis, Oudkarspel; B. Beers, Noord-Scharwoude en P. v. d- Welle te Zuid-Scharwoude. Getracht zal worden in Januari te Alk maar eene vergadering te houden, waarin men hoopt te kunnen besluiten tot eene defi- nitieve oprichting van een West-Friesche Dambond. Aan de damvereeniewen in Noord-Hol- Tot ouderling der Ned. herv. gem. te Bergen (N.-H.) werd herkozen de heer J. Smit Jzn. en tot diaken de heer P. Vrije. Nu er nog steeds geen overeenstemming is bereikt tusschen de gem-eentebesturen van Beverwijk en Wijk-aan-Zee en Duin inzake de veelbesproken kwestie over het al of niet bouwen van een ni-euwe openbare school door laatstgenoemde gemeente, zullen Ged. Staten deze zaak ter hand nemen en inge- volge de 1. o.-wet in deze een regeling dwin- gend voorschrijven. Door den raad der gemeente Win kel is benoemd tot onderwijzores aan de openbare lagere school te Lutjewinkel, mej. M. Renooij, thans assistente te Oos- terleek. BUITENGEWOON HOOGLEERAAR VEGETARISME. Naar bericht wordt, bestaan er plan- nen een fonds bijeen te brengen ten ein- de de Nederlar.dsche Asscciatie voor de Theosofische WerelduniversitGt in de gelegenheid te stellen a_n een van de Nederlandsche universiteiten een medi- cus te benoemen, tot buitengew i i hoogleeraar in de vleeschlooze (vegeta- rische dietetiek en voedingsleer Ds. Welter te Den Haag, die o a. prinses Juliana als lid van de herv kcrk bevestigde, heeft Zondag afscheid win zijn gemeente genomen. Hem is op zijn verzoek emeritaat verleend. DE GESCHORSTE KERKERAADS- LEDEN TE ZUIDWOLDE. Een rnedewerker schrijft aan het Hbl.: Het Ned. Hervormd classicaal bestuur van Meppel heeft op het einde van de vorige week de op 29 November j.l. door hem uitgesp.oken prov.'sioneeie schor- sing van alle ouderlingen en diakenen van den kerkeraad te Zuidwolde opge- heven. In dit anders zoo rustige Drentsche dorp zijn de ge uocderen echer nog niet gekalmee-rd. De kerkeraadsleden, die zoo op staanden voet geschorst waren (welke schorsing in de keikelijke prac- tiik alleen b'.j opHenoarende, ergerlijke gevallen wordt toegepasi,, verlangen op een of andero wijze eerherstel en ver- wachten zulks van de hoogere kerkelij- ke besturen. De weg daarheen zal waar- schijnlijk gaan over art. 21 v. h. Regl. v. Kcrkel. Opz. en Tucht, dat voorschrijft, dat wanneer het Class. Bestuur in eeni ge zaak heeft gedaan wat des kerke- raads is (en zulks is geschied), het zijn bevoegdheid verliest om aan de verde- re behandeling der zaak deel te nemen, welke bevoegdheid overgaat op het in rang volgend hooger bestuur. De verdere bezwaren gaan tegen de inkleeding zelve der schorsingsuit- spraak en tegen de wijze waarop het „verhoor" is afgenomen. Onder meer ontbreekt in die uit- spraak iedere aanwijzing van een of an- der feit, dat ten laste gelegd wordt, ter wijl dit in art. 24 v. h. R. v. K. O. en T. nadrukkelijk wordt geeischt. Verder heeft zich het ongekende feit voorgedaan, dat het schorsingsbesluit met een zeer eenzijdig toelichting in de „Meppeler Courant" werd vermeld voor- dat een der geschorsten eenig bericht ontvangen had. DE KERSTVLUCHT NAAR INDIe. De P. H.A. E. N. te Akyab Vandaag naar Bangkok. Het Persbureau Vaz Dias meldt d.d. 26 Dec.: De bemanning van de P. H.-A. F. N. seinde heden aan de K. L. M. uit Akyab, dat zij daar vandaag te 15.35 uur zijn geland. Hedenmorgen te 7.05 uur werd uit Allaha bad vertrokken en na een vlucht van 4 uur en 15 minuten werd Calcutta bereikt. Van daar zijn zij, na slechts 25 minuten te hebben gerust, naar Akyab vertrokken. Verwacht wordt, dat zij morgen Bangkok zullen be reiken. DE KERSTVLUCHT NAAR INDIe. Een interessante briefwisseling. Een onzer stadgenooten heeft een briefwis seling met den Directeur-generaal der Pos- terijen gehad', die van voldoen-de belang is om ze te pub'iceeren. „In verband", schreef hij aan den Direc teur-generaal, „met een weging van met de Kerstvlucht naar N. O. Indie te verzenden stukken, waarvan de getallen op keerzijde dezes zijn vermeld, ben ik zoo vrij op te mer- ken, dat het rendement der briefkaarten zon der voorrang nog 110.1 pCt. is van eenzelf- de gewicht brieven, alle met voorrang. Aan- gezien het rendement van het hoogste belang is voor de zaak, zou het misschien overwe- ging verdienen, de briefkaarten zonder meer voorrang te geven. Deze vluchten hebben mijn bijzondere he- langste'linnr doordat van onze kinderen er twee in Indie verblijven". De Directeur-generaal antwoordde hierop: „Naar aanleiding van bovenverme'd schrii- ven, waarvan door mij met waardeering is kennis genomen, heb ik de eer U het navol- gende te berichten: De door U aangegeven regeling houdt het midden tusschen die, in Nederiand getroffen (heffing rec'ht van voorrang voor alle stuk ken) en die. welke vermoedeliik door de Indi sche postadministratie zal worden toegepast fgeen heffing van recht van voorrang; brief kaarten en kaarten niet in omslasr genieten bij de verzending de voorkeur). Bij de vast- steTing van het voor Nederlandsche corres- Dondentie te kwijten bijzonder recht heeft niet in de eerste plaats de bedoeling voorgezeten, de opbrengst te verhoogen. Het recht van voorrang is geheven om voor het geval de toevloed van iuchtpostcor- respondentie in verband met het bijzondere karakter van den vliegtocht zoo groot zou zijn, dat een gedeelte van de luchtmail zou moeten achterblijven, een gemakkelijke en feitelijk door het publiek zelf aangegeven splitsing te kunnen maken. Door aan een groot aantal briefkaarten zonder meer voorrang te verleenen zou ook al is het gewicht dezer stukken gering het gevaar zijn vergroot, dat het gewicht van de voorkeurstukken het gestelde maximum zou hebben overschreden. Teneinde dit te voorkomeri, is voor -deze proefvlucht ook voor briefkaarten een recht van voorrang geheven. Uiteraard zal bij het treffen van maatrege- len voor de verdere vliegtochten van de tot dusverre, zoowel in Nederiand, als in Ned. Indie verkregen ervaring een nuttig gebruik worden gemaakt." DE ZAAK-DINSBACH. Het vonnis van den Raad van Justitie te Semarang, waarbij de oud-politieopziener Dinsbach van Koedoes wegens o.a. mishan deling veroordeeld werd tot vier jaar gevan- genissiraf onder aftrek van preventief, werd door het Hof bekrachtigd. Op het door Dins- bach ingeciende grali-e-request is nog geen a-ntwoord gekomen. GROOTE BRAND. Bij een brand, in de negorij Oma op het eiland Haroekoe zijn 122 huizen afgebrand, waaronder de school, de kerk en d-e woning van den regent. Een persoon werd zwaar gewond; het gouvern-ementsvaartuig „Fo- malhaut" is met geneesmiddelen en levens- middelen derwaarts vertrokken. EEN WINDHOOS. Een windhoos heeft in het onderdistrict Boearan bij de gelijknamige hoofdplaats der- tig huizen vernield, aldus wordt uit Peka- longan gemeld. Zware asemboomen zijn om- gevallen, waardoor de telefoon en de lijnen voor het eiectrische licht vernield werden. Gelden door Radja's verduisterd. Radja Ponto Tahoena en Radja Ferratil van Taboekan zullen eerstdaags geschorst worden, omdat grcote tekorten in hun kas zijn ontdekt. Beide radja's zijn onder politie- toezicht naar Menado overgebracht. Een na- der onderzoek naar aanleiding van de on- regelmatigheden in de kassen van de zelf- bestuurders van Sangi- en Taland-eilanden wees uit, dat te Tahoena ruim 12.000, te Taboekan 16.000 en te Siauw 18.000 te- kort is. Er is niet teruggestort. De radja van Siauw beweerde 12.000 overhandigd te hebben aan den toenmaligen controleur van het binnenlandsch bestuur, den heer Pottin- 20 cent per half pond N V ..ATLANTA" GRONINGEN s winters voor heer- lijke war me pap KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 21 December 1928. G. H. te Wieringen, overtreding Invalidi- teitswet, 5 boete of 5 dagen h-echtenis. M. G. te Egmond-Binnen, G. F. R. te Cas- tricum, overtreding Arbeidswet. De le f 12 boete of 6 dag-en hechtenis, de 2e 5 boete of 5 dagen hechtenis. T. v. D., H. D., C. L. B., J. P. G. te Ber gen, overtreding Bouwv-erordening, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. N. de W. te Egmond aan Zee, J. P. v. d. P. te Limmen, J. B. te Broek op Langen dijk, P. J. B., j. M. te Alkmaar, overtreding Politieverordening. De 1-e en 2e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e 2 boete of 2 da gen hechtenis, de 5e f 1.50 boete of 1 dag hechtenis. H. J. G. te Uitgeest, J. H. H. te Bever wijk, C. B. te Bergen, N. K. te Egmond- Binnen, C. J. S. te Velsen, H. M. T. te Heemstede, J. K., J. M., W. v. P. te Egmond aan Zee, J. J. K. te Hensbroek, A. de L te Beemster, H. N te Heer-Hugowaard, J. J. T., P. S. S., T. W. te Alkmaar. Overtreding Motor- en Rijwielwet. De le 2 X 4 boet-e of 2 X 4 dagen hechtenis, de 2e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e en 14e ieder f 6 en 3 boete of 6 en 3 dagen hechtenis, de 4e 5 en f 3 boete of 5 en 3 dagen hechtenis, de 5e, 7e, 8e, lOe, lie, 12e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, d-e 6e 7 boete of 7 da gen hechtenis, de 9e teruggave, de 13e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de I5e 15 boete of 15 dagen hechtenis. BRAND IN EEN BIOSCOOPTHEATER. Zondag ontstond in de cabine van het Luxortheater te Bergen op Zoom brand, doordat door kortsluiting vonken overspron- gen op de film „De negerhut van Oom Tom". De rolprent verbrandde geheel, terwijl ook de cabine uitbrandde. De operateur wist nog bijtijds verscheiden-e films in veiligheid te brengen. Er gebeurden geen ongelukken. HET ONGELUK IN DE MIJN „MAURITS". Maandagmorgen zijn te Sittard de plech- tige uitvaart en begrafenis gehouden van drie van de vier slachtoffers van het ern- stig-e ongeluk, Vrijdag j.l. in de Staatsmijn „Maurits'' gebeurd. Hier werden ten grave gedragen de lijken van de houwers Cox en Henzen en van den sleeper Schampers. In den langen lijkstoet, welke heel wat be- langstelling trok, bevonden zich o.m mr. dr. Frowein, directeur der Staatsmijn, ir. Blan- kevoort, hoofdingenieur van het Staatstoe- zicht op de mijnen en cfr. Groothof. Aan het graf voerde dr. Frowein het woord. Het viercle slachtoff-er, de houwer H. de Vries, is te Lutterade ter aarde besteld. Hier waren de Staatsmijnen vertegenwoordig-d door ir. Bunge, directeur, en ir. Goudoever de Jong, bedrijfsingenieur der Staatsmijn. Deze laatst-e voerd-e bij de groeve het woord. KALGlUERi voor 1919, voor Kantoor en de Kuiskamer. Luxe Kalenders. L. Frankenberg - Alkmaar. INBRAAK. In de nacht van Zondag op Maandag heb ben inbr-ek-ers zich toegang verschaft in een goudsmidswinkel in de Kinkerstraat te Am sterdam. Zij hebben met een valschen sleu- tel de deur van het rolluik geopend en zijn op die wijze bij de etalage gekomen. Een groote partij gouden voorwerpen hebben zij buit gemaakt. Hoe groot het gestolen bedrag is, kan nog niet worden vastg-esteld, maar het beloopt naar schatting eenige duizenden. KIND IN KOKEND WATER GEVALLEN. Een uiterst tragisch ongeval heeft Zon- dagavond plaats gehad. Terwijl mej. Tho- maesCoenen, wonen-de aan den Venlosche- weg aldaar haar eenig zoontje van acht maanden waschte en zich omdraaide om wa ter van het fornuis te nemen, maakte het kleintje, dat met de spons speelde, een onver- wachte beweging. Het rolcie van het op de ta- fel liggend kussen in een naast de tafel staande zinken teil met kokend water, die vocr z'n badje was gereed gezet. Het kind viel, slechts in z'n hemdje gekleed, op den rug in het heete water, en werd, met brand- wonden overdekt, door de moeder opgeno- men. Op haar gegil stormden de beneden- bewoners naar bo-, en. De onmiddellijk ge- waarschuwde arts, Wong-Lun-Hing, heeft het erbarmelijk huilende kind naar het Louisa-huis gebracht, waai het onder hevige pijnen is bezweken. De ouders zouden de Kerstdagen met hun kindje bij de groot- ouders in Duitschland doorbren-gen, voegt De Crt. aan dit bericht toe. DIEFSTAL VAN RADIO-MUZIEK. Den Eersten Kerstdag is door de politie te Amersfoort geconstateerd, dat iemand aan den Hoogenweg, zonder abonne te zijn van de Radio-centrale, een geleiding had gemaakt van de lijnen dier centrale naar zijn woning. Hij kon dat gemakkelijk doen, zegt de Crt., omdat de distributielijnen over of langs zijn woning liepen. Ondterzocht wordt, of er soms nog meer van die gratis abonne's zijn. DOODELIJK AUTO-ONGEVAL. Gisteravond is op den Ubbergerweg bij Nijmegen het 12-jarig zoontje van den heer Kuiper uit Nijmegen, terwijl hij de hel ling afreed, gevallen. Hetzelfde moment passejrde er een auto, die het knaapje greep. Het ventje wer-d ernstig gewond en door den eigenaar van den auto naar het Wilhelmina- Ziekenhuis vervoerd, waar hij na eenige uren overleed. KINDERMOORD? Op een eenzamen weg in den Boven- kerkerpolder bij Amstelveen, is in een sloot het lijkje gevonden van een kindje van ongeveer anderhaif jaar. Het is op het oogenblik nog niet herkend. In den omtrek wordt geen kind vermist. Spo- ren van misdrijf zijn uiterlijk niet aan- wezig, noch op het lichaam, noch aan de kleeren. Het lijkje is ter schouwing overgebracht naar het Willielminagast- huis te Amsterdam. Vermoedelijk heeft het lijkje een dag of vier in de sloot gelegen. De marechaussee te Am stelveen heeft in de nabijheid gedregd of wellicht de moeder of de vader ook in het water lagen. Er is echter niets gevonden. EEN GEHEIMZINNIG SCHOT. Een heer gevaarlijk gewond. Zondagavond ontstond op de Stroo- markt te Deventer een groote conster- natie, doordat daar iemand ineenzakte onder den uitroep, dat hij door een ko- gel was getroffen. Het bleek, dat ten huize van een familie aldaar een schoonzoon, die daar was gelogeerd, een naastgelegen als garage in gebruik zijnd huis was binnengeloopen om zijn zoon tje te roepen. Toen hij de garagedeur opende, werd hij getroffen door een ko- gel uit een flaubertbuks, waarmede, naar later werd gezegd, een jongmensch schietoefeningen hield. De getroffene, zelf medicus, liet zich direct opnemen in het St. Josephgesticht, waar zijn toe- stand ernstig werd geacht en men on middellijk operatief moest ingrijpen. De familie wenscht geen inlichtingen te geven omtrent het geval. KON. NED. MIDDENSTANDS- BOND. De heer S. P. Lips treedt af. De heer S. P. Lips, lid van het dagelijksch bestuur van den Koninklijken Nederland- schen Middenstandsbond, heeft met het oog op zijn drukke werkzaamheden, als zoodanig ontslag genomen, zoodat hij tegelijkertijd af- treedt als penningmeester van den Bond en van de perscommissie van het orgaan. De heer Lips heeft tevens zijn zetel in den Mid- denstandsraad ter beschikking gesteld en be- dankt als voorzitter van het landelijk co- mite van actie tegen de zakelijke bedrijfsbe- lasting. Na het aftreden van den heer L. Bern. J. Gorris als ondervoorzitter verleden jaar, is dit een tweede zware slag voor den Kon. Ned. Middenstandsbond, zegt het Hbl., om dat de heer Lips zich in weinige jaren had doen kennen als een krachtige persoonlijk- heid, met veel pushing power, een man met een zeer zelfstandig, scherpzinnig oordeel. In de kringen van den Bond wordt zijn af treden dan ook zeer ernstig betreurd, maar hij was er niet meer van te weerhouden. DE B. W. T. STAKING. De staking der chauffeurs in dienst bij deft Bond van Werkgevers in het Taxibedrijf te Amsterdam is opgeheven, na 23 weken te hebben geduurd. Een deel van de chauffeurs wordt weder te werk gesteld op de arbeids- voorwaarden, welke voor de staking golden, de overige zullen worden aangenomen zoo- dra er plaats is. KERSTREDE S. D. A. P. Op den eersten Kerstdag werd door A Federatie Amsterdam van de S. D. A. P. in het Concertgebouw een Kerstvergadering gehouden, die zeer druk was bezocht. Door den voorzitter, den heer S. R. de Miranda, werd bij de opening een woord van weemoedige herinnering gesproken ter nagedachtenis aan den onlangs overleden secretaris der S. D. A. P., den heer Werk- hoven. Hierna was het woord aan den leider der Kamerfractie, den heer J. W. Albarda, voor het houden voor zijn Kerstrede. In verband met den oorlog tusschen Boli via en Paraguay, die nog juist is voorkomen, betoogde spr. dat de Volkenbond zijn nut nu wel weer heeft bewezen. De strijd voor ont- wapening moet met kracht worden voortge- zet. Sprekende over de politieke verhoudingen, zei de heer Albarda, te betwij'felen of de uit slag der verkiezingen in 1929 wel zoodanig zal wezen, dat er weer een coaMtieregeering komt. Wanneer dit inderdaad niet gebeurt, zal er misschien weer gesproken worden over een democratische regeering en over samen- werking tusschen r.k. en soe. dem., maar spr. wilde zegfren, dat dit alleen mogelijk zal kun nen worden, als er een ommekeer in de rk. Staatspartij plaats heeft, waarbij de demo- craten de conservatieven zullen overheer- schen. VERDRONKEN. Te Dordrecht is de 32-jarige gehuvvde stuurman bij den gemeentelijken dienst, bij het uitvaren van de motorboot „Jo- han de Wit", overboord gevallen. Schip- pers, die dit zagen, snelden toe en be- gonnen te dreggen. Kort daarop werd de man opgehaald, doch de levensgees- ten waren reeds geweken. EEN OUDE VEETE. Twee families uit de Zeilmakersstraat te Rotterdam hebben den avond van Eersten Kerstdag benut om een oude veete uit te vechten. Het had reeds lang gesmeuld tus schen de families Van der B. en S. Een klei- nigheid was genoe-g om het vuur te doen ont- branden. Dat is dan gisteravond gebeurd. Een 26-jarige dame der familie De G. sloeg een 60-jarige dame Van der B. in het gelaat. De 35-jarige A. van der B. kwam zijn moe der te hulp en sloeg de 26-jarige dame neer, waarop de 19-jarige broeder van deze zijn zuster weer ging helpen en A. van der B. te lijf ging. Deze laatste liep achteruit, strui- kelde over het trottoir en maake een leelijken smak op den grond Hij sleepte zich tot aan den politiepost Schiedamscheweg, vanwaar hij door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan de Coolsingel werd vervoerd. Intusschen was in de Zeilmakersstraat de strijd voort- gezet, waar ten slotte met veel moeite de po litie den vrede herstelde. Van het gevbl is een proces-verbaal opgemaakt. POGING TOT MQORD EN ZELFMOORD. Dinsdagavond ongeveer kwart OVfft zeven werd het anders zoo rustiga durp- je Giethoorn in opschudding gebracht door een moordaanslag, waarna de da- der probeerde zelfmoord te plegen. De 33-jarige ongehuwde Schipper bracht zijn hospita, de ongeveer 30-jari- ge vrouw van P. Scholten, met een bijl een drietal slagen toe, waarna de dader, vermoedelijk met een scheermes, zich ernstige venvondingen toebracht, waar- aan hij spoedig overleed. De toestand van de vrouw is redelijk wel. De politi® was spoedig ter plaatse, die onmiddel lijk een onderzoek instelde, terwijl ook het parket uit Zwolle weldra verscheen. De oorzaak schijnt te liggen in het feit, dat Schipper een ongeoorloofde ver- houding had met zijn hospita. De pessimist„De moeiykheid met mfl is, dat Ik SSff te veel heb, en toch ben ik niet zoo'n gem eene bigamist". (London Opinion).

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7