GIJ TWIJFELT, of cr een middel bcsfaat om Uwe DftT IS BEGRIJPELIJK, maar het is zeker, dat Lu©liivaai»t InBgezoaisiesi stuicken Rechfssaken steeds wederkeerende verkoudheid te genczen. er wel een tniddel bestaat, om de onaatsgenaamheden van die verkoudheid gehcel te doen verdwijnen. Dat middel is Italiano, hetwelk medicijn en lekkernij tegelijk is. ITAHANO wordt verkocht in rollen a in spec'aie zakjes a 20 ct. per ons. 10 ct. en LIESHOUT enaros KUIJPER lukkigen, onreine overblijfsels van het oude regiem. Het stelsel zich meer ont- wikkelende, verdronk men in massa zonder al te nauw toe te kijken. a.^ht honderd slachtoffers ii$eens, onder wie zich bevonden bij de overblijfsels der Vendeesche -jenden, veroordeelden van het gemeene recht, een arnie dulve! be- schuldigd eene broek te hebben gestolen en twee anderen aangehouden voor dronkenschap, De stad stortte aldus in den stroom duizenden slachtoffers uit, edellieden, volksmannen, priesters, jonge meisjes, dieven, kinderen, publieke vrouwen; de stroom braakte ze weer uit op de stad. Langs heel de oevers kvvamen lij- km aanspoelen met door sabelhouwen verminkte handen, arme hand p die +e vei-geefs gepoogd hadden zich vast te klampen aan de wanden der galjoten. De dooden wreekten zich; de pest steeg in dampen uit de Loire; een besluit ver- bood het van den stroom te drin- ken en ue visschen te eten, maar men kon niet verbieden te ademen en het verderf was in de lucht. Op een av nd bij Carrier, herhaalde L .berty als gekweld door eene niet te verdrijven gedachte: „Twee duizend acht honderd dat is twee duizend acht honderd". Een getuige vroeg eene verklaring: „Begrijpt ge niet, zegde Car rier lachend, twee duizend ache honderd die in de diepte van de nationale bad- kuip zijn gegaan." Lamberty was het schijnbare hoofd dezer executies, Goulin die ze aanbevo- len had en de lijsten der slachtoffers opmaakte, bezat het talent zich op het intense oogenblik immer op den achter- grond te houden. Er waren echter gele genheden dat hij de hand aan het werk moest slaan: Op 22 Frimaire bij voor beeld, voor het verdrinken van de ver dachten, toen Lamberty, in een oogen blik van plotselinge afschu.v, van tijde- lijke wroeging, weigerde het bevel te geven: „Waarom maakt ge moeilijkhe den?" zegde Goulin onbeschoft, zienrfe dat zijn aandringen en dat der Marats nutteloos bleven: „Zijt gij dan niet im mer met die zaken belast?" De adju- dant-generaal volharde in zijne vveige- ring; men moest handelen zonder hem. Maar in den nacht zelve, toen de ver- drinkers van hui tocht terugkeerden, zecte hij zich met hen bij Carrier aan tafel en d dronkenschap verdreef wel- dra zijne aanvechtingen van berouw. Nochthans zoo verhard als hij van dit oogenblik was, was de ellendeling toch nog bekw.am tot edelmoedig gevoel; liij eerbiedigde den tegenstand van een arm meisje, Agathe Gingron, kamenier van Mme de Lescure. Aangehouden na de nederlagen der Vendeeers, was Aga the eerst gevoerd naar de gevangenis van de Entrepot en ve. irolgens aan boord van de galjoot met de klep. Lam berty, die haar naar zijn zin vond bood aan haar leven te r dden onder voor- waarden Dikwerf redde hij op die wijze het le ver van nno'j vrouwen, onder welk op- zicht hij zich minder wreedaardig be- toonde dan de Marats en de zwarten van Fournier, die eerst de gevangenen verkrachtten en ze vervolgens ver- drenken of neerschoten. Voor elk aritwoord liep Agathe naar de klep en wilde zich in het water wer- pen. Die daad van moed trof lamberty: „Gij zijt een braaf meisje," zeide hij; „wat er gebeure of wil ik za! je redden." En hij verborg haar te Nantes bij de vrouw van een zijner luitenants. Eenige dagen na deze gebeurtenis was hec dat de Marcilly's, immer vergezeld van Frangoise, aangehouden werden bij het verlaten van het plaatsje Carquefon. dicht bij Nantes, waarheen zij zich be- gaven in de overtuiging eener kwijt- schelding van straf. In tegenwoordig- heid van generaal Lamberty geleid werden alle drie cy zijn bevel opgeslo- ten in de gevangenis van de Entrepdt. Alles spande samen om op EI6onore de aandacht va*1 den adjudant-generaal te vestigen; wa-e hij niet bij den eersten aanblik door de schoonheid van de ge- vangene getronen geweest, dan was zijne verbi lding opgewel door de ver- halen waarvan de jonge vrouw het voorwerp was. Die bijnaam van Marie Antoinette, door hare vereering van de Koningin ondei de Koningsgezinden verworven, bijnaam op haar doortocht van stad tot stad herhaald en ter kennis gekomen van het revolutionnair Comityde op- lettendheden haar door de Vendeesche hoofden bewezen, de bijzonderheid zelfs ciei koets door hen te harer beschikking gesteld, dit alles overtuigde de patriot- ten van Nantes dat Mme de Marcilly een aristrocrate van zeer hoogen rang was, eene der beruchtste roofsters door de legende aangewezen den Vendee- schen opstand te leiden. De gedachte aan die voornaamheid veriioogde den indruk dien het gezichl van Mme de Mabciliy op den adjudant- generaal had gemaakt. Hij wilde haar terug zien en gelastte zijn adjudant, Ro bert Fouquet, haar uit de Entrepot te halen en voor hem te brengen in een klein huisje dat hij zich te Nantes inge richt had. Begreep Eleonore voor welke schan delijke toegevendheid zij alleen uit vleeschkamer van e EntrepQt gehaald was en in een ongekend huis geleid? Onmogplijk het te weten: van haar be staat niet eene gedachte, niet een woord, geen enkel regel schrift, dat te ruggevonden tusschen de met stof be dekte pakken der documenten, een ziel als het ware doet herleven na eeuwen begraven en vergeten te zijn geweest. (Wordt vervolgd). Fpctvivaciaal rsi@igwy?s HEILOO. De tuinbouwvereeniging „De Vooruitgang" hield Vrijdagavond vergadering in cafe Helder. De voorzitter, de heer N. F. Helder, open de de vergadering op de gebruikelijke wijze Na de notulen werd tot benoeming rekening commissie 1929 over gegaan. Ber.oemd wer den de heeren S. N. Stikkel, P. Kruk en C Vennik. Bestelling kunstmest. De prijzen zullen af- hangen van de grootte der bestelling en de geleger.heid blijft voor de afwezige leden tot 5 januari open. Van de firma Rijk Zwaan, Enkhuizen en D. Moien, Andijk van de eerste firma was een monster snij-boonen in schede, welke in elk opzicht uitnmntend waren. De leden konden uitkiezen van weike firma zij wilden betrekken. Beide firma's leverden onder con- trole van de Koninkl. Ver. van Zaadhande- laren en goedgekeurd door de Ned. Ver. van Tuinbouw en Plantkunde. De voorzittei zeide, dat de fa. Molen een hoog cijfer vooi zijn artikel had, doch meen- de, dat de andere firma evengoed zaad leverde, Spr had geen voorkeur. Op een desbetreffende vraag zeide de voorzitter dat ,,De Vrije Veiling". Beverwijk, al 3 jaar van de firma s had betrokken en ten voile tevreden was. Van de heer J C. de Weerd te Heemskerk was bencht irigekomen van le soort boonen stokken a f 35 per 1000, niet francs De ver gadering prefereerde dit materiaal boven rijzen. Over den aankoop van tonkii.gstokken a 54 per 100Q stuks werd besloten een pro-ef te nemen. Van alle artikelen werd besteld. Besteding veivoer aardbeien en groenten naar Beverwijk Door D. Bakker te Heiloo was inge- schreven voor groenten 4.64 per 1000 Kg. Jac. v. d Kommer Jr., Heiloo f, 4 60 per 10C0 K G. Voor aardbeien: D. Bakker 3 per 100 sloffer., jac. v. d. Kommer jr voor 3 per 1000 K G., voor beide inschrijvers de bellage franco retour. De voorzitter zeide, dat we duurder zijn dan het vorig jaar. De heer van der Kommer meende het het oude te laten, doch had nu, daar er inschrijving was geopend, hooger gegaan, hij had nu gerekend en kwam tot de conclusie, dat het zoo moest wezen. De secretaris hoopte, dat het bij het oude kon blijven, daar de vervoerder ook andere vracht had te vervoeren. De heer van der Kommer zeide, dat de vracht terug niet zeker was. De secretaris zeide, dal de vergadering een inschrijving wenschte. doch het bestuur hield het liever bij het oude, men was over het ver- voer tevreden. Uit de bespreking bleek dat de vervoerder in de wintermaanden weinig te doen heeft en de verhooging van f 0 60 per 1000 K G. lijkt bezwaarlijk, daar de vracht (voor de leden) met 5 cent per 100 K.G. verhoogd moet worden. Na uitvoerige bespreking werd de levering gegund aan den heer Jac. v. d. Kommer Jr. alhier. De voorzitter zeide, dat de restitutie aard beien za!- worden uitbetaald op den eersten Maandag in Januari. De restitutie is 2 pCt. Van den Rijksfuinbouwconsulent was be- richt ingekomen dat de film vcrtoond kan v/orderi in Januari. Doch hij had bezwaar om dit te doen met den heer Tamis, omdat hij den geheelen avond kam vullen. Misschien was het moge'ijk dat de heer Tamis t'.'a onderwerp in Februari behan- delde. Besloten werd om overleg te plegen met het bestuur van ,,St Willebrordus" en de film te geven in caf6 Helder. De vergadering was 3/4 pCt. voor groen ten en 1 pCt voor aardbeien De administra- teur was geen bewonderaar van vragen om ldonsv^rhooging, doch spr. wilde gaarne 1 pCt., omreden het noodig was, Dit punt werd aangehouden, omreden loonsverhooging niet op de agenda stond De secretaris-administrateur meende, dat een ander het wel goedkooper kan doen De heer Stroomer wi.de niet telkens heer Smits benoemen het bestuur en dere ledgn wilden ook wel eens kijken em- uit bij een De voorzitter wilde ook dit punt aanhou- den, evenals benoeming expediteur. Op de jaarvergadering weer een verloting te houden ontmoette tegenstand. De heer van Weelderen Jr. wilde geen verloting meer houden. De secretaris had bezwaar om dat op die belangrijke vergadering veel volk kwam. De voorzitter onderschreef deze zienswijze. Besloten werd om die bezoekers die nooit ter vergadering kwamen, van de verloting uit te sluiten. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. AKERSLQOT. Door de Provinciale Waterstaat van Noord Holland is aan de firma A. Groot en Zoon, aannemers alhier, onderhands opgedragen het maken van do aarden baan van het gedeelte van den weg HaarlemSchipholAmstelveen aan de oostzijde van de Ringvaart nabij Schip hol tot aan den Amstelveenschen weg, benevens de aankeg van een fundeering voor een rijbaan in bovengenoemd weg- vak. De rioleering en bestrating van de Raadhuisweg vanaf de hoek Julianaweg tot de garage van Roemer en van de Buurtweg hoek Startingerweg tot bak ker de Jong zal spoedig worden uitge- voerd. Materiaal wordt reeds aange voerd dus deze gedeelten zullen een groote verbetering ondergaan zeer ten gerieve van de aan en omwonenden. KOEDIJK. In de afgeloopen week is onze plaatsge- noot, de heer S. Visser, voor de provinciale commissie uit de veilingen in N.-H naar Battipaglia in de nabijbeid van Calerno in Italie vertrokken, voor het selecteeren van bloemkool voor het voortteelen van zuiver zaad om dit in onze omgeving te gebruiken. VE3NHUIZEN. De heer J. Liefhebber, hoofd der school alhier slaagde Vrijdag te Haarlem voor het Sloyddiploma A (karton en kleibewerking.) BERGEN. Het elfjarig zoontje van den heer Schrijer, Kleine Dorpstraat alhier, had Viijdag het ongeluk van een wagen te vallen, met het on- gelukkig gevolg, dat de wagen over een zijner beenen ging, waardoor dit been nagenoeg verbrijzeld werd. Opname en behandeling in het St. Elisa- bethsgesticht te Alkmaar bleek ncodzakelijk. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond werd de politie geroepen voor een vechtpartiitje, dat plaats had in de woning van Van O., aan de Achterstraat alhien Aangeschoten thuisgekomen, ontstond er ruzie tusschen de huisgenooten, met het gevolg, dat deze buiten de deur v/erden ge- zet. Eenigen hiervan liepen won den op. Op de anders zoo stille Achterstraat, vercor- zaakte deze vechtoartij, zooals men kan be- grijpen, no-gal eenige opschudding. De leden der expeditie zijn aan de klein heeft zich ingespannen, wat de medewerkende leden betr?ft, maar ook de ingezetenen heben getoond dat zij het doel en streven op prijs weten te stellen. De voordeelige baten zijn nog niet geheel bekend, maar we verklap- pen geen geheim als we reeds mededee- len dat die veel grooter zullen zijn dan verleden jaar, teen ook al de uitslag zeer gunstig kon genuemd worden. Door de vrijwillige medewerking on der de albezielende leiding is zoo'n mooi resultaat verkregen, waarvan de armen in de gemeente wel vruchten zullen plukken. de goede ST. PANCRAS, Naar aanleiding van ons vorig berichtje inzake de alhier bestaande plannen tot het organiseeren van een motor-cursus werden ons thans van de zij-de der initiatief-nemers de volgend-e bizonderheden welwillend ver- strekt. Hoewel de eerste vergadering niet druk was bezocht, hebben zich tot heden reeds een 20-tal leeriingen opgegeven, zoodat reeds vast staat, dat de cursus zeer zeker zal kunnen doorgaan. Er is een commissie gevormd, bestaande uit de heeren A. Schuur, C. Madderom Pz. en C. Boon, tot nadere regeling der zaken D-e technische leiding der cursus die op denzelfden leest is geschoeid als die aan den Langedijk staat onder toezicht van den heer de Jong, Direeteur van de School voor de Binnenvaart te Amsterdam. I.eeraren zijn de heeren Broeelle en Piersma, lesp. voor motoren- en reglementenkennis. Een motor is reeds welwillend beschikbaar gesteld als onderwijs-materiaal. De datums van aan- vang zijn nog niet vastgesteld, doch het spreekt vanzelf, dat zoo spoedig mogelijk zal worden begonnen. Tot dien tijd zullen de bovengenoemde commissie-leden nog gaarne aangiften van deelnemers in ontvangst ne men De groote toename van het gebrutk van motoren in de tuindersbedrijven alhier, maakt ook meerdere kennis op dit gebied noodzakelijk en nuttig, zoodat het streven der commissie op dit gebied zeer zeker ge- waardeerd zal worden. den an- OUDKARSPEL. Onze tooneelvereeniging „Jong Leven" heeft haar uitvoeringen, te Twisk op 23 Dec. te Winkel, weer achter zich liggen en wij kunnen niet anders zeggen dan cat beide uit voeringen voor „Jong Leven" een groot succes zijn geweest. De verzorging van het tooneeldecor was in alle puntjes goed ver- zorgd en wat het spel aangaat kunnen we niet anders dan lef uitspreken. Als „Jong Leven" zoo doorgaat, waaraan wij niet twij- felen, dan kan ze steilig op zeer veel uitnoo- dig-no-en rekenen. WIERINGERWAARB. Onware geruchten over misdrijf. In 't begin dezer maand kwam J. W al hier, door verdrinking om het leven. Men vond hem althans in't water liggen, Deze zelfmoord bracht nogal wat beroering te weeg door de omstandigheden waaronder deze daad was geschiedt. Sinds eenige dagen :aat dit treurige geval weer van zich hooren, nu op nog ernstiger wijze. Geruchten gingen n.l. dat niet zelfmoord maar misdrijf in 't spel was. Door de vele en hardnekkige praat- jes is de zaak door de Rijkspolitie bij de rechtbank aanhangig gemaakt, ofschoon er voor den burgemeester, die de zaak reeds serieus had onderzocht, voldoende motieven aanwezig waren om niet. aan misdrijf te denken. Maandag kwam er bericht dat de heer H. W., a'smede de werkma-n J. B. en de huishoudster te Alkmaar verhocrd moesten worden en zij werden des avonds nog onder politie geleide naar A'kmaar vervoerd. Avonds om 11 uur werd hun nog een ver- hoor afgenomen, Dinsdagmorgen nog eens, waarna zij weer naar hun woonplaats kon den terugkeeren. Vrijdag arriveerden te Wie- ringerwaard twee heeren van het gerecht en een deskundige uit Alkmaar en deze hebben in bijziin van den burgemeester en onzen dokter het lijk van den verdronkene laten op- graven en onderzocht. We kunnen mededee- en dat het onderzoek heeft uitgewezen, dat aan misdrijf niet meer gedacht behoeft te worden, zoodat er aFe reden is voor de mee- ning dat de droevige zaak hiermede uit zal zijn. De heer Jb. Waiboer Hz., heeft de boerderij „Bouw:ust" aan den Twee wegen, thans nog bewoond door den heer J. A. Mooij uit de band verkocht aan zijn broeder den heer H. Wailboer Hz. De heer Mooij komt nu op de boerderij in „Pool!and". CASTRICUM. Evenals andere jaren gebruikelijk is, was op tweeden en derden Kerstdag al hier in de zaal van de Vriendschap ten bate van de naaikrans en de kas van het Wit Gele Kruis een tentoonstelling ge- organiseerd waaraan eenige vermake- lijkheden waren verbonden. We zouden daarover niet geschreven hebben, ware het niet dat de organisatie dit jaar bui- tengewoon was, waaraan zeker is toe te schrijven dat het bezoek dan ook overweldigend is geweest. De bate van deze expositie is voor de vereeniging voor de wijkverpleging en voor de naai krans die daarvoor dan ook zeker nut- tig werk doet. Dat is ook een van de oor- zaken d/it deze dagen zoo schitterend zijn geslaagd, en een ieder, groot en HET KERSTVLIEGTUIG TE BATAVIA. Gistermiddag aangekomen Het Kerstvliegtuig PH-AEN is giste- ren uit Palembang vertrokken en des middags te Batavia aangekomen. EEN VLIEGER BEWERXSTELLIGT DE REDDING VAN SCHIP- BREUKELINGEN. Aan den Russischen vlieger Poliakov, bekend van zijn vlucht Moskou-Peking, is de redding te danken van de 26 pas- sagiers en bemanning van het schip Communa", dat schipbreuk leed bij een eiland in de Aralzee, op 8 December. Poliakov vertrok van het militaire vliegveld van Bolcharan, hoofdstad van Kliiva, om naar het schip te zoeken, waarin hij na een urnlange verken- ningsvlucht slaogde. Op zijn aanwijzin- gen konden sleepbooten de schipbreu- kHingen redden. Men is overtuigd, dat zonder de hulp van den vlieger, alle op- varenden het leven zouden hebben ver- loren. DE FLESCH VAN DE „LATHAM". Sterke twijfel Naar aanleiding van het vinden eener flesch aan de kust van Finmarken, wel ke door Amundsen in zee zou zijn ge- worpen, heeft, zoo meldt het W. B. uit Oslo, „Tidens Tegn" eei ige deskundigen naar hun meening gevraagd. Allen twij- felden ernstig aan de authenticiteit van het bericht in de flesch. Het blad wqst er nog op, dat de mede- deeling in een Engelsche bierflesch is gevonden, en dat het niemand bekend was, dat de ,.Laham" Engelsch bier aan boord had. Voorts is het papier, waarop het bericht geschreven stond, van een geheel andere soort dan 'twelk Amund sen had gekocht. SAN FRANCISCO—NEW YORK. Door een jongen van 17 jaar. Eenigen tijd geleden heeft de Ameri- kaansche vrouwenbond ter bevordering der luchtvaart, een prijs van 1000 dollar uitgeloofd voor den eersten jongen bene- den 21 jaar, die dwars over Amerika zou vliegen. Deze bescheiden prijs is thans gewonnen door den 17-jarigen Richard James uit Flushing. James heeft echter den meer dan 4000 K M. langen tocht, op zijn gemak volbracht. Hij vertrok 30 Oc tober op zijn Travel Air eendekker uit San Francisco en kwam 15 December te New York aan, waar hij op het stadhuis oofficieel werd ontvangen. Op zijn laat- ste etappe naar New York, werd de jongen begeleid door Martin Jensen op het vllegtuig „Aloha", dezelfde ma chine waarmede Jansen het vorige jaar tweede werd in do beruchte San Fran cisco-Hawaii race. Bij zijn aankomst op het New Yorksche Curtissfield, werd Ja mes, buiten zijn ouders en kennissen, verwelkomd door vele leeriingen van zijn klas in Je Flusring High School. Van de dubbele besturing in James' vliegtuig, was v6or het vertrek van San Francisco en stel verzegeld, als waar- borg, dat geen ander het toestel zou kunnen besturen. had, zou worden gestaakf Aan J. de Groot, wians perceei is aan- gesloten aan het net der door de ge meente geexploiteerde gas- en electrici- teitsbedrijven, werd door B. en W. een aanschrijving gericht, dat ingevolge ge- noemde verordening de verdere leve ring van gas en electriciteit voor zijn perceei zou worden stopgezet met in- gang van 1 Juli 1925. De Groot wendde zich daarop tot den rechter en de rechtbank te Leeuwarden wees zijn vordering toe, om te verkla- ren, dat de gemeente de bevoegdheid mist om de voorgenomen handeling uit te voeren. Voorts oordeelde de rechtbank de ver ordening onverbindend en beschouwde zij de voorgenomen handeling als een onrechtmatige daad. In hooger beroep heeft het Hof te Leeuwarden dit vonnis bekrachtigd. De gemeente Leeuwarden voorzag zich van deze besflissing in cassatie en Vrijdag heeft dc advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, in deze zaak conclusie genomen. Mr. Berger concludeerde dat de Hoo- ge Raad na vernietiging van's Hofs ar rest, ter principale rechtdoende, alsnog aan De Groot zijn vordering zal ont- zeggen. De uitspraak van den Hoogen Raad werd bepaald op 8 Februari. (tunen veruniwooraeli\kheid van dt Redae tie. De opname in deze rubnek bewijst geens- r-ms dat de redactie er mede instemi.) Mijnheer de Redacteur, Mag ondergeteekende nogmaals eenige piaatsruimte van U vragtn? Wat uw verslaggever over de aanvulling van het raadsverslag, door mij gegeven, op- merkt, stemt tot tevredenheid. Hij erkent, dat, wat hij niet vermeldde, en door mij werd aangevuld, de waarheid is Ook ten opzichte van de vergelijking van weergave, die ik de lezers van uw blad voor- legde, geeft uw verslaggever nu een geheel andere voorlichting. Wat door hem wordt op- gemerkt over beknoptheid, is in dit geval niet van toepassing, daar, wat ik ter vergelijking voorlegde, even beknopt was. Er is dus eenig resultaat bereikt. Een der- gelijke onvolledige of minder juiste weergave was m. i. dan ook in strijd met de waardig- heid van uw blad. Het verdere, alweer onjuiste geschrijf van uw verslaggever, gaat geheel buiten mijn in- gezonden stukken om. Ik verwacht, dat de steller van het stukje, die teekent „Een ouder van schoolgaande kinderen op de openbare school", naar aan leiding van wat uw verslaggever hem hier zegt, wel flink voor den dag zal komen. Die schrijver is mij niet bekend, en een or- ganisator bestaat hier ook niet. Ik vermoed dat de Redactie de naam van dien inzender wel bekend zal zijn. Met vriendelijken dank voor de plaatsing teeken ik, P. MANTEL, Lid v. d. Raad Schermerhorn, 29 Dec. 1928. DE POSTZEGELS VOOR HET KIND. Het Alkm. Comite van de verkoop van de postzegels -voor het kind is tot nu toe niet on- tevreden over den gang van zaken, maar ook geenszins voldaan. Het geniet de medewerking van velen. De direeteur van het Postkantoor, de heer Ship per, die zijn steun verleent aan het comite, de dames en heeren, die elken dag in't tentje in de hal van het postkantoor de postzege's aan den man tra-chten te brengen, de dames die er op uit gaan kantoren en particulieren tot het koopen van de zegels aan te sporen; zij alien houden het goede doel voor oogen en zijn onvermoeid daarvoor tezig. Zelfs onze burgemeester verleende ons zijn zeer gewaardeerde hulp om van zijn zeer be- zetien tijd eenige uren af te staan en in het tent ie postzegels te verkoop en. Maar het kan niet genoeg herhaald wor den: de bijslag op de zegels is kleiner dan vorig jaar en een grootere omzet beteekent dus alleen dan een grootere som voor het hulp- en beschermbehoevende kind, indien er meer zegels verkocht worden dan het vorige jaar. De meeste firma's en ondernemingen hou den zich niet afziidig. Uitzonderingen, men- schen die daaraan niet doen en dus ook hieraan niet, zijn er natuurlijk altijd, maar over't a'geme n is er van die zijde een lof- waardige medewerking. Deze moet echter ook van bet groote publiek komen. Namens het Conr'te k PRINSVLESSING. GAS- EN ELECTRICITEITS- VOORZIENING. Een onrechtmatige daad van het gemeentebestuur van Leeuwarden? In de gemeente Leeuwarden bestaat een verordening, volgei.j welke in per- ceelen, g heel of gedeeltelijk aan niet aan het Rijk of gemeente toebehoorende en niet onder de werking der Bouwver- c: ^ning aangelegde straten geen gas of electriciteit wordt geleverd, terwijl die levering, voor zoover zij reeds plaats Uitgesproken plattelander, die een verjaarseadeau van z'n familie uit de stad krijgt: „Machtig aardig van Gijs om aan me te denken, maar ik loop toch liever met uU .ezakte knieen dan dat ik den heel en dag met zoo'n broekepers rondloop." (London Opinion) Alktna.ii

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10