wordt net voorstel aan<remmen met 10 tegen 7 stemmen (afvvezig waren mej. Carels en mr. "lusters). De oppositie verklaarde hierop van het woord af te zien en eok niet te zullen deelnemen aan besprekingen van dj volgnummers der begrooting. Dez„ werd hierna in een half uurtje afychandeld, waarbij alle voorstellen van B. en W. werden aan genomen met 107 stemmen en die der soc.-dcm. en v. d. verworpen met 710 stemmen. De begrooting werd ten slotte vastge- stcld op 3.073.877.46. 10 Mci. De Raad stelt op voorstel van B. en W. het vermenigvuldii.ingscijfer voor de inkor:stenbelastir°- va 0 80. Goedgekeurd wordt het aankoopen voor jf 20.000 van het gebou.., voorheen in gebruik bij de BanFassociaKo, aan de Laat. (Hier zullen de kantoren voor den gemeente-ontvanger worden ingericht.) T behoeve van een aan te leggen straat tusschen Langestraat en Nieuwe- sloot werd besloten tot aankoop voor 5500 van het huis van mej. de Jong— Vasbinder. Aan de N. V. Bad- en Zweminrichting werd kwiitscheldlng verleend van de rente en rflossing, verschuldigd over 19°7, ziinde tot^ 953.88. De Raad besloot voorts tot het instel- len eener commissie van bijstand voor het onderwijs en benoemde tot keden de heeren D. Govers, mr. Kusters, J. Wes- terhof, J. Vogelaar en mej. Carels. 13 Juli. De Raad besluit tot verbete- rine: van de bliksembeveiliging van den Waagtoren. Besloten wordt tot schoolbouw aan de Lindelaan. B. en W. wordt een credie' verleend van 83.600. Aan den Armenraad wordt een lokaa1. afgestaan boven de Arbeidsbeurs. Besloten wordt tot inrichten van een 7e leerjaar aan drie seholen, nadat af- gewezen was een voorstel der S. D. A. P. om er vier van te maken. 26 Juli. De Raad besluit tot het geven van onderwijs in de lichamelijke opvoe- ding in de 5e, 6e, 7e en 8e klassen der lagere seholen, met ingang van 1 Aug. '28 en dit in Aug. '29 uit te breiden ook tot de 4e kl. De heer Westerhof legt de verklaring af dat de leden der S. D. A. P. en V. D- fractie zullen overwegen of zij de com- missievergaderingen weer zullen bezoe- ken, indien de verbonden elf andere le den toezeggen dat de voorstellen die de minderheid eventueel zal doen, eerlijk zullen worden overwogen. De Raad zegt voor de Westfriesche Kanaalplannen steun toe, 22000 per jaar gedurende 40 jaar of 368.000 in eens. Aan de provincie zal een bijdrage van 13.333 worden verleend voor ver- betering van den scheepvaartweg van de Achterzaan naar het N. H. Kanaal. Besloten wordt tot aankoop van het huis op den hoek van de Visseherslaan tot verbreeding van dien weg. Met 2 stemmen tegen (Kusters en Slingerland) wordt besloten op de ge- stelde voorwaarden van de „Stichting Alkmaarsch Neutraal Ziekenhuis" te aanvaarden als leening een bedrag van 156.000 voor den verbouw van de voor- malige Cadettenschool tot ziekenhuis en de exploitatie daa,van. 13 Sept. Ged. Staten keuren goed het raadsbesluit tct opheffing van het open- baar vervolgonderwijs genomen 3 April 1.1. en waartegen bezvvaren waren inge- bra~ht door den hoofdinspecteur in de 4e hoofdinspectie, den Bond van Ned. Onderwijzers, het N. O. G., den Alkm. Bestuurdersbond, ouders van kinderen en door „Volksonderwijs". 4 Oct. Goedgekeurd wordt verschillen- de werken in werkverschaffing te doen rrtvoeren in de eerstvolgende maanden, waarvoor in totaal 2406 arbeidsweken met 57650 Icon voor ongeschoolden. Aan de vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen van de school voor buitengewoon lager onder wijs te Alkmaar" wordt een maximum- subsidie toegekend van 1000 per jaar, elk jaar opnieuw vast te stellen. Besloten wordt tot het instellen van een vastrechttarief voor electrischen stroom, berekend naar de vloeropper- vlakten: 2,40 per 10 M2. met een mini mum van 70 M2. en dan 8 cent per K.W. U. Van de zijde der s. d. a. p. en v. d. wordt hiertegen aangevoerd dat dit al- leen voor de groote verbruikers verla- ging zou beteekenen. Zij stemmen dan ook tegen. Afgewezen wordt aan aanvraag van de woningbouwvereeniging Rochdale om voorschotten voor den bouw van 42 arbeiderswoningen. De Hoogstraat wordt voor motorver- keer van 66n kant gesloten en alleen open gesteld voor de richting Lange straatNieuwesloot. 8 en 9 Nov. Behandeling gemeentebe grooting 1929. Bij de algemeene be- schouwingen worden allerlei wenschen naai voren gebracht en wenken gege- ven ten aanzien van het beleid van B. en W. Het elftal blijft, naar o.a. door den heer Sluis verzekerd werd, ver- eenigd op het bezuinigingsprogram, dat ten doel heeft te kunnen komen tot be- lastingverlaging. Van dien kant kwam dan ook een voorstel tot opheffing van de meisjesschool voor u. 1. o., waardoor 20.000 per jaar kon worden bezuinigd Het voorstel werd aan B. en W. geren- voyeerd om advies. Over een voorstel-Bonsema om de sub sidie voor de Bioscoopcomrmssie in ver- band met haar verminderd ledental te brengen van 275 op 150, staakten de stemmen. Een voorstel van denzelfden om de subsidie voor de afd. Alkmaar van het Centraal Genootschap voor kinderher- stellingsoorden en vacantiekolonies te bepalen op het aangevraagde bedrag van 500 en voor de r. k. vereeniging die eenzelfde doei heeft op 350, werd verworpen. Het blijft dus 500 voor beide vereenigingen samen, maar B en W, zegden toe, dat' zii later, als de be- hoefte aan rn^r blijkt, met nadere voor- 'ellen komen. Verschillende andere moties en voor stellen werden verworpen met 10 tegen 8 stemmen. (De heer Klaver was als lid van het elftal afwezig bij de stemmin- gen.) De moties van het elftal werden aangenomen of overgenomen door B en W. Hieronder was een uitnoodiging aan B. en W. om met voorstellen te komen tot verhooging van den kinderaftrek voor de plaatselijke inkomstenbelasting. De soc.-dem. motie beoogende ophef fing van de commissie-Vogelaar werd z. h. s. aangenomen. Na drie zittingen werd ten slotte de begrooting vastgesteld. 6 Dec. De S. D. A. P. en V. D. verkla ren zich bereid weer deel te nemen aan het werk der raadscommissies, over welk besluit de burgemeester zijn groo te voldoening uitspreekt in het belang der gemeente. De Raad keurt z. h. s. het voorstel goed, waarbij besloten werd den Twuij- verweg te verbeteren en te voorzien van klinkerbestrating. De Langedijker ge meenten zullen de voor dit Iaatste ver- eischte 8000 samen betalen. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot het geven van applicatie- cursussen voor het personeei bij het L. O., teneinde de gelegenheid te geven zich practisch geschikt te maken tot het geven van onderwijs in het vak ge- noemd onder j van art. 2 der L. O. wet. Aangenomen wordt een voorstel tot bestriding van roo/ivonk door inenting De f 7000 voor Neel besproken. D~e lat blijft waar hij is: in de brandkast i den gemeente-ontvanger. Verkiez^'ngen 6 en 7 Nov. De verkiezing van ge- machtigden in het kiescollege der herv. gemeente brengt een groote overwin- ning voor de candidaten van de Evan- gelische Unie. 12 en 13 Nov. Bij de verkiezing van twee notabelen bij de Ned. Herv, Gem worden de vrijzinnige candidaten geko- zen met 1307 stemmen tegen 725 op die van de orthodoxe kiesvereeniging ,,On- ze Ned. Herv. Kerk." SftSecroSogie N. V. Herms. 1 Maart. C. A. de Braal, ambtenaar van den Burg. Stand. 13 Maart. J. Klugt, rijwielbewaarder Postkantoor. 3 Aug. F. Bak, oud-raadslid. 7 Aug. J. A. Tomassen, raadslid. 5 Nov. G. H. Krak, Directeur Boek- en Handelsdrukkerij, voorh. Coster en Zn. 22 Jan. Dr. J. Dekker te Bergen. e,kr- G. Bos Wz., oud-burgemeester van Oudorp. 31 Maart Rutger Kaan, Voorzitter Bond van Waterschappen in N.-Holland. 19 April. Dorus Rijkers. 4 Mei. M. Mulder, lid van den Raad ie Heuoo. 8 Sept. J. Burger, Burgemeester van Ha renkarspel en Warmenhuizen. 30 Oct C. Paarlberg, Wethouder te Oudkarspel. 19 Nov. Rens Slot, Wethouder te Broek op Langendijk en groothandelaar, 2 Maart. Op een vergadering van leden der K. v. K. en bestuursleden der midden- standsvereenigingen wordt een comite opge richt, dat het vraagstuk der gemeentelijkc belastingen onder oogen zal zien en zoo mo- gelijk tot verlaging der heffingen zal trach ten te komen. 4 Maart. In een te Alkmaar gehouden ver- gadei'ing van Pluimveetentoonstellinghou dersvereenigingen in N.-Holland boven het IJ wordt in beginsel besloten tot het vormen van een grooten bond. 5 April. De „Oranjevereeniging" opge- richt; voorzitter mr. Kusters, eere-voorzitter mr. Wendelaar. 8 en 9 April. Het dubbel mannenkwartet Zang en Vriendschap viert zijn 10-jarig be- staan met een zangwedstrijd. 8 en 9 Mei. Alg. Jaarvergadering in De Harmonie van den Ned. Bond van Koffi huis-Restauranthouders en Slijters. 22 Mei. Nationale kolfwedstrijd ter vie ring van het 50-jarig bestaan der kolfveree niging „Recht Door". 30 Juni. Vereeniging „Kring van Alk maarsche Vakmusiciopgeheven. 12 Juli. 100-jarig bestaan van de Moe- derlijke Societeit van Weldadigheid. 18 Sept werd een receptie gehouden, waar o. a. de burgemeester sprak. 29 Sept. De afd. Alkmaar der A. J. C. neemt het nieuwe lokaal in de Doelenstraat in gebruik. 2 Oct. 100-jarig bestaan van de „Alg Commissie tot de zaken der diaconie der herv gem. te Alkmaar". 8 Oct. De afd. Alkmaar en omstr. van den Kon. Bond van Oud-onderofficieren be staat 35 jaren. Ruim 30 jaren was de heer R. Oostenveld voorzitter. 25, 26 en 27 Oct. Viering 10-jarig be staan van de afd. Alkmaar der Ned. Vereeni ging van Huisvrouwen. 26 Oct. Opgericht is een afdeeling der metaalfederatie, aangesloten bij het N. A. S 3 Nov. Feest 10-jarig bestaan afd. Alk maar van het Nat. Verbond van Gemeente- ambtenaren. 9 Nov. Viering 25-jarig bestaan van het Alkmaarsch Strijkorkest, huldiging van den heer Oushoorn, die al dien tijd belangeloos optrad als dirigent, en van verschillende le den, die voortdurend hadden meegewerkt. 9 Nov. Opgericht wordt de vereeniging van Volkstuinders. 10 Nov. De federatie van vrijz. dem. kies- vereenigingen in den kieskring Helder richt een vereeniging op van vrijz.-dem. raadsle- den in die streek. Er treden een 30-tal leden toe. Varia Personalia 9 Jan. De heer S. van der Laan neemt, wegens benoeming tot commissaris van poli tic te Zaandam, afscheid als inspecteur van het politiecorps te Alkmaar. Als zijn opvol- ger werd benoemd de heer M. Zoll, inspec teur te Hilversum, vroeger alhier. 22 Jan. De heer T. H. de Visser 50 jaar noodhulp-kaasdrager. Feestelijke herdenkin op 4 Febr. 10 Mrt. Mr. R. Plate, subst. griffier bij de arr.-rechtbank Alkmaar, benoemd tot griffier bij het Kantongerecht te Schagen. 17 Madrt. Gouden huwelijk echtpaar De Boorder aan de Nieuwesloot. 13 Mei. De heeren G. Wiese en Joh. Scholten resp. 40 en 25 jaar verbonden aan net Stedelijk Muziekkorps. Huldiging in den Muziektuin op een concert. 13 Juni. Benoemd tot directeur der R. H. B. S. de heer Massink, thans in een zelfde functie te Terneuzen. 15 Aug. Pater Siemes, kapelaan in de St Dominicus-parochie, viert zijn 40-jarig pries- terjubile. 20 Aug. De 16-jarige P. Sougee waagt zich bij Bergen te ver in zee en komt jam- merliik om het leven. 3 Oct. De heer B. Bakker, Tuinstr. alhier, gehuldigd omdat het heden 25 jaar geleden is dat hij penningmeester werd van de afd. Alkmaar van den Ned. Sigarenmakersbond. 6 Oct. De heer D. J. Govers gehuldigd bij zijn 20-jarifr raads'idmaatschap. 2 Sept. Ds. Vinke te Zundert, van 1900— 1923 te Alkmaar, viert zijn 40-jarig ambts jubile. 25 Oct. De heer B. Harteveld 55 jaar in dienst bij de Woningmaatschappij Alkmaar. 60-jarig huwelijk van P. Vriesman en A VriesmanVriendjes. 29 Nov. De heer J. Smit 50 jaar bezoeker van de Alkmaarsche markt. 9 Dec. Onze oud-stadnenoot H. W. Hof- meester, mucicus aan het Kon. Conservatori- um te Den Haag, aldaar gehuldigd op zijn 70sten verjaardag. 21 Dec. De heer D. Potak, ladingmeester hij de Ned. Spoorwegen, 25 jaar aan het sta tion A'kmair werkzaam. 29 Dec. De heer H. J. F. W^nna 40 jaar apotheker. Vereefi"cTLnssgen 1 Jan. De voetbalclub „Alcmaria Victrix bestaat 30 iaar. 6 Jan. De vereeniging van pluimveelief- hebbers voor Alkmaar en Onmeving opent ter viering van haar 25-jarig bestaan ee driedaap-sche tpntoonstelling. 29 Jan. Opgericht de „Alkmaarsc!r Atb'efiekvereen'ging 1928." 8 Febr. De chr. jongelingsvereenigir Zacheus viert haar 70-jarig bestaan. 14 Febr. StichFng correspondentschap Verbond van organisaties van hoofdambte naien. 1 Jan. Schoonnjderij voor paren op den Kennemersingel, uitgeschreven door de Alkm. IJsclub. 1 Jan. Bloemendag Vereeniging tot be- vordering van de gezondheid in de grafische vakken. Opbrengst 135.62. 2 Jan. Gecostumeerd ijsfeest van de B IJ. C. op de Oudegracht. ,4 Jan. Erge dooi, uitgeschreven ijsfeesten afgelast. 5 Jan. Officieele opening van de nieuwe r.-k. seholen in het Nassau-kwartier. 11 Jan. Collecte Ned. Isr. Armbestuur al hier. Opbrengst 522.08. 24 Jan. Medegedeeld wordt, dat de winst op den verkoop van kinderpostzegels in Alk maar heeft bedragen 1770.26 (60.625 ze- gels). 27 Jan. De eerste spinazie op de veiling aangevoerd. 10 Febr. Verkoop van de gebouwen en terreinen van de Zuivelexport Vereeniging. 24 Febr. Ged. Staten berichten, dat zij geen termen vinden om deelen van Heiloo, Bergen en Koedijk aan Alkmaar toe te voe gen. Met Oudorp zal nog nader overleg ge- pleegd worden. 2 Maart. De eerste rabarber op de veiling aangevoerd door den heer Stet te Heiloo. 27 Maart. Verpachting muziektuin. 26 Maart. Het eerste kievitsei gevonden in de Egmondermeer. 29 Maart. Boomplanting voor de leerlin gen der school voor buitengewoon lager on derwijs. 3 April. Aanbesteding bouw chr. seholen voor 1. o„. en m. u. 1. o. Van de 17 inschrijvers waren het laagst Schaaf en Stegerhoek met 89.460. 21 April. De opbrengst der Emmabloem- collecte is 717.08 tegen 801.45 in 1927 en 685.88 in 1926. 1 Mei. 75-jarig bestaan van de K. v. K. en F. 4 Mei. De minister van O., K. en W. be- zoekt het R. K. Lyceum, de R. K. Meisjes school aan de Oudegracht en de Kaasmarkt. Na een bezoek aan de Zuiderzeewerken, keerden Z.Ex. en echtgenoote naar Alkmaar terug, waar zij logeerden bij mr. Kusters. Den 5 Mei werden nog bezocht de rijks- kweekschool en de R. H. B. S. 12 Mei. Opening 2e speeltuin van de Vereen. D. E. S. Deze tuin is gevestigd aan de Boomkampstraat. 14 Mei. Op de exportveiling de eerste tomaten aangevoerd door „Tuincultuur" te Bergen. 18 Mei. Bezoek van pl.m. 80 buitenland- sche journalisten, die in Nederland waren voor de Olympische spelen. De bloemendag van De Blauwe Week brengt 134.32 op. 24 Mei. Collecte Tehuis voor alleenstaan- de blinden te Wolfhezen. Opbrengst f 313.35. 15 Juni. De eerste druiven op de veiling aangevoerd door den heer G. Noort, alhier. 20 Juni. De collecte voor den gewapenden dienst brengt in deze gemeente 164.27 op. 30 Juni. Opbrengst collecte Zonnestraal 454.71, d. i. 130 meer dan een jaar te voren. 4 Juli. De eerste tomaten op de veiling aangevoerd door den heer J. Kluft te Scher- merhorn. 7 en 8 Juli. Congres A. N. W. B., 45e jaarvergadering. 10 en 11 Juli. Jaarvergadering Ned. R.K. F ond van Bouwpatroons. I 12 Juli. Eerste-steen-legging van de r'mwe chr. schoten aan de Palingstraat. 27 Juli. Aanbesteding verbouw hospitaal tot kinderziekenhuis en bouw zenuwafdec i' ig, alles bij het nieuwe neutrale ziekenhuis Laagste inschrijver de heer R. J. E. Bot al h er met 43.770. Gegund. 17 Aug. De eerste haver en gerst van den drooggemaakten Zuiderzeebodem (resp. 50 H.L. en 102 H.L.) op de graanmarkt te Alkmaar aangevoerd. 31 Aug. Viering Koninginnedag: kinder- feesten en opstijging van een luchtballon met den luchtvaarder Pottum en een passagier. In den Muziektuin feest vanwege de Chr Oranjevereeniging met als slot een schitte- rend vuurwerk. 4, 5 en 6 Sept. Congres Kon. Ned. Mid- denstandsbond. 25-jarig bestaan der Alkm. Ver. v. d. han- deldr. en industr. Middenstand. Het congres van den Koninkl. Ned. Middenstandsbond verklaart zich tegen de Zondagssluiting, welke in het ontwerp van wet inzake de winkelsluiting is opgenomen. 6 Sept. Bij het verrichten van werkzaam- heden ten behoeve van den aanleg van een bliksemafleider op den Waagtoren zijn twee werklieden, beiden Haarlemmers, gevallen Een hunner, P. Wassenberg, kwam op het plein terecht en werd zwaar gewond; de an- der, M. Blommaert, viel in de gbot en werd slechts licht gewond. Wassenberg stierf den 9 Sept. des avonds in het St. Elisabeth-zie- kenhuis. 8 Sept. Begin van de feestweek ter her- denking van de 40-jarige werkzaamheid van het Leger des Heils. 9 Sept. De nieuwe r.k. bisschop brengt een bezoek aan Alkmaar. 14 Sept. Een groep Duitsche overheids- personen uit Dusseldorf en omgeving, op een studiereis in ons land, bezoekt Alkmaar en wordt op het Stadhuis officieel ontvan- gen. De inwonenden in het Diaconiehuis en de Piussti'chting maken een autotocht naar Wijk aan Zee, aangeboden door verschillende auto-bezitters. 14 Sept. Opening bazar van de vereeni ging „Zorg voor de leerlingen en oud-leer lingen van de school voor B. L. O. te Alk maar." Duur drie dagen. Opbrengst pl.m. 700. 14, 15 en 16 Sept. Floralia-tentoonstel- ling. 19 Sept. Een gezelschap buitenlandsche zuiveldeskundigen, dat een bezoek brengt aan Nederland, kwam heden te Alkmaar ter bezichtiging van het boter- en kaascon- trolestation. 22 Sept. De collecte voor het fonds tot steun van Volksonderwijs brengt 434.72 y. op. 30 Sept. Demonstratieve optocht van autobezitters tegen tolheffing in de Zaan- streek. Ook Alkmaar wordt bezocht. Er ge- beuren geen ongeregeldheden bij. Alleen ver- oorzaakt de rijksveldwachter te Heemskerk verkeersstagnatie door de deelnemende auto's te controleeren. 6 Oct. De vlaggetjesdag voor het Zonne- huis te Beekbergen brengt 585 op. 8 Oct. Het ontzet wordt op opgewekte wijze herdacht. Meer en mooier dan anders zijn verschillende straten versierd en verlicht en ook wapperen er meer vlaggen dan an dere jaren. 10 Oct. In 't Gulden Vlies 41e vergade ring van „De Hanze" in het bisdom Haar lem. 28 Oct. De bloemendag van de R. K. drankbestrijding brengt 203.35 op. 31 Oct. Collecte N. C. Radio-vereen. Op brengst 104.91. 1 Nov. In het huis aan de Laat, laatste- lijk bewoond door wijlen het echtpaar Corino, wordt door een schildersknecht een sigaren- kistje gevonden met ruim f 7000 en voorts een zakje met 13 gouden tientjes, alles te za- men tot een waarde van 7172. De vondst werd in de kluis van den gemeente-ontvanger gedenoneerd. 3 Nov. De collecte voor het Roode Kruis brengt 278.75 op. 16 en 17 Nov. Zware stormen over het heele land, die ook in Alkmaar en omgeving zich deden voelen. Omgeving 3 Jan. Schoonrijden door dames om het kampioenschap van Noord-Holland op de IJsbaan Heiloo". Winnares mevr. Kraak roon te Amsterdam. 8 Jan. Bij Petten loopt een Noorsch schip op het strand; de bemanning wordt gered. 10 Jan. 75-jarig bestaan van de afd. Wie- ringerwaard der H. M. v. L. De heer Schenk, sedert meer dan 50 jaar lid en 37 jaar pen ningmeester, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 15 Jan. De heer C. Brinkman 50 jaar or ganist bij de herv. kerk te Noord-Scharwou- de. 18 Jan. Bij Petten wordt een zeehond gevangen, een hooge zeldzaamheid. 23 Jan. Viering 25-jarig bestaan tuin- bouwvereeniging „De Groentencultuur" te Broek op Langendijk. 24 Jan. Stemgerechtigde ingelanden van den polder Egmondermeer besluiten in een buitengewone algemeene vergadering met 48 tegen 34 stemmen tot algeheele electrische bemaling van den polder, zoodat de molens zullen verdwijnen. 1 Febr. De heer J. Kroone, organist herv. kerk te de Rijp, krijgt de gouden eere- medaille der Oranje-Nassau-orde. 16 Febr. Diamanten huwelijksfeest echt paar Jb. Tromp te Uitgeest. 19 Febr. Willem Kos bij terugkomst te Oudkarspel gehuldigd voor zijne prestaties op de Olympische winterspelen te Davos. 22 Febr. J. Koorn Jbz. te Westerland, vroeger afslager aan den vischafslag te De Haukes, is de eerste die een geldelijke tege- moetkoming krijgt ingevolge de Zuiderzee- steunwet. 25 Febr. Het prov. demonstratiebedrijf te Heemskerk voor den tuinbouw in N. Holland gereed gekomen, groot 1260 M2. met 10 kas- sen, gedekt door 1000 ramen. De heer F J. M. Pinxter, cand.-not., waar- nemer van het kantoor van not. Laurman, als diens opvolger benoemd tot notaris te Schoorldam. 3 Maart. Opening autobusdienst Alk maar—Helder. 14 Maart. Opening gasleiding te Wijk aan Zee. Het gas wordt geleverd door het hoogovenbedrijf. 14 Maart. De gemeenteraad van Wierin- gerwaard heeft besloten tot instelling van een gemeenschappelijke regeling met ver schillende omliggende gemeenten voor den keuringsdienst van vee en vleesch, centra le noodslachtplaats en verwerkingsinrichting, waarvan de kosten op ruim f 100.000 wor den geschat. 22 Maart. Huldiging van den heer D. de Boer Dz. te Stompetoren door de afd. Scher- meer e. O. van de H. M. v. L. om zijne groote verdiensten voor den landbouw en de ver- vanging der molens door electrische instai- laties in het bijzonder. 30 Maart. 55-jarig huwelijk echtpaar Spaan—Hart te Stompetoren. 29 en 30 Maart. Boomplantdagen te Ber gen. 1 April. Ds. van Meurs te Zuidschar- woude preekt zijn afscheid wegens aanstaand vertrek naar Indie. 4 April. Op den overweg te Schoorldam wordt een auto uit Haarlem aangereden en vernield door de stoomtram. De chauffeur- eigenaar had niet goed uitgekeken. Hij en zijn zoon bekwamen geen letsel. 10 April. 25-jarig bestaan afd. Ursem Bond voor Staatspensionneering. 19 April. De eerste nieuwe aardappelen aangevoerd aan de vrije veiling te Beverwijk door L. Henneman te Heemskerk. 28 April. 60-jarig huwelijk echtpaar A. Spaander—Blauw te Obdam. 17 Mei. 55-jarig huwelijk echtpaar Tijms te Heiloo. 21 Mei. De eerste aardbeien van den kou- den grond op de veiling te Heiloo aangevoerd door den heer J. Schmids. 24 Mei. Doorbraak van den duiker bij de Kleine Sluis in den Oostpolder van den An- na-Paulownapolder. 24 Mei. De heer Janssens, burgemeester van Egmond-Binnen, neemt in een buitenge wone raadsvergadering afscheid als zooda- nig, wegens benoeming tot burgemeester te Oirschot. 9—14 Juni. Electriciteits- en radiotentoon- stelling te Bergen. 10 Juni. De Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee ontvangt een legaat van 100.000 van wijlen mej. P. M. van Weel, over leden te Den Haag en 19 Sept. dito 1000 van mevr. wed. de Jong—Timan te Deventer. 19 Juni. De Prov. Staten besluiten met algemeene stemmen 100.000 bij te dragen voor het behoud van het Heilooerbosch, aan- gekocht door de gemeenten Alkmaar en Hei loo en de Vereeniging voor behoud van Na- tuurmonumenten. Ook wordt besloten (met 27—26 stem- men) tot het geven van subsidie voor herstel van den Maria- en Kruistoren te Hoorn, mits ook het Rijk en de gemeente bijdragen. 27 Juni. De gemeenteraad van Heiloo be sluit het oude raadhuis en de beide daar bij staande woningen te verkoopen aan den heer J van Gemeren aldaar voor totaal 5400 plus 100 voor nog aanwezige niet meer ge- bruikte meubelen. 29 juni. Echtpaar Jongerling te Heerhu- govaard viert zijn 55-jarig huwelijksfeest. 1 Juli. Het hulppostkantoor Heerhugo- waard wordt opgeheven en vervangen door een poststation. Het poststation te Veenhuizen wordt op geheven. 7 Juli. De heer G. C. Bos benoemd tot burgemeester van Egmond-Binnen. Sinds een tiental jaren was hij secretaris dier ge meente. Den 26 Juli wordt hij geinstalleerd, 3 Aug. Het verslag over 1927 van het Prov. Electriciteitsbedrijf vermeldt een winst van 1.215.197; de vroeger geleden verlie- zen zijn ingehaald. Bij den bouw van de overdekte hal van het veilingsgebouw te Warmenhuizen valt een werkman van den kap. Hij wordt dood opge nomen. 11 Aug. Aan het strand te Egmond aan Zee twee kinderen verdronken. 15 Aug. Dankbare patienten doen een gedefiksteen plaatsen op het graf van dr. Dekker te Westerveld, in leven arts te Ber gen. 1 Sept. Officieele opening van de Kunst- zaal van den heer Boendermaker te Bergen. 8 Sept. Te Egmond de elfjarige weesjon- gen J. G. in zee verdronken. 9, 10, 11 en 12 Sept. Nationale kolfwed- strijden te Oudkarspel ter viering van het 40-jarig bestaan der kolfclub „Onder Vrien- den" en het 5-jarige bestaan van „Volhar« ding." Alg. verg. van den Ned. kolfbond. 11, 12 en 13 Sept. Demonstrate van de H. A. B. te Heiloo. 15 Sept. Te Bakkum afgebrand het hotel Dum en Bosch. 18 Sept. Te Oudorp (aan het Ooievaars- nest) de 8-jarige G. V. onder een houtwagen geraakt, overreden en gedood. 1 Oct. Het nieuwe vereenigingsgebouw voor oude katholieken te Egmond aan Zee ingewijd. 17 Oct. De veedrijver J. Schoen te Oudorp bezoekt reeds 60 jaren ononderbro- ken de veemarkten te Alkmaar en Pur- merend. 2 Nov. Benoemd is tot burgemeester van Den Helder de heer W. F. G. L. Driessen, met toekenning van gelijktijdig eervol ont- slag als burgemeester van Koog aan de Zaan. De heer Houwing werd 9 Nov. bij zijn af treden gehuldigd in den schouwburg en 13 Nov. in den Raad, dien hij toen voor t laatst presideerde als burgemeester van Helder. w 3 Nov. Benoemd tot burgemeester van Warmenhuizen en Haringhuizen de heer H. Nolet, uit Wijk bij Duurstede, die geinstal leerd werd op 10 Nov. 12 Nov. De administrateur van het elec- trisch bedrijf te Heerhugowaard, de heer B., die wegens onjuistheden in zijn administra te was teruggesteld tot lijnwerker, heeft naar in de raadszitting van heden bleek vervalschingen gepleegd die de gemeente op minstens 5000 komen. De man werd ont- slagen en zal vervolgd worden. De accoun tant van het bedrijf, de heer S. te Schagen, werd wegens onvoldoende controle ontslagen en dat werk werd opgedragen aan het bu reau van verificatie van de Ver. van Ned Gemeenten. De heer L. A. Hartman, die bedankte als lid van den Raad van Egmond aan Zee, wordt opgevolgd door den heer J. C. J Broek. 16 en 17 Nov. Stormen richten groote ver- woestingen aan in broeikassen en serres aan den Langendijk. 17 Nov. Verschenen is het wetsontwerp tot vereeniging van de gemeenten Zijpe en Petten. De Tweede Kamer keurde dit ont werp goed in hare zitting van 20 Dec. 23, 24 en 25 Nov. Storm en hoog water overal. In Oosthuizen het water over den weg gestrconiu, hier en daar in de huizen. Langs de Zaan stonden vele terreinen onder j-1. Kr

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 12