)RA15MA-vANVALKEI1BURCi ft A ■'jLEVERTRAifs ■l5WaiWEH- finyezonsien stukken Sport t rovinciaasS nieuws DAPPERE MOEDERS. Zaterdagmorgen raakte spelenderwijs het •vierjarig zoontje van A. v. R. te Vinkeveen te water. De moeder, die op het hulpgeroep naar buiten snelde, sprong zonder zich te be- denken het kind na. De vrouw van A. Z., die eveneens het hulpgeroep gehoord had en blijkbaar dacht dat haar eigen kind in ge- vaar was, sprong eveneens te water. De oeide vrouwen en het kind konden door voorbijgan- gers, die te hulp waren geschoten, gered wor den en veilig op het droge worden gebracht. DE MAAS BUITEN HAAR OEVERS. De rivier de Maas is Zondag, naar De Crt meldt, door de aanhoudende regens der laatste dagen, buiten haar oevers getreden. De „Stadsweide" te Roermond, alsmede vele laag gelegen landerijen in de onmiddellijke nabijheid, zijn ondergeloopen. De communi- catie met het gehuucht „Melenborg" is ver broken. Ten einde het overtollige water sne'- ler at te voeren is de stuw in de Maas bij „Den Donk" geheel geopend. Monmenteel baart de toestand te Roer mond nog geen zorg, daar het slechts een der veel voorkomende escapades der rivier is waaraan men hier gewoon is. EEN DREIGEND CONFLICT OP HET ABATTOIR TE AMSTERDAM Er dreigt een conflict uit te breken tus- schen den Bond van Varkensgrossiers en kooplieden en de directie van het Abattoir, naar aanleiding van het verbod van genoem- de direetie om de varkens, zooals tot dusver geschiedde, levend te brandmerken. Over de afschafiing van dit middel is tusschen de di rectie en belanghebbenden langdurig onder- handeld. Proefnemingen zijn gedaan om eerst tot merken over te gaan, nadat de varkens bedwelmd zijn geworden. Ten slotte heeft men kort geleden er in toegestemd zooge- naamde oormerken aan te schaffen; dit zijn blikjes met scherpe punten, die in de ooren van de varkens worden geknepen. Reeds zijn meer dan 900 van deze blikjes gekocht. De in- voering van dit nieuwe merkmiddel werd tei- kens uitgesteld, doch ten slotte is men er Maandag 24 December j.l. mede begonnen Donderdag maakten echter de drijvers, die met dit werk belast zijn, er bezwaar tegen hiermede voort te gaan. Dit nu moet aanlei ding tot't conflict hebben gegeven. De koop lieden, vereenigd in den Bond van Varkens grossiers en kooplieden, zouden, naar aan net V.D.-bureau wordt medegedeeld, voorne mens zijn geen varkens meer te laten aanvoe- ren, omdat zij het nieuwe middel niet willen toepassen. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Eindhoven heeft in principe besloten tot het doen bouwen van een nieuw stadhuis. In de week van 2439 December zijn in Nederland uitgesproken 39 fail- lissementen. Een tot dusver onbekend gebleven persoon heeft bij verschillende winke- liers te Leiden de laden gelicht. Te Amsterdam is overleden, 64 ja- ren oud, notaris J. A. H. Hugenholtz. Hij werd 12 Augustus 1902 benoemd tot notaris in de hoofdstad. Voor de Protestantsche Stichting „Julianaoord" te Nijmegen is een gift van 1000 ingekomen. Te Assen is in arrest gesteld een dienstbode, wonende te Peize, die ver- dacht wordt haar kind, waarvan zij kort te voren bevallen was, van het le- ven te hebben beroofd. Op 1 Januari zal het oudste lid van de directie der Levensverzekering- Maatschappij, opg. in 1863 door het N. O. G., de heer Jacob Grooten, gedurende 25 jaar als directeur aan het hoofd de- zer insteling gestaan hebben. Vrijdagavond is op de Oldenzaal- schestraat te Enschede de spoorwegar- beider Zielman, doordat hij plotseling de straat overstak, door een autobus aangereden. In het ziekenhuis, warvr heen hij in ernstigen toestand is overge- bracht, is de man aan le bekomen ver- wondingen overleden. Na een afwezigheid van drie maan- den is generaal Snijders Zaterdagmid- dag te 's-Gravenhage teruggekeerd uit Indie, waar hij bij de opening an de lijnen der Kon. Ned. Inrt. Luchtvaart- Mij. op 1 November tegenwoordig is ge- weest. Tijdens afwezigheid van de bewonejs is ingebroken ten huize van de familie Q te Nieuwpoort Alles is overhoop gehaald. Ge- stolen zijn twee ijzeren geldkistjes met gelds waardige papieren Eenige gouden en zilve- ren voorwerpen, waaronder een zilveren avondmaalstel, hetwelk de familie Q. be- waart, zijn onaangeroerd gelaten. (Bunen veruni'Auo:dtUjklwia van at Re dactic. De opname in deze rubnek bewqsi yenszins dm ne -edarfie er nvrie instemt.) OP OUDEJAARSAVQND. Syl v ester gedachten. Zij laten niemand geheel onbewogen, noch in zijn persoonlijk, noch in zijn huiselijk, n6cb in zijn maatschappelijk leven. Ons zij het vergund aan enkele gedach ten, die in deze ure bij ons opkomen, uiting te geven. Er is een woord, dat in onzen tijd werkt als een tooverformule. Het is het woord Rationa- lisatie. Tooverwoord in het moderne bedrijfsleven Welke wonderen van techniek en vernuft worden toegepast om spoediger en voordee- liger te kunnen werken! Maar wordt ook wel steeds rekening ge- houden met de keerzijde van de medaille en met de pijnlijke moeili.kheden, die velen, ook onder onze vakgenoot'en, ondervinden, als zij het slachtcffer worden van „reorganisa- tie" in het bedrijf? Hoe wrang is op dezen oudejaarsavond hun herinnering aan verstoorde illusies als zij terugdenken aan hun intrede in het vak van den administratieven arbeid! Denkt U den kantoorbediende, die doel- loos rondzwerft, nauwelijks of in 't geheel niet in staat om zijn onderhoud en dat van de zijnen te winnen, uitgestooten uit het be- roep, dat hij als zijn levensdoel had gekozen en denkt U hem vooral, starende naar de verlichte kantoonvensters, waar tot laat in den nacht wordt overgewerkt. Waar arbeid wordt verricht door personen, die reeds een gansche dagtaak achter den rug hebben en wier werk voor een belangrijk deel door tijdelijke krachten zou kunnen ver richt worden. Werkgevers, valt ook in dit opzicht niet te rationaliseeren? Is ook de levenskracht van den kantoor bediende geen waarde, die zuinig beheer ver- dient? Kan niet gezorgd worden voor een werk- verdeeling, die weinig vernuft en ook weinig techniek vereischt, doch slechts uitgaat van deze gedacht: Een normale arbeidsdag voor den bediende en de dan nog te verrichten tijdelijke overmatige arbeid gegeven in han- den van geschikte werklooze krachten. Hoe blijkt het maatschappelijk verkeer weer de gevolgen der crisis te overwinnen, al wint de gedachte veld, dat velen, die nau welijks dertig jaren oud, hun betrekking kwiit raken, reeds te oud lijken, om een plaats in dit verkeer te hervatten. Is het teveel ge- vraagd, wanneer wij er op aandringen bruik- bare kantoorbedienden-zonder-werk van de straat te helpen en daardoor tevens het over- werk te beknotten? Waar een wil is, is een weg. En die weg is zoo gemakkelijk te vinden. In onze groote steden is de openbare ar- beidsbemiddeling gaandeweg tot meer ont- wikkeling gekomen en heeft zij zich ook op den kantoorarbeid gespecialiseerd. Getracht wordt, door een systeem van interlocaal over- leg de organisatie van vraag en aanbod langs oordeelkundige banen te leiden. In onzen tijd van rationalisatie heeft ook dit be drijf zich van rationeele methoden bediend, om beter zijn maatschappelijke diensten te kunnen verleenen. Over het zoeken, vaak eindeloos, al te vaak vruchteloos zelf, van veUn onzer vak- genooten, ook goed onderlegde in bekwame vaklieden, zou men U daar een boekje kun nen opendoen. JAC. BAKKER, Voorzitter van den Nationalen Bond van Handels- en Kan- toonbedienden „Mercurius". A. A. VAN HAMERSVELD. Voorzitter van den Ned. R. K Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „Sint Franciscus van Assisie". J. NAUTA, Voorzitter van de Nederland sche Vereeniging van Christe lijke Kantoor- en Handelsbe- dienden. Voetbal. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTER. De dag van gister leverde wel een beschei- d-en oogst, doch de uitslagen brachten ver schillende verrassingen. Door de slechte weersomstandigheden of de onbespeelbaar- heid der terreinen vervie'en diverse wedstrij- den, zoodat in het Zuiden, wa-ar een tweetal was vastgesteld, geen enkele match doorgang vond. De grootste verrassing was in Afdeeling I de overwinning van Ajax op A. D. O In een goedgespeelde match, waarin het wederom gereconstrueerde Ajax-elftal speelde met den uitersten wil om te winnen, werd het verraste A. D. O. met 41 geslagen. Hoewel de Am- sterdammers na een kwartier spelen door een onvenvachte kans van W. Tap rtiet 1—0 achter stonden, vo-ht het geheele elftal, in 't bijzonder achterhoede en middenlinie met groote begeestering voort. Hierdoor nam Ajax het spel meer en meer in handen en n-og voor de rust had deze p'oeg de leiding over- genomen. Na- half-time vergrootte het steeds met hetzelfde elan voortspelende Ajax den voorsprong nog van 21 tot 4—1. Door dit fraaie resultaat is de Amsterdamsche club den plaatsje op de rang'ijst gestegen en staat thans U. V. V. onderaan. Ook Sparta, een der ernstigste concurren- ten naar de hoogste plaats, liet een veer en wel tegen ,,The Good Old", welke match met een gelijk spel (22) eindigde. In Afdeeling II behield Feijenoord haar kans op het kam- pioenschap door 't Gooi volgens de regelen der kunst met 30 te slaan. Daar de Rot- terdamsche club thans evenveel verliespun- ten heeft als Blauw-Wit, zal de strijd om de eere-plaats wel tusschen deze beide ploegen uitgevochten worden. De p'aatselijke ontmoeting H. V. V.H. B S. eindigde met een 31 overwinning van de laatste. Ook in Afdeeling III behield de kampioenscandidaat, nl. Go- Ahead haar uitstekende kampioenskansen door een 21 overwinning op Heracles. Door de 31 nederlaag, die Vitesse aan A. G. O. V. V. toebracht, werd de leidende po6i- tie van den ouden katnpioensp'oeg nog ver- sterkt. Mede door Robur's overwinning op Wageningen met 21 en de nederlaag der Enschedesche Bovs tegen Z. A C. van 43, kwam er in de staart dezer afdeeling eenige verandering. Met weinig verschil in punten staan thans Heracles. Tubantia en de Boys no. 1, 2 en 3 van onder. In Afdeeling V brachten de 3 gespeelde wedstrijden weinig veranderingen op het ranglijstje. Doordat G. V A. V met 52 van haar stadgenoote G. V. V. wist te winnen verhuisde zij van de onderste plaats een p'aatsie naar boven Thans staat Friesland onderaan. Ook hier is het evenwel nog lang niet zeker wie ten- slotte hekkensluiter zal zijn. Door een gelijk spel tegen W. V. V. (22) heeft Ale ides haar kans op het kampioenschap weer iets verminderd. ALCMARIA I WINT IN DE KOOG MET 5-0. Wat is voetbal toch een zeldzaam spel van verrassingen. Op 23 December trok Alrma- ria vol moed naar Hollandia en moest daar onverwacht met 52 verliezen. Gisteren trok de p'oeg naar K. F. C. waar het altijd voor de bezoekende vereeniging zoo moeilijk is om te winnen cn zie, met niet minder dan 5—0 werden de Koogers geslagen. Inderdaad van Alcmaria een kranige prestatie, waarvoor het geheele elftal een woord van hulde verdient Er is uitstekend gespeeld, a! had niemand in de eerste tien minuten een overwinning yerwacht, Toen was K. F. C. geregeM in den aanval. Gelukkig was de Alkmaarsche verde- diging safe. Toen echter Homan een goed doelpunt had gemaakt, was het voile ver- trouwen in Alcmaria's gelederen terugge keerd. Schuit voegde er een prachtig tweede doelpunt aan toe en rust ging in met 2—0 voor A'cmaria. Direct na de hervatting maakte Bos 30 uit een voorzet van Elfring. De Alkmaarders speelden uitstekend verder en mooie doelpun- ten van Homan en Hamstra brachten ten- slotte den eindstand op 50 K F. C. kon er geen punt tegenover stel'en, vooral door het uitmuntende spel van de A'cmaria-achter- ho-ede. Naar wij vernemen zal Haarlem op Nieuwjaarsdag de gast zijn van A'cmaria, terwijl Zondag a.s. O. D. E., ten derde- klasser uit Amsterdam, voor den Beker hier komt. ALCMARIA II—K. F. C. II 6—i. Alcmaria II deed met het tweede elftal hier al niet veel minder. In het eerste kwar tier kon de K. F. C.-achterhoede geen vat krijgen op Alcmaria's spel en spoedig stond het 30 voor de gastheeren door doelpun- ten van v. Wleringen en twee van Roozen- daal. Toen was het echter uit met het doel- punten, al hoewel Alcmaria tal van kansen kreeg en ook K. F. C. eenige malen gevaar- 'ijk dcorbrak. Het bleef 3—0 tot rust en ook daarna scheen het langen tijd alsof de stand ook tot het einde zoo zou blijven. Toen kwam plotseling een vierde doelpunt voor Alcmaria. een mooi tegenpunt van K. F. C. en nog twee doelpunten van Roozendaal. Zoo waren dus de aanvangs- en slotperiode de tijden der goals Alcmaria II bleek alzoo weer de sterk ste en maakt in deze afdeeling een uitstekend figuur op de ranglijst. Alcmaria III was het derde overwjnnende elftal. Q. S. C. II werd met 31 geslagen. In de 2e klas A. wist Zeeburgia in den Helder een heel magere 10 overwinning te behalen, waardoor zij met 21 p. uit 13 wed strijden de eerste plaats behoudt. West Fri sia sloeg Helder met maar even 71, en heeft nu 19 punten. Z. V. V. sloeg W. F. C. op eigen terrein, een zeer goede prestatie. De stand der competitie op't einde van 1928 is dus als volgt: (opgemaakt volgens het aantal behaalde nunten). Zeeburgia 13 10 1 2 28—14 21 West-Frisia 15 9 1 5 42—24 19 W. F. C. 14 7 3 4 25—23 17 Alcm. Victrix 11 7 1 3 3-1—20 15 H. R. C. 11 7 1 3 33—22 15 K. F. C. 14 7 7 37—29 14 A. F. C. 13 3 2 8 23—44 8 Hollandia 14 3 2 9 32—45 8 Helder 15 3 2 10 24—44 8 Z. V. V. 12 3 1 8 19—33 7 S c h a k e n. SCHAAKMATCH EUWEBOGOLJUBOW. Euwe wint de 6de pariij. Zaterdagmiddag werd in het Oebouw voor Kunsten en Wetenschappen alhier onder groote be'angstelling de 6de partij van de match EuweBogoljubow gespeeld. Euwe speelde wit; de opening was dame-gambiet In't begin werd zeer vlug gespeeld: in min der dan geen tijd waren 10 zetten gedaan. Na 33 zetten gaf zwart op, zoodat Euwe wint. Zondagmorgen wordt in het Nationaal Schaakgehouw te 's-Gravenhage de 5de af- gebroken partij, wc Ve in het voordeel van Bogoljubow staat, voortgezet. De stand thans 33- In het Nederlandsch Schaakgehouw te Den Haag werd gisteren de vijfdepartij tus schen Euwe en Bogoljubow, welke Vrijdag j.l na 42 zetten was afgebroken, voortgezet Na 10 minuten gaf Euwe, die met zwart speelde, de partij op, zoodat deze door Bogo1- jubow na 52 zetten gewonnen werd. Van de zes gespeelde part ben heeft elk der deelne- mers dus een gewonnen, terwijl de andere vier partijen remise waren, zoodat de stand op het oogenblik dus 33 is. De zevende partii zal Woensdagavond 2 Januari te Am sterdam worden gespeeld. K e g e 1 e n. HET SLOT VAN HET KEGEL- CONCOURS. Gisteravond had als besluit van het con- cours van den Alkmaarschen Kegelbond op de bovenzaal van de Unie de prijsuitreiking Elaats. Ongeveer negen uur was de zaal ge- eel gevuld met prijswinnaars en belangstel lende kegelliefhebbers. Namens den Bond heette de voorzitter, de heer J. Diepen, alle aanwezigen hartelijk welkom terwijl hij hun dank zegde voor hun opkomst. Natuurlijk volgde toen ook nog een woord van dank, aan de dames, heeren en firma's, die extra prijzen voor het concours hadden beschik- baar gesteld. Toen ving een zware taak aan voor den voorzitter, want niet minder dan ruim 80 prijzen moesten worden uitgereikt Maar de heer Diepen heeft wel meer voor zulke heete vuren gestaan en kweet zich met opgewektheid van zijn taak. Voor elk der prijswinnaars had hij een toepasselijk woord. De Beker werd weer gewonnen door de Koe- koek. Nog eenmaal en deze club heeft hem definitief en dan kan in 1930 bij het 25-jarig bestaan een nieuwe en nog fraaier prijs wor den beschikbaar gesteld. Verschillende jonge vereenigingen-prijswin naars kregen een hartelijk woord en bij de personeele winnaars klonk telkenmale 'n fan fare, de dames kregen een extra woord van hulde, o.a. Alcmaria Victrix met haar groot aantal prijzen en zoo ging de prijsuitreiking nog ongemerkt naar het einde Het officieele einde bracht een luid applaus. Het feest werd daarna nog langen tijd op de meest ge- zellige wijze voortgezet. De dansmuziek brbcht de dames en heeren op den dansvloer in actie en zoo was het besluit van dit kegel- concours naar aller genoegen. Hulde ver dient nog de wakkere seeretaris, de heer E. Hamburger, voor de wijze waarop hij zijne functie als seeretaris weer gedurende dit concours vervulde. ANNA PAULOWNA. Het conlt act in ae boUennweekerijett. De patroonsbonden in het bloembollenbe- drijf hebben afwijzend beschikt op het voor- stel der tuinarbeidersorganisaties, om het nieuwe contract voor de bloembollenstreek ook van toepassing te verklaren op de in de gemeente Anna Paulowna gevestigde bedrij- ven. De arbeidersorganisaties zulien de loo- nen en arbeidsvoorwaarden dus afzonderlijk moeten regelen met de werkgevers in genoem- de gemeente. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Kerstjeesiviering Donderdagavor.d werd onder leiding van Ds. Hooy en het personeel der Zondags- school in de kerk te Wijk aan Zee het kerst- feest, dat een min of meer liturgisch karakter had, gevierd. Het kerkgebouw was tot aan alle hoeken met bclangstellenden gevuld. Omrede de liturgi was de indeeling, mede door het houden van een paar pauze's doel- treffend. Door ds. Hooy werd het aloude kerstverhaal op bevattelijke wijze voor de kin- deren verteld terwijl door den heer Runia eene boeiende vertelling gehouden werd Tijdens de pauze werden versnaperingen engeschenken uitgereikt waarna de predikant in zijn slotwoord nog een paar lecr'ingen toe- sprak die thans de Zondagsschoolwegens het bereiken der leeftijd nog in het bizonder toesprak. CASTRICUM. Gisteravorcl araf voor de eerste maal het Simmie Harlie Leesgezelscbai on der leiding van den heer W. van Wee- nen een uitvoering in de zaal van de Vriendsehap, welke tjokvol was. Het gezelschtp dat thans bovenge- noemden naam draagt, voert ons naar Castricums oude toestanden en vertelt intuschen dat een Afrikaansch koning voornemens is zich te Castricum te ves- tigen waartce eenige personen in den vorm van twee Amerikanen zijn over- gekomen om een grondig onderzoek in te stellen naar de Castricumsche toe standen van voorheen en thans. Van alles passeert nu de rev"', Voor al de hoofdrollen zijn in zeer goede han den. De aanwezigen, vooral de oude Castricummers, hooren wter eens en r' n hoe het vroeger hier toeging en in geestigen spot wordt net bestuur der gemeente van vroeger en thans er door gehaald vooral als de oude Castricum sche boer het heeft over de wegen die nadat zij door het huidig bestuur zoo als hij verhaalt, zijn inorde gebracht. /eer telkens worden oogebroken voor gas, waterleiding en electrische gelei- dingen. We zijn dan midden in de Cas tricumsche toestanden. Dan stappen we over naar de radio waar een nieuwe vinding wordt ver- haald en op humoristische wijze wordt bezongen. Hierna komt het telegram van koning Karbonarie Abce die per Zeppelin is overgestoken en dan zijn in- trek neemt in Castricum. INLIJVING LIGHTING 1929. Op 16 Januari a.s. zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1929 plaats hebben voor het 2e Regiment On- bereden Artillerie, het Regiment Kust- Artillerie, het 6e Regiment Veld-Artille- rie, het Korps Rijdende Artillerie, het oefeningsdetachement voor de school voor reserve-officieren der Infanterie (infanterie en wielrijders). TERLEEK. Van Zater> :.p Zondag brak te on geveer lx/2 uur brand uit in bomv- plaats, bewoond door den heer Verbart, en in eigendom tocbehoorende aan da familie van den h?er Reus Slot, Broek- op Larlgendijk De plaats met land zou joist de vo,gende maand worden ver koch! Het vuur greep snel om zich heen Wel werd de brandweer gealarmcerd; zoodat aan >edden niet viel te denken! maar ter plaatse gekmrien, behoefde zij niet te werken, omdat alles reeds tegen den grond lag. Een zestal koeien kon nog bijtijds ge red worden, hoewel naar wij ver nam en het vuur boven hen reeds zijn vernieti- gend werk was begonnen. Ook de bewoners moesten blootsvoets het perceel verlaten. De burgemeester die juist van een vl- site huiswaarts keerde, had spoedig den brand ontdekt, en was dan ook een van de eerste aanw ezigen. Omtrent de oorzaak tast men in het chaster, (Niet-Officiee!). 449e STAATSLOTERIJ. >,cl.hing van Maandag 31 Januari ."528 4e Klassc le Liist. Hoogc prijzen: 19341 25.000.— 11203 5000.. 1697 2000. 5848 1500.—. 16366 1000.— 927 12456 18633 /400.— 12041 15350 16571 18906 200— 4224 6493 6419 10207 11760 14668 16131 ieder 100.—. Prijzen van 65. 1 26 62 71 72 100 148 313 339 342 354 405 475 495 610 611 629 633 634 693 723 805 8J2 814 848 878 915 917 960 1003 1014 1046 1081 1267 1269 1377 1386 1390 1398 1433 1439 1463 1482 1486 1510 1530 1531 1619 1628 1671 1733 1867 1891 1963 1964 1973 2016 2021 2030 2056 2065 2073 2135 2207 2249 2287 2342 2362 2394 2400 2415 2431 2438 2445 2517 2561 2581 2662 2693 2704 2738 2756 2854 2867 2896 2898 2912 2935 2982 3002 3006 3073 3117 3121 3158 3186 3313 3220 3344 3346 3381 3424 3437 3450 3459 3494 3504 3535 3581 3588 3598 3609 3658 3700 3707 3755 3767 3825 3855 3879 3884 3912 3917 3949 3959 3976 4080 4195 4242 4253 4354 4-126 .4427 4512 4531 4581 4687 4716 4741 4766 4776 4795 4820 4825 4861 4881 4898 4948 4965 4992 5005 5050 5085 5111 5122 5134 5201 5229 5241 5265 5307 5396 5463 5488 5501 5580 5582 5629 5771 5772 5777 5800 5816 5906 5907 5915 5967 5991 5993 6008 6100 61C9 6120 6182 6190 6202 6232 6246 6235 6286 6316 6328 6418 6439 6486 6501 6554 6574 6590 6628 6651 6682 6774 6801 6814 6838 6857 6858 6864 6865 6890 7039 7043 7071 7078 7111 7129 7137 7192 7207 7213 7240 7249 7278 7297 7329 7363 7392 7406 7450 7482 7537 7564 7592 7644 7800 7886 7903 7923 8009 8022 8083 8094 8104 8141 8203 8254 8393 8427 8450 8473 8478 8488 8558 8574 8586 8591 8646 8726 8733 8760 8828 8859 8882 8889 8905 8929 9024 9034 9068 9083 9124 9164 9236 9288 9290 9299 9302 9313 9316 9326 9413 9425 9442 9484 9505 9511 9529 9550 9555 9627 9634 9685 9731 9807 9921 9930 9939 9968 10036 10064 10M4 10176 10177 10190 10191 10222 10231 10243 10256 10257 10287 10292 10305 10320 10356 10364 10374 10402 10445 10492 10498 10547 10608 10609 10642 10655 10680 10691 10762 10776 10777 10818 10819 10868 10873 10923 10935 10942 10950 10953 10985 10990 10994 11021 11049 11057 11074 11109 11121 11215 11278 11317 11346 11374 11400 11409 11428 11477 11484 11516 11525 11648 11653 11812 11839 11840 11848 11912 12086 12115 12131 12188 12197 12236 12238 12285 12290 12300 12303 12309 12325 12338 12394 12435 12454 12463 12520 12573 12604 12740 12742 12811 12846 12875 12878 12883 12902 12907 12926 12939 12973 13036 13055 13125 13159 13171 13180 13212 13215 13220 13365 13375 13381 13407 13453 13546 13551 13568 13573 13588 13591 13598 13665 13668 13726 13783 13793 13810 13829 13863 13868 13881 13906 13916 13965 14015 14018 14060 14140 14156 14244 14278 14347 14389 14493 14520 14526 14531 14560 14627 14687 14710 14778 14849 14851 14894 15006 15021 15031 15059 15081 15084 15093 15125 15130 15139 15156 15215 15275 15297 15318 15351 15398 15414 15449 15487 15518 15560 15618 15677 15693 15755 15779 15801 15856 15886 15901 15969 15991 16025 16094 16190 16243 16248 16289 16294 16307 1630S 16309 16405 16465 16469 16492 16604 16646 16683 16705 16714 16724 16734 16743 16782 16857 169Q1 16926 17022 17097 17122 17128 17142 17253 17289 17.293 17297 17303 17321 17381 17460 17467 17509 17569 17609 17693 17783 17867 17890 17912 17915 '7960 17980 18002 18052 18138 18167 18181 18205 18288 18293 18414 18436 18457 18481 18504 18527 18551 18675 18676 18686 18712 18723 18784 18828 18888 18900 18933 18939 18981 19021 19056 19057 19064 19084 19090 19098 19144 19156 19185 19216 19262 19323 19363 19386 19392 19393 19458 18467 19560 19631 19648 19650 19659 19722 19812 19831 19895 19896 19937 19948 19970 19987 19997 20028 20058 20099 20111 20208 20217 20265 20277 20303 20322 20339 20384 20415 20450 20477 20517 10525 20559 20638 20640 20648 20693 20698 20723 20753 20759 20777 20798 20804 20823 20887 20889 20907 20939 20943 20966 20975 18812, 245 607 760 922 1349 1475 1655 1987 2184 2411 2636 2877 3071 3241 3461 3640 3870 4033 4443 4770 4904 5359 5723 5941 6151 6291 6564 6804 6941 7159 7305 7543 7971 8224 8535 8756 8968 9250 9376 9541 9844 10163 10250 10357 10581 10768 10928 10998 11391 11593 11950 12244 12356 12720 12971 13202 13414 13596 13816 14009 14303 14561 14907 15102 15314 15529 15830 16117 16359 15692 16889 17236 17415 17839 18019 18300 18653 18864 19058 19201 19416 19731 19949 20206 20380 20560 20757 20891 De Rijkaarcl hoop dat Je tr Je tod bewust bent dat le door nujn dochter te trouwen, een edelmoedig meisje met een ruim hart tot vrouw krugf, Aanstaande bruldegom „Ongetwljfeid meneer tk mag wel Dokter..Wat vreemd. Een onverklaarbare versnelling van het hart". (London Opinion.)

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6