H. H. WILLERS, Modepraatjes van een Parisienne. TeSegi»arsimeii Tijdschriften Marktberichten AMSTEltDAltlSCIftE BEIJKS tetize van venen. ue gelegenhefd om even- goed naar Purnierend te gaan, blijft open, doordat er een vaste dienst op Dinsdag on- derhouden wordt naar de veemarkt. De tuin- bouwprudcten kunnen dan voor de veiling van Woensdag meegegeven worden, iets wat des winters geen bezwaar zal opleveren. Hoe het voor den komenden zomer zal worden, werd nog niet besloten Ruim 13000 K G. werd er al reeds naar Purmerend vervoerd. "KALENDERS. De Stoomververij en Qiemische wassche- fij De Regenboog te Ti/burg vertegen- woordiger Fa. B. WilJcrs, Langestiaat al- jijer zendt ons een aardige kalender die op het schild een reproductie draagt van een schilderij van Nicolaas Maes. Van de firma Van der Elst en Matthes te Amsterdam ontvingen wij een groote kalen der die weheel in het teeken van den Land- bou'w staat en waarin een schat van gege- ,vens op bemesiinggebied is verzameld. Pracdsche maandkalenders ontvingen wij n0„ yAn De Rationale Levensverzekerings- bahk te Rotterdam, van de Drukkerij Albani ie's Gravenhage, van de Levensverzekerings- bank Victoria te Amsterdam, van het Assu- rantiekantoor en Woning-bureau „Vier Sta ted' te Alkmaar, van de Eerste Hollandsche Levensverzekeringsbank te Amsterdam en van de Levensverzekerings Mij. Utrecht te I Utrecht. De Canard line zond ons een aardigen weekkalender, een stoompijp van een harer zeekasteelen voorstellend, waarop in zwart en wit de dagen en cijfers zijn aangegeven. I De Vereeniging van Nederlandsche Wijn- handelaars te Amsterdam heeft voor de der- de maal haren wijnkalender uitgegeven. 't lis een weekkalender, die op elk blaadje me- dedeelingen geeft omtrent de samenstelling van wijn, het schenken, het bewaren enz. enz. Het schild geeft een afbeelding van het wijnpersen volgens oud gebruik. De kalender jis niet in den handel, maar is op aanvraag door bemiddeling van een der leden van de 'vereeniging bij den secretaris verkrijgbaar 1 De Ripolin-verffabriek zond ons een week kalender met duidelijke cijfers en deze ka lender heeft het voordeel, dat, zooals ge- woonlijk, een metalen vierkantje boven elk cijfer kan worden geschoven, zoodat de da tum clken dag duidelijk wordt aangegeven. Van de Red Star Line kwam een weekka lender met maandopgave die op het schild een der trotsche booten dezer scheep- vaartlijn toont. Zooals gewoonlijk zond ook het Nieuws- blad van het Noorden weer een practische maandkalender in. Elk kalenderblad toont een aardig natuur: of stadsgezicht uit de streek, waar het blad wordt gelezen. De kalender van de Nederlandsche Ver eeniging tot bescherming van dieren, afd. Alkmaar, geeft weer een maandkalender met toepasselijke afbeeldingen. Het schild, dat drie paarden voor den ploeg vertoont, heeft wel wat te groote afmetingen, maar draagt een zeer tohpasselijk onderschrift. Een der mooiste kalenders, die we in onze collectie aantroffen, is wel die wel van uitgever H. J. den Boer te Baarn. Deze fraaie kalen der bestaat uit 6 bladen, elk twee maanden tellende en elk versierd met werkelijk kunst- zinnige teekeningen. Hij is een sieraad voor de huiskamer en zal zeker ook als zoodanig wel zijn weg gevo'nden hebben. De Koninklijke Nederlandsche Vereeniging ,,Ons Leger" brengt dit jaar een kalender, waarvan het schild in frissche kleuren is uit- gevoerd. De twaalf ..maandbladen" geven elk een levendig brok militair leven te velde te zien met citaten van bekende personen Mede daardoor is deze kalender een goed propagandamiddel voor de vereeniging „Ons Leger". De bekende petroleummaatschappij, de A P C., geeft een grooten fraaien kalender met tal van platen, die het werk van de A P C. vertoonen. De petroleumwagens, benzinetanks en montagewagens. zij alle zijn met frissche heldere op de verschillende bla den aanyebracht, terwij! de kalender zelf zeer duidelijk is. De N.V. VereeniAtie Brandstoffenhandel fcood hare clientele weder een mooi uitge- ■voerden drie-maandelijkschen kalender aan De bladen bevatten etsen van de Kooltuin, de Kaarsemakersgracht, het Huis men den ko- ge' en de Baangracht. Dezen kalender zal zeker door zeer velen graag een plaatsje in de huiskamer gegeven worden. De Holl. Societeit van Levensverzekeringen te Amsterdam komt ook dit jaar met het be kende maandkalendertje met op het schild een plaatsje van een eeuw geleden. Een andere verzekeringsmaatschappij, de RV. S., biedt een in kleuren gedrukten ka lender aan, bestaarde uit een blad, waarop mede een winter'andschap is afgebeeld. Een maandkalender deed ook de Levens verzekeringsmaatschappij Noordbrabant te Waalwijk weder het licht zien. Een goed uit- gevoerde kalender met sprekende letters. De Koninkliike Paketvaart Maatschappi] zond ons een fraai uitgevoerden kalender, met op het schild een Indisch landschap, waaromheen een artistiek uitgevoerden rand Ongetwijfeld zal deze maandkalender, die op aparte bladen verschillende bijzonderhe den over de K. P. M mededeelt, door velen ;en begeerde datumaanwijzer zijn Gedeeltelijk gecorrigeerd. EEN ONDANKBAAR BAANTJE 's GRAVENHAGE, 2 Jan Op oudejaars- middag werd de deurwaarder bij den Hoo- gen Raad, Van Dalen, toen hij in een perceel in de Bi'derdijkstraat een ontrui- mingsbevel wilde uitvoeren, door den be- woner, den Italiaan Ferrari, met een broodmes in de dij gestoken en bij een ivorsteling over de hand gesneden. De Italiaan is door de politie gearres'rerd maar later weer in vrijheid gesteld De deurwaarder moet eenigen tiid het bed houden. - AAN HARTVEIUXMMINO OVERLEDEN. 's-GRAVENHAGE, 2 Jan. Gistermicf- dag is in een tram aan hartverlamming op bijna 74 jarigen leeftijd overleden de bekende Haagsche predikant Ds. F. van Gheel Gildemeester, die ge- durende zijn 45-jarige ambtsvervulling in de Residentie zich in hooge mate verdien- stelijk heeft gemaakt op philantropisch-, maatschappelijk- en sociaalgebied en zich in breeden kring groote sympathie had ver- worven. De thans ontslapene vervulde nog geregeld zijn herdersambt en oudejaars- avond was nog H.M. de Koningin-moeder onder zijn gehoor. Ds. Gildemeester was Ridder van den Ned. Leeuw en officier in de Oranje Nassau orde. De begrafenis heeft Zaterdagmiddag plaats op Oud Eik en Duinen. DE TOE STAND VAN DEN KONING Eenige verbetering. LONDEN, 2 Jan. Na een stilstand van 48 uur in den toestand van den koning konden de geneesheeren gisteravond weer een Jichte verbeterig in den algemeenen toestand melden. Het bulletin meldt ver- der, dat de dokters met gunstig resultaat een ander geneesmiddel, calcium, aanwen- den in de bestrijding van de uitputting. DE TOESTAND IN AFGHANISTAN. Aman Oellah betaalt zijn troepen. LONDEN, 2 Jan. Naar uit Peschewar gemeld wordt. heeft koning Aman Oellah de troepen te Kaboel, die hebben deelgeno- men aan de onderdrukking van dfen op- stand, de achterstallipe soldij over twee maanden uitbetaald. Tegelijkertijd is aan een aantal inwoners van Kaboel en omge- ving. die door den opstand' schade hebben geleden, een schadevergoeding uitbetaald. Het Afghaansche gezantschap te Londen deelt mede, dat de onderhandelingen met de aanvoerders der rebellen goede vorde- ringen maken. Men hoopt. dat de vrede in het land binnenkort hersteld zal zijn. DE GASVERGIFTIGING TE DUISBURG. DUISBURG, 2 Jan. Omtrent de gas- vergiftiging te Duisburg wordt nader gemeld, dat tot nog toe niet vijf, maar vier personen aan de gevolgen zijn overleden. In de ziekenhuizen zijn echter in totaal 17 vergiftigde perso nen opgenomen, waarvan twee in doodsgevaar verkeeren. De plaats van de ramp ligt buiten de stad, waar de huizen apart of in kleine groepjes bij- een staan. Hoewel er door een groot aantal arbeiders koortsachtig gewerkt wordt, is de oorzaak van het ongeval nog niet opgespoord. Het staat echter vast, dat het ontstaan te wijten is aan een breuk of lek van een gasbuis. Gedurende den geheelen Nieuwjaarsdag moet het gas uit een groot lek gestroomd zijn. De beide bedwelmden, die in doodsgevaar ver keeren zijn twee ongeveer dertigjari- ge arbeiders. De ontruimde huizen zijn door de politie met planken dicht- gespijkerd. SCHEEPSRAMP. 31 personen omgekomen. TOKIO, 2 Jan. Nabij Hokkaido is een Japansch stoomschip gezonken. De beman- ning, bestagnde uit 31 koppen, is verdron- kem De oorzaak van de scheepsramp is onbekend. Klein is de mug, maar groot het leed, Veroorzaakt door een muggebeet. Laafste bepichten. VIJF-EN-TWINTIG JARIG BESTAAN DER HOORNSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK. Gisteren werd herdacht bij bovenge- noemde bank het feit dat zij te Hoorn vddr 25 jaar werd opgericht. Deze voor de bank zoo bijzondere gebeurtenis werd in intiemen kring door directie, commissarissen en personeel in een gemeenschappelijke lunch te Hoorn ge- vierd. Na afloop had een zeer drukbe- zochte recptie plaats. De heer J. Neuteboom, incasseerder bij de bank te Hoorn en de heer W. Balk, inspecteur van de credieten herdachten mede het feit, dat zij 25 jaar geleden aan deze bankinstelling werden verbon- den. Van tal van zijden gewerden hun blijken van belangstelling, terwijl de directie van haar waardeering blijk gaf door aan beiden een mooi geschenk aan te bieden. (Nadruk verboden.) Zou het werkelijk winter worden? Nu en dan is er hier al een dag, dat we ons verbeelden het z66 koud te hebben, dat een bontjas geen luxe meer zou zijn. Het gaat met die kou meestal zoo: heb ben we een mooien bontmantel of kans dien te veroveren, dan voelen we tot in de hondsdagen behoefte hem te dragen; is daarentegen de mantel van ons och- tend- of middagensemble of onze flu- weelen of lame»avondjas een buitenge- woon succes, dan is „het fuweelen of wollen jurkje er onder al zoo warm" of er zit toch ouatine tusschen stof en voering" Hoe het ook zij, als we een nieuwe bontjas noodig hebben, is het nu tijd er over te denken. Er zijn vrouwen, die er een stuk of drie minstens op na houden, als we de voorschriften van de groote PariJ -he bontwerkers willen opvolgen, moet dat ook wel zoo zijn. Die leveranciers van de rijke Amerikaansche Parisiennes, met een kleedgeld grooter dan het inkomen van een ambtenaarsgezin, hebben voor hun clientele speciale ochtend-, middag- ■jn avond-bontmantels ontworpen. Een elgenaardfg feTSChijhsei Is e£Kter, 'da? de Fransche Parisienne er met een „bontjas voor altijd", n.l. voor vele ja- ren en voor alle uren van den dag, veel eleganter uitziet, dan de Amerikaan sche in haar gloednieuwe modebont. De Frangaise draagt haar eigen japon, haar eigen mantel de Amerikaansche ver toont de kleeren van haar Parijschen couturier en het is alsof ze geprijsd zijn. Twee verschillende soorten van huid- jes worden dezen winter voor bont-klee- ren gebruikt: 5f de absoluut platte, ge- moireerde vellen. breitschwantz, veu- len, geschoren lam en alles wat er fa- milie of imitatie van is, 6t de smalle diertjes, als marter en hermelijn, die in lange reepen gelegd worden, verticaal en horizontaal. Chic en ook sterk, maar wel kostbaar bii aanschaffin;, zijn astrakan, het stijf gekrulde en z.g.n. „pattes", d. i. het bont van buikje en pootjes en verder „vison", een soort marter, dat dus in reepen ver- werkt wordt. Dit zijn de bontsoorten, die den geheelen dag correct zijn; vooral „visbn" past bij elk toilet; bij een spor- tief ochtend-jurkje, bestaande uit rok en jumper of uit een stuk, bij een donker middag-japonnetje, zwart, donkerblauw of flesschegroen, bij een bedrukt fluwee- len toiletje of een licht jurkje van geor gette; verder heeft geen enkele avondjas zooveel chic en distinctie als „vison". Natuurlijk wordt ook dit bont .nage- maakt van konijnenvel, zooals trouwens elk zacht- en gladharig bont, maar ko- niin is even onsterk als het goedkoop is. Veel minder dan vorige jaren loopen de huidjes der mantels die uit reepen zijn samengesteld (hermelijn zomer- of wintervachtjes vison, sabelbont, peschliky, chinchilla, etc.) schotsch en scheef door elkaar; hoogstens hebben de reepen van de kraag en de mouwen of alleen het onderste deel daarvan een andere richting dan de mantel zelf, waar de huidjes 6f verticaal 6f alleen voor slanke vrouwen horizontaal ge legd zijn. De kragen van die, verder rechte, mantels zijn he61 ruim en laten zich soepel, hoog om den hals plooien. Heel nieuw zijn de heel wijde mouwen, die in een smal, nauw manchetje om den pols zijn geplooid. Zwart astrakan is een van de weinige bontsoorten, die dit jaar met een ander bont grijs astrakan, vos, petitgris als kraag en manchetten, worden ge- garneerd. Alle andere mantels hebben kraag en manchetten van hetzelfde bont. Luipaard, (mooi voor reis, auto, luchtschip!) vraagt een kraag van vos of wolf. Wist ge, dat de mooiste rempla- cant voor het kostbare vossebont „wolf" is? Na deze klassieke mantels, d.w.z. van alle tijden, wil ik u wat nieuwtjes van de bontmode vertellen. Daar zijn ten eerste de korte jasjes, die we op een wol len jurkje dragen en de complets-tail- leur van bont. De laatste kunnen alleen van het dunste en soepelste bent, dat is donkerbruin of zwart breitschwantz, worden gemaakt. Dejvellen worden ge bruikt alsof het een weefsel was, zelfs dagen we op zoo'n bonten pakje soms een lak-ceinture. Op een robe-tailleur van tweed, zag ik een kort jasje van geschoren lam, op een japon van zware effen wollen stof een jasje van nutria. Korte mantels van witte geschoren chevrette (jong geitje) of wit geschoren lam zijn speciaal voor den „Midi" bestemd. Nutria, loutre, bever vormen man tels voor alle uren van den dag; zij zijn niet zoo onderhevig aan mode als de krul-velletjes, zooals lam en caracul dat ook een lammetje is. De ochtend-bontjassen, die van groo te vellen worden gesneden: veulen, lam etc., hebben een bijna sportieve coupe; ik zag een jas van zwart veulen met raglan-mouwen, groote vierkante zak- ken en een ceinture; een mantel van grijs lam had een col-6charpe, een kraag, die in een paar geknoopte einden uitliep, van hetzelfde bont en een cein ture van grijs suSde. Bij bontmantels dragen we vilten hoedjes in dezelfde kleur, bijv. grijs taupe-Angora, bij grijs caracul, grijs An- gora-vilt bij grijs astrakan, zwart taupe bij zwart breitschwantz etc. etc. „Feutre taue" is gekleeder dan glad vilt; we dragen dus het eerste meer 's middags, 't laatste 's morgens. Och- tend-bontsoorten of „fourrures-sport" zijn: veulen, jonge geit naturel of ge schoren lam, caracul, patte d' astra kan, burandouki, bruin en grijs astra kan etc. Veel mantels met bont gevoerd en ook daarmee gegarneerd, bijv. met konijn, geverfd en geschoren, of gevoerd met 66n soort bont en met kraag en man chetten van een andere soort: geit van binnen en grijs astrakan buiten of voe ring van lam en chevrette als kraagre- vers, en manchetten. Practisch zijn de z.g.n. „Manteaux r^versibles", mantels die met bont zijn gevoerd, maar ook omgekeerd kunnen worden gedragen; de kraag is dan aan beide zijden van bont, de mantel van kasha, met peschliky of met geschoren geitevel of lam gevoerd. COLINE. Rectificatie: Parapluies zijn onopge- rold; zwarte mantels hebben grijs bont. De Revue der Sporten. De Revue der Sporten uitgave van Strengholt en de Lange te Amsterdam zet het nieuwe jaar goed in. Het geeft het tweede vervolg van het „Sportjaar 1928", een bi- zonder aangenaam lezend artikel, verlucht met een keur van scherpe levendige foto's. Een artikel, waarin zoo goed als alle sporten zijn opgenomen en dat alleen reeds het bezit van dit nummer waard is. Daarnaast geeft Adriani Engels een be- schouwing over den wedstrijd Feyenoord— WesrenjK Elfta!, waarin zeer uitvoerig woWt stilgestaan bij de samenstelling van het laat ste elftal, een product van D. Lotsy. Het clubmootje van A. D. O. heeft echter leelijk gefaald, waarmee dus al weer eens bewezen is, dat D. Lotsy's systeem practisch momen- teel onuitvoerbaar is, de Telegraaf ten spijt! Verder bevat dit nummer nog tal van an dere artikelen en vele kiekjes, te veel om op te noemen AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Jan. 1929. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, 1007 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 Jan. 1929. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 225 vette kalveren, le kw. f 1.051.20, een prima kalf hooger; 2e kw. 0.88—/ 1.04; 3e kw. 0.76—/ 0.86 per K.G., levend gewic'ht; 37 Nuchtere kal veren 1420; 610 Varkens: Holl., Overz. en Geld.: le kw. 0.850.87 vleeschvarkens; Holl. 2e kw. 0.84f 0.85; vette varkens 0.840.85 per K G- slachtgewicht. PURMEREND, 2 Jan. 1929. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 23 st. kleine Fabriekskaas met rijks merk 47; 5 st. kleine Boerenkaas met rijks merk 48, in totaal 28 stapels, wegende 20.000 K.G.; 1127 K G. Boter 2.20- 2.40 per K.G. Vee. 305 Runderen, w.o. 185 vette 0.75 1.05 per K.G., handel matig; 108 melk- en geldekoeien 125/325, handel matig; 12 Stieren; 13 Paarden 90—/ 140, handei matig; 10 vette kalveren 1.401.60 per K.G., handel vlug, 197 Nucht. kalv., voor de slacht 12—/ 42, voor de fok 14—/ 30, handel matig; 387 Vette Varkens, voor de zout 0.60—/ 0.68; voor de slacht 0.68 0.72, handel vlug; 69 Magere Varkens 18—/ 36, handel stug: 106 Biggen 12— 20, handel stug629 Schapen (vette) 25 36, handel matig; Overhouders 12— 28, nanaei matig; 12 Bokken; Klppeu* eieren 78; Eendeieren 7; Piepkuikens 1—/ 3.30; 12 Ganzen 7. Eierveiling. 338 Eendeieren a 7.10; 15498 Kippeneieren a 6.908.50; 1600 Kippeneieren b 5.20—/ 6.30. PURMEREND, 31 Dec. 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken Witlof 622 per 100 K.G.; Roode Kool 2.10—/ 10.70 per 100; Witte Kool 1.10—/ 5.20 per 100; Savoye Kool1 13.10 per 100; Spruitkool 0.80— 3.70 per 15 K.G.; Andijvie 1.40—/ 2.90 per 100 krop; Uien 4.306.80 per 25 K.G.; Uien (drielingen) 7.10 per 25 K.G.; Uien (Nep) 9.10 per 25 K.G.; Prei 3.10 7 per 100 bos: Corntesse de Paris 31! 53 per 100 K G. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Jan. '29j Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. 3.10—/ 7.40; Roode Kool 2e s. 2.40— 6.10; Gele Kool le s. 2.50—/ 4.60; Gele Kool 2e s. 1.50—/ 3.20; Deensche Witte Kool le s. 4.20—/ 6; Deensche Witte Kool 2e s. 2.50—/ 5.10; Uien 8.80—/ 9.50; Grove 8, alles per 100 K.G. Aanvoer: 40.000 K G. Roode Kool; 37500 K.G. Gele Kool; 30.000 K.G. Deensche Witte Kool; 2500 K.G. Uien. i BOVENKARSPEL, 31 Dec. 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kooli 6—/ 6.20; Roode Kool 3—/ 3.30; Witte Kool 4Gele Kool 2.75; Uien 3.75—/ 4.50. j NOORDSCHARWOUDE, 31 Dec. 1928. Uien 9.60—/ 10.10; Drielingen 10.20; Grove Uien 6.508.40; Peen 4.40 4.50; Roode Kool 2.90—/ 7.30; Gele Kool 2.60—/ 3.70; Deensche Witte Kool 4.20—/ 6.20; alles per 100 K.G. Aanvoer: 3800 K.G. Uien; 3000 K.G. Peen; 90200 K.G. Roode Kooly; 15500 K.G. Gele Kool; 50600 K.G. Deensche Witte Kool. j! WARMENHUIZEN, 31 Dec. 1928. 4 Roode kool le soort 2.50—/ 6.90, 2e soort 2.105.80, Gele kool le soort 3—/ 3.30, Witte kool le soort 4.10— 5.70, 2e soort 3.70, uitschot 1.20— 1.30. Aanvoer 19400 K.G. Roode kool, 2700 K.G. Gele kool, 12800 K.G. Witte kool. van 2 Januari 1929. Opgave van IToord-HollandscIi liainlbonwcreilict (Qntvangen per draadlooze telefoon). Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm tabakkM'" Vorige Koers 3»W, 303 98)'. lft63/3 431 679V, 367 154 133 h'/s 190 4414-4^ 524-5 532-5 pl.m. 2.15 Vorige koers Koers op heden 3 uur HALFUOLLEI EN ZU1VER WOLLEN JAEGEP H EE REN ONRERHLEERING STAATSLEEN1NGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN.' v Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 Resc Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. Margarine Unie v. Berkels' Patent Int Viscose Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Beth. v. Steel C. v. A. Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. Ai Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo t MIJNBOUW. 'Redjapg Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland, Paketvaart Oude Boot Oostkust .tit... Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend, /Exclaim. HO'/. 170 V, 74^/z 79Vi 195 393 787'/, 22 71.. 8113/13 159J/+ 440'/, 149 4033/. 2371.. 160 159V, 304 UO'/. 100 188'/. 93 185 111/* 79V, 218'/, 208 2371/, 96 63 121 188 V, 66/g 383/. 183V, 43978 5203/. 528'/, 142 215 745/8 Koers van heden te plm. 1.30 237 171 760 200 330 170-2 435-6 800 660* 406 238 38s/.. 9 189'/. 443 524 529 145 75 pi.m. 1.45 pl.m. 2.- 33fci/2 310-22 435-8'/, 798-807 240 440 655U5' 406-V, 236 121/. 78 219J-21 189'/. 440V,-1 524 529-30 316 1001/, 807-12 871/. 164t/s 654-5* 405V,-6 764-3 80 339'/, 30S lOOi- 174 A 439-» 812-2 652-3* 405V,-6 2381/.-9 2181-9$ 190V,-3 444V,-i 528-33 533-4 PROLONGATIE vorige koers 4f pCt. heden 5 pC WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italie i 100 i 8 I •■V 12.0711/ig 59.25 y./4t/t 34.64$ 48.01V, 35.071/, 66.45 66.75 56.40 2.48H/1, 13.03*/, 12.08*/, 59.25 9.74 34.63*/, 47.97*/, 35.10 66.45 66.65 66.40 2.49i/lg 13.03 VERDRONKENOORD 117 ACHTER DE VISCHMARKT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3