Ilkiiimlt [unit 66 wattigs Erfganaam. Raifio-hwekje FK.l 18 BinnenBand Uoensda^ 'I Januari. HUversum, 3 Januari. Hilversum, 1071 M. 10.—10.15 Morgen- wiiding. 12.15—2.— Concert door het Boris Lenski Trio. 2—2.30 Electriciteitspraatje. 33.30 Causerie door Men*, de Leeuw—v. ^€es 4.-5.Ziekenuurtje. 5.5.30 bport- praatie. 5.30-7.15 Concert door het Qra- roep-orkest. F. Fischer, zangeres. 7.15-7.45 Engelsche les. 8.15 Aaflsluitmg van het Con- certgebouw te Amsterdam. Orkest onder la- dine van P Moflteux. Ehs Schumann, zangeres. 10.15 Pe/sbenchten. 10.30-11.30 Dansmuziek. Uuizen, 340.9 M- ($a ^52 M.) (Uitsluitend N. L- V-) Zieken- dienst onder leiding 'van Ds J. Jongeleen. 12 30—1 45 Concert. Mevr. G. de Knegt— Ter Haar, sepraan Mej. R. Beute, piano. 22 30 Sfbooluitzending J. H. Blmde: de uitgestootene". 0.—6.30 Dr. f>h A Lzosberg, boekbespreking. 6.308. Concert Het Hollandsch Harpkwartet. Mej. C Rietveld, viool. Mej. P. Berghout, harp. A ScJeEevis, orgel. H. J. Berghout, cello, g v'erlossi ngssa m enkomst van het Leger Aes peils te Den Haag, onder leiding van Comfi- Bouwe Vlas. Samenzang, bijbellezen, toespraken. Muziekkorps onder leiding van j j. R. Wasserval. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. -11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert, so praan, piano en bariton. 1.202 20 Gramo foonmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster 'Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Fanfareconcert. Calendar's band. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 'Muziek. 6.25 Radiobulletin. 6 35 Nieuws berichten. 6.50 Marktberichten. 6.55 Muziek. 7.05 Beethoven's sonaten voor viool en fiano. 7 20 Muziekcritiek. 7.45 Lezing. 8.05 let Temple kwartet. 8.20 Orkestconcert. Werken van Reynolds. O. Groves, sopraan. H. Kimberley, bariton. De Wireless Singers. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Concert. De Assolian Pmyers. 10.5512.20 Dansmuziek. Paris „Radio-Paris", 1750 M. 12 20 Protestantsche causerie. 12.502.10 Orkest concert. 4.055.05 Symphonieco.icert. 7.05 ^-7.50-Gramofoonmuziek. 8.5011.20 Con cert. Mme. Francis, declamatie. Mme. de Monthaud, sopraan. Hr. Bigot, dirigent. Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek 12.251.50 Operetteconcert. 5 05 5 50 Kamermuziek Werag-Trio. 7.20 Vroo- lijke avond. Westfalia-Orkest en solisten. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen (Zeesen), 1650 M. I 503.50 Lezingen 3.504.50 Concert 4 507.05 Lezingeii 7.05 „Othello", opera in 4 acten van Verdi. Daarna tot 11 50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 10.20 Gramofoonmu ziek. 3.35 Harpconcert. 5 20 Orkestconcert 7 20 Vioolconcert. 9 20 Dansle3. 10 05 II 20 Dansles en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5 20 O~kestconcert. 6.55 Trioconcert. 7 20 Gramofoonmuziek 8.35 Orkestconcert 8.50 Werken van Fischbach 9 2510.35 Orkestconcert. Pr>®iy§8«ciaal nieuws HEILOQ. In het Bruno-gebouw werd Vrijdagavond de jaarvergadering van het „R.K. Zieken- huisverplegingsfonds" gehouden. De voorzitter, de heer M. Sengers, opende de vergad°ring met den christeliike groet, heette a'len welkom, in zonderheid den eere- voorzitter. Spr. hield een inleiding en con- stateerde dat de vereeniging met tevredenheid op het afgeloopen jaar kan terugzien Ook verheugde spr. zicl dat de opkomst zoo groot was, een bewijs dat men met ons mee- leeft Het jaarvers'ag bleef achterwege daar de secretaris door droeve familie omstandig- heid verhinderd was. De penningmeester Franken bracht ver- slag uit De ontvanosten waren ruim 5200. het nadeelig sa-dc f 420 51 De acbtersfaud van het eerste jaar was verminderd tot 171 De rekeningcoirmissie adviseerde tot goed keuring Aldus bes'oten De contribute Neef onveranderd Het aantal hcdagen werd be- paald op 30 per jaar Het aantal aan- gesloten huisgezii.nen ging met 9 vooruit en rlom tot 311 De aftredende bestnurs'eden W Tamis en J Rozing werden herkozer. In de rekening- Door E. PHILIPS OPPENHE1M Geautoriseerde vertaling van Mej E J B 27 „Het is heelemaal geen dansen", verklaar- de Edna Halston ,,Het is de geest der bewe- ging verbonaen met ^n nieuw idee in de mu ziek. Het was lief van je, Monica, dat je ons meenam. Het is niet te vergelijken met iets ter wereld „Wat mii betreft", bekende Eustatius, „ik houd van wat meer concreets! De voorplaat sen van stalles met goed voetlicht en Peggy Layton, die het ballet aanvo»rt, dat is meer mijn genre." „Je bent soms zeer ruw, Eustatius",' zeide zijn zuster. „Ik voel mij zeer onwetend op dit gebied, omdat, eerlijk gezegd, ik niet de be- doeling, dat wij begrijpen. Het was heel prachtig!" „Zoo, dat weet ik nog niet", hield Eusta tius vol. „Wanneer ik een vrouw zie dansen wi1 ik haar beenen zien. Felicia was net als een stukje zwarte wolk, opgeblazen door de muziek Grillig vind ik het Een andere Felicia bevond zich plotseling in hun midden. Zij had haar japon verwis- seld voor een wonderlijke robe van appel- groen Haar zwarte haren wareu anders op- gemaakt en zij droeg een Russische parure. rede over de noodr.akelijkPeid om zich mj ziekte te verzekeren. Spr. was verheugd dat het fonds tot grooter bloei komt. Spr. bracht een woord van dank aan het bestuur, speciaal aan den heer Franken, die zoo veel voor het fonds doet. Aan hem is het te danken dat al- les zoo op rol'etjes loopt. Na een kort dank woord van den voorzittet volgde sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Noch voor de kerstdagen, noch voor den oudejaarsavond is de kerkeraad der Herv Gem alhier er in kunnen slagen een predi- kant te laten optreden. Desgevraagd ant- woordden enkele predikanten niet naar Zuid- Stharwoude te willen komen, omdat de kerk- voogdii niet vo- doet aan den Raad van Be- heer. Echter heeft het Kerstmes1 natuurlijk plaats kunnen hebben. De consul ent, Ds. Staai, was verhinderd wegens familieomstan digheden Mej. T Staal had daarom de lei ding op zich genemen en heeft zich uitste- kend van haar task gekweten en hare lezing voor de kir.deren veiwierf alle waardeering De kiuc'eren ontvingen een radeautjc De vrouwpnclub „Onaer Ons" had eenlge nutti- ge cadeaux gezonden en de leden hadden flink op de lijsten geteekend, zoodat de kin- deren een blij Kerstfeest is bereid kunnen worden Instrumentale en vocale medewerking luis- terden een en ander op. Het was een mool Kerstfeest, niet al' een voor de kinderen, maar ook voor de talrijke aanwezigen. OUDE NIEDORP. Door het R. K. Parochiaal kerk- en armbestuur en het bestuur van den Tjaddinxrijterpolder te 't Veld, alhier, werden publiek verhuurd verschillende perceelen bouw- en weiland, waarvan de opbrengst was voor den Tjaddinxrij terpolder 1130.87 K, vorig jaar 495, voor het R. K. Armbestuur 3298, vorig jaar 2200 en van de genoemde kerk 8517, vorig jaar 5514. AKERSL03T. Aan den heer M. van Meekeren te Hindeloopen is als laagste inschrijver voor de som van 22300 door den rijks- waterstaat opgedragen het vernieuwen van de vlotbrug te Kogerpolder in deze gemeente. Ten nadeele van den heer K. is een kostbare partij bloembollen (ranonkels) ontvreemd. Daar enkele kleine hoeveel- heden te koop werden gepresenteerd, slaagde de politie er in de daders op te sporen, hoewel de diefstal van ouden datum is. EGMOND AAN DEN HOP,P. De eerlang als opvolger van Ds. Simon Baart de la Faille vertrekkende predikant, Ds. J. van Dorp te Enschede, naar de Holl. gem. te Londen, heeft de wensch te kennen gegeven nog eenmaal in zijn oude en eerste gemeente te Egmond aan den Hoef te willen optreden. Hij hoopt dit op Zondag -6 Jan. te doen. BEVERWIJK, Aan de SnijHoemenveiling hebben hulst en kerstsparren nu de feestdagen weer tot het verleden behoora. afgedaan. De vraag naar deze artikelen schiint wel van jaar tot jaar toe te nemen en de prijzen hiervoor besteed grenzen soms aan het be'achelijke Van chry- santen worden aileen nog de restanten aan- geboden, de handel hierin is best geweest. Op het oogenblik en voorloopig blijft dit zoo wordt de markt door een artikel be- heerscht n.l. trektulpen. Straks wanneer de vloed Cop'anden loskomt 'romen er dagen dat de veilingzaal lauw ziet van deze darwin soort. Het is ook een va.i de beste broeiers. Over het a'gemeen verwacht men geen goed- koope tulpen. De bol'e" waren voor inkoop te duur waarom de kasuitplant niet zoo groot geweest is als het vorige jaar. Van de vroeger to1 pen worden Oostenriik, Moore, Adriatne en Kingen het meest aangeboden. Tot dusverre is de trek in deze scorten zeer loonend geweest wat van de ducsoorten nu niet bepaa'd gezegd kan v.orden Over enkele daven verwacbten wij de tweede darwin aan de mprkt n.] Bartmon die Coo'and in het trekken zoo o*oe'' als evenaard Even later zien wij de eerste Ho1,anc'sche Narris Ser vant's ver.«r5i,'n=n en zitten dan in't hartje der treH-'oemen. De hande' in bolbloemen te Londen waar zooveel aan he* kersFeest gedaan wordt is in de weken we'ke dit feest corafginnen lang zoo best nie; neweest als dit sedert on- heugelij-ke iaren het geval is geweest. Deze minder ghnstige handel was in hoofdzaak het gevo'g van de ziekte t er Engelsche Ko- Zij scheen Francis een vreemde. „Ik maak miin excuses", riep zij uit „Ik weet dat miin dansen vanavond wat verward was Er was iets, dat ik wilde uitdrukken en dat voortdurend mij ontsnapte. Waarove' klaagt Lord Fim.tatius? Dat hij mijn beenen niet kon zien? Ik heb ze, da.t verzeker ik u, maar waarom moeten zij bij het dansen wor den verfoond? Zij zijn er om het lichaam te dragen Vanavond danste ik op een eigen idee Ik kan anders dansen, wanneer ik het verkies." „Ik wilde, dat je ons vertelde wat je wild- uitdrukken", verzocht Monica, „Onmogelijk", antwoordde Felicia, het hoofd schuddende. „Ik wil je intusschen wel dit zeggen", voegde zij er aan toe, zich voor het eerst tot Francis keerend. dat mijn dans was opgedragen aan je neef. Nu moeten jul- lie alien meegaan en met mij soupeeren Monica strekte haar hand uit met eenig leedwezen. „Wij schijnen heel onbeleefd", bekende zij. „Wij hebben gezien. wat wij kwamen zien en nu moeter wij gaan. Wij Zijn op weg naar het bal der Drumonds Wat doe jij, Eusta tius? Waarom gaan jullie beiden niet met ons mee?" Eustatius schudde het hoofd. „Dat is niet ons genre", verklaarde hij ..Wij hebben andere plannen." Monica zuchtte, terwijl zij een oogenblik bij- na smeekpnd na?.* FrancF keek. Hij luisterde zonder commentaar naar Eustatius'-excuses.'- ,,Het schijnt zoo jammer", mompelde zij. Felicia legde opnieuw beslag op Francis, over m ers van W spreken geweest. ang me SCHOORL (December). Geboren Petrus Maria, z., van Jan Berkhout en van Marie Molenaar. Cla- zina Maria Theresia, d., van Nicolaas Ja cobus Venneker en van Johanna Everdina Stegers. Cornelia Petronella Cornelia, d., van Arie van Buuren en van Jannetje Raat. Jan, z., van Evert Bakker en van Cornelia Bek. Johanna Hendrika, d., van Johannes Delis en van Maigaretha Maria Roozendaal. Overleden :Antje Stam, 61 jaar, echt- genoote van Cornelis Bakker. Johannes Kager 66 jaar, echtgenoot van Antje Takken. KOEDIJK. Evenals voorgaande jaren had het Comite bestaande uit de heeren P. Hart, F. Schaak en Jn. Blom zich met hunne dames weer be- schikbaar gesteld voor het organiseeren van eei. St. Nicolaasfeest voor de schoolkinderen Zondagmiddag hadden die feestelijkheden plaats in het lokaal van den heer Jb. Groot Te ongeveer 3 uur waren de 155 kinderen geplaatst en waren Sint Nicolaas en zwarte Piet op het tooneel gearriveerd nadat zij vooraf te paard een rit langs onze gemeente hadden gemaalt. De heer Hart riep hen een welkom toe en tevens aan de kinderen, de aanwezigen ouders en aan het hoofd der school, den heer Stuf- fers. De laatste vedieende weer zijn voile me dewerking. Verder gaf de heer Hart de re- geling der werkzaamheden aan en verzocht medewerking van de aanwezige ouders Hierna was het woord1 aan Sint Nicolaas, die de kinderen toesprak en hun vertelde van het lot en het leven van een "wervertje. De ver- telling werd met aandacht gevolgd ook door de oudere aanwezigen en de goede Sint ont- ving een welverdiend app'aus. Hierna wer den eenige liedere gezongen bcgeleid door den heer Stuffers a. d. piano en werden door de dames chocolade rond gediend en andere versnaperingen. Hierna werd een aanvang gemaakt met het uitreiken der geschenken. Elk kind kwam op het tooneel en ontving uit de handen van Sint Nicolaas zijn geschenk. Ook werd wel eens een gesprekje gemaakt. Ter afwisseling gingen Sint Nicolaas en Piet door de zaal waar veel moeders met kleintjes aanwezig waren, waar ook nog kleine ge- schenkjes werden uitgereikt Er heferschte over het algemeen een zeer opgewekte en blij- de stemming, en de dames zorgden voor de noodige versnaperingen. Mooi waren de meerstemmige zangnummers die het hoofd der school met de leerlingen der hoogste klassen ten beste gaf. Te ruim zes uur waren de werkzaamheden ten einde en dankte de heer Hart alien die medegewerkt hadden aan het welslagen van dezen middag. Allen gin gen hoogst voldaan huiswaarts Dank komt zeker toe aan net comite en den cafehouder Groot voor hun moeite en opoffering. HENSBROEK. Zaterdagavond heeft ..Falkland", de bekende arbeiders-tooneel vereeniging van Heiloo, de eerste avond van de drie abonnements-avonden, georganiseerd door den heer L. Mantel, cafdhouder al hier, geopend met het tooneelstuk van de bekende schrijfster Ina Boudier Bakker, n.l. „Het Hoogste Recht". De avond Is 6n voor den ondernemer en voor de vereeniging „Falkland" den succes geworden. Het slechte weer kon de menschen niet ;huis houden, iets wat anders al heel spoedig gebeurt. De zaal was stampvol, wel een bewijs, dat de spelende vereeniging goed aangeschre- ven staat. Daarnaast kwam natuurlijk direct te staan, dat men zich in zekeren zin tot een vereeniging had aangesloten door het nemen van een abonnement. Het stuk zelf is zeer moeilijk te spe- len. Het moeilijke spel ontstaat hierdoor dat het stuk groot maar met weinig handeling is. En wanneer dan het spel niet in „optima forma" is, mislukt dit stuk absoluut. De ge- sprekken van twee personen over den onderwerp worden er veel te veel in gerekt, de inhoud wordt daardoor minder, het spel moet alles goed maken. En dat heeft het. Vocr zoo- ver wij het beooordeelen kunnen was het zonder uitzondering af. Dat bewees o m. wel de ademlooze stilte in zulk een voile zaal en zoo'n gemengd publiek van jonsr en oud. We zouder hier wel namen kunnen noemen, maar het is overbodig wanneer wij ons de woorden herinneren, welke de heer D. Wit aan het slot van het laatste bedrijf, nadat twee, driemaal ,gehaald" was tot de nad, t Monica en haar vrienden waren ver- t'ro' en Zij vo< rd^ htm naar een ander salon, waar gesoupeerd werd aan kleine tafeltjes Zij koos or cen in een verwijderden hoek, en riep ongeduldig om champagne. ,Jk ben moe", bekmde zij. „Dansen voor u, mijn nieuwen vriend, is vermoeiend." Ik beaten uw kunst niet", zeide hij een- voudig. „Ik heb nooit dansen gezien, behal- ve dat van de Pahaansche boerenmeisjes Dansen V*o°ri niet te worden begrepen", zeide zij. ,.Het rroet worden gevoeld. „En daarom slaagde ik niet. Het was na tuurlijk een hopeloos eeval Een bediende bracht wijn en vulde hun gla- zen Zii hief het hare op en keek hem een oogenblik aan. Daarop dronk zij langzaam, maar als eene die dorst heeft „Ik vrees, dat u mi: In-el dom zult vinden", n.erkte hij op „U is natuurlijk dom", gaf zij toe. „Maar ik klaag er niet over. Er is veel in u, dat mij imeresseert. Fen groot deel in u kent u zelf niet en moot no? worden opgewekt. En het nrikk"lt mij, dat te doen U heeft hier, nog wel hier, aan de wereld van Peggy Layton en van een mi'lioen ardere Peggy Laytons, en aan :nii, en een paar anderen, als ik mis- schien, een vreemde exotische belofte van gees telij'k leven gebracht. Ik vraag mij af, hoe lang het zal duren? En ik vraag mij nog veel meer af. Ik vraag mij af of het wezenlijk geestelijk is, of gewoonte, en wat dat iets in uw leven is, waar over u met niemand will spreker Hij keek ernstig naar haar. te spreken. Hij memoreerde de woorden van een der vooraanstaande leden van de plaatselijke vereeniging, welke ver eeniging op het platteland er ook heusch wel kan zijn, die had gezegd, na het zien van zulk spel, „maar zooiets geven dat kunnen wij niet". En spreker stemde er volkomen mee in. Aan het slot van zijn speech sprak hij den wensch nog uit, dat sommigen hun vrees, dat de plaatselijke vereeniging er wel eens schade van kon hebben, niet zou bewaarheid worden. Juist door het zien van zulk spel, kan men veel leeren. Met een tot weeiziens aa.i de vereeni ging „Falkland", eindigde spreker. De heer Rossebacker, leider der ver eeniging, antwoordde kort maar krach- tig, vooral op de laatste woorden van den heer Wit door er den nadruk op te leggen dat de plaatselijke vereeniging er nooit schade van kan hebben wan neer men, goedgestudeerd hard werkt en als parool aanneemt, dat het beste nog niet goed genoeg is. Een hartelijk applaus beloonde beide sprekers. We waren aan het einde van den eersten schitterend geslaagden abonnements-avond. NIEUWJAARSVIERING VAN HET HOLLANDHUIS TE BRUSSEL. Evenals het vorige jaar heeft ook thans, ter viering van het Nieuwjaar, de Raad van Beheer van het Hollandhuis te Brussel eeni ge zalen beschikbaar gesteld, om de in Brus sel wonende Nederlanders, de gelegenheid te geven elkaar te ontmoeten en de jaarwisse ling feestelijk te vieren. De receptie was druk bezocht. OP OUDEJAARSAVOND Te Katendrecht (Rotterdam) zijn in den Oudejaarsnacht een tweetal ruzies met het mes beslecht. In zijn cafe in de Deliusstraat is de 35-jarige cafehouder L. K. aangeval- len door den havenarbeider T. K., die hem met een dolkmes een steek in de rechterzijde toebracht. Hij moest in het ziekenhuis wor den opgenomen; de dader is in arrest ge steld. Voorts is ruzie ontstaan tusschen eeni ge personen, die den avond ,,genoegelijk" hadden doorgebracht De 28-jatjge havenar beider H. G. heeft twist gekregen met den koopman T. W. L. in de Kokerstraat. Hij heeft den man wonden toegebracht in de hartstreek en aan den rechterarm welke ech ter niet van ernstigen aard waren. Na ver- bonden te zijn kon L. huiswaarts keeren. G is in bewaring gesteld en het mes werd in beslag genomen. AUTOBUSONGEVAL. Maandagavond te kwart voor 12 is nabij Beverwijk een autobus van den autobus- ondernemer H. van Diggelen, rijdende van Beverwijk naar Haarlem, door de gesloten spoorwegboomen gereden, terwijl er een goc derentrein voor stond. De autobus werd ern stig beschadigd, terwijl de spoorwegboomen geheel vernield werden. In de autobus bevond zich alleen de chauf feur C. v. E., die er met den schrik af kwam. DOODELIJKE AFLOOP VAN AUTO-ONGELUK. De gehuwde D. uit Breda, die Vrijdag avond j.l. onder Zevenbergschen Hoek op een rijwiel gezeten, door den autobestuurder A. St. uit Antwerpen werd aangereden, is in het ziekenhuis te Zevenbergen overleden. De politie doet onderzoek. De auto was reeds in beslag genomen, terwijl ook sporen ter plaatse fotografisch werden opgenomen. ERICH WICHMAN OVERLEDEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de bekende schilder, beeldhouwer, zilver- smid, glasbrander en publicist Erich Wich- man overleden aan een longontsteking, waar- aan hij sedert eenige weken lijdende was. VERDRONKEN. Op Oudejaarsavond werd bij de Amster- damsche politie kennis gegeven door iemand die langs de Hobbemakade was gekomen, dat hij er een plons had gehoord. Door politie en brandweer werd daarop gedregd. Tegen middernacht werd het lijk opgehaald van een man. Het is door den G D. naar het Binnen- gasthuis vervoerd. Tot op dit oogenblik is het nog niet herkend. BAOGERMOLEN OMGESLAGEN. Op Oudejaarsavond is een baggermolen, die bij de Ned. Dok Mij in een haventje lag, omgeslagen. Vermoedelijk is dit ongeluk ge „Hoe weet u die dmgen of verbeeldt u ze zich „U heeft gehoord hoe ze mij noemen". ant woordde zij. „De waarzegster, die de zwarte xunst verstaat. Ik ben ook een vrouw en hee. hongerig, geef mij als het u blieft die kippen mayonnaise, en vertel mij of het waar is dat u dansles gaat nemen bij Peggy Layton?" „Het is voUomen juist," gaf hij toe. „Het schijnt dat zij dansles geeft voor liefdadige doeleinden". Felicia glimlachte „U weet waar liefdadigheid begint?" merkte zij droogjes op. „Ik zou u liever zelf die lessen geven" „Het zou zijn of een van de groote meesters een schooljongen leerde hoe hij zijn kleuren moet m'engen. Bovendien zou ik niet kunnen dansen met u." Waarom met? Hij vermeed dc vraag. Ik ben te -nband g antwoordde hij. „Ik zou u op de voeten trappen, die Eustatius klaagde niet te hebben gezien." „Eustatius", herhaalde zij glimlachend. „Welk een vreemd paar vormt u." „Eustatius is mijn neef", herinnerde Fran cis haar. „Het toeval wil, dat hij de eenige lotige man van mijn leeftijd is dien ik in Lon den ken." „Bewonderenswaardig gepareerd", beken de zij. „En vertel mij nu eens, als het u blieft, waarom u niet met mij wenscht te dansen?" Voor het eerst gaf Francis de reserve op, welke zoo in zijn aard lag. Hij' was zich de IN 1928. In het jaar 1928 zijn in totaal in da Amsterdamsche haven binnen gekomen 3870 schepen, met een totalen inhoud van 26.034.47 bruto kubieken meter, tegen 3318 schepen met 21.977.676 bruto kubieken meter in 1927. Het laatste schip, dat in 1928 de Amsterdamsche haven binnen kwam en het getal 3870 volmaakte was het Zweedsche stoom- schip „Euily", dat op Oudejaar om t« ongeveer tien uur binnen kwam. IN EEN BEERPUT GESTIKT. Zaterdagavond is in het gehucht Einig« hausen, ten Westen van Sittard, de 31-jarige mejuffrouw Maria Stevens, vermoedelijk door de duisternis misleid, op het erf in den beer- put geraakt en verdronken. De ongelukkige heeft zich nog willen redden, door den rand vast te houden, doch spoedig waren haar de krachten ontnomen en zonk zij langzaam in den put. LANDAANWINNING AAN DEN DOLLARD. Ongeveer van de nieuwe sluis van den Carel Coenraadpolder af naar den dijk van den Johannes Kerkhovenpolder, dus in de richting naar het landpunt Reide, worden rijsdammen geplaatst, om de aanslibbing te bevorderen. Soortgelijke rijsdammen ziet men ook op Duitsch gebied in den Dollard en in de Eems. DE VERDWENEN POSTZAK. De pogingen van de Nederlandsche post- administratie om de geadresseerden van de stukken uit den vermisten postzak zoo spoe dig mogelijk voor het verlies schadeloos te stellen, zijn, dank zij de vlugge medewer king van de Indische administratie en van verschillende afzenders, voor een deel met succes bekroond. Dezer dagen wordt reeds aan verscheidene geadresseerden de schadevergoeding uitge> keerd DE TEXTIELSTAKING TE DEVENTER OPGEHEVEN. De sedert maanden durende staking bij de mechanische tapijtweverij van H. J Peters te Deventer is opgeheven door een schik- king tusschen den R.-K. Bond van Werk- gevers in de textielnijverheid en den Moder- nen Textielarbeidersbond „De Eendracht". RIJKSLANDBOUWPROEF- STATION. Met ingang van 1 Januari 1929 is een nieuwe regeling van vergoedingen, als bedoeld in art. II der technische voor- schriften, vastgesteld, waaromtrent in- lichtingen zijn te verkrijgen bij de rijks- landbouwproexstations te Maastricht en voor veevoederonderzoek te Wagenin- gen. AUTO TEGEN EEN SPOOR- WAGEN. Op de emplacementen van de spoor- wegen aan de Leeghwaterstraat te Den Haag is een auto op een spoorwegwa- gen gereden. Daar de spoorwegwagens niet verlicht zijn, heeft de chauffeur den wagen niet opgemerkt. Tengevolge van de botsing raakte de chauffeur zijn stuur kwijt en reed tegen een muur. Hij bekwam een hersen- schudding en enkele schaafwonden, zoodat opneming in het ziekenhuis noodzakelijk was. EEN MEISJE VERMOORD. Maandag heeft de politie gearresteerd en aan de justitie overgelevrd een man uit Oostburg (Z.) die bekend heeft op 15 December zijn achttienjarig buurmeisje met een scheermes de keel te hebben afgesneden. NEDERLANDSCHE STOOMSCHEPEN AANGEVAREN. Duitsch schip gezonken, opvarenden gered. Het Nederlandsche stoomschip „Ba- tavier II" is nabij Brunsbuttelkoog in aanvaring geweest met het Duitsche stoomschip „Harald", hetwelk gezonken is. De bemanning werd gered. De „Batavier I" is met schade naar Hamburg teruggekeerd. Een ander Nederiandsch vaartuig dat een aanvaring kreeg, was de „Honte« laatste paar uren bewust geworden, dat een element in de door hem aangenomen levens- houding moest worden gewijzigd. „Omdat", deelde hij mede, „ik zekere plan nen heb in de wereld en zekere voornemens en u de eenige persoon die ik ontmoet heb, is, die er mij van af zoudt kunnen brengen". Zij leunde een beetje terug in haar stoel. Zij zag eruit of zij wilde Iachen, maar in waarheid deed zij niets anders dan glim- lachen, hetzelfde lichte ondoorgrondelijk? glimlachje. „Hoe oud ben je, beste ernstige jongen?" vroeg zij. „Vijf en twintig." „Dat dacht ik wel", antwoordde zij, „Slechts de uiterste jeugd kon zoo'n optimis- me rechtvaardigen. Iedereen begint in het leven met beginselen en voornemens. Nie mand houdt het vol. U heeft een sterker ka- rakter dan de meesten. Daarom zult u er meer onder lijden, wanneer u niet langer kunt volhouden. Dat is alles." Zijn oogen schoten een oogenblik vonken. Zij boog voorover en raakte zijn hand aan Er was een half humoristisch verzoek om ver-* giffenis in haar uitdrukking. „Wij worden te ernstig", ging zij voort. Eens zult u mij alles vertellen van uw be* ginselen en dit vreeselijk geheim op den ach- tergrond. En* u zult toestaan, dat ik Peggy Layton help u te leeren dansen? U is niet meer bang?" Hij was weer zichzelf. Hij was zelfs ifl staat, haar zeer mooie handen te bewonderen wonderen. „Ik ben bang", bekende hij, „maar natuur lijk zal ik uw aanbod aannemen." (Wordt veryolgd.) om zijn

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5