DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. f Dagelijksch overzicht. Buiienlancf Luehtvaart Binnenland No. 2 Dit nummer bestaat ait 2 bladen, Honderd een en dertigste laargang 192* Deze Courant wordt ELKEN AV.OND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. £T>onne®entsprijs biJ vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bet gfbeele Rijk 2.50. ^/ronderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Directeur: C. KRAE. DOlDERDid Telef.nr. Administrate 3. TeH-v—tif. Redacfie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 3 DE FRANSCHE MINISTERIEELE CRISIS. Ma besprekingen in een kabinets- zitting besluit Poincare te blijven. Het beslu't wekt overal voldoe- ning, behalve bij de socialisten en radicalen. Nog juist den laatsten dag van 1928 heeft Poincare in een kabinetsraad het besluit ge- nomen, dat algemeen verwacht werd: hij blijft op zijn post! De kabinetsraad besprak dien bewusten dag den politieken toestand. De premier zette tegenover zijn collega's uiteen, dat hij, toen bij op 11 November j.l. een ministerie vorm- de, de opvatting had gehad, dat hij niet door een verlenging van de crisis de bespreking en afhandeling der begrooting moest vertragen, tnaar dat hij thins, nu de aanneming van voorloopige twaalfden voor de derde maa! vermeden is en nu de stabiliseering haar deugdelijkheid heeft bewezen, de taak, die hij op zich had genomen, als vervuld beschouw- de en van plan was, den president der repu- bliek zijn ontslag aan te bieden. Bij de daarop volgende gedachtenwisseling gaven de leden van het kabinet eenstemmig als hun meening te kennen, dat in weerwil van de beteekenis der op internationaal en nationaal politick gebied bereikte resultaten nog zeer veel te doen is. Van de afdoening hiervan hing volgens hen de consolideering der bereikte resultaten af en de aanwezigheid van Poincare aan het hoofd der regeering bleef naar hun meening, onmisbaar voor het we'slagen. Met deze redeneeringen overtuigden de an- dere ministers Poincare >oo zeer, dat deze besloot, niet heen te gaan. Hiermede was dus een crisis uit den weg geruimd. De ministerraad ging daarop onmiddellijk over tot een onderzoek der vraagstukken, die bij het wederbijeenkomen der Kamer aan de orde zouden komen. De regeering zal in de overtuiging dat de orienteering der a.s par- .lemeiTtszitting de toekomst bepalen zal, be- reid zijn ook op interpellaties betreffende de algemeene politiek in te gaan. Zij za' in den loop der debatten een program van dadeliik uit te voeren maatregelen indienen en het parlement uitnoodigen zich daarover te uiten. Deze voorloopige oplossing is overal met groote voldoening ontvangen, met uitzonde- ring van de kringen der socialisten en radi calen, doch zelfs de nationalistische bladen gaan voort met het oefenen van critiek op PoincaTe. De „Intransigeant" verwijt hem, dat hij het tegenwoordige kabinet slecht heeft samengesteld, het presidentschap behoudt zonder portefeuille, aan Cheron Financier heeft afgestaan. er op rekenend dat deze zich zou gedragen als een gehoorzaam leerling, terwij"1 Cheron trachtte te toonen, dat hij in staat is onafhankelijk te handelen en Poin care doeltreffend te vervangen. De „Intran- sigeant" twijfelt er aan. of Poincare defini- tief aan het bewind wenscht.te bljjven. Dat zou nochtans meer waard zijn dan een nieuw politiek avontuur. De „Temps" wenscht Poincare geluk met ziin besluit en spreekt de hoop uit, dat het weldra tot een volkomen politieke bevredigin? za1 leiden. DUITSCHLAND. de TOENEMENDE WERKLOOSHEID. Weder stijging met ruim 26 pet. In de eerste helft van December s'teeg het aantal steuntrekkende werkloozen van 1.030.000 tot 1.300.000, dus met 26.2 (in de tweede helft van November met 27.9 SCHOLIEREN-MOORDCOMPLOT. Dood de straf voor verraders De „Vorwarts" ontleent aan de „Krasnaja Gazeta" een luguber verhaal van de Moskou- sche schoolmeisjes Anna Sjoekowa, Pawlowa en Iwanowa en den schooljongen Lenski Zij sloten een verbond de actie werd met hun b.oed onderteekend waarbij zij zich ver- phchtten, menschen te dooden en te beroo- ven. Verraad werd met den dood gestraft. En dat gebeurde ook inderdaad. Het eerste slachtoffer zou de zestienjarige bontwerkerszoon Georgi zijn. Te elfder ure werden echter Sjoekowa en Lenski bang en weigerden aan den moord deel te nemen Dus moest het accoord in werking treden, zoo meldt de Tei. Pawlowa en Iwanowa be- sloten Sjoekowa te dooden. De eerste noodig- de haar bij zich thuis. Iwanowa was daar aanwezig en de verraadster werd vermoord Pawlowa drukte haar de keel dicht en Iwano wa sloeg haar met een blaker op het hoofd. Toen de veertienjarige nog a'tijd leefde, stiet Pawlowa haar een schaar in den hals, terwijl Iwanowa haar hoofd met een strijkijzer be werkte. Het lijk werd naar het sousterrain ge- sleept met het oogmerk, het later stuk te snij- den en in de gracht te werpen Het werd echter aldaar gevonden, en de schuldigen werden gearresteerdL FRANKRIJK. DE VALSCHE PRINS VAN SeRIZAY Enkele dagen geleden heeft de Fransche politie een 25-jarigen jongen man aangehou- den die tal van slachtoffers had gemaakt door zich uit te geven voor prins van Serizay. Na in het vooi jaai uit de gevangenis te zijn ontslagen, had hij zich onder dien naam, waaraan hij nog vicomte de Saint-Riveult had toegevoc-gd, zelfs aan den prins van Wales weten te doen voorstellen! Te Parijs was hij bij iemand gaan inwonen, wiens ver- tiouwen hij had wet-m te winnen door hem te beloven dat hij hem een Romeinschen adel- Iijken tih i zou verschaffen Ongemerkt ver- dwenen uit het huis van dit slachtoffer kost bar-: schilderiien. beeldhouwwerken en andere k mstwuken, die Guerin, zoo heette de val sche prins, aan Parijsche antiquairs verkocht. Toen vond hij een vader uit, prins van Seri zay graaf, heer of ba^on van tal van plaat- sen, wiens ovei'ijden hij aan "en groot aar- tal belcnde personen door een kennisgeving bekend maakte met de toevoeging er op, dat de uitvaartdiensten zouden plaats hebben in de niet bestaande kathedraal van Lam- balle. Vervolgens vroeg hij geld te leen waarbij hij te kennen gaf, dat hij binnenkort de erfenis van zijn vader zou ontvangen. Hij liep echter tegen de lamp toen hij als waar- borg voor een som van 700'0 francs een order aan zijn notaris moest teekenen om den geld- schieter het bedrag terug te betalen. Hij zeite er den naam van een willekeurigen no taris in, die de politie waarschuwde, waar- docr de waarheid aan het licht kwam. Guerin was steeds in gezelschap van een medeplich- tige, dien hij voorstelde als een adellijk Engelschman, de hertog van Surrey en dien hij in gesprek steeds „milord" noemde. Zijn moeder, die in een krankzinnigenge- sticht zat, liet hij ontsnappen, zij moest in Parijs als Bretonsche hertogin en weduwp van den pi ins van Serizay aan de slachtof fers van haar zoon worden voorgesteld. Moeder en zoon werden echter aangehou- den evenals de „hertog van Currey". De moe der werd naar het gesticht teruggezonden, de' beide anderen werden achter slot en gren- del gezet, EEN LEEUW GEOPEREERD. Een proces over de koslen. Voor het hof van beroep te Nancy is dezer dagen gepleit in een merkwaardig proces naar aanleiding van de operatie van een leeuw. In Juni 1927 was het circus Gleich te Straatsburg. Tijdens een voorstelling had de dierentemmer Jackson Decker zich moeten verdedigen tegen den leeuw „Sultan", die plotseling woedend geworden was, en een revolverschot op het dier gelost. De directie van het circus riep dr. Dennler uit Soultz (Beneden-Rijn) er bij om den kogel te verwij- deren. De dokter slaagde hierin na een moei- lijke operatie. Men kon den leeuw niet in slaap maken en moest hem in een hoek van de kooi plaatsen en kon alleen plaatselijke verdooving toepassen. Herhaaldelijk moest de operatie worden gestaakt want de leeuw sperde telkens den muil open. Dr. Dennler werd zelfs gebeten en gekrabd. Tenslotte slaagde, hij er in het projectiel te verwijderen Hij berekende hiervoor 15.000 francs. (Voor de behandeling van andere dieren van het circus had hij van 25 tot 100 francs gerekend.) Het circus Gleich weigerde deze som te be talen en deed den dokter een proces aan. De handelsrechtbank van Nancy stelde den ge- neesheer in het gelijk. Gleich ging in hooger beroep en zoo kwam de zaak voor het hof van appel te Nancy. Namens den eischer werd aangevoerd dat dr. Dennler heelemaal geen gevaar had ge- loopen. Met behulp van beweegbare schotten had men den leeuw in een hoek van de kooi gedrongen en door een nauwe ruimte tus- schen die schotten en door de schotten be- schermd had de dokter, trouwens bijgestaan door den temmer, de operatie verricht. De zoogenaamde wonden, waarop de dokter zich beriep, zouden slechts onbeteekende schram- metjes geweest zijn. De raadsman van den gence'heer voerde aan, dat voor een operatie op —w -niet hetzelfde tarief mocht gel- den als voor een operatie op een lam. De ope ratie was daarom zoo gevaarlijk geweest om- dat de leeuw buitengewoon gevaarlijk was. Het hof overwoog in zijn arrest dat de dok ter een buitengewoon honorarium verdiende met het oog op de omstandigheden, maar dat het feit dat zijn naam er bekend door was geworden, hem al in zekere mate had schade- loos gesteld. Het verminderde het honora rium tot de helft. AUTO'S IN DEN LOMMERD Uit het jaarverslag over den gemeentelij- ken lommerd te Parijs blijkt, dat er in het af- geloopen jaar 190 motorfietsen en 119 auto's als onderpand zijn aangenomen. De gemeen- telijke lommerd, wiens officieele naam Credit munical is de Parijsche volksmond spreekt van „ma tante" verwacht blijk- baar, dat het aan autobezitters, die hun wa- gen naar den lommerd zullen brengen, zal toenemen. De ruimte, waar de in pand gege- ven auto's worden bewaard, zal worden uit- gebreid, wat een kosten van 9 millioen frank mee brengt. Maar men verwacht daaruit een meerdere opbrengst van 150.000 frank ENGELAND. DE ZIEKTE VAN DEN KONING. Een lichte verbetering. Het bulletin van 8 u. 15 deelt mede, dat de konino een goeden dhg heeft gehad en dat er een lichte verbetering in zijn toestand is waar te nemtn Het avondlulletin wordt als bevredigend beschouwd Na de kk-ine onderbreking blijft de kon in o klaarblhfelifk langzame vorderin- gen maken, zooals men had gehoopt. De bezorgdheid houot nuchtans aan De bchandehng met calcium. Het feit, dat de doktoren gistermiddag niet naar het paleis zijn teruggekeerd, heeft het veitnoeden gewettigd, dat zij over den toestand van den kon in g tevreden waren. De bijzond re medischp medewerker van de ,-,Evening News" zegt dat de herhaalde rusteloosheid van den koning een vaak voor- Vomend verschijnsel en volstrekt niet onge woon of bijzonder verontrustend is. Het gaat op en neer en de vooruitgang is nauwelijks waar te nemen Het gebruik van calcium is betrekkelijk r.ieuw in Engeland, maar het is reeds eerder in overeenkomstige gevallen met sua es toegepast., Het wordt met een onder huidsch spuitje direct in de aderen gebracht Het aftappen van vocht uit de omgeving van de long wijzigt de calciumverhouding in het bloed, die dan door deze injecties weer tot het normale peil wordt teruggebracht. DE WONDERRABBI BIDT VOOR DEN KONING VAN ENGELAND. Naar aan de Pester Lloyd gemeld wordt, heeft het verbond van Engelsche rabbijnen den bekenden wonderrabbi van Munkacs een telegram gezonden, waarm het hem verzoekt voor het leven en de gezondheid van koning George V, den beschermer van Palestina te bidden. De wonderrabbi heeft daarop order gege ven, een voortdurenden biddienst voor den koning te houden. ITALIS. DE TOENADERING TUSSCHEN VATICAAN EN QUIRINAAL. De Romeinsche correspondent van de Temps vestigt de aandacht op het volgende blijk van toenadering tusschen Vaticaan en Quirinaal. Op den dag van 's Pausen pries- terjubileum heeft kardinaal Vannutelli, de deken van het Heilige Cobege, te Ostia, in bijzijn van de burgerlijke overheid een nieu- we basiliek ingewijd. Deze basiliek heeft een toren met zes klokken, waarvan er een de portretten draagt van den Paus, kardinaal Vannutelli, den Koning en Mussolini. Dit is de eerste keer sinds 1870, naar men meent, dat er van een dergelijke „grafische" toena dering gewag gemaakt kan worden. De zes klokken zijn geheeten Regina, Paris, de naam van de kerk, San Pio, ter eere van den Pans, San Benedetto, ter eere van Bendictus XV, den vredespaus, d^e den stoot tot den bouw gaf, San Vincenzo, ter eere van kardinaal Vannutelli, en San Giuglio, ter eere van den architect, die de kerk gebouwd heeft De zes- de klok, die met de portretten, die ook de kleinste is, heeft geen naam. Volgens de Mes- saggero, die hieraan een historische beteeke nis hecht, begint het randschrift van deze k'ok als volgt: „In den jare VII van de fas- cistische jaartelling en op den tienden ver- jaardag van de overwinning, heeft de Pause- lijke gieterijenz". Het is, naar de Temps opmerkt, zeker wel heel merkwaardig om de Pauselijke klokgie- terij de fascistische jaartelling te zien aanne- men. SLECHT WEER. In Midden-Italie regent het al twee dagen lang zonder ophouden. In Noord-Italie is sneeuw gevallen. Boven Pisa woedde Maan- dag een hevig noodweer, waarbij groote ha- gelsteenen vielen en tal van vensterruiten vernield werden. Er viel zooveel hagel, dat de grond door een laag van meer dan 10 c.M. bedekt werd. Het noodweer hield 2 voile uren aan. Het straatverkeer was gedeeltelijk gestremd, daar de electrische central e door den bliksem was getroffen. Ook in de op- slagplaats van een fabriek is de bliksem in- gesilagen, waardoor het dak instortte. BELGIS. BORMS VOORTDUREND BEDREIGD. Zijn leven na zijn vrijlating niet zeker. Sedert dr. Borms, De Vlaamsche nationa list, met een overweldigende meerderheid als afgevaardigde voor Antwerpen in de Kamer werd gekozen, waarin hij uitteraard geen zit- ting kan nemen omdat hij zich in de gevan genis te Leuven bevindt en van zijn burger- rechten is beroofd, ontvangt hij dagelijks heftige brieven, waarin hij met den dood wordt bedreigd zoodra hij uit de gevangenis mocht worden vrijgelaten. De woede der Bel- gen, die de Vlaamsch-activistische beweging afkeuren, uit zich in deze brieven. In de „Schelde" heeft dr. Borms thans een brief gepubliceerd. Hij vertelt er in dat hij sterker dan ooit wordt bewaakt, dat binnen de muren der gevangenis tal van gendarmes dag en nacht de wacht houden en dat er tot in den buicht machinegeweren zijn geplaatst Meer en meer wordt Borms afgezonderd; we! echter laat de gevangeniscensuur alle dreig brieven door. De schrikkelijkste scheldwoor- den worden hem toegeslingerd en het bagno of de brandstapel worden hem toegewenscht Borms schrijft: „De regeering schijnt het er op aan te leggen mij niet enkel van al mijn burgerrechten te blijven berooven, doch mij ook vogelvrij te verklaren. Mij goed. Na tien jaren mijne vrijheid opgeofferd te hebben. wil ik ook gaarne mijn leven geven voor ons geliefd vaderland. Doch mijn bloed kome dan over den verdrukkenden staat Belgie" ZWEDEN. 500 K.G. DYNAMIET ONTPLOFT. Naar de avondbladen uit Stockholm met den heeft hedenmorgen te Graengesberg een ernstige ontploffing plaats gehad. Bij de Maatschappij Express-Dynamiet ontplofte ongeveer vijfhonderd kilogram dynamiet Het fabrieksgebouw werd geheel verwoest. Twee arbeiders werden gedood. ZUID-SLAVIS. DE STRIJD OM KROATIe. Masjek verklaart, dat de Kroaten alleen met een bestuurlijke scheiding genoegen wenschen te nemen. Masjek, de leider van de Kroatische coali- tie, heeft in een onderhoud op 31 December verklaard, dat het Kroatische probleem niet door parlementaire debatten kan worden op- gelost. Het is ook onverschillig welke regee ring te Belgrado wordt gevormd en of er nieuwe verkiezingen worden gehouden. De Kroaten zullen voortaan niet meer deelnemen aan de werkzaamheden van het parlement te Belgrado, ook niet al werd dit bij vrije verkiezingen gekozen. In de eerste plaats bestaan die toch en bovendien willen de Kroaten voortaan niet meer als een partij, maar uitsluitend als een volk worden be schouwd. Aan de eene zijde alleen de Kroa ten, aan de andere zijde Servie, en tenslotte de koning en gemeenschappelijke staatsgren- zen. Kroatie zal zich voortaan niet meer door partijen of verkiezingen voor het parlement laten beheerschen, doch eischt volledige zelf standigheid. Indien de oplossing van de hui- dige regeeringscrisis niet het beoogde resul- taat brengt, kan het de Kroaten niet schelen hoe die oplossing uitvalt. Algemeen is men te Belgrado van meening, dat de verklaring van Masjek aan duidelijk- heid niets te wenschen overlaat en dat de Kroaten hiermee te kennen hebben gegeven slechts met een personeele unie met Servie genoegen te nemen. Kans op een toenadering tusschen Belgrado en Agram bestaat er dien tengevolge alleen, als Belgrado de eischen van Agram zou inwilligen. Masjek heeft een onderhoud gehad met Kennard, den Engelschen gezant te Belgra do, die opnieuw een bezoek aan Agram heeft gebracht. In een persgesprek weigerde de leider der Kroaten te zeggen wat in dit onder houd is besproken. AMERIKA. DE STRIJD TEGEN DE misdAdigers. Grootscheepsche inrekening. Whalen, de nieuwe hoofdeommissaris van politie te New York, heeft zijn ambt aan- vaard met een geweldige razzia onder de mis- dadigers. Hij heeft in veertien dagen tijds niet minder dan vijfhonderd personen doen arresteeren, den laatsten dag van het vorig jaar nog 153. Velen der gearresteerden wor den beschuldigd van zware misdaden, doch talloozen zijn eenvouding on verdenlring ge- arresteerd. Commissaris Whalen heeft, ter vergemakkelijking van zijn arbeid, met mede- werking van de magistraten, de uit den oor- logstijd stammende wet op de landloopers in eere hersteld, welke van iedereen eischt dat hij een werkkring heeft of een ander bevredi gend excuus voor lediggang,, wil hij niet in de gevangenis terecht komen. Hierdoor kon- den de rechercheurs overgaan tot het zuive- ren van de straathoeken van „cowboys" en slenteraars, die dikwijls dik in het geld en de juweelen zitten en vaak allerlei minderwaar- dige karweitjes opknappen, zooals het drijven van smokkelhandel in drank en narcotica. Men uitte de vrees, dat de misdadigers- wereld hierover wraak zou nemen, doch tot nog toe heeft men daarvan niets bemerkt. DE RETOURVLUCHT BAT AVI A— AMSTERDAM. 9 januari a.s. van Batavia. Bij de directie van de K.L.M. is van de be- manning van het vliegtuig P.H.—A.E.N, be- richt binnengekomen, dat het vertrek uit Ba tavia, in overleg met de Ned.-Indische poste- rijen, bepaald is op 9 Januari a.s. DE PLANNEN VAN DR. ECKENER. Een reis om de wereld en een nieuw kolossaal luchtsetup? Dr. Eckener heeft zich tegenover een Ame- rikaanschen persvertegenwoordiger over zijr plannen voor 1929 uitgelaten. Hij deelde mede, dat hij na zijn proefvluchten voor de „Deutsche Luftwarte", waarschijnlijk in Maart, weer een groote reis gaat onderne- men, die eventueel over de Middellandsche Zee naar Egypte en Palestina zal leiden. De reis om de wereld, die dr. Eckener reeds langen tijd bezig houdt, zal hij wellicht in het midden van den zomer ohdernemen. De reis gaat eerst naar Tokio, waar waarschijnlijk wanneer Amerika gas l'evert een op* slagplaats voor brandstof zal-worden inge- richt. Van Tokio wordt vermoedelijk naar San Diego (Californie) gevlogen, waarop de terugreis naar Friedrichshafen wordt aanvaard. Dr. Eck?ner stelt zich voor bij deze reis om de wereld passagiers mede te nemen. Er zijn onderhandelingen gaande over het bouwen in 1930 van een Zeppelin,, welke de Graf Zeppelin niet alleen in grootte, doch ook in aantal motoren verre zal overtreffen. Een definitieve beslissing is nog niet gevallen, doch een der plannen is een nieuwe Zeppe lin te bouwen met 10 motoren in plaats van vijf. Er zal een nieuwe groote Ioods te Friedrichshafen worden gebouwd, die 50 M. breed, 46 M. hoog en 250 M. lang zal zijn. Een der oude loodsen wordt afgebroken JACK HYLTON VLIEGT PER K.L.M. De jaszband-leider uiterst tevreden. De K.L.M heeft het nieuwe jaar goed in- gezet. Den eersten Januari, vlogen twee twee- motorige Fokker FVIII toestellen van den be kenden Engelschen jazzbandleider Jack Hyl- ton en zijn gezelschap van 17 personen van Parijs naar Hamburg. Op Oudejaarsavond moest het gezelschap te Parijs optreden, terwijl men gecontracteerd had, dat men op Nieuwjaarsdag om half vijf in Hamburg zou spelen. Deze verbinding kon per trein niet tot stand worden gebracht, reden waarom de Wagon Lits zich tot de K. L. M. richtte met het verzoek om het gezel schap over te vliegen. Oorspronkelijk was het plan om per vlieg tuig naar Bremen te gaan en vandaar per trein naar Hamburg. Door een vertraging in de komst van het gezelschap op het vfieg- veld Le Gourget achtte de heer Hylton het verstandiger om, na bijvulling op Waalha- ven, rechtstreeks naar Hamburg door te vlie gen. Nadat de stationsleiding op Waalhaven zich telefonisch overtuigd had, dat het vlieg- veld Fuhlbiittel bij Hamburg in goeden staat verkeerde, werd de tocht ondernomen. Om ongeveer kwart vocr drie Duitsche tijd landden de beide K. L. M.-vliegtuigen, be- stuurd door de vliegers Smirnoff en Tepas, op de bestemde plaats. Jack Hylton, die, zooals bekend, reeds eer der per K. L. M. gereisd had, toonde zich uiterst tevreden over de snelle en prompt* wijze van vervoer. VLIEGVELD WAALHAVEN. Ook in 1928 heeft hetTuchtvervoer van en naar Rotterdam weer een aanzienlijke stij ging vertoond tegenover het voorafgaande jaar. Het aantal verkeersvliegtuigen, dat van het vliegveld Waalhaven gebruik maakte, be- droeg 3260, tegen 2350 in 1927. Het passa giers- zoowel als het goederen-vervoer op de buitenlandsche lijnen nam met 50 pet. toe. Het totaal aantal betalende passagiers met bestemming naar en komende van Rotterdam (dcorgaande passagiers derhalve niet meege- teld) bedroeg ongeveer 4100, het goederen- vervoer bedroeg 168.000 K.G. Het aantal betalende bezoekers van het vliegveld steeg van 128.000 tot 188.000. NIEUWJAARS-RECEPTIE TEN HOVE. Ter Nieuwjaarsreceptie, welke op 1 Januari ten hove gehouden is voor de hoogere autoriteiten te 's-Gravenhage, verschenen de ministers, hoofden der departementen van algemeen bestuur, de voorzitter van de Eerste Kamer, (de voorzitter van de Tweede Kamer is; naar men weet, in verband met zijn her- stel uitstedig), jhr. Van Tets, directeur van het kabinet der koningin, de minis ter van staat jhr. mr. Van Karnebeek, de burgemeester van 's-Gravenhage, mr, J. A. N. Patijn en de gouverneur der re sidence, luit.-generaal Insinger; Daarna verleende de koningin audien- tie aan de leden der hofhouding tot het aanbieden van gelukwenschen. Gistermiddag is ten hove om twaalf uur, op de gewone plechtstatige wijze, het bij H.M.'s hof geaccrediteerde diplo- ALKMAARSCHE COURANT. •-•i

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1