Radiografiscli Weerbericht. aawgsHHHHEgggpaNH L. Frankenbenr, Alkmaar. Rechtszaken Ingezonden stukken Tijilssshrifteis De typische kenmerken van griep kunnen de voorboden van veel ernstiger lijden zijn, als Gij niet spoedig de aandoening, tot staan brengt met de krachtig ingrijpende Akker's Abdijsiroop. Laat een piepende o! een rauwe hoest, benauwdheid of een beklemd gevoel op de borst U waarschuwen, dat gij met Akker's Abdijsiroop het slijm moet oplossen, dat in Uw luchtwegen vastzit. Want daar zitten de ziektekiemen, die Uw gevoelige ademhalings- organen bedreigen, maar die door Akker's Abdijsiroop kunnen worden gedood. matieke corps ontvangen ter aanbieding van gelukwenschen aan de koningin bij de jaarswisseling. Het meerendeel der dipk.rr.aten droeg hierbij het ambts- costuum. Onmiddeiliik na deze audientie ont- ving de koningin het Permanente Hof van Internationale Justitie. HET LEGER-COMMANDO. Gisterochtend heeft de afgetreden commandant van het veldleger, luit.-ge- noraal Muller Massis, een afscheidsbe- zoek gebracht aan den minister van de- fensie, waarna de nieuwbenoemde veld- legercommandant, luit.-gen. Insinger en gen.-majoor De Ridder, benoemd inspec- teur der artillerie, hun opwachting bij den minister maakten. BRAND. Gistermorgen, omstreeks kwart voor een, is brand ontdekt op de derde ver- dieping en den zolder van pand 67 aan de Leuvehaven te Rotterdam. Reeds on middeiliik bij de ontdekking vvoedde het vuur hevig, en het duurde niet lang of de geheele bovenverdieping stond in lichter laaie. Ongeveer een kwartier na het ontdek- ken van den brand was het plafond tus- schen de tweede en derde verdieping doorgebrand, en toen begon het ook op die verdieping te branden. Eerst nadat het groote materiaal kon worden gebruikt nam het vuur in he- vigheid af. Op den zolder was gevestigd het archief van de firma Hatenboer en Verhoeff. Maandag was in een achter "het pand gelegen vlashandel brand uitgebroken. Deze brand was aangestoken; doordat arbeiders van deze vlasfirma het smeu- 1 lende vlas vonden liggen, is erger voor- komen. AUTO TUSSCHEN TWEE TREINEN BEKNELD. Ter hoogte van de Koningin Wilhelmina- laan hoek Parkweg te Voorburg is een auto, bestuurd door een heer uit Rotterdam, in aanraking gekomen met een e'ectrischen trein komende uit den Haag, en met een elec- trischen trein uit de richting Voorburg, waardoor de auto geheei en a1 tusschen de beide treinen bekneld geraakte en vrijwel to taal'werd verpletterd. De drie inzittenden kwamen met den schrik vrij. HET TELEFOONGESPkEK INDIeZWEDEN. Naar aanleiding van het goedgeslaagde gesprek IndieZweden van den Belgiscben kroonprins en de prinses met de Zweedsche koninklijke famiiie, is van de Zweedsche ad ministrate een telegrafische dankbetuiging ontvangen, benevens de med'deeling dat de Zweedsche komnkliike famiiie haar hartelij- ken dank heeft betuigd voor de bewondeiens- waardige verbinding, waarbij elk woord in beide richtinoen goed werd verstaan. OUDEJAARSAVONDPRET GESTOORD. In een huis te Hoensbroek werden de bewoners tijdens het vieren van den oudejaarsavond opgeschrikt door een revolverschot, waardoor een der ruiten werd verbrijzeld. De binnendringende kogel trof een der huisgenooten. mej. Prak, aan het hoofd. De politie, die on- middellijk gewaarschuwd werd, stelde een onderzoek In, waaruit bleek, dat het schot uit een browning was gelost. De dader is echter onbekend, terwijl even- eens nog niet vast staat of er moedwil in het spel is. De mogelijkheid bestaat dat mej. P., die gelukkig niet ernstig ge- wond werd, geraakt is door een ver- dwaalden kogel, afgeschoten ter gele- genheid van de jaarwisseling. DE KINDERMOORD TE NIEUWER-AMSTEL. Geen berouw Maandag is de daderes van den kin- dermoord in den Bovenkerkerpolder naar het Huis van Bewaring te Amster dam overgebracht. Zondagav. heeft zij onder geleide van marechaussee's per- soonlijk de plek aangewezen waar zij de kleine in het water heeft geworpen. Zij is ook nog met het lijkje geconfronteerd. Ook hierbij toonde zij geen berouw. Vol- gens haar verklaring heeft het kind ge- durende de .eis grootendeels geslapen, doch het was wakker toen zij het te wa ter wierp. Het heeft echter geen kreet meer geslaakt. Zij is daarna naar den Amsteldijk gewandeld en heeft kalm een autobus genomen naar Amsterdam, waarna zij zich weer naar hare betrek- king begaf en haar bezigheden hervatte alsof er niets gebeurd was. Zij had reeds eenigen tijd met het plan rondgeloopen haar kind te dooden dat haar een last was, en toonde bij de arrestatie niet de minste onroering. Alleen verwonderde Cij zich er over dat het was uitgekomen. ALS DE DRANK IS IN DE MAN Hij had 60 glazen bier op en werd daardoor een beetje vervelend Op oudejaarsavond zat P. K., een haven -arbeider, in het cafe van L. K. aan de Deli straat te Rotterdam. Hij had sedert den mid lag 3 uur 60 glazen bier gedronken en werd het was zoo omstreeks half-negen gewor- j kv eenigszins vervelend. De cafehouder zette hem daarom op straat, maar P. K. kwam weer binnen en stak den cafehouder met een dolkmes in de rechterzijde. L. K. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter ver- pleging opgenomen. P. K. is aangehouden en opgesloten. BRAND. Op Oudejaarsavond is te Rijswijk, bij Go rinchem, de door de famiiie Kant bewoonde boerenhofstede tot den grond afgebrand. Er kon niets van den inboedel worden gered, ook het geld niet. Een paard en veel pluimvee kwamen in de vlammen om. De bewoners, vader en zoon, konden zich met moeite door het inslaan van een ruit redden. De vader be- zeerde zich ernstig. Hij werd bij buren onder- gebracht. De oorzaak van den brand is on bekend. DE ROODVONKEPIDEMIE TE MAASTRICHT. In de laatste dagen is nog een ne- gental lijders aan roodvonk in het hospitaal te Maastricht opgenomen, zoodat het aantal vendeegden (meest alien kinderen) nog 50 bedvaagt. On van den directeur van den G G. D. en in overleg met de Inspecteur der Volksgen rdlieid en L. O. is door den Bur- gemeester hesloten de Kerstvacantie voor de 'agere schden voorloopig te verlengen tot 15 Januari a.s. GESCHENK DER NEDERLANDSCHE VROUWEN AAN DE KONINGIN- MOEDER. Het geschenk der Nederlandsche Vrouwen zal den 7den Januari a.s. aan Hare Majesteit de koningin-moeder worden aangeboden. Dit zal geschieden door het Comite, dat in deze de leiding heeft genomen onder voorzitster- schap van mevr. van Leeuwen-Waeler. Drie dames uit de verschillende Provinciale Co- mite's zullen daarbij tegenwoordig zijn. De Provincie Utrecht wordt behalve door Mevr. 's Jacob-Bru«se van Boetzelaer, verte genwoordigd door Gravin van Randwijck uit Amersfoort, M°vr. van der Va'k-Bouman uit Linschoten en Mevr Leccius de Ridder uit Rhenen. Deze twee laatsten zijn bij loting aangewezen. AANVARING IN DE AMSTERDAM- SCHE HAVEN. Gisteravond te ongeveer kwart voor zeven is het Engelsche stoomschip „Fordcast1e", een kolenboot met bestemming naar Sunder land, bij het vertrek in aanvaring gekomen met het aan de Sumatrakade op de stoelen gemeerde „Bali" van de Mij. Nederland. De „Fordcastle" bekwam belangrijke scha- de aan zijn bnvenbrug en moest naar de Am- sterdamsche Droogdokmaatschappij worden gesleent om te worden gerepareerd. Onze Kantoorboeken beantwoorden aan de hoogst te stellen eischen. Steeds alle liniaturen in voorraad. KORTE BERICHTEN. Naar 't Tesselschadeziekenhuis te Amsterdam is vervoerd een 26-jarige map, die bij een twist met zijn a.s. schoonvader door deze in diens woning met een dolk in de borst was gestoken. Op Oudejaarsavond heeft te Elburg een vechtpartij plaats gehad tusschen den visscher H. en den bakkersknecht S. Laatstgenoemde heeft H. met een mes gestoken en ernstig gewond. Op verzoek van de eigenares hebben zes agenten Dinsdagavond het cafd in de Boekhorststraat te den Haag, „Mille Colonnes" ontruimd. Zij hebben daarbij gebruik moeten maken van de gummi- stok. Eenige Scheveningers waren met elkaar slaags geraakt en bewerkten el- kander met glazen en stoelen. De zaak is vcor het verdere gedeelte van den a- vond gesloten. Geen der bezoekers liep bij de ontruiming verwondingen op. Gister raakte aan den loswal te Lexmond de 55-jarige arbeider H.L. uit Zijderveld onder een zwaar beladen vrachtwagen. Met een verbrijzeld schouderblad en met inwendige kneu- zingen is hei slachtoffer naar Utrecht overgebracht. Een zekere J. W. V. herbergier, wo- nende te Kerkrade, is door de politie te Luik aangehouden en aldaar in de ge- vangenis opgesloten, verdacht van co- CwJne-smokkelen. Een hoeveelheid co caine is in beslag genomen. Ook in 1928 heeft het luchtvervoer van en naar Rotterdam weer een aan- zienlijke steiging vertoond tegenover 't voorafgaande jaar. De Hongaarsche gezant baron v. Rudnay benoemd tot gezant te Sofia, zal pas definitief in het voorjaar daarheen vertrekekn. Gistermiddag is een drie en een half-jarig meisje H. Offermans te Rot terdam op den Goudsche Singel door een auto overreden. Ze is naar het Zie kenhuis op den Cooolsinge) vervoerd, waar zij kort na aankomst overleed. Verschenen is het Vers lag van de Commissie van de Voorbereiding betref- fende het wetsontwerp houdende bepa- lingen tot regeling van den kleinhandel van alcohol-houdende dranken. Gistermiddag hield het Bestuur v. d. H. V. A. receptie in de vergaderzaal van het kantoorgebouw der jubileeren- de vennootschap op den N. Z. Voorburg- wal te Amsterdam. Honderden zijn er gekomen om Commissarissen en Direc- tie te complimenteeren met het gouden jubi'eA 449e STAATSLOTERIJ. VERSCHILLENDE CONTRACTEN VAN DE PH1LIPSFABRIEKEN Voor de derde kamer der arrondissements- rechtbank is gister gepleit in de civiele pro cedure van de firma Jans en Co. te dezer stede tegen de N.V. Philips' Gloeilampenfa- briek te Eindhoven. Het betreft hier een kwes- tie, welke ten nauwste verband houdt met den vinnigen strijd, welke door de Amster- damsche installateurs gevoerd wordt tegen den door de Gemeentelijke Electricitejtswer- ken opgerichten winkel. Zooals bekend, is deze Gemeentewinkel ondergebracht in het groote hoekpand van den nieuwen bouw in de Vijzelstraat. Het was Mr. F. S. M. Rits, optredend voor de firma Jans en Co., die de Rechtbank er aan herinnerde, dat deze strijd herhaalde malen in den Gemeenteraad het onderwerp der besprekingen heeft uitgemaakt; met dat al is de winkel gebleven. De installateurs zijn niet alleen gegriefd over het feit, dat de overheid hen beconcurreert, erger is, dat deze coneurretie geschiedt op deloyale wijze. Zoo is wel het meest ergerlijke, dat het den installateurs langzamerhand onmogelijk is geworden om electrische gloeilampen te ver- koopen. De oorzaak hiervan is, dat de Ge meentewinkel de lampen verkocht tegen prij zen, die lager zijn dan die, welke de installa teurs volgens met Philips gesloten contract bedingen moeten. De installateurs zijn ge- dwongen zich te houden aan door Philips vastgestelde prijzen en dat, terwijl gebleken is, dat Philips met andere afnemers niet de- zelfde verkoopswaarde heeft gestipuleerd. Sinds een aantal jaren toch verkocht en ver koopt Philips tegen lagere prijzen of met grootere rabatten aan derden, met de weten- schap, dat deze derden de lampen tegen la gere prijzen doorleveren aan den Gemeente winkel. Het verschil in prijs is zoo buitenge- woon, dat de installateurs geen lampen kun nen verkoopen en groote schade lijden. Daar om had de firma Jans de gelegenheid aange- grepen om een actie tot schadevergoeding tegen de Philipsfabrieken in te stellen, op grond, dat Philips handelt in strijd met zijn verplichtingen en subsidiair op grond dat Philips zich tegenover eischeres heeft schul dig gemaakt aan een onrechtmatige daad. De vraag, aan de rechtbank voorgelegd pleiter wees daar op heeft zich nog nim- mer in de rechtszaal voorgedaan. De recht bank toch zal hebben uit te maken of het Philips geoorloofd is om aan den eenen kant den installateurs contractueel tot het zich houden aan een vaste verkoopswaarde der lampen te dwingen, en bij overtreding met boete of uitsluiting van levering te dreigen, en aan den anderen kant andere afnemers tegen geheei andere voorwaarden te bedie- nen. Wat het verweer van Philips ook moge zijn, het komt pi. onaannemelijk voor, dat Philips niet de wetenschap heeft, dat groote partijen lampen tegen lagere prijzen werden doorgeleverd aan den Gemeentewinkel. Voor de Philinsfabrieken kwam hierna mr. J C. van Kempen aan het woord. PI. wees er op, dat hij in de conclusies van de tegen- partij zekere vaagheid had gevonden. Thans is hem dat duidelijk, nu hij begrijpt, dat het hier niet gaat om een strijd tusschen de fir ma Jans en de Philipsfabrieken, maar om een strijd tusschen de Amsterdamsche insta! lateurs en den Gemeentewinkel. Laatstge noemde kon door de firmp Jans niet worden aangesproken, dus moest er een noodbrugge tje geslagen worden. PI. betoogde, dat hier in elk geval van een onrechtmatige daad geen sprake is. Er blijft dan over schadevergoe ding wegens wanprestatie. In verband hier mede merkte pi. op, dat hij de zaak slechts theoretisch beschouwen kon, wijl de feiten niet zoo zijn als zij door den tegenpleiter worden gesteld. Van alles blijft alleen over de vraag- mag Philips aan andere afnemers andere verkoopsvoorwaarden geven dan aan de fir ma Jans. Er is inderdaad geen vonnis op dit gebied; er zijn weinig vonnissen over de kwestie van billijkheid in verband met de uit- voering van contracten. Maar met klem wilde pi. er op wijzen, dat van een fabrikant juridisch niet is te vergen, dat hij aan al zijn afnemers dezelfde condities oplegt. Volgens pi. zou dat te ver gaan; men kan niet beoor- deelen welke redenen een handelsman kan hebben om verschil in zijn condities te ma ken. Tot de feiten komende, waarop de vorde- ring is gebaseerd, wees pi. er op, dat hij in de repliek in reconventie geen feiten, alleen vermoedens aangetroffen heeft. Vaststaat, dat Philips nooit aan den Gemeentewinkel geleverd heeft, en dat Philips niet weet, hoe deze winkel aan zijn lampen gekomen is Wel heeft de fabriek onderzoek gedaan, maar dat heeft niets opgeleverd. Volgens pi. staat de zaak practisch zoo, dat Philips heeft ge daan, wat de tegenpartij van Philips ver- langt. Na re- en dupliek werd de uitspraak be- paald op 8 Februari a.s. Provinciaal nieuws URSEM, Aan den gemeenteveldwachter P. Saal is met ingang van 1 Januari 1929 eervol ont- slag als zoodanig verleend en hij wordt vanai dien datum gepensionneerd. BROEK OP LANGENDIJK. Loop der bevolk'ng over het jaar 1928 Geboren 23 jongens en 36 meisjes, totaal 59; Overleden 10 mannen en 7 vrouwen, totaal 17; Levenloos aangegeven 1; huwelij- ken 20; Erkenningen, geen; Brieven van wet- tiging, 1; Echtscheidingen, geen; Ingekomen personen 41 mannen en 55 vrouwen, totaal 96; Vertrokken personen 59 mannen en 81 vrouwen, totaal 146. Op 1 Jan. 1928 bedroeg de bevolking 1170 mannen en 1197 vrouwen, totaal 2367 per sonen; Op 1 Jan. 1929 bedroear de bevolkine 1165 mannen en 1200 vrouwen, totaal 2365 personen. Alzoo een vermindering van het zielental met 2 personen. INBRAAK TE HEEMSTEDE. In een onbewoonde villa aan de Van Merlelaan te Heemstede is op klaarlich- ten dag ingebroken. Toen een huishoud- ster het huis binnen kwam, vluchtten twee personen aan de achterzijde van het huis. De politfe wist beide personen te arresteeren. In de eetkamer en den salon zijn kasten en laden doorzocht. Daar de aangehoudenen geen bijzondere voorwerpen bij zich hadden, heeft de politie het houtgewas nabij den weg af- gezocht en daar onder boombladeren een groote partij tafelzilver gevonden. De daders zijn ter beschikking der jus titie gesteld. SINT PANCRAS. Loop der bevolking over 1928. Ingekomen 37 m. en 34 vr., geboren 19 m. en 13 vr., vermeerdering 56 m. en 47 vr. Vertrokken 36 m. en 39 vr.overleden 3 m. en 1 vr., vermindering 39 m. en 40 vr. Vermeerdering derhalve 17 m. en 7 vr. Bevolking op 31 December 1927 698 m en 650 vr. (1348). Bevolking op 31 December 1928 715 m en 657 vr. (1372). OUDKARSPEL, Loop der bevolking over 1928. Bevolking op 31 December 1927 955 m. en 877 vr., totaal 1832 personen. Rerekening over 1928: Geboren 19 m. en 19 vr., totaal 38 pers gevestigd 64 m. en 54 vr., totaal 118 pers.; totaal vermeerderd met 83 m. en 73 vr. totaal 156 pers. Overleden 11m en 11 vr., totaal 22 pers.; vertrokken 60 m. en 69 vrtotaal 129 pers.; totaal verminderd met 71 m. en 80 vr., totaal 151 pers. Saldo verminderingvermeerdering 12 m en 7 vr., totaal 5 pers. Bevolking op 31 December 1927 967 m. en 870 vr., totaal 1837 pers. Levenloos aangegeven 2. Aantal huwelijken 16. llunen vemntwoordeUikheid van de Redac tie. De opname in deze rubriek bewiist geens zmsdnideredartie er mede instemi.) Aan de Ingezetenen van Alkmaar. Het koude jaargetijde heeft als van- zelf weder de plicht in herinnering ge- bracljt, welke rust op een ieder om zoo- veel mogelijk te zorgen voor en bij te dragen in de nooden en behoeften van onze hulpbehoevende medemenschen. Laat een ieder evenwel zich bewust zijn van de noodzakelijkheid om oor- deelkundig te geven en tevens ook de groote verantwoordelijkheid gevoelen om mede te werken tot het zoo produc- tief mogelijk maken en tot een zoo vruchtbaar mogelijk besteden van het- geen voor liefdadige doeleinden bestemd is, hetzij geld, voedsel of kleeren. Men geve niet voor werk, dat men niet kent en misschien niet eens bestaat; evenmin aan personen, die komen vra- gen en van wie men niets afweet; nooit geve men aan de deur en nimmer zon- der voorafgaand onderzoek. Men geve aan Instellingen, die ter goeder naam en faam bekend staan; deze kunnen geacht worden het meest op de hoogte te zijn van de nooden der hulpbehoevenden en de beste wijzen tot steun. Maakt het werk dezer Instellin gen lichte'r, opdat zij niet door gel del ij- ke bezwaren verhinderd worden om het noodige te doen ter verzorginr en tot opheffing van de noodlijdenden. Bij den Armenraad (Bureau Doelen- straat 30 boven de Arbeidsbeurs, telef. 660) bestaat gelegenheid tot het verkrij- gen van de noodige inlichtingen. Het Bestuur van den Armenraad, Mr. W. C. WENDELAAR, Voorzitter. Mevr. T. ZIJLSTRA—VAN ES. A. ENGLANDER. TH. v a. KLEI. R. M. ODEN. G PEEREBOOM. J AC. PONSEN, Secretaris. Gesprongen P II Pf| i Manden U &- „Naar het voile levenorgaan der Ver- eeniging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden Zandvoortscheiaan 75 te Heemstede heeft een interessant Kerst- nummer uitgegeven waarin Adele Withof een diepdoorvoeld artikel schrijft over Winter- zonnewende. Herman Snijders heeft een bijdrage na- mens het hoofabestuur gezonden waarin hij bepleit steeds meerde're slechthoorenden naar „Het voile leven" te voeren en hen te leeren, dat hun gebrek hen niet behoeft te ontmoedi- gen. Hij wijst op het opgewekt Vereenigings- leven der slechthoorenden en wijst er op, dat op organisatorisch terrein nog heel wat meer kan worden gedaan al is er in het jaar dat heen ging heel wat gebeurd, waarop men met voldoening kan terugzien. Tine Marcus, de Doove-moeder is ook te- vreden en noemt 1928 zelfs een recordjaar. Vervolgens vertelt Prof Dr. H. Zwaarde- maker van het museum van hoortoestellen der vereeniging. Cor Emous geeft kijkjes in het centraal magazijn, Ds. C. Met schrijft over „Hooren en bewaren" en vervolgens be- naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Januari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, te De Bildt. Hoogste Barometerstand 779.8 te Stock holm. Laagste Barometerstand 753.3 te Ingo. Verwachting: Krachtige, tot matige meest Noord-Oostelijke wind, meest licht tot half bewolk, weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, overdag temepratuur om het vriespunt tot lichte vorst. vat dit nummer nog bijdragen van J. Strii- bos, F. W. Heijthekker, Jan P. Strijbos, W. N. Klein en E. Th. Sickens. De Hollandsche Revue halfmaande- lijksch tijdschrift onder redactie van Johan Koning besluit haar drie-en-dertigste levens- jaar met een speciaal „Java-nummer" Dii heeft den omvang van twee gewone afleve- ringen van „De Hollandsche revue", ziet er aantrekkelijk uit en is rijk geillustreerd. Wat den inhoud betreft, heeft de redactie zich moeten bepalen tot het doen van enkele grepen en zij heeft zich daarbij laten leiden door de overweging, dat men niet in her- haling moest vallen ten aanzien van den in houd der beide vroegere verschenen „IndiS- nummers", waarin ook tal van „Java-onder- weipen" voorkwamen, en in de tweede plaats dat dit nummer iets moest brengen dat nieuw en belangwekkend kon zijn, vooral voor hen, die „the garden of the East" niet uit eigen aanschouwing kennen. Met het doen van deze enkele grepen is de redactie uitstekend geslaagd in haar .bedoeling, zoodat gezegd mag worden, dat deze grepen, dank zij de bijdragen van voortreffelijke medewerkers, tot „gelukkige grepen" zijn geworden. Tal van vooraanstaande personen, zooals min Ko- ningsberger, gouv.-gen. de Graeff. leden van den Volksraad e.a. worden aan't woord ge- laten, terwijl natuurlijk ook de noodige aan- dacht is besteed aan ,,De versterkte Band tus schen Moederland en Kolonien" (Philips' Holland Indie Omroep). Verder behandelen verschillende bekende Indischmenschen bij fraaie afbeeldingen aller- lei belangwekkende onderwerpen, zoodat we kunnen zeggen, dat dit nummer door een ieder, die zich interesseert voor ons Indie en voor Java in 't bijzonder, met buitengewone belangstelling zal worden gelezen, een be- langstelling, die het alleszins verdient fiRarktberichten ALKMAAKSCrtE EAPOR1 VEILING. ALKMAAR, 2 Jan. 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Boere- aool per 100 struiken 15.70; Gele Koo, per 100 K.G. 0.80—4 40; Groene Kool per 100 stuks f 4.10—/ 5.60; Knolsel- derie per 100 stuks f 5.20—/ 6.10; Prei per 100 bos 5.106.20; Roode Kool per 100 K.G. 26.70; Selderie p. 100 bos 7.70 9.20; Spruiten per 100 K G. 8.30— 24; Uien per 100 K.G. 2.70—7 80, Witiof le s. per 100 K.G. 18—/ 30; Wit- lof 2e s. per 100 K.G. 12—/ 14. HOORN, 3 Jan. Op de heden gehou den aaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 12 stapels kleine fabrieks- kaas 46.50; 2 stapels kleine boeren- kaas J 50; totaal 14 stapels wegende sa- men 17687 kilo. Handel matig. WARMENHUIZEN, 2 Jan. 1929 Roode Kool le s. 2.507; Roode Kool 2e s. 2 6.10; Roode Kool (uitschot) 1 1.60; Gele Koc, le s. 2.10—/ 3.90; Gele Kool 2e s. 2—/ 2 50; Witte Kool le s. 4.10—/ 5.80; Witte Kool 2e s. 3 10— 3.20; Witte Kool (uitschot) 0 80 2.80; Drielingen 9.20—/ 9.70; Uien 7.909.50; Grove Uien 7.107.60. Aanvoer: 51400 K.G. Roode Kool; 4350 K.G. Gele Kool; 24100 K G. Deensche Witte Kool; 5425 K G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 2 Jan. 1929. Uien 9.1010; Drielingen 10.40 10.50; Grove Uien 7.90—/ 8.40; Roode Kool 2.807.30; Doorschot 2.80— 6.70; Gele Kool 1.70—/ 4.50; Door schot 1.80—/ 3.80; Deensche Witte Kool 4.105.80; Doorschot 3.304.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 4000 K.G. Uien; 72800 K G. Roode Kool; 20200 K G. Gele Kool; 46200 K.G. Deensche Witte Kool. BOVENKARSPEL, 2 Jan. 1929. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 7; Roode Kool 4 50—/ 6 80; Witte Kool 2—3; Gele Kool 1— 2.20; Uien 4—/ 4.60. SCHAGEN, 3 Jan. 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren aanvoer en prij zen als volgt: 35004 kipeieren (wit) 6.20 7.20—/ 8.40; bruin 7.30—/ 8.30; kleine 5.80—/ 6.40; 220 Eendeieren 7.40 per 100 stuks. 67 K.G. Boter 2.30—/ 2.40 per K.G. SCHAGEN, 3 Jan. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen ais volgt: 8 Paarden 150—/ 250; 2 Stieren 250280; 4 Geldekoeien (mag.) 140230; 62 Geldekoeien (vette) 250 445; 6 Kalfkoeien 240—/ 350; 6 Pinken 120200; 5 Graskalveren 60 90; 38 Nuchtere kalveren 16—/ 26; 25 Schapen (vette) 3542; 365 Over- houders 2833; 5 Varkens (mag.) 24 32; 55 Varkens (vette) per K.G 0.70 0.73; 97 Biggen 12—/ 18; 30 Konij- nen 0.50—/ 2; 6 Kippen 1—/ 2.50; 27 Eenden 1.50; Hanen 12. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Jan '29. Langedijker Groentenveiling. Wortelen (gr.) 3.30—/ 3.70; Wortelen (kleine) 2.20— 2.90; Roode Kool le s. 3—/ 7 50; Roodt Kool 2e s. 2.507.10; Gele Kool le s. 24.40; Gele Kool 2e s. f 1.803.70; Deensche Witte Kool le s. 4.206.70; Deensche Witte Kool 2e s. 3.905 40; Uien 10—/ 10.60; Grove 8.20—/ 8.80; Drielingen 9.40—/ 9.50, alles per 100 KG. Aanvoer: 5200f K.G. Wortelen; 26000 K.G. Roode Kool; 96000 K.G. Gele Kool; 95000 K G. Deensche Witte Kool; 14700 K G Uien - Voor finantieele aangelegenheden wencfe men zich tot de FIRMA DE LARGE DE MORAA2, Langestnv 49 te Alkmaar, telefoon no. 120, gevestigd sinds 1808. SRIEP (N i e t - 0 f f i c i e e I), Trekking van Donderdag 3 Januari 1929. 4e Klasse 3e Lilst. liooge prijzen: 471 100.— Prilzen van 65. 8 427 775 1009 1782 1812 2228 2774 2881 2889 3103 3239 3418 3513 3872 3913 4167 4176 4489 4493 4919 5033 5406 5459 6230 6243 7084 7093 7151 7549 9525 9630 9705 9852 9862 10029 10202 10237 10349 10396 10455 10821 12055 12312 12314 12316 12522 12539 13605 13777 13860 14061 14132 14286 15041 15476 15603 15916 16016 16394 16790 16865 17034 17363 17599 17618 18207 18278 18370 18434 18463 18785 19103 19174 19515 2046 2155 3319 3390 4383 4419 5521 5828 7600 7677 10088 10099 11020 11780 12935 13002 14670 14814 16526 16641 17792 17854 18891 18954

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2