He rogels voor dsn weg. Radiosrafisch Wesrhericht. ■BwrararemFamBaHHHHi Ginneniand Spopt Stadsnieuws OPENING TELEFOONVERKEER MET aan het reizen per vliegtufg niet meer INDIE. DE CORRUPTIE IE ROOSENDAAL. Zooals bekend had de raad der gemeente Roosendaal in een geheime zitting besloten den directeur van de gemeentebedrijven op grond van het uitgebracht rapport c«.r com missie van onderzoek uit te noodigen voor 1 Januari ontslag aan te vragen, terwijl tevens werd besloten tot 1 Januari de ge- heimhouding van het rapport en van de be sloten vergadering te handhaven. Nu aan de uitnoodiging om- ontslag te ne- men door den directeur niet is voldaan, is het tot dusver geheime rapport op.nbaar ge- worden. De commissie constateerde o.m., dat haar omtrent malversaties bij de administratie der gvmeentebedrijven niets is gebleken. In het hoofdstuk, dat den aankoop van goederen. behandelt, komen gegevens voor die bij de meerderheid der commissie het ver- mocden hebben gewekt, dat de heer K., wet- houder, leverantien aan de gemeentebedrij- ven heeft gedaan en daardoor kan gehan- deld hebben in strijd met artikel 24 der ge- meentewet. Ten aanzien der aankoopen heeft de com missie de ovirtuiging gekregen, dat de direc teur met succes nog eene vermindering wist te bewerken op ue laagst geoffreerde prijzen. Het volgende hoofdstuk behandelt de stor- ting van een bedrag van f 2261.20 in de kas als restitutie van de Luxsche Industrie Werke te Ludwigshaven, voor aan de gemeente ge- leverde watermeters. Na uitvocrige behandeling dezer zaak zegt de commissie, dat haar van malversaties niets positiefs is gebleken. Uitvoerig wordt behandeld het aannemen van gelden der firma Wilson. De commissie moet redelijkerwijze aan nemen dat de directeur, de heer P., steekpen- ningen van de N.V. Nederlandsche Gasme- terfabriek G. Wilson te 's-Gravenhage heeft geind. Zij is ook van oordeel, dat de door den heer P. van de Steenkolenhandelsvereeniging te Utrecht ontvangen gelden, zij 't wellicht ten deele, als ileekpenningen dienen te wor den aangemerkt. Eenstemmig is de commissie van oordeel dat de heer P., directeur der gemeenLbedrij- ven strafschuldig is, constateert De Crt. Na aoipele overweging sprak de com missie op een lid na als haar oordeel uit, dat de heer P. als dir. der gemeentebedrijven diende te worden verplicht tot storting van 6.705 in de gemeentekas. Het salaris van den heer P. als directeur der gemeentebedrij ven dient te worden teruggebracht tot het minimum,, thans voor zijn rang bepaald, zulks voor den tijd van vijf jaren. Zooals hierboven reeds opgemerkt, besloot de Raad echter in afwijking dus van 'tvoor- stei der commissie den directeur uit te noo digen voor 1 Januari ontslag aan te vragen EEN ONVOORDEELIGE KOOP. Zaterdagmiddag werd op den Westzeedijk te Rotterdam een Duitscher, die hier slechis een dag zou vertoeven, aangesproken door een hem onbekenden man, die vertelde, dat een meneer, die een eindje verderop stond met een motorfiets, deze motorfiets zou wil- len verkoopen voor f 100, omdat hij noodza- kelijk voor zaken op reis moest en momen- teel geen geld had. De Duitscher werd na lang loven en bieden eigenaar voor 85. De verkooper verdween en de Duitscher wilde op de motorfiets wegrijden, maar wat hij ook probeerde, hij kon den motor niet in bewc- ging krijgen. De man, die hem het eerst had aangesproken, bood aan hem even te helpen Hij ging op het zadel zitten en in een oog- wenk had hij den motor op gang. Maar op hetzelfde oogenblik reed hij ook op de motor fiets weg, om niet meer terug te keeren. De Duitscher, die begreep, dat hij er ingeloopen was, heeft aangifte gedaan bij de politie. De motorfiets, merk Durkopp, is zwart gelakt en gemerkt G. R. 3612. De beide mannen zijn circa 25 jaar oud, beiden ongeveer 1.75 meter lang, heben beiden een Belgische spraak en zwart haar en hebben beiden een pet op. Nadat hedenmiddag te 2 uur H.M. de Koningin-Moeder de hulde der Indische vrou- wen bij monde van Mevrouw de Graeff in ontvangst had genomen en beantwoord, vond in de Studio van het Gebouw van het Hoofd- bestuur der Posterijen en Telegrafie aan de Kortenaerstraat de officieele opening van het telefoonverkeer met Indie te ongeveer 3 uur plaats. De Minister van Waterstaat opende de verbinding met het uitspreken van een rede- voering, waarop de Gouverneur-Generaal antwoordde. Hierna wijdde de Minister van Kolonien de nieuwe verbinding met een toespraak tot den Gouverneur-Generaal. De Gouverneur-Generaal beantwoordde den Minister. ge- vaar verbonden is dan aan het reizen met andere middelen van vervoer, andere Onge- vallen-Verzekeringsmaatschappijen dit voor- beeld volgen. Te Wassenaar, waar hij wegens over- spanning vertoefde, is overleaen de heer Th. G. A. M. Spierings, burgemeester van St. Michielsgestel, en lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant. KONINGIN EMMA'S JUBILEUM. De feestelijkheden ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Koningin-Moeder zijn gisteravond geopend met een door de Christelijke Oranjevereenigingen „Bijbel en Oranje" en „Bijbel, Oranje en Nederland" in ihet Gebouw voor K. en W. te Den Haag ge- organiseerden feestavond. De geheele ko- ninklijke familie, benevens de ministers De Geer, Beelaerts van Blokland en Lambooy, oud-gouverneur-generaal Fock, luit.-generaal Insinger, generaal Weber, staatsraad gene- raal Muller Massis en burgemeester Patijn, deden door hun tegenwoordigheid van hun belangstelling blijken. Onder leiding van Arnold Spoel werd bij het binnentreden der Koninkiijke familie door de geheel gevulde zaal staande het Wilhelmus gezongen De hoofdschotel van het omvangrijke pro- gramma werd gevormd door de feestrede, uit gesproken door dr. J. Th. de Visser. Deze rede werd met een daverend applaus door de aanwezigen onderstreept. De rest van den a vond werd gevuld met het gemeen- schappelijk zingen van toepasselijke liederen, terwijl Willem Segboer en J. van der Velden als solisten optraden. Een koor verleende zijn medewerking. Naar het Corr Bur verneemt zal de ko- mingin-moeder in de komende dagen ten Haren Paleize in het Lange Voorhout op verschillende dagen comite's en deputaties ontvangen, welke Hare Majesteit, bij gele genheid van het feit dat zij 50 jaren geleden, voor het eerst in Nederland kwam, geluk- wenschen en huldeblijken komen aanbieden. Het Nederlandsche leger biedt H M. de Koningin-Moeder een eenvoudige bloemen- ihulde aan, waarvan de beteekenis hoofdzake- lijk moet liggen in een zoo algemeen moge- lijke deelname van alien, die van het leger deel uitmaken. Het is echter niet wel moge- lijk om alle militairen, behoorende tot het verlofspersoneel ieder afzonderlijk en recht- streeks te bereiken Daardoor wordt aan hen, die aan de hulde willen deelnemen, verzocht, hun bijdrage, welke niet grooter mag zijn dan tien cent, aan het legeronderdeel, waar- toe zij behooren. af te dragen Hetgeen meer inkomt dan noodig is, om de bloemenhulde te bekostigen, zal worden afgedragen aan de stichting „Oranie Nassau's Oord'V STEUN AAN BEHOEFTIGE OUD- STAKERS VAN 1903. Het Hoofdbestur van den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel heeft aan de Hoofdbesturen van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en van den Bond van Ambtenaren in Dienst bij de Ne derlandsche Spoorwegen medegedeeld, dat de meerderheid van die organisatie machtiging heeft gegeven om deel te nemen aan het fonds tot'steun aan behoeftige ex-stakers van Naar aanleiding van deze machtiging be sloot het Hocfdbestuur tot wederopzeggens toe elk jaar zoo noodig 1200 bij te dragem Als vertegenwoordiger in de voor dit fonds gevormde commissie werd aangewezen de bondsvoorzitter C. Cramer. De commissie oestaat dus than definitief uit P. Woltmaker en F. Landskroon (Ned. Ver.), J. Peters (B A.N.S.) en C. Cramers (Centr. Bond). MOND- EN KLAUWZEER INSTITUUT. Het hoofdbestuur van de Maatschappij voor Diergeneeskunde heeft op verzoek van den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geadviseerd, liever heelemaal geen mond- en klauwzeerinstituut op te richten en zeker een dusdanig instituut niet te combi- neeren mettle Rijksseruminrichting. MALTAKOORTS IN NEDERLAND. Het hoofdbestuur van de Maatschappij voor Diergeneeskunde heeft bij1 de ministers van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aange- drongen op het benoemen van een commissie tot onderzoek naar het verband tusschen het besmettelijk veewerpen bij runderen, de be strijding daarvan en het toenemend aantal maitakcortsgevallen bij den mensch. POGING TOT DOODSLAG TE MAASTRICHT. De mijnwerker P. L. te Maastricht heeft P. J. N." door een viertal messteken ernstig verwond. N. is, na verbonden te zijn naar zijn woning overgebracht. L. werd door dc gemeente-recherche gearresteerd en in voor- loopige bewaring gesteld. N. schijnt reeds geruimen tijd op te vriena- schappelijke voet te hebben gestaan met de huisvrouw van L. In de veronderstelling dat L. gistermorgen afwezig zou zijn is N. naar L.'s huis gegaan, waar hij aanklopte. Toen echter L. zelf In plaats van zijn vrouw de huisdeur opende, nam N. de vlucht en werd in de Tafelstraat door L. ingehaald, waar hij vier messteken ontving, die echter op het oogenblik volgens „de Crt" niet levensgevaarlijk zijn. AUTO DOOR DE GLADHEID IN DE VAART GEREDEN. Gistermorgen omstreeks vijf uur is een auto, bestuurd door den heer J., alhier, op den Haagweg nabij Pasgeld door de glad- heid van den weg geslipt en in de Provincial vaart gereden. De auto verdween nagenoeg geheel onder water. De heer J., die alleen in het voertuig zat, had de tegenwoordig heid van geest cm een der zijruiten stuk slaan, zegt „de Crt." Hij wist zich vervol- o-ens door de ontstane opening wringen er. zwemmend den kant te bereikem J was aan zijn handen vrij ernstig gewond. 2. VOOR DE KINDEREN: Leer de vorenstaande revels voor voet- gangers en wielrijders en pas.deze op straat toe. Kom niet wild tut de scholen rennen; kom rustig naar buiten en kijk goed uit op straat. Doe op straat geen hinderlijke spelen. maar wees ordeiijk en rustig. Vooral voetballen op straat is gevaarlijk. Laat geen menschen of dieren schrikken. Hang niet achter aan auto's of andere voeriuigen, dit is zeer gevaarlijk. Bij plotseling uitwijken komt ge wellicht on der een ander voertuig en kwamen aldus reeds veel ongelukken voor. Luister naar de waarschuwlngert, die U op straat modhten worden gegeven; het is in Uw eigen belong. 7, Wees hulpvaardig voor anderen. Waar- schuw een ander voor gevaar. Help mede aan een veilig verkeer. Voor Inlichtingen op verkeersgebled kan men zich steeds tot de politie wenden. 6. AETHERGOLVENMUZIEK. Een merkwaardige Zondagmiddag. Merk- waardig, omdat in het Gulden Vlies een mu- ziekdemonstratie werd gchouden op een lang niet alledaagsche manier. Het Theremin-trio gaf n.l. een concert op z g. Theremin-appara- ten, die heel geheimzinnig tonen aan de lucht ontlokten. Vele belangstellenden warm opgekomen, om het nieuwe te zien en te hooren. En ze zijn zeker tevreden geweest. Want werkelijk, het was verbluffend, zooals die muziek te „voorschijn" kwam en vooral de „echo's" achter in de zaal hadden groot succes. De middag begon met een voordracht, die bedoeld was als een soort uitlegging van het hier gevolgde systeem. De explicateur vloog echter zoo snel over het papier en gaf zoo- veel technische beschouwingen in een mini mum van tijd, dat we de eigenlijke voor dracht misten. Gelukkig waren we daar 'ook niet voor gekomen, en spoedig zaten we alien te luisteren naar het concert, dat door het Theremintrio prof. Lewin, Kistodor Tschari- koff en Eugen Henkin ten gehoore werd ge- bracht als demonstratie van het apparaat Op het podium stonden twee toestellen, om dat men op 6en toestel alleen ook maar een- stemmige muziek kan voortbrengen. Men hoorde dus afwisselend stukken een- en twee- stemmig, en daaronder vele bekenden o a. „Extase" van Ganne, Wolgalied, Romance van Rubinstein, Barcarolle uit Hoffmann's Erzahlungen van Offenbach, muziek uit Verdi's Rigoletto, en nog andere, minder be- kende nummers. Twee heeren bedienen elk een apparaat, de begeleiding geschiedt door een derden persoon op een vleugel. Groote moeilijkheden om het apapraat te leeren be spelen zijn er, dunkt me, niet, alleen moet diging van de opensteiiing van net telelo- nisch verkeer met Ned.-Indie. Ten einde misverstand te voorkomen, wordt er op gewezen, dat het aanbrengen van an dere biljetten niet beteekent, dat de termijn voor den verkoop van de kinderpostzegels zou zijn gesloten. Deze zijn nog tot en met 9 dezer voor het publiek verkrijgbaar. Het zou voor de particuliere comite's, dlp zich zooveel moeite voor den verkoop van deze zegels geven, een groote voldoening zijn, indien de nationale gebeurtenis der ope ning van het telefonische verkeer met Ned. Indie voor velen nog een aanleiding mocht vormen, nog eens een extra voorraad van deze Kinderpostzegels in te slaan. Namens het Comite, FR. PRINS. Vlissingen. MET EEN MES GESTOKEN. Gistermiddag ongeveer 3 uur waren er eenige jongens over de spoorbaan op de Spoorsloot aan het schaatsenrijden. Zekere P. Molenkamp en twee grootere jongens wa ren aan het schotsenloopen. Daar schaatsen- rijdende jongens kwaad werden ontstond er ruzie, waarop J. de G. P. Molenkamp met een mes in de hand stak. FEESTAVOND VAN DE BURGER IJSCLUB. De datum van den feestavond van de Bul ger IJsclub nadert weder met rassche schre- den. Vele lezers zullen reeds verlangend uit- gezien hebben naar een bericht hieromtrent. Omdat de feestavond van de Burger IJsclub veler sympathie heeft, zooals de voile zaal van de'Harmonie telken jare getuigt. Het be- stuur en de feestcommissie zijn dan ook weder ijverig in de weer om ook voor dit jaar een zeer mooi programma samen te stellen. Kos- ten noch moeite worden ontzien om den avond wederom te doen slagen. EEN AARDIGE RECLAME. In dit nummer zullen onze lezers weer aantreffen een humoristische advertentie van de fabrikante van de bekende D. E. Echte Friesche Heeren-Baai, geteekend door Ton van Tast. Wij twijfelen niet, of deze serie zal, evenals het vorige jaar, weer met veel be- angstelling worden gevolgd. GESLAAGD. Voor het op 11 en 12 December j.l. gehou- den examen in boekhouden te Amsterdam, uit- geschreven door de Federatie van Handels en Kantoorbedienden in Nederland „Mercu- naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 783 1 te Memel. Laagste barometerstand 761 3 te Rocheiort. Verwachting (geldig tot den avond van 8 Januari): Zwakke tot matigen Oostelijken wind, ne- velig tot half bewolkt, weinig of geen sneeuw, matige tot lichte vorst. brenger" ten bate van een tehuis voor klnde- ren door vertegenwoordigers van het „Nat. Reddingsleger", welke vertegenwoordigers te herkennen zijn aan den zwarten band om pet of hoed, waarop de woorden „Nationaal Reddingsleger" zijn geborduurd Daar dit Leger door velen verward wordt met het reeds jaren alhier gevestigde „Leger des Heils", stichter William Booth, welks leden een rooden band met het opschrift „Leger des Heils" dragen, deelt zij bij dezen mede, dat het Nationaal Reddingsleger niets uitstaande heeft met het Leger des Heils en dat gelden aan de vertegenwoordigers van het Nationale Reddingsleger gegeven, niet ten bate komen van den arbeid. welke door het Leger des Heils wordt verricht, -K.D.O. DEVENTER. rius", slaagden mej. J. Stuij en de heeren P A. de Boer, A. F. Stuart, N. Winder en D. Turner. BRAND. Hedenmorgen twaalf uur werd brand ont- dekt in het uit de 18e eeuw dateerende wijn- pakhuis aan het Verdronkenoord, naast de mineraalwaterfabriek van de firma Olij. Op den zolder was een hoeveelheid stroo- hulzen en hooi, dat gebruikt wordt voor de verzending van de wijnflesschen, aan het broeien geslagen. De brandweer en de politie waren spoedig ter plaatse. Hoewel ook de moturspuit direct aanwezig was, oordeelde de brandweer het voldoende, om den rook met een straalpijp op de water- leiding te bestrijden en de rookende hulzen enz. naar buiten te werpen. Wanneer de brandweer niet zoo spoedig ter plaatse was geweest, dan zou het vuur op dezen ouden zolder een gretig materiaal lebben gevonden. Het actief optreden van de brandweer trok groote belangstelling, niet het minst van de zijde der jeugd, die wel wat teleurgesteld was, omdat ze zoo gaarne had gehoopt de vlammen uit het dak te zien slaan. Voor finantieele aangelegenheden wende men zich tot de FIRMA DE LANGE DE MORAAZ, Langestr. 49 te Alkmaar, telefoon no. 120, gevestigd sinds 1808. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGE- REDEN. Gisteravond omstreeks vijf uur heeft op den weg tusschen Hoogerheide en Putte, een ernstig cngeval plaats gehad. Uit de richting Putte kwam de familie Smits, wonende te Antwerpen, met haar auto aangereden. Voor haar uit reed een zekere Van Otdorp, wonende te Hoogerheide, op de fiets. De wielrijder bleef midden op den weg rijden, vermoedelijk tengevolge van de glad heid van den weg. De autobestuurder, die links van Van O. wilde passeeren, moest plotseling uitwijken naar rechts, omdat een aantal kinderen daar aan het spelen was. Op hetzelfde oogenblik moet de wielrijder met de fiets gevallen of aangereden zijn. Hevig bloedend en geheel buiten bewust^ zijn werd Van O. opgenomen, zegt ,,de Crt. Na door een toevallig zich in den auto be- vindende verpleegster voorloopig te zijn ge holpen, werd de ongelukkige in een woning binnengedragen. Een geneesheer was spoedig ter plaatse. De auto is in beslag genomen. DE K.L.M. IN 1928. Men verzoeld ons nog te melden, dat het aantal bezoekers aan de velden van de K.L.M. het vorig jaar niet 30.000 maar 300.000 heeft bedragen. HET VLIEGRISICO. De Eerste Rotterdamsche Maatschappij van Verzekering tegen Ongevallen heeft het voorbeeld van de Nieuwe Eerste Nederland sche gevolgd en besloten het vliegrisico van den passagier zonder verhooging van pre mie in de verzekering op te nemen. Ongetwijfeld zullen thans. nu toch in de laatste jaren, zoo duidelijk gebleken is, dat men een uitstekend gehoor hebben om met de hand den afstand voor de juiste toonhoogte te kunnen maken. Nuanceeren kan men veel- vuldig pp., p, mf., f., al dat is te maken. De lange, diepe tonen komen wel wat overeen met 'de violoncelklank, middentonen met de vi- ooltoon, en hooge noten gelijken veel op 'n sopraanstem. Wat men gaf kwam duidelijk de zaal in. Het goed opgekomen publiek gaf dan ook na elk nummer ondubbelzinnige blip ken van instemming en waardeerde zeer het gebodene. Als extra nummer gaf men het Oud Hollandsche lied „Wilt heden nu tre- den". Men moet deze soort van muziekmaken niet te lang achtereen hooren. De voortge- brachte tonen vibreeren sterk, en dat maakt je ten slotte kriegel; men verlangt eindelijk eens een gezonden toon te hooren, een toon die staat, en die geeft het apparaat niet. A. K DOOR HET IJS GEZAKT. Zondagmiddag om 4 uur probeerde de jeugdige T. Stadegaard om op het ijs te gaan in de Spoorsloot. Daar hij te veel waagde, zakte hij tot zijn middel er door. Een voorbijganger stak hem een stok toe en het gelukte hem den drenkeling op het drog- te brengen. DE RECLAME VOOR DE KINDER- ZEGELS OP DE BRIEVENBUSSEN. Het Hoofdbestuur van de Posterijen en Telegrafie vestigt er de aandacht op, dat de thans op de brievenbussen aangebrachte bil jetten tot opwekking van het koopen van frankeerzegels voor ^et Kind, dezer dagen zullen worden vervangen door een aankon- „DE VEREENIGDE ZANGERS'L Gisteravond gaf bovengenoemde Lieder- tafel in de groote zaal van de Harmonie haar tweede soiree in dit seizoen. We kunnen hier dadelijk aan toe voegen, dat ook nu weer, evenals de eerste maal, de avond buitenge- woon geslaagd is en er van 8 tot 2 uur een gezellige stemming heerschte. De goede re- putatie dezer soiree's had een groot aantal belangstellenden naar de Harmonie doen gaan, zoodat de tooneelzaal geheel gevuld was. Het programma was zeer afwisselend en werd met groote aandacht gevolgd. Naast de verschillende zangnummers was natuur- lijk aan het humoristische genre een ruime plaats ingeruimd, wat door het publiek op grooten prijs werd gesteld. Door het mannenkoor werd het program ma geopend met ,,Le Rossignol" van Gretry en „Der schonste Klang" van Jos. Schwartz De stilte in de zaal bewees wel, hoezeer de zang van dit koor, onder leiding van den heer Jac. N Al, gewaardeerd werd. Flet optreden van Watt en Half Watt gaf den aanwezigen ruimschoots gelegenheid om eens hartelijk te lachen en de twee pseudo- filmartisten zagen hun optreden met succes bekroond. Ook de heer P. Obdam was in zijn optre den zeer geslaagd en hield met zijn voor- drachten het publiek aangenaam bezig. Het gedeelte voor de pauze werd door het koor met „Les Martyrs aux Arenes" van L. de Rille besloten. Nadat een half uurtje gepauzeerd was. zong het koor „Er was ereis" van L. v. d. Linden en „Grietje van den Mulder" van E. Wettig—Weissenborn. Dit bekende vers werd door de aanwezigen enthousiast meegezon- gen. Vervolgens was weer de beurt aan den heer P. Obdam en daarna aan Watt en Half Watt, die in een andere creatie wederom de lachers op hun hand hadden. Het officieele gedeelte werd door het koor beeindigd met „Kattenliefde" van A. Jackel en „Wat ik heb" van A. Zander. Ook dit laatste, dat op verzoek gegeven werd, zongen de aanwezigen mede. Tot slot bleef men nog geruimen tijd bijeeti op het gezellige, bal, dat onder leiding van den heer C. Zwaan, aangenaam verliep. WAARSCHUWING. Door deze brengt de afdeeling van het Le ger des Heils, alhier, gevestigd Limmerhoek 41, den ingezetenen van Alkmaar en omstreken onder de aandacht, dat er ge- colporteerd wordt met een blaadje „De Licht- K r a ch t s p o r t. S. S. S. ALKMAAR- Men schrijft ons: Deze ontmoeting behoort weer tot het ver- leden. Wisten wij dat K. D. O. een groote vereeniging was, wat wij Zaterdag aan het clubgebouw van K. D. O. zagen verbaasde ons. Niet alleen het materiaal maar de heeren toonden hun danszaal, billardzaal, badka- mers, kleedkamers, cafe-restaurant, enz. alles eigehdom van de vereeniging. Voor de ontvangst en verzorging der leden van S. S. S. in Deventer komt het bestuur van K. D. O. een woord van lof toe. Over het verloop van den wedstrijd het volgende. De zaal die feestelijk versierd was, werd ge heel gevuld met ongeveer 500 bezoekers. Er bevond zich een podium omgeven door een ring in de zaal waarop geworsteld zou wor den Na de opening door K. D. O. verkreeg de heer P. Koreman het woord. In een korte toespraak sprak hij' woorden van vriendschap en hulde. Tevens overhandigde hij namens S. S. S. een bouquet. De eerste partij A. Kra- nenburg S.S.S.—Leferink K.D.O. bracht direct spanning. Leferink viel krachtig aan, maar kon tegen den geslepen Alkmaarder niet op. Na acht minuten toucherde Kranen- burg hem en gaf S.S.S. de leiding. De 2de partij bracht Toop van Zwanenburg S.S.S. en J. Kallman K.D.O. den gevreesden tegen- stander in de selectie wedstrijden der Olympi- sche worstelaars op de mat. Een vurige strijd waarin veel grepenkennis te zien gegeven werd. J. Kallman legde een arm zwaai tegen het gewricht in. Om ontwrichting te voorko men" bood Zwanenburg geen tegenstand en werd getoucheerd. Ondanks protest van den matrechter van S.S.S. werd de touche toege- kend. 3de Partij P. Koreman S.S.S.—Zant- scholten K.D.O. wel bekend in den wedstrijd Belgie Nederland waarin hij den 1 en prijs behaalde. Een mooie spannende strijd waann beide woistelaars veel goeds te zien gaven. Zantscholten bracht Koreman in dubbele okselschouder greep naar de matras. Vlie- gensvlug nam Koreman de greep over en toucheerde Zantscholten. Een donderend ap plaus kreeg Koreman voor deze prestatie. 4de partij J. Zijp S.S.S.Galman K.D.O. Galman bleek over veel kracht te beschrk- ken en werkte heel goed Ondanks het goede werken van J. Zijp moest hij in Galman zijn meerdere erkennen. Na 6 minuten toucheer de Galman hem. Hierna pauze. Na de pauze wist Kranenburg weer van Leferink te winnen na 10 minuten op punten. Zwanenburg, die iets nerveus was, viel zeer vurig aan en wist wel verdiend te winnen van J. Galman na 10 minuten op punten. Kore man werkte voorzichtig, terwijl Zantscholten vurig aanpakte om een touche te verkrijgen, wat niet gelukte. Na 10 minuten werd hij tot winnaar verklaard op punten met heel weinig verschil. Jan Zijp moest ten 2de male tegen Galman het onderspit delven. Ondanks goede verdediging werd hij getoucheerd na 8 minu- ten. De stand werd 16 punten S.S.S. tegen 18 punten K.D.O. in't voordeel van Deventer. S.S.S. staat echter bovenaan, daar zij tot nog toe K.D.O. de grootste nederlaag heeft toegebracht. De wedstrijd welke om half twaalf was get eindigd, werd besloten met een gezellig bal, hetwelk tot 2 uur duurde. VOETBAL. Alcmaria Victrix- O. D. E. l—2> Terwijl gisteren nagenoeg alle wedstrij den werden afgelast, is hier de Bekerwed- strijd tegen O. D. E. toch doorgegaan. Waarom dat bepaald zoo noodzakelijk was, is ons nog niet duidelijk Het terrein was voor goed voetbal absoluut ongeschikt en de een of andere val kon ernstige gevol- gen hebben. Vele echte liefhebbers hadden de koude getrotseerd, doch waren bij hun komst op het terrein wel eenigszins teleurge steld toen zij daar een Alcmaria elftal met vijf invallers zagen. En hoe meer de wed strijd vorderde, hoe grooter die teleurstel- ling werd, want de Alcmaria-combinatie bracht er al heel wenig van terecht Men kon zich maar niet aan het sneeuwterrein aanpas- sen. En dan was men schijnbaar van te vo- ren reeds overtuigd aan het „derde-klasser- tje" O. D, E. een gemakkelijk partijtje te zul len hebben. Hoe geheel anders is dat echter uitgekomen. Wel nam Alcmaria de leiding, maar al spoedig bleek, dat O. D E. geen ge- willig slachtoffer zou worden. De sterke ach- terhoede gaf de zwakke Alcmaria voorhoede geen schijn van kans meer. Kort voor rust maakte O. D. E. gelijk en al gauw na de rusi nam zij de leiding, om die niet meer af te staan. Ooms moest uitvallen en werd vervan gen door Hartlani De O. D. E. backs en i vleugeihalfs weerden zich kranig, terwijl 1903- t,r u

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2