iMelije IS|I Burgeriiik® Stand. Tijdschriften 2eetijdingen Hnishondster VERDR0NKEN00RDIi7(achierdeViscDmaikt) yB B f MUWVI In alle aldeefinaen IWVI VLV In alle aldeellngen B@@kesi Ingezonden sfukken WlaHktberichien Adv®pienti@n MEISJE inkele gevaarlijke uitvallen nog alle aandacht /roegen der Alcmaria defensie. Zoo kwam het einde mei een 21 °ver" winning voor O. D. E. en is Alcmaria thans troorgced voor de Bekerwedstrijden uitge- schakeld. Jammer, zeer jammer, want met herinneringen aan de mooie wedstrijden van 't vorig seizoen, hadden de liefbebbers ook nu op eenige spannende matches gehoopt. En dat was mogelijk geweest, want op een normaal terrein met een volledig elftal had zeker van O. D. E. gewonnen kunnen wor- den. Enfin, gedane zaken nemen geen keer, maar kunnen een goede les zijn voor t ver- volg. de"match euwe-bogoljubov De afgebroken negende parti] werd Zater- dagavond voortgezet. Hoewel Euwe alle mogelijke moette deed om de partij te winnen, moest hij toch met remise genoegen nemen, zoodat alles afhing van de laatste parti] die Zondagavond ge- speeld werd Euwe had wit en deed direct een aanval op Zwarts stelling, echter zonder dat het hem gelukte, Bogoljubov in 't nauw te driiven. Deze nam zichtbaar genoegen met remise en deed ook niets, waarbij hij de partij in de waagschaal stelde. Remise was het resultaat van deze korte maar spannende paMet4lA tegen 5 lA punt verloor Euwe den tweekamp. De resultaten van de 10 partijen hebben bewezen, dat Euwe zeer zeker zich met de beste en sterkste meesters der wereld kan meten. Hij behoort thans ongetwijfeld tot de groep van 4 of 5 spelers, die de wereld- schoolsport regeeren. Schaatsen. WEDSTRIJDEN. De wedstrijden te Stadskanaa!. De uitslagen van de gister op de ijsbaan te Stadskanaal gehouden lange baanwed- strijden luiden als volgt: 500 M.: 1. G. Elema te Bierum, tijd 40.7 sec. 2. Jongbloedt te Rotterdam, 3 Pronk te Warmenhuizen. 1500 M.: 1. H. B. Jongbloedt, 2 min. 49.3 sec.; 2. Pronk, 3 Elema. 3000 M.: 1. Pronk, 5 min. 54.4 sec 2. C vJongert te Edam, 3. G. Elema. Er waren in totaal 38 deelnemers. De be- langstelling was groot en het ijs was prach- tig. De uitslag van de hardrijderij van mannen te De Wijk (bij Meppel) is gister geweest: 1. J. Jetten te Johannesga, 2. G. Duiker, te Lemmer; 3. H. Frans te Giethoorn; 4. E. yan der Veen te Baarloo. De Vrijdagmiddag te Meppel gehouden wedstrijd in schoonrijden voor paren (leden van de ijsdlub „Het Vtedder") had tot re sultaat: 1. de heer Evert Jan Varweer en mejuffrouw Clara Hilligjes; 2. de heer en me). Westerhuis; 3. de heer Gomarus en mej. IT Been; 4. de heer Haandriksma en mej. Tini Spraakman. IJSBANEN GEOPEND. Leeuwarden. De Fnesche hardrijders bereiden zich reeds op de eerste wedstrijden voor. Vandaag zullen te Wolvega en Harde- garijp hardrijderijen worden gehouden. Oslo. 500 M.: 1. Pedersen, 44.9 sec 2. Christensen, 45 sec.; 3. Nijgren, 45 sec 4. Soelshagen, 45.1 sec.; 5. V. Nijgren, 45 4 sec. 1500 M.: 1. Christensen, 2 min. 29.3 sec.; 2. V. Nijgren, 2 min. 29.9 sec.; 3. Pedersen, 2 min. 30 sec.; 4. Andersen, 2 min. 30.3 sec.; 5. Soelshagen, 2 min. 30.6 sec. 5000 M.: 1. Hoitung, 9 min. 4.5 sec.; 2 Baekken, 9 min. 11 sec.; 3. Haakon Peder sen, 9 min. 11.5 sec.; Halvorsen, 9 min 21 5 sec.; 5. Christensen, 9 min. 24 sec.; 6. H. Nij gren, 9 min. 36.9 sec. Dronheim. 5000 M.: 1. Ballangrud, 8 min. 59.3 sec.; Roald Larsen, 9 min. 0.9 sec.; Staksrud, 9 min. 3.3 sec.; Mjelde, 9 min. 3.4 sec.; Carlsen, 9 min. 7.3 sec. 500 M.: 1. Larsen, 45 sec.; 2. Ballangrud, 45.7 sec.; 3. Mjelde, 45.7 sec.; 4. Staksrud, 46.4 sec. 1500 M.1. Ballangrud. 2 min. 24.6 sec.; 2. Larsen, 2 min. 24.8 sec.; 3. Staksrud, 2 min 26.2 sec.; 4. Mjelde, min. 27.6 sec. Wildervank Kortebaanrijderij voor vrouwen: 1. mej. F Pijper (Winschoten) 2. mej. P. van Zanten (Wedde); 3. mej. J. Helder (Paterswolde)4. mej. S. Helder (Paterswolde). (de Crt.) Gistercn is, volgens de Crt., ook te Zwolle druk schaatsengereden. De banen der ijs club „Zwolle" en van de „Volksijsbaan" zijn sinds Zaterdagmiddag opengesteld. Het ijs is vrij goed. De ijsclub „Zwolle" kondigt tegen Dinsdag a.s. een wedstrijd voor paren aan. Ook het, anders in dezen tijd vrijwel verla- ten, Engelsche Work staat in het teeken van de wintersport; den geheelen dag werd op de vijvers gereden. De Spoolder ijsclub, die de tijdelijke beschikking heeft over de vijvers, organiseert verschillende wedstrijden en ijs feesten De beide ljsbanen te Apeldoorn, zoowel de Nieuwe Ijsbaan aan den Zwolschen weg, ate de van ouds bekende Julianabaan, met de ge- heel opnieuw gerestaureerde consumptietent, zijn Zondagmiddag voor kinderen tot en met 16 jaar opengesteld. Bij doorgaand vriezend weer kunnen zij op Maandag ook door volwassenen bereden .worden. De ijsbanen te Roermond bij kasteel Hil lenraadt zijn hedenmiddag voor het publiek opengesteld. Op verschillende banen op de ondergaloopen „Stadsweide" vooral wordt zeer druk schaatsengereden. Op slooten en plassen in de omgeving van Delft is gisteren druk op schaatsen gereden heden zou de ijsbaan worden geopend. Tengevolge van den sneeuwval konden de banen van de ijsclub te Amersfoort Zondag niet gecpend worden. Daardoor trokken d? schaatsenrijders naar De Maat. Door de overbelastihg kwam er veel water op het ijs Bovendien was een groot gedeelte afgezet als gevaarlijk. Toch was het er zeer druk. Alhoewel de ijsbaan te Deventer, die gi^- termorgen zou worden opengesteld, nog ge s'oten bleef, werd op de ondergeloopen uiter- waarden van den IJsel, alsmede op kolken en slooten in de omgeving, reeds druk gereden Bij vriezend weer hoopt men heden de ijs baan open te kunnen stellen voor het pu bliek. Te Zaandam werd gisteren reeds op de kleinere slooten in het Oostzijderveld schaat sen gereden. In de grootere slooten bevinden zich tal van wakken, die door de gevallen sneeuw nog gevaarlijker zijn geworden. Op de plaatsen waar gereden werd, is het ijs uitstekend. Voorzichtigheid blijft echter ge- boden. Te Hilversum is Zondag de ijsbaan op de Wasohmeer geopend. Die op Crauloo bleef ge sloten. Ook op de z.g.n. kleine Waschmeer werd gereden. De wintersport is in Friesland ingezet en talloos velen heben Zondag de eerste ijs- vreugde gesmaakt. Op de onder water ge- loopen landen, op vaarten en op grachten werd door honderden druk schaats gereden. De jeugd uit de steden gaat per rijwiel op zelfs per auto naar de nieuw aangelegde ijs banen, die al vroeg in den morgen liefheb bers van schaatsenrijden trokken. De omstan- digheid dat de groote ijsbanen nog niet zijn geopend en de scheepsvaart tot Zaterdag- avond de groote vaart openhield, maakte de ijsvlakten in de lage landen tot uitgezochte oorden van iisgeneugt. Op de ijsvlakte van Oudkerk, Oud-Tolhuis en de landen gelegen naast het Pikmeer te Grauw, was het ijs in den besten toestand, doch er zijn overal nog wakken aanwezig, zoodat voorzichtigheid geboden blijft. HET PROGRAMMA VAN DEN N.S.B VOOR DE A.S. WEEK. De Nederlandsche Schaatsenrijdersbond heeft deze week het volgende programma samengesteld: Dinsdag 8 Jan. Nationale wedstrijd hard- rijden over 500, 1500 en 3000 meter voor de IJsvereeniging Sappemeer te Sappemeer. Voor de 3000 M. is een wisselbeker uitge- loofd, die twee maal achtereen of drie maaL in totaal gewonnen moet worden om definl- tief in het bezit van den winnaar te komen Woensdag 9 Jan. Provinciaal kampioen- schap Schoonrijden dames, gevolgd door een wedstrijd voor paren voor de provincie Overijsel. Deze wedstrijden worden georga- niseerd door de Steenwijker Ijsclub te Steen wijk. Woensdag 9 Jan. Provinciate wedstrijd voor Overijsel over de 500, 1500 en 5000 M. georganiseerd door de Zutphensche IJsver eeniging te Zutphen. OPENING VAN IJSBANEN. Arnhem. De banen van de Arnhemsche Ijs club Thialf zijn Zaterdagmiddag voor het publiek opengesteld. In Waterland zit al zooveel ijs, dat op som. mige plaatsen schaatsengereden wordt. Purmerend. Er wordt hier al druk door de jeugd schaatsengereden en ook grootere wa- gen zich al op de schaats. Het ijs is nog niet erg betrouwbaar omdat op sommige plaatsen nog weinig ijs zit. Alleen op ondergeloopen land en op de gracht ziet men dan ook de lief hebbers. WINKEL (Dec.). G e b o r e n Simon, zoon van Abraham van Spunter en Maria Cornelia Los. G e h u w d Pieter Wijn, 26 jaar, en Trijntje Fijnheer, 20 jaar. Overleden Klaas Kaaij, 68 jaar we- duwnaar van Neeltje de Maijer. Simon van Splunter, 3 dagen, zoon van Abraham van Slunter en Maria Cornelia Los. Ma ria Bierman, 67 jaren, weduwe van Jan de Jongh. Wilem Pool, 83 jaren, weduw- naar van Trijntje Steen, woonplaats Barsin- gerhorn. OUDE NIEDORP. (Dec.) G e b o r e n Cornelis Jacobus, zoon van Jacobus Ursem en Anna Bakker. Corne lis Wilhelmus Gerardus, zoon van Adrianus Bruin en Johanna Cornelia Wit. Overleden: Antje Stam, weduwe v Willem Tames, oud 75 jaren. HARENKARSPEL (December.) Geboren Alida, d. van Gerrit Bos en Wilhelmina Geertruida Boekel. Anna d. van Bartholomew Boon en Petronella Jo hanna Catharina Kuilboer. Ida Gerarda d. van Gerardus Joannes Sneekes en Ida An na Baas. Pieter, z. van Ide Gregonus Jacobus Pronk en Grietje Kwantes Maria Cornelia, d. van Hein van Westerop en Aaltje Moras. Hendrikus, z van Herdrik Tamis en Maria Jonker. Gerardus. z van Jacobus Bleeker en Katharina Smit. Cor nelia Geertje, d. van Jacob Adrianus Leven- dig en Trijntje Koelemeij. Trijntje, d van Dirk Swager en Maartje Kuijper. Petrus Adrianus, z. ,van Johannes Jongkind en Trijntje Kooij. Ondertrouwd en getrouwd: Jan van der Sluis en Petronella Geertje de Vries. Overleden Hendrikus Tamis, 3 dagen. BERGEN (December.) Geboren Berend, z. van Haise Bosma en Teetske Veenstra. Nelly Jansje, d. van Jan Adriaan Laan en Maria Wilhelmina Pastoor. Wilhelmus Adrianus, z. van Jo hannes Houtenbos en Klazina Tromp. Elisabeth Maria, d. van Albertus Christiaan Seewald en Elisabeth Maria van der Brugge. Geertruida Cornelia, d. van Johan van Wonderen en Maria Margaretha Min. Geertruida Maria, d. van Gerrit Witte en Jo hanna Maria Wokke. Overleden Levenloos aangegeven kind van Petrus Min en Alida Spaans. Willem Hendrik Wijchers, echtgenoot van Jannetje Hakker, oud 47 jaar. Antje Jon- geling, echtgenoote van Petrus Ferdinand Nagelkerken, oud 32 jaar, oveneaen te Alk- maar. Getrouwd: Clemens Joseph Wielage en Geertruida Fredrika van der Oord. Cor nelis Johannes Dekker te 's-Gravenhage en Ameltien Jantje Luinge Florus van Tette- rode te 's-Gravenhage en Barbara Maria Pldszer. HEERHUGOWAARD (December.) Geboren: Agatha Maria, d. van G. Appelman en Joh. Beers. Cornelia, d. van Rembertus Pronk en G. Koppes. Gerardus Johannes, z. van G. Burger en E. Fakkeldij. Johannes, z. van Adr. Swinkels en Ch. Joh. Jongkind. Geertruida Afra, d. van P. Molenaar en A. Joh. Oudhuis. Margaretha Corne lia, d. van Jac. Oud en Cath. v. Diepen. Overleden: Corn, den Hartigh, 51 j., laatst wednr. v. G. Bloemendaal. A. Oudhuis, 83 j., echtgenoot v. Jantje Groothuizen. Neeltje Danenberg, wed. v. Alb. (Jroot, 75 j. Cath. Div. Meester, d. van Q. L. Megster en C. Pancras, 15 maanden. OTERLEEK (Oct., Nov., Dec.) G e h u w dTheodorus Oud met Arnolda Ubink. Overleden: Jansje Bakker, oud 27 jaar. Jan van Veen, 72 jaar, echtgen. van Geertruida Nap. Johann Hermann Bee- ker, 43 jaar, echtg. van Ariaantje Dekker. Klaas Termaat, 67 jaar, echtg. van Hendrica de Groot. OUDORP (December.) Geboren: Reinalda Catharina, d. van Johannes Antonius Feldberg en Johanna Volkers. Johanna Egberdina, d. van Arie Verschoor en Johanna Egberdina Anvelink. Getrouwd: Jacob Laan en Johanna Kunst. Overleden Pieter Langedijk, 80 jaar, gehuwd met Antje Brakenhoff. KALENDERS. De N.V. voorheen J. S. Hooghiemstra te Utrecht zond ons een aardige kwartaalkalen der. Op elk schutblad komt een toepasselijk gekleurd plaatje over kippen en kippenvoer vocr. Een frissche en aardige kalender. ENKHUIZER ALMANAK. Te Rotterdam bij E. de Bont en Zoon ver- scheen de 298ste jaargang van Van Zwaa- men's en Thompson's Enkhuizer almanak. De uitgave voor 1929 bevat als gewoonlijk weer een schat van wetenswaardigheden, een opgave van feestdagen, standen van de maan, getijtafelen en een overzicht van allle mogelijke markten met opgave in welke plaatsen en op welke data ze gehouden zul len worden. Posttarieven, stoombootverbin- dingen, opgaven van kade-, sluis- en brug- geld, van alles is er in dit handige boekje te vinden. Het is aangevuld met verhaaltjes, verzen en raadsels en zal in menig gezin dus ook dienst kunnen doen om den langen winter- avond te bekorten. TIJDSCHRIFT VOOR DE GRAPHOLOGIE. De graphologie, schriftkunde, tot voor een paar jaar geleden in ons land voor enkelen niet meer dan een in alle stilte beoefend tijdverdrijf, verheugt zich den laatsten tijd in een groeiende belangstel- ling. Deze belangstelling staat op reee- len grond en de weg werd ontdekt, die het mogelijk maakte te komen tot een wetenschappelijk begrip van het ver- band, hetwelk bestaat bij elk van onze uitdrukkingsbewegingen, dus odk bij het schrift tusschen het innerlijk weten en den vorm van beweging. Enkele jaren geleden lag het terrein van studie op dit gebied in Nederland nog braak.. De Nederlandsche vereeni- ging tot bevordering der wetenschappe- lijke graphologie Werd opgericht en na een tweejarige voorbereiding werd be- sloten een tijdschrift voor wetenschap- pelijke graphologie het licht te doen zien. Dit zal spoedig verschijnen. De re- dactie bestaat uit dr. J. Schrijver, C. J. van Ledden Hulsebosch, politiedeskun- dige, dr. S. C. Bokhorst, Herman de Le- vie en hoofdinspecteur K. H. Broekhoff. CORRESPONDENTIE. C. V., alhier. Wij kunnen in geen geval een uitzondering maken door u als opleider van geslaagden te noemen. Dat zou niet bil- lijk tegen over anderen zijn. Uw advertenties zullen geplaatst worden (Buaen veramwoordelijkheid. van de Redac- tie. De opname in deze tubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instentt.) Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van Uw schrijven over het bedrijf van Gemeente-Werken, deze op merking. Zoolang genoemd bedrijf nog op deze sterkte is en dit zal nog wel even duren, zou ik bevoegde personen in overweging wil- len geven, om het onderhoud van alle Ge- meentewoningen, hetwelk thans bij Bouw- en Woningtoezicht berust, op te dragen aan G. W. Dit verschaft veel werk, getuige het feit, dat er ongeveer het heele jaar door aan ge- werkt wordt, tenminste aan de Semi-Perma- nentewoningen aan den Tienenwal, doch al- tijd door personeel van z.g. burgerbazen. Geef voornoemd werk aan G. W., en dit zal niet meer te klagen hebben over te kort werk of te veel handen, doch indien men hiertoe overgaat, dan spoedig bij den aanvang van het pas begonnen jaar, voor dat dit werk weer voor een jaar aan de burgerbazen ge- gund wordt. Dat dit wel duurder zal zijn als het thans is, geloof ik met, omaat net altljd reparee- ren is en het toch geen karweitjes zijn welke aanbesteed kunnen worden, of waarvan le voren de prijs kan vastgesteld worden. Hoe men er eens toe gekomen is aan Bouw- en Woningtoezicht onderhoudswerken op te dragen is een raadsel, dat niet zoo maar in eens op te lossen is. Bouw- en Woningtoezicht kan toch maar alleen administratiefwerk verrichten, en Ge- mentewerken is op onderhoudswerken ingc- richt, dus de oplossing lijkt mij nogal lo- gisch. Met dank voor de plaatsing. J- v. Schermerhorn, 5 Januari 1929. Geachte redactie! Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte als antwoord op het ingezonden stuk van den heer Mantel. „A1 is de leugen nog zoo snel, de waar- heid achterhaalt haar wel". Waarlijk, heer Mantel, al meent ge dat ge door dit spreek- woord iets bewijst, ge draait er in uw stuk omheen, zonder iets te zeggen. Werkelijk, hetgeen ik heb geschreven, is voile waarheid, waarvan ik n i e t s terugneem. Heeft U niet in den Raad gezegd, dat het vele schoolverzuim aan de Openb. School komt door het ongeregelde onderwijs aldaar en doelt het stuk van „Een ouder van schoolgaande kinderen op de Openbare School" ook niet daarop? Welnu, nogmaal3 herhaal ik, dat het schoolverzuim aan die school zeer miniem is. Mij kan het heelemaal niet schelen, wie de schrijver van dat stuk is, U of een ander. Waarheid is evenwel dat het stuk geheel leugen en laster is, daar niemand met klachten bij het hoofd der school is ge weest. Waarheid is ook, dat in 1926, gedurende de zomer- of winterdienstregeling de tram van Alkmaar hier 9.45 aankwam, waarmede schoolkinderen van de Zuidervaart kwamen. Die kinderen stapten uit aan het Roode Brugy je en konden dan heusch v6or 10 uur niet goed en wel in de school aanwezig zijn, ter- wijl zij voor vertrek 2.30 tram, noodwendig 2.15 de school moesten verlaten. Dit is wa- rempel niet te hoog berekend, ook niet opge- blazen, maar waarheid. Oude dienstregehn- Ik dacht, dat U als voorzitter van de Chr. Schoolvereeniging beter met die bijzonderhe- den op de hoogte was. Of schrijft U dit mis- schien „tegen beter weten in". Werkelijk het valt me nog van U mee, heer Mantel, dat U me eervol ontslag wildc ge ven In uw plaats zou ik iemand, die niets schrijft dan onwaarheden maar gewoonweg ontslag geven en het eervol er maar buiten laten. Onkundig ben ik niet, want alvorens ik schrijf, onderzoek ik het terdege en ik geloof niet dat ik ook van onnoozelheid erg veel hinder heb, dus daar heer Mantel zal het heusch wel niet van komen. U, mijnheer de redacteur, beleefd dankend J. DE GROOT, Schermerhorn. Correspondent. KERKCONCERT PER RADIO. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van een berichtje onder bovenstaand opschrift van kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente alhier, in Uw blad van Vrijdag J.I., meenen wij te moeten mededee- len, dat wij gaarne een installatie beschik- baar zouden hebben gesteld, als de kerkvoog den zich de moeite hadden gegeven, zich ook tot ons te wenden. Elders maakt men op dezen avond wel ge- bruik van onze speciale krachtinstallaties, welke wij uit een oogpunt van reclame vol- gaarne hebben afgestaan. Met dank voor de opname, teekenen wij Hoogachtend, de Wild-Radio. DE WILD. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Borneo 5 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Salabangka 5 Jan. v. Amst. n. Java. Manoeran, uitr., 4 Jan. v. Suez. P. C. Hooft, thuisr., 4 Jan. v. Genua. Prins der Nederlanden 5 Jan. v. Amst. te Batavia. Rcepat, thuisr., 4 Jan. v. Padang. Soemba, thuisr., 5 Jan. v. Port Said. KON. NED. STOOMB. MIJ. Achilles 5 Jan. v. Hamburg te Amst. Boskoop 5 Jan. v. Chili, 1. v. Duinkerken te Amsterdam. Alkmaar, uitr., 3 Jan. v. Guayaquil. Ariadne 4 Jan. v. Valencia n. Rott. Cio 4 Jan. Rott. te Algiers. Deucalion, za! 11 Jan. v. P. Plata n. S Pedro de Maoorio vertr. Doros 4 Jan. v Vigo n. Amst. Ethiopian 4 Jan. v. Livomo n. Napels. Eos 4 Jan. v. Triest te Fiume. Ganymedes 4 Jan. v. Smyrna n. Konstan- stinopel. Juno 5 fan. v. Amst te Rott. Mars 3 Jan. v. S. Domingo City n. P. Barrios Middlemoor 4 Jan. v. Bourgas n. Varna. Oberon 3 Jan v. Limmi n. Lefkandi. Perseus 4 Jan. v. Faro n. Lissabon. Petworth 3 Jan. v. Savona n. Tarragona. Proteus a Jan. v. Kopenhagen n. Amst. Strabo 4 Jan. v, Bordeaux n. La Pallice. Theseus 4 Jan. v. Amst. te Hamburg. Venus, thuisr., 4 Jan. te Havre. Zeus 4 Jan. v. Algiers n. Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Deli 5 Jan. v. Batavia n. Rott. Indrapoera, thuisr., 5 Jan. te Suez. Kota Inten 5 Jan. v. Rott. n. Batavia. Merauke, thuisr., 4 Jan. v. Liverpool naar London. Medan 5 Jan. v. Rott. te Batavia. Palembang, uitr., 5 Jan. te Batavia. Patria, uitr., 4 Jan. v. Marseille, lernate 5 Jan. v. Batavia n. Rott. HOLLAND—A MERIIKA-LIJN, Dinteldijk, v. d. Pacifickust n. Rott., 5 Jan. v. Louden. Moerdijk 4 Jan. v. d. Pacifickust te Bremen. Nariva 1 Jan. v. Astoria te Portland (O.) Nebraska, Pacifickust n. Rott. 3 Jan. v. Cris tobal. Radmoshire, Rott. n. de Pacifickust 2 Jan. te San Francisco. Lochgoil, Rott. n. de Paciiickust, 4 Jan. te San Francisco ALKMAAR, 7 Jan. 1929. 54 vette koeien 235—/ 420; 3 vette kalveren 110— 160; vette kalveren per ned. pond 1.40 1.70; 32 Nuchtere kalv. (slacht) f 8 26; 909 vette Varkens (zware) per ned. pond 68—71 cent; Zouters per ned. pond 68 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Jan '29. Langedijker Groentenveiling. Wortelen (gr.) 4.50; Wortelen (klein 2.90; Roode Kool le s. 4.10—/ 7.90; Roode Kool 2e s. /2.90—7.30; Gele Kool les. 2.30— 4.80; Gele Kool 2e s. 2.10—/ 4; Deen- sche Witte Kool le s. 3.70—/ 6.30; Deen- sche Witte Kool 2e s. 3.70—/ 4.80; Uien f 10.6011.30; Grove 8.80—/ 9.50; Drielingen 10.10—/ 10.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1350 KG. Wortelen; 45000 K.G. Roode Kool; 40.000 K.G. Gele Kool; 44000 K.G. Deensche Witte Kool en 24000 K.G. Uien. WARMENHUIZEN, 5 Jan. 1929. Roode Kool le s. 3.30—/ 7.60; Roode Kool 2e s. 2.807.10; Roode Kool (uitschot) 0.70—/ 1.60; Gele Kool le s 2.10—/ 4; Gele Kool 2e s. 1.50—/ 2.70; Witte Kool le s 4.206; Witte Kool 2e s. 3.70 f 4.30; Witte Kool (uitschot) 1.60; Drie lingen 10.80—/ 12.10; Uien 9.70— 10.70; Grove Uien 7.908.50. Aanvoer: 89300 K.G. Roode Kool; 7900 KG. Gele Kool; 34300 K.G. Witte Kool; 19525 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 5 Jan. 1929. Uien 9.80—/ 10.80; Drielingen 10.50— 11.50; Grove Uien 8.40—/ 9.80; Roode Kool 2.90—/ 8.10; Doorschot 2.60— 7.50: Gele Kool 2.70—/ 4.70; Door- schot 1.60—/ 3.80; Deensche Witte Kool 4.10—/ 6; Doorschot 3.505.30; alles per 100 K.G.; Bloemkool le s. 5 per 100 stuks. Aanvoer: 56200 K.G. Uien; 259400 K.G. Roode Kool83200 K.G. Gele Kool; 181000 K.G. Deensche Witte Kool; 220 stuks Bloem kool. BOVENKARSPEL, 5 Jan. 1929. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Roo de Kool 3-/ 8; Witte Kool 4-/ 5 50; Gele Kool 1.20—/ 3.20; Uien 4.80— 5.40. Heden overleed plotseling onze beste broeder, behuwd- broeder en oom C. ELDERS, Arts te 's-Gravenbage, in dec ouderdom van 55 jaar. Uit alier naam, P. ELDERS. Bergen a. Zee, 5 Jan. 1929. DANKBETU1G1NG. Ondergeteekende zegt mede na- mens de familie, hartelijk dank aan Dr. Frederiks voor de uitstekende behandeling, en aan Directrice en Zusters van het Stads-Ziekenhuis voor de zeer iiefderijke verpleging tijdens de ziekte en hulp na het overlijden van hare Echtgenoot, de Heer P. LIEFHEBBER, bewezen. Wed. P. LIEFHEBBER— PLOEGER. Kolhorn Met hartelijken dank en met vedei- keerigen gelukwensch. Ds. en Mevr. VERWAAL VAN SCHAARDENBURG. Hartelijk dank voor de vele goede wenschen voor 1929. Wederkeerig zij aan alien Gods zegen toegebeden. Ds. en Mevr. MEIJER. Juffrouw BIEDT ZICH AAN als bij 2 Dames of Heer of in klein gezin. Br. onder tetter G 906 Bur. v. d. Blad. GEVRAAGD EEN FLINK van's morgens 8—2 en Vrijdags den geheelen dag. Adres te bevr. Bur. v. d. Blad. GEVRAAGD een i bij Mevr. J. VAN REIJENDAM, Nassauplein 43. GEVRAAGD: voor de ochtenduren. WESTER WEG 96. mi] H. H. willers UITVERKOOP1510120 e™1" EXTRA KOOPJES

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3