ramxKTON. De wsttige Er^eoaam. Tijdschriften Onze IColonien. ffemagazijn neeft aan den Nieuwendijk fe Amsterdam teg en oyer dat van eischeres (v. H.), doet door vrouwen, die zij daarvoor be- itaalt, de goederen koopeu, die eischeres neeft uitgestaOd 2o. die vrouwen verwekken daarbij, in opdracht van gedaagde, wanorde, waardoor het publiek wordt verhinderd in het magazijn van de eischeres te koopen. Op 2 Januari 1925 deed de Tweede Kamer der Amsterdamsche rechtbank uitspraak in deze procedure. Zij verklaarde in haar von- nis in de onder lo. genoemde en door ge daagde erkende l.andeling geen onrechtma- tige daad te kunnen zien. Eischeres toch kan door die handeling slechts schade lijden, in- dien zij de goederen uitstalt, voorzien van prijzen, waarvoor zij die niet met winst kan verkoopen, in »velk geval zij de schade slechts aan zichzelf te wijten heeft. Daaren tegen is het uitstailen van goedeien met aanduiding van prijzen, waartegen de eischeres de goe deren niet wenseht te verkoopen, naar het oordeel der Rechtbank een laakbare handel- wijze en als de gedaagde die handelwijze op overigens niet ongeoorloofde wijze tracht te beletten, dan doet zij volgens de Rechtbank niets onbehoorlijks. De handelingen van gedaagde, onder sub. 2o. genoemd, zijn echter, zoo zij werkelijk plaats gehad hebben, volgens de rechtbank onrechtmatig te achten en de gedaagde is dan gehouden de veroorzaakte schade te ver- goeden Intusschen heeft de gedaagde deze handelingen ontkend en de eischeres moest ze >nu ingevolge haar aanbod door getuigen be- iwijzen. Mitsdien liet de rechtbank, alvorens verder te beslissen, dl. eischeres toe door getuigen te bewijzen, dat de gedaagde aan daartoe door haar betaalde vrouwen opdracht gegeven heeft, wanorde te verwekken in en bij het ma gazijn van de eischeres. De rechtbank cverwoog, dat eischeres (v. H.) er niet in geslaagd is, het bewijs te leve- ren. Wei is komen vast te staan, dat gedaag de (C. A.) vrouwen heeft gezonden om bij gedaagde inkoopen te doen, maar de recht bank acht niet bewezen, dat gedaagde op dracht Uad gegeven om bij eischeres wanorde te verwekken. Wei is dit door eenige getuigen verk'aard, maar verschillende getuigen verklaarden het tegeno verges tel de. Vast staat ook dat relletjes hebben plaats gehad, doch deze heeft eischeres geheel aan j zichzelve te wijten. Wanneer de winkel 's Zondags ges'oten i was, had eischeres goederen in de etalage geplaatst en die voor de helft der inkoop- waarde geprijsd Hierdoor werd het publiek aangelokt en verdrong het zich's Maandags- ochtends bij de opening, teneinde den win kel binnen te komen en de goederen machtig te worden. Het publiek moest dan echter ervaren, dat het de goederen, die het wenschte te koopen, niet kon bekomen. terwijl eischeres cok onheb- belijk optrad als het pub'iek er op stond goe deren uit de etalage te kocpen. door de ge- kochte goederen zoodanig met stempels te be- iwerken, dat ze vrijwel onbruikbaar werden. Onder deze omstandigheddfe werd aan den goeden naam van den winkelstand ernstig afbreuk gedaan en is het alleszins verklaar- baar, dat verschillende vrouwen relletjes maakten als zij de in de etalage staande goe deren, die zij wensch ten te koopen, niet kon- den krijgen. Eischeres had door de goederen uit de etalage te verkoopen, onmiddellijk een eind aan de relletjes kunnen maken. Op grond van deze overwegingen werd de vordering tot schadevergoeding (groot 25.000) ontzegd en eischeres veroordeeld in de kccten van het geding, aan de zijde van gedaagde begroot op 350. De eischeres teekende hooger beroep aan tegen deze beslissing en thans heeft de Eerste Kr ler van het gerechtshof te Amsterdam in deze procedure een uitvoerig arrest gewe- zen. Het Hof vernietigde het vonnis. Opnieuw rechtdoende, verklaarde het appellant (v. H.) niet ontvankelijk in zijn eerste hoofdgrief, maar wel in zijn tweede hoofdbezwaar, met veroordeeling van geintimeerde (C. A tot een schadevergoeding van 5000, wegens onrechtmatige daad. Het Hof was van oordeel, dat de rechtbank terecht niet bewezen heeft geacht, dat geinti meerde aan de vrouwen opdracht heeft gege ven om wanorde te verwekken, maar de ver- werping van deze grief brengt niet mee om de cn juistheid der andere aan te nemen. Dat de relletjes plaats vonden, is niet be- streden en het Hof acht het niet aannemelijk, dat de geintimeerde geen kennis gedragen zou hebben van wat er in en bij den winkel van appellant voorviel. Gebeurtenissen, die zeer storend voor het bediijf van appellants winkelbednjf waren, Geintimeerde heeft nu wel aangevoera aai de relletjes veroorzaakt werden door het on- oordeelkundig optreden van employes van appellant, maar dat die relletjes zich zouden hebben voorgedaa i ook zonder het optreden van geintimeerde wordt door het Hof niet aangenomen. Geintimeerde heeft dan ook, volgens het Hof, niet betracht die zorgvuldigheid, die in het maatschappelgk verkeer ten opzichte van eens anders persoon of goed in acht genomen meet worden. Wel is waar is bij pleidooi komen vast te staan, dat de r untimeerde de actie heeft ge- staakt, maar dit neernt niet weg, dat er tij- dens den duur der actie schade is geleden, waarvai, het Led rag door het Hof op 5000 v. dt vastcesteld. Ook werd dr r "ntimeerde veroordeeld ir rh Vnsten van bet proces. Provittcistai niouws Prikkelbaarheid BERGEN. Naar wij vernemen is door de Ver- eeniging van den Handeldrijvenden- en Industrieelen Middenstand aan de Kroon vernietiging verzocht van de verordening op de winkelsluiting. SC'^RMERHORN. Op 31 Dec. 11 I bedroeg de bevolking 561 n.. en 521 vr., samen 1082; ingeko- men 62 m. en 62 vr., totaal 124; geboren 17 in. en 17 vr., samen 34. Totaal 79 m. en 79 vr., samen 158. Vertrokken 66 m. en 52 vr., samen 118; overleden 13 m. en 5 vr., samen 18. To taal 79 m. en 57 vr. samen 136; blijft be- 543 vermeerdering 22 vr. 22. Totale volking op 31 Dec. 1928 561 m. en vr., samen 1104. PExTEN. Bevolking op 31 December 1927: 177 m., 168 vr., samen 345. Vermeerdering: door vestiging met 7 m. en 13 vr., samen 20, dcor geboorte 2 m., 4 vr., samen 6. Totale vermeerdering 9 m. en 17 vr., samen 26. Vermindering: door vertrek met 11 m. en 9 vr., samen 20, door overlijden met 4 m. - a 1 vr., samen 5. Totale verminde ring met 15 m. en 10 vr., samen 25. Verschil -6 7 1. Bevolking op 31 December 1928: 171 m. en 175 vr., samen 346. PROVINCIAAL WATERLEIDING BEDRIJF VAN NOORD-HOLLAND. Vrijdagmiddag is officieel geopend het groote nicuwe kantoorgebouw van het Pro- vinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Hoi- land in het Kinheimpark te Bloemendaal. On der de talrijke genoodigden bevonden zich de commissaris der koningin jhr. mr. dr. A Roell, leden van den raad van toezicht op de provincial bedrijven, leden van het gemeen- tebestuur van Bloemendaal, directeur en amb- tenaren van het P.E.N., directeur en ambte- naren ter provinciale griffie, directeur en ambtenaren van het P.W.N., leden van de Gedeputeerde en van de Provinciale Staten en enkele anderen. De directeur van het Provinciaal Waterlei dingbedrijf, de heer J. van Oldenborgh schetste hoe het bedrijf zich in 10 jaren enorm heeft ontwikkeld en een nieuw tehuis noodzakelijk was. Daarna nam jhr. mr. dr. Roell het woord, die den directeur van het P. W. N. dank braeht voor zijn arbeid, waardoor het bedrijf is gegroeid tot den tegen woord igen omvang, zoo groot, dat men zich dat tien jaren ge leden niet had durvtn voorstellen. Snr. eindigde met den wensch, dat het den directeur gegeven zou zijn nog vele jaren aan het hoofd van het waterleidingbedrijf te staan en dat het bedrijf hog lang velen tot zegen zou zijn. De vocrzitter van den raad van toezicht op de provinciale bedrijven deed eveneens uitko- men, dat door het inzicht en het beleid van den directeur in een korte spanne tijds een enorme uitbreiding had verkregen. Ook hij braeht hulde aan de medewerking van het volledige personeel. Wegens ontstentenis van den burgemeester van Bloemendaal richtte wethouder I.aan eenige vriendelijke woorden tot den directeur. Na het aanbieden van ververschingen be- stond er gelegertheid om het fraaie gebouw te bezichtigen, nadat de commissaris der konin gin de gebruikelijke beletselen had weggeno- men. TEXEL COosterend). Vrijdag hadden filmvertooningen plaats in de Gereformeerde Kerk, des middags voor Door E. PHILIPS OPPENHE1M Gsautoriseerde vertaling van Mej E. J B Is zij hier?" vroeg hij. „Zij praat met de oude mevrouw Griswold in de hall. Zij doet vanmorgen vreeselijk ge- heimzinnig. Zij wenseht je vijf minuten alleen te spreken. Daarna heb ik iets te zeggen, dat alleen voor jouw ooren is bestemd." „Wees zoo goed, je zuster binnen te laten", ■verzocht Francis. Hij zat heel stil, terwijl Eustatius zich ver- wijderde. Hij had niet verwacht haar zoo spoedig weer te zien. De gedachte spoedig van .haar bijzijn te genieten, was een genot, hoewel hij tegen de ontmoeting opzag. Hij had volkomen vertrouwen in haar trots, maar hij was zich plotseling de laagheid bewust, eroo te rekenen. Monica kwam alleen binnen en sloot de deur achter zich. Haar oogen ontmoetten de zijne vrijmoedig, ofschoon er een oogenblik een ongewone schuchterheid scheen te zijn in haar optreden. Verder was er niet het gering- ste teeken, dat zij zich iets herinnerde. ,,Ik vrees dat je mij erg vervelend zult vin- den", zeide zij, nadat zij had plaats genomen op den stoel dien hij voor haar gereed zette „Je zult nog erger van mij denken, als ik heb uitgesproken. Ik ben gekomen om je een groote gunst te vragen". Hij stond voor haar. zeer stil en ernstig Zij wenkte dat hij weg zou gaan. „Ga alsjeblieft zitten", verzocht zij. „Je maakt daarz ul-k een gewichtigen indruk, dat ik nooit met mijn verzoek te voorschijn zal durven komen. Zoo is het goed. Ik zou graag een foto van je hebben waar je zoo gezeten bent voor je lessenaar met die drie versleten manuscripten voor je. „De geleerde Herfog" zou het kunnen heeten. Ik vermoed, dat je heel knap bent, Francis, is het niet zoo?" „Verbazend!" verzekerde hij. „Ik heb juist mijnheer Moss in den.zevenden hemel ge- voerd, van louter vreugde. Ik ben bezig een kenner van Latijn te worden en ik kan al mijn eigen manuscripten lezen." „lk word toch niet bang van je", verklaar de zij. „Niet banger dan ik al ben. Maar nu over de gunst, die ik je wilde vragen, Fran cis, Eustatius staat al buiten te wachten, als een leeuw in zijn kooi." „Zeg alsjeblieft wat je wenseht." „Ik zal je niet vragen, Francis, in eenig opzicht het leven te veranderen, dat je uitge- kozen schijnt te hebben. Je kunt blijven stre- ven naar wat blijkbaar het doel van je eer- zucht is, de ongekroonde koning van Bohe- men te zijn. Ik wensch geenszins in te grijpen in je leefregel. Wil dat, alsjeblieft, wel be- grijpen. Maar ik kom je een concessie ver- zoeken." „En dat is?" „Ik wenschte, dat je je familie althans een keer ontmoette, en al die menschen, die ons dood vervelen met hun vragen, hun verba- zing en eischen. Je kunt vroeg weggaan, als je dat verlangt en daarna een souper geven bij Mario; je kunt zoo onbeleefd zijn als je verkiest, maar zit alsjeblieft met ze aan tafel, laat ons niet ianger de tusschenpersonen de jeugd en des avonds voor ouderen. Beide malen was er veel belangstelling en men heeft voiop genoten van de duidelijke bee;- den. Scms waren de trillingen wat hinder lijk er af en toe kwam er 'n breuk in de film, doch overigens slaagde alles naar wensch. De leiding van den a\ond was in handen van de Eerwaarde heeren Ds. van der Leer en Ds. Groenenberg. 't Was de Java-Soemba-film der Zending van de Gereformeerde Kerken en het doel der vertooning was meerder meeleven te wekken met het zich snel uitbreidende werk, dat de zending doet op Java en t| de Bui- ien-Gewesten. Na een blik gegeven te hebben op de reis van Nederland naar Indie en het leven aan boord, werden we verplaatst op Midden-Ja va, waar we de Prambanan, een ouden Hin- (oetempel, nog een offerplaats der Moham- tnedanen, keurig konden bezichtigen. We hebben bezocht een pasar, waar het wemelde van Javanen en Chineezen en waar de col porteur met Christelijke lectuur zeer difide- lijk uitkwam. We zijn ter bruiloft geweest, waar de bekende Ds. D. Bakker 't bruilofts- maal meemaakte. Batikkende vrouwen lieten ons duidelijk zien, hoe zij schoone doeken bewerken; we hebben bezocht de zendings- terreinen, eerst in Djocja met het Petronella- Hospitaal, een geweldig gebouwen-complex, waar doctoren en zusters de groote afstan- den per fiets af leggen. Ook de Keuchenius- school, waar de inlandsche onderwijzers worden opgeleid, werd hier verfilmd en leuk vooral was het bezoek aan den Boeroeboe- doer, het grootste Hindoe-bouwwerk op Java. Tal van zaken, betrekking hebbende op 't zendingswerk, volgden. Ook op Solo en ver der op Soemba werden ons interessante za ken vertoond, terwijl de beelden van vorschi! lende bekende families te voorschijn kwa- men. Interessant is het zien van de vervaar- diging der grafzerken, die met bijzondere in- spanning op primitieve wijze naar de dor- pen worden vervoerd. Nog woonden we een rijstfeest bij en maakten kennis met vele hei- densche gebruiken en gewoonten. Een en an- der bezorgde ons een mooien en leerrijken avond. Het vertoonen der verschillende acten werd afgewisseld door muziek en zang. HOORN. De Hoornsche Oranje-vereeniging zond een telegram van gelukwensch aan H. M. de Koningin-Moeder. STOMPETOREN. Ondanks den plotse.ing ingevailen dooi be- sloot het bestuur van de IJsclub „Stompe- toren", de wedstrijden voor kinderen Zondag te laten doorgaan. Voor de verschillende ru- brieken was het aantal deelnemers voldoende of ruimvaak was het een genoegen te zien, hoe het jonge volkje zich inspande. Alles was uitstekend geregeld en liep vlot van stapel. De uitslag was: jongens tot 8 jaar, hout- jesrapen: le pr. R. Hiemstra, 2e pr. K. Ver- weel, 3e pr. K. Weeshoff; meisjes tot en met 11 jaar, balletjes op een blad: le pr. A. Cou vert, 2e pr. A. Koning, 3e pr. Joh Weeshoff; jongens van 812 jaar, dominosteen uitzoe- ken: le pr. S. Brak, 2e pr. C. Ooms, 3e pr. P. de Lange; meisjes van 1216 jaar, schoonrijden: le pr. A. de Goede, 2e pr. A. de Lange; jongens van 1216 jaar, hard- rijden: le pr. C. Over, 2e pr. G. Kaaij en 3e pr. K. Over. In het cafe van den heer Renses werden de prijzen uitgereikt. OTERLEEK. Vergadering van de tuinbouwvereeniging Ons Begin op Vrijdag 11 Januari ten huize van den heer O. d. Vries. Voorzitter was de heer S. Hoogvorst, die bij de opening zijn teleurstelling uitsprak, wat de opkomst betrof. Hij vond dit zeer jammer, aangezien er nog al besluiten geno men moesten worden. Uit de notulen, gelezen door de secretaris, de heer P. Groot, merkten wij op, dat de ge- zamelijke inkoop van kunstmeststoffen, wat voor't eerst plaats vond, een succes is ge weest. uigekomen stuki.en. Idgekom.en waren een sclirijven van net Centraa! Bureau van he! internationaal tele- foenvcrkeer en een aanvrage om een bijdrage voor het plaatsen van een gedenkteeken voor wijlen prof. dr. J. Ritsema Bos. In de laatste 40 jaar van zijn werkzaam leven is door hem veel gedaan op het gebied van bevordering der bodemcultuur. Beide adressen worden voor kennisgeving aangenomen. Benoeming tot afgevaardigde naar de ver- gaderino- der L. G. C. Aftredend zijn de hee ren O. de Vries en Jb. Moerbeek. Beide wer den bij eerste stemming herkozen en namen hunne benoeming aan. Indienen voorstellen voor de algem. verga dering der L. G. C. De heer Verbart zou willen weten een dui delijke omschrijving van hetgeen de L. G. C. beoogt. De voorzitter ze^de, dat alle leden dat wel kunnen weten en lichtte den heer Verbart op dit punt in, waarmede genoegen werd geno men Een langdurige discussie ontspon zich over de opmerking van den heer J. v. d Gracht, die het onbillijk vond, dat van pro- ducten, geveild en uit de hand verkocht, het zelfde percentage veilingskosten gevraagc werd De heer Verbart meende, dat het uit de hand verkoopen voordeelieer is, wat werd be streden door den heer de Vries. Spr. noemde het verkeerd, dat er uit de hand verkocht wordt en vond het een a.'ge meen belang als dit euvel niet bestond. Het resultaat van de besprekingen was, dat er geen voorstel van werd pemaakt, doch beslo ten werd, dat de afgevaardigde de sneezen- kool met lA pCt. verlaging in de bestuurs vergadering ter sprake zou brengen. Na rondvraag volgde sluiting. SINT PANCRAS. In de gemeentelijke vergaderzaal had Vrij dag een openbare propaganda-vergadering plaats, welke was belegd door de afd. St pancras van de N.C.G.O.V. D. zeal was vrijwel e'heel bezet. Als afgevaardigden van Alkmaar en Lan- gendijk waren aanwezig, resp., de heeren Vogelaar en Atteina, terwijl de heer C. de Jong, hoogdbest. A.N.G.0.B eveneens aan wezig was. Fa geineenschappelijk zingen van Ps. 33 7 en 8 en een gepast openingswoord van den voorzitter den heer L. Timmerman, n.a.v. Co rinthe 1 8 werden verschillende bijdragen door de leden gegeven, welke alien van pro pagandistische strekking waren e: bij de aanwezigen zeer in den smaak vielen. Een en ander werd op het org°l begeleid door mej. Timmerman, terwijl het vocale ge- deelte in goede handen bleek bij den heer J Groen. Alle medewerkenden te noemen, zou ons te ver voeren, het programma was rijk voor zien. In de pauze werd een kopje thee geser- veerd en er heerschte een geze'iige stemming, zoouat deze avond wellicrt goede vruchten zal dragen en het bestuur hicrop met vol- doening kan terugzien. J. van Oudshoorn vervolgt zijn novelle „Tn Memoriam", waarna een frisch geschreven bijdrage volgt van Jeanne Reyneke van Stu- we, getitcld „Hartshonger". Frans Erens geeft „De beschrijving van een stad" en J. de Meester vervolgt zijn ro- „Is dit jou wensch, of die van je vader?" vroeg Francis. „Geheel de ijne", verzekerde zij hem. „Ik sta welken avond je wilt de volgende week tot je beschikking. Als dank heb ik jou een gunst te vragen". „Dat is veel gemakkelijker", merkte zij op, met een oogeluchten glimlach. „ik weet", zeide hij, „dat er altijd een diner voor de paohters is geweest en allerlei fees- telijkheden, wanneer een nieuw hoofd van de familie Chatfield betrad. Het is mogelijk dat ik besluit het kasteel spoedig te sluiten, maar intusschen wensch ik het pachtersdiner en bal te geven- Wil jullie alien komen en mij helpe-i?" „Dat is geen gunst", antwoordde Monica Ik kan instaan voor de familie. Wij zullen ie he'oen." Zij stond op en begaf zich naar de deur, nog voordat hij die voor haar kon openen, of haar kon tegenhouden. Bij haar vertrek liet zij enkel de herinnering achter aan een heel mooie jonge vrouw, lief en teer in haar zomertoilet, met in haar oogen, diep verbor- gen, de glans der herinnering. Francis bleef een oogenblik roerloos staan, terwijl hij staarde naar de deur, waardoor zij was verdwenen en die hij pas te laat had kunnen bereiken Eustatius, die een beetje plotseling binnen kwam, was verbluft bij zijn versehijning. „Zeg ouwe jongen", riep hij uit, „Monica heeft toch geen bom geworpen? Je kijkt of je een doodschrik hebt gehad." Het was een heel gewone wereld, alles wel beschouwd, met een heel gewonen jongen SCHERMERHORN (Dec.) Geboren. Jannv, d. v. P de Geus en H Nierop. Johanna Catharina Geertruida d. v. J. Roos en G. Roselaar. Gevonden voorwerpen Een zeemlederen handschoen met bont gevoerd, een klein zakmesje, een huissleutel, een bruin lederen riem, een bruine mantellus, een brulne gevoerde handschoen, een rozenkrans, een paar grijze kinderhandschoenen, een rechter dameshandschoen. Licht uitgave W. de Haan te Utrecht bevat het begin van een artikel over Ko ningin Elisabeth van Engeland. Joh. M. Palm vervolgt zijn bijdrage ov-r de Ameri- kaansche Staatsinrichting, waarna Knud Korst een artikel laat voigen over internatio- nale arbeidsvoorwaarden. In de rubriek „Het leven op aarde" is het begin van een aardig gei'llustreerd artikel over de moraal der dieren opgenomen en Frederik Pouisen geeft in deze aflevering het slot van zijn beschouwingen over stijl en handwerk. In de Januari-aflevering van „De Nieuwe Gids" bespreekt Drs. E. Cohen Jacques Perk als vertaler en geeft Perscritieken uit den eersten tijd. Willem Kloos publiceert weer 'n serie „Binnengedachten", waarna verzen vol- fen van Willem de Merode en Helene warth. man tegenover hem. Francis keerde zich om naar zijn lesse naar en stak een sigaret op. „Neen, ik beloofde iets te doen, dat ik haat, dat is alles" zeide hij vertrouwelijk „Zeg het echter niet aan Monica. Ik zal het behoorlijk doormaken". „Kom je op het familiefeest?" riep Eusta tius eenigszins opgewonden. „Ik heb het beloofd", luidde het grimmige ant woord. „Dat is verstandig. De ouwe heer zal er erg blij mee zijn. Was je gisteren op Chat- field?" „Je zuster en ik waren daar gisteren samen". „Dat hoorde ik. Monica moet een aantal afspraken hebben verbroken. De telefoon ging den geheelen dag voor haar en Bobby Halston was woedend". „We hadden een heel prettigen dag", zeide Francis rustig. „Dan hadt je meer geluk dan ik. Ik ging naar New-Market en kreeg er duchtig van langs. Ik vraag mij af ik heb het land, het je te vragen, Francis, maar ik weet niet hoe mij te redden ik vraag mij af, of je mij een paar lapjes zoudt kunnen leenen, juist genoeg om mij er doorheen te slaan tot de Goodwoodraces?" „Ik geloof wel, dat ik je kan helpen op de een of andere wijze", luidde het gelijkmatige antwoord. ,,'t Lastige is gereed geld te heb ben. Ik vond niet veel „cash", zooals je weet, toen ik het beheer kreeg". „Ik ben tot alles bereid, wat je mij voor- sfcelt", verklaarde Eustatius angstig. mar „Toch tot haar doel" Na een bijdrage van Jae. van Looy „Fees- telijkheden" bespreekt Willem Kloos ,,Het le- vensdiepe boek van R. van Genderen Stort", waarna Maurits Wagenvoort weer het bui- tenlandsch overzicht voor zijn rekening neemt. De Revue der Sporten. De Revue der sporten begint deze week hoe kan het ook anders? met ten over- zichtskiekje van de ijsbaan. Aardig is het ar tikel van Adriani Engels over Piet Dickent- man, den bekenden stayer, die wereldrecords getnaakt heeft, die wellicht de grootste vviei- renner is geweest. Het is een bijzonder le- zenswaardig artikel. D. Hans schrijft een praatje over Meerum Terwogt op zijn pret- tige, losse manier, terwijl van Boven begon- nen is met een cricket-beschouwing, die vooral waarde heeft omdat allicht deze edele sport er misschien meer bekend door wordt. Naast talrijke kleinere artikeltjes en vele fo- to's op verschillend gebied wordt er aanwij- zing gegeven in een nieuw competitie-stelsel voor den N.V.B., dat waard is, overdacht te worden. Een goed nummer dus! Sport in beeld. Sport in Beeld geeft o.m. een ijskiek, waar- bij twee kloeke schaatsrijdsters aan den start staan, gereed voor den strijd op het dunne staal. Verder kiekjes van de amateurs-wed- strijden op een lange baan te Stadsknaal. "lenslotte sneeuwsport: op de rodel-baan te Velp en een ruikr in de sneeuw. Uit het buitenland ijskiekjes van beroemde schoon- en kunstrijders en rijdsters. Piet Dickentman is vereeuwigd in vele kiek jes en daarbij is de levensloop van den oud-wereldkampioen-stayer gevoegd. Daarnaast komen talrijke kiekjes van: voetbal, tennis, honden, automobielen (RA1) cricket o.a. Hobbs), filmsterren en de noodi- ge carricaturen. Het sport-feuilleton is alleraardigst en men leest het met genoegen Het geheel vormt dus weer een keurig, goed verzorgd nummer. Korfbal-Revue Deze uitgave van Strengholt en de Lange .1 der jongste sportbladen komt er wel- Ofschoon er niet gekorfbald is den vori- en Zondag (op een uitzondering na) is het lad toch goed gevAd. Juist nu er voor de wedstrijd-verslagen geen ruimte noodig was, kon men zich eens wij den aan algemeene korfbalbeschouwingen En zoo noemen wij: de propaganda in het buitenland, een ge- dichtje van Dico „Winter"!, een dito van een bakvischje „Waarom zwijgen de vrouwen?" Het sch.idsrc; iiteren is ook bij korfbal een moeilijk baantje, zooals we kunnen lezen in het artikel „Scheidsrechtermisere". Met het vereenigingsnieuws de meeste groote vereenigingen hebben het blad als haar lijfsorgaan aangenomen en de offi- cieele mededeelingen van de bonden en clubs is het iongste nummer voltooid. AFGEKEURDE EN TERUGGEZON- DEN MILITAIREN. Het is cpvallend, zoo verneemt Aneta, dat in de laatste maanden zooveel nieuw aangenomen Europeesche min- dere miiitairen wegens lichamelijke on- geachiktheid naar Europa moesten wor den teruggezonden. Zooals reeds eer- dtr gepubliceerd, is in Nederland de animo, om voor het Indischu ieger een verband aan te gaan zeer groot. Deze omstandigheid heeft het mogelijk ge- laakt dat onder de liefnebbcrs voor Indie een ruime select,ie kon worden toe- gepast, speciaal met betrekking tot de geestelijke ontwikkeling en de ontwik- keling en de karaktereigenschappen van den betrokken persoon, zoodat het be- vreemding wekt dat.niet tevens de keu- rings-eischen verscherpt zijn. Te Batavia alleen zijn sedert Augustus vijftien jeugdige militai en, die voor In die werden aangenomen, wegens licha melijke ongeschiktheid naar Neder land teruggezonden. Het is zelfs voorgekomen dat een nieuw aangenomen militair, bij aan- komst in Indie in het militair hospitaal ter verpleging opgenomen, uit dat hos pitaal weer naar Nederland werd terug- ezonden. „Ken je een kerel die Ambrosius heet?" „Ik heb hem wel gezien, een paar maal bij! de races ontmoet". bevestigde Eustatius. „Ze zeggen, dat hij een geldschieter is en goede zaken heeft gemaakt. Maar wat heb ik aan hem? Hij zou mij niets op mijn handteeke- ning leenen Ik heb geen vooruitzicht ooit iets te bezitien." „Natuurlijk. Maar hij zal je op zeer goede voorwaarden geld leenen, als ik borg sta". „Dat zou hij natuurlijk", stemde Eustatius geestdriftig toe. „Uitstekend. Ga dan naar hem toe en zeg hem dat ik boi sta tot een bedrag van vijf- duizend pond. zal alles teekenen wat hij mij tot dit doel zendt". Eustatius zocht de hand van zijn neef maar vond die niet. Hij klopte hem dus op den schouder. „Je bent een royale kerel, Francis" riep hij uit. „Dat is een pak van mijn hart. Ik zal mij haasten en zi«m dat ik Ambrosius nog voor de lunch te pakken krijg. Ik weet wel waar hij uithangt, ergens in Sackville Street". „No. 14", deelde Francis mede. „Geef hem mijn groeten en zeg hem namens mij, dat hij je goed moet behandelen". Met de hand aan de deurknop keerde Eus tatius zich om. „Zeg, Francis", vroeg hij nieuwsgierig, „waar heb je dien Ambrosius leeren kennen?" „Doet dat ertoe?" „Natuurlijk niet Er wordt alleen veel ge- sproken over hem Iedereen kende den ouden man, maar niemand wist dat hij een zoor had. Het doet er hatuurlijk niet toe (Wordt vervoigd.) Foster's Alom verkrijgbaar komt vaak voort uit slechtc spijsvertering, Alle spijsverterlngs- stoornissen moeten spoedig zwichtenvoor Foster's Maagpillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Maagpillen 3 f 0.65 per flacon. 871 zijn.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6