Winterwoeien SmKEMBUR be- vvest- van ZWAAR WEElf. Langs tie geheele kust, aldus een ticht uit Batavia, wordt zwaar moessonweer gemeld. Van tal plaatsen komen berichten van ongeval- len Bii het binnenkomen van sleepbooten van bet Prauwenveer, na het hijschen van de blauwe vlag, met als sleep een vijftiental prauwen, waarvan er ver- scheidene met djatibalken waren gela- den, werdre de prauwen even voor cie pieren door /.ware grondzeeen gegrepem r trossen knapten af en de Pra"wen dreven weg. Eenige zijn er gestrand, an- dere gezonken. Ondanks de zware zee zijn daarop Ponderdagmorgen toch sJeepbooteniut srevaren uit Semarang om te zien ot er nol hulp noodig was. Tot dusver is het gelukt om vier prauwen binnen te bren- geHet stoomschip „Garmula" heeft te rhpribon zeven personen aangebracht, SteS waren van een visschers- i auw, dia van Tandjong-Pnok op weg las naar Telage, maar die bp den hoek van Indramajoe was omgeslagen. Van de zestien inzittenden zijn er acht ver- dronken. Een bleek later gered door het stoomschip „Banhonliong De kapitein van de „Garmula vei- klaarde, dat de geredden zich niet mm- dan 60 uur vastgeklemd hadden 3en mast. Hij heeft de personen den havenmeester overgeeeven. der aan aan DE OVERSTROOMING TE KEBOEMEN. Ten vervolge op het telegram betref fende de overstroomiug in Keboemen, kan het „A. I. D." nog rnelden, dat het water geheel is weggezakt, behalve op enkele bouws sawah. In den nacht van den 12den op den 13den Dec. te circa 12 uur vond men in de desa Tjandimoedjo twee lijken, waarvan een van een meisje van onge- veer 9 jaar, en het andere van een jon- gen van ruim 6 jaar. Vol gens de officieele rapporten, is de schade geringer gebleke l, dan men eerst vermoedde, hetgeen een gevolg is van het feit, dat de aanplant, na liet wegtrekken van het water met veel heeft geleden. Deze scliade wordt ge- schat op ruim 6000, voor wat betreft bet district Keboemen. Het aantal om- gevallen of vernielde huisjes bedraagt 43 De totale uitgestrektheid van het overstroomde gebied bedraagt volgens de officieele rapporten 1892 bouws (sawahs), 1049 bouws erven en tegallans en 99 bouws riettuinen, dus totaal 3040 bouws. De gemiddelde stand van het water op de erven bedroeg ruim 1 meter, en op de sawahs van 1 Vi tot Z meter. Het hoogst is de stand geweest in de desa Soemberadi, nl. 3 meter op de sawahs en 2 meter op de erven. Deze overstrooming werd veroorzaakt door de rivieren Loekoelo, .edoenbenei Tolang, Bakoeng, Koewarisan en Sroenie Naar wordt vernomen, is te Koetowi- nangoen het water nog niet geheel xve8" gezakt, zoodat men pas na vier dagen de schade kan xamen. Voorts ontving't blad uit Karanganjar bericht, dat het aantal dooden, vooral in de desa Kemoedjan groot is. Zelfs nu is daar op de wegen het water nog niet geheel weggezakt, hetgeen blijkt uit de autobussen, die naar Petanahan rijden, tot aan de helft der wieler zijn ze nat. Binnenkort kunnen uit de andere districten berichten worden verwacht, omtrent den afloop van de overstroo ming aldaar. DE MINAHASSA 250 JAAR NEDERLANDSGH. Het aandenken van Nederland. Naar vernomen wordt, bedoelde de goa- ferneur-generaal in zijn rede, toen hij wees op het aanbieden van een bnjvend aanden- ken aan den Minahassa, veii.noedeiijk een sanatorium voor longlijders, benevens een ziekenhuis voor de Minahassa. MONUMENT TE MENADO. Bij gelegenheid van het 250-jang jubileum is een gedenkteeken van tien meter hoog op het plein voor de Benteng onhuld. H-t is aan de regeering aangeboden door een deputatie uit het Minahassische volk, bestaanee uit 5/ personen. MOESSON-STORMEN OP CELEBES. Het spoorwegverkeer tusschen Makassar en Soengoe Minasa is gestremd. De baan is door een bandjir ze.r beschadigd en over anderhalven K.M. weggeslagen. Zware re- gens en stormen veroorzaakten mede onge- lukken. W'oningen zijn omgewaaid en wen in- landsche vrouw is onder een instortend huis bedolven en gedood. Vele boomen zijn ont- worteld en groote schade werd toegebracht a de telefoon en de lichtleidingen. Ingezontiton sfu^ken Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant met verzoek tot p.aatsing in de courant. Het is naar aanleiding van het ongeluk dat een onvoorzichtige reiziger kreeg 1.1. Donderdag. De jongen heeft zijn voet ver- ■wond en die bloedde hevig. De machinist van den trein lette goed op en zag, dat de man viel en stopte direct, anders was het ze- ker nog siechter afgeloopen. Er werd toen di rect geroepen om de verbandkist, maar deze Keef gesloten. De conducteur durfde het ze- ker niet aan, ze voor deze zaak open te ma- ken, waardoor de patient veel bloed ver oor. Maar er waren gelukkig anderen en dat was de autobus-onuernemer, die wel zijn ver bandkist disponibel stelde en toen werd de man verbonden door het personeel van de kaasfabriek aan den Mid del weg. Of deze mreschen de bekwaamheid tezaten weet ik met, maar zij deden wat ze konden en dat is zeer te prijzen. Terwijl die menschen aan het verbincert waren, liepen 2 hoogere ambtena- ren der spoorweg'en, de fiber en Raat en van Mourik, wel op te nemen hoc het onge luk o-ebeurd was, en noteerden het een en an- der om proces-verbaal te kunnen opmaken, maar naar den gewonde werd met gekeken. Nu vernam ik nog dat genocnide heeien het personeel onderrichten hoe te handelen met gewonden, dus zij zijn zeker wel op de hooo-te hoe of een been moet worden behan- deld, dus had het niet voor behoeven te ko men dat zijn breeders bloed moest afgetapt worden om den gewonde, die veel bloed1 had verloren, weer bij te brengen. Maar de amb- tenaren, alias instructeurs, gingen beiden met denzelfden trein verder en lieten den gewon de op straat liggen en aan misschien met rics kundi gen over. Bii voorbaat dankend voor de plaaatsing EEN REIZIGER VAN DEN TREIN. "*449e STAATSLOTERIJ. ptaaTsf, trek! nalMjk de algemeene be- langstelling, daar behalve advertenties ook de laatste nieuwsberichten worden gepubli- ceerd. Het verschil met andere lichtkranten be- staat in de voornaamste plaats hierin, dat de rotor-lichtkrant, doordat ze rond is, front maakt naar alle kanten en men met, zooms bii de andere lichtkranten, de lampjes ziet dooven, doch steeds een scherp letterbeeld ziet. De rotor-lichtkrant werkt op een kettmg, zonder eind bestaande uit pl.tn. 2000 kope- ren lamellen, welke door middel van auto- maten contact krijgen met de in lichtbakken aangebrachte lampen in den draaienden koepel en is een ontdekking van den beken- den D:enschen ingenieur Gleereep Model. Als een attentie voor haar gasten had de directic der Prov. Gron Courant een lijst van de namen der genoodigden op de licht- krant laten aanbrengen, zoodat dezen, toen ze na een thee in hotel Willems, op de Visch- markt aankwamen, hun namen hoog m de lucht zagen draaien. EEN PARACHUTIST DIE DIEP VIEL. Oevangen genomen als verdacht van oplichting. De politic van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam heeft Donderdagmorgen een goede vangst gedaan. De gearresteerde is eer. 30-iarisr persoon, die onder den sdiudnaam Kessner tijdens de E. L. T. A. en daarna verschillende parachutesprongen heeft vol bracht en wiens beeltenis toentertijd in eem ge bladen prijkte. Deze Kessner schijnt het parachutesprin- gen verwisseld te hebben voor een ander ge- vaarlijk bedrijf, het innen van eens anders eeld, vertelt de Tel. Kessner heeft zich op ze keren morgen weten meester te maken van een aantal stukken, die op het postkantoor gereed lagen om door een bankinstellmg te worden gehaald. Hoe hij die stukken heeft bemach- tigd is nog niet met zekerheid bekend Daar bij waren eenige oapieren, die hij wilde gaan innen, o.a. een kwitantie voor een paar hon- derd gulden bestemd voor een dame te Am sterdam. Kessner schreef daarbij eigenhan- dig een brief je aan bet adres van de bank, houdende verzoek het bedtag aan hem uit e betalen, daar de dame in kwestie met kon ko E^iTwaRBEN legram daaromtrent van den gouverneur van Cura5ao luidt: „Uitzending van begin af goed volgbaar op luidspreker; weinig fading".- Uit Ned. Oost-Indie zijn geen officieele berichte# over deze uitzending ontvangen; het feit echter, dat de een paar dagen te vo- ren uftgezonden repetitie ook daar goed weid verstaan, wettigt het vermoeden, dat de over- komst j.l. Donderdag daar eveneens is ge- slaagd. INBREKER AANGEHOUDEN. Een schot hagel als bewijsmaleriaal. Dezer dagen trachtte een man in te bre- ken op de boerderij van den heer Spierts te Onder-Spekholz-Kerkrade. De opzet werd evenwel opgemerkt en de inbreker werd ver- jaagd met een schot hagel, dat de zoon van Spierts hem nazond. Vrijdag vervoegde zich nu een man aan t ziekenhuis te Kerkrade, die niet minder dan negentig hagelkorrels in zijn zitvlak had. Een en ander werd direct met bovengenoem- de inbraakpoging in verband gebracht en t resultaat van het onderzoek was, dat is ge- bleken, dat de betrokkene inderdaad de schui- dige was. De man wordt nu van andere in- braken, in den laatsten tijd onder Kerkrade gepleegd, verdacht. Hij is ter beschikking van de politie te Kerkrade gesteld. DE borTffen weer een "bespretffng gevoerd over een gemeenschappelijk plan in het bedrijf, beper- king van de mechaniseering van het bednjl, beperking van de productie en een centrahsa- tie van den verkoop. Dit laatste achUe men noodig omdat in de onmiddellijke omgeving vai. het veenbedrijf de turf even duur is als verleden jaar, ofschoon de inkoopprijzen be- langriik lager zijn. Men meende dat op deze wijze de gebruikers van baggerturf worden gedwongen steenkolen te gaan gebruiken. Hoevvel men van vervenerszijde bij ue mee- ning bleef dat het eenige middel, het veenbe- drii? ook voor het komend seizoen regelmatig te doen functioneeren, is het geven van een toeslag op het stoken van turf, heeft de com- missie" tot bevordering van de regelmatige vervening, benoemd door _de vervenersbon- den, toegezegd te overwegen of een commis- sie van actie kan worden benoemd om, on der goedkeuring van de orgamsatie van ver- en°rs en arbeiders, een plan te tot verbetering en saneering van het bedrijt. ii moet trachten voor de uitvoering van zoc'n 'an de medewerking van de regeering te krijjen. Ze zou bestaan uit een klein aan tal arbeiders en verveners. R.A.I. TENTOONSTELLING. Een borstbeeld van P. W. Scheltc- ma Bcdain. Zaterdagochtend heeft in een der zalen van het restaurant op de R. A. I. een plechtig- heid plaats gehad. Na den dood van den vo rigen penningmeester, den heer P. W. Schel- tema Beduin, had de heer Witmondt het plan geopperd het bestuur een herinnering aan dezen bestuurder aan te bieden. D't plan is thans verwezenlijkt en Zaterdag had Dit is ireschied, de kassier aarzelde- de plechtige overdracht plaats van het borst - vnirWn en Kessnei I beeld van Beduin aan het bestuur der K.A 1. De heer Witmondt schetste allereerst het groote belang van Beduin als werkkracht, als stuwkracht voor de vereeniging, zijn ijver voor de verschillende fundies waarin hij den autohandel en het automobilisme diende. Dit woord van herinnering werd onder- niet aan het verzoek te voldoen en Kessnei was hierdoor een paar honderd gulden rijkei Ook had hij zich andere stukken toege- eigend en hierbij bevond zich een cheque van 40.00(3 op het filiaal van een bank in de odinbreestraat. De m-an vond bhjkbaar dit bedrag te hoog om het te innen en vreesde 1en net deed het cH er moeiliikheden konden ontstaan en he, streept door den heer Stokvis, vriend van den J~~J overledene. Spr. bood daarop het R.A.I.-bestuur het beeld, vervaardigd door den beeldhouwer Fa lise, aan. De heer J. Leonard Lang, voorzitter R.A.I., antwoordde de beide sprekers. De broer van den heer Scheltema Beduin dankte voor de treffende hulde, aan de nage- dachtenis van P. W. gebracht. Binnenfiand bedrog ontdekt zou worden. Hij tegenovergestelde van hetgeen vele anderen doen. dezen zetten er soms een paar nullen bij Doch Kessner radeerde er een paar we„. Hii begaf zich hiermede naar het filiaal e.t presenteerde de cheque^ benevens een ver- valschte machtiging. De kassier beperjnet in en verzocht hem even te willen wachten of later terug te komen. Kesner vloog er in en verscheen'inderdaad even later. Toen pakten twee rechercheurs hem bij den kraag brachten hem over naar het bureau Warmoes- StfAan ontkennen viel niet te denken enK® ner werd achter de tralies geplaatst. Hij ver- klaarde het parachuteeren er aan gegeven te hebben en tegenwoordige het beroeo van porter" uit te oefenen. In dagbladkringen ech ter is hij als zoodanig niet bekend. MUNITIE VAN ROTTERDAM NAAR NOORD-CHINA? Volgens een bericht van de "Ev®'"f Standard" zijn op het oogenblik voo' berer dingen gaande om 12.000 ton mumtie vai- Rotterdam uit naar Noord-China te versche- pen Bij deze munitiezending zou het in tc- genstelling tot vroegere verschepingen om een door den Volkenbond goedgekeurde actie gaan; verder wordt er de nadruk op gelegd. dat deze munitie moet dienen ter handhaving van orde en recht. Het spreekt van zelf, da wij de verantwoordelijkheid geheel aan he. Engelsche blad laten. NEDERLANDSCHE REISVEREENI- De Nederlandsche Reisvereemgmg heeft der BELANGEN VAN VEE-VERVOER. Te 's-Gravenhage is ge'installeerd de Com- missie „A I-Vervoerbelangen". die door het hoofdbestuur der Ned. Ver. tot Bescnerming van Dieren werd ingestdd op voorstel van de bestaande Commissie A (Comm. tot ver betering van de toestanden bij de exp.oitatie van vee en pluimgedierten) De installatie geschiedde door den alge- meenen voorzitter van Dierenbeschenning jhr mr. J. L. W C. von Weiler, vice-presi dent van het Gerechtshof te 's-Gravenhage. DE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR HET LOO. Met den gev onen sneltrein, waaraan een kooninklijk salonrijtuig was ge- haakt, is de koninklijke familie Zater dag van het Staatsspoorstation te 's-Gravenhage naar het Loo vertrokken voor een verblijf van ongeveer week aldaar. een VOGELWET. Staatsblad no. 464 bevat den volledigen tekst van het K. B. ter uitvoering van een aantal artikelen der Vogelwet, zooals dit na de jongste wijziging is geworden. Als schadelijk voor land-, tuin- of bosch- bouw en visscherij worden aangegeven reiger, sperwer, schollevaar, woudduif, kraai, ekster, LEGAAT VOOR DE MUSEA TE LEEUWARDEN. Wijlen mevrouw Van der Meulen Taconie heeft aan de gemeente Leeu- warden ter plaatsing in het museum Princessehof of het Friesch Museum, gelegateerd alle voorwerpen van antieks waarde uit haar inboedel, die de legata- resse als een verrijking van gemelde musea beschouwt en die in aanmerking komen voor een publieke opstelling. ROTOR-LICHTKRANT. Dezer dagen hebben genoodigden door de directie der Provinciale Groninger Courant, v/.o. autoriteiten en journalisten, de Groning- sche lichtkrant, de eenige rotor-lichtkrant in Europa, buiten Scandinavie, bezichtigd. E>e rotor-lichtkrant welke op een der druk ste punten der stad. de Vischmarjct^ is be- een aardig nieuw plan uitgewerkt. Zij schrijf! een reisjegnaar Louden uit met het doel een bezoek te brengen aan de groote schddenjen tentoonstelling aldaar in de Royal Academy Gelijk men weet, is deze de grootste en be lano-rijkste schilderijententoonstelling, uitslui- tend van Nederlandsche kunst, welke ooit ge- houden werd. Voor dit doel stonden de be- roemdste musea van het vasteland (w.o. om Rijksmuseum en Mauritshuis) haar kostbaa ste werken af. H Als leider zal optreden de heer G. A. H. van der Stok, secretaris van Pulchri Studio te 's Gravenhage, die zich op debeide be zoekdagen vooral tot taak zal stellen de be teekenis van het tentoongestelde aan de deei nemers der excursie te verklaren. DOODGEVROREN. Sedert eenige dagen was te Nieuw- Helvoet een veertienjarige jongen ver- dwenen. Men vermoedde, dat hij op een ijsschots het Haringvliet was afgedre- ven. Thans heeft een broertje van den vermisten jongen dezen oop het Groene Strand bij Rapange dood gevonden. De knaap is waarschijnlijk door de koude overvallen en doodgevroren. DE KONINGIN-MOEDER. Een telegram van het Indonesisch Verband. Namens het Ned.-Indonesisch Verbond is 10 dezer het volgende telegram aan de Koningin-Moeder gezonden: „Het Nederlandsch Indonesisch Verbond gedenkt dankbaar de Koninklijke zorgen en moederlijke liefde, waarmede Uwe Maj^steit gedurende vijftig jaren Nederland en Indo- nesie heeft wiilen zegenen en verzoekt Uwer Majesteit, zijn oprechte gevoelens van eer- biedige hulde en groote verknochtheid wel te willen aanvaarden. (Get.: De voorzitter, Raden Mas Soeripto.)" Geslaagde uitzendingen. De uitzending van het feestconcert op 10 dezer ter herdenking van het gouden jubi leum van de koningin-moeder naar Suriname en Curacao is naar wensch g-eslaagd. Een te- HET CONFLICT IN DE PADVINDERIJ. Zaterdagmiddag heeft in het Hoofdkwar- tier te 's-Gravenhage de Raad van de Ver eeniging „De Nederlandsch Padvindei ver- gaderd. Deze vergadering die bijeengeroepen was om zich uit te spreken over het bekende con flict inzake de wiiziging van spelregel 3 werd bijgewoond door 15 leden o.w. vier bestuurs- led en. Uitgesproken werd dat de aangebrachte wijziging niet door het Bestuur maar door den Raad had moeten geschieden Het gewij zigde artikel 3 zooals dat nu is, achtte de vei- DE V.A.M.l." EN KONING GEORGE. Geregelde zendingen van acidophilus' melk. Dezer dagen is gemeld, dat er dagelijks melk en room" uit Nederland naar Enge- 'l'and werd gezonden bestemd voor den En- gelschen koning. Dat bericht Ron eenige verbazing wekken, zegt het Hbl. Had men dan in Engeland geen benoorlijke melk? En dan de bron. Welke zendingen aan de K.L.M. worden toever- trouwd en voor wie die bestemd zijn, is toen geen zaak, waarmee het publiek van doen neeft Optredend als vervoerder van post is de K.L.M. gehouden het postgeheim te be- waren. Maar nu dat geheim toch eenmaal ge- schonden is, is er ook aanleiding de zaak juist te vertellen. Er wordt inderdaad dagelijks een zending per luchtpost naar Engeland gestuurd van een Nederlandsch zuivelproduct acidophilus- melk, vervaardigd door de V.A.M.l. in Am sterdam, en die zending is inderdaad be stemd voor en wordt gebruikt door den pa tient, wiens wel en wee een zoo grooten kring belang inboezernt, dat van de gedrukte en draadlooze berichten in de heele wereld met belangsteiling wordt kennis genomen. Het is een praeparaat, dat bereid wordt met een reincultuur uit een Amerikaansch la- boratorium betrokken, dat vooralsnog ner- oens anders in Europa, behalve door de V, A.M.I, wordt bereid, en dat uiterlijk en door de bereidingswijze eenige gelijkenis vertoont met Yoghurt. De bacterien van V.A.M.l.'s acidophitus-melk zijn echter van een heel an dere soort dan die van Yoghurt en hebben een heel andere functie. De diagnose van de ziekte van koning Ge- oree heeft een Amsterdamsch medicus, com- missaris der V A.M.I., op het denkbeeld ge bracht, dat hier de acidophitus-melk goed werk kon doen. Men heeft toen door middel van het Engelsche gezantschap laten vragen aan's konings medici of een zending wellicht welkom zou zijn. Dat werd in dank aan- vaard en conform de bedoelingen dezer me dici zendt de V.A.M.l. nu geregeld dit pro duct naar Buckingham-palace, waar het aan den patient geregeld schijnt te worden toege- diend. Zoo is het dus mogelijk, dat ook uit Ne derland een bijdrage wordt geleverd voor het herstel van den hoogen patient.. KOLENDAMP-VERGIFTIGING Te Zelhem (Geld.) is bet geheele gezin van een landbouwer, bestaande uit drie personen, door kolendamp bewusteloos gevonden. Na- dat geneeskundige hulp was ingeroepen, kwamen vrouv# en dochter vrij spoedig tot bewustzijn. Bij den man kon dit eerst ge- lukken met behulp van een zuurstofapparaat. Het ongeval is veroorzaakt door de ge- gadering niet gelukkig en het bestuur werd woonte de slaapkamer te verwarmen met 1...A -_a.v„i nader een emmer gioeiende briketten. Ned.- verzochT de redactie van het artikel reader onder de oogen te zien. Op de vraag of de volmacht van de afdee- ling Amsterdam die was ingetrokken nu weer geldig zou worden, deelce men mede dat de Hoofdverkenner zich op het standpunt plaatste, dat waar de volmacht door het be stuur was ingetrokken, het bestuur deze ook weer zou moeten verleenen. Of dit al of niet spoedig zou geschieden is een vraag die vooralsnog geen antwoord heeft gevonden. Dit formeele standpunt mag eenige ver- wondering baren, daar zooals men weet de bestuursleden en leiders der afdeeling Am sterdam wegens niet direct meegaan met de wijziging van artikel 3 werden afgezet. STATISTIEK MOTORRIJTUIGEN. Voor de eerste maal heeft het Centraal Bu reau voor de Statistiek uit de aangiftebiljet- ten van de op 1 Mei 1927 ingevoerde wegen- belasting een statistiek samengesTld. i aar- uit blijkt, dat van 1909 tot 1924 het aantal motorrijwielen is gestegen van 3047 tot 36714, het aantal motorrijtuigen van 1532 tot 30936 en het totaal van alle motorrijtui gen van 4594 tot 67717. Alleen over 1918 zijn de cijfers belangrijk kleiner dan die over het voorafgaande en volgende jaar als ge volg van de schaarschte van benzine, petro leum en rubber, waardoor het meerendeel der wagenc buiten gebruik bleef. In een tabel is voor elke gemeente, voor de provincien en het rijk het aantal motorrijtui gen opgenomen, verdeeld naar de vijf soor- ten rijtuigen en naar enkele gewichtsklassen. Van de 95883. motorrijtuigen in totaal wer den geteld: 413 rijwielen met hulpmotor, 19503 motorrijwielen, 46030 personenmotor- rijtuigen, 3094 motorbussen en 26843 vracht- motorrijtuigen. In 26 gemeenten kwamen in totaal 41454 motorrijtuigen voor tegen 54429 in de ove- rige 1053 gemeenen. Geen motorrijtuigen werden aangetroffen in elf gemeenten. HET VEENBEDRIJF. Te Fmmen hebben de hoofdbesturen van de drie Nationale Land- en Veenarbeiders- VOOR NEDERLANDSCHE ERWTEN VERKOCHT? Van Nederlandsche zijde zijn in 1928 aldus een mededeeling van de dir. v. d. Land- bouw buitenlandsche erwten naar Frank- rijk geleverd; in enkele ge vallen schijnen de betrokken Fransche afnemers niet voldoende op de hoogte te zijn gebracht van het feit, dat zij- geen Nederlandsch, maar een uit- heemsch voortbrengsel ontvingen. Gebleken is, dat de hoedanigheid van die leveringen geleid heeft tot teleurstelling van sommige ontvangers, hetgeen, mede in verband met den aanvoer van groote hoeveelheden der vroeger in Frankrijk veel geconsumeerde Rus- sische erwten, gevaar zouden kunnen opleve- ren voor den afzet van het Nederlandsche product. D1EFSTAL DOOR EEN OPPERWACHTMEESTER. De marechaussee te Deventer heeft gearres- teerd een opperwachtmeester der huzaren, die bekend heeft zich te hebben schuldig ge- maakt aan diefstal met braak in het huis vaa den garnizoenscommandant, waar hij een be drag van ruim 200 heeft gestolen. KORTE BERICHTEN. De Raad der gemeente Andijk besloot in zijn Donderdag gehouden vergadering ao- coord te gaan met de door Ged. Staten voor- gestelde jaarwedde-verhooging voor burge- meester en secretaris. Met verhooging der jaarwedde van den ontvanger kon men zich niet vereenigen. Te Wageningen is overleden dr. C. Ritsema Czn., oud-conservator aan het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden. Zaterdagmorgen is te Grevenbeek (L) de 45-jarige gehuwde stucadoor A. H. Geu- sen, die op de fiets zat, door een auto aange- reden. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd. Men vreest voor ziin I even. (blliitn Vt/LiUi'.iuU aj/i/Uu f uj ut i'\t darlic De opnnme in dez<, rubriek beau's g szins dnl ae •ednr'if er wrie mslemt Trekking van Maandag 14 Janoari 1929. Se Klasse le Lflst. Hooge prlizen: 603 9122 14614 19143 400— 1957 7792^9479'l 1443"l 1935 14571 18438 ICO— 37P9ri,ZeO450an 678-1579 1601 2575 2652 2775 2847 3036 3493 3553 3568 3886 4016 4371 4414 4520 4572 4777 5416 5458 5596 5809 5853 6542 6611 "705 6884 7079 7326 7353 7356 7503 7519 8078 8229 8281 8492 8555 8735 8736 8880 9191 9356 9597 9615 9710 9769 9836 10048 10077 10212 10293 10474 11029 11179 11199 11403 11678 12245 12297 12410 12416 12431 12745 12986 13040 13166 13179 13371 13826 13832 13935 13964 1-1 70 14604 14987 15017 15047 15 3! 15899 15918 15961 16049 16. 5 17313 17408 17550 17770 18331 18339 18673 18751 18956 19576 19604 19649 19721 19823 20237 20375 20407 20613 20630 3952 5 1970 3062 4221 4916 6101 7279 7678 8633 9520 9900 10793 11868 12516 13296 14123 15565 16153 18007 19433 20033 21000 31 2298 3099 4360 5360 6178 7300 8024 8716 9556 9915 10804 11967 12581 13344 14290 15788 16192 18317 19449 20127 1907 3047 4172 4874 5881 7109 7568 8611 9443 9882 10786 11704 12433 13183 13970 15411 16103 17878 19108 19992 20855 6 198 324 484 885 933 1213 1681 1952 2127 2435 2972 3022 3333 3576 3863 4158 4390 4540 4923 5235 5525 5887 6488 6741 7051 7295 7473 7730 7999 8211 8436 8680 8961 9357 10023 10211 10697 11070 11675 11988 12259 12644 13090 13287 13649 13926 14174 14335 14716 15064 15355 15745 16108 16306 16672 17182 17464 17677 18106 ,8427 18701 19096 19509 19S43 20109 20684 65 238 347 579 969 1264 1743 2004 2272 2560 3077 3397 3701 3957 4215 4430 4596 5029 5251 5586 6077 6556 6813 7117 7336 7,562 7752 8064 8343 8593 8753 9002 9673 10059 10338 10766 11223 11797 12071 12447 12749 13124 133S7 13712 13947 14219 14452 14889 15128 15427 15774 16155 16382 16701 17191 17251 17510 17512 NIETEN: 44 233 328 536 966 1248 1685 1961 2167 2463 3061 3336 3660 3940 4160 4401 458S 5021 5248 5540 6071 6549 6761 7057 7327 7479 7733 8056 8220 8504 8690 8990 9535 10043 10326 10721 11105 11790 12063 12361 12663 13118 13321 13685 13944 14212 14361 14859 15126 15418 15750 16123 16333 16695 77 244 406 622 10O4 1353 1788 2013 2293 2701 122 256 424 638 1113 1481 1811 2028 2315 2747 151 262 447 769 1179 1517 1852 2035 2332 2755 17726 18114 18477 18787 19206 19520 19871 20135 20751 17794 18121 18495 18805 19219 19530 19918 20146 20789 3089 3405 3713 3964 4259 4445 4660 5036 5252 5595 6084 6602 6822 7164 7409 7593 7761 8085 8352 8635 8758 9018 9773 10097 10375 10841 11254 11869 12076 12476 12768 13140 13388 13722 13973 14262 14479 14911 15140 15460 i5953 16156 16441 16896 17282 17587 17811 18122 18499 18832 19253 19561 20000 20218 20959 3163 3458 3714 4000 4265 4455 4774 5080 5260 5638 6228 6656 6973 7165 7419 7617 7817 8098 8360 8636 8762 9076 9849 10109 10388 10883 11328 11932 12198 12478 12940 13154 13395 13800 13982 14267 14530 14921 15250 15551 16005 16209 16501 16931 17288 17588 17934 18189 18549 18854 19312 19623 20031 20236 20978 3173 3503 3796 4021 4289 4472 4797 5086 5278 5653 6302 6666 7027 7182 7449 7622 7868 8131 8376 8653 8830 9130 9898 10172 10645 10884 11343 11933 12219 12481 13035 13209 13447 13803 13984 14282 14543 14926 15269 15615 16018 16222 16503 16941 17326 17598 17970 18225 18578 18958 19360 19707 20052 20304 171 276 460 792 1187 1563 1873 2047 2371 2831 3259 3522 3823 4046 4303 4506 4896 5107 5498 5767 6305 6702 7042 7199 7459 7667 7879 8169 8388 8668 8892 9199 9954 10185 10674 11017 11601 11958 12237 12521 13060 13253 13483 13847 14102 14289 14624 14975 15299 15616 16062 16230 16525 17064 17405 17601 18003 18364 18612 18983 19475 19726 20101 30466 190 302 482 862 1193 1633 1878 2066 2422 2839 3297 3570 3828 4063 4379 4538 5156 5515 5814 6468 6724 7048 7228 7470 7704 7895 8201 8399 8672 8949 9220 9973 10188 10683 11055 11656 11975 12241 12568 13282 13642 13867 14153 14316 14693 15020 15335 15686 16076 16301 16625 17071 17457 17652 18021 18380 18690 19012 19505 19779 20524 winterhandeti en pljnlijke kloven ver- zacht men direct en geneest mensnel door deze goed in te wrljven met Doos 30-60 90 ct. Tube80ct. PUROL GING' i, r, BLOEDVERGIFTIGING DOOR EEN SCHAATSPUNT. Voor eenige dagen had de 15-jarige L. Stege- man te Meppel he ongeluk bij het schaatsen- rijden te vallen, waarbij hij zich met de punt der schaats aan het been verwondde. A1 spoe- dig opentaardo zich bloedvergiftiging en hoe- wel hij nog naar een ziekenhuio te Zwolle ver- voerd is, mocht hulp niet meer baten. 1 -i .1., 1.1.1— L. Ko.o+uiir WT&rc

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7