MEISJE WAT IS JE TASCHJE tSSfJS aiSV0'htt.. S™'. - COm- Provincisal nlouws gebruikt werden. Eenige in de Weeding van vroeger dagen ges token brandweerlieden maakten't beeld van de brandblusschers uit het verre verleden volkomen, temeer doordat bij deze spuit een ouderwetsche verlichting Alkmaarsche brandweer zoo goed ie tnaken met de ter beschikking dikwijls zeer bescheiden, middelen. be' grootste belooning hiervoor za! Ue k A* ovel'tUlging t ering daarvoor n en het is voor 11 "onsetvviiteld zijn de ov.rtiuging en het aangenlme gevoel, Uw pM>t te tabbtn ge- daan. Doch een stoffehjke wan zou niet achterwege mo,, llitrpiken ons een voorrecht, U brandweer- Het is het kruis voor 2o ]aar branaweer HiPnst insesteld door de Kon. Ned. Brand- wSrvereeniging, dat op verzoek van den Alk- SSn Idoofdleider, door del eden yan t Sfdbestuur, collega Keeman (Rett dam) pn mil aan U wordt overhandigd. Ik voeg hierbij de hartelijke gelukwen- schen, namens die vereeniging en die van 0nbnz^Sgeach\e voorzitter, de heer D'ikmees- ter burgemeester van Zutphen was tot zijn spilt verhinderd, hier aanwezig te zijn, rede- nen, waarom wij U dit namens de vereen - aanbieden." (Applaus.) met „lampen" op een langen stok werd ge btEn dan kwamen in volgorde de bluschmiddeleneen modernere handbrand- spuit en de motorspuiten, slangenwagens en ladderwagen van thans. Welk een verschil van materiaal! Een auto, waann gezeten waren de ver- tegenwoordigers van den Provincialen Brandweerbond en de Kon. Nederl. Bianc- weervereeniging, besloot de rij v^tuigen .-it i en daarachter volgden als slot van ER IN stoet een tweetal hooistekers paarden van de reimging deden dienst als trekkrachten. De stoet nam zijn weg via den Limmerhoek naar de Bierkade, waar het getoeter van den rooden auto den heer Frayman wel zoo be- kend in de ooren klonk, dat hi] als een goed brandweerman die weet dat geen mi- nuut verloren mag gaan terstond gereed was om, evenals zijn „jongens in unlf°r™ gekleed, in te stappen en plaats te nemen naast den heer Ringers. In alle straten, waar de stoet passeerde, stonden groote drommen belangstellenden van wie velen vooral de oude brandspuit met eenige verwondering zagen en een vergelij- king maakten met het materiaal van voor- heen en thans, een vergelijking die wel uit- viel in het voordeel van ons huidige corps. Tegen 7 uur kwam de stoet aan den hoofd- post terug en toen rnoest alles vlug weer ge- borgen wor. en, omdat er nog meer op het programma stond. vanfspriod? expTreerf, gedurende welken het v rnietigen van afgekeurd vee en vleesch nog op de oude manier" mag geschieden Zij zorgen dus hier gezamenlijk om bijtijds kiaar te zijn en nemen dienovereenkomstig besluiten, tout simple- Daar zat echter, zooals men weet, nog een sndere kant aan deze zaak. Er heeft zich hier te iancle n.l. een prvaatrechtelijke onderne ming ontwikkeld, welke zich ten doel stelt de pubiiekrechtelijke taak der vee- en vleesch- destructie ten behoeve der gemeenten, aan wie ;mmers de uitvoering dier verplichting is or -eui-agen, over te nemen en de uitvoering daarvan heeft opgezet in overleg met den Veeartsenijkundigen Dienst, de Vet. van Ned. Gemeenten Volksgezondheidsdienst en mogelijk staande, tfusvef beslofen, Sun wetfelijke verplichting wel over te dragen aan bedoelde onderne- ming, hun geld in de zak te houden, geen medezeggenschap te eischen en niet het risico van winst of verlies te nemen door eigen destructie. Voor het overige heeft men hier en daar als bezwaar aangevoerd, dat de fabriek, die het westelijk deel van ons land zal „bcclienen nog gebouwd moet worden. Zeker, dat is waar, doch daar tegenover staat behalve de opzet van en de controle oyer de onder- neming dat zooals gezegd in het noorden en oosten des lands reeds ervaring met haar bestaat, welke van dien aard is, dat Provl"; ciale besturen haar aanbevelen, terwijl 149 gemeenten in het oosten zonder meer het ,e destrueeren materiaal aan haar overdra provinciale autoriteiten rontracten I gen*oX steden als Leeuwarden, Groningen, af met de gemeenten, haalt't materiaal op en verwerkt het tot extractdiermeel en tech nise i vet, een en ander order voortdurende controle van de autoriteiten. Op deze wijze wordt in de reeds eeni-, jaren bestaande fabriek te Bergum het afge keurd vee en vleesch verwerkt uit alle ge meenten van Friesland en Overgssel en uit de meeste van Groningen en Drente. Men kan het dus beschouwen als een gecentral.- Enschede, Oldenzaal en Arnhem. Tot de gemeenten in N.-Holland, die geen bezwaren hebben, behooren o.a. Haarlem, Alkmaar, Hoorn, Hilversum, Bussum, Weesp, Zandvoort, Beverwijk, Haarlemmer- meer, Beemster, Schermer, Uitgeest, m totaal 43 terwijl in Zuid-Holland o.a. den Haag en Leiden zich reeds aansloten door middel van ten voorloopig contract. Klaarblijkelijk hebben die tweehonderd ge- wefd 10.60J 11 30 betaald in't Begin der week, terwijl de maximum-prijs nog tot 11.70 steeg. Grove uien golden van J 8_o(. 10.30; drielingen brachten 9.60-- 11.30 op. In totaal bedroeg de aanvoer 12 spoorwagens. Peen golden 4.50—/ 5 voor groote; 2.60—/ 2.90 voor kleine. Voor bieten werd 3.70 betaald. De nu bekend geworden omzetten over 1928 aan de Langendijker veilingen wijzen wel op een goed jaar. Veel heeft daartoe mee- gedragen de opbrengst van de stapelgroen- ten in de eerste maanden van dat jaar t Is te hopen, dat de prijzen, die tegenwoordig voor de stapelproducten worden besteed, nog wat rijzen, ten einde een factor te vormen voor een gunstig jaar 1929. EGMOND AAN ZEE. Vrijdagavond vergaderde de R.K. Kle»- vereeniging in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer Garritsen, opende de vergadering met den Christelijken groe., hij heette alien welkom, doch was wel wat teleurgesteld over de opkomst, te meer nu in het loopende jaar de verkiezing voor de twee- de Kamer der Staten Generaal valt Dan blijkt immers duidelijk, dat we elkander zoo noodig hebben! rip pprp-vanrzitter. de heer A. Kerckhotts, Dit meerdere bestond uit een gemeenschappelijke rnaaltijd en feestavond. des avonds in ,,'t Gulden Vlies". Met palmen en bloemen was de groote zaal een feestelijk aanzien gegeven en voor het tooneel hing een mooi uitgevoerd op- schrift met de jaartallen 1904—1929 en het Aan den rnaaltijd werd door verschiliende stedelijke autoriteiten deelgenomen en verder door alle leden van de Alkmaarsche Brand- weer. Toen de jubilaris, de heer S. Frayman en echtgenoote de zaal binnentraden, werd hun staande het welkomstlied toegezongen. De heer F. H. Ringers, adj.-commandant, sprak als ceremoniemeester een korte ver- v/elkoming. Na het geven van een korte re- ging aanoieaen. I vue van al hetgeen de Alkmaarsche brand- Na deze rede was het woord aan den hee wegr 5eieefde, begroette spr. de wethouders, Kramer uit Hoorn. den politie-commissaris en -inspecteur, de di- recteuren van bouw- en woningtoezicht, ge- meentewerken en 't gemeentelijk slachthuis, benevens de pers, den oud-commandant van het corps Burgerplicht, den heer v. d. Pol en enkele andere heeren, die zich bij de Alkm. Brandweer hier ter stede verdienstelijk heb ben eemaakt. Toen de burgemeester die be- richt had gezonden iets later te zullen ver- schijnen, binnentrad, werd ook hij door den heer Ringers verwelkomd. Vervolgens kon met den rnaaltijd aange- vangen worden. Een keurig uitgevoerd pro gramma vermeldde al hetgeen op dezen feest dag ter eere van den jubileerenden comman dant werd gegeven. Afgewisseld door verschiliende speeches en voordrachten verliep de feestavond bui- tengewoon geanimeerd. Ook hier hielden de Alkmaarsche Brandweerlieden den naam van ons Vrijwillig Brandweercorps hoog Niet alleen werd de feestdisch alle eer aan- gedaan, doch ook op het gebied van deelama tiekunst deden de brandweerlieden zich van hun beste zijde kennen. Met niet geringe trotsch kon de tafelpresident er op wijzen, dat het geheele programma uit eigen krachten was samengesteld'. In de verschiliende toespraken, die werder. gdhouden, werd natuurlijk door een leder hulde gebracht aan den heer Frayman voor al het verdienste'ijke werk, dat hij in den loop van de laatste 25 jaar voor het brandweer corps alhier verrichtte. Uit hetgeen door de aanwezigen werd gezegd, viel dui delijk op te maken, dat het bezitten van een autobrandspuit nog steeds tot de vrome wen- schen van de brandweer behoort. Heel handig fcracht, zouden we bijna zeg- gen, de jubilaris in toepassing het bekende ten van personeel en het loopen van risico. Van daar dan ook, dat verscheidene P-ov';: dale besturen (o.a. van N.-Holland) bij rondschrijven het sluiten van een contra.. met die onderneming aan de gemeentebestn ren hebben aangeraden. Een groot aantal ge meenten in deze provincie is daartoe dan ook btreids overgegaan, terwijl aan den anc'ei^n leant de tien bovengenoemde gerneenten be- sioten, zelf voorzieningen te treffen. Amster- dam en de gemeenten in den kring Midwoud hebben zelf een installatie en zullen deze hcuden, c.q. uitbreiden! Van de zijde der bedoelde onderneming is toen verklaard, dat indien zulk een be- langrijk veecentrum als de kring Barsingei horn buiten haar werkgebied zou blijven - dien de gecentraliseerde destructie dooi de houding van den keuringskring-Barsinger- horn bemoeilijkt of onmogelijk gemaakt zou- i de worden voor dit deel van N.Holland, zoo- dat de overige gemeenten alsdan noodge- dwongen het voorbeeld der „separatisten" pardonnez le mot zouden rnoeten volgen een voorbeeld, dat zij thans blijkens hunne R-qnesten aan Ged. Staten ongewenscht en oneconomisch achten. BROEK OP LANGENDIJK. De veiling- Door de vrij strenge vorst waren in de af- geloopen week alle vaarten en s'ooten, welke toegang gaven tot de veiling, dichtgevroren. Voor een deel moesten deze worden openge- zij zich zou rnoeten beraden, in verband met o{ met ysboeiers opengemaakt, teneinde de rentabiliteit, over de mogelijkheid, om als- I dan nog met de overblijvende gemeenten be- die namens den N.-Holl. Brandweerbond den jubilaris hartelijk gelukwenschte met ziin 25-jarig jubileum. Spr. Seliciteerde met alleen hem, maar het geneele corps en oo- de burgerij van Alkmaar met dit feest Onze Provinciale Bond zoo zei de spr. heeft U als bestuurslid in zijn midden Naast de vele andere' werkzaamneden h.bt U ook tijd gevonden aan dien Bond Uw me- dewerking te verleenen en Uw krachten te geven. Spr. hoopte, dat de Bond nog vele ja- fen in den jubilaris een bestuurslid mag heb- ben, wat s.echts het welzijn van den Bond kan' bevorderen. Namens de Haarlemsche Brandweer bracht spr. ook de gelukwenschen over Deken Rengs gprak eenige hartelijke woorden tot den heer Frayman, waarin hij gewag maakte van - iongste werk van de brandweer, net blus- schen van het vuur in de St. Laurentiuskerh, slechts eenige dagen geleden Spr. weet, wat Alkmaar aan de brandweer te aanken heeft maar dat is de vorige week nog weer eens duidelijk gebleken. Dankbaar was nij voor de wijze, waarop die brand gebluscht is. Dank zij het doortastend en vlug optreden werden wdlicht duizenden guldens ge- spaard, werd een groot gebouw aan het vuurmonster onttrokken. De jubilaris dankf. Thans was het oogenblik gekomen, dat de jubilaris zelf het woord verkreeg. Spr. begon met er op te wijzen, dat het ieder wel duide lijk en begrijpeiijk zou zijn, dat het hem moeilijk viel, te antwoorden. Hij bracht dank uit voor de hulde, maar evenzeer voor de toewijdjng, die het corps steeds getoond h?ft Het is moeilijk te antwoorden -ei spr., t vangen. Nadat de ver- aan alle kameraden mijn hartelijken dank: unsxeKenaen nmamju w.. ook namens mijn iamihe. Dank aan de brand- gXtoen, bracht de weer in't algemeen, dank aan 't G-meente- autoriteiten uii dank aan de K.N.B.V., d<Tor den uitstekenden rnaaltijd in een goede bestuur, dank aan de K.N.ts.v., aan Prov. Bond, aan de Hoo.nsche Brandweer. aan alien. Dank voor de cadeaux, voor de zilveren medaille van de gemeente Alkmaar dat hij als een waardevol geschenk zal be- waren. dank voor het kruis van de K.N.B.V. En daarmee waren de speechen geeindigd en werden ververschingen rondgediend, ter wijl tevens gelegenheid geboden werd, den jubilaris en zijn familie geluk te wenschen. Hiervan maakten velen een dankbaar ge- bruik, waaronder vele bek.nde persoonlijk- heden uit de gemeente. 3ehalve de sprekers, hierboven genoemd, gaven blijk van belang- stelling het dag. bestuur van de Alkm. Bur- gerwacht, waarvan de heer Frayman vice voorzitter is, de heer Westerhof, Walraven Zoll, Schenk, de voorzitter van de K. v. K., de heer Arntz, verder een deputatie van de Haarlemsche Brandweer, en vele anderen. Na afloop der receptie werd het feest om 6 uur voortgezet met een optocht der brandweer Reeds geruimen tijd van te voren waren in de omgeving van den hoofdpost aan de Laat veel nieuwsgierigen bijeen en toen tegen zessen het brandbluschmateriaal naar bui ten gebracht werd en voorzien van toort- sen, steeg de belangstelling gaandeweg. Om 6 uur, toen alle fakkels waren ontsto- ken (alleen op den ladderwagen bevonden zich al een dertigtal), klonken de vroolijke tonen, die de aankomst van „St. Louis" aan- kondigden en het duurde nog maar heel even of de stoet zette zich in beweging. Voorop natuurlijk de groote bekende roode auio, waarin een plarts was open gehouden voor den commandant, die bij zijn huis zou instappen. Daarop volgde een ouderwetsche becedbrapdspujt, zooals vele jaren Sfeledeh flen mandant den betrokken autoriteiten uit naam van het corps en in het be'ang der ingezete- nen verschiliende wenschelijkheden ter ken- nis. En natuurlijk werd door een ieder alge- heele imdewerking toegezegd- De brand weerlieden zagen in de verte de autospuit reeds naderen! E>e rnaaltijd werd besloten met de opvoe- ring van een brandweer-revue, get-iteld: „De Rooie Haan", geschreven door den heer I Raat. In deze geslaagde schets kwamen ver schiHende „hiHorische anecdotes" voor uit het leven van ons stedelijk brandweercorps, wnardoor deze revue voor de ..ingewijden natuurlijk des te meer waarde had. Tot slot bleef men nog geruimen tijd in comite generaal, aldus de president, bijeen DESTRUCTIE VAN AFGEKEURD VEE, Hoe staat het met de bezwaren tegen het uitvoeren dezer publiekrechtelijke taak door een privaatrechielijk onder- nemer? Een boerenbelangmaar hoe? Men heeft kennis kunnen nemen van de motiveering van het besluit der Noord-Hol landsche GedepuUerden, om goedkeunn-g geven aan het besluit der tien tot den vleesch keuringskring Barsingerhorn behoorende ge meenten tot het stichten en exploiteeren eener centrale noodslachtplaats, verwerkingsinnch ting vcor afgekeurd vee ^n vleesch e. a. Het Hbl. schrijft naar aankiding hiervan het vo-lgende: Het ligt voor ons wel voor ie hand, aat dit hooge college niet anders kon en mocht besli'sen, dan het deed, immers deze gemeen ter zijn voornemens, om bijtijds maatregelen te treffen ter voldoening aan de^wettelijke be- paliogwi, aaogeeien op 1 Jwti 1932 <ie »ver- noorden het IJ een definitieve overeenkomst aan te gaan, te meer daar Amsterdam en Midwoud'ook voor haar verloren zijn. Een beoordeeling van dit argument ligt niet op onzen weg. doch wel weten wij, dat het voor verscheidene gemeenten benoorden het IJ reden is geweest, aan Ged. Staten te verzoeken, goedkeunng aan het besluit-bar- singerhorn te onthouden, bevreesd als ze waren, dat zij anders met de gelegenheid zouden hebben, hunne destructie-verplichting over te dragen aan den particulieren onder- nemer, zoodat zij zelf een innchting zouden rnoeten bouwen, hetzij afzonderhjk, hetzij samenwerking met naburige dorpen. Nu zijn er echter voor en na door de voo.- standers der gemeentelijke verwerking argu- menten genoemd, waarop wij even nader wil- len ingaan. In de eerste plaats dan is door een der bui- emeesters van de tot den kring Barsingei- orn behoorende gemeenten verklaard, dat de combinatie noodslachtplaats-verwerkingsin- ridhting een ideale is en opweegt .tegen de financieele nadeelen er van en dat m geen geval van een particulier ondernemer mag profiteeren van de baten der cadaververwer- king. Dat de stichting van gemeentelijke of kring-destructoren een geldelijk deficit op- levert, is trouwens ook erkend in het rappori der Ver. tot Bevordering van den Landbquw in Holl. Noorderkwartier en door den direc- teur van de Midwoudsche inrichting bij de over dat rapport gevoerde discussien in de najaarsvergadering dier organisatie. Wij zouden daartegenover willen opmer ken: dat zoo men dus a priori een nadeelig saldo der verwerking aanneemt, dit dan tocli uit de gemeentelijke middelen gedekt zal rnoe ten worden, hetzij uit de belastingOpbrengst hetzij uit de slachtplaats, keurloonen e.d Dit komt er dus vrij wel oo neer, dat wat de veehouder voor zijn cadavers ontvangt, nij practisch gesproken zelf moet betalen, d.w.z de boer-enstand in een boerengemeente a.s collectiviteit besehouwd. Beter nog zou men kunnen zeggen, dat zulk een systeem neer- komt op een ver-kapten en duren, niettemin on- voldoenden, vorm van onderlinge verzeke- ring via de gemeentekas. Bovendien: een noodslachtplaats, zoo nog niet aanwezig, kan er evengoed komen, buiten het bouwen van dure destructiefabrieken om. Zulke nood- slachtplaatsen kunnen dan bovendien dorps- o-ewiis worden gebouwd immers de kosten zijn gering, men kan er zelfs een bestaande slagerij voor aanwijzen terwijl de boeren dan niet met een dood kalf e.d. naar een an der dorp behoeven te rijden met de kans er niets voor te krijgen, zooals het toch in de practijk vaak gaat. De voordeelen, die voor den boer voort- vloeien uit een noodslachtplaats staan in ieder geval buiten de quaestie der gecentra liseerde destructieve verwerking als zoodan-ig. Het een sluit het ander niet uit. Daartegenover staat, dat gecentraliseerde destructie en dus op grooten schaal wel winst kan afwerpen, getuige het bestaan eener part-iculiere onderneming daarvoor De vraag komt dus op, of het wellicht ge- wenscht is te overwegen, dat de veehouder, hetzij individueel, hetzij door zijn organisatie, medezeggenschap krijgt in de destructie van zijn afkeurde vee en daarin dus ook meedee.t in eventueele winsten. Zoo deze vraag bevesbgend beantwoord wordt lijkt het ons een eisch van buhjkheid, dat de particuliere onderneming ook een ge- deelte van haar aandeelenkapitaal ter be- schikking stelt van de betrokken belangheb- benden, i.e. de boeren Daarnaast kunnen ook deg emeenten, die bezwaar hebben tegen par ticuliere destructie, ondanks de voordeelen der centralisatie, zich deze vraag stellen be nevens: de staat zelf. En om bij het geval- Barsingerhorn te blijven, kan men zich afvra- gen, of de -pl.m. 100.000, welke men daar aan het maken eener verwerkmgsinrichting wil ten koste leggen, niet beter geheel of ge- d>eeltelijk in aandeelen der bestaande paiti- culiere onderneming belegd hadden kunnen worden, als men per se medezeggenschap wenscht en in mogelijke winst deelen? Ruim veertig N.-Holl. gemeenten (19 ten i zuiden en 24 benoorden het I D hebben tot het mogelijk te maken, dat de aanvoer per schuit of motorschip kon geschieden. Dat gaf wel eenig meer werk voor onze tuinbouwers, doch dit hadden ze er wel voor over, vooral in dezen tijd, nu de verwachtingen zoo hoog gespannen waren. Bovendien was er zeer weinig werk aan de kool, zoodat ze het op hun slofjes af konden. Intusschen moest van enkele plaatsen buiten Langendijk de kool or andere stapelgroen ten jier as worden aange voerd, wat wel eenige stagnatie veroorzaakte, hoewel de aangevoerde hoeveelheden toch groot waren. Aan de veiling van de Langen dijker Groenten Centrale werden meer spoor wagens kool aangevoerd dan verleden jaar. Dit was trouwens reeds het geval in de maand December van 1928, vergeleken met de aanvoeren in dezelfde maand van 192/ In die maand van dit jaar toch werden er 227 spoorwagens van 10.000 K G. aan de marxt geveild, terwijl dit in de afgeloopen maand December 419 spoorwagens beliep. In onze vorige overzichten toonden we reeds aan, dat de prijzen in '27 gunstiger waren dan in '28 Trouwens ook in de overeenkomstige week van '28 waren de prijzen, voor wat roode en gele kool betreft, aanmerkelijk hooger dan in 1929. Een korte vergelijking verduidelijke dit: Op 10 fanuari 1928 betaalde men aan de veiling te Broek op Langendijk voor eerste soort roode kool 11 40—/ 16; voor tweede soort f g.9of 15. Oo 10 Januari van dit jaar bracht dezelfde koolsoort 3.307.70 op, tweede soort 37.50, zoodat men ver leden jaar op dezen tijd tweemaal zooveel be- steedde als nu voor de roode kool. Op ge- noemden dag van 1928 werd voor gele kool, eerste soort, 6.30-/ 9.30 betaald; voor tweede soort 5.90— 8.30. Op denzelfden dag van dit jaar werd voor eerste soort gele f 2.10— f 5.20 betaald, voor tweede soort 2—/ 4.20, zoodat ook deze koolsoort onge- veer 2 maal zoo hoog in prijs was in t begin van Januari 1928 dan nu in 1929. Dat er on danks dit, toch nog zulke hooge aanvoeren plaats hebben. vindt zijn verklaring in de om- standigheid, dat de kankerstruiken-ziekte de bewaarkool zoodanig heeft aangetast, dat men ze nu in deze koude dagen heeit opge- ru.imd uit vrees voor invallende dooi, wanneei men verwacht, dat de kanker de kool zooda nig zal aantasten, dat ze zeer spoedig sterk in waarde en kwaliteit zal achteruitgaam Mocht de vorst nog wat aanhouden (op het oogenblik, dat we dit overzicht schrijven is inmiddels een geringe dooi ingetreden!), dan worden wel wat hoogere prijzen verwacht Een sterke dooi zal ongetwijfeld een sterkere aanvoer tengevolge hebben van in kwaliteit ste«'k achteruitgaande kool. De roode kool zette deze week in met een prijs van 4.10—/7.90, wat wil zeggen, dat men voor het allermooiste kleingoed, kool van ongeveer 3 pond, bij $e 8 betaalde en voor de groote kool ongeveer 4. Voor tweede soort werd van 2.90-/ 7.30 betaald. In den loop der week liepen de prijzen nog eenigszins achteruit, zoodat b.v. Vrijdag voor groote kool 3.30 en voor de mooiste, meest o-ewilde kleine hoogstens 7.60 werd be taald. De controleurs van het A. C. B. had den niet veel te doen, daar er zeer weinig on- der dit merk werd aangevoerd. In totaal be liep de aanvoer ongeveer 60 spoorwagens Gele kool bracht Maandag den betrekke- lii'k geringen prijs van 2.30—/ 4.80 op; tweede soort gold 2.104. De groote gele kon eenigszins monteeren, zoodat nog J werd betaald voor eerste soort; ook de klei nere kon Donderdag nog tot 5.20 opbren- gen. De stemming bleef echter ongeammeerd. zoodat de tuinders voor hun gele kool voor dezen tijd onbevredigende prijzen maakten De aanvoer bedroeg nog een kleine 40 spoor stippen, dat de kiesvereemging 87 leden felt, en dat het bestuur pogingen zal doen nieuwe leden aan te werven. Het comite voor het Dr Schaepmansfonds had den penningmeester van den rijkskieskring Helder in totaal f 159.71 kunnen afchagen, zeker een mooi bedrag voor zoo'n kleine parochie! H-ierna werd door den penningmeester, den heer Ruytenburg, verslag uitgebracht over het financieel beheer. De kas sloot met een batig saldo van 155.80. De heer Pepels en de heer C. Hoebe belasten zich met hetna- zien der rekeningen en andere bescheiden Daar alles in orde bleek, werd den penning meester een hartelijk woord van dank ge bracht. Het volgende punt der agenda: aanwijzin, van candidaten voor de a s. yerkiezmgen, werd eerst besproken en toegelicht door den voorzitter. Daarna werden met algemeene stemmen aangewezen voor den eersten kwaii- teitszetel de heer dr. Kortenhorst voor den tweeden mej. A. Meijer en voor den derckn den vrijen zetel, de heer C van der met den heer Leesberg, wethouder te Alkmaar^ als plaatsvervanger. Uit de vergadering ging een stem op van vrees voor de candidatuur van den heer Van der Bilt. Van verschillem de zijden werden elders andere candidaten g0Aanmhet slot deed het bestuur de mededee^ lino- dat het zich met den heer Van der Bi.. in verbinding had gesteld, om hem voor een a.s spreekbeurt uit te noodigen Niets meer aan de orde zijnde sloot d, voorzitter met den Christelijken £Toet,onde< dank voor aller medewerking, de vergad. gens- Met de Deensche witte gaat het wat beter Voor de kleine betaalde men van 6—/ 6.30 voor de groote van 3.704.1'0. Vat de tweede soort betreft, brachten de groote on geveer evenveel op als die der eerste soort, de kleine golden ongeveer 5. De meer der-' vraag naar deze koolsoort is oorzaak, dat cle prijzen hiervan eenigszins beter zijn. Aange- voerd werden ruim 53 spoorwagens. Wie dit jaar goed uien heeft geteeld, heett ongetwijfeld een goed jaar. De prijzen daar van war-en en zijn best. Voor wewone nng Diploma behaald. Zuster A. de Vries, wijk\ erpleegster alhier, behaald-e op het examen te Hoorn, het diplo ma voor enquetrice. AUTOBUS-CONCESSIES. Een concessie ingetrokkety Ged. Staten van Noord-Holland hebben m- getrokken de beschikking voor het exploitee ren van een autobusdienst Haarlem—Bever wijk, welke dienst toebehoorde aan den heer, Schweitzer. De reden van deze intrekking is gelegen in het feit, dat de autobussen slecht onderhouden werden en, ondanks verschilien de aanschrijvingen, de ondernemer in gebre- ke bleef zorg te dragen voor een betere ex- ploitatie. Ongegrond verklaarde beroepen. Bij Kon. besluit zijn ongegrond verklaard de beroepen van de directie der Nederl. Spoorwegen en de N.V. Algemeene Transportonderneming te Utrecht tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord-Holland van 1 janui 192/, waarbij afwijzend is beschikt op het verzoek van de directie der Ned. Spoorwegen ten be hoeve van de N.V. Algemeene Transport on derneming om vergunning tot het in werking brengen van autobusdiensten tusschen Alk< maar en Oudkarspel en tusschen Alkmaar en Medemblik van de directie der Ned. Spoorwegen, de Tweede Noord-Hollandsche Tramweg-Maat-. schappij te Amstercam. W. Keetmaa te Win- kel, J. S. Schoorl te Barsingerhorn, de Er^ ven G. Schoorl v NX/inkel, G. C. Barten te Winkel en P. Strijken e.a. te Winkel tegea de beschikking van Ged. Staten van Noord- Holland van 29 Juni 1927, waarbij aan W. Keetman Jr., S Schoorl, G. Schoorl en G C. Barten, tezamen vormende de vennoot- schap onder d< firma Keetman en Schoorl te Winkel, vergunning is verleend tot het in werking houden van autobusdiensten tus schen Winkel en Alkmaar, tusschen Winkel en Hoorn en tusschen Winkel en Purmeroid (op Dinsdag) en waarbij is afgewezen hun verzoek om vergunning tot hei in werking houden van een autobusdienst tusschen Wia< kel en Schagen (op Donderdag); van de directie der Nederlandsche Spoor wegen tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord-Holland var. 27 April 1927, waarbij aan Jb. Bruub tc Wiertngen (Hipoo- lytushoef) voor den tijd van twee jaren ver-* o-unning is verleend tot het in werking hou" den van een autobusdienst tusschen Hippo- gunning is verleend tot het in werking hou den van een autobusdienst tusschen Hip lytushoef (op Wieringen) en Schagen; van de directie der Nederlandsche Spoor wegen tegen de beschikking van Oed. States van Noord Holland van 21 September 1927, waarbij aan de commanoitatrc vcnnootschap hsbusdienst Noord-Hollaud te Auonaar natuurlijk ook een doosje Lakerol, want diemaken de keel zoo ongevoelig bij koud en vochtig weer. Met Lakerol blijft ge iedere kou de baas a I lllvl Uv y tiiivvuvv-j*) 1 i _11 ..nnli uuiu uuhlii -- i.„_j voor eai ucci o- De collecte voor de Generate kas der Ned. herv. kerk heeft opgebracht de som van 115, De 78-jarige heer Z. had het ongeluk, dat de ladder, waarmede hij zich naar den zol- der begaf, onder hem uitgleed en brak. De oude man tuimelde naar omlaag en kwam tot overmaat van ramp terecbt op den earner, waarmede zijn vrouw aan het werk was. Hoe wel ae val ernstig genoeg was, werd bij het ge- neeskundig onderzoek geen bepaal-3 gevaarlijk letsel geconstateerd. Niettemin zal de man er nog wel een heelen tijd „mooi mee zijn.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7