HUDSON en ESSEX 6 cylinder antomobielen GARAGE C. NIEUWLAND - BERGEN (N.-H.) De gtoofste vijsnd van Scharak-lnu. BirBfieffilantf Kunst BBarktberichten vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Den Helder en Allanaar; van de directie der Nederlandsche Spoor- wegen tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord Holland van 29 Juni 1927, waar- bij aan G. Boon te Medemblik vergunning i~ verleend tot het in werking houden van een autobusdienst tusschen Medemblik en Aik- maar. HEILOO. In het verslag van de vergadering der afd Heiloo van den Vrijheidsbond, geplaatst in ons blad van gisteren, staat in den 43sten regel: De bedoeling was: laten we niet onze eigen industrie beschermen, want we zijn een uitvoerend land. Dit had moeten zijn: De bedoeling was: aten we niet a 11 e e n onze eigen, enz. Hedenmorgen werden door notaris de Lange uit Alkmaar alhier geveild drie per- ceelen weiland, eigendom van mevrouw Van der Feen de Lille, gezamenlijk groot 1 HA 72 A. 20 c A. De opbrengst was 5730. Kooper is P. Smit te Heiloo HEEMSKERK. Onze gemeente is in't laatst dezer maand Weer eens een gouden huwelijkspaar rijk, te weten de echtelieden P. Welboren Gz. en Jannetje Schermer. Een derge'ijke langdu- rige echtverbintenis is en blijft een zeldzaam- heid en een nimmer te onderschatten voor- recht. BEVERWIJK. De eerste voor-veiling, die hier ncg nimmer gehouden is, van Li Aug. te leveren bloembol- len belooft op 1 dezer een succes te worden voor de blcemboltenveiling Beverwijk. Ora. zullen 5 millioen stuks Iressen van het soort Imperator, 154 mi'ioen tulpen benevens pl.m. 175 H.L. plantgoed van de allerbeste soor- ten onder den hamer kcmen. HOOGWOUD. Zondagmiddag is afgebrand 'n groote schuur van den heer Ploeg. De voorraad kool, die er zich in bevond is geheel waardeloos gewor- den. Verschillende gereedschappen zijn ver- brand. BEVERWIJK. Aan de veiling Kennemerland werd Maan- dag reeds het eerste bosje rabarbar inge- bracht. De sedert Zaterdagavond ingevallen dooi moge voor d,e liefhebbers van ijs eene teleurstelling geweest zijn immers ze wa ren nu zoo mooi aan de gang. We gelooven niettemin, dat SO procent der bevolking deze weersommekeer van harte heeft toegejuicht Er valt immers, zooals men zoo dikwijls hoort opmerken aan strenge vorst niets Je winnen. Toch was dit voor een enkele tuin- der nog wel het geval. Er werden Vrijdag aan de veilingen voor sommige producten als andijvie, prei en spruiten respectabele prijzen besteed. Per kist, bos en per KG. vonden deze producten respectievelijk voor 2:50, 0 39 en 0.36 grange cpkoopers. Jammer genoeg was hun aantal wat van deze prijzen kon pro- fit-eeren maar gering, de lioofdinbreng „boe- rekool" decide niet in deze prijsstijging. DRIEHU1ZEN. Het bestuur der IJsclub alhier meende het 25-jarig bestaan der vereeniging te moeten herdenken door het uitschrijven van 2 wed- strijden met hindermssen op de "electrisch verlichte ijsbaan van pl.m. 160 M. lengte. Reeds Zaterdagavond was de baan gereed en genoten velen van de ijspret, ofschoon het mistige weer wel eenige afbreuk aan het licht deed. De invallende dooi deed voor de wedstrij- den van hedenmiddag het ergste vreezen Slechts weinige liefhebbers gaven zich op, zoodat een der wedstrijden verviel, doch de andere nog kon worden gehouden. De uit- slag was: le prijs J. Kleirisma; 2e prijs A. de Geus; 3e prijs I J. Veelce. Een talrijk publiek was opgekomen, om het ijsfeest bij te wonen. Dit was gelukldg nogal spoedig afgeloopen, want het vele wa ter op het ijs begon het rijden minder aange- naam te maken, en ook de tent voor versna- peringen moest worden ontruimd Doch de jeugd liet zich niet afschrikken, maar genoot tot den avond toe. Van de ijsclub „Volharding" was een schrijven ingekomen, waarin werd medege- deeld, dat op het verzoek om terugbetaling van een gedeelte der contribute indien er 's winters geen ijs is, afwijzend werd be- schikt. De rekenmg van den penningmeester, den heer K. Zeeman Jbz., werd nagezien en in goede orde beconden. Bij de gehouden be- stuursverkiezing werd herkozen de heer K. Boot, terwijl als nieuw bestuurslid gekozen werd de heer T. Pranger, inplaats van den heer F. van Die wegens vertrek. Besloten werd om indien het weder mocht beginnen te vriezen, eenige plaatselijke wed strijden te organiseeren. Nog werd besloten om tegelijk met de bondskaarten, de toegangskaarten voor de ijsbaan te Oudkarspel mede te geven. Hierna volgde sluiting OUDE NIEDORP. De liefhebbers van schaatsenrijden werden Maandagavond in de gelegenheid gesteld hun hart op te halen. Door het bestuur van de IJsclub alhier was de ijsbaan op het Scharpet electrisch ver- licht. Het ijs was schitterend. Vele personen maakten van deze gelegenheid een dankbaar gebruik. NOORD-SOHARWOUDE. De ijsclub „Nut en Vermaak" vergaderde in ,,Conccrdia". Aanwezig waren met het be stuur 10 person e& DCHAGEW, De Vereeniging tot geldelijke uitkeering bij ziekte, ,.Help U Zelf" te Schageu, ontving in het 4de kwartaal van 1928 305 75 aan contributies, terwijl aan ziekte, in 167 ziekte- dagen 159.68 werd uitgekeerd. Het aantal leden, die recht op uitkeering hadden, be- droeg 7. Volgens het reglement werden er 95 dagen vol geld, is 1.25 per dag uitbetaald. 27 da gen half geld is 0.6214 en 45 dagen kwart- geld van f 0.31 uitbetaald. Maakte samen 167 dagen met 159,68 aan uitkeeringen. Het totaal der uitgaven bedroeg 269 62, zoodat het vierde kw. een batig saldo van 36,13 opleverde. Het aantal leden ver- meerderde met 3, terwijl ook 3 om verschil lende redenen bedankten, zoodat het ledental gelijk bleef, 152. Aan den motorschipper G. Bras te Scha- gen is de levering van basalt voor den polder Hensbroek bij onderhandsche aanbesteding opgedragen. BLOKKER. De heer P. Jong heeft ontslag genomen als marktmeester van de veiling „0p hoop van Zegen", alhier. HOORN. Mevrouw ZwagermanVelt, die vanaf 1923 zitting heeft in den gemeenteraad, heeft als zoodanig ontslag genomen. Opvolger van de S. D. A. P.-lijst is de heer C. F. T. Hendriks ZWAAG. De boerenleenbank alhier hoopt 23 Januari a.s. haar 25-jarig bestaan te vieren. T. B. C.-BESTRIJDING IN NOORD-HOLLAND. Zooals reeds eerder is medegedeeld is ten gevolge van de wijziging van de Rijksvoor- schriften betreffende steunverleening aan de tuberculosebestrijding onder het rundvee in 1928 te Alkmaar opgericht een N.-Holl. Ge- zondheidsdienst, eene vereeniging gevormd door de in N.-Holland werkende provinciale organisaties op het gebied van landbouw, zuivel en veeteelt, die zich ten doel stelt de tuberculose-bestrijding te organiseeren en wel in het bijzonder die veehouders, die de bestrij ding wenschen uit te voeren op grond van de Rijksvoorschriften waardoor zij in het genot worden gesteld van een financieele bij drage van Rijk en Provincie. De afgeloopen wintermaanden is gebleken dat de N.-H. veehouders het ernstig met d" tuberculosebestrijding meenen nu en Rijk en Provinese genegen zijn financieel te steunen. Er zijn thans reeds een 15-tal plaatselijke tu- berculose-bestrijdersvereenigingen opgericht met ongeveer 14000 stuks rundvee, zoodat de deelneming de verwachtingen overtreft De plaatselijke tuberculose-bestrijdersvereen!- gingen die thans zijn opgericht zijn de vol- gende: Assendelft, Berkhout, Midwoud, Oostwoud, Opmeer, Hauwert, Hoogkarspel, Schoorl, Stompetoren, Venhuizen, Wieringer- waard, Uitgeest, de Zijpe Schellinkhout en 2 op Terschelling. URSEM. GROOTE LEGATEN. Wijlen de heer H. Goldschmidt te Parijs heeft aan het Nederlandsch Isr. Jongens Weeshuis en aan het Ned. Isr. Meisjes Wees- huis elk een som van 50.000 nagelaten, vrij van sucessierechten. Voorts hebben andere instellingen nog le- gaten van kleineren omvang ontvangen. DE rILMREGISSEUR POEDOWKIN. Vragen van het Kamerlid L. de Visser over de houding van de regeering. Het Tweede Kamerlid L. L. H- de Visset heeft den minister van justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is""het juist, dat de regeering als voor- waarde voor het toelaten van den bekenden filmregiseur Poedowkin heeft bepaald, dat deze siechts hier te lande kan verblijven, in dien hij uitsluitend optreedt voor de Film- liga, zoodat het belangstdlende publiek de door hem te houden lezingen niet zal kunnen volgen 2. Zoo ja, wat is de reden, die de regee ring tot het nemen van dit zonderlinge be- sluit heeft geleid en heeft zij daarbij niet overwogen, dat deze maatregel bij een goed deel van de bevolking groote verontwaardi- ging wekt en a!s bekrompen en reactionnair wor^+ veroordeeld, terwijl een zelfde mee- ning zich tot ver in het buitenland zal ver- breiden? 11% 1CI9Q zijn te bezichtigen op de Automobiel- tentoonstelling van 11 tot 20 Januari te A dam op STAND no. 22. Vraagt naar Nieuwland dan kunnen wij U persoonlijk de diverse zeer mooi en compleet uitgevoerde modellen toonen (compleet uitgerust met 3 Bumpers, 4 Hydraulische Schokbrekers, 4 wielrem- men, lichtsohakelaar op stuur, jalou- zieen voor Radiateur enz. enz.) 2795.- 2995.— f 4150.— Essex 2 deuren Sedan Essex 4 deuren Sedan Hudson S6dan vanaf 3. Is de regeering bereid oogenblikkelijk maatregelen te nemen, waardoor aan dezen grooten Russischen filmartist, alsnog gele genheid wordt geboden, zijn artistieke lezin gen ook in het openbaar te houden en hem daarvan telegrafisch mededeeling te doen, ten einde daarmede de daad van onbexeefd- heid tegenover dezen kunstenaar, maar ook tegenover zijn volk en den Staat, waartoe hij behoort, zooveel doenlijk te corrigeeren? DE KWESTIE VAN HET MUSEUM- THEATER TE AMSTERDAM. Het Amsterdamsche gemeenteblad van gisteravond bevat een voordracht tot sticn- ting van een Museum-schouwburg achter 't Rijksmuseum, volgens het bekende plan- Staal. De kosten van den bouw zullen bedra- gen f 4.600.000. B. en W.vragen o.m. mach- tiging aan den Raad tot het aangaan van een overeenkomst, waarbij de gemeente onvoor- wruraelijk waarborgt betaling van rente en aflossing van een door de N.V. „Museum- Theater" aangegane geldleening van 4.600.000. UIT DEN RIJDENDEN TREIN GE- SPRONGEN. Gisternamiddag, omstreeks half zes, is te Amsterdam bij aankomst van den trein uit Zaandam een 16-jarig meisje uit de coupe gesprongen, voordat de trein stil stond. Zij geraakte tusschen de treeplank en het perron beklemd. Vermoedelijk heeft het meisje het linkerdijbeen gebroken. Het is per autobran- card van den Geneeskundigen Dienst naar het Binnen Gasthuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. DE ROODVONKEPIDEMIE TE MAASTRICHT. Sedert Zaterdagmiddag zijn zeven rood- vonkpatienten in het ziekenhuis te Maastricht opgenomen .De barak ligt vol. Van elders worden bedden gerequireerd. Elken dag worden nog nieuwe patienten naar het ziekenhuis gebracht. Tot gistermid- dag waren er gister nu al weer 7, zoodat het totaal aantal oatientetv in het hospitaal thans 67 bedraagt. Het grootste aantal patienten zijn kinderen, hoewel ook volwassenen, o.a. een dokter en eenige verpleegsters getroffen zijn. De ziekte heeft echter een goedaardig karakter. Tot nu toe is nog slechts een kind overleden. De burgemeester heeft de bios- coopvoorstellingen voor kinderen tot nader order afgelast. KORTE BERICHTEN. Zaterdag is in het gemeente-ziekenhuls in Den Haag overleden mevrouw De B. v d. T., die Vrijdag in haar woning ernstige brandwonden had gekregen, doordat zij te gen een petroleumkachel gevallen was. Vrouw A. M. P. te Tilburg, die in brand was geraakt vermoedelijk doordat zij te dicht bij de kachel had gezeten, is gister- middag in het ziekenhuis overleden. De bekende Brielsche archivaris en pu blicist, de heer Johan H. Been, zal op Vrij dag 8 Februari den leeftijd van 70 jaar be reiken. Er heeft zich, onder leiding van den burgemeester van Brielle, een commissie ge vormd om hem te huldigen. DE GETEMDE FEEKS. In het Theater Royal te Schagen speelt morgenavond het „Nieuwe Nederlandsche Tooneel", directie Louis Saalborn, het zeer bekende blijspel van Shakespeare „De Ge- getemde Feeks". De hoofdrollen worden vervuld door Louis Saalborn en Magda Jansens. Het mag zeker een gebeurtenis op tooneel- gebied genoemd worden, dat dit groote werk, waarin 45 personen meespelen, in de pro vincie wordt opgevoerd. Dit is alleen mogelijk omdat men in Scha gen over een schouwburgzaal beschikt, die 700 bezoekers kan bevatten en een tooneel heeft waarop dergelijke groote werken com- pieet kunnen worden uitgevoerd. Voor de lage toegangsprijzen verwijzen wij naar de in dit nummer geplaatste adver- tentie. (Een verhaal nit het oude Babylon). Op zekeren avond, meer dan vier dui- zmd jaar geleden, zat Scharak-lnu, of, zooals hij ook werd geheeten, Sargon I, op zijn troon, met somber gelaat. Waar deloos scheen hem zijn macht, hoi het geluk zijns levens, belachelijk de suc- cessen zijner regeering! De hovelingen rondom den troon wis- ten zich geen raad, want niemand ge- lukte het den verstoorden zin des Ko- nings op te vroolijken. „En er is niemand onder u alien," al- dus sprak Scharak-lnu, „maar ook geen enkele onder u, die voor wijs mag door- g°an. Gij alien zijt zeer knap; gij ver- staat de kunst voordeelige verdragen voor den Staat te sluiten. Mijn troepen hebt ge zegevierend weten te leiden en gij hebt met handigheid de koninklijke goederen en met deze ook de uwe weten te vermeerderen. Hiervoor ben ik u dankbaar. Doch wijs, werkelijk wijs is er niemand van u alien." „En hoe zou men bewijs moeten leve ren van die wijsheid," waagde de hof- philosoof te vragen. „Door de beantwoording van de voor mij allergewichtigste vraag", sprak de heerscher. „Maar ik vraag niet gaarne tever- geefs. Wie onder u dusdanig vermetel is te beweren, dat hij voor wij., zou kun nen gelden, die mag d3 vraag, dje ik stellen zal, de vraag, die mij zoo heel bijzonder bezig houdt, beantwoorden. Is echter zijn antwoord er naast, dan valt zb'n hoofd." „En wie zou da nvoor z6o wijs kunnen doorgaan", vroeg nog eens weer de hof- philiosoof, „om de juistheid van het anttwoord vast te stellen?" „Het leven," antwoordde de Koning somber. Toen begon de philosoof zich toch wat onbehagelijk te voelen. Hij besloot in ieder geval nie. deel te nemen aan deze wijsheid-concurrentie. „Machtigste Koning aller Koningen, gij, beveling der heilige moeder Isch- tar," riep hij uit. „Wij alien zijn niet wijs genoeg om iets te kunnen weten, wat gij zelf niet weet. Wist gij het, gij zoudt niet vragen. Ik herinner mij, dat g" een gevangen Egyptenaar in den ker- ker hebt, die voor een zeer wijs man geldt. Laat hem komen en schenk hem de vrijheid, als hij uw vraag vermag op te lossen." Dit voorstel droeg de goedkeuring van den Koning weg en de gevangene verscheen voor den troon. De hof-philo- soof deelde hem mede, wat het hier be- trof. „Ik ben bereid," sprak de gevangene. „Luister!" begon de Koning. „Bij al mijn handelingen blijft ondanks groo- tere sr"ccssen, een schamele rest, die mij onbevredigd laat. Wanneer ik barm- Lartig ben, kleeft er toch ook iets on- barmhartigs aan; wanneer ik liefheb, is ook wat haat aanwezig; wanneer ik tot uj Goden bid, dan bik ik, zonder bet te willen ook tot de demonen der onder- wereld. Begrijpt gij mij? Steeds is bij alles een demon van slecht gehalte aan- wezi", die werkzaam is. Dat nu brengt mij tot vertwijfeling. Bezweer dien demon of noem hem mij, dezen grootste van al mijne vijanden, opdat de toovenaars en priesters hem grijpen en onschaAelijk maken. Wie is het? Spreek! Noem hem mij en gij zijt vrij!" „Ik ken hem," zeide de Egyptenaar, „maar ik kan hem u niet noemen. Ook is er geen toovenaar, hoe sterk ook, die hem zou kunnen overmeesteren." „Laat hij zich aan mij vertoonen," drong de Koning aan, „opdat ik zelf hem doode of door hem gedood worde." „Dezen nacht", sprak de Egyptenaar, „stijgt de zwarte Isis aan 't firmament. Het is de nacht van de onzichtbare maan. Kom, o Heer, in den tempel van Ischatar en gij zult den demon zien, die uw geluk verstoort." Ofschoon de Koning een dapper man was, klopte zijn hart hevig, toen hij om het middernachtelijk uur, alleen zoo als de Egyptenaar ha dgewenscht den donkeren tempel van Ischtar betrad. De opperpriester der godin en de Egypte naar ontvingen hefn en begonnen on- middellijk in de groote nal van den tem pel met de bezwering. De Koning werd binnen een op den bodem afgetteekenden cirkei geleid. De Egyptenaar strooide reukwerk over een kolenvuur. Groen vlamde het vuur op en witij-groene dampen kropen als groo te slangen in de ruimtte rond. Luid bad de Egyptenaar tot Isis, de moeder der goden van zijn land. Plottseling nam de Koning een onder- drukt gedonder waar; de aarde beefde en vanuit de vlammen en de rook voor hem steeg een groote gestalte op. De Koning schreeuwde: „Gruwelijk gezicht! Verschrikkelijke demon, wie zijt ge?" „Uw grootste vijand", klonk donker de stem van den Egyptenaar. De gestalte schreed dreigend op den Koning toe. „Ik zelve!" kreet Scharak-lnu, „ik- zelf ben dat? Maar tot een gruwelijkheid verworden; een demon der onderwe- reld, leeft die in mij! Heilige moeder Ischtar, help mij!" „Dat zijt gijzelfdreunde een stem. „Gij hebt de waarheid gesproken, en hebt de grootte vraag van uw leven juist opgelost. Kom! doodt dezen ande re „ik", vernietig hem, slinger hem weg naar de diepe diepten, waar hij ont- stond!" De Koning stortte zich op zijn demo- nisch evenbeeld. In dit oogenblik werd hij wakker. Alles was stellig een droom geweest. De Egyptenaar stond v66r zijn troon; de hovelingen bevonden zich er eveneens en de hof philosoof zeide juist tot den Egypttenaar: „De vraag des konlngs is moeilijk op te lossen." „Wat is er gebeurd?" riep de Koning uitt. „Ik was zooeven toch in den tem pel van Ischtar?" Toen glimlachte de Egyptenaar. „Neen, grootmachtige, gij waart hier en het is nog geen minuut geleden, se dert gij uw vraag steldet. Maar Isis, de heilige moeder, was haren dienaar ge- nadig. Gij waart gedurende een onder- deel van een menschelijk oogenbiik bij u zelven. Gij kent nu uw grootsten vij and. Bij al uw handelingen, vergeet het niet, moet gij trachten het allereerst de zen vijand tte overwinnen!" Scharak-lnu bewaarde geruimen tijd het stilzwijgen. Dan echter rees hij om- hoog, trad op den Egyptenaar toe en sloot hem in zijn armen. "Gij zijt mijn broeder voortaan, wijze man! Ik heb het antwoord, dat gij mij gaaft, begrepen." Van dezen dag af moet er op den gan- schen aardbol geen heerscher en geen wijze meer geweest zijn, die wijzer dan Scharak-lnu, dt groote Koning der Ko ningen, was. ALKMAARSChE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 14 Jan. 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.60—/ 2.80; Boerekool per 100 struiken 0.3D—3.30; Gele Kool per 100 K.G. 1.30—/ 3.40: Groene Kool per 100 stuks 2.10—/ 4.30; Prei per 100 bos 0.706.10; Pieterselie per I0O bos 9.50—/ 11Roode Kool per 100 K G. 1.60—/ 7; Selderie per 100 bos 150— 5.30; Spruiten per 100 K.G. 3 30— 23.50; Uien per 100 K.G. 3 40—8 20: Wit of le s. per 100 K.G. 16—/ 24; Wit- lof 2e s. per 100 K.G. 4—/ 12. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL, PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Jan. 1929 Op de ho den gehouden aardappelenmarkt waren de 2O70^H°LVeran d Aanvoer 2 ladingen, PURMEREND, 15 Jan. 1929. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 22 st. kl. Fabriekskaas 47.50; 5 st kl. Boerenkaas 49; in totaal 25 stapels, wegende 25030 K.G, Handel vlug; 753 K.G. bo ter 2.25—/ 2.50 per K.G. Vee. 366 Runderen, w.o. 225 vette 0.75 1.05 per K.G., hande.i matig; 118 melk- en geldekoeien 120350, handel stug; 23 Stieren; 19 Paarden 80—/ 200, handel stug; 11 Vette kalveren 1.4J—1.60, han del matig; 191 Nucht. kalv. v. d. slacht 12 42; voor de fok 16—/ 30, handel vlug; 529 Vette Varkens, voor de zout 0.65 0.69; voor de slacht 0.68—/ 0.72, per K.G., handel vlug; 27 Magere Varkens 2036, handel stug; 47 Biggen 12 20, handel stug; 701 Schapen (vette) 20 46; Overhouders 20—/ 28, handel vlug; 30 Zwanen 6; 15 Bokken; Kippen- eieren 78.50; Eendeieren 7; Piepkui- kens 1—/ 2.75. Eierveiling. 133 Eendeieren a 7.50: 11780 Kippeneieren a 7.20—/ 8.90; 891 Kippeneieren b 6.70—/ 7.10. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Jan. 1929. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. 3.508; Roode Kool 2e s. 3.207Gele Kool le s. 2A0—f 5 20; Gele Kool 2e s. 2.104.10; Deensche Witte Kool le s. 4.40—/ 6.30; Deensche Witte Kool 2e s. 4.30—/ 4 60; Uien 11.60-/ 12.50; Grove 8—/ 10.30; Drielingen 7.30—/ 10.10, alles p. 100 Kilogram. Aanvoer: 88000 K.G. Roode Kool; 77000 K.G. Gele Kool; 65000 K.G. Deensche Witte Koo:l en 5500 K.G. Uien. WARMENHUIZEN, 14 Jan. 1929. Roo de Kool le s. 4—/ 7.70; Roode Kool 2e s. 2.806.50; Gele Kool le s. 4 60 5.10; Witte Kool le s. 4.10—/ 6.40; Witte Kool 2e s. 3.80; Drielingen 11 20; Uien 11.20—/ 11.40; Grove Uien 9.70. Aanvoer: 40200 K.G. Roode Kool; 180G K.G. Gele Kool; 32400 K.G. Witte Kool; 1275 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 14 Jan. 1929. Uien 11.6011.70; Drielingen 10 80 10.90; Grove Uien 1010.40; Roo de Kool 3.208; Doorschot 37.20; Gele Kool 2.30—/ 5; Deensche Witte Kool 4.30—/ 6.10; Doorschot 44.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 8000 K.G. Uien; 63600 K.G. Roode Kool; 22400 K.G. Gele Kool; 37000 K.G. Deensche Witte Kool. PURMEREND, 14 Jan. 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken" Aardaopelen 1.07 per zak, 25 K.G.; Witlof 7—/ 24 per 100 K.G.; Roo de Kool 1.40—/ 9.20 per 100; Witte'Kool 18.40 pc-r 100; Savoye Kool 0 80— 3.40 per 100; Spruitkool 0.70—/ 3 70 per 15 K.G.; Boerekool 0.20—/ 0.55 per 10 K.G Andijvie 2.10 per 100 krop; Wor- telen 0.40-/ 0.60 per 25 K.G.; Uien f 7 9.10 per 25 K.G.; Prei 9.20—/ 21.9C per 100 hos; Winterjan 17.70—/ 26.50 per 100 K.G. ZAANDAM, 14 Jan. 1929. Veiling Ver. ,,De Zaanstreek". Andijvie 1.601.70 per kist; Peen (losse) 1.50 per kl. kist; Pie terselie 1015 cent per bos; Selderie 13 cent per bos; Prei 1216cent per bos; Uien 5V* cent per pond; Citroenen 2.50 per 100; Sinaasappelen 3 per 100; Boerekool 0.500.90 per kist; Gele Kool 754 cent per stuk; Roode Kool 3548 cent per stuk; Zure appeien 1215 cent per pond; Zoete appelen 2e s. 3548 cent per pond; Kastan- ies 15 cent per pond; Lof 1254 cent p. pond; Peen 1.30 per zak; Spruiten 10 cent per pond. BEVF.RWIJK, 13 Jan. 1929. Coop. Tuin- bouw: De Vrije rGoetifen en Fruitvei'ing. B'efen 56 cent; Spruitkoo1 1418; Wit lof 15—20 cent per K.G.; Spruitkool 3—10 cent; Groene kooltjes 1—354 cent; Boere kool 1—3 cent; Knollen 26 cent per stuk; Soepgroenten 7—16 cent per bos. v Voor het in December vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden-ve.-eeniging in Nederland gehouden Mercurius-examen in de Diiitsche handelscorrespondentie, slaagde onze plaatsgenoot de h-er Jac. Rooker Az. INLIJVING. Op 16 Januari a.s, zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1929 plaats heb- ben. HEER-H 0 GO WAARD. Loop der bevolkin^ in 1928. Op 1 Januari 1928 bedroeg de bevolking de zer gemeente 1266, waarvan 669 mannen en 597 vrouwen. In den loop van het jaar bedroeg het aantal geboorten: 26 m. en 32 vr., ves^ging 46 m. en 32 vr., vermeerdering 72 m. en 64 vr. Vermin- derd door: overlijden 8 m. en 5 vr., door ver trek 42 m. en 51 vr., vermindering met 50 m. en 56 vr., totale vermeerdering 22 m. en 8 vr. Het aantal ingezetenen bedroeg op 1 Jan. 1929 691 m. en 605 vr. is 1296, huwelijken 7, -Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is in de plaats van den heer P. Muye die vertrokken is, benoemd tot Correspondent van de Arbeidsbemiddeling de heer E. A. Tros, volontair ter secretarie alhier en wonende te Hoorn. Door het Algemeen Burgerlijk Armbe- stuur werd dezer dagen aan verschillende arm- lastigen een extra mud kolen verschaft. Door het toenemend aantal leerlingen aan de R. K. school, mede in verb-,id met de nieu- we leerlingenschaal, komt er met ingang van 1 Mei 1929 een vijfde leerkracht met verplich- te hoofdakte. Niettegenstaande het Zondag en Maandag {link gedooid heeft. werd er in den polder gis- termiddag nog druk schaatsen gereden. Zon dag stoiid er overal fhnk water op het ijs, dat Maandagmorgen geheel verdwenen was. Op de Dringsmeer (ondergeloopen land) had het be stuur van de ijsclub electrisch licht laten aan- brengen, zoodat bij avond zeer goed kon gere den worden en waarvan door velen nog ge bruik werd gemaakt. Het ijs was daar voor een ieder gratis toegankelijk. if BUDAPESTER STRIJKKWARTET. Wat de bladen van dit kwartet zeggen? Handelsblad: Dit ensemble behoort ontegenzeggelijk in een adem genoemd le worden met de beste kwartetten, die in latere jaren de sympathie en waardeering van ons publiek hebben ver- worven. Nieuwe Rotterdamsche Crt,: Dit prachtige musiceeren vol beheerscht tem perament, van diepe muzikaliteit doortrokken, heeft blijvende indrukken achter gelaten. Bij de eerste ensembles van dezen tijd moeten de Budapesters met eere genoemd worden. Nieuwe Crt.: Het Budapester strijkkwartet is voor ons het allerbeste strijkkwartet van den tegen- woordigen tijd, Aan hen die van meening zijn dat het kwar tet slechts moderne werken zou spelen kan verklaard worden dat men kwartetten geeft van Schubert, Beethoven en Tschaikowsky. En aan alle bezoekers wordt het verzoek gerioht, de kunstenaars, wanneer ifj he'; podium betre- den, staande te verwelkomen. A. K.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8