I .uchfvaart L. FRANKEIiBEHG. ALKMAAR. ICerk en scfteeS Onze it©i®ifiira. Binnenland tensfeldt Slaghek heeft toegevoegtf ter vefge makkelijking. Hij is gehuwd met een Italiaansche Nicolis di Robilant, een bekende Turijnsche familie. Uw veronderstelling, dat „Fabbri" mn>- schien ook duidt op een afstamming van Smids, is derhalve, h'oewel aardig bedacht, niet juist." POLEN. DE LAATSTE NOT A VAN LTiWINOF. Na van den eersten schrik bekomen te zijn blijkt ae ijooische pers in de jongste nota van Litwinof toed ook nog wat goeas te ont- dekken: nog nooit, schrijlt zij, neeft Moskou zich zoo vredelievend ten aanzien van Roe- menie uitgelaten en ook de toespeling op een bemiddelaarsrol van Polen tusschen Mos kou en Boekarest wordt begroet. De pers meent verder, dat het nu van de bekwaam- heid van de Poolscne regeenng afhangt, welk gebruik zij van het Moskousche aanooa weet te maken. EEN REDE VAN ZALESKI. In de comnnssie voor buitenlandsche za- jten van cen Landdag heJt minister Zaleski gisteren een uiteenzetting gegeven over ac- xueele poiitieke vraagstukken. Omtrent het geschil met Litauen verzekerde de minister dat Polen een geduldige en logische politiek zal blijven volgen en naar goede betrekkin- jen met den buurstaat zal blijvdn streven. De betrekkingen met Duitscnland zijn in een stadium van normaliseering. De onder- teekening van een honderdtal overeenkom- .5ten is aaarvan een bewijs. Niettemin gaat de toenadering moeilijk en stuit op aanmer- kelijke bezwaren. Vervo»gens herhaalde de minister dat de openbare meening in Duitschland onvol- doende en onjuist is ingelicht over den wer- kelijken toestand van de Duitsche minderhe- den in Polen en schijnt te vergeten dat er in Duitschland een stellig even talrijke Pool- sche minderheid woont dan de Duitsche in Polen en dat deze laatste er beter aan toe is dan de eerste. De minister verklaarde zich overtuigd dat een objectieve bespreking van deze zaak in den Volkenbond de misv.rstan- den op dit stuk tusschen Duitschland en Po len zal helpen ophelderen. Zaleski zeide mitsdien ingenomen te zijn met de belofte van Stresemann te Lugano dat hij voor een algemeene beperking van de minderheidskwesties in den Volkenbond het initiatief zal nemen. Ten slotte verzekerde de minister dat Po len de tot standkoming van een handelsver- drag met Duitschland, 't w.lk de wederzijd- sche belangen gelijkelijk behartigt, van harte wenscht. NOORWEGEN. DE VERLOVING VAN DEN KROONPRINS. De verloving van kroonprins Olaf van Noorwegen met prinses Martha van Zweden wordt thans officieel bevestigd. De, kroon prins was incognito te Stockholm aangeko- men en begaf zich met een taxi naar de wo- ning van prins Karel, de broeder van den Koning. Tegen den middag heeft het bruidspaav vervolgens een bezoek aan den koning en den kroonprins gebracht. De datum van de brui- loft is nog niet vastgesteld. Ze zal wellicht nog dit voorjaar plants hebben. Koning Haakon van Noorwegen heeft in zijn pa'eis de leden van het kabinet in kennis gesteld met de verloving. De ministers verklaarden hun toestemming aan de verloving te kunnen hechten, hetgeen volgens de Noorsche grondwet noodzakelijk is. De ministers begaven zich vervolgens naar het Storting waar de minister-president de verloving officieel ter kennis van de leden bracht. De verloving van den kroonprins is in ge- heel Noorwegen met vreugde begroet. Te Oslo wordt druk gevlagd in bijzondere edities brachten de bladen het heuglijke nieuws ter kennis van de bevolking. Kroonprins Olaf is 2 Juli 1903 geboren; prinses Martha van Zweden 28 Maart 1901 Haar oudste zuster Margaretha is gehuwd met prins Axel van Denemarken, haar jong ste zuster Astrid is de echtgenoote van den fJelgischen kroonprins. ZUID-SLAVie. DE DICTATUUR. Kroatische bladen verboden. „De burgerlijke club". Te Agram zijn de grootste Kroatische bla den „Rijec" en „Narodni Val", organen van Raditsj, voor de derde maal geconfiskeerd Zij zullen overeenkomstig de wet op de druk- pers thans geheel worden verboden. De gc- wezen nationaal-radicale en Servisch demo- cratische partij hebben bij de prefectuur te Belgrado een verzoek ingediend te mogen blijven bestaan. De laatste onder den naam van „Burgerlijke club". AFGHANISTAN. DE NIEUWE TOESTAND. Hevige gevechten in de voorsteden van Kaboel. Sir Francis Humphreys de Engelsche ge- Zant te Kaboel heeft gistermiddag naar Lon- den geseind, dat ernstige gevechten aan de grenzen der voorsteden geleverd worden tus schen Saquao's troepen en de soldaten van den nieuwen koning Inayatoella. De positie van den nieuwen koning. Het is nog in het geheel niet zeker, dat de rebellenleider den koning, die onmiddellijk na den troonsafstand van Aman Oellah -- Maan dagmiddag 12 uur gekroond is, zal erken- nen en in elk geval schijnt hij Kaboel te wil- len bezetten met zijn troepen om dan nader over den regeeringsvorm te onderhandelen Ook van de Sjinwari's in net Noorden is niet bekend of zij Inayat Oellah zonder meer zullen erkennen. De gezant heeft er nog bijgevoegd, dat hij met hetg eheele mannelijke personeel van de legatie op zijn post blijft, en voorloo- Eig van geen van beide partijen last heeft ge- ad. Een persgesprek Mohammed Amin khan, de Afghaansche gezant te Berlijn, heeft in een persgesprek eenige mededeelingen gedaan over de gebeur tenissen in zijn land. De veelbesproken verordening tot het af Khaffen van den sluier der vrouwen is vo1- gens hem nimmer in werking getreden. Af- 1 ghanisfan zal den weg naar voorultgang niet verlaten; de hervormingen zullen worden uit- gevoerd, waarbij met de bestaande toestan- den rekening zal worden <?ehouden. Het tele- foon- en telegraafnet zullen worden uit- breid, ook een spoorweg zal worden aange- legd, Al deze dingen zijn echter binnenland sche aangelegenheden van Afghanistan. Koning Inayat Oellah heeft vroeger ten gunste van zijn broeder afstand gedaan van den troon, waarop hij recht had. Hij is 41 jaat oud en stond tot nu toe aan het hoofd van den eeredienst, ook was hij bevelhebber van het Afghaansche leger. Hij heeft dus, zoowd op het gebied van het binnenlandsche bes^ur als van de verdediging de noodige opleidTng genoten. De omwenteling in Afghanistan is in geen enkel opzicht toe te schrijven aan invloed van andere staten; het beste bewijs hiervoor is het verzet door de met een religieus fanatisme be- zielde volksstammen tegen de plannen van Aman Oellah. Deze gedeelten der bevolking zullen nimmer vreemden invloed dulden Ook in de toekomst wil Afghanistan geheel onaf- hankelijk van het buitenland blijven. Wie is de nieuwe koning. De nieuwe koning was vroeger de vertrou- weling van zijn vader Habib Oelloh. Toen na de vermoording van Habid Oellah zijn zoon Aman Oellah den troon besteeg, werd Inayat Oellah drie iaar lang in strikte afzondering gehouden. Zijn beide broers traden als minis ters op, maar hij moet zich nooit met politiek hebben ingelaten. Men beweert, dat hij het vertrouwen van de Moellahs bezit. De ver- houding.tot zijn afgetreden broer Aman Oellah moet vriendschappelijk zijn. Een oproep van den nieuwen koning Uit Kaboel wordt via Cairoaan Vaz Dias gemeld, dat de nieuwe koning, Inayat Oellah een oproep tot het volk gericht heeft, waarin wordt aangekondigd, dat de regeering het land volgens de oude regelen zal besturen en dat de hervormingsbesluiten van Aman Oellah zullen worden ingetrokken. Alle offi cieren van het Afghaansche leger hebben den eed van trouw aan den nieuwen koning ge- zworen. Aman Oellah heeft zich verplicht, zich niet meer in de politiek te mengen en in de eerste vijf jaar niet naar Afghanistan terug te keeren. Waar zit Aman Oellah? Een later telegram uit Pesjawar meldt, dat de toestand in Kaboel hoogst verward en on zeker is. Het is zelfs niet eens zeker, dat Aman Oellah naar het Zuiden vertrokken is en een bericht meldt zelfs, dat hij nog te Ka boel zou zijn om de stad te helpen verdedigen tegen de rebellen van Saquao, wien het hoofd- zakelijk slechts om buit te doen zou zijn Saquao zelf is nu de gelegenheid schoon is, misschien geneigd om te trachten in troebel water te visschen, maar de groote meerder- heid zijner aanhangers zijn gewone roovers bij wie godsdienstige noch noli'tieke beweeg redenen aanwezig zijn. Het gerucht van Aman Oellah's aanwezigheid in de hoofdstad wordt zijdelings uit Kandahar bevestigd, waar hij noch per vliegtuig, noch per auto is aangekomen en evenmin heeft iemand hem onrierw:g ontmoet, zoodat zijn verblijfplaats ten minste onbekend is. De indruk te Parijs In het onverwachte aftreden van Aman Oellah ziet men in poiitieke bringen te Parijs het wer kvan het departement van buitenland sche zaken te Londen. Men gelooft in het al- gemeen dat de Britsche invloed in Afghani stan door de jongste gebeurtenissen belang- rijk versterkt is. De meening in Engeland. De Engelsche bladen van Dinsdag publi- ceeren in aansluiting aan het korte bericht van het Afghaansche gezantschap over het aftreden van koning Aman Oellah ten gun ste van zijn ouderen broer Sirdar Inayat Oellah uitvoerige overzichten van hun diplo- matieke medewerken over de oorzaken, die tot dit aftreden hebben geleid. Aan het defini- tieve besluit van Aman Oollah af te treden wordt niet meer getwijfeld. Een der voor- naamste redenen voor het aftreden ziet men in den eischen der opstandelingen, dat Aman Oellah zijn vrouw wegens haar steun aan de hervormingen zou verbannen. Op dit punt schijnt elke overeenstemming onmogelijk te zijn geweest. De nieuwe koning Inayat Oellah is een on- voorwaardelijke aanhanger van het handha- ven van het Mohamedaansche karakter van Arghanistan. Over het algemeen nemen de bladen bij de beoord-eeling van deze gebeurtenis een ge- reserveerde houding aan, doch zij zijn er al gemeen van overtuigd, dat in Afghanistan eindelijk de rust zal terugkeeren. Van Kanda har uit zal Aman OePah zich naar Quetta begeven, daar na zijn aftreden zijn veiligheid niet meer verzekerd is. Men verwacht, dat Aman Oellah zich naar Eurona zal begeven De „Times" houdt zich in een hoofdartikel bezig met de staatsrechtelijke gevolgen van het aftreden van koning Aman Oellah en meent, dat men den toestand moet nemen, zooals deze is en slechts hopen, dat de troonswisseling een vooruitgang zal beteeke nen en dat, overeenkomstig de verklaringeo van de nieuwe rege°ritig. geen verandering zal komen in de verhouding tot de Europee- sche mocendheden. Het is bovendien moge lijk, dat de nieuwe koning Inavat Oellah zich een groote mate van onafhanke1ijkhp'd van zijn advPevrs verschaft en een compromis weet te vinden tusschen de conservatieve vij- andinheid te^en alle moderne aangelegen heden en het ultra-mod=Tni=me van zijn broer, .Aman Oe11ah heeft ondervonden. dat hii niet aa.nHen b°zit van een Kemal Pasha. Wat echter zijn fouten ook mogen •din. hij hee*t ne'pe'd in epn G^k, die elke Eurooeaan van belang zal achten. Onder de ionge mencatie van Afghanistan zal ziin daad zeker kiemen dra^en. Aman Oellah iro^e Afmhar|i-tan voor altiid verla ten, de geestehikheid moge hem voor de laat ste maal gezien hebben. zijn hervormingen zullen echter nog lang hun aandaeht vragen HE1 VERDRAG VAN KELLOGG IN DEN SENAAT Coolidgi acht ongewijzigde aan- neming zeker. Uit Washington wordt gemeld, dat presi dent Ccolidge als zijn overtuiging heeft uit- gesproken, dat het verdras van KH'ogg zon der een amenaement door den Senaat zal wor den aangenomen Daarmee zou dan de groot ste poiitieke gebeurtenis van zijn president- schap, zeide Coolidge verder, haar beslag gekregen hebben en de wereldvrede zou vrij- wel verzekerd zijn, want niemand zou dan nog kunnen beweren dat de Ver Staten naar uitbreiding van macht of grondgebied streef- den, waaruit vanzelf volgde dat zij geen en- kele imperialistische politiek van eeniger an- deren staat zouden steunen, ook niet zijde lings. Als de ratificatie nog voor 15 Maart zou plaats hebben, zou de president met een gelukkig gevoel tot het ambteloos leven weer- keeren. Het verdrag aangenomen Een nader telegram uit Washington meldt, dat het Kellogg-pact zonder voorbehoud met 84 stemmen tegen 1 (die van Senator Blame) is aangenomen. Voor de stemming las senator Borah een rapport van de commissie van buitenlandsche zaken voor, waarin gezegd werd, dat het ver drag op geenerlei wijze het recht van ver dediging der eigen veiligheid aantast. De commissie neemt voorts aan, dat de Monroe- leer als deel van de verdediging van het land en van het systeem van verdediging der we- reld beschouwd wordt, maar uitdrukkelijk wordt vastgesteld, dat dit niet als voorbe houd voor het verdrag van Kellogg be- schouwt dient te worden. WEER EEN VROUW AAN HET HOOFD VAN EEN BELANGRITK STAATS- DEPARTEMENT. Miss Frances Perkins, de vrouw, die haar carrierre gebaseerd heeft op het beginsel, dat betere arbeidsomstandigheden een beter volk maken, is benoemd tot hoofd van 't staats- departement van arbeid. Zij is de derde vrouw, die in den staat New York een be- langrijke fumctie bezet. lfoor finantieele aange legenheden wende men zich tot de FIRMA DE LANGE DE MORAAZ, Langesfr. 49teAlkmaar, telefoon no. 120, geves- ftigd sinds 1808 s- ST A ATSLOTERI J. SCHRIJFMACHINES, Linten, Carbon, Gum, Doorslagpapier, Copyhouders. DE POSTVLUCHT JAVA-NEDERLAND. Te Bagdad aangekomen. De P.H.-A.E.N. is gisteren om 7 u. 10 plaatselijken tijd te Bender Abbas gestart en tc 11 u. 20 in Boesjir aangekomen, vanwaar het vliegtuig om 12 u. 11 vertrokken is met bestemming naar Bagdad. Om 17 u. 16 is het daar aangekomen. Alles was wel aan boord. Indien te Konstantinopel uit de weerbe- berichten mocht blijken, dat door slecht weer vertraging op de verdere Europeeschc route te verwachten is, zal men de post per trein naar Amsterdam zenden, om de verkregen belangrijke tijdwinst van deze tot nu toe voorspoedige reis niet ongedaan te maken. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de school te Westerland is benoemd mej. M. S. A. Glasen te Den Helder, in de plaats van Mej de Snaijer, die inmiddels weer is vertrokken. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school te Rolde (Dr.) hebben zich 85 sollicitanten aangemeld. Het aantal sollicitanten voor de vacan- te betrekking van onderwijzeres te Woudri- chem bedraagt ruim 70. Ds. J. Ijzerman te Heemskerk heeft be- dankt voor het beroep naar de herv. gem. te O. en N.-Wetering. Tot predikant bij de herst. evang. luth gem. te Den Helder is beroepen ds. P. H. Borgers, evang. luth. pred. te Monniken- dam. De gemeente Halsteren heeft reeds weer een nieuwe secretaris in de plaats van den vorigen functionnaris, over wiens ontslag zoo veel te doen is geweest. Benoema is nu de heer Bertens, die eenzelfde functie vervult te Oisterwijk. DE KRAKATAU. Aneta meldt uit Bandoeng: De vulkanolo- gische dienst heeft een telegram ontvangen over nieuwe werkzaamheden van den Kraka- tau. Zaterdag om 12.53 begonnen deze en zij duurden tot Zondagochtend. Er wtrden 75 erupties geconstateerd, waarvan de hoogste 100 M. was, en verder vele knallingen en bevingen. Dr. Stehn, de leider van den dienst is er heen vertrokken. AL WEER VERDUISTERINGEN. De boekhouder van het waterleidingbe- drijf te Djoejakarta heeft in den loop van 1928 een bedrag verduisterd, dat tot dusver vastgesteld is op f 21.000. Eenn nader ac- countantsonderzoek is ingesteld. Het voor- loopig onderzoek geeft den indruk, dat het bij het waterleidingbedrijf een warboel is. REGENS EN BANDJIRS. Op Lombok. Een zeer zware bandjir van de Dodokanri- vier in West-Lombok heeft op 12 Januari een der pijlers van het groote aquaduct te Dodo- onderspoeld. De watertoevoer is onmogelijk geworden. Een 1400 bouws sawah zijn hier- door van water verstoken. Tijdelijke voor- ziening is waarschijnlijk onmogelijk. En op Bali. Op Zuid-Bali zijn in den nacht van 11 op 12 januari zeer zware regens gevallen. Te Den Passar is de Badoengrivier, die door de kotta stroomt, buiten haar oevers getreden en het laagste deel van D:n Passar is on- dergeloopen, evenals het slachthuis. De weg van Den Passar naar Koeta is gedeeltelijk ondergeloopen. Menschenlevens zijn niet te betreuren. BRANDEN. Gisteravond brak te Oeffert brand uit in de kapitale boerderij, bewoond door Jilezen, en toebehoorende aan de Eerw. Kruisheeren te St. Agatha (gem. Cuyk). De boerderij werd in den asch gelegd, veel vee kwam in de vlammen om, o.a. twee paarden, vier koeien en twee varkens. De brandweer uit de omgeving, waaronder ook de stoomspuit van Boxmeer konden niets uitrichten De wind was gunstig, daar anders het klooster in ge- vaar zou hebben verkeerd. De oorzaak van den brand is nog onbekend. De schade loopt in de duizenden. Gistermiddag is te Bemmel afgebrand de woning van den heer D. Oorzaak onbe kend. Alies was verzekerd, behalve een tiental fietsen, die mede een prooi der vlammen wer- den. Gisteravond. is een felle brand uitgebro- ken in het dubbel woonhuis, bewoond door de gezinnen de Groot en Schuitemaker aan den Vcurschen straatweg bij de grens van Voorburg. De brand is door onbekende oozaak ont- staan op den zolder van de Groot. Men ver- moedt dat een petroleumlampje te dicht bij een houten beschot heeft gehangen. De bewoners van de verbrande huisjes konden de kinderen, die reeds sliepen, nog tijdig in veiligheid brengen. Van de inboe- dels, die zeer laag verzekerd waren, kon maar weinig worden gercd. DOOR HET IJS GEZAKT. Op de Weerpadsloot te Oostzaan zakten bij een brug 8 a 10 kinderen door het ijs. Het mocht gelukken de kinderen weer op het dro- ge te brengen, hoev/el men nog eerst in het onzekere verkeerdt of er nog meer kinderen in het ijs waren gezakt. SNEEUWSTORM. Gister woedde in de omgeving van Gronin- gen een krachtige sneeuwstorm met Z.O. wind. De sneeuw ligt reeds eenige d.M's hoog. Tengevolge van de :agendc sneeuw is een ernstige stagnatie ontstaan in tram-, autobus- en treinverkeer. Vannacht om 2 uur woedde de storm rog onverminded voort. REVOLUTION AIR SOCIALISTISCHE PARTIJ. Naar verluidt is tusschen de leiding van het Rev. Soe. Verbond, onder leiding van Sneevliet, eenige revolutionnair socialistische groepen onder leiding van Stenhuis en eenige vereenigingen, vroeger afdeelingen van de Socialistische Partij, overeenstemming oe- reikt en zullen zij zich tezamea .vereemgen in een Rev. Soc. Partij. UNIE VAN UTRECHT. Prinses Juliana zal de herdenking van d< tot standkoming van de Unie van Utrecht in het groot-auditorium van de rijks-universi- teit te Utrecht en de -pening van de St. Mi- chaelskppel in den Domtoren op 23 Januan a.s. bijwonen. KQOS SPEENHOFF. En zijn guXtaat Wij lezen in het Hbl.: Zoo is het drama gebeurd: De dichter- zanger J. IT. Speenhoff had hier gezongen, kon nog net het treintje naar Haarlem halen, nam een taxi, vlijde zich in het vehikel neer, legde zijn guitaar aan zijn rechterzijde! Tot hij op het Damrak plotseling met een schok van de zitplaats viel, de heer Speen hoff, alsmede diens guitaar. De taxi was in botsing gekomen met een gemeentelijke auto bus, komende uit de richting van het Stadons- plein; de passagiers kwamen met den schrik vrij. Later oemerkte de dichter-zanger, dat zijn trouwe kameraad, de guitaar, belangrijk in klank had ingeboet. Daar dit, naar het oor- deel des heeren Speenhoff, door een gemeen telijke autobus was veroorzaakt, requestreer- de hij aan het college van B. en W. van Am sterdam. In dat verzoekschrift wijst adressant er op, dat zijne bruid hem indertiid, zes-en-twinbg jaren geleden, de guitaar schonk; dat de bot sing aan het instrument den zilveren, mooiea klank ontnam en hij „het edelachtbaar col lege beleefd verzeekt, hem, voor het geleden- verlies, een schadevergoeding toe te kennen van 80." Ziehier de ware historie van de guitaar van J. H. Speenhoff Sr.! IN HET RUIM GEVALLEN. Men heeft gistermiddag den 32-jarigeft as- sistent-controleur van de R 'tterdamsche Havenreserve, den heer A. J. J. Robben, dood in ruim 2 van het s.s. „Alhena", dat in de Maashaven ligt, aangetroffen. Vermoed wordt dat hij door de gladheid achterover in het ruim is gevallen. Het ongevaTis door nie mand waargenomen. DE CRISIS IN HET LEGER DES HEILS. Een weigering van generaal Booth Mevr. Bramwell Booth is gisteren van Southwold naar Sunbury gereden en heeft den hoogen raad van het Leger, die daar ver- gadert, het antwoord van den leider op de be kende voorstellen, overhandigd. De raad heeft het antwoord in een lange zitting, die slechts om 5 uur even onderbro- ken werd, in behandeling genomen. Ook is het antwoord niet openbaar ge- maakt, maar uit de lange discussies gelooft men te mogen afleiden, dat de generaal of botweg geweigcrd, of tenminste ingrijpende tegenvoorsteT en gedaan heeft. Men meldde gisteravond nog uit Londen aan de N. R. Crt.: Hedenmorgen werd officieel bekend ge- maakt, dat verscheidene officieren van het Leger des Hells in Engeland en elders een anoniemen brief hadden ontvangen, waarin zij werden uitgenoodigd aan het hoofd van den staf van het leger, commandant E. J. Higgins, te verzoeken, bij den hoogen raad aan te dringen op het eindigen van de actie, nu er kans bestaat op een algeheel herstel van generaal Booth. De indruk, die geves- tigd is, alsof deze actie van het hoofd van den staf zelf zou zijn uitgegaan, is evenwel volkomen onjuist. BURGEMEESTERSVACATURE TE DEVENTER. Een adres, van meer dan dritduizend handteekeningen van inwoners van Deventer voorzien, is volgens de Tel. den minister van binnenlandsche zaken gezonden, waarin ver- zocht wordt den oud-wethouder mr. H. F. de Boer, jhans te Den Haag wonende, tot bur- gemeester van Deventer te willen benoemen. DE BIJ DEN HELDER GESTRANDE BOOT. Sedert eenige dagen is men bezig met het opruimen der versperringen, welke het op den dijk bij Den Helder in den nacht van 23 op 24 Nov. 1.1. gestranae Grieksche stoom- schip „Eugenia" beletten wederom vlot te ko men. De onderhandelingen met Waterstaat waren oorzaak, dat eerst thans, circa zes we- ken na de stranding, een nieuwe poging kan worden gedaan, zegt de Tel. Een staf van ongeveer vijftig man is thans aan het werk om oij laag tij de steenen los te werken en naar boven te brengen. De hijschinrichting der „Eugenia" brengt deze steenen naar oe andere zijde van het schip, waar zij op het talud van den dijk worden gedeponeerd. Het bergingsvaartuig ,vDolfijn" van de firma Wijsmuller is ter plaatse, even als een duiker dezer firma, die de steenen onder water loswerkt en omhoog brengt. Te- geiijkertijd wordt aan voor- en achterschip met bokken gewerkt. Men rekent twintig da gen noodig te hebben voor het opruimen der steenen; daarna zullen opnieuw pogingen worden gedaan om het schip vlot te brengen. DE NEDERLANDSCH-BELGISCHE ONDERHANDELINGEN. Naar de Tel. verneemt, heeft de Belgische regeering aan de Nederlandsche regeering een nota doen toekomen, die nieuwe voorstel len bevat betreffende de herziening van hb Verdrag van 1839. Nadere mededeelingen wenschte men aan het ministerie van buitenlandsche zaken al- hier niet te verstrekken. OVERTREDING LOTERIJWET. De Hooge Raad heeft Maandag verwor- pen het cassatieheroep van een bleekpoeder- fabrikant die door de rcchtbank te Arnhem was veroordeeld tot 25 gulden boete wegens overtreding van de Loterijwet. De fabrikant brengt namelijk pakjes bleekpoeder in den handel, op den omslag waarvan een letter is gedrukt. Degenen, die met de letters en be- paald aantal woorden kan vormen, ontvangt een cadeau. De Hooge Raad overwoog daar- bij, dat transacties van koopers onderling om gaan buiten het deel nemen aan een lo- terij en dat de betreffende handeling met 'n loterij is gelijk te stellen. Trekking van Woensdag 16 Januari 1929, 5e Klasse 3e Liist, Hooge prijzen: 8364 15.000.—. 750 1000.— 12854 400. 2118 19301 200 5392 11307 11573 15756 16319 16491 100— Priizen van 70. 33 18! 217 242 425 565 604 704 714 893 902 957 1314 1334 1395 1549 1674 1751 1779 2062 2609 2686 2726 2974 3041 3282 3554 3629 3683 3744 3914 3978 4068 4178 4635 4676 4678 5103 5205 5327 5374 5423 55i9 5621 5657 5750 5796 6014 6261 6385 6407 6568 6619 6755 6900 7065 7273 7289 7387 7400 7680 7737 7867 7869 8069 8245 8249 8389 8583 8613 8763 8885 8937 9040 9061 9233 9291 9361 9445 9486 9533 9725 9752 9940 9945 10057 10111 10137 10173 10275 10302 10330 10447 10501 10511 10635 10876 11139 11310 11462 11576 11584 11647 11792 11854 11959 12134 12150 12226 12246 12320 12334 12637 12647 12754 13239 13306 13398 13501 13584 13589 14120 14128 14357 14534 14555 14613 14686 14705 14833 15053 15111 15279 15392 15545 15865 15990 16256 16345 16577 16816 16879 17055 17058 17065 17129 17143 17174 17683 17712 17736 17879 18302 18354 18369 18375 18432 18544 18601 18646 18651 18707 18813 18820 18991 19013 19046 19187 19211 19351 19413 19528 19622 20005 20069 20165 20193 20256 20286 20386 20419 20470 20504 20681 20768 28 408 547 851 85 204 NIETEN: 216 217 274 314 397 585 926 1235 1242 635 955 1268 652 1029 1274 1340 657 699 1093 1102 1451 736 802 1173 1176 1556 1569 1590 1605 1716 1739 1740 1754 1806 1583 1826 1915 1972 1974 2O10 2275 2278 2312 2423 3003 3010 3024 3044 3310 3326 3365 3369 3561 3617 3682" 3818 4136 4173 4207 4271 4338 4342 4577 4611 4800 4815 4842 4846 5093 5101 5120 5126 5133 5209 5270 5311 5324 5489 5534 5557 5702 5810 5865 5994 6018 6196 6224 6361 6395 6594 6639 6662 6668 6835 6836 6849 6874 7022 7091 7123 7235 7370 7372 7416 7417 7714 7749 7790 7802 8122 8'35 8147 8246 8405 8426 8458 8520 8652 8713 8719 8738 8911 8927 8955 8962 9092 9096 9119 9171 9324 9414 9429 9434 9581 9689 9595 9689 9902 9917 9950 10030 10283 10295 10312 10316 10528 10579 '0665 10693 10893 10903 11014 11042 11102 11250 11339 11316 11591 11600 11725 11783 11991 12141 12266 12304 12504 12515 12600 12625 12787 12806 12832 12833 13017 13018 13044 13051 13">34 13240 13254 13255 13402 13442 13509 13674 13912 14016 14080 14100 14296 14321 14374 14390 14538 14539 14541 14562 14735 14743 14758 '4737 15080 15100 15287 15348 15419 15611 15621 15653 15707 15719 15811 15833 16020 16C33 16035 16102 16471 16475 16546 16548 16765 16785 16786 16815 16955 17066 17164 17189 17422 17470 17486 17492 17705 17786 17927 17930 18117 18128 18141 18194 18287 18299 18328 18429 18762 18878 18923 18952 19287 19339 19471 19482 19643 19727 19783 19798 19905 19931 20048 20122 20429 20496 20564- 20628 20716 20749 20762 20764 V e r b e t e i i h g 5e Kl, m.z. 4616 met 70. 7086 2481 3182 3380 3844 4288 4684 4947 5154 5350 5757 6027 6505 6673 6925 7271 7424 7894 8274 8572 8765 8969 9221 9455 9733 2146 2607 3187 3392 4047 4309 4703 4952 5184 5384 5766 6074 6513 6689 6957 7309 7440 8001 8286 8605 8785 9075 9225 9467 9759 2204 2850 3252 3473 4115 4336 4742 S006 5202 5395 5775 6154 6525 6718 6961 7339 7483 8003 8308 8608 8835 9089 9268 9553 9861 2264 2924 3268 3505 4126 4337 4761 5047 5208 5410 5795 6187 6526 6752 6988 7364 7627 8080 8400 8628 8846 9314 9561 9891 10038 10086 10091 10264 10334 10385 10428 10481 10696 10731 10771 10836 11048 11106 11137 11188 11419 11472 11822 11841 11861 11887 12323 12340 12360 12405 12664 12672 12738 12782 12844 12881 12886 12891 13057 13131 13167 13225 13258 13262 13325 13359 13703 13763 23884 13888 14246 14257 14265 14280 14414 14458 14465 14488 14685 14715 14722 14730 14823 14904 14972 15037 15356 15368 15372 15378 15657 15690 15698 15706 15847 15861 15912 16004 16157 16176 16392 16459 16628 16643 16644 16731 16830 16834 16876 16950 17254 17255 17314 17368 17553 17575 17641 17648 17972 18046 18060 18092 18214 18245 18254 18261 18512 18559 18687 18714 18984 19133 19135 19236 19546 19585 19610 19616 19813 19818 19828 19870 20149 20320 20336 20422 20643 20694 20695 20708 20878 20949 20968 20970 2e lijst: 4613 met /70

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2