KINADRUPPELS geeiijdingen Hij herinnerde eraan, dat hij kort geleden in dezelfde zaal een anderen Vlaamschen kunstenaar had gehuldigd, Felix fiinmer- mans, de meester van het proza, ook een der genialen, zooals het Vlaamsche volk ze op yerschillend gebied heeft voortgebracht. De burgemeester wilde den jubilaris aller eerst als Viaming huldigen. De .Vlamingen zijn anders dan wij die de rust en den vlak- ken ernst van het Noorden hebben. Zij zijn opbruischender en spontaner maar wat even goed met diepen ernst gepaard kan gaan. Het Vlaamsche volk is lang geknecht maar het is desondanks te benijden omdat tegen- spoed en rampen het edelste wat in menschen leeft naar buiten kan brengen. Wij missen dat in onze gestadige rust en niet enerveerenden voorspoed. De Zuid Nederlander is drager van de zelfde cultuur als de onze, een cultuur, die een groote toekomst heeft. Er smeult, er leeft ondergronds wat in Vlaanderen. De Viaming behoeft ons niet te danken want wij kennen het geluk van avonden als deze waarop ons zooveel wordt teruggeschonken. Spreker kon den jubilaris de hand reiken als broeder van denzelfden Groot Nederland- schen stam. Hullebroeck is bovendien artist. Dat voor- recht hebben wij niet. Artisten hebben de Goddelijke inspiratie die gewone menschen missen. Gij aldus de burgemeester kunt stemming opwekken en wij danken U voor wat gij een lange reeks van jaren voor Alk maar gedaan hebt, als Viaming, als Groot Nederlander en als Artist. Spreker verzocht den jubilaris ten slotte een klein geschenk te willen aanvaarden als bewijs van bijzondere waardeering en over- handigde den heer Hullebroeck een fraaie Vrans met linten in de Alkmaarsche kleuren Het dankwoordvan Hullebroeck Hullebroeck noemde het in zijn dankwoord een voorrecht begrepen te worden, zijn ge- voeiens te kunnen overbrengen in de harten van zijn hoorders. De dankbaarheid van eigen volk en ook van de Nederlanders ontroert hem diep en deze sympathie zal in Groot Nederland de banden tusschen Noord en Zuid strakkei toehalen. Afgezien van enkele groote steden is spre ker in Holland het meest in Alkmaar opge- treden. Hier heeft hij veel en graag gezon- gen en hij herinnerde aan lang vervlogen jaren, toen hij voor de abonne's van de Alkmaarsche Courant zong, en voile zalen vond, waar arm en rijk door elkaar zat, een geworden door de macht van het lied, dat al ien sterkte. Ook voor vereenigingen is hij hier meer maien opgetreden en nu, na vijf en twintig jaar, begint zijn hoofd de zilveren haren tc toonen, maar het hart is jong en de geest- drift onverwoestbaar. Dat is de invioed van het lied. Zingende menschen zijn gelukkige menschen en a' heb ben de jaren die achter hem liggen, veel goeds en veel slechts gebracht, alleen het goede is in herinnering gebleven en hij heeft meer ontvangen dan gegeven. Spreker za1 zijn stein altijd in dienst stel- len van het groote ideaal der Vlamingen al lies wat Nederlandsch spreekt en gevoelt na- der tot elkaar te brengen. Wat de burge meester gezegd heeft zal hij steeds in aange name herinnering houden en ook hij stelde er prijs op hem de hand te drukken in naam van alle Nederlandsche breeders, die met ons meeleven. Hij hoopte ten slotte dat het nem gegeven mocht zijn nog menigmaal in Alkmaar op te treden. Nog een verrassing Namens een in de zaal aanwezigen Viaming, eveneens een artist, bood de burgemeester nog een geschenk aan, dat een fraai crayon- portret van den jubilaris bleek te zijn Hullebroeck herkende het als afkomstig van den kunstschilder Arthur Verbeeck die het eens gemaakt heeft toen de zanger een bezoek aan zijn atelier te Bergen bracht. Hij dankte er harteiijk voor en wenschte den artist die dit teekende en de Vlaamsche kunst ook diep in zich draagt, veel succes in zijn kunstenaarsloopbaan. Het behoeft geen betoog, dat deze rede- voeringen door het publiek, dat de geheele zaal vulde, van harte toegejuichd werden. Na de pauze Na de pauze kreeg het auditorium zangles. Het mocht verschillende refreinen meezin- gen, het waagde zich met min of meer succes aan den man, die geen liedjc zingen kan, het vierde het Gildefeest mee, hoog het glas hoog het hart en nog hooger het lied. Zelfs Hullebroeck was tevreden over zijn Alkmaarsche leerlingen En tot slot natuurlijk de Vlaamsche Leeuw, door alien staande meegezongen de ktau- wende leeuw, die niet te temmen is en die alleen Huilebroeck forsch en machtig uit zijn instrument weet te hameren. Het was een mooie, een goede avond, waarin Noord en Zuid van denzelfden Diet- echen stam weer eens hun verwantschap ge- voeld hebben T). |H. te Eindhoven; H A. 0. te Noord Scfiar- f woude: J. S. te Oudcrp; D. D. te Oud- karspel; overtreding politi-verordening, de le en 4e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 7e, 8e 9e en lOe ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e vrijspraak, de 4e, 5e, 6e"en 13e ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de lie en 12e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 15e 3 boete of 1 week tucht school. P. S. te Bergen; T. K. te Uitgeest; J. O. te Hciloo; A. B. te Egmond aan den Hoef; H. K. Wieringen; J. L. en J. A. L. te Heerhugo- waard; H. E. te Noordscharwoude; D. W. te Anna Paulowna; J. R. te Koog a.d. Zaan; J. B. V., P. R. K., G. A. D. en K. K. te Alk maar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 6e, 7e, He en 12e ieder f 4 boete of 4 da gen hechtenis, de 2e en 3e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 4e 10 en 3 boe te of 5 en 2 dagen hechtenis, de 5e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 8e 20 boete of 20 dagen hechbnis, de 9e 12 boete of 8 dagen hechtenis, de lOe 60 boete of 30 dagen hechtenis met 1 jaar ontzegging, de 13e 2 boete of 2 dagen, de 14e 5 boete of 5 dagen hechtenis. Dr. H.NANNING'S EETLU5T-0PWEKKEND. /l.30p.fl. Rechiszaken KANTONGERECHT T" ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 11 Januarii 1929. M. W. v. G., J. M., P. F., A. H. te Bergen overtreding Bouwverordening, de le 3.— boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 3e en 4e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis. G. B. te Assendelft, overtreding Invalidi- teitswet, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. L. B. te Egmond aan Zee, C. G. te Limmen, dronkenschap, de le 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 2 boete of 1 dag hechtenis. L. D. te Egmond Binnen, W. S. te Eg mond aan Zee, overtreding Jachtwet, de le 20 boete of 3 weken tuchtschool, de 2e 8 boete of 2 weken tuchtschool. J. K. te Schoorl, N. B. te Bergen, S. K. te Alkmaar. overtreding Arbeidswet, de le 5 boete of 5 dagen hechtnis, de 2e vrijspraak, de 3e 4 X 3 boete of 4 X 3 dagen hech tenis I. K. te Heiloo; H. G. en H. K. te Egmond aan Zee; J. J. B, L. E.,-0. de G., H. K., J. K-, A V-. Q, B. «a J.. yA .H. 1# Allunaar; I v. VOOR DEN POLITIERECHTER. lilting van Maandag 14 Jan. 1929. RIJWIELDIEFSTAL. De verdachte Gerrit, die zich aan boven- bedoeld misdrijf heeft schuldig gemaakt is niet verschenen. Eisch 1 maand gev. Von- nis 2 maanden gev. Een door de Reclassee- ring ingesteld onderzoek had geenerlei re- sultaat. RIJKSVELDWACHTER BELEEDIGD. De 43-jarige reiziger Joh. B. te H.-H. Waard, heeft ter gelegenheid van een ver- hoor, hem omtrent een aanrijding afgenomen door den rijksveldwachter H. Visser, dezen toegevoegd het woord: stinkert, en hem daar- op uitgenoodigd te woning te verlaten, of de kans te loopen er te worden uitgeschopt. Hij staat thans ter zake beleediging van een ambtenaar terecht. Gevorderd wordt f 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis f 20 boe te of 20 dagen. VERNIELING VAN EEN GROOTE WINKELRUIT. De verdachte Gerrit K., te Den Helder, is niet ter rechtszitting verschenen. Hem is ten laste gelegd vernieling van een groot winkel- ruit van het perceel bewoond door den heer S. Manheim. Mr. Prins Jr., die als verdediger optrad op verzoek van Mr. Zeegers, ziet, nu verdachte persoonlijk van geen betangstelling heeft blijk gegeven, van de verdediging af. Het feit is gepleegd in den nacht van 3 op 4 November '28 in de Koningstraat. Ver dachte kwam met andere personen uit een cafe. Geen echter heeft hem de ruit zien ver- nielen, wel is gerinkel gehoord. Verdachte staat niet gunstig bekend. Is dranklievend en vernielzuchtig. Ook dien nacht was hij niet bepaald drankvrij. Eisch f 40 boete of 40 da gen. Vonnis f 20 boete of 20 dagen. BELEMMERING ARRESTATIE. De eveneens niet aanwezige A. J. B., licht- wachter te Den Helder, heeft in den nacht van 14 op 15 Oct. j.l. getracht zekeren Kwast verdachte uit de vorige zaak, die door de po- lltieagenten de Haan en de Glopper werd aangehouden, met geweld uit de handen van vorengenoemde agente te verlossen. De agent de Haan was genoodzaakt den sabel te trekken, doch de oppositie werd zoo omvang- rijk, dat een schot in de lucht noodig was om de oproerige aanwezige vrienden van gezegde Kwast te kalmeeren. Onder den invioed van alcohol heeft verdachte nog al een grooten mond. Overigens is hij een kalm persoon- Re- quisitoir f 35 boete of 35 dagen, vonnis con form eisch. EERROOF. Aan Willem K., niet aanwezig en door ziekte verhindcrd, wonende te Egmond aan Zee, wordt ten laste gelegd aanranding van de eer en goeden naam van den visschers- man Dirk Groen, die door hem wordt be- ticht verschillende diefstallen van levens- middelen aan boord van een schip te hebben gepleegd. De aldus beschuldigde is op zee en dus niet als getuige aanwezig. Verdachte heeft zich met betrekking tot Groen uitgela- ten tegen G Visser en diens echtgenoote. De officier requireert f 15 boete of 15 da gen. Vonnis f 7 boete of 7 dagen. DIEFSTAL VAN GRAS. V. A. en S., die zich op 1 Nov. te H.H. Waard aan 'n dergelijk feit hebben schuldig gemaakt, zijn niet verschenen. Het zijn dan ook woonwagenbewonende zwervers. Tegen ieder wordt gevorderd f 10 boete of 10 dagen vonnis f 3 boete of 3 dagen voor ieJer. VERNIELING VAN EEN. GLASRUIT. De verdachte Sjoerd v. K., niet verschenen, heeft in den nacht van 15 op 16 Sept. met behulp van een bierfleschje een glasruit stuk gestagen in de woning van den toenmaals te Hoorn woonachtigen winkelier S. Koster. Verdachte had zich zoo aan de hand toege- takeld, dat een vriendelijke juffrouw dit he- vig bloedende lichaamsdeel heeft moeten ver- binden. Natuurlijk verkeerde hij meer of min onder den bekenden invioed. Eisch door den officier tegen verdachte, reeds meermalen veroordeeld voor beleediging, bedreiging, mishandeling enzoovoort, f 50 boete of 50 dagen. Vonnis f 30 boete of 30 dagen. VERDUISTER1NG VAN EEN RIJWIEL. De banketbakker F. P., te Helder heeft in de maand Juli een rijwiel, door hem in huur- koop gekocht en nog niet geheel afbet-ild, buiten toestemming van den eigenaar ten eigen bate overgedaan aan den getuige Jac. Meijer voor f 25. Hij zegt nu nog f 27 schul dig te zijn. De rijwielhandelaar Sudinga heeft op 31 Maart het rijwiel in huurkoop ge- leverd. Zijn client is uit den Helder met het rijwiel verdwenen na f 27 te hebben afbe- taald. Later toen hij weer in den Helder te- rug kwam heeft hij geregeld de afbetaling hervat. Tegen hem wordt gevorderd f 25 boe te of 25 dagen. Vonnis f 20 boete of 20 da gen. EENVOUDICE BELEEDIGING. De verdachte Engelbert B. te de Rijp is niet present om zich te verantwoorden ter zake de hem ten laste gelegde beleediging van zijn schoonzuster A. M. Wester, die hij op 2 Nov. heeft toegevoegd dat zij wel de juffrouw kon spelen van de gestolen centen die zijn moeder toebehoorde. Onder meer tpd.«ie kwibtice sit hier ook voornameliik «an erfeniskwestie tusschen. Eenige andere per sonen hebben de strafbare uitlating mede ge hoord. Vordering f 15 boete of 15 dagen, vonnis overeenkomstig eisch. MISHANDELING. De groentenventer Corn, de B., te Groote- broek staat in persoon terecht op grond van het feit dat hij op Zondag 11 Nov. zijn col- lega Th. M. Peerdeman mishandelde door hem een slag of stomp in het gelaat te ge- ven. Verdachte beweert dat Pe.rdeman hem geld schuldig is. Peerdeman trekt die veron- derstelling in zoodanige mate in twijfel, dat hij verdachte op diens aanmaning heeft ge- antwoord: Je krijgt niks van me. Cornelis heeft hem toen afgewacht en op de boven- omschreven wijze onthaald. Volgens ver dachte had Peerdeman een mond opgezet zoo groot, dat er wel 'n boereplaats in kon. Eisch f 20 boete of 20 dagen, vonnis con form, ONBEHOORLIJKE HANDELINGEN. De 33-jarige arbeider Teujiis S., te Alk maar, staat terecht ter zake misdrijf bedoeld bij art 247, wetboek v. strafr., welke zaak met gesloten deuren wordt behandeld. DIEFSTAL DOOR EEN TELEGRAFIST. Voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft gistermiddag tereehtgestaan een 33-jarige gewezen telegrafist aan het te- legraafkantoor der P. T. T. in de hoofdstad. Op 4 Juni van het vorig jaar was verd. in de koffiekamer voor het personeel verschenen, waar hij op cea ledigen stoel een portemon- naie zag liggen. Hij pakte het voorwerp op en liep er mede naar de W.C. Daar opende hij de portemonnaie, we ke toen twee bank- biljetten van tien gulden, 25 aan zilvergeid en eenige gaspenningen bleek te bevatten. Verd. verscheurde de bankbiljetten en liet deze wegspoelen, het zilvergeid deed hij in zijn eigen portemonnaie, terwijl hij de gas penningen in zijn zak stak. Het gelukte verd. niet, de ledige portemonnaie te doen verdwij- nen, daarom legde hij haar op het reservoir. Toen nu een collega van vera, die de eige naar was van de portemonnaie, een onder zoek naar het vermiste voorwerp instelde, kreeg hij van een meisje, dat bij verd.'s be- zoek aan de koffiekamer caar ook aanwezig was, te hooren, dat zij verd. met de porte monnaie had zien weggaan. Desbetreffend ondervraagd, ontkende verd. het voorwerp te hebben meegenomende aanwijzingen tegen hem waren echter zoo sterk, dat hij niet meer aan een strafvervolging ontkwam. De zaak zou onder de „gewone" vermo- gensdelicten gerangschikt kunnen worden, in- dien er niet een bijzondere psyehische kant aanzat. Verd. bleek n.l. als een zonderling en ui- terst nerveus mensch bekend te staan; ten tijde van het gebeurde was hij bovendien min of meer overspannen in ;erband met een exa men, waarvoor hij niet ges'aagd was. Wat het feit betreft, dat hij thans toegaf, decide hij zelf mede, dat hij, toen hij de por temonnaie in zijn handen had, haar als ge- vonden voorwerp naar het algemeen bureau wilde brengen; eerst later, op de gang, moet zijn hebzucht de overhand hebben gekregen De psychiaters, prof. dr. K. H. Bouman en dr. H. G. van der Waals, beiden te Amster dam, kwamen in hun omtrent verd. uitge- bracht rapport tot de conclusie, dat verd. zijn daad in een psycLologische plotseiinge op- we'ling van hebzucht begaan heeft. De des- kundigen achten hem wel toerekeningsvat- baar. Ter zitting bleek voorts, dat verd. in het orgaan „Eigen Post", Maandblad der afdee- ling Amsterdam van den Centralen Bond v. Nederlandsch P. T. T.-personeel, een cam- pagne was begonnen, ten doel hebbende, een einde te maken aan onder het personeel voor- komende kleine diefstal'en! Het O. M., mr. V: Arkel, wees er op, dat verd. in 1918 weners een vermogensdelict heeft tereehtgestaan; hem is toen een voor- waardelijke straf opgelegd. Waar de deskun- digen verklaard hebben, dat verd. toereken- baar is, kan spr. er niet toe komen, nog- maals een voorwaardelijke straf te vragen, ofschoon hij rekening wil houden met verd.'s eigenaardige persoon-'ijVheid. Eisch: twee maanden gevangenisstraf. WAS DE AGENT NERVEUS? Voor het kantongerecht te Den Haag is gister een zaak behandeld, waarbij zekere B. zich beklaagde over onkuische behandeling van de politie. De Haagsche Crt. schrijft als volgt over die zaak: „Ik dacht: Kijk dat is nou zoo iets waar een scene als die op de Teellustlaan (de ver dachte bedoe de hiermede de zaak, waarbij de 19-jarige schoorsteenveger een paar maan den geleden werd doodgeschoten door de po litie) uit zou kunnen volgen". Dat waren de woorden waarmede verdachte B., verdedigd door mr. Mobach, zijn opvatting van de zaak begon. En het waren woorden, die een pijn- lijke herinnering wakker riepen. Mr. Varekamp, de kantonrechter, kwam voor een moeilijke puzzle te staan. Volgens verklaringen van verdachte had de zaak zich eigenlijk heel eenvoudig toegedragen, maar bij de justitie geldt het: „hoor de tegenpar- tij". B. lachte: „Ik kwam van een boekenveiling en moest door de Prinsestraat. Als je van zoo'n veiling komt heb je in den regel niets mocrddadigs in't zin. Er was een relletje Er werd een kind gearresteerd en dat trok nog al de aandacht van het publiek. Maar daar waar ik stond was het zeer stil. Plotseling werd de straat afgezet en een agent beval me of halt te houden 6f terug te keeren. Ik hield halt en wachtte even. De agent deed ver- schrikkelijk nerveus. Hij maakte bewegingen alsof hij zijn sabel trekken wou en snauwde me toe niet op te dringen. Daar dacht ik heelemaal niet over, want ik had geen zin erin om met die nerveus gehan- teerde sabel in aanraking te komen. Ik vroeg den agent: „Ik zou je nummer wel eens wil len noteeren" Meteen vliegt hij op me af, geeft me een stomp dat ik met fiets en al opzij armtesrt me. In «en oogweok waren er meer agenten bij en werd fk het porffle- bureau binnengebracht. De agent was woe- dend. Hij riep „varken" tegen me en duwde m: tegen den muur. Op't bureau werd ik vastgeho' 'en. „We zuben je leeren naar nummers te vragen"; „we zullen je een sabel over je smoel halen", ■.verd er geroepen. Ik maakte de agenten er op attent dat ze ietwat nerveus deden, maar ze letten niet op mijn woorden. Als ik even ner veus geweest was als zij (er hingen twee revolvertasschen vlak achter me!) zou er op het politiebureau in de Prinsestraat een for- meele velds'ag geleverd zijn. Maar ik, wat mij betreft, hai geen zin in amok maken Toen ik later vroeg wat water te mogen drin- ken, werd me gastvrij toegevoegd: „Steek je kop maar onder de kraan", en toen ik nog la ter verzocht van de W.C. gebruik te mogen maken, mocht ik werkelijk daarheen maar geflankeerd door twee politie-agenten. Ik vroeg om getuigen, maar men ontnam mij gewoon het woord. Toen er een telegTam- besteller binnen kwam en zei: „meneer ik heb alles gezien, u kunt mij als getuige krijgen", werd er gezegd: „Hier valt niks te getuigen, ga maar weg of we zullen je van je baantje afhelpen." Deze getuige war inderdaad ni£t versche nen. Wel waren er twee andere getuigen Schw. en St., beider, kantoorbediende, die eenparig verk'aarden bij den heer B. gestaan te hebben en er zeker van te zijn, dat deze niet naar voren gedrongen was. Hij deed er zelfs geen poging toe. Mr. Varekamp merkte op, dat er over mis handeling en minder correcte behandeling van arrestanten al vaker geklaagd is. Men had dan echter steeds te doen met klachten in het vage, Hier betreft het echter een be- schaafd en ontwikkeld persoon. die een zeer pertinente verklaring aflegt. Deze zal dan ook z£er streng onderzocht moeten worden De verklaringen van den age it en van den pearresteerde zijn in f'agranten weestriid. In verband met het hooren van nog enkele getuigen werd 'aak tot nader order aan gehouden. fijn hollandsch papmeel 20 cent per half pond N.V. ATLANTA" GRONINGEN 's winters voor heer- lijke warme pap STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 14 Jan. v. Sabang. J. P. Coen (thuisr.) 14 Dec v. Sabang. Saleier (thuisr.) 15 Jan. v. Port Said. Kangean (thuisr.) 14 Jan. v. Port Said. Prinses Juliana 15 Jan. v. Amst n. Bat, KON. NED. STB. Mij. Ajax 15 Jan. v Venetie te Triest. Berenice 15 Jan. v. Amst. n. Malaga. Hercules (uitr.) 13 Jan. te Curacao. Ilos 15 Jan. v. Genua te Alicante. Lekhaven 13 Jan v. Curagao n. Santa Marta. Nereus 15 Jan v. Amst. te Kopenhagen. Minerva 15 Jan v. Amst. n. Hamb. Nero 15 Jan. v Amst. n. Bremen. Pollux 15 Jan. v. Bristol n. Amst. Proteus 15 Jan. v. Kopenh. n Stettin. Ulysses 15 Jan. v. Amst n. Curagao. Alkmaar (uitr.) 12 Dec. te Callao Astrea 13 Dec v. W -Indie te New-York. Baralt 14 Jan. v. Cristobal n. Buenaventura Breda (uitr.) 11 Jan. v Buenaventura Clio 14 Jan. v. Smyrna n. Konstantinopel. Foehr 14 Jan. v. Vigo te Oporto. Ganymedes 14 Jan. v. Bourgas n. Varna. Iris 14 Jan. v. Amst. te Gothenburg Jan van Nassau 13 Jan. v. Buenaventura te Callao. Oberon 14 Jan. v. Mitylene n. Samos. Odysseus 14 Jan. v. Stettin n Amst. Rhea 13 Jan. v. S. Domingo n P Certez. ellus 14 Jan. v Alicante n Barcelona. Theseus 15 Jan. v. Rott. te Pasages. Vestra 14 Jan. v. Cadix n Ceuta. KON. PAKETV. MIJ. Malang Rott. n. Bat., 14 Jap te Aden. Le Maiie 14 Jan. v. Melbourne n. Bat. Nieuw Holland 13 Jan. v. Singapore n, Penang. KON HOLL. LLOYD. Flandria 15 Jan v. Amst. n Rott. Maasland (uitr.) verm. 15 Jan. v Hamb. HOLLAND—AUSTRALIA LIJN. Abbekerk (uitr.) 14 Jan. te Brisbane. Arendskerk 15 Jan v. Rott. n. Australie, via Antwe-pen. HOLLANDOOST-AZIe LIJN. Ouderkerk (uitr.) 12 Ian te S;an*hai. Gemma (thuisr.) 15 Jan te Genua. Zosma (thuisr 14 Jan. v. Penang. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein (uitr15 Jan. te P. Natal. Randfontein (uitr.) 15 Jan. te P Soedan. Springfontein 15 Jan v. Rott. n. Bremen. Billiton 15 Jan. v. Antw. n. Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Spaarndam 15 Jan. v. N.-Orleans te Rott. Glamorganshire 12 Jan v Antw te Seattle ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Inten (uitr.) 14 Jan. v. Port Said. Kota Cede 15 Jan. v Rott n Hamb. ROTTERDAM—ZUID-AMERiKA LIJN Algorab (uitr.) 14 Jan te Montevideo Alcyone (thuisr., 14 Jan v Lissabon. Algenib (thuisr.) 14 Jan. v Bahia. Thuban (uitr.) 14 Jan. te Oporto. JAVA PACIFIC-LIJN. Modjokerto, v. Java n. Los Angeles, 13 Jan. v. Manilla. JAVA-BENGALEN LIJN Quida 14 Jan. v. Calcutta te Java. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 14 Jan v. Napels n. Genua STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Diomed v. Japan n, Rott., pass. 14 Jan Gi- baltar. Nethergate 15 Jan v. Rott. n. Hamburg. Adrastus, v. Amst. n. Batavia, pass. 14 Jan. Dungeness. Laertes 13 Jan v. Glasgow te Swansea. Melampus 15 Jan v Amst n. Londen 1 Perseus, Japan n. Rott,, 15 Jan, v. Singapore, Provinclaal nieuws CASTRICUM. IJsongevallen. Niettegenstaande wij hier met de ijssport niet verwend zijn, hebben wij toch ons deel en een groot deel ditmaal van de ijsongevallen te pakken. Zaterdag viel de heer v. H. zoodanig op Tet ijs, dat hij van pijn eenige momenten bleef liggen, doch daarna zelf naar zijn wo ning kon gaan. Alhoewel hij hevige pijn in zijn gezicht had, wilde hij de eerste uren van geen geneesheer hooren. maar liet later me- dische hulp inroepen. Gelukkig bleek niets gebroken of gekneusd, doch wel was een he vige bloeduitstorting het gevolg van zijn vai geweest. Een ander ongeluk overkwam een zoontje van notaris S., die zoodanig op het ijs kwam te vallen, dat zijn voet later gebroken werd. Hij kan echter thuis worden verpleegd. En ten slotte viel de slager J. C. alhier Zaterdag door het uitglijden van de ladder n de slachtplaats, welke door de vorst glad was geworden van een vrij groote hoogte naar beneden en kwam met zijn neus, die dan ook danig was geblesseerd, op een sport op de vloer terecht. Voorts werd zijn linkerools da nig verstuikt, dat alhoewel van goeden wil hij eenige uren later zijn werk moest laten liggen en een geneesheer rust voorschreef. Fanfare D. I. V. Nadat de heer Kuijs voorloopig als opvol- ger van den heer Slop de receptie van het fan- farekorps D. I. U. had geleid, maar wegens drukke werkzaamheden deze taak heeft moe ten neerleggen, is thans aangesteld de heer E. E. Peetoom te Alkmaar als dirigent over gemeld korps. Te hopen is het voor dit uitnemend korps, dat zij thans definitief iemand hebben gevon- den, zoodat de oefeningen regelmatig voort- gang kunnen vinden en het korps dezen zomer wederom met succes zal kunnen deel- nemen aan de te houden concoursen. - In de Maandagavond 14 Jan. j.l. ge< houden vergadering van de afd. der S.D A. P. alhier, bleek aan het groote aantal binnen- gekomen stembrieven, dat er door de leden der partii dru'k gestemd was over de s imen- stelling der lijst voor de a.s. Kamerverkiezin- gen. Voorts werd in deze vergadering besloten, tot het aanschaffen van een nieuwe vlag, waartoe een paar ontwerpen ter vergadering aanwezig waren, welke de bewondering der leden had den. Ten slotte werd nog besloten zoo mogeliik in samenwerking met de plaatselijke afd der moderne vakbeweging op Dinsdagavond 29 Jan. a.s. een propacanda-vergadering te or- ganiseeren, waar de bekende jeugdleider Koos Vorrink een inleiding over het jeugd- werk zal houden en de A.J.C. uit Alkmaar voor medewerking zal worden uitpenoodigd Als afgevaardigden naar de Gew Jaarver- gadering werden gekozen de heeren H. Schip; per en F. A. Hoogsteder, terwijl als penning- meester der afd. ook werd gekozen den heer F. A. Hoogsteder. Door den voorzitter wer den zeer waardeerende woorden gesproken tot den seheidenden penningmeester, den heer G. A. Beauchampet, voor zijn vele en steeds ac- curaat vervulde werkzaamheden. WrRRINRERWAARD. De sergeant G. J. Schroder uit Wieringer* waard slaagde voor het Vaandrigs-examen en wordt op 17 Januari a.s. geplaatst bij het 12e regiment infanterie te Amersfoort. Maandag 14 Januari werd onder auspi- cien van de Afd. van de Liberate Staatspartij een propaganda-avond gehouden. De film van den Vrijheidsbond zou worden vertoond Deze film T iberalisme" geheeten. bestaat uit tien afdeelineen. Er waren slechts een gopde twintig belangstellenden oogekomen De voorzitter der afdeeling, de heer D. Sleutel Dz., opende met een kort woord. waar in hij zijn spijt uitte over de geringe opkomst, en dat, terwijl toch in dit jaar de verkiezin- pen weer moeten plaats hebben. Hierna werd de film vertoond, die een prettigen indruk maakte met dmdelijke beelden en begrijnehike verklaringen. Het was daarom zeer te be- treuren, dat ten slotte de filmvertooning moest worden gestaakt door een defect aan den motor. Hierdoor werd spoedig een einde gemaakt aan een pro^apanda-avond, die von zoo groote beteekenis had kunnen zijn, als de menschen. die straks hun stem moeten uit- brengen, toch eens wat meer belangstelling toonden voor de politieke vraagstukken, die door hun wegblijven aan hun aandacht ont* gaan. NOORDDORP. Het hier in onderling werkend verbond ge< vestigde paarden en hittenfonds houdt aan den avond van den 23ste dezer ten huize van den heer I. Aardenburg hare jaarvergade- ring. SCHOORLDAM, Zaterdag 12 januari gaf de Vereeniging „Nut en Genoegen"' alhier haar tweede uit- voering in dit seizoen, in de zaal van den heer J. H. ter Burg. 't Was met het bezcek niet zoo als we dat daar gewend zijn. We veronderstel- len dat dit heeft ge egen aan het ijsvermaak. Heeft een onzer grootste revue samenstellers niet eenmaal gezegd, dat geen ding zoo con- curreerend is voor't bezoek aan uitvoeringen dan de ijspret? Hoe't dan ook zij, de zaal was nu niet geheel bezet, wat niet wegnam, dat er een zeer prettige geest heerschte, en dat de avond zeer gezellig verliep. 't Programma bood veel verscheidenheid en kwam zonder uitzondering goed tot haar recht, hoewel natuurlijk niet uitblijft, dat de een meer talent van voordragen heeft dan de andere. Dit is echter op een Nutsavond geen bezwaar. Er werd ook nu weer gewerkt met plaatselijke krachten, en met die uit de omge- ving, en't publiek houdt in't oog, dat ieder geeft, 't geen hij of zij bij machte is. Voor den heer Damiaans was het een druk ke avond, daar hij, naast secretaris, ook waarnemend voorzitter was, wegens verhin- dering van den heer de Leeuw. 't Ging hem echter best af, evenals het le- zen zijner notu'en, welken als gewoonlijk, ook nu weder op rijm en zeer geestig gesteld waren. s 't Tableau voldeed weder zeer goed De vorige keer weid het gemist op't program ma, doch zulk een programma lijk+ ons niet voikdig, waaneer een tableau oalbpeekt.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6