BRANDSTOFFENHANDEL. mmBE3QGHH5aBcJBE Radiografisch Weerhericht, BEBtlCHT Sport Provinciaai nieuws ingexoniien stukken KLEIN-AZI5. ■""PRlNKnAI^tivr lAAG IN TRANSJORDANIe. Naar uit Amman wordt gemeldt, neemt de sprinkhanenplaag in Transjordanaie een zeer ernstigen omvang aan. De zwermen sprinkhanen hebben de steden Maan en Kerak reeds bereikt. Het ergst is Akaba door de plaag getrof- fen; geen sprietje groen is daar meer over- gebleven. NOORWEGEN. DE VERLOVING VAN KROONPRINS OLAF. De Zweedsche Koninklijke familie heeft volgens een telegram uit Oslo, toegestemd dat het huwelijk tusschen Kroonprins Olaf en prinses Martha van Zweden in de Noor- sche hoofdstad zal voltrokken worden. De datum is nog niet bepaald. SPANJE, EEN EIGENAARDIG MAAR GRIEZELIG ONGELUK. Te Lorcam in Spanje is Maandag een eigenaardig ongeluk gebeurd. Er was een 17 jarig meisje overleden. Toen alle vrienden en bloedverwanten, in het geheel zestig perso nen, in het sterfhuis aanwezig waren, zakte plotseling onder het gewicht van de talrijke bezoekers de vloer in. De doodkist verdween met alle personen in de diepte. Er ontstond een onbeschrij felij ke verwarring, die nog grooter werd, doordat het licht uitging. Het duurde geruimen tijd voor er hulp kwam opdagen. Niet minder dan veertig menschen bleken bij het ongeluk te zijn gewond. Binnenland SNEEUWSTORM. De enormes neeuwmassa, die gisternacht in Friesland is gevallen, vormt een waar obstakel voor het verkeer. Op het moment, dat vaarten en kanalen uit nun boeien zou den worden bevrijd, zijn ze met een dikke ijs en sneeuwlaag bedekt. De scheepvaart is zoo goed als stilgelegd. WEGENBELASTING. De min. van financien heeft bepaald, dat aan houders van motorrijtuigen, die ingevol ge het K. B. van 21 Dec. 1928 op vrijstelling van wegenbelasting aanspraak hebben, een kostelooze belastingkaart, wegenbelasting no. 14 of no. 15, wordt uitgereikt door den ontvanger te wiens kantore het formulier van aangifte wordt ingeleverd. AUTO GE STOLEN. En weer terecht >t)insdagavond is op den Schiedamschensin- gel te Rotterdam een luxe auto gestolen Even later hield een agent van politic een automo - bilist aan, omdat hij zich schuldig maakte aan een overtreding. De agent vroeg den man naar zijn papieren. Hij kon deze echter niet toonen, weshalve hij is overgebracht naar het bureau van politie aan de Nassaukade al- daar. Daar bleek dat de auto de zelfde was welke even tevoren op den Schiedamschensin- gel was gestolen. De man, de gasfitter H v. S. uit Schiedam, is opgesloten. TWEE PERSONEN DOOR HET IJS GEZAKT. Het 11-jarig jongetje F. G. uit de Izak Hu- Pertstraat te Rotterdam wilde probeeren of het ijs in de Rotte nog kracht genoeg had om hem te dragen; dat bleek niet het geval U zijn met het gevolg, dat het knaapje er door zakte. De 19-jarige F. K., die het ongevak zag gebeuren, bedacht zich niet lang en waagde zich eveneens op het ijs om hot knaapje, dat reeds dreigde te zinken, te red den. Doch ook hij zakte ei door, en slaagde er niet in weer op het ijs te krabbelen. Daar- op begaf zich volgens de Tel. een onbeken l gebleven voorbij ganger op het ijs, dat zich nu gelukkig niet begaf,' zoodat de man de vol doening smaakte beide drenkelingen te kun nen redden. E. SCHICUUEHHORN, Tel. 224, K. W. CAltELS, Tel 1015, Friescheweg 6. Koorstraat 21. STOOKT „HET NEUSJE VAN DEN ZALM" Anthraciet II en III h f 2.80 p. H.L. Anihraciet IV a f 2.20 p. H.L, Eiepkolen prima a f 1.50 per H.L. IN Yi.HZr.fci.LDE ZAKiiLN EN FRANCO BEKGPLAATS. URSEM. Kiesvereeniging. Dezer dagen vergaaerde de Roomsch-Ka- thoiieke Kiesvereeniging ,,Kecht en Plicht De voorzitter, de heer A. G. Genefaas, opende met den Chr. groet, heette de aanwe- zigen we.koni en wenschte alien nog een ge lukkig en voorspoedig nieuwjaar toe, zoowel in zaken als in huisgezin. De ingekcmen stukken handelden in hoofdzaak over de candidaAstelhng voor de Tweede Kamer. Als candidaten voor de Tweede Kamer werden aangewezen voor de kwaliteitszetel Handel, Nijverheid en Verkeer, Dr. L. G. Kortenhorst, pl.v. J. Kamphuis, te Zaandam. Voor de kwaliteitszetel der vrouwenbelan- gen Mej. Annie Meyer te Rotterdam, pl.v. Mej. Grielaars te Amsterdam. Voor den vrijen zetel Chr. van der Bilt te Haarlem, pl.v. Jac. Groen te Zuid-Scharwoude. Daar de rondvraag niets opleverde werd de vergadering met den Chr. groet gesloten. De electrische installatie van de nieuw te bouwm R. K. School alhier, is onder- hands opgedragen aan den heer P. J. Oude- ians, lijnwerker en electricien, alhier. HOORN. Het voorstel van Ged. Staten tot herzie- ning van de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger tot bedragen van respectievelijk 55006600; f 4700 5800 en 3200—/ 4200, waarover dc Raad advies moest uitbrengen, heeft een on- gunstig onthaal gevonden, hoofdzakelijk om financieele redenen. Het voorstel om advies werd verworpen met 132 stemmen v. d. beide wethouders) Uitvoerige discussie ontstond over het voor stel inzake de kanalisatie van Westfriesland Aanvankelijk heeft de Raad zich verklaard voor een plan ten Noorden van Hoorn. Na advies van den heer Wieger Bruin te Amsterdam, belast met het uitbreidingsplan. waren B. en W. thans voor aanleg van het kanaal bezuiden Hoorn. Een voorstel van den heer Esser om voor- alsnog advies te vragen aan de commissie van Aalst en den Kamer van Koophandel werd aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. De tentoonstelling van de afd. Hoorn van de Ned. Vereen. van Huisvrouwen, welke ter gelegenheid van't 10-jarig bestaan in de Parkzalen wordt gehouden, is na een wel- koms-rede van de presider.te, mevr. Keijser— Lens, door den burgemeester feestelijk ge- opend. De tentoonstelling met haar talrijke stands op allerlei gebied, maakt een keurigen indruk Onder talrijke bewijzen van deelneming is alhier het overschot van wij len den ge- meentebode W. Dekker ter aardebesteld. Aan de groeve werd het woord gevoera door den burgemeester. Een zoon van den overledene dankte voor de eer aan zijn vader bewezen. HEILOO. Hedenmorgen had te Heiloo door notaris Stuyt van Castricum de verkooping plaats van een woonhuis, schuur, erf en bouwter- rein, eigendom van den heer Watteman te 'eiloo, groot 1 H.A. 56 A. 50 c.A. De opbrengst van bouwterrein 477 A. koo- per A. van Diepen, te Alkmaar voor f 575, nuis, schuur en erf, groot 684 A., kooper J. Relk c.s. te Heiloo voor f 3160, bouwterrein 486 M2. IJ. Blokker c.s. te Heiloo voor f 440, bouwterrein 504 M2. G. Smits te Heiloo voor f 420, bouwterrein 522 M2. J. Sengers te Heiloo voor f 400, bouwterrein 540 M2. ter Horst te Heiloo voor f 470, 2 percee- len bouwterrein groot 1137 M2. H. P. van Hoogen te Heiloo voor f 970, tuingrond 53 A J. C. van Zaal te Heilon voor f 1430, tuin grond 60 A. J. Relk c.s. te Heiloo, voor f 1585 BERGEN. Bergen's Mannenkoor zong gisteravond voor een uitverkocht huis. 'n Beiangsielling die het zeer zeker verdient, want het koor staat gunstig bekend. Doch behalve dat, had men aan dit concert iets weten te verl inden dat aantrekkelijk is, n.l. het eerste optreden van een jongenskoor, nog niet lang geleden ipgericht. 'n 60-tal jongens wist men bijeen te krijgen, en de heer Corn. Jonker, de leider van het mannenkoor toog aan het werk. Hij gaf er zich met alle kracht aan en wist te ver- krijgen dat de jongens in dien korten tijd dat zij wekelijks bijeen te komen om te oefenen, fceschaafd en met voordracht eenige een- stemmige liedjes konden geven. 't Resultaat was natuurlijk een enorm succes, dat zoo mogelijk nog grooter werd toen zij als laat- ste nummer „Op 't ijs" van Hendrika van Tusschenbroek, met schiinmenvertooning zongen. Dat moest natuurlijk herhaald wor den, en bij die herhaling zongen, op verzoek van den leider, aile aanwezigen mede. 't Is n aardige club, en wanneer Jonker de adspi- rantzangers bijelkaar weet te houden kan 't iets moois. worden. Gelukt hem dit, dan ver dient hij een extra pluim op z'n dirgenten- hoed. Va l het mannenkoor hoorde ik't Geuzen- vendel cp den thuismarsch, van Roeske, "n nummer met gevaanijke modulatie's. Men zong het goed, maar bij een eventueele her- ahng zal men het nog wel vvat vrijer zin ken, zich meer nog geven. Dat m.er nog geven, het zich uitzingen dat deed men voikomen in de wa s van jo- hann Strauss „An der Schonen biauen Do- ndu". (Volgens hen, die het weten kunnen, is het Donauwater niet biauw maar grijs, doch in dit geval doet dat er niets toe!) Hierin gaf men zich geheel, en de heer Jonker bracht de zang in 'n elastisch tempo, die toch aan het karakt.r „wals" geen afbreuk deed. 'n Strijkorkest}., gevormd uit Alkmaarders en twee Bergenaren bewees hierbij goede diensten, evenals de heer G. Hekket, die hier bij en in 'n paar liederen van de jongens, de piano bespeelde. Hetzelfde was dit het geval (n.m het zin- gen) met „Memorare" van Hecht (en even uitmuntend als't koor klonken de drie solo- stemmen) en met „Les Martyrs aux Arenes" van de Rille; 't was mooie, gezond klinkende stoere mannenzang. Het strijkorkesLe maakte zich verdienste- lijk met het spelen van ,,Herzwanden" en „Letzter Friihling" van Grieg. De heer Schalkwijk, voorz.tter van het koor, die bij den aanvang dit ensemble ver- welkomd had, bracht het later, onder instem- ming der bezcekers, hulde voor de niedewer- king. En namens het jongenskoor huldigde de heer Verstraeten, als commissielid van dat koor, den heer Jonker, onder aanbieding van ».en fraaie rnand met bloemen. A. K. In verband met het opnieuw drukken van courantenomslagen wordt ieder verzocht te willen nazien of naam en adres op de nieuwe banden juist zijn en bij eventueele fouten daarvan zoo spoebig mogelijk kennis te ge ven aan de administratie. Het komt hernaaldelijk voor, dat de Redac- tie voor Administratieve aange egeniheden en de Administratie voor redactiezaken wordt opgebeld. Wij wijzen er daarom hierop nogmaals, dat alles wat abonnementen, advertenties, bezor- gen enz. betreft bij de Administratieve (telf. No. 3) thuis behoort. Alles wat verslagen, be- richten en ingezonden stukken betreft behoort bij de Redaitie (No 33). Wij verzoeken in verband daarmede ook geen advertenties meer aan de Redactie te adresseeren. Sfadsnieuws LEENING VOOR DE R.-K. PAROCHIALE JONGENSSCHOLEN. De inschrijving is opengesteid op f 290.000 4K pCt. 30-jarige obligaties der R -K. Paro- chiale Jongensscholen alhier, in stukken van 1000, 500 en f 100, tegen den koers van 97% pCt. NEDERLAND—FRANKRIJK. Dinsdagavond 8 uur zal Mademoiselle Charageat uit Parijs, een tuinarchitecte van grooten naam, zfetr bekend door haar lezin- gen aan de Eco-'e polytechnique en de Ecole du Louvre te Parijs een voor ons land zeer interessante voordracht houden. Immers, ook wij hebben in den tuinbouw eeuwenlang een voorname plaats ingenomen en de „Hol!and- sche tuin" was ordtiibs beroemd. Het genootschap Nederland Frankrijk loet alles wat strekken kar om de Fransche cultuur, die in menig opzicht tot model voor de onze is geweest tot meerdere bekendheid te brengen in ons land. Introducties vooi niet-leden kunnen gratis verkregen worden ten kantore van den voorzitter, mr. W. C. t Bosman, Kennemerstraatweg 2. BOND VAN ZIEKENFONDSEN IN NOOREKHOLLAND. Het district Alkmaar van den Bona van iekenfondsen in Noord-Holland vergaderde onder voorzittcrschap van den heer Zeeman uit Alkmaar dezer dagen ten huize van den heer Mooy, alhier. Door den Voorzitter werd een inleiding gehouden over de komende ziektewet en wat dat voor de kassen beteekent. Spr. deed uit- komen dat het noodzakelijk is voor de kas sen om zich te versterken en uit te bouwen, daar in het ontwerp alleen aan zg. „be- drijfskassen" bestaansmogelijkheid wordt ge- geven. Groote groepen van menschen vallen daarbuiten en voor dezulken zal er in onze kassen plaats zijn, mits er voldoende waar- borgen aanwezig zijn en het aantal aange- sloten kassen groot genoeg. De verdere besprekingen van den avond waren van huishoudelijken aord en plannen erden gemaakt om de niet-aangesloten kas sen te bezoeken en in den Prov. Bond onder te brengen. Getracht zal worden vergaderin- gen met kasbesturen en leden te beleggen. Met een opwekking van den Voorzitter om alien op te komen voor het idfe „Zelfbe- heer" werd deze geanimeerde vergadering gesloten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.37 uur licht op. KALENDERS. Van de drukkerij Senefelder, te Amster dam, ontvingen wij een zesbladige kalender waar op de schutbladen fraaie bloemenre- producties voorkomen. Deze bloemen in de natuurlijke kleuren naar aquarellen van J. P. Huykman, zijn voorbeelden van fraaie reproducties en leve- ren het bewijs, dat deze drukkerij op het ge bied van kunstdrukwerk iets bijzonders kan presteeren. UITBREIDING ZAAK. De firma Lauwers in de Payglop zag in, dat haar winkel te klein werd voor de massa artikelen, die aanwezig moeten zijn, wil men zijn klanten zoo vlug mogelijk helpen en niet teleurstellen. Daarom heeft ze de vroegere woning boven den winkel ontruimd en de ka- mers als „showrooms" ingericht. Een groote kamer bevat thans alle moge- lijke artikelen voor Witte Kruisen en zieken kamers. De nieuwste modellen ledikanten, op- vouwbaar en al, ziekenstoelen, ligstoelen, kussens enz. enz. zijn in ruime keuze aanwe zig en alle artikelen zijn- overzichtelijk uitge- stald. Verder is een nieuwe donkere kamer voor fotografische doeleinden ingericht. Ze is ruim en bevat o.m. een electrisch vergrootingsap- paraat en een electr. afdrukapparaat. Tenslotte een paskamer, die ruim genoeg is en die in een behoefte voorziet. De uitbreiding en de verbetering kan de zaak zeer zeker ten goede komen en zal door het publiek wel gewaardeerd worden. BALDADIG OPTREDEN. Maandagavond tegen 10 uur vervoegden zich een drietal Egmonder jongens, van on- geveer 20 jaar, in den sigarenwinkel van den heer de Boer, hoek Doe!enstraat. Terwijl de bediende, de heer Harthoorn, die achter de toonbank stond her, zou hel pen, plaatste een van de jongens zich in den doorgang naar de coilfeursafdeeling, zoodat de bediende alieen het gedeelte van den win kel achter de toonbank voor zich had. De beide andere jongens grepen daarop handen vol sigaren uit de kistjes, die op een etalagestandaard op de toonbank stonden. Een greep zelfs een kistje. wat de bedien de, terwijl hij om hulp riep, hem nog uit de handen kon rukken. Door de radio hoorden de boven den winkel wonende huisgenooten het hulp- geroep echter niet, waarop de bediende zich door een deur achter de toonbank gelegen, naai de trap begaf, om zijn huisgenooten te waarschuwen. De jongens maakten van deze korte afwe- zigheid nog gebruik om van achter de toon bank eenige doosjes sigaretten weg te ne- mer,, waarna zij zich haastig verwijderden De heer Harthoorn ging hun na en vond hen in de tram naar Egmond. In de tram wierpen zij nog stukgeknepen sigaren weg en bedreigden zij den heer Harthoorn, die het daaiom maar verstandig oordeelde om met de tram maar weer naar Alkmaar terug te keeren De kapot gemaakte sigaren werden door hem medegenomen. Hoewel de heer de Boer de hem toege- brachte schade op enkele guldens schat, vond hij dit optreden toch van dien aard. dat hij het noodig oordeelde om aangifte van het gebeurde bij de politie te doen, die een onder- zoek instelt. LANDELIJKE RUITERSPORT. De national ruiterdag die dit jaar op 6 Febiuari a.s. te Utrecht gehouden wordt zal aanvangen met ten voordracht van prof. Kroon over „rijpaardrassen in verschillende landen". In tegenstelling met vorig jaar zal nu zoo wel de lezing alsook de jaarvergadering der federatie op dezelfde plaats, t.w. het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, worden gehouden. De opening van den ruiterdag zal door den voorzitter der federatie om halfelf ge- schieden, terwijl de jaarvergadering des na- middags te halftwee een aanvang neemt. Men verwacht niter dan tweehonderd lan- delijke ruiters. Tijdscfirifterc Auto-Leven. Het jongste nummer van Auto Leven, dir.- uitg. mevr. wed. G. M. CohenWingen, Den Haag, geeft een geheel compleet overzicht van alles wat te zien is op de R. A. I. tentoon stelling te Amsterdam. Heel overzichtelijk en dus gemakkelijk voor de bezoekers van deze groote tentoonstelling op auto- en motor- gebied. Het blad bevat vele, zeer vele artikelen, die populair geschreven zijn en daarom juist meer waarde hebben dan een droge opsom- ming van technische verbeteringen e. a. Bij- zonder interessant ook voor niet-automobi- listen is een artikel uit Amerika „de Weten- schap in dienst van het automobilisme" door P. J. J. Mounier, waarin het verkeersvraag- stuk breedvoerig besproken wordt. M. W. Aertnijs schrijft het derde vervolg van den tocht door Noord-Afrika en naar de Sahara, met een aantal fraai-uitgevoerde foto's, verlucht voor cijferliefhebbers en snel- heidscontroleurs in een aardige rubriek ge- plaatst in dit nummer, waar de snelheden, die in den loop van 25 jaar behaald zijn in opgenomen zijn. Alle artikelen te noemen, is niet doenlijk. We besluiten dan ook met te zeggen, dat Auto-Leven een fraai le tentoonstellings- nummer gegeven heeft, waar voor iedereen iets aantrekkelijks in staat. Het is keurig uitgevoerd en een zeer groot aantal foto's zijn tusschen den tekst opgenomen. Rechtsgaken DE ROOFMOORD TE ROTTERDAM. De rechtbank te Rotterdam heeft de preven- tieve hechtenis van den heer v. Oudheusden, den procuratiehouder van De Haas-Handel- maatschappij, die aangehouden is als ver- dacht van het plegen van verduisteringen bij die onderneming en van moord op den direc- teur, den heer Lans, met 30 dagen verlengd De verdachte blijft ontkennen den moord te hebben gepleegd. Alleen geeft hij de reeds met bewijzen gestaafde verduisteringen toe. POGING TOT DOODSI AG. De rechtbank te Roermond eischte tegen den verdachte H. Endevoets te Gemert, 8 jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag op een jachtopziener, gepleegd op 11 Nov. 1928. EEN ADVOCAAT EN EEN ZAAK- WAARNEMER VOOR HET GERECHT In hooger beroep is gisteren voor het Haagsche gerechtshof behandeld de zaak te gen den zaakwaarnemer H. S. uit Rotterdam en den advocaat mr. J. v. O. uit Den Haag, die in eerste instantie voor de rechtbank te Rotterdam hebben terechtgestaan ter zake van oplichting tezamen en in vereeniging van mej. J. Haanstra en H. Wytsema voor een bedrag van 100. De rechtbank veroor deelde ieder der verdachten tot 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder bepaling dat de 100 aan mej. Haanstra zullen worden te ruggegeven. Zoowel 't O.M. als de verd hadden van dit vonnis hooger beroep aange- teekend. Verdachten ontkenden evenals in eerste instantie het tenlastegelegde. Na her- nieuwd getuigenverhoor heeft de advocaat- generaal mr. Brants bevestiging van het von nis gevraagd. Uitspraak over 14 dagen. Voop finaniieele aange- legenheden wende men zich tot de FIRMA DE LANGE DE MORAAZ, Langestr. 49te Alkmaap, telefoon no. 120} geves- tigd sinds 1808 - s- 11 (Buuen veruntwuo: d&ujkheia van ue Re dactic. De opname in deze rubriek bewi/s "'ensrmc dm ne •pdnr^if er wile tnstemi „I. T O. D. A." (Internationale Tentoonstelling op Dierenbe- schermingsgebied te Amsterdam.) Eenigen tijd geleden maakten wij in dit blad melding van de plannen voor een groote Internationale Tentoonstelling op gebied van Dierenbescherming te houden in October van dit jaar te Amsterdam. Thans kunnen wij mededeelen, dat het Uitvoerend Comite er voor een groot deel in geslaagd is de be- noodigde gelden hiervoor bijeen te bren gen. Allereerst door het vormen van een ga rantie-fonds, waarin reeds door verschillende groote Dierenbeschermingsvereenigingen In Nederland en particulieren werd deelgeno men. Ook kwamen vele giften binnen. Wij willen echter nogmaals langs dezen weg een beroep doen op de belangstelling van de vele dierenvrienden in Nederland. Thans kunnen zij bewijzen niet slechts in naam, doch ook in daad dierenvrienden te zijn, door n.l. hun financieelen steun te geven voor het welslagen van een zoo nuttige en belangrijke tentoonstelling. Immers, op deze tentoonstel ling zal wederom blijken hoe noodzakelijk de bescherming der dieren is, hoeveel verbete ringen aangebracht moeten worden in het lot der dieren. Giften, hoe klein ook, zullen in ontvangst worden genomen door den len Penningmees- ter: Mr. G. H. Arnhardt Jr., rkhd: Holl. Bank v. Zd.-Amerika, Heerengr. 438, postgi- ro: 42650, gem. giro: No. AA 1784, terwijl verdere inlichtingen gaarne worden ver- strekt door den len Secretaris van het Comi te: H. G IJzerman Jr. p. a. Paleisstraat 31, Tel. 33866. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Gerrit Hoogvorst en Hendrica Pool. Her man Smorenberg en Anthonia Manshanden GEBOREN: Maria Theresia Rosalia d.v. Henricus van Wely en Hermina van de Vliet. Willempje d. v. Jacob de Haas en Antje Coevert Wil- lem Hendrik z.v. Gerard Flutsch en Antje naar w.'.arnemingen verricht in den morger van 17 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.3 te Clermont Laagste barometerstand 744 7 te Memel. Verwachting: (geldig tot den avond van 18 Januari): Matige tot zwakke noordelijke tot weste- lijken wind, toenemende bewolking, afnemen- de kans op sneeuwbuien, lichte vorst tot ora het vriespunt, in het oosten lichte tot matige vorst. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bildt aan alle posten heden 10.20 uur* „Attentiesein neer". Bak. Jacobus Wilhelmus z.v. Jan Besijn ei Maria Brands. OVERLEDEN: Albertus Johannes Hendrikus van der. Burg 75 jaar. Johanna Roozendaal wed. Adam Luken 70 jaar. Pieter Sieuwers 78 j 449e STAATSLOTERIJ. ICifinsf Dat de opvoering van „Didoler", het be- kende avonacpenluchtspel van Ds. Spelberg c,i Frans Huismans, 14 Augustus door de V.V V. te Bergen gegeven, ook landelijk een succes was, bewijst wel het feit, dat de Am- sterdamsche Federatie van Vrijz. Christel. Jongeren-Organisaties in die opvoering aan- leiding hebben gevonden dit symbolische spel in studie te nemen. Zaterdagmiddag 26 de zer zal het tuk in het Paleis van Volksvlijf te Amsterdam worden opgevoerd. DE GETEMDE FEEKS. Blijspel van Shakespeare De N.V. „Het Nieuwe Nederlandsch Too- neel", directie Louis Saalborn speelde gister avond in het Theater Royal te Schagen het beroemde blijspel „De Getemde Feeks" van Shakespeare. De volledige bezetting van dit stuk bestaat uit niet minder dan 45 perso nen, terwijl de naar ontwernen van Louis Saalborn vervaardige decors en meubelen een tooneel eischen, van een zoodanigen omvang, dat een opvoering in tal van provincieplaat- sen niet mogelijk is. Schagen verkeert in de gelukkige omstan- digheid, dat een initiatiefvol ondernemer in de na-oorlogsjaren er een schouwburgzaal bouwde van te grooten omvang voor het plaatsje met 3800 inwoners, zoodat een fail- lissement van deze onderneming dan ook niet kon uitblijven. De schouwburg thans in handen van de twee grootste koffiehuisondernemers, die hem regelmatig als bioscoop exploiteeren, is er echter, waardoor in Schagen opvoeringen mogelijk zijn, die b.v. in Den Helder en Alk maar niet kunnen plaats hebben De omgeving van Schagen weet dit te Trekking van Donderdag 17 januari 1929. Se Klasse 4e Ujst. Hooge priizen: 13247 1000.— 5838 6437 /400.— 4038 5792 20589 200.— 38 3357 9703'11934 12818 18608 18818 100.—. Priizen van 70. 78 144 489 572 731 824 837 881 1050 1208 1616 1766 1922 1985 2098 2198 2338 2365 2383 252.3 2670 2873 3114 3123 3178 3211 3352 3385 3442 3489 3548 3670 3699 3797 3907 4084 4169 4188 4300 4438 44-17 4504 4816 4855 4943 5354 5611 5643 5722 5770 5781 5919 6029 6122 6156 6234 6288 6400 6413 6816 6820 6823 7239 7330 7836 8061 8231 8244 8435 8624 8708 8718 8824 9090 9139 9232 9301 9574 9816 9914 10296 10394 10479 10506 10640 10748 10833 10911 10941 11146 11168 11449 11638 11709 12008 12310 12479 12532 12761 13023 13465 13586 13933 13959 14247 14272 14377 14416 14932 14951 15057 15094 15132 15170 15238 15353 15362 15380 15644 15907 15945 16097 16342 1634S 16485 16498 16529 16588 16598 16733 16878 16902 17154 17279 17874 17908 17951 18310 19037 19063 19248 19256 19423 19473 19532 19563 19739 19S24 20105 20205 20226 20414 20739 20808 20894 NIFTEN: 36 106 130 210 212 330 37S 473 507 523 531 563 575 576 577 671 719 783 864 888 903 953 1217 1219 1326 1378 1397 1408 1410 1415 1424 1436 1476 1488 1498 1507 1539 1637 1657 1734 1769 1798 1846 1893 1914 1943 1948 1969 1980 1989 2002 2132 2252 2257 2271 2360 2373 2380 2391 2397 2412 2433 2459 2493 2521 2547 2555 2556 2594 2629 2718 2741 2787 2811 2814 2825 2866 2956 2966 2979 3007 3064 3097 3104 3105 3112 3138 3229 3247 3255 3272 3304 3308 3416 3453 3484 3520 3529 3532 3574 3624 3662 3672 3763 3798 3910 4030 4077 4122 4199 4202 4217 4255 4304 4341 4351 4503 4567 4614 4643 46S6 4744 4858 4864 4938 4980 5053 5079 5115 5132 5210 5232 5268 5288 5306 5316 5334 5347 5348 5377 5400 5431 5435 5450 5516 5537 5555 5630 5655 5675 .5680 5683 5703 5713 5764 5851 5861 5902 6024 6053 6058 6144 6145 6147 6157 6195 6225 6241 6311 63.37 6362 6527 6529 6539 6558 6693 6734 6778 6795 6S06 6842' 6966 6967 6995 7090 7173 7234 7408 7422 7448 7456 7510 7512 7513 7767 7770 7796 7820 7844 7876 7897 7906 7952 7954 8014 8043 8048 8058 8162 8200 £.303 8363 8383 8401 8417 8433 8486 8494 8554 8647 8650 8662 8697 8711 8725 8730 8837 8876 8903 8974 9000 9014 9015 9054 9077 9114 9115 9133 9133 9140 9152 9247 9274 9321 9347 9393 9404 9420 9430 9472 9603 9629 9639 9646 9735 9783 9815 9839 9899 9943 10037 10065 10103 10118 10125 10127 10133 VOl 61 10236 10238 10240 10267 10288 1031.4 10327 10329 10400 10454 10499 10510 10515 10629 10735 10757 10763 10933 10946 10948 11061 11094 11151 11163 11190 11235 11247 11295 11386 11494 11501 11508 11570 11717 11722 11732 11772 11844 11860 11880 11884 11893 11897 12020 12037 12143 12164 12186 12214 12373 12378 12401 12457 12461 12527 12537 12550 12576 12599 12606 12639 12640 12673 12674 12704 12716 12772 12784 12997 13038 13097 13122 13187 13188 13204 13277 13305 13373 13383 13391 13425 13443 13610 13635 13708 13807 13882 13948 13958 13999 14031 14047 14053 14094 14104 14117 14126 14133 14200 14221 14256 14370 14.386 14483 14494 14518 14522 14556 14636 14643 14697 14757 14788 14895 14927 14931 15000 15066 15098 15164 15167 15189 15199 15263 15332 15371 15482 15493 15510 15518 15567 15573 15592 15627 15636 15666 15674 15734 15778 15784 15844 15863 15995 16052 16082 16179 16246 16300 16323 16376 16397 16421 16442 16461 16474 16535 16541 16569 16592 16650 *6688 16769 16773 16784 16883 16917 16962 17089 17091 17144 17205 17224 17227 17242 17259 17296 17306 17362 17397 17407 17477 17506 17537 17568 17591 17616 17639 17696 17610 17715 17729 1/797 17844 17872 17921 17935 17938 17956 17965 18018 18094 18098 18146 18154 18158 18162 18216 18311 18335 18398 18508 18528 18616 18617 18631 18634 1867* 18726 18756 18775 18876 18896 18914 18915 18953 19026 19062 19231 19250 19321 19344 19427 19434 19480 19500 19510 19518 19534 19652 19697 19709 19759 19773 19775 19827 20233 19883 19924 199.1.5 19962 20089 20115 20173 20255 20278 20301 20348 70379 20393 20497 20701 20737 20986 20988 Fouten. 5e Kl. 3e Hist: 15813 m-z. 15833.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2