Alkmaarsclie Cenrant De wettige Erfgenaam. KEIIIXHTON. Hondertf een en defflgste Jaargang. Donderda^ If Januarl Radio-hoekje Rechfszaken ProvinoB«aal nieuws Mo. 14 Vrijdag 18 Januari. HUversum, 1071 M. 10—10.15 Morgan Wiiding. 12.15—2— Concert door het Boris Ski-Trio. 2.05-2.45 School uitzending. J. J v. d. Ven: jongensvermaken en meisjes- Bnelen. 4—4.30 Huisvrouwenhalfuurtje 5 306— Radiopraatje. 6.—7-15 Concert door het Boris Lenski Trio. J-15~7.45 Schip- persles. 8—8.34 Lezing door J. forver. Radiopraatje. 8.30 Soistenconcert. M. Jan- nette Walen, piano. Tom Canivez, cello. Louis Saalborn, voordrachtekunstenaar Ong 10- persberichten. 10.15 Stedenavond in Assen Omroep-orkest onder leiding v. Treep Lotti Muskens—Sleurs, sopraan He- oqi 30 K. R. O. Concert door het K. R n'xrir, 3_4— V rouwenuurtje door Mevr K3ller—Wiginan. 6.45-7— Radiopraatje door W Peeters. Onderwerp: Selectmteit (Herhaling van de lezing gehouden op Zoo- dan 23 December. Schema „Koomans en hair variaties. 7—7.30 Cursus paedagogie door Dr. J. van Dael. 4—5— N. C. R- V. Gramofoonmuziek. 5—6.45 Concert. Me]. C. Boogert, piano. C. Stentrop, bas_ M Spoor, Sfhiit 7.35 V. P. R- O. Sprs.: Ds. J. van Dorp: Profetisme (3). Dr. K. F. Proost: Bi] Goethe's Faust. T. v. d. Sluys, sopraan. B Renden, pianist. J. van Oogen dedamatie. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst 1105 Keukenpraatje. 11.20 Gramofoonmu ziek. 12.20 Sonatenconcert, piano en viool. 12.50 Orgelconcert. 1.20—2.20 Orkestcon- cert. 2.50 Lezing. 3.15 Vooi scholerr 3.20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing: Ga lleo. 4 - Muziek. 4.05 Voor scholen: Shakes peare 4 50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Kookpraatje. 6.35 Nieuwsbenchten 6 50 Muziek. 7.05 Bach's koorpreludes. 7.20 Lezing 7.35 Muziek. 7.45 Historische cau- serie 8.05 Een verrassing. 8 20 Symphome- Sncert in de Queen's Hafl. National Koor (150 stemmen). (9.20 Nieuwsbenchten) 10 20 Nieuwsbenchten. 10 25 Actueele cau- serie. 10.40 Variete. W. Victoria, humorist Gesyncop. duetten. Dans-orkest. 11.20- 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Pans 17o0 M. 12.50 2 10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert 7.05—7.50 Gramofoonmuziek. 8 50— 11.10 Concert. Orkest. Mile. Brunlet, zang °fatge°nberg. 469 M. 11-30 Mechaniscihe muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.05— 5 50 Gramofoonmuziek. 7.20 Gro ,-dwet-her- denking. Werag-orkest. Rede van Vice-Pre sident van Harnack. Daarna tot 11.20 Dans Zeesen1649 M. 11.20—3.50 Lezingen 3 50—4.50 Orkestconcert. 4.50—7.50 Lezin- nen 7.50 Symphcnieconcert onder leiding v. O Fried. C. Arrau, piano. 10.05 Sluiten. Hamburg, 395 M. 10.20—112C►Gramo foonmuziek. 3.35 Dansmuziek. 5.20 Orkest concert. 7.20 Concert. Werken van Joh. Strauss 9.20 Dansles en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestconcert. Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. Orkestconcert. 10.50 Sluiten. NUTSLEZINGEN PER RADIO De aigemeene secretaris van het Nut deelt fnede. dat op zijn j.l. Vrijdag gestelde vraag voor den microfoon van de A.V.R O. of „Het Nut" met zijn serie-lezingen per radio voort dient te gaan of niet, ruim 1400 bewijzen vat instemming zijn binnengekomen, zoodat het hoofdbestuur dier maatschappij besloten heeft dit werk voort te zetten. wdfesei Hen Suffrage van 28 en bestemd voor den heer Abbe aldaar valschelijk heeft ge- teekend en zidh met gebruikmaking van deze vervalschte postwissel zich het bedrag wederrechtelijk heeft toegeeigend. De echtge noot van mej. A. werkte elders en had haar dien postwissel toegezonden. Verdachte kwam meermalen bij mej. Abbe over de vloer. Deze weet echter niet zeker of verdachte ook dien Maandag 3 Sept. is ge- weest. Verdachte weet het niet; wat zij wel schijnt te weten, is dat zij den postwissel met in handen heeft gefhad. De brievenbesteller Steijblok heeft de hem getoonden postwissel op bedoelden datum ten huize Abbe in de Achterstraat bezorgd en af- gegeven aan een juffrouw die in grootte overeenkwam met verdachte. Zij was in don- ker costuum gekleed. Naar de meening van getuige is juffrouw Abbe kleiner. De postambtenares, die den wissel heeft uitbetaald, weet niet aan welke juffrouw dit is geschied. Het was iemand met een Wee* gezicht. Over het algemeen hebben vrouwen weinig herkenningsvermogen, waar het hun eigen sekse betreft. De heer Ott, onderwijzer te Alkmaar, schriftkundig expert wordt als getuige-des- kundige gehoord. De waarde van deze des kundigheid beziet verdedfger met een seep tisch oog. De officier herstelde de deskundige zooveel mogelijk in zijn eer. Voor het overige ziet de officier geen gat in de zaak en requireerde vrijspraak. Het was dus een zacht kostje voor verdediger, Mr. Veltman die zich ook gaarne aansloot bij dit voor zijn client zoo hoopvolie requisitoir. De beschouwing van verdediger over de waarde van den deskundige kunnen wij als weinig meer ter zake doende, uitschakelen, vooral omdat geen gelegenheid werd gege- ven tot debat. 6.50 8.35 MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 15 Januari. UITSPRAKEN. Jan M., 50 jaar, arbeider, Andijk, thans Jn voorarrest. Diefstal van waschgoed gedu- rende voor den nachtrust bestemden tijd 2 maanden en 13 dagen ged. met aftrek gelij- ken termijn voorarrest. M. H., misdrijf art. 310 wetb. v. strafr., f 25 boete of 25 dagen hechtenis. VERVALSCHING EN GEBRUIK MAKING VAN EEN POSTWISSEL. De 46-jarige T. B., huisvrouw Harm L. te Helder, moest zich veran twoorden voor het ernstige haar ten laste gelegde feit, dat zij op 3 September van het vorige jaar een post- Door E. PHILIPS OPPENHE1M. Geautoriseerde vertaling van Mej E. J. 40 In de zaal speelde het orkest een bekende foxtrott. Er werd druk gedanst Er hing dui- delijk een atmosfeer van rumoerig pretmaken. 11 „Wie geeft dit feest", vroeg Monica, ter- wijl zij op bet punt stor.d Mario te volgen „De henog van Chatfield, freule", luidde het vertrouwelijk antwoord „Hij is een trouw bezoeker. Hij heeft al de tafeltjes aan de rech- terzijde van de zaal gereserveerd." Monica was zich een plotseling gevoel van tegenzin bewust. Zij zou op dat oogenblik alles er voor gegeven hebben om in staat te zijn de zaal te verlaten. Het was echter te laat. want Mario geleiddt ze reeds langs de dichte massa dansers, en juist tegenover hen, aan de hoefvormige tafel tegen den muur, die gewoonlijk de .Koninklijke Loge" werd ge- aoemd, was Francis gezeten, omringd door een kleine groep sterren in de operette- wereld. Aan zijn rechterzijde zat Peggy Lay- ton aan zijn 'inkerzijde een Fransche danse- res. Eustatius was er ook Hij fronste de wenkbrauwen. zoodra hij zijn zuster zag „Natuurlijk zal Eustatius woedend op mij zeide Monica, terwijl zij plaats nam DIEFSTAL OF VERDUISTERING VAN 2 TAMM'E E END EN. Voor dit misdrijf stond terecht de 58-jarige grijs gebaarde veehouder Willem Stolp e Beets, aan wien is ten laste gelegd de weder- rechtelijke toeeigening. subsidiair verduiste- ring van die eenden, die hii op zijn erf had gejaagd en vastgehouden. De eigenaars van die eenden zijn de heeren Dirk en Klaas de Boer, de welke zich met die handeling van veldwachter in den arm namen. Feitelijk waren veldwachter in den arm nam. Feitelijk wai en het 5 eenden, doch er werden Willem slechts 2 exeplamen ten laste gelegd. De verdachte wierp alle gedachte van wederrechtelijke wel- bewuste toeeigening met beslistheid van zich Hij heeft over Dirk de Boer gedacht, maar niet wezegdWat ben jai toch 'n lilleke skofr van ^n vent. De eende waren oorspronkelijk zain pulle, maar later vergroeid. Hij moet echter ten slotte toegeven. dat 2 eenden het pootmerk van de Boer hadden en dat hen die eenden in een korf mee heeft ge- nomen om ze in Purmerend te markten. Broer Klaas de Boer heeft verdachte daar met de korf gesnapt. Hij zag verdachte op ziin marktwagen aankomen en merkte op, dat de korf met een dek was bedekt. Alle vijf een den waren het eigendom van de gebroeders de Boer. Een 10-jarige jogje, dat verdachte wel eens assisteerde, erkende verschillende eenden te hebben opgejaagd, maar het waren eenden van Stolp. Deze getuige werd met bekwamen spoed heen gezonden. Tegen getuige Boots moest verdachte ge- zegd hebben: Ze stele ze van main en ik steel ze weer van 'n ander. Daarop kwam de officier aan het woora om na een meer uitvoerige beschouwing om- trent de bewijslevering tegen verdachte ter zake verduistering te vorderen f 60 boete of 60 daoen hechtenis. Verdachte vond dit een verschrikkelijke eisch. MEINEED DOOR EEN HUISMOEDER. De 40-jarige Naatje de R., huisvrouw van Herman de Graaf te Castricum, werd ver- dacht op de terechtzitting van 30 Nov. onder eede een valsche verklaring te hebben afge legd door te beweren, dat haar man, die te recht stond wegens mishandeling van zijn schoonzuster in haar woning op 8 October, din dag de deur niet was uitgeweest. De vrouw stond thans ter zake meineed terecht. Zij bleef nog altijd volhouden dat haar man de deur niet is uitgeweest en dus geen mishandeling heeft kunnen plegen. De mishandelde, mej. de Graaf, zeide plechtig: Ik kom hier niet voor leugenaar, verdachte hecit zelfs haar man uit de woning van ge tuige gehaald. Verdachte zeide: Het is niet waar! Het S-jariee dochtertje van getuige is bij de mishandeling tegenwoordig geweest en vertelde dit aan den president mr. Ledeboer, die met veel takt met de kleine omsprong. „Hij zegt altijd, dat het gemeen is als- wij naar zulke plaatsen gaan. Hij brengt zijn ge- zelschap niet naar Claridge zegt hij, en wij behoorden niet hier te komen Ik vind het el- lendig." Lady Betty zuchtte ook terwijl zij de zaa> rond keek. „Is het niet afschuwelijk, Monica'riep ze uit. „Francis geeft het Nest en hij had bij ons kunnen zijn. Ik noodigde hem uit en schreei een beminnelijk briefje. Wat zullen we be- Het meisje heeft cfit ook uit eigen beweging aan de Rijks- en gem.-politic verklaard- Alles baat echter niets. De vrouw bleef halsstarrig ontkennen. Desondanks achtte de officier meineed be- wezen en vorderde tegen haar speciaal in dit geval 70 boete of 60 dagen hechtenis. Verdachte zeide onschuldig te zijn. Haar kinderen zijn bang gemaakt. De man heeft geen werk en het gezin met 8 kinderen geniet f 5 steun per week. HOOGER BE ROE P VONNIS LEERPLICHTWET. De autobushouder Keetman te Winkel is tot 4 boete of 4 dagen veroordeeld door kantonrechter Schagen ter zake overtreding leerplichtwet, omdat hij in Juli 1928 niet had gezorgd dat zijn zoontje Klaas de openbaiv lagere school geregeld bezocht. Appellant is van dit vonnis in hoogei' beroep gekomen en heeft mr. Buiskool van Schagen tot verdediger gekozen. De grond voor dit appel is, dat verdachte meende dat zijn zoontje niet meer valt onder del eerplichtwet, terwijl de schoolautoriteiten van oordeel zijn, dat hij nog 1 jaar leerplich- tig is. Verdachte was behoorlijk schriftelijk door heth oofd der school gewaarschuwd, welke waarschuwing geen gevolg had. Als bijzon- derheid moet worden gemeld, dat verdachte voorzittei is van de commissie tot wering van schoolverzuim. Mr. Buiskool merkt op, dat het 7e leer- jaar pas verplichtend was Juli '27 en niet Januari '27, volgens door B. en W. van Win kel verstrekte inlichtingen. Voorts vroeg verdediger of het lioofd der school in Mei '28 niet gewaarschuwd heeft, dat het zoontje van K. nog een 7e leer jaar moest volgen. Getuige zeide, dat de ouders de keuze heb ben tusschen de 7e klas O. L. S. of de Mulo- school. De officier kon dit in de wet niet vinden, doch achtte het vonnis juist gewezen en requireerde bekrachtiging van het vonnis. Mr. Buiskool wees op het zeldzame, dat een voorzitter van de commissie tot wering schoolverzuim wegens overtreding der leer plichtwet ierfcht staat, doch het gaat hier meer over een principieele kwestie, zooals pleiter meer in het breede en aan de hand van de wet traoht aan te toonen. Pleiter was van meening, dat het kind vo! doende onderwijs had genoten en dus niet meer verplicht was het 7e leer jaar te volgen Het ging niet om het gebruiken van het kind r hei bedriif van appellant, zooals reeds voldoende bekend is. Mr. Buiskool eindigde met ontslag van rechtsvervolging en vernietiging van het ge wezen vonnis te verzoeken. De officier visehte uit, dat het 7e leerjaar niet hetzelfde is als le klasse U.L.O school Hierop zeide de officier zich op een ander standpunt te stellen en vorderde nu ontslag van rechtsvervolging. wezen. Mr. Buiskool sprak zijn vreugde uit over deze frontverandering en persisteerde bij zijn conclusie. EGMOND AAN ZEE. (Vervolg raadverslag) De heer A. Blok drong aan op straatver- lichting in de morgenuren, vooral bij glad- heid. Na eenige discussie zegde de voorzitter toe, dat wanneer er zich geen technische bezwaren voordeden voortaan de lan- taarns des morgens om 6 uur zouden wor- den opgedraaid. De heer Snoeks informeerde, of alle leden van het college van B. en W. ervoor waren geweest, dat toestemming gegeven werd tot het oprichten van een vischrookerij. Spr had gehoord, dat de burgemeester daar toch tegen was. De voorzitter antwoordde, dat hij het zeer betreurd had, dat de rookerij er zou komen. In den raad zou hij als raadslid er zeker te gen gestemd hebben. Toen de aanvrage er evenwel lag, kon spr in verband met de hin- derwet er niet tegen stemmen. Wethouder K. de Graaff vroeg, waarom het hier niet zou kunnen worden toegelaten, wanneer dat in Alkmaar wel kon. De heer Snoeks oordeelde, dat B. en W. nu den grond aan den Zwarten Weg waardeloos maakten. De heer K. de Graaff meende, dat er in af- zienbaren tijd toch geen liefhebbers zouden opdagen voor dien grond, waartegen werd opgemerkt, dat zijn eigen schoonzoon er pas grond gekocht had en bang was voor zijn kippenhouderij. Wethouder K. de Graaff merkte op, dat de toestemming voor de rookerij slechts voor een jaar verleend werd. Indien er dan animo kwam om te bouwen, dan was hij er zeker voor, dat de rookerij verdween. Verschillende leden vonden dat ten opzich- te van den aanvrager heelemaal niet in orde. Dan zou men hem eerst toelaten en later weer wegjagen. De heer Van Eennennaam informeerde, ot de zaak nu hiermee beslist was, of dat Ged Staten nog moesten oordeelen. De voorzitter zeide, dat de zaak beslist was. Alleen kon men binnen 14 dagen in be roep gaan bij de Kroon. De beslissing was bekend gemaakt. De heer Van de Garde: Maar niet, dat men in beroep kan gaan. De voorzitter veronderstelde, dat iedereen dat we! wist De heer Snoeks vroeg, of de scherpe hoe- ken in den weg bij L. de Graaff nog veranderd werden. Het bleek, dat de aandacht er al op gevestigd was en verandering niet onmoge- lijk zou gebeuren. Uit het antwoord op de vraag van den heer Snoeks, of de tantiemes onder het per- soneel van de gasfabriek al waren verdeeld, bleek, dat dit nog niet klaar was. De heer Van de Garde, die indertijd een on- derzoek had toegezegd naar de mogelijkheid van verharding van den nieuwen weg naar de Bou'evard, was tot de conclusie gekomen, dat ook de goedkoopste wijze voor zoo'n kor- ten afstand nog te duur uitkwam. Daarom stelde hij nu voor dien weg eenvoudig te be- straten. De voorzitter meende, dat men daar eerst eens over moest nadenken. Hoeveel geld moet daar worden ingestoken, terwijl het daar een precaire toetstand blijft. De heele weg kan af- vloeien. De heer Van Eenennaam meende, dat de heer Van de Garde niet zoo zou spreken, wanneer hij wat meer ervaring in Egmond had. Wij moeten nu eerst eens kijken hoe de proef gelukt van de bestrating op de reeds verharde wegen. En dan waren er volgens ve^rhi'lende le den eerste nog andere wegen aan de fceurt De heer Van de Garde kwam nog tens te- rug op de vensterskwestie, die naar zijn ge- noegen bleek geschikt te ziin, terwijl hij ueen toezegging vermeesteren kon, dat Irnt trot toir aan den Zwarten Weg verbreed zou worden tot aan den straatweg. Verder be- pleitte hij nader overleg met het P. E. N aangaande overname van het gemeentelijk bedrijf. De ingezetenen zouden dan stroom kunnen hebben voor 25 cent in plaats van voor 45 cent. De voorzitter deelde mede, dat er inlichtin Wethouder De Graaff oordeelde, dat het publiek geen cokes meer wilde stoken, terwijl de voorzitter deze zaak eens met den Direc- teur zal besprelcen. De heer BroekEn dan zou ik het wen- schelijk vinden, dat van dien voorraad ook iets besehikbaar gesteld werd voor de armen. Tusschen twee haakjes ik bedoel daar niet mee: voor de visschers, maar voor de werkc- lijke armen in de gemeente. De voorzitter: Dat is een zaak voor het Armbestuur. De heer Broek verzocht vroeger bericht van eventueele raadsvergadering, hetgeen in welwillende overweging genomen werd, en deed nu zijn aangekondigd voorstel tot regeling der presentiegelden voor de raads- leden. Met aigemeene stemmen werd besloten deze regeling te herzien. De heer Van de Garde wees erop, dat in Schoorl 4 pet zit ting was bepaald. De heer Broek zou aan de autobushouders een standplaats aangewezen wil-l-en zien, in de Trompstraat b.v. De heer Van de Pol was het daar volkomen mee eens. Zelf .'.oen die menschen geen aan- vraag om een gezamenlijke standplaats om geen twist te hebben, maar als ze alien in de Trompstraat staan is er een eerlijke concur- rentie. Spr. heeft z; alien even lief, en kan daarom de een niet voorbijloopen om naar den ander te gaan. De heer Van der Plas: De eene heeft zic-h het recht aangematigd om op een woede plaats te gaan staan en nu kan een ander er ook wel gaan staan, maar dat geeft ruzie. De heer Van Eenennaam Wie wiist de standplaatsen aan? De voorzitter: B. en W De heer Van Eenennaam: Waar praten wij dan ever? het dansen in cafe's. Hij wilde die vergunning niet bepaald ingetrokken zien, maar vond het noodig om te verbieden, dat b.v. jongens en meiden op klompen komen dansen en dat kinderen beneden 18 jaar toegelaten worden. De voorzitter zou een en ander in overwe ging nemen, ter wij, de heer Van Eenennaam opmerkte, dat iemand, die iedereen in de ge legenheid wil stellen om lid van den raad te zijn, ook iedereen in de gelegenheid moet stellen om te dansen. De heer Broek drong op verbetering van den toestand en de plaats van het brand- spuithuisje aan. Er wordt van alles in gebor- gen en weg gezet. De heer Somer was er indertijd als de kippen bij, wanneer hij dat hrcrde. De voorzitter meende, dat die dingen daar alleen gezet werden, terwijl men bezig was. HOOGER BEROEP OVERTREDING MOTOR- EN RIJWIELWET. De 43-jange xeiziger Joh. B. uit H. H.- Waard was in eerste instantie veroordeeld door't kantongerecht Hoorn ter zake roekeloos rijden of niet behoorlijk naar links uitwijken met zijn door hem bestuurder auto op 23 Sep tember, welk manier van rijden het gevolg had dat op den Hoornschen weg een fietsrijd- ster, mej. Heijmans van Westerblokker, is aangereden, waardoor zij op den grond te recht is gekomen en zij aan haar rijwiel, klee- deren enz., schade heeft bekomen. Verdachte zeide, dat zijn zoon de auto heeft bestuurd en hij schade aan de kleederen van de getuige heeft verrekend. Tegen de politie heeft verdachte en ook voor den kantonrechter erkend, dat hij den be stuurder is geweest. De fitter Haakman heeft de aanrijding waargenomen, doch niet gezien wie er achter het stuur zat. De getuige a decharge, Jan Spel urt Hoorn, verklaarde dat er niets aan de fiets mankeerde, zoover hij heeft gezien Het is best mogelijk dat de kettingkast beschadigd gen gevraagd waren, doch^ dat die nog steeds was. ginnen „Indien ik Francis kan biologeeren, zal ik knikken en met de hand wuiven", zeide Mo nica. „Wanneer men dergelijke plaatsen be- zoekt is dat wel bet minste, wat men kan doen. We moeten doen, of we niet zien wie hij is „We moeten alien op de jongelui passen merkte Judy Franks op „Het geheele op-e- rettegezelschap schijnt hier aanwezig te zijn en eenigen zien er bijzonder aardig uit lk vind Peggy Layton het knapste meisje, dat ik ooit van mijn leven zag." „Zoo denkt blijkbaar His Grace, de hertog van Chatfield er ook over", mompelde lady Betty met een pruilend gebaar „Laat ons dansen, terwijl Bobby het souper bestelt". „Stel je voor in staat te zijn champagne om een uur in den morgen te kunnen bestellen!" riep de jonge Perry uit „Het land wordt weer vtrstandig Lady Monica, mag ik dezen dans van u?" Hun kleine groepje was spoedig geinstal- leerd. Eens kwam het Monica voor, dat De heer officier vorderde bevestiging van het vonnis, waarbij verdachte is veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen, benevens toewij- zing civiele vordering. Verdachte houdt vol niet gestuurd te heb ben. GNTUCHTIGE HAN DELING EN. Ter zake dit feit stond terecht de 61-jarige invalide tuinman Floor v. D. te Hoorn Deze zaak behoorde tot de categorie die met ge- sloten deuren wordt behandeld. Francis haar richting uitkeek en zij keek over den schouder van haar partner, bereid te glimlachen en te wuiven met de hand Zijn gelaat vertoond-e echter hoegenaamd geen emotie. Hij keek door haar heen met een strak n-egteren. „Een kranige vent, uw nieuwe neef" merk te Peiey op. „Maar hij ziet er niet uit, of hij zich bijzonder amuseert, vindt u we!? Daar zit Peggy en wendt geen blik van hem af, en aan zijn andere zijde mademoiselle Cleo, en nog een heele boel anderen die wachten op zijn gunst, maar ik heb hem nog niet zien lachen. Hij ziet er veel te veel uit als de grand seigneur. Niets voor deze plaats." De woorden van haar partner waren in zekeren zin een voldoening voor Monica. ,Om u de waarheid te zeggen", zeide zij vertrouwelijk, „ik weet niet waarom hij het doet Ik geloof eerlijk gezegd niet, dat hij er plezier in heeft, en hij schijnt andere dingen zoo te waardeeren och zeggen ze, dat hij de helft van zijn tijd hier zit of op soortgelijke plaatsen doorbrengt, en het laatste gerucht wil, dat hij een theater zal huren ter wille van miss Layton." Monica vond het wat vol om te dansen en zij eindigden na een paar toer-en. Eustatius kwam naar hen toe en wisselde een paar woorden met hen. „Ik vind dat het geen eerlijk spel is" zeide hij zachtjes tot zijn zuster. „Jullie hebt ge- dat overname heelemaal zoo uitb'even, en warrschuwde, door het P. E. N. nog niet mooi was, als het wel scheen. De heer Broek wees op de -verwaarloozing van het materiaal voor de wegen. Van de 1500 wegbanden waren er al een 200 in brokken, aan den t warten weg had men de stukken maar in den grond begraven. Daar moest toch iets aan gedaan worden. Verder wilde spr. de groote massa cokes aan gasfabriek van de hand doen aan de ingezetenen voor een lagen priis. De vorige jaren ging de cokes het dorp uit. „Het spijt mij", antwoordde Monica. „Maar ik kon geen spelbreekster zijn. Ieder een verlangd-e te gaan." „Francis werd juist wat menschelijk, voor- dat jullie kwaamt", bromde Eustatius „Nu is hij weer een koude heilige hoffelijk je- gens iedereen en zoo koud als ijs. Je hebt al les bedorven". Monica lachte stil voor zich been. Niette- genstaande Eustatius' afkeuring was zij zich een zeldzaam gevoel van voldoening bewust bij zijn woorden. „Francis is zulk een eigenaardige vent besloot haar broer, toen hij wegging. „Je kunt nooit van te voren zeggen, hoe hij die dingen zal opn-emen. Na dien dag. dien jij en hij tezamen te Chatfield doorbrachten en zijn diner in Curzon Street en zijn bezoek daarna met jou bij de Heringtons, scheen hij werke- lij-k van plan eerlijk spel te gaan spelen Nu hij jou hier ziet, is dat juist g-enoeg om hem boos te maken „Beste Eustatius". prot-esteerde Monica, „kan je maar een oogenblik denken, dat ik zou zijn gekomen indien ik had geweten van jullie feest? Ik zou het niet in mijn hoofd hebben gekr-egen Ik weet dat het niet jouw schuld is, maar ofschoon ik geloof, dat er nie- ma-nd in Londen is, die ruimer in zijn opvat- tingen is, dan ik, ben ik ouderwetsch genoeg om het afschuwelijk te vinden. dat de hertog van Chatfield met dames van een operette- EROEK OP LANGENPUK. Raads vergadering. Dinsdagavond kwam de Raad in vergade ring bijeen. Aanwezig waren alle leden Burgemeester Slot opende met welkom en gebed. Afgeweken werd van de gewone volgorde der agenda en eerst vond de installatie plaats van het nieuwbeuoemde raadslid H. Ramp, (punt 4 der agenda) ter voorziening in de vacature van wijlen den heer R Slot. Na het afl-eggen der vereischte beloften zeide de voorzitter, dat hij met weemoed denkt aan de plaats, welke Kamp inneemt, en welke 24 jaren lang door Rens Slot is inge- nomen, maar die helaas door der. dood is weggenomen. Gij hebt de belofte van trouw afgelegd, zeide spr. en U alzoo in zeker opzicht ver- bonden voor de belangen dezer gemeenU te dienen. Hartelij-k gelukgewenscht met Uw raadslidmaatschap, hetwelk gij naar de mate Uwer krachten U gegeven, hoopt te behar- tigen. Aigemeene felicitatie volgde Benoeming wethouder. Na gehouden stemming bleek. dat zich of den heer C. Ooijevaar 4 stemmen hadden ver- eenigd en op de heeren Smak, Kamp en Zui- dam ieder 1, zoodat de heeren Oeijevaar is gekozen tot wethouder. De voorzitter feliciteerde den heer Ooije vaar en hoopte, dat het hem gegeven moge worden, nog een reeks van jaren de belangen der gemeente in het dag. bestuur te beharti- gen. De heer Ooijevaar danlde voor de geluk- wensch en de heeren die hun stem op hem uitbrachten en vertrouwd-e op een aange- nam-e samenwerking, welke hij als tijdelijk wethouder reeds heeft ondervonden. Tot tijdelijk wethouder werd benoeind de heer O. Koedijk en tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer A. Glas Cz. Tot lid van de lichtbedrijven werd be- noemd de heer C. Ooijevaar en tot plaatsver- vanger de heer Zuidam. Tot lid der Schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting werd de heer H. Kamp benoemd. noeg plaatsen om je te amuseeren Een club l g-ezelschap bij Mario danst Ik vind dat de als deze was niet b-edoeld voor onze zusters 1 jongelui uit de eeuw van koningin V ictoria Het is verduiveld vervelend voor iedereen." hun fuifen eleganter wisten op te zetten dan jullie." „Ik heb er duchtig van langs gehad" zeide Eustatius tot de anderen, terwijl hij afscheid nam. „Toch zeg ik, dat het ongelijk aan dt andere zijde is. Jullie moesten blijven in je eigen gelegenheden". „Eustatius scheen hevig uit zijn humeut over onze komst", merkte Edna Halston op. „Maar eerlijk gezegd, ik begrijp niet, waar- over zij klagen Ik vind dat wij zeer tactvol optreden. Er zitten twee jongelui aan die ta fel, die ik uitstekend ken; een van hen deed gisterenavond nog twee dansen met mij en ik stond hem zelfs toe mijn hand vast te hou- den en daar zit hij onbeschaamd te flirten met die betooverende kleine Clara Framlin. Ik doe alsof ik hem niet zie en ik zal niet de geringste toespeling maken als wij elkaar weer ontmoeten. Zoolang als wij ze er niet voor straffen, hebben ze g-een reden te kla gen." „Hun boos geweten spreekt", verklaarde lady Betty. „Mannen hebben geen geweten", zuchtte Judey Franks. „Wi] v-erzochten hem vanavond te komen en hij verzekerde ons, dat hij uit de stad moest." „Kom, ik wensch nog eens te dansen". ver- kondigde Monica „Om welke reden ook, er is nu niet meer zoo'n gedrang. Bobby, ik kies jou voor een wals Kom mee (Wordt vervoigd

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5