een nelte Dienstbode flinke Meisjes Artaeidsbemiddeling. usbbbich™. 1 so©®.- Bi s? n eralarsd Kunsf Marktberichten Advertentsen llinken Jongen geslaaod. ,1 Heden slaagde aan de Rijksuniversiteit e Leiden de heer C. Boulogne voor iiet arts- examen. qude wijsgeer Op Zondag 20 Januari a.s. spreekt des moreens voor het Instituut voor Arbeideis- ontwikkeling dr. J. Hemelrijk uit BeiSf.u> mev als onderwerp: „Een oude Wijsgeei \/oor nadere bijzonderheden zie men ae advertentie in dit nummer. BUREAU VOOR ARBEIDERSRECHT Wij verwijzen gaarae naar de advertentie, waarin aangekondigd wordt dat het Bureau voor Arbeidersrecht morgenavond gesloten ,alziin- LIGHT OP. t Hedenavond voor njwielen en motorrntui gen en andere voertuigen te 4.37 uur licln op, TOONEELUITVOERING NED. REISVEREENIGING. On het iaarlijksche program-ma van de 4fd. Alkmaar van de N. R_ V. heeft een too neeluitvoering langzamerhand een vaste Slants ingenomen. En dat zoo'n tooneelavond fn den smaak valt bewees gisteravond de ge- heel o-evulde zaal van het Gulden Vlies, waar bijna plaatsen te kort waren. De tooneelafdeeling had zich drtmaal ten doel gesteld de aanwezigen eens een echt vroolijken avond te bezorgen en daarom hare keuze laten vallen on het bekende klucht- snel „Tante Jutta" van Reimann en Schwarz. De toeschouwers hebben zich kos- teliik geamuseerd en de opvoering, onder lei ding van den heer H. v. d. Bogaerde, had zeer veel succes. Men kent de geschiedents van advocaat Hannemann, die zijn tante uit Calcutta heeft wijsgemaakt, dat hi] is ge- trouwd, een zoon heeft, en een schoonvader bii zich in huis heeft genomen. Als nu tante in eieen persoon overkomt, moeder, vrouw, zoon en schoonvader getoond kunnen wor den Bruchner, de tooneelspeler, neemt de rol van Eva op zich, het kind van den be- diende wordt Parsival en de gauwdief Voile kop treedt op als schoonvader. Tot welke al lerzotste verwikkelingen dit voert is niet ti vertellen. Maar't slot is dat advocaat Ham, werkelijk trouwt, (nu met tantes nichtie) en dat Bruckner zich weer verzoent met Mizzi De vertoikster van de hoofd- en titelroi mag inderdaad ook het eerst genoemd war den, want Mej. J. Roldanus speelde als tante uitstekend. Haar opvatting was zeei goed, evenals haar zeggen en zij maaiae ae rol aannemelijk, wat geen geringe veroiensie is De dames Jo Mulder als Mizzi en Me- vrouw MolenaarPiek als Hilda s*aad,en haar goed ter zij de, evenals Me]. A. Nade- ma als de vrouw van den huisknecht en ae moeder van het kind. De heer G. Hoebe had een heel aardig type gemaakt van Vollekon. de heer M. Hilcicman behaalde in zijn dubbelrol van Emiel en Eva vee! succes en de heer L. de Graaf was hem verdienstelijk als de advocaat, die zoo in ae moeiliikheden geraakt. De heer Jac. de Rons sneelde het leuke roUetje van den bediende heel aardig, de heer W. Karssen maakte ieis van het doktersrolletje terwijl de heer P Kroon correct optrad als rechercheur Het tempo was vij goed. Aan de intspraaK van Hollandsche en vreemde woorden Ran bii-sommigen wel wat verbeterd worden. Dc tooneel aank1 eeding van den heer Bakker was uitstekend. All een viel tante Jutta in portrer formaat in de derde acte' van den wand. Zoo boos was zii over al de leugens. De cosiuums waren goed gekozen. Na afloop sprak de heer v. d. Meuler. harteliike woorden van dank tot de spelen den voor den mooien avond Aan de dames werden bloemen aangeboden. terwijl de nee ren en sneciaal d° resriseur ook niet vergeten werden' Een kistie sieraren is alfiid welkom. De uitvoering werd besloten met een zeei gezellig bal. j,en drie meter hoogen kad-emuur in de haven, die slechts door een dun laagje sneeuwijs was bed-ekt. Toen het meisje reeds in zinkenden toestand verkeerde en op haar hoofd in het water' stond, schoot een voor- bijganger, de heer C. Malingre, toe, ontdeed zich haastig van enkele kleedlngstukken en sprong onvervaard in de donkere diepte. le zelfder tijd hoorde in zijn woning de reeds met de reddingsmedaille beloonde 20-jarige A van Grootheest van het ongeval. Zonder zich een oogenblik te bedenken, snelde hi] toe, dook eveneens in de diepte en slaagde er in het meisje te grijpen. Samen hebben toen de moedige tedders het meisje, het lb-iarige dochtertje van den heer B., van een wissen dood gered. SNEEUWBALLENGOOIEN MET noodlottig gevolg. Een 10-jarig jongetje te Amsterdam, dat een vrouw met sneeuwballen gooide, is door deze met een scherp voorwerp aan den hais gc-wondader yan den jong€n heeft een aan- klacht bij de politie ingediend. Rijk voor haar moest opkomen. Men zou een onderzoek instellen naar het veiblijf van haar man. Terwijl de vrouw, die in tamelijk verwaar- loosden toestand verkeerde, met haar twee kleinen van 10 en 4 jaar nog bij den com- missaris vertoefde, meldde zich beneden in het bureau een man aan die verk aarde W. te heeten, en al heel spoecug bleek het dat hij de man was, dien men wilde opsporen. Een confrontatie zou het bewijzen. Toen men hen beiden samenbracht, speei- de zich in het bureau in het bijzijn van den coomissaris een hartroerend toonKl af. De man kon het maar met vatten, dat het wer- keliikheid was, hetgeen hier gebeurde. De vrouw die veel geleden had, brak in smkken uit, evenals het oudste kind, dat zim vader herkende. Ook de omstaanders geraakten on der den indruk van dit onverwachtte, tret- fende weerzien na vier lange jaren van om- doling. Door eenzelfde gedachte geleid trok de een uit Duitschland, de ander uit Franw- rijk en beiden troffen elkaar op het oogen blik, dat zij elkaar ver weg waanden. Het gezin is voorloopig bi] familieleden ondergebracht. KREKELPLAAG TE ZWOLLE. Voor de herkomst van de kre-kels, die een ware' plaag veroorzaken in de z.g. schilders- wijk te Zwoll-e, schijnt een verklaring te zijn -gevonden. De krekels komen niet uit het na- bijgelegen stortt-errein der gemeentereini- ging, zooals aanvankelijk werd veronaer- steld, maar uit de huizen zelf, meent de 1 el. Hoe de krekeis dan toch in de huizen komen? Na lang zoeken is de oplossing ge vonden. De huizen van de woningtichting Concordia", die in hoofdzaak van de kre kels te duchten hebben, zijn gebouwd in een tijd van het jaar, dat deze beestjes, die geie- gld plegen voor te komen in een bakkers- oven, loopen en vliegen. Eenige jaren ge leden moet op het gemeenteterrein inderdaad een bakkersoven gestort zijn; daardoor zijn de kreaels gekomen Het bouwmateriaal der huizen zat later vol krekels; met het mate- riaal zijn de diertjes overgebrach( in de hui zen, waar ze nu een verblijf hebben in de spouwmuren. Het eenige middel is nu een tadicale zuivering van de huizen. MOEDIGE REDDING. Woensdagavond omstreexs 8 uur waren te Schoonhoven eenige jongens aan het sneeuw ballen gooien Een der jongens wilde een voorbijgaand meisje pakken, doch deze schrok, li-ep hard op'zij en viel daarbij van MOTORSCHOENER GESTRAND. De motorschoener „De Ruyter" is ti]- dens den sneeuwstorm op het Onrust, nabii de Oosterschelde, gestrand. Sleep- booten zijn reeds bij het vaartuig aan- wezig. De bemanning heeft het schip verlaten. OVERWINTERING" VAN 72 SCHEPEN. De scheepvaart op den IJsel is geheel gestremd. Nabij Gouderak zijn over een lengte van 300 meter niet minder dan 72 schepen, die trachtten door het ijs te komen, ingevroren. Onwrikbaar Zltt-en de vaartuigen daar vast, zoodoende den indruk van een overwintering vesti- gend, zegt de Tel. Slechts met zeer groo- te moeite kunnen de schippers over net ijs verbinding krijgen met den vasten wal en zich van proviand voorzien. Er worden hen ook wel brooden toegewor- pen, die dan met haken en vaarboomen binnen boord worden gehaald. NEDERLANDSCH KANKER- INSTITUUT. Ter gelegenheid van het 70-jarige feest van prof. dr. J. oRtgans hebben zijn drie kinderen aan de Vereeniging Het Neder- landsch Kankerinstituut een radio-in- stallatie aangeboden, welke geplaatst zal worden in het nieuwe ziekenhuis van her Nederlandsche Kankerinstituut, dat in den loop van dit jaar in gebruik zal worden genome*.. BRAND. Gistermiddag is te Waspik de groote hoot- perserij van de fa. Boeser en van Dongen to taal afgebrand. De groote hoeveelheid hooi ay, millioen K.g.) ging mede verloren. Het woonhuis van den heer Boeser bleef ge- spaard. Naar verluidt zou de oorzaak van den brand hooibroei zijn. Gistermiddag brak brand uit in de droog kamer der Kunstwol- en Textielfabriek, toe- behoorende aan de fa. J. Heimans Zn. te Uithoorn. De brand kon beperkt blyven tot de droogkamer met boven gelegen verdiepingen De schade is vrij aanzienlijk. De oorzaak van den brand is onbekend. Er hadden geen per- soonlijke ongelukken plaats. ONDERSCHEIDING. Naar geme'.-d wordt, is de heer G. Baron Tind'l, bestuurslid van de A. V. R.O., als waardeering voor zijn bemoeijiigen voor de Fransche deelnemers aan de Olympiscne Spelen te Amsterdam, benoemd tot odder in het Legioen van Eer. WIE KAN HET VERKLAREN? Een treffend weerzien. Op het politiebureau te Roermond heeit zich volgens de Nieuwe Koerier het volgendc a5Zdfefe<W., wonende te Dusseldorf, Neder lander en afkomstig uit Roermond, werd voor vier jaar wegens werklooshtid mgevol- ge het vestingscontract uit Duitschland ge- wezen. Op zoek naar werk trok hi] naar Frankrijk, waar hij omzwierf in den tlzas enLotharingen. Zijn vrouw en twee kinderen bleven voorloopig te Dusseldorp tot hi] werk zou gevonden hebben. Dit lukte echter maar steeds met en van schrijven aan zijn vrouw kwam ook weinig. De man vcrloor den moed en bleef aan het dolen. Vier jaren lang! Zijn vrouw, die ingevolge haar huwelyk met W. van Nederlandsche nationaliteit ge- worden was, (zij was geboren Duitsche) werd door het Duitsche Rijk voorloopig on- dersteund. Tenslotte begonnen de Dussel- dorpsche autoriteiten echter aan de goede bedoelingen van haar man te twijfelen en daar zij thans Nederlandsche was, werd ook haar ten slotte te kennen gegeven, dat zi] het land verlaten moest. Aan het grenscom- missariaat verklaarde zij naar Roermond te willen gaan om van daaruit navraag te la- ten doen naar haar man. Via Venlo arriv.erde ze dan ook Dinsdag- avond te Roermond, waar de commissar is van politie zich met het onderzoek belasttc. Het was duidelijk, dat het Nederlandsche Programme's van Vrijdag 18 Januari tot en met Donderdag 24 Januari. Cinema Americain. Hoofdnummer: De Ober uit Trianon (een geestige, pittige film). Hoofdrcl: Adolphe Menjou. T,; Toegang voor elken leefti]d. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zateriag en Zorr dag: De Wolkenkrabber (een romant ver- haal van twee all round boys en twee heer- lijke meisjes). Toegang voor elken leeftijo. Hoofdnummer Maandag Dinsdag, dag en Donderdag: De Slavm van Bagdad (een film met Oostersche pracht en praal). Toegang voor elken leetti]d. Victoria Theater. Hoofdnumer: Sara Eevie van San Fran cisco (genoeglijk Iemdh-Joodsch Fdmwerk) Hoofd rol: Sally CfNiell Toegang voor eken leeftijd. SCHAATSENRIJDEN. ljsclub „Zijdelmeer De banen van de ljsclub „Zijdelmeer" te Uithoorn hijh gtsterh.ond De uitslag van de gister gehouden ringnj- deS op de oanen van de Diemer Ijsciuo luidt ais volgt1. Mej. M. Diepgrond en de heer W. Weader, 2. Mej. B. Scnouten en P. Grootendorst. 3. Mej. A. den Hartog en J. Rocst Vrijdag a.s. zullen wedstrijden voor pa- ren gehouden wofdem^ >)Poststruiken„, De IJsvereeniging „Poststruiken" te Lau- de bij Sellingen (prov. Groningenjheeftop Dinsaag 22 Jan. a.s. een groote hardrijde rij voor vrouwen uitgeschreven. Zware vorst in Oromngen. De tweede vorstperiode heeft te Gronin- oen haar intrede gedaan. Gisternacht om streeks 1 uur vroor het 14 graden Celsius. Het scheepvaartverkeer is geheel Sestff^» men verwacht dat vandaag alle ljsbanen weer zullen worden geopend. De „Tel." bevat nog de volgende ljsbe- richten. friesiand. De banen van de Kon. Vereeniging de ljs club te Lteuwarden en die te Huizum zijn weer geopend; ook het avondrijden op u verlichte banen trok veel belangstelhng. ie Huizum zullen morgen hardrijdenjeiii gehou den worden, waaraan 700 schoolkindercn deelnemen. De scheepvaart is met o ficieel gestremd, mara practisch zoo goed als on- mogelijk. Sneeuw en ijs pakken m die mate samen, dat de schepen er met door kunnen komen! Op de Frische Zuiderzeekust is veel drijfijs aanwezig, zoodat ook de groote scheepvaart onmogelijk is. Zooals men weet is de dienst Enkhuizen—Stavoren gestremd. 1 ljsclub Deventer. Heden werd de baan van de ijsclub te De- venter wederom geopend. De singelgrachten zullen morgen worden opengesteld. Op den IJsel vertoont zich weer drijfijs. J In Rotterdam. De veldijsbanen in het Plaswijckpark te Rotterdam zijn, dank zij de vorst van den af- geloopen nacht, gisteren den geheelen dag weder open geweest. Ook savonds konden de schaats-liefhebbers er hun hart ophalen. Het lis is ondanks den sneeuwval vrij goed. Te Purmerend De ijsbanen der ijsclubs „Oude Haven" en Purmersteijn" te Purmerend werden open gesteld. De wedstrijd in het z.g. „spekri]den ten behoeve van ouden van dagen en behoei- tigen had tot resultaat: 1. K. Dobber; 2. A. Bijman3. K. Swart, 4. Ja Kiest; 5 J. Band. De ijsbaan van de ijsclub Purmersteijn zal 's avonds electrisch verhcht worden. De Beemsterringvaart tot Kwadijk en de 1 ur- merringvaart tot Ilpendam worden door de baanvegers van den IJsbond Hollandsch Noorderkwartier van de sneeuw rntruimd. In Leiden. Ook de banen van de Leidsche Ijsclub zijn opnieuw geopend. Het ijs is goed.^ Qou^a De Goudsche Ijsclub -heeft haar ijsbaan aan den Rotterdamschen Dijk weer voor het publiek opengesteld. Ook de ijsbaan te Stol- wijkersluis is opnieuw geopend. J In Haarlem. De ijsbaan te Haarlem is heropend. kamermuziekvereeniging. Een buitengewoon hartelijke ontvangst viel gisteravond het Budapester strijkkwaitet ten deel, toen de heeren die dit kwartet vormen (Hauser, Poismann, Ipolyi en Son) het po dium in de Harmonie betraden. Niet slechts k- onk het applaus, maar men was van de zit- plaatsen opgestaan om het kwartet aldus hul- de te brengen, vanwege het 10-jarig bestaan. Velen waren aanwezig en waren de wegen beter geweest, dan was zeker het bezoek van buiten de stad grooter, en de zaal uitverkocht geweest. Natuurlijk stond Schubert op het pro- gramma. Schubert's lOOste sterfdag wordt al sedert eenigen tijd herdacht en zoo openden de Budapesters met het kwarter, opus 29, in A kleine terts. 't Begin had al direct con tact met de hoorders wan t_ het werd buitenge woon mooi ingezet. 't Is 6en van de 20 kwai- tetten die de buitengewoon vruchtbare compo- nist schreef, maar van die 20 worden er met meer dan een drietal gespeeld. Men genoot van deze muziek, en te meer toen bleek dat het Andanta de bekende muziek uit „Rosa- munde" bracht, die hierin is verwerkt. Beethoven was vertegenwoordigd met opus 59, no. 3. 't Is het laatste der drie kwartetten die aan graaf Rasoumowsky zijn opgedragen, zij worden daarom de Russische kwartetten genoemd, ofschoon Beethoven in dit kwartet geen gebruik maakte van Russische thema s zooals hij in no. 1 en 2 van opus 59 wel deed 'n Korte, ernstige inleiding is het begin, die spoedig gevolgd wordt door een Allegro. In het tweede deel trok de cellist voornamelijk de aandacht door zijn prachtige pizzicato s en het vierde deel, Allegro molto hoorde men weer eens hoe voortreffelijk en vast dit sa- menspel is. Tschaikowsky met opus 11 sloot de ri] Zeer hartstochtelijke muziek, vooral in het eerste deel, en een buitengewoon schoone vertolking viel ten deel aan het bekende An- dante cantabile. Na d€ finale kwamen de bij- valsbetuigingen los en moesten de kunste- naars eenige malen terugkomen, wat ook bij het einde van nummer 1 en 2 gebeurde. Voor den aanvang van het laatste nummer had er een kleine doch zeer hartelijke huldi- ging plaats. Het bestuur der kamermuziek vereeniging was met de artisten op het po dium gekomen, en bij monde van den heer Josephus Jitta werden de mustci gelukge- wenscht met het 10-jarig bestaan van het kwartet dat samenviel met het feit dat ook onze kamermuziekvereeniging voor 10 jaar in he leven is geroepen. De heer Jitta sprak woorden van waardee ring en van vriendschap waarna spr. mej. Gouwe verzocht de kunstenaars een klein souvenir aan te bieden, bestaande in een ge- denkpenning. Deze attentie werd vanuit de zaal natuurlijk met groote instemming be- grTien jaar bestaat dus het Budapester kwartet. In dat tijdvak heeft het zich een plaats aan de spits der kwartetten veroverd. Moge het de kunstenaars gegeven zijn nog vele jaren de wereld te brengen van het aller- schoonste dat zij te geven hebben, en Alk maar daarvan ook nog dikwijls moge profr- teeren, A. K. Getrouwu HERMAN SMORENBERO en ANTHONIA MANSHANDEN, die, mede namens wederzijdsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer groote belangstelling, bij hun huwelijk ond-ervonden. Alkmaar, 17 Januari 1929. Wederom trof ons een zware slag, waardoor wij hiermede k-ennis geven van het overlijden van ons geliefd Dochtertje en Zusje GEERTRUIDA, in den jeugdigen leeftijd van ruim 6 jaar. Alkmaar, 18 Januari 1929. Uitenboschstraat 28. Uit aller naam, J. VAN BERKUM. De teraardebestelling zal plaats hebben op a.s. Maandag 21 Januari n.m. 2 uur vanuit het Sterfhuis op de Alge- meene Begraafplaats alhier DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 18 Jan. 1929. Op de heden Sfehouden Graanmarkt waren in totaal 321 H.L.'s aangevoerd als: 89 H.L. tarwe 11.50—/ 12.25; 57 H.L. gerst chev f 11.75—/ 12.25; 144 H.L. haver 11-50- 11.85; 13 H.L. boonen, w.o.: bruine boo nen f 33—/ 45citroen boonen 46witte boonen 4654; 18 H.L. grauwe erwten 17—/ 25, alles per 100 K-G. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 18 Jan. 1929. Op deheden gehouden kaasmarkt wr.ren in tctaal 88 sta nds, wegen de 88674 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas Kleine 48; Commissie f 47.50; Boeren- kaasKleine f 50.50; Commissie 50. Alles met rijksmerk. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. DE prijzen waren heden onveranderd Geen aanvoer. WARMENHUIZEN, 17 Jan. 1929. Roo- de Kool le s. 3.30-/ 8.10; Roode Kool 2e s f 3 306.40; Gele Kool le s. 3— 5; Gele Kool 2e s2.20-/ 2.70; Witte Kool le s. 4.40—/ 7.20; Witte Kool 2e s. 3.90—/ 4.70; Drielingen 10.80— 10.90; Uien 12.30-/ 12.60; Grove Uien 11.40—/ 11.90. Aanvoer: 94625 C.G. Roode Kool; 14275 K.G. Gele Kool; 64100 K.G. Witte Kool; 5650 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 17 Jan. 1929. Uien f 11.40—/ 12.30; Drielingen 11.60 12; Grove Uien 10.90—/ 11.60; Peen (groote) 4; Peen (kleine) 41Roode Kool f 2 808.30; Doorsehot 1.30—/ 7.10; Gele Kool 2—/ 5.40; Doorsehot 1.80; Deensche Witte Kool 4.40—/ 6.80; Door sehot 4.20—6.10, alles per 100'K.G. Aanvoer: 10500 K.G. Uien; 1400 K.G. Peen; 80200 K.G. Roode Kool; 51000 K.G. Gele Kool; 49600 K.G. Deensche Witte Kool. BOVENKARSPEL, 17 Jan. 1929. ,,De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de Kool 6.202.80; Witte Kool 5.10- 3; Gele Kool 4.20-/ 2.50; Uien 6.10 5.50. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Jan. 1929. Langedijker Groentenveilidg. Wortelen f 4,50 —f 5.20; Roode Kool le s. 370— 8.20; Roode Kool 2e s. 3AO—/ 7 10; Gele Kool le s. 2.504.90; Gele Kool 2e s 2.30—/ 4.20; Deensche Witte Kool le s. f 4 00f 7; Deensche Witte Kool 2e s. 3.80-/ 5.50; Uien 11.20-/ 13; Grove 10.80; Drielingen 10.70, alles per 100 K'Aanvoer: 4925 K.G. Wortelen; 105000 K.G Roode Kool; 134000 K.G. Gele Kool; 114000 K.G. Deensche Witte Kool en 3400 K.G. Uien. Voor de bewijzen van deelneming, ondervonden tijd ens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Echtgenoote, Mejuffr. MAARTJE KRUYSSEN—MIJLHOFF, betuigen wij mede namens de familie, onzen hartelijken dank. f A. J. KRUYSSEN, 1 Payglop 2. Alkmaar, Januari 1929. Zakenman vraagt van Particulier tegen hooge rente. Br. onder lett. W 943 Bur. v. d. Biad. Door belangrijke financieele in- stelling worden plaatselijke Vertegenwoordigers en Hoofd-vertegenwoordigers GEVRAAGD. Soli, met uitvoerige gegevens te zenden onder letter A 946 Bur. v. d. blad. GEVRAAGD per 1 Februari voor Heemsiede (bij Haarlem) voor dag en nacht in klein gezin, wasch buitenshuis. Zich te vervoegen VOORDAM 5, Alkmaar. Flinke Meisjes. De Stoomwasscherij van S. KROM vraagt eenige Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Dochter TRIJNTJE. H, J. DE HAAS. D. DE HAAS—LAST. Diaconessenhuis Hazepaterslaan, Haariem. 17 Januari 1929. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren: ROBERT, Zoon van G. L. PALEARI en A. PALEARI—QUAX. Alkmaar, 17 Januari 1929„ van 16—18 jaar. Hoog loon. De Firma JUNG v. d. HOEK vraagt voor direct een voor loopwerk en ter opleiding in het vale WET MEISJE b. z. a. om eenige dagen in de week I behulpzaam te zijn, ook de dagen afzonderlijk. Br. onder lett. V 942 Bur. v. d. Biad. NET PERSOON b. z. a. genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. Br. onder lett. Z 945 Bur. v. d. Blad. Burgemeester en Wethouders van HEILOO roepen sollicitanten op naar de betrekking van Correspondent der Arbeidsbemiddeling. Jaarwedde 75.—. Nadere inlich- tingen zijn te verkrijgen ten Gemeentehuize. Tevens kunnen organisaties van werkgevers of werknemers die tt Heiloo wonende personen ondet hunne leden tellen, aanbevelingen in- zenden voor het benoemen van leden-werkgevers of leden-werk nemers der Commissie van Toezicht op het Correspondentschap der An beidsbemiddeling. Sollicitatien en aanbevelingen worden ingewacht voor 25 Januar5 1929. Heiloo, 17 Januari 1929. Burgemeester en Wethouden voornoemd, N. VAN FOREEST, De Secretaris BRUUL. Kellnerin ..Ik geloof dat ik toch eeris moet gaan kijken wat hij bestellen wU. Hij is nou begonnen met het menu op te etea» (London Opinion)

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3