IIUiKitkt CosrauL Honderd een en derate Jaargang. Ynjda? IS Jaiiuari Radio-hDekje FEUIUjKTON. Zaterdag 19 Januari. Hilversum, 1071. M- lO--1^15 .^°^e9s wiiding 12.15—2.— Concert door het Boris Lenskv Trio. 2.-4.— Aansluiting van het Theater Tuschinsky. Orkest onder leu van Max Tak. P. Palla, orgel. 4.-430 en j ortc jtal les. 5.0.rranscue lessen. 6—6.45 Concert door het Boris Lens- ky Trio. 6.45-7.45 Du^kssen^ Battw:Bl^?ead°Stdterkunde°r Hdzen 340-9 M. (Na 6 uur 1852 M.) mite uitend K. R O.) 12.30-1.30 Concert door het K. R. O.-Trio. 3.-4.- Kmderuur- tie onder leiding van Soph. Nwvenhuis van pLt 5 30—6.30 Gramofoonmuziek. SoJKo SplTi. w. GerischDeHarz. 5 40—6.50 Gramofoonmuziek. 6.50-7.— Kath Ber. 7.—<'.30 Engelsche les. 7-30— 8 Kniples. 8.-8.20 Spr.: L. J. M. Feber: Onze Kolonien in Oost en West. 8.20 Con cert: Werken van Schubert. Het Amsterdam- ache salon-orkest onder leiding van F. Bos- hart. Mevr. C Fischer Lacueille, sopraan. K. Fischer, tenor. 10.- Persbenchten Daventryy, 1562 M. 10.35 Kerkdienst ji 0511.20 Huishoudpraatje. 1.20—2.20 Het Carlton Octet. 2.30 Rugby-match Enge- landWales. 4.05 Orkestconcert (b.aas- instrumenten. S. Sudcliffe, banton. 5.35 Kin- tieruurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsbench- concert Green, bariton. Squire Celecte Octet. 9.20 Hieuwsberichten. 9.35 „Six Strange Satur. K" (2 door'Holt Mar,elle. 9.55 Variete. Dans-orkest en solisten. 11.55-12.20 Dans muziek. parils „Radlo-Paris", 1750 M. 12-50— 2 10 Gramofoonmuziek. 4.05—5.05 De Joss Ghislery Symphonians. 8.3511.10 Concert. Joss Ghislery Band. Mme Danthesse, zang. Orkest. Langmberg, 469 M- 11.30 Mechamsche muziek. 12.25-1.50 Orkestconcert 5.05- 5 50 Kamermuziek. 7.20 Vroolijke avond. Eysoldt-kapel. Daarna tot 12.20 Dansmu- zitk Zeesen, 1649 M. 11.20-3.50 Lezingen. 3 504.50 Orkestconcert. 4.507.05 Lezin gen. 7.20 Concert. Proi. Jodemet zijn koor. 8.20 Orkestconcert onder leiding van Mien. Szenkar. Daarna tot 11.50 Dansmuziek, in 4 joh. nen hier erg zwaar te arumcen en het is niet zoo noodig, in vergelijking bij andere ge- meenten. De heer Swan meende, dat het salans voor den burgemeester wel gemotiveerd is. Daar heeft spr. zich niet tegen verzet. Spr. is ook voor een goed salaris en wil dit van den bur gemeester laten rusten, maar van den seer, zou het wel gewenscht zijn eenige huishuur te yorderen, vrij pensioen is stuitend voor an dere personen en deze kunnen wel in moeilijk- heden komen. De heer v. d. Meijden vroeg wat het gevolg zal ziin indien de Raad er niet mee kan in- stemmen. Men hteft thans niet veel te zeg- gen maar hij wilde zijn meening kenbaar De heer Molenaar begreep niet dat Ged Staten nog om advies vragen. Het is toch al beklonken, zooals het is aangewezen. Spr. kan zich voorstellen, dat het zwaar begmt te drukken en omdat de functies heer met ge- sp'itst zijn is het te Warmenhuizen naar spr. meening niet noodig. Bezwaarschriften zul'en worden mge- diend. De heer Swan kwam er nog eens op terug eenige huishuur te vorderen van den secreta- ris en stelde voor niet de vode pacht maar toch iets te vorderen en wel 2G0. De heer J. de Groct me -fete daarna op dat deze vergoeding veel te laag is vooi zoo n ambtswonmg in verband met de ■verschillende salarisverhoogingen. Het voorstei van den heer Swan v/erd met ondersteund. Het yaststd'en van een nieuwe regeling voor de jaarwedde van burgemeester secretaris en ontvanger werd me": 5 tegen 2 stemrren afgewezen. Rondvraag. De heer J. de Groot informeerde naar de regeling van het uitbaggeren der vaart. Dooi den heer J. Swan, voorzitter van den polder, werd het voHende meegedeeld. Bij nader on- derzoek is gebleken, dat het uitbaggeren der vaart op meerdere plaatsen noodzakelijk was^ De kosten daarvoor noodig waren heel wat minder dan aanvankelijk gedacht was en zoo- doende met overleg met het polderbestuur en veilingbestuur, en als het gemeentebestuur daar ook voor bereid is, ging spr. vqprt, komt een gedeelte te staan voor 400, wat door de Raad werd geaccepteerd. De heer P. Slot, voorzitter van de veiling, zeide, dat de veilingsvereeniging ook beslo ten heeft een derde van de kosten er bi] te dragen. De heer Molenaar was van meening, oat dit de beste oplossing en een algemeen belang het slechte weer liet de opkomst veel te wen- schen over, en dit was wel jammer, want er was een belangrijk punt aan de orde. De heer L. de Vries, rijksveeteeltconsulent, zou een lezing houden over: Nieuwere inzichten inzake veevoeding. De voorzitter, de heer N. C. van der Laan, heette de opgekomen heeren welkom, en in- zonderheid den spreker. Daarna deed de pen- ningmeester, de heer J. M. Bakker, rekening en verantwoording over het vorige jaar, die geheel in orde was, zooals bleek uit het onderzoek van de heeren WGroot en S. Breeuwsma. Aan penningmeester en cominis- sie werd dank gezegd. In plaatr. van den heer J. Bruyn (met her- kiesbaar) werd als lid van het bestuur ge- kozen de heer C. Klerk Jz., wien daarvan bericht zal worden gezonden. De voorzitter dankte den heer Bruyn voor alles, wat hij in het belang der afdeeling heeft gedaan. Thans werd het woord gegeven aan den heer De Vries, die in een keurige voordracht mededeelde, welke nieuwe inzichten op het gebied der veeteelt en veevoeding bestaan. Met tal van voorbeelden zette hij uiteen, dat er 'n groot verschil tusschen't heden en het verleden bestaat en beschreef hij verschillen de proeven, welke onlangs o.a. door Prof. Sjollema zijn genocnen. Welk een belangrrjke rol verschillende soorten van vitaminen spc- len, werd duidelijk aangetoond. Ook over het bewerken en bemesten van het land, de m- richting der stallen, de melk, de voeding der dieren enz. werd gesproken en vele nuttige wenken gegeven. Het was een avond, die de bezoekers zeer zeker heeft aangespoord, om over verschillende onderwerpen nog eens ernstig na te denken en misschien met de nieuwe wijze een proef te nemen. Dit is ook juist wat de heer De Vries wil de, want zco eindigde hij zijne van veel studie getuigende voordracht „de practijk meet de wetenschap helpen'-'. Van de gelegenheid, om vragen te stellen of nadere inlichtingen te ontvangen maak- ten enkelen gebruik, die alien door den spre ker werden beantwoord. Bij het sluiten der mei als volgt; „Het is mij een bijzonder genoegen thans te mogen staan, hoewr' die blijdschap ccnigszins wordt getempcrd, omdat cl'eigen Herder hier ontbreckt. Het is cchter Gods wil; .gelukkig is zijn toestand bevredigend. Geacnte Jubilaresse, wij kenneii elkaar al zcer lang, reeds in 1905 mocht ik u ontmoe- ten in de pastorie, bij wij 1 en ds. Versteeg en menigmaal was ik getroffen door uw trouwe toewijding en zorg. Hoe menigmaal ook vond ik u hier in deze kerk onder mijn gehoor, als voorbeeld van trouwe godsdienstzin j die onder orgelbegele'ding van den heer P Hart man, met heldere stemmen een mooi jubileum-lied deden hooren. De jubilaresse was zichtbaar ontroerd door deze spontsne hulde. Ds Verwaal sloot de bqeenkomst met dank- gebed en gemeenschappelijk zingen van Gez. 96 In de zaal van het bijgebouw werd hierna receptie gehouden, waarvan zeer velen ge bruik maakten om de jubilaresse te fehcitee- ren. een Gaarna spreek ik hier dan ook een woord van hulde naar aanleiding van uw 40-jarig iubi- leum als mede-leidster van de Zondagschoo! Onder de 365 dagen van een jaar zijn zulke herdenkingsdagen als bergtoppen uitstekend boven het vlakke gewone dagelijksche leven Zoo ook in den arbeid voor het Komnkrijk Gods! En zoo jubileert thans de gansche ge- meente met U, want, is Pancras U lief, Pancras heeft ook U niet los willen laten En thans, na 40 jaren van arbeid, staan wi] even stil, en staren, als van den top eens bergs op de lange periods, welke achter u ligt. Zeker een langen tijd, doch ook kort, als 40 jaren van vruchtbare arbeid achter ons liggen. Wie haalt het tegenwoordig nog, om 40 jaren lang eenzelfde zaak getrouw te die- nen? Zeer zeker is hier groote reden tot fees- telijke herdenking, al was het alleen maar, om God de eer te geven, roemende in zijn groote gunst alleen. In dit teeken dan, sta deze Uwen, en ons aller feestdag! Wij felici- teeren U van harte met Uw jubileum, namens de gansche gemeente, immers uw arbeid werd verricht in het belang der gansche gemeente EGMOND AAN ZEE. De Oud-katholieke Jongeliedenvereenigmd! „Vroom, Vrij en Blij" gaf Woensdagavond voor haar leden en donateurs een uitvoering. Voor het voetlicht werden gebracht. „Tante klucht in een bedrijf, en „Elkander toch ge- kregen", klucht in twee bedrijven. De zaal van het Vereenigingsgebouw was goed bezet en ieder wachtte met ongeduld op het sem waarop het gordijn zou worden opgetrokkeu. De rijke tante speelde heel goed. Van haar nichten, Mies, Jo en Toos viel vooral Mies op door haar duidelijke uitspraak. Het tweede kluchtspel heeft de lachspie; ren weer eens in werking gesteld Soms leek het, of er aan het lachen geen einde scheen te komen. Jammer, dat er dan altijd eemge gesproken woorden niet verstaan kunnen W°August Hagelslag, een rijke wfnkelier, wilde zijn dochter Lotte uithuwehjken aan een zoon van een handelaar uit D rente of uit Amerika. Ze had de keus! Lotte wilde niet alleen als niet een stuk koopwaar behan- deld worden, maar was ook verliefd op den verricht in net oeiang ueiu n laaLste weet Ook wii mijn vrouw en ik feliciteeren U van I jongen dokter Van Bergen. D ganscher harte. Het heeft H.M. onze geeer ien tweetal sujetten om tekoopen om zich biedigde Koningin behaagd, U de bronzen eere-medaille te schenken, behoorende tot de orde van Oranje Nassau voor Uw trouwen dienst in arbeid voor het Koninkrijk Gods, als een uiterlijk teeken van waardeering Doch de eeuwigheid zal het wel openbaren, welk een zegen uw arbeid is geweest voor de N. H. kerk. Ook gij zijt, gedurende deze 40 aan te melden als aanstaande schoonzoom Deze gedragen zich zoo ruw, dat PaPa blij als dokter Van Bergen komt om hem er ..rgadering bracht de voorzitter den heer jaren, een mede-arbeidster Gods geweest, een De Vries een hartelijk woord van dank voor hooge eer, een kostelijk werk! de wijze, waarop hij dit belangrijke onder- Het is een reden u uit uw bescheiden hoekje werp had behandeld. Gaarne riep hij hem een „tot weerziens" toe. - Onlangs meldden we, dat heeren Kerk- voogden der Ned. Herv. Gemeente van Noordschermer hadden besloten, het kerkge- bcuw electrisch te verlichten. De aanleg van dit werk werd opgedragen aan de heeren Adolf te Alkmaar en Pilkes te Grootscher- De rol van August Hagelslag, vertolkt door den heer A. B. van Thiel werd zeer juist en kalm gespeeld. Ook de andere medespeelsteis en ^peters, waaronder in de eerste plaate gen°emd moet worden Mej. A Glas als Lotte, en de heeren A. van Pel. J. de Vrij en J. Groen komt een woord van lof toe. De medewerkers mochten aan het emd een naar voren te halen, in't midden der gemeen te, doch wij weten, dat uw bescheidenheid U aan den avond van dezen dag zal dringen, alle hartelijk applaus ontvangen. eer neer te leggen aan Gods voeten. Wij wen- schen U een blijden dag. God zegene U ook vrede in geheel uw verder leven en stelle u S gezePmg bal was het besluit van dezen avond. foonmuzFek. T50 Italiaansche volksliederen. 7 50 „Die Rabensteinerin'tooneelspel 7.05 8.35 acten van Wildenbruch. 10.25 11.10 Strauss-concert. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. Pianoconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. Orkestconcert. 10.35—li.20 Dansmuziek. Provinciaal iiiewws WARMENHUIZEN. (Vervolg gemeenteraad.) De heer P. Slot zeiae: Op de agenda staat dat B. en W. adviseerden gunstig op het ontwerp te beschikken. Nu blijkt wel dat B en W. tegenover het voorstei stonden. De heer J. de Groot zeide, dat er met veel aan te doen was. Bijv. het salaris van den secretaris tevens gemeenteontvanger is hoo- oer dan op andere plaatsen. In't begin van 1917 was het salaris 1500 met vrije wo- ning en sinds dien tijd is het al meer opge- voerd, het wordt naar spr inzien al te erg De heer P. S ot meende, dat-B. en W de zaak van alle kanten hebben bekeken. Nu hoort hij dat B. en W. er eigenlijk vierkant tegenover staan en is hij tegen de verhoo- eing. Spr. heeft dezelfde bezwaren als de andere heeren, b.v. het salaris van den seer, wordt een kleine verhoogmg van 1000. Spr. gunt dit salaris gaarne aan den secretaris, maar het wordt zoo'n groote druk, zoodat ihet ongeveer een Heine 1 verhoogmg per persoon is. Dit bezwaar kan men indienen en mogelijk zal men kans kunnen hebben bij Ged. Staten. De heer Molenaar vond, dat B en W. het salaris moesten stellen voor de ambtena- ren en niet Ged. Staten. De salarissen begin- De heer P. Slot dankte voor de coulante medewerking van de gemeente. De heer v. d. Meijde informeerde ander- maal hoe het staat met den Sluisweg te Schoorldam. Er is nog nooit iets aan gedaan Door den heer Jb. Swan werd meegedeeld, dat dit op den weg lag van 't Geestmeram- Ook door den heer J. de Groot werd naar voren gebracht, dat dit al een paar jaar on- d rhanden is, en hij zou gaarne op hun kos ten de zaak in orde willen maken. Door den heer P. Slot werd voorgesteld met aandrang dit aan te pa'kken en door den heer Jb. Swan werd voorgesteld om een schrijven te richten aan Ged. Staten. De voorzitter hoopte zoo spoedig mogelijk een verbetering te mogen brengen. De heer v. d. Meijde vroeg om een hekje te doen plaatsen langs de sluis, waar heele- maal geen afschutting is, welk verzoek door den voorzitter bevredigend werd beant woord. Vervolgens werd door den heer Jb. Swan ter berde gebracht het portret van onzen on- vergetelijken burgemeester Burger, dat hier in de raadszaal een eere-plaats heeft Wij kunnen die niet heelemaal ongemerkt laten voorbijgaan Zijn advies was altijd ten gun- ste voor de gemeente, de goede geest en de goed toon, hebben hier veel goeds gedaan Mogen wij dit ook van U als ?t hoofri dezer gemeente ondervinden. Verder geachte voorzitter, ging spr. voort, willen wij U ook nog als bruidegom onze har- teliike gelukwenschen aanbieden en ook aan uw'aanstaande echtgenoote. De Raad is niet in de gelegenheid geweest de bruid te felicitee ren en wilde nu zoo zijn felicitatie overbren- mer. gen. De voorziter danlcte den heer Swan voor ziin vriendelijke woorden en felicitatie en wil de die g;arne overbrengen. Verder wilde spr. gaarne zijn geachten voorg.' nger navolgen, om zoldoende zijn na- gedachtenis te tfier;. Hierna sluiting Door E. PHILIPS OPPENHE1M. Geautoriseerde vertaling van Mej E. J. B 41 Zij stonden samen op en hidden stil zich plotseling bewust van een onrust aan Fran cis' tafel Een zware man, wiens avondklee- ding slordig zat had zich een weg gebaand door de voile zaal en leunde over Francis' stoel, het gelaat gekeerd naar Peggy Layton Halston fronste de wenkbrauwen, toen hij hem herkende. ,,Dat is Burton. Hij heeft in mijn regiment gediend", fluisterde hij tot Monica. „Een min- ne vent, vrees ik en een<ruziezoeker Hij is de man van Peggy Layton Ze zijn eenigen tijd geleden van elkaar gqgaan." Monica voelde dat het bloed week uit haar wangen ,,Ik hoop vurig, dat er geen ruzie zal ko men!" riep zij „Kan je nidts doen, Bobby?" „Hm, het is vrij lastig otu er tusschen te ko men", verklaarde hij. „Ma^r ik zal zien wa' ik doen kan Hij kwam een beetje dicMer bij. Burton sp.ak nijdig tot Peggy, di'L was Mario kwam aanholleMi n klopte Bur ton op den schouder, maar/deve duwdv hem weg. „Ik ben lid van deze clu men het recht binnen te ki STOMPETOREN. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling Schermeer der Holl. Maatschappij v. Land- bouw in cafe Renses, alhier. Misschien door vol. „Ik verlang mijn vrouw. Ben je bereid met mij mee te gaan?" „Je weet, dat ik dat niet ben", ar.twoordde Peggy wensch niets meer met je te doen te hebben Hi] k^ek haar boosaardig aan. „Indien je denkt, dat ik het goed vind, dat je uitgaat met iederen kerel, die je te sou- peeren vraagt heb je het mis", ging hij woest verder. „Ga met mij mee en bepraat het met mij, of er komt hier ruzie." „Ik doe geen stap met je", verklaarde Peg gy Layton. „Kan niemand hulp halen?" Francis stond langzaam op Hij was even groot als de indringer, maai hij scheen veel teeider in zijn keurig zittende Weeding. Bur ton's rok was gekreukt, zijn overhemd puil- de uit en zijn zwarte das was verschoven. ,.lk ken u niet, mijnheer" zeide Francis „Maar u beleedigt een van mijn gasten. Ik moet u verzoeken u te verwijderen." „Weggaan! Loop naar den duivel!" luid- de het woedende antwoord. „Ik weet ook niet wie jij bent en het kan mij ook niet schelen. Die dame is mijn vrouw, en ik zal net zoo lang als ik er plezier in heb met haar praten Francis keek hem koud aan Mario", beval hij, „die persoon moet worden verwijderd." Mario die een klein mannetje was, aarzelde. blijkbaar bang Hij klopte Burton opnieuw op den schouder Wij werden in de gelegenheid gesteld, eens een kijkje te nemen en maakten daar gaarne gebruik van. Toen is ons gebleken, dat de neer Adolf uitstekend werk heeft geleverd en opnieuw heeft getoond, welk een bekwaam vaktnan hij is. De prachtige kronen, die ons kerkgebouw sieren, hebben er niet het minst van geleden en versprtiden een heerlijk licht. Ook in an dere deelen der kerk laat de verlichting niets te wenschen over. Het is ongetwijfeld voor heeren Kerkvoogden een groote voldoening oat dit werk zoo naar hun genoegen door Adolf en Pilkes is verricht. In alle opzichten verdient het electrisch licht de voorkeur bo ven petroleum zooals voorheen. SINT PANCRAS. In de Nederduitsch Hervormde kerk, alhier, had in den namiddag van den 16 Januari een eenvoudige, doch treffende huldiging plaats. Het betrof hier een 40-jarig jubileum van een dier eenvoudigen van hart, die in stilte en zonder ophef, in trouwe plichtsver- vulling zich wijden aan den arbeid, welke hen op den schouders is gelegd. Het was n.l. op den 15 Januari j.l. veertig jaren ge leden, dat mej. Johanna Top haar taak aan- ving als Zondagschoolonderwijzeres bij de N. H. gemeente, waaraan zij nog steeds, als iredeleidster haar beste krachten geeft. Ten- einde dit heuglijk feit op waardige wijze te herdenken had zich een commissie gevormd. welke bij de gemeentenaren veel bijval mocht vinden. Tegen half drie had het kerkgebouw zich gevuld met een groote schare, de Zondag- schoolkinderen onder hoofdieiding van mevr. Jellema met personeel, en vele oud-leerlingen en andere belangstellenden, waaronder leden van het kerkbestuur en de burgemeester van St. Pancras; ds. Jellema, was wegens onge- steld verhinderd. Ds. Verwaal uit Alkmaar leidde de bijeen- komst. Nadat de jubilaresse door mevr. Jellema was binnengeleid en olaats had genomen, werd gemeenschappelijk gezongen Ps. 150 1, waarna ds. Verwaal, na lezing van Ps 78. voorging in gebed. Hierna richtte de spreker zich tot de geach te jubilaresse en belangstellenden, ongeveer tot een rijken zegen. Laten wij thans alien deze zegen de jubi laresse bidaend toezingen! Hierna werd gemeenschappelijk gezongen Ps. 134 3- De burgemeester, de heer Kroonenburg, sprak hierna als volgt. Geachte Jubilaresse, geachte aanwezigen. Het is mij een genoegen, van deze plaats de jubilaresse in ons midden van harte geluk te wenschen, meth aar jubileum van heden En ik doe dat met te meer vreugde, omdat u zelf ook nog tot haar leerlingen heb mogen behooren! - Veertig jaren is een lange tijd, en het is daarom wel een herdenking als deze waard, dat Hanna, als ik haar maar zoo noemen mag zoo geheel vrijwillig en steeds met de grootste toewijding, het Godsdienstonderwijs aan ons en onze kinderen mocht geven Naast een woord van felicitatie past daar om, m. i. ook dadelijk een woord van hartehj- ken dank, en ben ik overtuigd, dat ik namens u alien spreek, als ik Hanna dien oprechten dank betuig. Moge de Heere onze God UHanna geven, dat gij nog jaren in Zijn dienst onze kinderen moogt onderwijzen! Wij hebben het reeds in de bladen kunnen lezen, dat U werd verleend een Kotiinklijke onderscheiding met dezen dag, en hoewel ik gehoopt had, dit aan u alien als een verras- sing te mogen meedeelen, de pers is mij voor geweest. Echter stel ik er tooh prijs op, U het door mij van Z. Exc. den Minister van Justitie ontvangen schrijven voor te lezen. Ik heb U Hanna reeds gisteren hiervan mededeelingf gedaan, en U er mede geluk ge wenscht en ik wil dien gelukwensch op dit oogenblik namens ons alien herhalen. Dat gij nog vele jaren, kan het zijn het tee- ken dezer hooge onderscheiding zult mogen dragen en dat dezen dag tot in lengte van jaren in dankbare herinnering bij U zal voortlevenMag ik U voorts deze enveloppe overhandigen, als blijk van erkentelijk der gemeentenaren. Hierna deed de burgemeester voorlezing van een drietal ingekomen brieven, n.l. van ds. Jellema, welke door ongesteldheid per- soonlijk verhinderd was; van dr. Maiang te Utrecht, voorz. Ned. Zondagschoolvereen. en van bestuur en voorzitter der Wageningsche harenkarspel. Het schrijven van Ged. Staten mzake na* dere regeling der jaarwedden van den bur- creireester, secretarissen en ontvangeis waarbii voorgesteld wordt om het alaris yan Z bu'rgemeifcr v. S3000 f 3600 van den secr.-ontv. op f 3750 op f 48oO te brengen, en waarover't oordeel van den raad gev.aagd werd, kon allerminst de lustem- ming van de meerderheid van den raad ver- \verven en dit te meer met, waar van gc- meentewege aan den secretarisvoorskclu f 100 per jaar een woning wordt verschatt. De heer de Vries en Francis oordeelden de voorstellen, waarmede een grooved van den H.O. gemoeid ging^ gek; t JOOOjoo^i a. lbten.-funct. die door 2 pers. den in een gemeente waar de werkzaamhe- den' zoo gemakkelijk verricht kunnen worden dat Ged. Staten het voldoende oordeelen, als de burgemeester 4 uur per weex in de ge meente aanwezig is, vond men waarlijk yeel Ook de heeren Bakker en Duyvis uitten zich in dien geest. Tenslotte werd besb ten Ged. Staten te adviseeren de regeling te laten zooals die de laatste 10 jaar is geweest. Een voorstei van den heer De Vries. om^ an dere gemeenten tot een gem r.ctie uit te noodigen tegen de door G ten voorgestelde regeling werd Sta- eveneens aangenomen en wel met 4 tegen 3 stemmen Tegen de heeren de Groot, Francis en Bak ker. DE STREEK. Aan de veiling „De Tuinbouw" sver 150.000 stuks „getrokken verkocht. De prijzen waren ever 't zijn toi tulpen" dgemeen Zondagschoolvereen. Thans kwamen de kinderen aan de beurt, niet hoogtoch is de tee't wel loonend. GROOTEBROEK. Tot dusver blijft de verwachte prijsstijging ten"evolge van de vorst. waarop de b?waar- ders van de kool rekenden, nog uit Duitsch- land, vrijwel de eenige afnemer, toonde nog slechts matige kooplust. BOVENKARSPEL. De cursus voor de teelt van hyacinth en, narcissen, gegeven door den heer Kuiper, loeraar aan ae Riikstuinbouwwinterschool te Hoorn, is geeindigd. Geregeld werd door niet minder dan 80 cursisten aan de lessen deelgenomen. en k heb vilko ■meu hield hij „lndien u niet rustig weggaat. mijnheer waarschuwde hij, „dan moet ik om de poll- tie zenden Burton lachte ruw. „Wie geeft er om de politfc?." hoonde hij. „De politie kan zich niet stellen tusschen een man en zijn vrouw. Kom nou, Peggy." Hij boog zich voorover en greep haar pols. Zonder hem feitelijk een slag toe te brengen, hield Francis hem af van de tafel. Burtons grof gezicht vertoonde plotseling een leelijke uitdrukking van voldoening. „Vat je het zoo op, he", riep hij uit. ,,Daar dan!" Hij Ho eg naar Francis, maar deze kon ge makkelijk uitwijken. „U deed beter te vertrekken", ried Francis hem. Mario heeft om hulp gezonden en ik zal in geen geval dulden. dat u het een van mijn gasten lasiig maakt." „Jij zal niet dulden, jij Hij liep op Francis' toe, wiens rechterarai werd uitgestrekt als een ijzeren hefboom. Een oogenblik wankelde Burton. Daarop tuimel- de hij op den grond. Er ging gemompel op uit den kring der totschouwers en Peggy Layton gilde. Francis ging na een blik op den man op den grond weer zitten. Twee commissarissen kwamen aanhollen.. Nog half bewusteloos werd Burton weggedragen De muziek begon weer. Enkelen. onder wte Mo nica-, dansten. Toen de muziek echter ophield, keerde zij naar haar gezelschap terug. „Ik geloof, dat ik graag naar huis zou gaan", deelde zij mede. „Ik ben geneigd Eus tatius gelijk te geven. Ik geloof niet, dat wij hier hooren." ,,Eer. tooneel als dit had overal kunnen gebeuren", meende Halston. „Toch geloof ik, dat het ergens anders er niet zoo opaan was srekomen." „Wees geen spelbreekster", verzocht lady Betty „Alles gaat verder zijn gewonen gang drong Halston aan. Monica haalde de schouders op Zij leun de achterover in haar stoel en bewoog snel haar waaier been en weer. Zij was nog onge- woon bleek maar er was een eigenaardige glans in haar oogen. „Laat ons dan even buiten zitten zeide zij tot Halston. „Ik kan de atmosfeer hier niet verdragen." Zij gingen samen door de voile zaal naar de hall bij den ingang. Er was een divan, waarop Monica neerzonk. Jndien je werkelivk liever naar huis gaat stelde haar begeleider voor, „zou ik je nu kunnen wegbrengen en daarna terugkeeren. Zij schudde het hoofd „Laat mij als je blieft een oogenblik al- leen". Een inspecteur van politie stond bij den ingang en praatte met Mario. Na een oogen blik ging de laatste tegen zijn zin terug en trad het'restaurant binnen; hij keerde na een paar minuten terug, gevolgd door Francis. De inspecteur deed een stap naar voren en groette, deed een paar vragen, waarvan hij de antwoorden neerschreef in zijn opschrijf- boekje; daarna ging hij weer weg. Francis zou langs Monica en Halston zijn gegaan, zonder een teeken van herkenning, maar de eerste sprong plotseling op Francis!" riep zij uit. Hij stond onmiddellijk stil en bcrog Er was een duidelijk merkbare spanning in hun bei- der houding, terwijl zij tegenover elkaar stonden. De toon van Monica klonk onge- woon koud. „Francis, ik wensch met je te spreken, een oogenblik maar", zeide zij „Wil je met mij naar boven gaan, naar het balcon? „Zeker", stemde hij toe, op kouden toon. „Je wilt er echter wel om denken, dat ik gasten heb". „Dat hebben we alien kunnen zien ant- woordde zij. „Ik zal je niet langer dan een minuut ophouden." „Wacht op mij, Bobby'', voegde zij er aan toe, over haar schouder naar Halston kijkend. De hoek van het balcon, dat zij betraden, was bijna verlaten. Monica wendde zich plot seling tot haar neef. Haar stemming scheen veranderd; haar toon klonk bijna zacht, de booze uitdrukking was uit haar oogen ver- dwenen. „Francis", verweet zij hem, ,,moet te die dingen doen?" „Ik geloof", antwoordde hij, ,,dat ik eenigs- zins het slachtoffer van de omstandigheden was". „Zulke dingen zijn voor jou van weimg be- teekenis, dat weet ik wel", ging zij voort, „maar ben je je wel bewust, wat ze voor ons beteekenen, die er trotsch op waren den naam te dragen, het hoofd van het Huis Chatfield te zien feestvieren met de wufte helft van he! tooneel, in een nachtclub, en hem openlijk t< zien dansen met deze jonge vrouwen en heir te zien als het middelpunt van een schande- lijke twistpartij?" jKoxdt vervolgu.) W 1f 1959 No. I? i - '11o OK Qiv Qfrantrp SfltirT- is. is bacht. ie

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5