mimaarsche taaiaot. HET RIWB onderd een en derti^ste Jaargang. Vriida^ 18 Januarl. S tarisnieiiws ICerk en school No. 15 door R. J. Brandenburg. Ze v/aren reeds in de dertig, toen ze trouwd.a. Hij was boereknecht, zij nieid, en het had lang geduurd voordat*y zoo- veel hadden overgespaard dat ze wat huis raad en meubelen hadden kunnen koopcn en vnordat hii senoeg v-rdiende om er samen van te kunnen leven en haar nederige ver- Hipnstp tc kunnen missen. Tien iaar hadden ze al met elkaar geloo- ren eer het zoover was en hij had er bijna aan gewanhoopt dat de trouwdag nog oo.t ou aanbreken. Maar zij had hem altijd op- rreb-urd volhouden moesten en zouden ze en haar strakke trekken leken als in hout ge- Snellen Hii had eens een plagerigen knecht, die lachend vroeg: „En wanneer gao de gullie na trouwen?', met een klomp op zijn ge- -icht gestagen, zoodat de lach in een grijns verstarde. Want het was juist zijn mgevre- ten verdriet dat het zoo eindeloos lang duur- de eer zij zijn vrouw werd Maar ten slotte zaten zij dan toch in hun ldeine huisje, waarbij een kUin lapje aar- dappelland hoorde. Hij werkte van den vroe- sen ochtend tot den avond, 's zomers op het land en 's winters op de boerderij en zijn vrouw hielp de boerin vaak, want haar klei- ne huisje had ze spoedig genoeg aan kant en z- was het werken gewend. Bovendien, de boerin mocht haar graag en er schoot nog wel eens wat voor haar owr, een lap spen, cen versch gebakken brood, een oude broek van den boer of een paar half versleten mui- len van de boerin. Ze' waren een paar leelijke menschen, zij, ma^er met grove botten, en een gezicht als een\erel; hij, klein en gedrongen, een groot, rond hoofd, waarin de mond meestal een weinig openhing, waardoor hij er wat dom uitzag. Op een Zondagmiddag hadden ze bezoek fe.iregen van een vrienain en haar man, die un kindje hadden meegebracht, een m.isje van anderhalf jaar. Ze had het kleintje op haar schoot genomen, er tegen gelachen en lieve geluidjes gemaakt, wonderlijk klonk dat, ze had er mee gespeeld en vond het heer- lijk dat het kindje in 't geheel niet verlegen voor haar was. ,.Het kent oe al," had de vriendin ge lachen. J a," zei ze trotsch en vreemd zacht. Hij had er naar gek.ken, dom, met zijn mond open. Hij grinnikte, vond het gek, zijn vrouw groot, grof, met haar houten ge'aat met dat kleine, fijne, teere wezentje. Maar eenmaal er aan gewend, vond hij het toch wel aardig, wel lief. Niet dat hem dat dui- delijk voor den geest stond, maar hij dacht even aan zijn moeder, wat hij in geen jaren had gedaan En hedde gullie nog gin kinder?" vroeg de vriend. ..Die wille bai ons nie zen", antwoordde zij snibbig. En voor het eerst sedert ze getrouwd wa ren, darht hij met verwondering aan een kind. Hij dacht er vek achtereenvolgende da- gen over. Nee, ziin vrouw had gelij'k. Kk'ne kindertjes. die wilden bii hen niet zijn Na- tuurliik niet. Twee sterke, ruwe, knoesti?e menschen, met een huidskleur als van de aar- de. en dan zoo'n zacht, blank kindje, met van d'.e petieterige vingerFes. dat ie ban'- was dat ze als glas zouden af knap-pen. als ie ze aan pakte met je bocenknuisten, die vol groeven zaten als een stulcie tak van een boom. 7oo'n kind had groot geiijk, dat het maar wegbleef Wat konden zij een kindje aanbieden. een paar aardanpels met wat spekvet, kleertjes uit moeder's versleten rok, hard werk, later Slim van zoo'n klein jonk om niet te willen korren. 't Had er niet van terug. Maar toe ze tien jaar getrouwd waren, kwam er toch zoo'n klein jonk Moeder hu.il- de van geluk want ze had er altijd erg naa- verlangd en zijn kleine, en eenigszins naar den grond eefcogen gesta.lte richtte zich op van trots. Nu was er dan toch een kind, hij had nooit gedacht dat het gebeuren zou. En in zijn hart vond hij het toch nog gek Dot mooie, witte kindje en zij. al bijna otid en vaal, het was als een witte bloesem op een stok-ouden, gesoleten, regen-zwarten, pere- laar: een wonder. En telkens, als hij 's avonds van zijn werk thuiskwam, was hij verbaasd, dat hij het kind nog terugvond in de oude, lage manden- wieg, die de boerin geleend had Het kind was als een voorname gast in hun nederige wo ning. Op zijn kousen sloop hij over de roode plavuizen, die met wit zand waren be- strooid, naar't wiegje, stak zijn dikke wijs- vinger door den spleet van het groene gor- dijntje en keek gespannen naar het kleintje. dat rustig te slapen lag. Op een avond was het wakker geweest en hij was er van ge- schrokken. „Ik he toch gin leve gemokt?" vroeg hij met benauwde stem. Zijn vrouw lachte en schudde heth oofd en hij slaakte een zucht van verlichting. Na een paar maanden werd het kindje ziek en begon te hoesten: het had kou gevat. Hij kon er's nachts niet van slapen en lag stil te kijken naar het dak, waardoorheen hij de sterren kon zien pinkelen. Door de reteu woei een koude tocht. Verontwaardiging en wcede groeiden in hem aan om die tocht. om dat wrakke dak. Hij moest er met den boer eens over praten. Zoo'n klein kind kon daar natuurlijk niet tegen. Maar toen hij er den volgenden morgen zijn vrouw over sprak, zei die: ..Moar het wiegske is toch hielegoar lek- ker dicht?" Toe hij twee dagen later in de schemering thuis kwam was het kindje gestorven, zijn vrouw lag onbeweeglijk over het wiegje ge- bogen. Hij was niet verwonderd, hij had het wel verwaoht. „Klaine kinder wille bai ons niet zen", mompelde hij en haalde zijn schouders op. Maar in hem stond een groote leegte. ALKMAARSCH VEEFONDS. Jaarvergadering. De voorzitter, de heer D. J. Govers, opende te ruim half drie de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en de pers. Hoewel het reeds lang geleden is, dat het bestuurslid, de heer Mulder is overleden, wilde spr. dit trouwe lid toch nog even her- denken. Hij is te vroeg aan de zijnen ontrukt en z'n nagedachtenis zal nog lang in onze her- innering blijven. Spr. betreurde de slechte opkomst op de vergadering, wat hij mede w-eet aan den goe- den gang van zaken. Toch vond spr. het aangenamer voor het bestuur, wanneer de algemeene vergadering goed werd bezocht. Dat voorkomt critiek op de straat. Ten- slotte hoopte spr., dat de besprekingen aange- naam en in't belang van het fonds mochten zijn. De s e c r e t a r i s, de heer Zwaag, deed hierna voorlezing van de notulen, die zonder op- of aanmerking onder dank werden goed- gekeurd. De voorzitter deelde mede, dat aan- gaande varkensverzekering geen stappen door het bestuur werden gedaan. Den heer K a m e r werd verzocht voor de commissie voor het nazien der rekening rap port uit te brengen. Deze deelde mede, dat boeken en bescheid-en in orde waren bevon- den en het saido f 3488.94 bedroeg. Vervolgens bracht desecretaris het jaar ver slag uit. Dit jaar was van belangnjke vooruugang voor het fonds. Het ledental ging met 42 vooiuit, die 10 en met 2 die 5 betalen Ingeschreven zijn 2604 koeien a f 2.50, 115 koeien a 5 en 2 koeien a f 1.25. Tezamen werd aan premien betaald 7087.50. De verkoop van gesteriliseerd vleesch, vet en huiden beliep 'n bearag van 1067,16. De contributie van 191 leden bedroeg f 191. Met enkele andere inkomsten was de totaal- ontvangst f 12197 20. De uitgaven waren 8708.26. Het saido bedroeg dus 3488.91. Vtrder werd er de nadruk op gelegd, dat er 10 koeien geheel en 777 levers werden af- gekeurd. Dit jaar werden 560 koeien meer verzekerd dan in 1927. Het ledental klom van 191 op 235. Het stemde het bestuur tot voidoening, dat geen premieverhooging behoefde te worden voorgesteld. Tenslotte werd de hoop uitgesproken, dat duitsch Hervormde Gemeente alhier, is oe- rcid aan deze gemeente in erfpacht af te staan een aan de Kerkstraat gelegen stukje grond, ter grootte van pl.m. 32 M2., tegen een canon van 25 per jaar. Daar dit terreintje voor den bouw van het transformatorhuisje zeer gunstig is gelegen en ons de bedongen canon aannemelijk voor komt, stellen wij U, onder overlegging van't door de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven uitgebrachte advies, voor, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar, overwe- gende, enz., besluit ten dienste van het gc- meentelijk electriciteitsbedrijf, van de Neaer- duitsch Hervormde gemeente alhier, tot we- deropzeggens in erfpacht te aanvaarden, een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend, gemeente Alkmaar, scctie A Nr. 3675, ter grootte van ongeveer 32 M2., tegen een ca non van f 25 per jaar, onder voorwaarde, dat van het recht tot opzegging gedurende de eerstvolgende 25 jaren geen gebruik wordt gemaakt, daarna wederzijds een op- zegtermijn van ten minste een jaar in acht wordt genomen en overigens op nader door B. en W. met Kerkvoogden overeen te ko- men bedingen. GRATIFICATIE P. DEUTEKOM. B. en W. schrijven in bijlage no. 2: In Uwe vergadering van 26 Juli 1.1. is aan ons College om bericht en raad in handen gesteld het voorstel van de heeren P. Dekker c.s., geamendeerd door den heer A. Sietsma, om aan P. Deutekom, wegwerker van den Twuyverweg, het door hem laatstelijk ge- l.oten loon van f 150 per jaar, als jaarlijk- sche gratificatie toe te kennen en hem voorts het vrije gebruik te laten behouden van een stukje gemeentegrond aan dien weg. Wij deelen U naar aanleiding daarvan daarvi-n mede, dat bij ons besluit van 10 Fe- bruari 1910 aan Deutekom voor dat jaar en bij ons besluit van 11 Juli 1912 tot weder- opzeggens het onderhoud van den Twuyver weg is opgedragen tegen het genot van het gras- en houtgewas en het vrije gebruik van een stukje gemeentegrond langs dien weg, zonder verdere geldelijke belooning. Door de toeneming van het verkeer en het daaruit voortkomende me.rdere onderhoud van den weg is aan Deutekom over de jaren 1920—1922 bovendien nog een vergoeding t-egekend van /'25 per jaar, welk bedrag over de jaren 1923 en 1924 tot 50 over het jaar 1925 tot 100 en sedert 1926 tot f 150 per jaar is verhoogd. Wij merken hierbij op, dat Deutekom we- gens zijn hoogen leeftijd niet als volwaar- dlge arbeidskracht kon worden beschouwd en dat de dienst der Gemeente-Werken hem teerl. verpleegster, van 's-Gravenhage naar Koniwzsweg 63. F. v. d. Meerlen, N.H., arbeider, van Kampen naar Vis- scherslaan 21. Th. Leskum, E.L., dienctbode, van Duitschland naar Nas- saulaan 18. G. Kraakman, R.K., win- kelbediende, vaa Oudkarspel na.ar Fnid- sen 33. A. Schong, O.C., dienstbode, van Egmond aan Zee naar Wolfpad 5. C. Ottevanger, N.H., smid, met vrouw en kind, van Leiden naar Lindegracht 3. e. r-»s—Pilitz, R.K., huishoudster, van liibbixwoud naar Wagenmakerstr. 6. J. C. Clement, N.H., metaalbewer- ker, van Hoorn naar Verlengde Landstr. 21. C. Swart, N.H slagersknecht, van Krommenia naar Spoorstraat 54. H. A. Landaal, C.G., zonder, van 's-Graven- hage naar Kennemerstraatweg 124. J. de Boorden, N.H., scheepstimmerman van Enkhuizen naar Eikelenbergstraat 62. het j,ar 1929 een aangana,™ alwikkeling der terialen en gereeaschappcn werden evenzeer van gemeentewege verstrekt. Nu in de toekomst het onderhoud van den zaken mocht brengen. De voorzitter bracht allereerst den secretaris dank voor het verslag en kon met vreugde de vooruitgang van het fonds con- stateeren. Dat het ledental vergrootte. achtte spr. mede voor de markt van belang. Een aanvoer a's het laaiste halfjaar voorkwam, overtrof ade verwachtingen. De gunstige premie en de medewerking, die van alle be- stuursleden en beambten werd ondervonden, veroorzaakten ock de vooruitgang, die naar hij hoopte, zich in het komende jaar zou han 'haven. Het bestuursvoorstel om de premie op 2.50 te stellen en op f 5 voor niet-leden werd z. h st aangencmen. De voorzitter deelde mede, dat de financieele toestand gunstig was. Spr vroeg vrijheid voor het bestuur om, indien even- tueel dit noodig mocht bliiken, de premie te verhoogen. Dit werd goedgevonden. Hierna was aan de orde de bestuursverkiezing, wegens aitreden van de heeren J. Bruin en G de Jong en de vacature-Mulder. Uitgebracht waren 14 stemmen, waarvan de heer G de Jong er 13 op zich vereenigde en de heer J. Brnin 12 stemmen. Verder ver- kreeg de heer Welboren 1 stem. .Beiden herkozenen namen met genoegen hun herbenoeming aan. In de vacature van den heer Mulder werd gekozen de heer Groot, die de benoeming aannam. De rondvraag. De heer S m i t vroeg, welke bezwaren er bestonden, dat de koeien met het merk in het oor naar een andere markt weiden geoiacht. De voorzitter zeide, dat het regiement het verbiedt. Het levert groote bezwaren op en werkt o m. fraude in de hand Wanneer l-emand hier gemerkte koeien overhoudt, moet hij de halve premie betalen. Na eenige discussie, waarbij o m werd opgemerkt, dat dit te Purmerend wel werd Twuyverweg zal geschieden door de gemeen te St. Pancras, heeft de gemeente Alkmaar de diensten van D.utekom niet meer noodig. Wij zijn bereid hem, nu hij allrcht niet meer op andere wijze door eigen werkzaamheid eenige inkomen zal kunnen ontvangen, door het toekennen van een jaarmksche uitkee- ring tegemoet te komen. Met het vcorstel- Dekker c.s., geamendeerd door den heer A. Sietsma, kunnen wij ons evenwel niet ver- eenigen. Allereerst m.enen wij, dat de ge meente de vrije beschikking moet behouden over het bedoelde stukje gemeentegrond, daar deze grond voor zoover noodig kan worden afgegraven voor het aanbrengen van teelaarde op de bermen van den weg- Voorts zou de gemeente zich, in aanmerking genomen dat Deutekom slechis enkele jaren en geldelijke belooning heeft genoten van f 150, o.i. moeten bepalen tot toekenning van een jaarlijksche gratificatie van ten hoogste f 100: Wij stellen U derhalve voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar besluit: aan P. Deutekom te St. Pancras met ingang van den door Burgemeest:r en Wethouders te bepalen datum, waarop van zijn diensten voor het onderhoud van den Twuyverweg tusschen St. Pancras en Broek op Langen- dijk, geen gebruik meer zal worden ge maakt, een gratificatie toe te kennen, ten be- drage van f 100 per jaar. INGEKOMFN PERSONEN. F. Mtiller, Ev., hulp in de huish., van Amsterdam naar Nieuwesloot 55. E. G. Krom, R.K., d'enstbode, van Limmen naar Laat 179. G. v. Twuyver, R.K., dienstbode, van Egmond-binnen naar Westdijk 7. S. Groenwoudt, N.H., zon der, met echtgenoote van Opmeer naar Koorstraat 47a. M. Bernasch, geen VERTORKKEN PERSONEN. H. Geursen, N.H., zonder, van Stati onsweg 49 naar Eindhoven. P. W. Hulskamp, R.K., zonder, van Ropjeskuil 36 naar N. 0. I. K. Biichle, Ev., ass in de huish. van Laat 127 naar Amster dam. J. v. Schagen, geen, zonder, van Houttil 5 naar Groningen. J. de Groot, N.H., kellner, van C W. Bruinvisstr. 9 naar Enkhuizen. W. P. G. Lemmin, R.K., winkelbediende, van St. Annastr. 5 naar Amsterdam. G. Huisman, R.K., koopman, met vrouw en 3 kinderen van Compagniestraat 14, naar Amsterdam. W. Feenstra, geen, zonder, met 2 kin deren, van Nieuwesloot 47 naar Amster dam. H. A. Muurlink, N.H., zonder, met kind van Oudegracht 30 naar Am sterdam. H. A. D. v. d. Meer, N.H., zonder, van Nieuwpoortslaan 170 naar Westwoud. A. Homan, N.H., typo- graaf, van Kinheimstraat 25 naar Enk huizen. G. G. A. Mieldijk, R.K., dienst bode, van Verlengde Landstraat 2, naar den Helder. H. C. Hoogen Dijkhof, N.H., machinist, met vrouw (R. K.) en 3 kinderen (geen) van Vaartmg 648, Haar lem, naar Naarden. J. Smith, N.H., dienstbode, van Nassaulaan 16, naar Onstwedde. J. Kops, R.K., hulp in de huish. van Baansingel 9 naar 's-Graven hage. S. de Graaf, N.H., met vrouw en kind (geen) wagenmaker, van Luttik Oudorp 33a naar Nieuwer Amstel. L. J. F. J. Kollof, R.K., werkman, met vrouw, 3 kinderen en zwager van Bloemstraat 26, naar Amsterdam. D. Steeman, R.K., ambtenaar R. T., met vrouw en 4 kinderen, van Boezemsingel 2 naar Schagen. P. Weers, N.H., ker- misreiziger, met vrouw en 2 kinderen, van St. Annastraat 16 naar Rotterdam. C Laagland Winder, N.H., schilder, van Julianastr. 23 naar Heiloo. H. G. Balvers, R.K., winkeljuffr., van Midden- straat 15 naar Enschede. A. van Straalen, R.K., dienstbode, van Nieuwe sloot lob, naar Heiloo. M. Hof, R K., dienstbode, van Meerweg 24 naar Eg mond-binnen. C. v. Langen, R.K., slagersknecht, van Zevenhuizen 8 naar Bergen (N.-H.) F. T. Bater, R.K., win kelbediende, van Roemer Visscherstr. 22 naar Breda. J. W. Stadegaard, R.- K., bakkersknecht, van Schoutenstr. 30 naar Berkhout. E. M. de Martelaere, R.K., zonder, van Polderstr. 22 naar Sluis. D. Cppenheimer, Isr., bakker, van Laat 105 naar Keulen. A. Consta netti, R.K., d1'enstbode, van Emmastraat 47 naar Dusseldorp. Th. J. C. Zee man, N.H., caf6houder, met vrouw en kind van Hoeverkade 5 naar Amster dam. A. Oudes—Post, N.H., zonder, met kind, van Payglop 4 naar Purmer end. A. Klompmaker, N.H., smid, van Molenkade 36 naar Egmond aan Zee. M. Dijkgraaf, N.H., i iuTr, van Boezem singel 61 naar Apeldoorn. C. Coster, geen, koopman, van Aaakoje 6, naar Am sterdam. J. Dekker, R.K, spoorweg- arbeider met vrouw en 5 kin eren van Egelenburgerlaan 2 naar Uitgeest. M. C. G. Jacobs, R.K., zonder, van Baan- s' gel 70 naar derwijk. Haderslev. Even over de Deensche gfrens had let gesneeuwd, met een weinig wind, die d« sneeuw dwars over den weg blies, waardoor deze zoo glad als een spiegel was. Alleen door den schitterenden toestand der Deen sche wegen kon men rijden. De wind wakkerde steeds aan, doch de lucht was nu en dan helder. Vootzichtig aan doch toch altijd nog met een gangetje van 60 K.M. ging het goed tot het veer Nyborg Korsor. Daar was de zee zeer ruw, en begon het weer hard te sneeuwen. Een sneeuw storm, die tot orkaati aanwakkerde. In Korsor aangekomen bleek het een sneeuwstorm te zijn, die allengs tcrt een wa ren orkaan aanwakkerde, zooiets als we in Nederland nog nooit gezien hebben. De sneeuw lag op beschutte plaatsen ze- ker een halven meter dik en op hoeken en gaten vormden zich ware hoopen. 50 K.M. voor Stockholm meerden we, er maar mee te moeten stoppen, toen de lucht juist even opklaarde, zoodat we besloten toch maar door te rijden, dat was van Ringsted naar Roskilde. Nog geen 5 K.M. op weg werd't zoo barbaarsch, dat we de ruiten van binnen niet meer vrij van ijs konden houdenv terwijl de weg alleen nog maar herkenbaaf was aan de kruinen der boomen, want caar- onder joeg zulk een geweldige hoeveelheid fijne sneeuw, dat men geen 20 M. vooruii kon zien. In Roskilde stopten we ten slotte doodvermoeid voor een garage, waar een wagen benzine in stond te nemen, en waai wij wilden gareeren. De eigenaar van den wagen deelde ons echter mee, (het was intusschen donker ge- worden), dat hij nog naar Kopenhagen: ging- „Nu dacht ik. als die kleine wagen dat kan, kunnen wij't ook, dus wij er achter aan. Het bleek echter een ware daivel te zijn want in den geweldigen sneeuwstorm die absoluut elk uitzicht belette, reed de man steeds maar 60 K M., en zoo erg was dat hoewel ik twee groote Bosch zoeklichten op had en 10 a 15 M. achter hem reed, ik hem lerhaaldelijk niet kon zien, en onderwijl passeerden we met deze duivelsche yaart allerlei wagens die langs den kant inge- sneeuwd stonden. De kunst bleek echter ,,gang houden" en onze vriend zette zijn wagen in hoopen sneeuw van 1 M. hoog en vloog er door als koek, doch op't zelfde oogenblik was er zulk een dichte sneeuwwolk, dat hij meteen uit 't gezicht verdwenen was. Op een gegeven oogenblik vloog hij plots haar links en stopte op een weiland en ik 5 M. achter hem, doch nog op den weg. Het bleek, dat hij die ma noeuvre had gemaakt, om een totaal vemiel- den wagen, die de rechter weghelft in beslag nam, te ontwijken. die de rechter weghelft in beslag nam, te ontwijken. Hij was hem juist ontweken. Ten slotte kwam de groote optuchfing van de eerste lichten van Kopenhagen en even later stopte hij voor ons Hotel, zei goe- den dag. en liet ons nauwelijks den tijd hem te bedanken en verdween weer. Na deze ervaring ben ik tot de conclusie gekomen. dat zulk een kaerel de Ralley Monte Carlo zou kunnen winnen en dat wij Neder landers dsarbij vergeleken slechts mooi-weer rijdeis zijn. toegelaten, werd deze door den v o o z i t - coiffeuse, van Amsterdam naar Gashou- t e r gesloten met de opmerking, dat het fonds zich in de 21 jaren van zijn bestaan goed had gered en spr. raadde de vergade ring aan in eigen -ring t-e blijven. Als op dc' volgende jaarvergadering een voorstel in den geest zooals de heer Smit dat wil wordt m- gediend, zal dat dan behandeld worden. Spr. zou zich er echter met alle kracht tegen verzetten. Tenslotte dankte de voorzitter de aan wezigen voor de aangename besprekingen en eveneens de pers. Spr. wenschte nog eens nadrukkelijk onder de aandacht der leden te brengen, dat de koeien, die ter markt werden aangevoerd en gemerkt waren, dadelijk bij den administrateur moesten worden aange- geven. Wordt dit niet gedaan, dan pleegt men fraude. Met het uitspreken van de hoop, dat 1929 een bijzonder gunstig jaar zou zijn, sloot spr. de vergadering. ERFPACHT STUK1E GROND AAN DE KERKSTRAAT. In bijlage no. 1 schrijven B. en W.: In verband met het toenemend verbruik van electriciteit in het stadsgedeelte Lange- straat, Koorstraat, Laat, Ritsevoort en aan- grenzende straten zal de voor deze wijk aan net begin van de Koorstraat geplaatste transformator binnen korten tijd door twee andere vervangen moeten worden. Voor den bouw van een nieuw transformatorstation waarvoor op de begrooting van het electri citeitsbedrijf voor 1920 een bedrag beschik- baar is gesteld, heeft de gemeente een in de nabijheid van de bestaande zuil gelegen stukje grond noodig. Het College van Kerkvoogden der Neder- derstraat 29. G. Schekkerman, N.H., dienstbode, van Wijdenes naar Kenrye- merpark 17. J. Beers, R.K., dienstbo de, van H.-H.-Waard naar v. Everdin- genstrrat 18. C. P. Quax, R.K., dienst bode, van Schoorl naar Kennemerstraat weg 17. J. Lijnsvelt, N.H., grondwer- ker, met vrouw en 3 kinderen, van Haar lem naar Bloemstraat 26. P. M. H. Hendriks, R.K., winkelbediende, van Amsterdam naar Ramen 14a. A. C. v. d. Hooff, N.H., onderwijzer, van Texel, naar Snaarmanslaan 52. C. F. J. Im- mink, R.K., zonder, van Heemstede, naar Emmastraat 66. A. de Vries, N.H., zonder, van Purmerend naar Luttik Oudorp 29a. N. J. d.' Hamecourt, R.- K., etaleur, van Stompwijk naar Nieu- wesloot 115. J. Sclienk, N.H., zonder, van Wieringerwaard naar Lamoraal- straat 2 I. J. Bierman, P K., zonder, met vrouw, van Krommenie n. Nieuw- landersingel 35. A. Dudink, R.K., fa- brieksarbeider, van Oudorp naar Wolf- pad 9. H. M. v. Rijn—-Bekkering, R.- K., zonder en zoon van Amsterdam, naar Baansingel 36a. M. M. Lenke, D.E., dienstbode, >an Dordrecht naar Nassau laan 28. C. Constantin, R.K., graniet- werker, van Italie naar Laat 37. H. M. de Munk, R.K., zonder, van Nijmegen naar Koorstraat 39. J. F. Lins, R.K., kapelaan, van Alphen a. d. Rijn naar Verdronkenuord 76. J. Bieman, N.H., met vrouw en drie kinderen, van Den Helder naar Wagenmakerstr. 4c. B. LaarkamD, geen, smid, met vrouw N.H., en k'nd van Wormerveer naar Snaar manslaan 50. st! G, J, Dikkeboorq, C.G., Automobilisme. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Een opwindende rit in een sneeuwstorm. Over een weg met een meter sneeuw. De heer IJsbrand Visser uit Amsterdam die den Sterrit naar Monte Carlo uit Stock holm begint, heeft op weg naar Kopenhagen groote moeilijkheden ondervonden en 'n ze avontuurlijken rit door een snesuwstoim ge maakt, waarvan hij aan het Hbld. o.a schrijft Dinsdagmorgen om 8 uur vertrokken uit Lawntennis. MISS HELEN WILTS GAAT TROUWEN. Uit Berkeley (Californie) wordt geseind, kaan^rhe tenniskampioene verloofd is. Een dat Miss Helen Wills, de bekende Ameri- iong makelaar uit San Francisco, Frederick Shander, is haar toekomstige echtgenoot. Helen Wills heeft hem den eersten keer aan de Rivifera ontiroet. Reeds Zaterdag treedt de kampioene in het huwe'ijk. Helen Wills heeft verklaard, dat zij na haar tmuwen zal blijven spelen. VLOEKVERBOD IN SCHOLEN. De afdeeling Doetinchem van het N. O. O heeft een adres aan den gemeenteraad ver- zonden, waarin zij verzoekt de onlangs IB de openbare school neergehangen bordjes te gen het vloeken ten spoedigste te doen ver- wijderen. Zij acht deze opschriften overbodig en bovendien krenkend voor de leerkrachten. DE UNIE „EEN SCHOOL MET DEN BIJBEL". De ministers van waterstaat en justitifc zijn voornemens in de Domkerk te Utrecht ter gelegenheid van het gouden jubileum van De Unie „Een school met den Bijbel" bij te wonen. De herdenkingssamenkomst a.s Woensdag in „Tivoli" zal behalve door deze bewindslieden ook worden bijgewoond door den minister van buitenlandsche zaken. Joagen, hoopvol„Zeg baas, als jij en je maats dat roar uJt gemaakt hebben, zou je d'er dan niet een minuutje aan kunnen testejeo a® is'n vljegei' uit de telggraafdraden te halen t lgasBlQg.iil»f>U

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9