Nierkwalen maken I) spoedig mi JUnve scfvtafe ■hula PUROL Wekelijbsch Overzicbt ST Bioscopen m 103 Vi, 1 Het komt in den middelbaren leeftijd en daarna maar al te vaak voor, dat men last kriigt van rugpijn, duizehgheid, zenuwppnen en urinekwalen Dit is gewoonlijk een gevo g van overspanning der meren waarschuwingen van de meren, dat zi] sine lang hulp behoeven. Want Sedmende heele leven. dag en nacht werken de om de vergiften uit uw bloed te flltre^™- Als zij hierin ialen, kunnen ernstige en diep- gaande kwalen zich oniwikkelen Urinezuur-zouten hoopen zich_dan m bet bleed op, en vormen de krislallen, die z pijnen en rheumatiek veroorzaken;of we wordt -en onvoldoende hoeveelheid water aan het bloed onttiokken, waaidoor zich waterzuchSe zwellingen kunnen vormen. brVeSde'^eontwikkeling FSstSkRtegp%rNierPen%.llen^Dii speed,eke knigt de^kanalen en regelt de werking Zoowel mannen als vrouwen kunnen baat ■vinden bij het gebruik van Fosters Rugpijn VWkrh'gbaar (in glasverpakking met geel etiket - let hier voorai op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per fiacon. hooren te zijn aan die van de Gemeenten Den Helder, Zaandam en Vasen, ierwi]l, in dien hieraan voldaan wcrat, geen bezwaar zou bestaan tegen de voorgesie.cie regmmg van f 7500 voor den Burgemeester en 15300 tot {6500 voor den Secretaris, maar dat deze hooger behooren te zijn, mdien de salaris sen van den Burgemeester en den Secretaris in de drie hierbovengenoemden gem.enten hooger zouden worden geteld, 2. dat de regeling voor A' Uwe instemming heeft; 3 dat bezwaar bestaat tegen de bepaling omtrent de verhooging der wedde met het bedrag der toegepaste kortin- gen voor pensioen. den Ontvanger (Men heeft zich reeds in verschillende ge- meenteraden verzet tegen het voornemen, opnieuw de salarissen van burgemeesu-vs Becretarissen en ontvangers te verhoogen, on^eacht of daaraan behoefte bestaat. Viaar B. en W. er terecht aan herinneren, dat de stand der gemeente-financien een zoo- danige is, dat tal van nuttige vereemgingen hun subsidies belangrijk zagen ingekort dat op het onderwijs moet worden bezuinigd en van loonsverhooging geen sprake kan zijn, is het volkomen begrijpelijk, dat zij Ugenover het door Ged. Staten gevraagde advies een gereserveerde houding willen aannemen, te meer waar de thans geldende salarissen, voor zoover den burgemeester en den secre taris betreft nog slechts kort geleden in 1026 werden ger.geld. De regeling van het ontvangerssalaris dateert van 1925. Thans zijn de salarissen als volgt: burge meester f 6000—f 7000, secretaris f 5000— f 6000 en ontvanger f 3600f 4600, terwijl alle drie hier teHstede't maximum genieten. Wordt op het advies van Ged. Staten door den Raad gunstig beslist, dan zouden dus de salarissen van den burgemeester en den secretaris andermaal met f500 verhoogd wrrden. Begrijpen wij het voorstel, dat B. en W, thans doen goed, dan gaat het college hier- mede slechts accoord, wanneer ook in pla&t sen als Den Helder, Zaandam en Velsen - waar men thans reeds meer dan in Alktjiaar geeft niet hooger komt dan tot f 7500 voor den burgemeester en f 6500 voor den secretaris Waar Ged. Staten evenwel voor genoemde plaats. n een gunstig advies vroegen cm de maxima op resp. f 8000 en f 7000 te brengen, is de kans natuurliji; groot dat het hiertoe werkelijk zal komen, maar in dht geval acht het college ook voor den burgemeester en secretaris van Alkmaar een hooger salaris noodig dan waarvoor Ged. Staten thans ad vies vragen. Tot dusver regelt het salaris zich naar het invonerstal. Alkmaar telde op 1 Januari 1028 27509 ziele.v Voor Den Helder, Zaanc.am en Vel sen vinden wij in de laatste uitgave van de „Gids der voornaamste gemeenten in Neder- land" resp. ruim 29000, ruim 31000 en pl.m 37000 inwoners vermeld. Burgemeester en secretaris zouden van vrijstelling van pensioenbijdra,ge willen af- zien, nu de gemeente verhaa] toepast, dat voor alle ambtenaren moet ^elden, zoodat geen uitzondering mag worden gemaakt. Wij cerbiedigen de cverwegende bezwaren d, artegen. Wellicht zijn B en W. cp dezelf- de gronden ook van meenirij, dat het billijk is ook de salarissen de± anyere ambtenaren met eenzelfde percentage te verhoogen als thans weer met die van B. em W. zal gebeu- ren. Rec). Alkm. Crt.) kaasmarkt op goeden VRIJDAG. B. en W. schrijven in b/jlage no. 5: In de zitting van 17 November 1927 8telde Uwe Vergadering \n handen van ons college om bericht en raad een adres d d. 9 November t.v. van den Ker keraad der Ned. Hervorm'"Je Gemeente alhier, houdende het verzoelc de Kaas markt op den Goeden Vrijqag niet te doen plaats hebben, beneveirs de van den Kerkeraad van de Doops'gezinde Ge meente en van het KerkbestrlUr der Re- monstrantsch Geref. Gemeente alhier ontvangen adressen, waarbij <ieze hunne instemminur betuigden met d4t verzoek Wij hebben omtrent bedoeide adres- sen het advies ingewonnen van de Com- m'ssie van bijstand voor het ,Marktwe- zen. Uit het rapport der commissie blijkt ons dat de meeninger van de le- den dier commissie daaromjtrent ver- deeld zijn. Een deel der corfomissie is van oordeel, dat praktisch tf'Ven inwilli- g'ng van het verzoek geen bfezwaar be staat, daar de Kaasmarkt feevoegelijk van Vrijdag op Woensdag kjan worden verzet. Dat deel der eommisfsie meent, d&t verzetting der markt v©4r een groot deel der bevolking in een gevoelde be hoefte zou voorzien. Een ander deel der commissie meent echter dat het markt- belang door verzetting van de markt zou worden geschaad. Eenparig is de com missie evenwel van oordeel, dat bij eventueele verzetting van de Kaas markt, ook de Graanmarkt dient te worden verzet. De door de commissie ingewonnen adviezen van den Bond van Cooperatieve Zuivelfabrieken in Noord- holland en van den Nieuwen Bond van Zuivelfabrieken, gevestigd te H.H.Waard welke adviezen wij voor U ter inzage zullen nederleggen, konden geen wijzi- ging in de zienswijze voor de leden der commissie brengen. Eerstgenoemde Bond meende zich van een advies te moeten onthouden, omdat ook in den Bond ter zake geen overeenstemming kon worden verkregen. Konden eener- zijds verschillende leden uit godsdien- stige overwegingen met het denkbeeld om ke Kaasmarkt te verzetten mede- gaan, «nderen hadden uit zakelijke overweging uaartegen bezwaar, omdat het verzetten van markten steeds vele moeilijkheden medebrengt, o.a. voor het vervoer en andere werkzaamheden, in het bijzonder in een tijdperk van pro- ductie als waarin de Goede Vrijdag valt. Hierbij werd de opmerking gemaakt, dat het verzetten der markt tot gevolg zou kunnen hebben, dat de aanvoerders in die week hun kaas op een andere gere- gelde markt zouden aanvoeren. In laatstgeno- mden Bond was men van ge- voelen, dai het ongewenscht is in het tijdstip der Kaasmarkt verandering te brengen, omdat op Woensdag ook in de provincie Zuidholland kaasmarkten worden gehouden en het voor de kaas handelaren niet doenlijk is op e6n dag meerdere markten te bezoeken. De Commissie van bijstand voor het Marktwezen deelt ten slotte mede dat de gevoerde besprekingen in de com missie niet tot een advies in positieven of negatieven zin hebben geleid. Wij hebben daarna, bij brief van 21 Maart 1928, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorder- kwartier verzocht, ons, voor wat de daarbij betrokken marktbelangen be treft, te willen adviseeren omtrent de in- gekomen adressen en omtrent eene eventueele verzetting van de Kaasmarkt en c. q. eveneens van de Graanmarkt, naar den Woensdag voorafgaande aan den Goeden Vrijdag. Onder dagteeke- ning van 4 Januari j.l. mochten wij het advies dier Kamer ontvangen, hetwelk wij eveneens voor U ter lezing zullen nederleggen. Uit het door de Kamer ingestelde on- derzoek en de bezwaren die haar zoo wel van de belanghebbende groepen, als van de leden dier Kamer bcreikten, is gebleken, dan voorai de beurtschippers waarvan velen tevens op de Graan markt commissionnair zijn, onmogelijk op Woensdag ter markt zouden kunnen komen, omdat zij dien dag hun scheeps- ruimte eld irs noodig hebben. De Kamer is van meaning dat alien, die op eenige wijz,e bii de betreffende markten betrok ken zijn, zich daarop geheel hebben in- gesteld, zoodat het wijzigen van een be- paalden datum het raderwerk mm of meer in de war zou brengen, hetgeen ongetwijfeld schade zal berokkenen aan le belanghebbenden. De Kamer geeft diensvolgens in overweging op het ver zoek van den Kerkeraad der Ned. Her- vormde gemeente niet gunstig te be- schikken. Ten einde den invloed van den Goe den Vrijdag op den aanvoei ter Kaas markt te kunnen nagaan, hebben wij voorts een onderzoek ingesteld naar dien aanvoer, gedurende de laatste 10 jaren, op drie Vri.jdagen, t.w. onmiddel- lijk voor, onmiddelijk na en op den Goe den Vrijdag. Uit dat onderzoek blijkt, dat de invloed van den Goeden Vrijdag op den aanvoer van weinig of geen be- teekenis is geweest. overweging te moeten geven, op het adres van den Kerkeraad der Ned. Her- vormde Gemeente d.d. 9 November 1927, om op den Goeden Vrijdag de Kaas markt niet te doen plaats hebben, afwij- zend te beschikken en de ingekomen be- tuigingen van instemming van den Kerkeraad van de Doopsgezinde Ge meente d.d. 2 December d. a. v. en van het Kerkbestuur der Remontsrantsch Geref. Gemeente d.d. 14 November 1927, aan te nemen voor kennisgeving. Cinema Americain. De Ober uit Trianon. Deze schitterende Paramountfilm werd gisteren alhier met groot succes voor de eerste maal in de C. A. vertoond. Men vindt het jammer als de zeven ac ten om zijn en zou gaarne nog wat meer van dit fijne werk willen genieten. Wel een bewijs, dat de regisseur er in ge- slaagd is iets moderns te geven, dat ieder boeit. Voor Adolphe Menjou is deze film een groote triomf en men krijgt tevens gelegenheid kennis te ma ken met het fijne beschaafde spel van Katrijn Carver (thans Brs. Menjou). Albert, de Ober van het Parijsche Trianon mag terecht de koning der kell- ners genoemd worden. Op onnavcigbare wijze vervult hij zijn rol in het groote restaurant. Doch er is iets dat plotseling al zijn aandacht trekt, n.l. de aanvallige Amerikaansche Miss Foster. Zij maakt zoo'n indruk op hem, dat hij direct va- cantie vraagt aan de directie als de Amerikaansche naar de wintersport- plaats Miirren vertrekt. Albert volgt Miss Foster en pas te midden der prach- tige sneeuwlandschappen volgt de eigen lijke kennismaking. Doordat Albert in de wintersportplaats Koning Boris ont- moet, die in Parijs dikwijls in 't restau rant kwam, meent men algemeen dat Albert ook de een of andere hoogge- plaatste persoonlijkheid is, die incogni to reist. Tusschen Albert en Miss Forster ontwikkelt zich een liefdes- idylle, die echter wreed verbroken wordt, doordat Albert zich plotseling herinnert de groote afstand, die er tus schen beide bestaat. Hij zegt dit ook aan de Amerikaansche. Deze vat het natuur- lijk op alsof zij de minderwaardige par- tij is. Albert keert naar zijn obersplaats te- rug. Doch Miss Foster komt met haar vader ook in Parijs terug en weet niet wat zij er van denken moet, als zij Al bert daar als ober ziet. Deze is diep te- leurgesteld. Maar de Amerikaansche heeft hem zoo leeren achten en liefheb- ben, dat zij gaarne over alle verschillen heenstapt en Albert tot den gelukkig- sten man ter wereld maakt. Dat er volop gelegenheid was tot ver- vaardigen van de "fraaiste opnamen voorai in de wintersportplaats, zal men gemakkelijk kunnen begrijpen. Trou- wens de film is van het begin tot het einde keurig verzorgd en zelfs de klein- ste rol wordt perfect gespeeld. Adolphe Menjou geeft een van zijn fijnste creaties, die men in alle details met groote belangstelling volgt en Ka trijn Carver boeit door haar sobere, in- telligente spel. Maar ook de vader, de kellners, de kok, de ober in Miirren en vorst Boris worden op bijzondere wijze uitgebeeld. In het voorprogramma naast journaal en teekenfilm een tweetal komische films. In Klein Hagenbeck vragen v.n.l. zeeleeuwen, een kleine olifant en Jimmy Adams de aandacht, in Half-back Hanna treden flinke sportgirls op en is Jack Duffy, de man met het baardje, de scheidsrechter. Dat zegt genoeg. Men mag niet verzuimen dit uitste- kende programma te gaan zien. gezet, alsmede haar teleurstelling en droef- heid, als op haar vei jaringsfeest Jim zeer laat komt en bovendien besehonken. (Zij weet na- tuurlijk niet hoe hij, de onthouder, onder be- dreiging gedwongen was tot drinken). De onrust van de directie der spoor over het uitblijven van den posttrein is zeer juist weergegeven. En dan zijn er nog de moose natuuropnamen. Aan het hoofdnummer gaan vooraf een grappige teekenfilm en een 2-acter „Een rare kostganger", de uitvinder van de „me- chanische keukenn^id", waarmee heel wat herrie beleefd wordt. De overtoom bij Rechlinghausen, waar- heen dezen keer het reisje gaat, is een pracht stuk ingenieursarbeid. brave menschen, maar ook met indivlduen, die minder goede bedoelingen hebben. Een aardige jon-ge dame is erfgename van de mijn, maar volgens de wet is deze mijn eigendom geworden van den nieuwsten vin- der. Toch probeert het meisje haar „eigen- dom" terug te krijgen en ze heeft daarvoor den steun gekregen van vele „vrienden Echter, vrienden zijn het niet, iooals later blijkt. De kerels worden gesnapt en opgepakt en het slot van het verhaal is zeer verblijdend. Deze film voorai geeft veel vroolijkheid Naast gevaariijke autotochtjes en vecht- en schietpartijen komen er herhaaldeliik komi sche momenten in voor, die het publiek in de meest-aangename stemming brengen. Al die momenten op te noemen, is ondoenlijk. Men meot ze zelf gaan zien. R-esumeerende kunnen we zeggen dat cr in de „Victoria" deze week voor elk wat wils en een bezoek niet teleurstellend zal zijn. Victoria Theater. Een vari'eerend en vroolijk programma Altijd ernst, hoe pakkend en mooi ook, het zou op den duur vervelen en men zou allicht een zucht slaken en wenschen iets anders te kunnen genieten, een vroolijker kost voorge- zet te zien. Welnu, ook de directie ^van het Victoria Theater zorgt er voor, dat er de noodige af wisseling is in de programma's, die gegeven worden. De vorige week een eenigszins dra- matisch filmwerk, deze week dus een meer vroolijk, gezellig en amusant programma. Van de twee hoofdnummers staat Sara Levie van San Francisco wel nummer een, al wordt het als laatste nummer van het welvoorziene programma gegeven. In deze film zit een gezonde humor. Daar voor zorgen de spelers wel. Sara Levie is de oudste dochter van een Iersch-Joodsche fa- milie; ze is opgegroeid in een huisgezin van eenvoudige menschen. Papa en mama zijn oppassen-d vrouwlief is natuurlijk de heer- scheres! en de kinderen, d.w.z. de beide zoontjes, zijn verbazend ondeugend. Deze twee halen allerlei dolle streken uit en bren- Alkmaar, 19 Januari 1929 en springende lippen DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat bij hun college is ingekomen een verzoek van P. BOEIJER te Andijk. om ver- lof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het perceel VOORMEER Nr. 35. Binnen twee weken na dagteekening dezef kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof bij hun college Hi- gen anderen daardoor dikwijls in een lastig en moeilijk parket. Saartje is op het moment, dat de geschie- denis begint, voor 7/8 verloofd met. een goe den boy, die jienst doet bij de mofbrbrigade van de politie. Ze maakt echter door toeval- lige omstandigheden kennis met iemand bo- ven haar stand. Deze bezit een auto en dat Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. PiiK/Je So. *1. nieuwen rechthoek te leggen, zoodanig ech ter, dat het met een kruisje gemerkt stuk het middelpunt vormt. Oplossingen moeten uiterlijk Woensdag ill het bezit zijn van den PUZZLE-REDACTEUR. Oplossing van Puzlle No. 1: vo6r op na den Goeden Vrijdag. 136772 K.G. 151944 Volledigheidshalve meenen wij ten slotte nog in herinnering te moeten brengen dat op een verzoek van gelijke strekking van den toenmaligen Alge- meenen Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente in de Raadsvergadering van 28 Juni 1917 afwijzen'd werd beschikt. Het spreekt vanzelf, dat wij eerbied hebben voor den wensch van adressan- ten om den Goeden Vrijdag, in overeen stemming met zijn beteekenis, gods- dienstig te vieren. Zou die wensch reeds tot gevolg hebben gehad, dat op dien dag het zakenleven geheel stil staat, zooals in sommige gedeelten van ons land het geval is, dan zou ook de markt niet moeten doorgaan, want de Overheid moet o. i. niet verhinderm, dat de gods- dienstige viering, welke de ingezetenen aan een bepaalden dag willen verbin- den, tot haar recht komt. Echter, nu het hier ter stede geen gewoont is het be- dnjfs- of zakenleven op Goeden Vrijdag stil te zetten en er, blijkens het advies van de Kamer van Koophandel, tegen het houden van de kaasmarkt op een anderen dag groote bezwaren bestaan, achten wij ons niet verantwoord U een gunstige beschikking in overweging te geven. Het is Uwe Vergadering bekend, dat, wellicht juist omdat de Goede Vrij dag hier geen hijzonderen invloed heeft op de gewone dagelijksche bedrijvig- heid, de kerkdiensten in de Protestant- sche kerken des avonds worden gehou den. Zoodra de algemeene onvattingen zich op dat punt wijzigen, z&l de ge meente zich daarbij moeten aappassen. Voorshands evenwel meenen wij U in Alkmaarsch Bioscoop Theater. Neen, 't waren geen wolkenkrabbers die de directie van't A.B.T. gisteravond als hoofd nummer liet zien, en dat wel om de eenvoudi ge reden, dat zij ze niet had. Er was iets met de film Wolkenkrabbers gebeurd, hetzij te laat verzonden of heelemaal niet of dat zij was zoek geraakt, het doet er minder toe, feit was dat zij niet in het bezit der directie was geko- men, die zich toev moest haasten een an-der hoofdnummer te krijgen, wat gelukte met De machinist van den posttrein. Voor het afdra-aien ervan begon, stelde de heer Efde hen, die uitsluitend .Wolkenkrab bers" wilden zien, in de gelegenheid hun en- treebiljet weer in te ruilen, van welk aanbod slechts een paar menschen gebruik maakten. „D-e machinist van den posttrein" is een spoorwegdrama, waarin terzucht en plichts- betrachting om den voorrang strijden. Een spoorwegmaatsch?ppij staat o-p het punt van fail-net te gaan, slechts een weg van redding is er nog: het gouvernement te too- nen dat het postvervoer over een bepaalde lijn mogelijk is binner een zeker maximum De machinist Bat Mullen is bereid den trein te voeren en de opdracht daartop beschouwt hij als een groote eer. Op het oogenblik van vertrek ontdekt hij ec titer nergens zijn stoker en dan verklaart Jim Bradley, de medemin- naar, met wien hi; zoo juist heeft gevochten en dien hij verraderlijk neers'oeg en boven dien nog achter zijn rug om poogde „er uit te werken", zich genegen mee te gaan. De twee gaan broederlijk op de locomotief en doen den trein als razend voorthollen tot- dat bij een gevaarlijk punt Jim aandringt op vaartvermin-dering, waaraan Bat weigert te voldoen. Een k-orte worsteling en dan -te laat: de locomotief stort in de rivier. Bei- den worden gered. De stoker is ongedeerd en herinnert zich de opdiacht Op eigen kosten laat hij de post overbrengen in een goederen- trein, waarvoor de loromohef no 99, die als oud-roest werd beschouwd. Met dit oude ijzeren paard wil hij pogen op tijd te komen en het gelukt. Men -rage niet hoe: verschil lende machinedee1en vi-eler onderweg naast de rails. De overwinning werd natuurlijk gevierd mel een bruiloft. De film geeft, hehalve den bo-ven kort ge- schetsten inhoud, heel aardig de scenes weer, waarin Kate Murphy voorkomt,_ het meisje waarop beide treinhelden. htm zinuen hebben x Gevraagd: onderstaanden rechthoek langs heerlijk wagentje verovert haar hart. Ze gaat dg aan„egeven lijnen in acht stukken te kmp- met den autobezitter tochtjes maken, en daarna van deze acht stukken een naar dancings, naar nachtpartijen, kortom I p. a~-ii- de eenvoudige goede Sara is hard op weg, om op het verkeerde pad te geraken. Haar ouders en haar verloofde zijn daar zielshedroefd over, maar kunnen geen op lossing vinden. Gelukkig komt Sara zelf tot inkeer. Op een nachtfeest, waarbij zij voor t eerst zal optreden als dansmeisje, herinnert ze zich, dat het kerstfeest in aantocht is En dat opent haar de oogen. Met behulp van haar verloofde, die haar niet kan vergeten, komt ze veilig en wel bij haar ouders terug en het kerstfeest wordt een echt huiselijk feest vol zon en geluk, vo. blijde gezichten. Dat is de korte inhoud van de film. Het spel is uitstekend. De hoordpersonen moeten een Iersch-Joodsche familie voorstellen en we maken dan ook kennis met de Iersche en Joodsche gewoonten en getruiken, waarbij in de tekst telkens echt-Joodsche uitdrukkingen voorkomen. Het gehee. is echter afcsoluut niet belachelijk of kwetsend maar get rigt van een gezonden humor van oprechte vroolijkheid en daarnaast van diep-doorvoeld leed. Tot in rdle finesses is de film goed verzorgd. Zelfs de kindertypes zijn met zorg gekozen en ce beide lieve zoontjes van de familie zijn met minder ondeugend dan wiilen Dik Trom. Een amusante film dus, die in sommige gedeelten gekleurde opnames laat zien, die aan het geheel een frissche vroohjke en na- tuurlijke tint geven. De jac-ht naar Fortrnn Het extra-numn.er voert ons naar Amerika en thans niet naar de steden maar veel meer naar de ongerepte, woeste natuur. In een verlaten streek ligt een mijn, die goud zou bevatten, dat echter nooit gevonden werd. Toch is het er, en toevallig wordt het door een jongmensch ontdvkt. Het gevolg is: een jacht naar de gou-dvelden en binnen zeer korte tijd verschijnt op de eerst eenzame ver laten plaats een stad met druk verkeer, met le dag 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 5e dag 1 8 12 2 6 7 4 11 15 3 9 14 5 10 13 2e dag 1 4 13 2 5 14 3 7 10 6 8 11 9 12 15 6e dag 1 6 10 2 9 11 4 7 14 5 8 15 3 12 13 3e dag 1 5 9 2 4 12 7 11 13 3 6 15 8 10 14 7e dag 1 11 14 2 10 15 3 4 8 5 7 12 6 9 13 De opgave luidde: Op een kostschool waren in zekere klass* 15"meisjes, die iederen dag eene wandeling maakten. Zij wandelden steeds in viyf njen, drie meisjes naast elkaar. De vraag is, hoe zij zeven achtereenvol gende dagen zoodanig geplaatst kunnen worden, dat geen enkel van de meisjes tweemaal met een ander meisje - dezelfde rij loopt. Men duide de meisjes aan door getallen: n.l. van 1 tot en met 15". van ter Amsterdamsche Benrze genotcerde fandsen, verstrekt door Koordhollandsch Laidbouwcrediet. 15 Jan. j 16 Jan. 17 Jan. 18 Jan. 103«/16 101 102? 245 165i 172| 195 385 153* 421 86'Vm 283 240 84! 152! 521! 209{ 547 468f 222| 533! 101| 101! 216* 4! 103* 103| 249 167 180 193! 154* 420 886 896 A 244! 85* 88! 1 172%: 449 159i 675| 386! 378 394! 435 275! 226 84! 152 218! 30-60 cd 90 ct. Tubt 80 ct. Bit Apoth. e» Drot»<e» 1928 107297 1.19864 1927 131586 147030 1926 103634 117931 142893 1925 99506 115957 140867 1924 106962 125742 127901 1923 40415 51239 75180 1922 86594 86257 113623 1921 31923 31646 36740 1920 11015 16809 25351 1919 17178 38864 30089 4e dag 1 7 lb 2 8 13 3 5 11 4 9 10 6 12 14 FONOSEN. 6 5 454 4 434 5H obi. N.W.S. 1000 1922 idem 1000 'IP 1000 '17 1000 '16 10CG '26 1000 U 100 '23 1000 '21 D 1000 '17 idem idem O.-Ind idem idem idem idem Koloniale Bank Ned Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Holl, Kunstzijde Jurgens gew. aand. Maekubee Ned. Kunstzijde i Philips Gloeilamp i Philips Nieuwe Anaconda Beth, Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn. Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah 5 obi. Holl. Spoor T5/*25 5 obi Staatsspoor '15/'25 South. Pacific Union Pacific Prolongatie 1 EzdividencL 12 Jan. 14 Jan. 103| 99% 99! 103Vl6 10 IWifi 101% 102! 101% 241 244! 163 166" 171! 172 197 156| 155* 420! 424 868 8 5! 239* 240 86% 86! 87* 16% 166% 437 4 4 158 160! 662 670 369! 371 383! 374 401 394| 434i/2* 283! 280! 241* 237! S4f 82* 151 151 224 224! 214 211 558 557 470 464 231! 22% 53% 534! 101! 101! 102! 102 129'/m 215 4i 863| 239 857m 89 167| 435 159 6684 374 375-f 3954 430 4 273! 231 82 154 223* 210! 554* 464 220* 529! 101! 102 130 2164 4! 163! 101 1035/i6 102! 244 194! 173! 151| 416 858 233* 8313/m 164| 433 158! 670 368 397! 271! 233! 84 153 223! 212 550 4fc0 217 527 101! IOI'Vm 129* 213 4! 103ii/le 99! 104| 101 f 247 166! 1/74 133! 152* 418! 875 883 241* 8b Vis' 87f 172! 450 158 673 371! 397! 101% 551{ 468 219 529! 101"/,, lODVw 129 216 -*jr-

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7