Net Meisfe Flinke Diensibode, Net Dapeisje n&isjs Aankomende Bediende. aankomend Bediende Luchtvaart A s§ r t e m t i e n Sport Marktberichten Kunst GEBR. BERVOETS eenJUFFROUW eeliik was in een avond rte hooraers in te iei- den in het geweldige wetenschappelijke veld astrologie; spr. zou het in vogelvlucht door- vliegen, hopende daardooi voldoende belang stellino- te wekken, opdat de lust tot een na- dere studie zou ortstaan. Spr. leerlingschap van de oceulte orde van de Rozekruisers dringt hem tot spreken. In alle gewijde boe- ken komt voor dat van God het licht is: God een licht; niet alleen in mystieke doch ook in letterlijke beteekenis is dit juist. De Schep ner van zonnen- en sterrenstelsels houdt door middel van de lichtstralen bemoeienis met ons en met alles en dringt Zijn wvl daai- door aan ons op. Ook de gewone wetenschap kent de kracht der stralen: ultra-violette stra len, X-stralen enz. De planeten, de rnaan, de zon, zij stralen licht uit en deze straien hebben een eigen toon, een eigen 'riding, een eigen licht. De herders hoorden bij de ge- boorte van Christus den engelenzang. dat is de harmonie der sferen. In de astrologie kent men de zon, de maan en de twaalf teekens van de dieieniiem. Deze teekens hebben een merkbaren invloed op de menschen. Reeds in.de oudste tijden werd re- kening met astrologie gehoud-enomdat mis- bruik ontstond en de astrologie gebruikt werd voor zwarte magie, deden de kerkge- nootschappen de astrologie in den ban. van- daar, dat onder de groote massa geen begrip meer van astrologie bestaal, doch in den Sstentijd is de belangstelling herleefd. Ook de moderne wetenschap is tot de ontdek- kino- gekomen dat de hemellichamen invloed op het menschelijke lichaam uitoefenen. Spr. wees in verband daarmede naar het artikel 'van prof. Sleeswijk in de Tel. De wetenschap der astrologie berust op feiten. Het Roze- kruisersgenootscbap verspreidt de leer oni- ■trent de ontwikkeling in de toekomst en tot een goed begrip van de cosmos is astrologie noodig. Ieder mensch heeft een bepaalden weg af te loopen. Meerderen zouden aan het eind van bun leven verschdlende dingen an- ders en beter hebben gedaan en zij zouden dat gedaan hebben, indien zij kennis van as- itrologie hadden gedragen. Men moet astro- llogie zien als een godsdienst, en deze niet gebruiken voor koopmanschap, zooals ge- beurt wanneer bijv. beurskoersen voorspeld worden. Dit is een aanfluiting van de ware bedoeling. Waarvoor gebruiken wij astrologie? De ge boorte-horoscoop, samengesteld volgens den stand der teekens en planeten op het oogen blik der geboorte, geeft aan het karakter, al gemeene geaardbeid, lichamelijke gesteld heid en den vermoedelijken weg, dien men in het leven zal gaan. Dit te wetlft is van groot belang. In het boek van Max Heindel staat: ook de sterren dringen wel, doch dringen niet. Het is geen bepaald lot, doch een drin gen op de ladder der evolutie en al stijgen- de ontkomt men aan het slechte dat de horos- coop aanwijst. Astrologie is bij uitstek een hulpmiddel bij de opvoeding, bij Keroepskeu- ze, het oplossen van moeilijkheden, door mid- del van medische astrologie, voor het vast- stellen der diagnose van het ziektegeval enz. De voortgezette horoscopie geeft aan welke gebeurtenissen te wachten staan, en geeft al- dus een waarschuwing voor ongevallen enz. Voor de medische astrologie verwees spr. naar de werkeri van Max Heindel. Voorts gaf spr. een nadere uiteenzetting van z.g. uur- hoekastrologie, dat is de horoscoop, samen gesteld naar den stand op het oogenblik als 'n mensch 'n nieuwe faze ingaat als een vraag bij hem oprijst. De uurhoekhoroscoop geeft aan of de nieuwe richting met succes zal worden bekroond en indien geen antwoord op de vraag kan worden gegeven staat aange- geven, waarom de vraag onbeantwoord blijft. Uiteraard is de plaats die de mensch in- neemt van groot belang: een wilde gaat ge- bukt onder een druk, een geestelijk levend mensch die de primitieve instincten overwon- nen heeft, beweegt zich anders. Spr. waarschuwde voor het overschrijven van de gegevens uit de boeken, zonder dat de werkelijke invloed wordt gevoeld. Nadrukke- lijk verhief spr. zijn stem tegen de beroeps- astrologie: het verkoopen van wat door oc eulte krachten wordt verkregen stelde spr. ge- lijk met misdaad. Spr. hoopte dat hetgeen hij had medege- deeld zou helpen om een grootere belangstel ling voor astrologie te doen ontstaan. Van uit de vergadering werden verschil- lende vragen gesteld, die de heer Van Leene uitvoerig beantwoordde. Voor de vergadering werd gesloten, wees de heer Zwaan op de uitvoering van het da- meskoor „Pro Arte" van a s. Woensdag waar een achttal mystieke liederen van den heer Jan L. de Boer zullen worden gezongen, ge- toonzet dcor den heer Jac. Jansen en deelde hij mede, dat het de bedoeling was nog een drietal kzingen te doen houden over ver- schillende onderwerpen o.a. volgens mededee- ling van den heer Van Leene, over Rozekrui sers filosofie, Helderziendheid, De bedoe ling van het occultisme. In ieder geval zul len de onderwerpen nog nader worden opge- geven. Hierna s'oot de heer Bijlo onder dank aan spr. en aanwezigen de vergadering. Na af- loop gaven enkelen zich op voor het volgen van een cursus in astrologie. K DE GEISHA. De tweede opvoering van de Geisha is weer een groot succes geworden, tenminste, wat het spel en de spelers betreft. Het was weer een en al vroo'ijkheid, een weelderige kleuren- massa, een schittering van Oostersche toilet- jes. En dank zij de groote schijnwerpers met hun gek'eurd licht, werden bijzonder ge slaagde lichteffecten bereikt. We zullen niet meer uitvoerig op het spel en den inhoud van het stuk terugkomen en slechts verwijzen naar wat wij van de eerste opvoering schreven. Slechts dit kunnen we er nog bijvoegen, dat deze tweede opvoering vooral niet minder was. Er werd met animo gespeeld, de hoofdrollen waren in goede han- den, de dansen zaten er goed in, kortom, het was gisteravond weer een groot succes. Na afloop kregen we een bloemenhulde te zien. De dames N. van Alphen, M. Bijl, Jo v Vliet (Mimosa), G. Sehipper en de pianiste kregen bloemen als een blijk van waardee- ring. Verder werd een fraaie bloemenmand aangeboden aan den dirigent van het strijkje, dat zijn zware taak naar behooren vervulde, terwij! ten slotte ook de heer Voorhaar in de bloemetjes gezet werd. In de pauze werden bloemetjes aangeboden De totale opbrengst was voor de nagelafen jetrekkingen van de bemanning van „den Prins der Nederlanden". Een goedgeslaagde avond dus. Jammer, dat we hiermee nog niet alles ge- zegd hebben, maar er zijn gisteravond din gen gebeurd, die een schaduw op de uitvoe ring hebben geworpen. Het bleek n.l. dat er veel te veel kaarten verkocht waren, zoodat tal van bezitters van entreebewijzen geen plaats konden krijgen. 't Gevolg was, dat eenige rijen stoelen moes- ten worden bijgezet, waarop ze konden plaats nemen. Echter, de toeloop bleef aanhouden en zoo vulden zich de zijgangen met toeschou- wers, die wel een plaatsbewijs hadden, maar waarvoor geen plaats beschikbaar was Er- ger nog werd het, toen bleek, dat besproken plaatsen door anderen waren ingenomen. Zoo maakten we het geval mee, dat iemand met zijn meisje twee plaatsen gekocht en be sproken had en toen ze de zaal betraden, was slechts een der plaatsen onbezet. Het meisje kon hier zitten, doch de heer moest.maar er- gens achter in de zaal een plaatsje zoeken. Hij ging hiermede natuurlijk niet accoord, pakte een stoel en ging naast zijn meisje zit ten. Toen bleek het tijd te zijn, dat de brand- weer en de politie er zich mee gingen be- moeien. De bewuste persoon mocht daar niet zitten volkomen waar! maar deze was niet genegen, de zaal uit te gaan. Hij toonde zijn plaatsbewijs (besproken n.b.) en bleef zitten. Het bestuur der A- O. C. wist b'ijkbaar met wat het doen moest, dus deed het mcts Men moest zich zelf maar zien te redden. Het zocht zelfs geen excuus voor dit voorval. Echter, dit geval was niet het eenige. Daar waren er meer. die besproken piaatsen had den en die plaatsen bezet vonden. Trouwens even vcor achten werd het „stap maar in systeem uifgevoerd. Men lette niet meer op, of plaatsen mis- schien. gereserveerd waren. Overal, waar een stoel onbezet was, werd het publiek neerge- zet, met het gevolg, dat zij, die besproken hadden, hun plaatsen even later bezet vonden. De politie eischte, dat het overtollige pu bliek de zaal zou verlaten. Gelukkig was het publiek zoo welwillend, hieraan te voldoen, zoodat eindelijk een uur na den offioeelen tijd van aanvang het spel kon beginnen. We vragen ons echter af, of het niet ver- standiger is, den erkoop van kaarten in han- den te laten van den zaalhouder. Men kan dan verzekerd zijn, dat alles regelmatig ver- loopt. Slechts dan, wanneer een vereemging zelf de plaatsen verkoopt we hebben het voor eenige maanden gelederi ook nog eens meegemaakt blijkt dat de zaak niet klopt Ook thans weer stand de heer Mooij absoluut machteloos. Zal het nu voor de laatste maal zijn, dat zoo iets gebeurt? We hopen het! met zich spoedig een introdudie voor dezen avond te verzekeren. Ze zijn te bekomen bij de in de advertentie genoemde bestuursleden. Het Bestuur verzoekt zoowel deelnemers als toeschouwers zoo vroeg mogelijk te ko- men, opdat alles een vlot verloop kan heb ben. LICHT OP Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.54 uur licht op. Gymnastiek. JOB ILEUM AVOND „DE HALTER". Dat Zaterdagavond de groote Harmonie- zaal bijna te klein was om alle belangstel- lenden te bevatten, zal niemand verwonde- ren, wanneer wij zeggen dat de Alkmaar- sche Gymnastiekvereeniging „de Halter haar 30-jarig bestaan herdacht met een feest- uitvoering. Het prpgramma wees er ook reeds op. Een voorwoord over het weik der vereeniging in verband met de lichamelijke opvoeding, een artikel van den directeur over de gymnastiek en portretten met bijschrn-' ten van de leden G. Mensink en Jb. Hinis, die 25 jaren lid van de Halter waren. Even over half acht gingen de gordijnen vaneen, de werkende leden stonden van groot tot klein opgfisteld en na 't brengen van den vaandelgroet werd het Halter-Feest- lied gezongen. (Woorden van Piratea, mil- ziek van Schuurman en Bood). Een luid ap plaus beloonde dezen zang. Het woord was daarna aan den heer Jac. Molenaar, onder-voorzitter van de vereeni ging. Deze begon met te zeggen, dat men van de traditioneele gewoonte om de uitvoe ring met een kort woord te openen, niet wil de afwijken, doch spr. betreurde het, dat de voorzitter, de heer G. Mensink, door onge- steldheid verhinderd was dit te doen. Spr. richtte daarna een woord van wel- kom tot alien, die dezen avond waren ge komen. In het bijzonder richtte hij dit tot den afgevaardigde van het K.N.G.V. Met ge- noegen mocht spr. constateeren, dat de Hal ter in 1928 weer krachtig in 't belang der turnzaak was werkzaam geweest en de ideeen van het K.N.G.V. had gepropageerd, Voor een groot deel was dit te danken aan de krachtige en doelbewuste leiding van den nieuwen directeur, den heer P. Rijswijk, te Hoorn. Spr. bracht hem hulde voor zijn moeitevollen arbeid en bood hem het insigne van de Halter aan, daarbij de wensch uit- De heer Mooij verzocbt ons merover net volgende mede te deel en: Toen tegen 8 uur nog talrijke personen een zitplaats zochten, oordeelde de brandweer, dat de gereserveerde stoelen maar ingenomen moesten worden door houders van kaarten. Dit geschiedde op verantwoordelijkheid van de brandweer en de zaalexploitant kon daar- tegen niets doen. Het gevolg er van was ech ter dat daardoor vooral ontevredenheid kwam onder de menschen, die besproken plaatsen hadden en hun plaatsen bezet von den. HET BAL-MASQUE VAN T.O.P. Voor de derde maal orgamseert de too neelvereeniging T.O.P. een bai-masque. Degenen, die vorige jaren dit bal bijwoon- den, weten, dat dit een evenement is in het land seizoen. Wat in het Zuiden van oris reeds jaren lang ingang vindt en niet meer gemist kan worden, bleek onder leiding van T.O.P. ook in Alkmaar inn te slaan en veien zullen dan ook met vreugde kennis nemen, dat deze wakkere tooneelvereeniging het heeft aangedurfd om op 9 Februari a.s. weer iets dergelijks te organiseeren. Het Bestuur van i'.O.P. heeft bewezen, dat het een bal-masque op grootsche wijze weet te organiseeren. Ook ditmaal zijn door 1 -G. P. alle zalen van de Harmonie gehuurd en wie vorige jaren de versiering der zaien en de verzorging van een en ander heeft aan- schouwd, weet, dat Alktnaar ook dit jaar weer iets bijzonders staat te wachten. Dat reeds thans de toeschouwerskaarten zoo goed als uitverkocht zijn, behoeft dan ook geen verwondering. De balmuziek wordt dit jaar verzorgd door twee uitnemende jazz-bands, het eene bestaande uit krachten van de Marinestaf te Den Helder en het andere uit The Hague Boys, de jazz-band, die tijdens de Alkmaar- sche kermis in de dancing van de Harmonie zooveel succes oogstte. Voor de deelnemers aan dit bal-masque verwijzen wij naar de in dit nummer voorko- mende advertentie. Op den avond van het bal worden beslist geen kaarten meer ver- strekt. Voor het demasque is 't aan niet-ge- costumeerden niet geoorloofd om te dansen. De jury bestaat uit: Mevr. Lienesch-Kuilman en de heeren A. Colnot, kunstschilder te Ber gen, Dr. A. van der Horst, M. Kater, D. A Klomp en C. Nannes Gorter. Voor de mooiste en origineelste costuums in de vtrschillende afdeelmgen wordt we- derom een groot aantal mooie prijzen be schikbaar gesteld, terwij 1 ook de extra-prij- zen niet zullen ontbreken. Wie aan dit bal- masque wenscht deel te nemen, zal goed doen, zich tot de bestuursleden, in de adver tentie genoemd, te wenden, om te vernemen, aan welke voorwaarden voldaan moet wor den. Het balorkest zal om 8.30 uur aanvangen. De toegang voor de gecostumeerden is uit- sluitend Dancing Nieuwesloot, terwijl de toeschouwers de zaal alleen door den ingang Lombst. kunnen betreden. Klokslag 12 uur zal de jury van de toegekende prijzen mede- deeling doen en heeft't demasque plaats van de deelnemers(sters), wat wel weer 'n aar- dig moment zal blijken te zijn. Wij twijfelen er niet aan, of ook ditmaal zullen de deelne- mers(sters) uit Alkmaar en cmgeving weer het bewijs leveren, dat zij, wat de vinding- rijkkeid betreft in het kiezen van mooie en origineele costumes, met de beste plaatsen op dit gebied weten te concurreeren. Alkmaar wacht 9 Februari weer een bijzondere avond van feestvreugde en jolijt. Vorige jaren moes ten velen wigens de beperkte ruimte worden teleurgesteld. Wie zich deze tdeurstelling wii besparen. zal daarom dan ook iropd r,rU)" sprekende, dat de directeur dit insigne nog lang zou mogen dragen. (applaus.) Aan den heer Licher, die de eer van de Hal ter op de Olympische spelen verdedigde, bracht snr. eveneens hulde. „De hfalter" jubileerde, maar er waren ook twee leden, die een jubileum vierden. De heer Mensink en Heinis waren n.l. 25 jaren onaf- gebroken lid van de Halter geweest. (De laatste betrad daarna onder applaus het too- neel). Spr. feliciteerde den heer Heinis met zijn jubileum, hem dankende voor het vele dat hij in al die jaren voor de vereeniging had gedaan. Aan alle medailles heeft hij aan- deel gehad. Als blijk van waardeering bood spr. een sigarendoos aan, waarbij de se- nioresafd., waarvan de heer Heinis de leider is, een foto in lijst voegde. Spr. betreurde het ten zeerste, dat hij ook voorzitter Mensink, die steeds de spil der vereeniging was, niet persoonlijk kon huldi- gen, doch met genoegen deelde hij mede, dat het bestuur hem 'smiddags een tableau van gedreven verzilverd koper had aangeboden, in lijst, voorstellende een afspringende rek- turner (met de Alkm. torens op den achter- grond.) Dit geschenk was vervaardigd door het lid B. Beek. Spr. hoopte dat de voorzitter spoedig ge- heel hersteld zou zijn om zijn plaats weer in te nemen te midden van zijn turnvrienden. Nadat spr. nog een woord van dank had gebracht aan de donateurs en kunstlievende l:den voor hun steun en aan de oers, voor de steeds ondervonden steun I medewer king, wenschte hij alleen een prettigen avond en verklaarde het turnfeest voor geopend. Doch ook de afgevaardigde van het K.N. G.V., de heer van Eecheren wilde nog gaar- ne iets zeggen. Hij rekende het zich tot een bijzonder genoegen hier in Alkmaar bij de Halter te mogen getuigen van de groote waardeering die het K.N.G.V. voor de Hal ter heeft, en hij bracht dan ook de harte- lijke gelukwenschen van het Verbond over bij dit 30-jarig jubileum. Ook de heer Heinis complimenteerde hij, want deze had voor de gymnastiek steeds gewerkt. Gaarne had spr. ook den heer Mensink toegesproken. Diens werkkracht en sympathie voor de gym nastiek waren lofwaardig. Het was spr. een bijzonder voorrecht te kunnen mededeelen, dat aan den heer Men- sink de medaille van verdienste van het Ver bond was toegekend en dat hij dezen jubilaris voor zijn komst in de Harmonie reeds in zijn huis de'medaille had opgespeld (daverend applaus). Spr. eindigde met de beste wenschen voor de Vereeniging en haar voorzitter. Onder leiding van den directeur Rijswijk werd daarna begonnen met de afwerking van het programma van 20 nummers. De nieuwe leider is ongetwijfeld voor de Halter van groote beeekenis. Zijn ijver en toewij- ding vinden bij bestuur en leden veel waar deering en hij, zal stellig de nieuwe ideeen op gebied der gymnastiek ook bij de Haltef in gang doen vinden. De heeren openden met een flink nummer staafoefeningen. Later gaven zij een num mer springtafel, dat bijzonder voldeed en waarbij eenige nieuwe leden opvjelen. De vrije oefeningen waren goed. Bij 't nummer hocgrek werd eerst aan drie rekken naast el- kaar gelijk gewerkt, waarna verschiller.Ve turners afzonderlijk kracht- en behendig- heidsoefeningen lieten zien. Zeer mooi waren de knotsoefeningen van de dames. De oefenstof was aantrekkelijk en KeT publiek' stelde het zeer op prijs. Ook de jongenscursus kwam flink voor den dag. De j ngens- en meisjesadpiranten waren heel goed in hun toestelwerk en de vrije oefenin gen. Na het springen bood een van de meisjes den directeur bloemen aan. De springriet- oefeningen der meisjes adspiranten mogen nog genoemd. Dank zij de vlotte afwerking door den di recteur kwam men mooi door het welvoorzie- ne programma heen. Toen begon het traditioneele Halter-bal en bleek pas recht hoe groot de belangstelling was geweest voor het 30-jarig jubileum van de Halter. P a a r d e n. JAN G. DE BOER. De bekenae pikeur Jan G. de Boer, die aan zoo talrijke wedstrijaen heeft deelgenomen, en ook te Alkmaar een zeer geziene figuur op de baan is geweest, is in 's Gra- venhage overleden. Hij werd geboren 16 Mei 1865 en heeft dus den leeftijd van 64 jaar bereikt. Reeds-Op 9-jarigen leeftijd nam hij, in gezelschap van zijn vader, die zich als pikeur eveneens een goeden naam had verworven, deel aan een draverij, waaraan 16 paarden deelnamen en won voor zijn vader den prijs van f300. Van dit tijdstip af is het voor den toen nog jeugdigen de Boer een ware zegetocht ge worden. 55 jaar lang heeft hij de paarden- sport trouw gediend en getoond een uitmuu- tend pikeur te zijn. .Tot 1911 heeft de Boer op de meest eervol- ]e" wijze het zwarte buis met de gouden hoef- ijzers van stal Avanti gedragen. In dat jaar kwam jhr. Bosch van Drakensteyn, de eige- naar, te overlijden en werd de stal publiek verkocht. Toen stal Avanti was opgeheven, heefj de Boer zijn cafe overgedaan aan zijn broer Piet. Eenigen tijd daarna begon hij een bui- tenkoffiehuis aan den weg tusschen de Bilt en Utrecht. Enkele jaren later trok hij naar Birkhoven, bij Amersfoort, waar hij, behalve de dravers van v. d. Kroon, in training kreeg die van J. C. Bennink en van Deutekom. Woningnood deed hem verhuizen naar Duin- digt, waar hij thans nog gevestigd was. In 1921 nam hij met veel succes deel aan de draverijen te Vincennes met Qurville. Toen de Boer in 1924, ter gelegenheid van zijn gouden jubileum als pikeur, zijn jubi- leumtocht door ons land heeft ondernomen, heeft hij mogen ervaren hoe zeer hij als sportman op prijs werd gesteld. Hij is zeer zeker een der steunpilaren van de paarden sport in Nederland geweest. A t h 1 e t i e k. NIEUW RECORD VAN NURMI IN AMER1KA. De Finsche hardlooper Nurmi heeft Zater- dag bij zijn eersten wedstrijd in de V. S. seder! 1925 3 nieuwe records gemaakt. Op de 3000 yard won hij in 7 minuten 43 2/5 sec. Dit is een verbetering van zijn tijd bij zijn eerste be- zoek aan Amerika van 2 en 1/5 sec. De 2500 M. liep hij in 6 min. 58 sec. en de 1 5/8 mijl in 7 min. en 23 2/5 sea vond op 'de Qua! d'Orsay een conterentie plaats tusschen Belgische en Fransche auto- riteiten en vertegenwoordigers uit luchtvaart- kringen, inzake de mogelijkheden voor een permanente luchtverbinding met de Fransche en Belgische Congo en Madagascar dwars door de Sahara. VLIEGONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Naar het ministerie van luchtvaart mede- deelt, is gister in de nabijheid van Cambridge een klein vliegtuig neergestort, De piloot, een vlieger-officier, werd gedood, de 2 inzittenden en de eigenaar van het vliegtuig werden zwaar gewond. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN:. Levenloos aangegeven kind van Nicolaas Meijer en GfJurtruida Pronk. Robert Stevan z.v. Gerard Paleari en Anna Quax. Leven loos aangegeven kind van Petrus van der Meer en Hendrika de Winter. Gerardus Ma ria z.v. Johannes de Waard en Geertruida Pepping. OVERLEDEN: Johannes Wijdeman 71 jaar. Dirkje Schoo- ne gehuwd met Cornelis Bol 55 jaar. Geertje Buter wed. Jacob Koppedraaijer 91 jaar. An na Kindt 8 weken. ALKMAAR, 21 Jan. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 43 Vette koeien 240420; 5 Vette kalveren 95—/ 130; Vette kakeren per ned. pond 1.401.70; 26 Nuchtere kalv. (slacht) 6—/ 28; 542 Vette Varkens (zware) per ned. pond f 0.690.73; Zou- ters per ned. ponci 0.680.69. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 538 vette koeien le kw. 1.02110; 2e kw. 0.90-/ 1.02 H; 3e kw. 0.76- 0.90 per Kg. slachtgewicht. Mindere soor- ten 0.68—/ 0.76. 60 melk- en kalfkoeien 275—/ 380 per stuk, 57 vette kalveren le kw. /Q.8Q—0.90; 2e kw. 0.70—/ 0.80; 3e kw. 0.60—/ 0.70 per Kg. levend ge- wicht, 61 nuchtere kalveren 12—/ 18 per stuk, 93 schapen 34—/ 39 per stuk, 520 varkens Holl. le kw. 0.830-84; 2e kw. 0.82—/ 0.83 per Kg. slachtgewicht, Over-- zeesche en Geldersche le kw. 0.830.84; 2e kw. 0.82—/0.83 per Kg. slachtgewicht Vette varkens 0.80—/0.82 per Kg slachU gewicht, 79 paarden 100—/ 245 per stuk. NOORDSCHARWOUDE, 19 Jan. 1929. Uien 12.10—/ 12.90; Drielingen 12— 12.20; Grove Uien 11.10-/ 11.50; Roo- de Kool 2.90—/ 8.40; Doorschot 2 60— 7.40; Gele Kool 1.80—/ 5; Doorschot 1.80—/ 3.40; Deensche Witte Kool 4.60 7.70; Doorschot 4.405.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 8200 K G. Uien; 98800 K G. Roode Kool; 52800 K.G. Gele Kool; 127200 K.G Deensche Witte Koo!. BOVENKARSPEL, 19 Jan. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roode Kool 6.702.80; Witte Kool f 6.40-/ 3; Gele Kool 2.10-/ 4.50; Uien 6.20-/ 6.40. WARMENHUIZEN, 19 Jan. 1929. Roo de Kool le s. 4—/ 8.40; Roode Kool 2e s. f 2.90—/ 7.10; Gele Kool le s. 2 50— 5.10; Gele Kool 2e s. 2.30-/ 4.50; Wit te Kool le s. 4.60—/ 8.20; Witte Kool 2e s f 4.40—f 6.30; Nep 10.20; Drielingen 11.60—11 70; Uien 12.60-/ 12.70; Grove Uien 11.80—/ 12.40; Peen 5 30— 5.50. Aanvoer: 81825 K.G. Roode Kool; 23025 K.G Gele Kcol; 42375 K Ge. Witte Kool; 35 K.G. Nep; 6650 K G. Uien; 1500 K G. 'een. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Jan. '29. Langedijker Groentenveiling. Wortelen le s. f 3.80--/ 4.50; Roode Koo! le s. 3.90— f 8 10; Roode Kool 2e s. 3.70—/ 730; Gele Kool le s. 2.10—5.60; Gele Kool 2e s f 1.704.10; Deensche Witte Kool le s f 4__f 8.30; Deensche Witte Kool 2e s. 3.50—/ 5.50. alles pe-1 ICO K G. Aanvoer: 4600 K.G Wortelen; 44000 K.G. Roode Kool; 82000 K.G. Gele Kool; 80.000 K.G. Deensche Witte Kool. HOLLANSCH STRIJKKWARTET. Voor den Berger Kunstkring concerteert Woensdagavond 23 Januari in de Rustende Jager het Hollandsch Strijkkwartet. Ten gehoore zullen gebracht worden een kwartet van Mozart, serenade van Beetho ven en kwartet van Turina, Spaansch com- ponist. Aangezien het hier een extra concert gelat, is de toegangsprijs ook voor de leden op f2 en f 1 gesteld. De muziekliefhebbers weten, dat Woens dagavond iets zeer bijzonders wordt gebo- den. De tweede tooneelavond is bepaald op Maart. Het Rotterdamsch Hofstad Tooneel, direc- umr Cor. v. d. Lugt Melsert speelt dan „Mensch en Oppermensch" van Bernard Shaw. DE TERUGTOCHT VAN HET KERSTVLIEGTUIG. Te Belgrado gel and, De P.H.-A.E.N., het postvliegtuig dat Za terdag om 10 uur 15 (pi. t.) uit Konstam tinopel is vertrokken, is te 15 uur 10 te Bel grado geland. De Indi'e-vliegers te Praag Het Indie-vliegtuig P.H.A.E.N., bemand met de piloten J. J. E. Duimelaar en G. M H. Frijns en den mecanicien G. Bruinesteijn, is gister op zijn vludht van Belgrado naar Amsterdam te Praag geland. Gistermiddag te ongeveer 4 uur heeft de heer Duimelaar zich vanuit Praag felefonisch in verbinding gesteld met den heer Thomson, chef van het vliegveld Schiphol, wien hij mededeelde, dat het vliegtuig op het traject BelgradoPraag met zeer slecht weer heeft te kampen gehad, terwijl boven Praag zelfs sneeuwstormen woedden. In dit verband heeft de bemanning der P.H.A.E.N, besloten den nacht in Praag over te blijven. De heer Duimelaar heeft ook nog even ge- sproken met den op Schiphol aanwezigen directeur der Kon. Luchtvaart Mij., den heer Plesman. Van laatstgenoemde vernamen wij de uitvoering heeLgoed. Bij enkele nummers v|[egers nCg een stuk vaorbij Praag zorgden eenige leden van t strijkorkest in- geweest, doch tengevolge van de ongun- nitas voor de begeleiding. Mei. Jansen, die ook steeds bij het instudeeren had geholpen, kreeg bloemen. In wit en zwart gaven de dames nog een dansje, terwijl hun vrije oefeningen veel ap plaus verwi erven. Ook het toestelturnen mocht gezien worden. Van de meisjescursus zagen wij zangspe len, toestelturnen en oefeningen in 't voort- bewegen. Vooral de zangspelen waren een afwisseling. 't Werd leuk gedaan en stige weeromstandigheden zijn teruggekeerd Het lag in de bedoeling heden om 10 uur v.m. te starten, zoodat onvoorziene om- standigheden voorbehouden de vliegers te ongeveer drie uur op Sehiphol konden worden verwacht. EEN LUCHTVERBINDING MET DE BELGISCHE CONGO? Onder voorzitterschap van den Franschen Minister voor de Luchtvaart Laurent Eynac DANKBETUIGING. Ondergeteekende, voorzitter van de Turnvereeniging „DE HALTER", dankt hartelijk voor de groote belangstelling hem betoond bij zijn 25-jarig lidmaatschap. G. MENSINK. vraagt net Slaapkamertje. Brieven onder letter K 955 bur. van dit hlad. Mevrouw VISSER, Einmastraat 53, vraagt een tot 's middags half drie, niet oudel. dan 17 jaar. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. GEVRAAGD tegen 1 Maart tevens behulpzaam in Cafe, loon nader overoen te komen. Brieven aan G. DE HAAN, Hotel Cafe, DEN OEVER, Wieringen. GEVRAAGD niet beneden 16 jaar. Aanbieding Mevr. LEEUWEN* KAMP, Ged. Nieuwesloot B 2, Alk maar. vragen voor de KINDER-AFDEELING. GEVRAAGD EEN Adres ANT. SCHELLINGER, Mag- dalenenstraat. Op een fabriekskantoor wordt een GEVRAAGD. Eigenhandig geschreven brieven onder letter Q 952 Bur. van dit Blad. i i i T)a SpHph. nlHc HAAr An Kortd bdmcr mnspn HIP I ,J. 7 i- i.°i - 1

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3