DACBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. IK ZEG U Ho. 20 Honderd sen en dertlgste laargang BinnenSand Dll nomtner besfaaf n!< 1 bladen* 1929 Deze Courant wordt CLKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bet gebeele Bljk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnnmmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE AD VERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h, HERMs. COSTER' ZOON, Voordam C 9, Directeur: C. KRAK. Telef.nr. Admin istrafie 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 34 JAJUJARI earn Oagelijksch cverzicht. """oE~XOESTAND IN AFGHANISTAN. Wie is de machtigste in het land? Habib Oellah en Aman Ooellah de twee groote tegenstanders. Nieuwe gevechten en nieuwe leger- vormingen. Er is nor, oolossing gevonden in de Afghanistan-puzzle. De strijd wordt er nog even hevig doorgevoerd als altijd en met varieerend succes. Wie nu eigenlijk de machtigste is in het land, kan met geen mogelijkheid gezegd worden. Daar is in de eerste plaats Aman Oellah, die zooals men weet zijn afstand van den kroon herroepen heeft, omdat zijn broer ■Inayt Oellah afgezet en uit Kaboel verdreven is. De ex-koning zou nu in Kandahar een nieuw leger uit de stammen in de buurt ver- zameld hebben, om dairmee Habib Oellah te bestriiden. Hoewel van deze Habib Oellah de faam uit gaat, dat hij oorlog voert tegen de rijkaards en de armen helpen wil, blijft Moskou hem blijkbaar vijandig gezind, omdat het hem voor een creatuur van Engeland aanziet. Inderdaad schijnt hij reeds pogingen te doen om door een Engelsche leening de door Aman Oella leeggehaalde schatkist te vullen en de kosten van zijn opstand goed te maken! Dan zijn er nog anderen, waarmee men rekening moet houden, n.l. twee machtige stammen, de Mohmands en de Sjinwari's Deze twee stammen hebben zich eerst te gen Aman Oellah gekeerd, maar mag men de berichten uit Engeland gelooven daar- mee zijn z-e nog geen vrienden geworden van Habib Oellah. Integendeel; ze will-en hem niet als souverein erkennen, omdat de pries- terkaste bezwaar zou maken tegen zijn ge- ringe afkomst. Zoodra echter Aman Oellah bij de uitvoe- ring van zijn plannen voor een krijgstocht naar Kaboel eenig voordeel mocht behalen, zal hij gewaar worden, dat de rechtzinnige stemmen nog geenszins verzoend zijn. Veel voordeel heeft Aman Oel'ah echter nog niet behaald. Volgens de laatste berich ten zouden zijn aanhangers en die van Habib Oellah in de omgeving van Dahabar slaags geraakt zijn en daarbij moeten de troepen van Aman Oellah het onderspit gedolven en 62 mannen als gevangenen achtergelaten heb ben. Deze zouden op staanden voet gefusil leerd zijn. Verder zou Habib Oellah met de vorming van zijn nieuwe regeering gereed zijn gekomen. Hieruit zou men dus meenen te mogen op- maken, dat de kansen voor Aman Oellah slecht zijn. Echter een V. D.-telegram meldt uit Moskou, dat een aantal stammen zich weer aaneengesloten heeft om een actie te voeren tegen Habib Oellah. Hun voorposten bevinden zich reeds op 70 K M. afstand van Kaboel Deze stammen zijn een machtige steun voor den ex-koning. die ook nog altijd de Noordelijke provincies op zijn hand heeft. Het is dus op 't oogenblik een match Aman Oellah- Habib Oellah. En ondertusschen wroeten Engeland en Rusland stil voort, om straks misschien Buitenland VOLKENBOND. DE ZITTING VAN DE OPIUM- COMMISSIE. Verschillen tusschen de Neder- landsche staUstieken en die van andere landen. L>e correspondent van de N. R. Crt. meld-de gisteravond aan zijn blad: In de opiumcommissie van den Volkenbond is vandaag over de door N e d e r 1 a n d ge- fjeven statistische cijfers gesproken. Verschil- ende malen klopten de door Nederland gege- ven cijfers over in- of uitvoer van verdooven- die middelen niet met de overeenkomende cij fers van het betreffende land van uit- of in- voer. Over het jaar 1926 waren de verschil len inderdaad groot. Zoo had Nederland op- gegeven in 1926 451 kilo cocaine naar Zwit- serland uitgevoerd te hebben, terwijl Zwitser land in zijn statistiek verklaarde 271 kilo uit Nederland ingevoerd te hebbenr Omgekeerd venneldde Nederland met betrekking tot he roine in '26 uit Zwitserland ingevoerd te heb ben 406 kilo, terwijl Zwitserland opgaf 968 ki'o naar Nederland te hebben uitgevoerd. De vraag rees, wat Nederland met de ruim 350 kilo heeft gedaan, die niet in de Neder landsche statistiek verantwoord zijn. De ver schillen tusschen de Nederlandsche cijfers en die van Duitschland en Oostenrijk waren minder opvailend groot. De heer van Wettum kon op alle vragen om opheldering slechts antwoorden, dat hij op het oogenblik niet in staat was over de verschillen in de statistiek van het jaar 1926 inlichtingen te geven, Omdat de kwestie nooit eerder ter sprake was gebracht en niemand kon vermceden, dat in deze zitting over die oude cijfers zou worden gesproken. Wilde de opiumcommissie inlich- Engeo hebben, dan zou zij goed doen zich leelde zijn TT i rechtstreeks tot de Nederlandsche regeering te wenden. De voorzitter Fotitsj stelde hierop voor, dat het volkenbondssecretariaat inderdaad een vraag om opheldering tot de Nederlandsche regeering zou richten, waartoe dan ook beslo- ten wera Men mag zeker wel aannemen, dat diezelfde vraag ook tot Duitschland, Oosten rijk en Zwitserland geriHit wordt, want er bestaat geen aanleiding de fout juist bij Ne derland te zoeken. Men heeft besloten een algemeene regeling ten aanzien van verschillen in statistieken te treffen. Deze komt hierop neer, dat het vol kenbondssecretariaat eerst pogen zal door vragen aan de betrokken regeeringen de ver schillen op te helderen en dat't secretariaat, wanneer dit niet ge'ukt, de verschillen onder de speciale aandacht der opiumcommissie zou moeten brengen, die dan 'oor verdere ophel dering door de regeeringen zal hebben te zorgen. Cavazoni en Brenier spraken ook over de verschillen tusschen de Nederlandsche en Zwitsersche statistiek over 1927 met betrek king tot den uitvoer van heroine uit Zwitser land naar Nederland. Hier kon de heer van Wettum den interpellanten echter bevredi- gend antwoorden, door te verwijzen naar de gisteren vermelde opmerking in het Neder- 'andsch rapport over 1927, dat groote hoe- veelheden verdoovend!e midde'en in 1927 als sleschts in transit© beschouwd werden, ter wijl in 1928 de uitvoer hierbij genomen wordt. Men besprak hierbii het bekende ge- vai van de Chemische fabriek Naarden. Er volgde een diiscussie over den toestand in China met betrekking tot de toepassing van het stelsel der invoercertificaten. DUITSCHLAND. WEER EEN ZELFMOORD VAN EEN SCHOLIER. Een leerling der hoogste klasse van het gymnasium te Keulen-Lindentlial werd gis teren in het scheikundelokaal der school dood gevonden. Hij had zich, zoo meldt het W. B., vergiftigd met een mengsel cyaankah en zwavelzuur, dat hij had weten machtig te worden door een ruitje van de kast met ver- giften te verbrijzelen. Om er bij te komen, was hij uit een raam van de derde verdieping langs een goot naar beneden geklauterd, had een ruit van het scheikundelokaal stukgeslagen en was door de opening gekropen. De jongeman, een van de begaafde scho lieren der klasse, was een voile wees en ver diende geld met lesgeven. Wat hem tot de droeve daad heeft geleid, is nog niet bekend. BELGIe. EEN ONDERHOUD MET DR. AUGUST BORMS. Een verslaggever van de Provinciale Noord-Brabamsche en &-Hertogenbossche Courant heeft een onderhoud gehad met dr, Aug. Bonus, die per auto te 's-Hertogen- bosch is aangekomen, waar hij zijn intrek heeft genomen ten huize van zijn breeder dr. C. Borms, en van waaruit hij gedurende zijn kort verbliji in ons land zijn betrekkingen in Ned-rland gaat begroeten. Aan het reiaas, dat de verslaggever in zijn blad geeft is het volgende ontleend: Het zou in Eebruari tien jaar worden, dat ik in de gevangenis zat, met het jaar voor- loopige hechtems mee, zei ons de heer Borms We vroegen den heer Borms, of hij er ooit aan getwijteld had, dat hij vrij zou komen. Zijn aniwoord was wel kenschetsend„Ik heb de zekerheid gehad, dat de Vlaamsche volkswil krachtig genoeg zou zijn om de poort der gevangenis open te beuken. Ik wil- de er ook niet anders uit. Dat heb ik ook verklaard voor het Assisenhof van Brabant." Toen we spraken over de bedreigingen, welke zooals men weet zijn eel binnenkwa- men, zeide hij: „Die bedr.igingen kwamen eerst los na mijn verkiezing op 9 Dec., met de drie en tachtig duizend en zooveel kaak- o'.agenZe waren meest ongeteekend, n enkele slechts was er bij met een naam, 'n bijna onleesbare handteekening. Na de ver kiezing heeft de censuur al mijn correspon- dentie doorgelaten, om ook die bedreigingen door te laten. Nu kreeg ik in eens alles. De censuur was overigens zeer grillig. Of er iets in mijn bezit kwam hirg er vaak van af hoe de heeren gemutst waren. Soius kreeg ik een he.ien tijd geen enkel bericht. De bedreigingen gingen voort naar mate mijn uittocht naderde: zeker met de bedoe- ling invloed op mij te oefenen. De regeering zat er bepaald achter. Tezelfdertijd werd er ook op aangedron- gen door het bestuur, dat ik na mijn vrijla- ting onmiddellijk over de grens zou gaan naar Nederland. Tegelijk waren er goede Vlamingen, die zich zeer om mijn lot bekoinmerden, die oor- deelden, dat mijn gezondheidstoestand niet zou toelaten, dat ik in 'net openbaar zou op- treden en die mij een lange rust aanrieden En die ook zijn naar mijn ineening misbruikt door de regeering. Zoo was er altijd aandrang, dat ik direct over de grens zou gaan. Tot op het laatste oogenblik. Toen de twee auto's met agenten van de veiligheid op de binnenplaats van de gevangeriis te Leuven stondm om half vijf 'smorgens, Donderdag 17 Januajri, zei de bestuurder der gevangenis Bertrand met vien ik negen jaar geworsteld heb nog eens, dat hij me sterk aanried onmiddellijk het land te verlaten. Toen ik weigerde waren zijn laatste woor- den: „Que Dieu vous garde!" Hoffelijk heb ik daarop geantwoord: „U insgelijks, mijn- heer de bestuurder". De rechercheur, die in mijn auto zat was eui Brusselaar, een verfranscnte Vlaming. 'n Beulemans, zooals wij dat noemen. Hij is heel vriendelijk voor mij geweest. Omdat het zoo koud was, het sneeuwde dien nacht, heb ik hem gevraagd binnen in de taxi te komen zitten, maar dat weigerde hij." „U sprak daar over worstelen met den be- luurder? Hoe was de verhouding in de ge vangenis?" vroegen we. „De verhouding was goed tot 1 Januari 1922. De heer Bertrand was een hoogstaand man en ik heb hem ook gezegd, dat hij als bestuurder uitstekend zou zijnin een Waalsche gevangenis. Van 1 Jan. 1922 af moest hij de nieuwe taalwet van 31 Juli 1921 toepassen. 's Morgens bracht hij het „werkboekje", Waarin wekelijks het dwangarbeidersloon moest geschreven worden. Het was echter in het Fransch gesteld en dus weigerde ik, steu- nend op de taalwet! Dat heeft zoo geduurd tot mijn uittocht." „Dwangarbeidersloon, zei U?" „Ja, mijn terdoodverooraeding was gewij- zigd in levenslangen dwangarbeid, geen hechtenis, wat politieke straf is, maar men wilde mij treffen. Ik moest dus werken. De bestuurder had geoordeeld, dat ik al de werkuren en dat waren er nog al, onge- ever tien per dag zou vullen met het ge- vangenisblaadje op te stellen in het Neder- landsch, met medewerking van andere ge vangenen. „Strevcnd naar beter leven" heet het blaadje in het Fransch „Le fort fait le bien" maar de gevangenen noemen het „Ons Streven". Er wordt veel waarde aan geliecht. Iederen Zondag ziet men er al naar uit. Het is het eenige nieuws, dat men er later mocht ik ander werk doen; bezems binden of zakjes plakken. „Twee maanden lang heb ik zakjes ge- plakt Toen echter de kranten daarover schre- ven is de straf opgehouden „En Uw plannen voor de toekomst?" „Ik word medewerker van „De Schelde". Herman Vos is hoofdopsteller van dat blad. En verder zal ik mij hoofdzakelijk in Vlaan- deren wijden aan het propagandawerk, zoo als ik voor, in en na den oorlog heb gedaan". „Wat denkt U in de naaste toekomst te doen „Voorloopig blijf ik in Nederland; ik ga nog mijn broers in Scheveningen en in Haar lem bezoeken, die zijn ook veroordeeld! Maar lang zal ik niet in Uw land zijn; er is veel te doen, in Mei zijn de verkiezingen al „En dan komen de dokters pas aan de beurt," bracht zijn schoonzuster, mevr. dr. Borms in het midden. En dan dr. August weer: „Na de verkie zingen kunnen we slapen, als God het be- lieft. Ik geloof, dat we er goed voorstaan met de verkiezingen!" We hebben toen afscheid genomen. EEN OPWINDENDE BOEVENJACHT TE BRUSSEL. Twee gevaarlifke tmsdadigers ingerekend Na een dramatische jacht door de straten van de hoofdstad is de politie er in geslaagd de beide boeven Berckmans en Demoor, die een paar dagen geleden een ,aar agenten met revolverschoten verwond hadden en die als zeer gevaarlijke misdadigers bekend stonden, een paar uur na elkaar in hechtenis te nem.n. Bij de vechtpartij, die aan De- moor's aanhouding voorafging, werden nog twee agenten zwaar gewond. Dtcnoor zelf werd door een revolverschot buiten gevecht gesteld en is naar een ziekenhuis overge- bracht. Beide boeven waren bij hun aanhou ding in het bezit van een revolver r.:et een flinken voorraad munitie. De politie maakte gebruik van patronen met verdoovende gas sen. FRANKRIJK. ERNEST VAUGHAN. f Een strijder voor Dreyfus. In Parijs is, 88 jaar oud, een journalist ge- storven, wiens naam, thans vrij wel vergeten, in vroegere jaren groote bekendheid had: Ernest Vaughan. In 1871 moest hij wegens zijn sympathieen voor de Commune naar Brussel uitwijken Na de amnestie kwam hij weer te Parijs terug en stichtte met Henri Rochefort de „Intran- sigeant". Maar de samenwerking tusschen beide heeren liet te wenschen over en Vaughan verliet de „Intransigeant" om de „Aurore" op te richten. Tijdens de Dreyfuszaak was de „Aurore" onder Vaughan's leiding; dit blad was, zoo als men zich zal herinneren, het orgaan der Dreyfusards. Clemexiceau was Vaughan's voornaamste medewerker. In de „Aurore" pu- bliceerde Zola zijn „J'accuse". Sedert den oorlog tot aan zijn dood was Vaughan directeur van de „Victoire", 't blad waarvan Gustave Herve hoofdredacteur is. UIT DE KAMER. Een motie van vertrouwen in de re geering aangenomen. De Kamer heeft met 327 tegen 262 stem- men een motie aangenomen, waarin zij in po litiek, sociaal en economisch opzicht haar vertrouwen uitspreekt in de regeering. ITALIe. ITALIe EN EGYPTE. MoeUijkheden aan de nieuwe grens. Aan de Italiaansch-Egyptische grens is in den laatsten tijd wrijving ontstaan Italie heeft onlangs een nota tot Egypte gericht, waarin het verschillende gevallen opsomt, waarin zijn rechten verkort zijn. Egypte acht die grieven ongegrond, maar het kabinet te Kai'ro bestudeert thans de defi- nitieve tenuitvoerlegging van het tractaat over de oasis Jeraboeb, ten einde de oorzaken voor wrijving weg te nemen. ENGELAND. ENGELSCH VLIEGTUIG BOM- BARDEERT EIGEN TROEPEN. Een bommenwerper van de Britsche lucht- strijdkrachten in Indie heefi volgens berich ten uit Pesjawar 3 bommen geworpen op een stuk grond, dat uit de lucht een witte cirkel geleek. In werkelijkheid waren hier troepenafdeelingen met witte hoofdbedekking verzameld. 3 Indische officieren en 8 solda- ten werden gedood, een groot aantal ge wond. PALESTINA. DE STRIJD TEGEN DE SPRINK- HANEN. Krachtige pogingen om ze te weren Een zwerm met geweerschoten t vlamspuiten-ten deele vernietigd. Een officieel bulletin, gisteren te Jeniza- 1pm uitgegeven, bevat een levendige schets van de pogingen de laatste drie dagen door groote zwermen jprinkhanen ondernomen om uit Transjordanie Palestina binnen te vallen. De hoofdzwerm trachtte over de Al- lenbybrug te komen, 'n andere zwerm streek op vier mijl beoosten Jericho neer. Een veld- compagnie, uitgerust met geweren en vlam- spuiten, geholpen door een groot aantal in- woners, heeft een deel van dezen zwerm ver nietigd. Andere zwermen zijn gisteren bij Hebron en ten Oosten van Berseba waarge- nomen aan de grens, welke door patroeljes kameelruiters wordt bewaakt. IRAK. DE BETREKKINGEN MET ENGELAND VERBROKEN. Naar verluidt, zijn de betrekkingen tus schen Irak en Engeland verbroken. OOSTENRIJK. DE OUDE GESCHIFDENIS. Met een goeden afloop. In October vertrok een ruim 17 jarig dan- seresje uit Weenen, Margaretha B. penaamd, met een dansgezelschap naar Saloniki. Mej. Joachimstaler, de exploitante, had moeder B. weten te overtuigen, dat de meisjes alleen in de beste schouwburgen zouden optreden en dat er goed over haar gewaakt zou worden. Dezer dagen is Margaretha op haar eentje te Weenen teruggekeerd. De voorname schouwburgen van mej. Joachimstaler waren nachtkroegen, waar de meisjes van tien uur 's avonds tot vijf uur 's ochtends inoesten vertoeven en tusschen hun dansnummertjes in moesten drinken en pretmaken met de gasten Hun logics was een rendez-vous. Margare tha was dit alles niet bevallen. Zij had zich ten slotte tot de politie om hulp gewend en ten slotte was zij er, door den steun van de overheid en van een schouwburgdirectie te Saloniki in geslaagd het noodige geld voor de thuisreis te krijgen. Tegen mej. Joachimstaler is een klacht bi; de justitie ingediend, terwijl de Oostenrijk- sche vertegenwoordigers te Athene en Saloni ki gewaarschuwd zijn met het verzoek de noodige stappen te ondernemen ten bate van mogefijke verdere slachtoffcrs dezer exploi tante. JAPAN. VERBREKING DER BETREKKINGEN MET RUSLAND? Wegens communistische propa ganda in het Ver re Oosten. Naar uit Tokio g-emeld wordt, bevatten de Japansche bladen reeds vier dagen achtereen berichten over de betrekkingen tusschen Rus land en Japan. De bladen „Hotsji" en ,Djidji" melden uit goed ingelichte Japansche bron dat de Japansche regeering voornemens is de betrekkingen met Rusland af te breken. Ofschoon het ministerie van buitenlandsche zaken zulks ontkent, meenen deze bladen te weten, dat het verbreken der betrekkingen in verband staat met de communistische propa ganda in het Verr-e Oosten. De minister-president Tanaka heeft den Russischen ambassadeur ontvangen en hem medegedeeld, dat de Japansche regeering weigert met Moskou onderhandelingen te voeren over een garantieverdrag. dat ZATERDAG d« laatste dag is waarop H. BULTHU1S 10 pCt. KORTING DE BETREKKINGEN MET RUSLAND. Geruchten over afbreken der betrekkingen. Naar uit Tokio gemeld wordt, bevatten de Japansche bladen reeds vier dagen achter el kaar berichten over de betrekkingen tusschen Rusland en Japan. De bladen „Hotsi" en „Djidji" melden uit goed ingelichte Japan sche bron, dat de Japansche regeering voor nemens is de betrekkingen met Rusland af te breken. Ofschoon het ministerie van buitenland sche zaken zulks ontkent, meenen deze bladen te weten, dat het verbreken der betrekkingen in verband staat met de communistische pro paganda in het Verre Oosten. De minister-president Tanaka heeft giste ren den Russischen ambassadeur Troja- nowski ontvanger. en hem medegeoeeld, dat de Japansche regeering weigert met Moskou onderhandelingen te voeren aver een garan tieverdrag. Het hier bedoelde nieuws is heel wat ouder, dan in dit telegram gemeld wordt; in de sow- jetpers vinden we reeds een telegram van 14 Januari, waarin het artikel van de Hotsi ge- noemd wort. De Hotsi had gemeld, dat de breuk zou komen „als gevolg van de ontdek- king van twee nieuwe feiten, welke tot nog toe geheim gehouden worden". De Japansche minister van buitenlandsche zaken heeft dit bericht categorisch tegengesproken. We! is er op het oogenblik tusschen Japan en de Sowjet-Unie eenige wrijving, naar aan leiding van een beklag van de Japansche vis- scherij-ondernemingen, welke concessies in de Russische wateren hebben, over maatrege- len van de sowjet-regeering, welke zij in strijd met de tepalingen der concessies ach- ten. De sowjetpers meent, dat deze groep van visscherij ondernemingen ook achter de in enkele Japansche bladen gevoerde cam- pagne tegen de sowjetunie staat. DE NEDERLANDSCHE SPOOR WE GEN. De ontvangsten in het derde kwar- taal 1928 g est eg en. Uit de door de Dir-ectie der Nederland sche Spoorwegen gepubliceerde definitieve ontvangsten, blijkt dat zij in het 3-e kwar-taal 1928 in vergelijking met die in het overeen- komstig tijdperk van 1927, zeer gunstig zijn geweest. De ontvangsten van het personenvervoer bedroegen totaal 25 987 594.20 tegen 23.579.136.94 in het 3e kwartaal 1927 of f 2.408 457 27 in 1928 meer. De opbrengst van de bagage was in het 3e kwartaal 1928 f 743.707.17 tegen 708.866 74 in 1927. De brief- en pakketpost bracht in 1928 1.041 000 op tegen 975.000 in 1927. Het goederenvervoer had een opbrengst van totaal f 20.426 097.68 tegen 19.718 110.09 gulden in 1927 of f 707 987.59 meer De opbrengst van het v-ervoer van levende dieren en iijk-en bracht 503.914.04 op tegen 544.519.99 in 1927. De buitengewone ontvangsten en de tele- graaf brachten f 911.605 63 op tegen 906.961.56 in 1927. De totale ontvangsten in het 3e kwartaal 1928 beliepen derhalve f 49.613.918 72 tegen 46.432 595.32 in 1927, dus 3.181 323.40 meer. De totale ontvangsten van 1 Januari tot en met 30 September 1928 bedroegen defini- tief f 132.058 962.62 tegen f 122 038 917 20 in de eerste negen maanden van 1927, zoo- dat de ontvangsten in 1928 met 10.020.045.42 gulden zijn gestegen. DE 70STE VERJAARDAG VAN DEN EX-KEIZER. Naar gemeld wordt, heeft zich te Doorn een comite uit de burgerij gevormd, dat gel- den heeft ingezameld om den ex-keizer ter ge- legenheid van diens 70-sten verjaardag een cadeau aan te bieden. Dit cadeau, bestaande uit 2 witgeschilderde greenenhouten tuinban- ken, ieder 5 M. lang en sierlijk uitgevoerd door den meubelmaker Veld'huizen te Doorn, zal Zaterdag a.s. door den voorzitter van het comite Baron Schimmelpenninck van der Oye, burgemeester van Doorn, den vroegeren monarch van Duitschland worden aangebo- den. De beide banken, op de leuningen waarvan bronzen platen vervaardigd door de fa. Be- geer zijn bevestigd en waarop vermeld staat, dat ze geschonken zijn door de burgerij van Doorn, zullen een plaats krijgen in den groo- ten tuin nabij het kasteel, ALKMAARSCHB GOURANT. «9» geeft op alle goederen. In restanten nog spotkoopjea

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1