Wefcelijbsch Overzfcht I Bioscopen Hechtszalcen Oiize l€®ifniien Tijdschriften genvaller, en stelde voor dit den heer de Jong te berichten. Diens grief over de fe late uitbetaling van subsidie, berustte op een misverstand zijnerzijds. De heer Hart merkte op, dat de raad destijds den dienst in het belang van de ge- meente had geoordeeld De medewerking van de belastingadministratie is ook van invloed geweest. Er zijn nog niet zoo weinig deelne- mers. De vorige commies drong er op aan om bij den ophaaldienst te gaan, doch de tegen- woordige verwijst de menschen naar het postkantoor en het werkt goed. De deurwaarder heeft er voordeel van als niet regelmatig betaald wordt, doch de be lasting is bij een regelmatige betaling aan den ophaaldienst gebaat. Spr. is niet tegen het ontslag, doch wilde stappen doen bij het bestuur van den dienst, om te overleggen of de dienst nog kan voort- bestaan. Devoorzitter was van oordeel, dat om ontslag door den raad niet gegeven kon worden. Alleen vervalt aan de Jong, de door den raad verleende subsidie. Het ware beter geweest, wanneer de heer de Jong met de commissie had gesproken. Spr. wilde een schrijven aan de commissie richten of deze het nog wenschelijk oordeelt den dienst te laten voortbestaan. De heer Hart vond het wenschelijk, dat de raad eerst uitsprak of hij den dienst al of niet wenschelijk acht. De heer G r o e n oordeelde, dat de heer de Jong zijn ontslagaanvrage bij het bestuur behoorde in te dienen. Weth. W. V i s s e r merkte op, dat toen de dienst werd opgericht er nog geen gele- genheid bestond om aan het postkantoor te betalen. Nu dit het geval is oordeelde spr., dat de 100 voor den dienst bespaard kon den worden. De heer Commandeur was het hier- mede eens. De heer Mulder wees er op, dat nog 56 menschen bij den dienst zijn aangesloten, :zij hebben een jaar lang de gelegenheid om de belasting te betalen. Bij het postkantoor moet het bedrag voor een jaar van Nov. tot 1 Mei worden voldaan Het is niet weinig wat er betaald moet worden. Er zijn arbeiders die nu reeds f 24 (personeele belasting moeten betalen, het- geen spr. een schandaal voor Koedijk vindt, aangezien dit ook den woningbouw drukt. Spr. wil dan ook den dienst handhaven. De heer Hart was het hiermede eens. Men voorkomt hierdoor de belasting apart 'Voor aanmaningen en dwangbevelen. De heer S m i t oordeelde de zaak eenvou- van van dig. Er is niets anders dan een bedankje den bode en't is de taak van het bestuur den dienst te kennen te geven of het al of niet den dienst wil handhaven. De heer Hart deed het voorstel om bij dit bestuur advies in te winnen. Devoorzitter wilde eerst een uit- spraak van den raad of het al of niet wen schelijk is den dienst te laten voortbestaan. De heeren Smit, Hart, Mulder, Groen en Wethouder J. Visser verklaarden zich voor het voortbestaan, zoodat besloten werd de commissie advies te vragen. Wethouder W. V i s s e r oordeelde, dat die commissie in plicht te kort was geschoten ;De bode is volkomen vertrouwbaar gebleken, 'doch de commissie was verplicht geweest controle uit te oefenen. De hr. G r o e n wilde er de commissie op wijzen, dat de raad voor de handhaving is, mits er goed gewerkt wordt. Aldus zal ge- schreven worden. B. en W. boden hierna een voorstel aan tot wijziging der begrooting van 1929. Conform besloten. Het volgend punt was een voorstel tot wij ziging der begrooting voor 1929. Als voren. Punt 3 van de agenda was het voorstel tot aansluiting bij de N.V. Thermo-Chemische Fabrieken te Amsterdam voor de destructie van afgekeurd vee en v1eesch. De voorzitter zeide, dat B. en W een afwachtende houding hadden aangenomen om het besluit inzake Barsingerhorn af te wachten. Het blijkt dat de Thermo-Chem. Fabrieken zich ondanks de goedkeuring van Barsinger horn door Ged. Staten toch niet terugtrek- ken, zoodat B. en W. voorstellen om bij deze fabrieken, die buitengewoon goed werken, aan te sluiten. De dienst werkt zoo snel mogelijk. De heer Hart was er voor, doch z.i. moest er ook eens een vergoeding gegeven worden aan den heer Mulder, die steeds gra tis zijn bergplaats voor de noodslachtingen beschikbaar stelt en nu dit ook weer op zijn terrein krijgt. De heer Mujder merkte op, dat het nu ook anders zou worden. Spr. moet steeds langer zijn p'aats beschikbaar houden, al doet hij dit met liefde. De voorzitter oordeelde dit iets an ders. De regeling van de noodslachtplaats moet komen. Kan de foestand bestendigd worden, dan moet zeker een vergoeding gege ven worden. Steeds wacht Koedijk op een regeling met Warmenhuizen. Beter ware het geweest wanneer Schoorl een centrale noodslachtplaats had gemaakt en dit temeer omaat Warmenhuizen,'Koedijk en Schoorl een gemeenschappelijken dienst hebben. De heer Hart wilde, althans zoolang de huidige toestand duurt, den heer Mulder vergoeding geven voor het ongerief, dat hem wordt opgelegd. De v o o r z i 11 e r zegde toe, dat B. en W. te dien aanzien met een voorstel zullen ko men. Het voorstel van B. en W. werd hierop z. h. st. aangenomen. Het woord was hierop aan den heer Hart voor het stellen van de door hem en den heer Mu'der ingediende vragen. Spr. oordeelde, dat er's morgens een ambtenaar van 9 tot 12 uur aanwezig be hoort te zijn. Hij deed mededeeling dat het meermalen was voorgekoir-en, dat niemand aanwezig was. Spr. deelde, op verzoek van den voorzitter mede, dat't ook den heer P. Eommersding was overkomen. De voorzitter zeide, dat B. en W met het geval niet bekend waren, doch een on- derzoek zullen instellen en in de volgende vergadering zullen antwoorden. Spr. bracht den raad nog dank voor de gunstige beschikking op de salanWoorstellen van Ged. Staten. De heer Mulder sprak nog een woorc van dank tot den voorzitter voor diens vrien- delijke woorden in zijn openingswoord tot den raad gericht en uitte namens den raad de beste wenschen voor den burgemeester en diens gezin. Hierna sluiting. SCHERMERHORN. Woensdag 23 Jan. vergaderde de Raac dezer gemeente in voltallige zitting. De Voorzitter, de heer B. Meindersma, uit te in deze eerste vergadering in 1929 zijn beste wenschen voor de leden, hunne gezin- nen en hunne bedrijven en sprak den wensch uit, dat de belangen der gemeente ook in dit jaar door de leden zullen worden behartigd. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten de nieuwe jaarweddere geling, ingaande 1 April a.s. voor Burge- meesters, Secretarissen en Ontvangers. Deze gemeente valt in de 2de klasse, zoodat de wedde zal bedragen: voor burgemeester van 2000—/ 2400; voor Secretaris van 1900 2300 en voor Ontvanger van 750— 1050. Wanneer de burgemeester tevens se cretaris is, is dit bedrag van 3600--/ 4300 Pensioenbedragen te betalen door de gemeen- Ged. Staten wenschen voor 1 Febr. a.s. het advies van den Raad aangaande deze rege ling. Ingekomen was het bekende adres van Harenkarspel. De heer Groenwoudt vroeg naar het ad vies van B. en W. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. geen advies hebben, want dat het advies aan den raad is overgelaten. De heer Groenwoudt stelde voor afwijzend op dit adres te beschikken. Gaarne zouden wij pogingen hebben aangewend de belasting hier te verlagen maar het tekort neemt toe mplaats van af. De gemeente-veldwachter is reeds afgeschaft, de winst van het G. E. B. is aan de gemeente afgedragen, de belas- tingen zijn op het toppunt, de begrooting kan nauwelijks sluitena worden gemaakt. Ik ben gaarne genegen het voorstel van Haren karspel te onderschrijven. De heer Mantel: Het is mij niet duidelijk dat Ged. Staten bij deze technische salaris- herzienmg geen andere gronden hebben aan gevoerd, dan alleen de vergelijking met an dere provincies. Voor deze gemeente is de nieuwe regeling ongewenscht. Alvorens een besluit op Harenkarspel te nemen, zal eerst moeten worden besloten of we met de rege ling van Ged. Staten mee kunnen gaan. Ik moet er tegen zijn. De heer Groot: Het verwondert me dat Ged. Staten thans een technische herziening noodig achten, want wanneer de salarissen 10 jaar geleden te laag waren gesteld, dan had men die noodtoestand niet moeten doen voortduren. In andere takken van dienst wordt den ambtenaren meer werk opgedra- gen. Voor kleine gemeenten zijn de salarissen te hoog. Deze regeling wensch ik niet te slik ken. De heer Bosga: Het is jammer dat een ambtenaar de dupe moet worden van de fi nancieele positie van een gemeente; de sala rissen kunnen niet daarnaar worden gere geld. De gemeentekosten zijn voor kleine ge meenten Veel te hoog. Hij was er niet voor het adres van Harenkarspel te steunen. De heer Groot: Als particulieren een slecht jaar hebben komen er meer werkeloozen en moet ook worden bezuinigd om het bedrijf in stand te houden. De heer Los: Wanneer 10 jaar geleden. de salarissen op peil werden gebracht naar de toenmalige levensstandaard, dan is deze thans niet hooger dan toen, dus behoeft eene herziening niet plaats te hebben. De heer de Groot: Wanneer Ged. Staten met deze regeling hadden gewacht tot 1930, wanneer misschien een betere financieele re geling tusschen rijk en gemeenten in werking is getreden, waarmee kleine gemeenten zeer zeker zijn gebaat, dan zou veel eerder kans van slagen zijn; thans kan ik er niet voor stemmen. De Voorzitter: De intrekking van 8'A proc. brengt eene uitgave mee van 400. De heer de Groot: De geheele regeling zou de gemeente kosten 1600.—, ferwijl het dan tevens onbillijk zou zijn andere ambte naren de pensioenspremie wel te doen beta len. De heer Mantel: Voor gemeenten, zooals deze kosten de tractementen 5.per in woner; voor gemeenten aan 2000 inwoners grenzende veel minder. In stemming gebracht werd het adres van Ged. Staten verworpen met 6 tegen 1 stem 'de heer Bosga). De heer Groot zeide alsnog te willen me- dewerken voor het voeren van actie daartegen met Harenkarspel. Werd besloten de heeren Los en Groot aan te wijzen als commissieleden uit den raad hiervoor. Aangehouden werd een adres van de Ned Thenncgemische fabrieken met verzoek om zich aan te sluiten, daar vermoe delijk een destructor voor vernietiging van kadavers zal worden gebouwd in Zuid-Hol- land, die dan tevens zal dienen voor Noord Holland. B. en W. adviseerden het adres voorloo- pig aan te houden, wat algemeen werd goed- gevonden. Van den heer C. Visser cen schrijven, dat hij zijne herbenoeming tot lid van het Burg Armbestuur heeft aangenomen. Van Ged. Staten de goedkeuring op de kasgeldleening groot 15000.— alsmede de goedkeuring op de wijziging van de begroo ting dienst 1928. Van Ged. Staten de vrijstelling voor de lichamelijke oefeningen tot 1 Jan 1930. Van Ged. Staten, dat nog geen beslissing is genomcn over de begrooting dienst 1929. Benoeming lid Commissie tot Wering van Schoolverzuimi. B. en W dragen hiervan voor 1. M. de Wit; 2. J. Mantel. De heer Mantel vroeg, waarom, zooals de heer Groenwoudt de vorige vergadering had voorgesteld de heer R. v. d. Laan niet op de voordracht is geplaatst. De Voorzitter antwoordde dat hij den heer v. d. Laan had gevraagd, maar dat deze de beslissing in beraad wilde houden en later geen antwoord meer van hem had ontvan gen. De heer Mantel zeide. dat de heer v. d Voob* Allen die SuSikelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Majnhardt's Laxeertabletten Laan hem heeft medegedeeld eene eventueele benoeming te aanvaarden en verzocht de aanbeveling alsnog aan te vullen. De Voorzitter is genegen de voordracht aldus aan te vullen. Benoemd werd de heer R. v. d. Laan met 4 st. de heer M. de Wit verkreeg 3 st. Voorstel verlaging tarieven van het G. E. B. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W voorstellen de prijs van het licht met ingang van 1 Jan. te verlagen van 29 op 27 cts. van kracht van 15 op 13; voor den Scher- merdijk van 31 op 29 en de vaste bijdragen aldaar voor Barendregt van 30 op 24i50 en voor de de andere bewoners van 10. op 5.50. De heer Groenwoudt is tegen deze tariefs- verlaging. Het vorige jaar heeft hij daar- aan medegewerkt in het belang van den Schermerdijk, thans wenscht hij de meerdere ontvangst te bestemmen voor eene reserve voor eventueele aanleg aan de Noorder- vaart. Ook in dezen aanleg dient te worden voorzien op billijke voorwaarden. Het is on rechtvaardig, dat men daar nog is verstoken van electrisch licht. De voorzitter antwoordde dat het vorige jaar is gebleken dat de kosten de menschen te hoog zijn, terwijl het niet kan worden aangelegd ten koste van het bedrijf hier. De heer Groot zeide aan het adres van Groenewoudt, dat twee vreemde dingen zijn gepasseerd n.l. Mijzen, dat met een paar sprongetjes gelijk is aan Schermerhorn. ter wijl het met den Schermerdijk denzelfden weg opgaat. De heer Mantel wenscht te verlagen met 1 cent. In stemming gebracht werd het voorstel B. en W. aangenomen met 6 tegen 1 stem (de heer Groenwoudt). Rondvra^g. De heer Mantel zou gaarne een verslag zien uitgebracht van de Commis sie voor Toezicht op het L. O., zulks voor de beide scholen. ONTOEREKENBAAR? De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gisteren een onderzoek naar de geestver- mogens van W. v. B. te Eindhoven gelast, tegen wien wegens diefstal van 38.000 ten nadeele van den oud-burgemeester van Woen- sel De Vries, door het O.M. 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf was geeischt. NOODLOTTIGE AANRIJDING. Tegen den chauffeur P. v. A. te Eindhoven, die met een auto H. Heeris te Eindhoven aanreed, die ernstig werd gewond en aan de gevolgen overleden, werd wegens het door roekeloosheid en onvoorzichtigbeid veroorzaken van dit ongeluk, gisteren door het O.M. bij de rechtbank te 's-Hertogen- bosch 1 maand gevangenisstraf geeischt. EEN BIERBROUWERIJ IN DEN OOST. Het „Soer. Hbl." meldt, dat een gemengd Duitsch-Nederlandsch-Zwitsersch concern 't voornemen heeft een groote bierbrouwerij op te richten met een geheel nieuw brouwsy- steem, waardoor het mogelijk is onder tro- pische klimaatsinvloeden bier te kunnen brouwen. Het concern vroeg optie aan op gronden te Ngagel, welke optie gisteravond door den gemeenteraad werd verleend. Het populair wetenschappelijk weekblad Licht, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt, bevat een door vele foto's aardig gei'llustreerde bijdrage van Alexander Svedstiup over Japan. De redactie bespreekt het dagelijksch gymnastiekuur en Frederik Poulsen vervolgt zijn artikelen over stijl en handwerk. W Smit vertelt een en ander over de vroegste dagbladpers, waarna ten slotte Sv. JensenStorch het tweede deel harer in* teressante beschouwingen publiceert over de moraal der dieren. Cinema Americain. In dit theater draaien de eerstvolgen- de dagen twee hoofdnummers, het tweede om den ernst, gewekt door het eerste, voor een andere stemming te doen plaats maken door de vele grap- pige en pikante situaties. Onder zware verdenking is een film, die toont, dat de politie nooit vergeet. Maar wij hopen dat ons goede Alkmaar er voor bewaard zal blijven ooit een rechercheur te krijgen van't slag als de heer Badger, die in deze film getoond wordt als wraakgierig, weinig scherpzinnig en desondanks met zichzelf ingenomen. Zijn wraaklust sproot voort uit een passeeren bij een promotie, als gevolg van handigheid van twee jongens van de vlakte. En nu loopt het zoo, dat deze jdnge mannen na vijf jaar als eerlijke chauffeurs gediend te hebben, die geen reden tot klagen geven, door hem in de garage worden gezien als zij met den of ander haakje een auto pogen open te maken, midat de sleutel zoek was. Bad ger denkt direct aan oneorlijkheid, ver telt den patroon van het verleden dezer mannen en het gevolg is hun ontslag. Het ongeluk wil, dat denzelfden avond bij dien patroon een parelsnoer wordt gestolen en zoodra Eddy (een der chauffeurs) dit leest, vreest hij dat de verdenking op hem zal valleri, omdat hij nog laat bij mr. Carson was geweest. Zijn voorgevoel bedroog hem niet, want al gauw komt Badger huiszoeking doen, zonder resultaat. Plotseling komt Eddy's kleine jongen binnen met een snoer „kralen", die hij in vaders zak laat glijden, zonder dat deze zulks merkt. Het kind had ze ge- egen van een voorbiiganger, die ze gestolen had en ze, uit vrees voor ont- dekking, aan het op straat spelende kind had gegeven onder mededeeling dat hij ze wel weer terug zou halen. Badger is nog met het onder26ek Yn huis bezig, als Eddy de ontstellende ontdekking doet van de parelen in zijn bezit te hebben en nu begint een ver stopperij van den buit, maar telkens weet het kind de „kralen" terug te vin den. De spanning stiigt, als de werkelijke dief terug komt en na een vechtpartij doer Eddy's collega Larry overmand wordt. Maar ook dan komt de jongen weer den boel in de war sturen: hij snijdt de touwen door, waarmee db man ^ebouden is. Ontvluchting volgt, maar dan kemt mr. Carsor met een politie- man, opgebeld door Eddy, en de on- schuld van laatstgenoemde wordt bewe- zen. Herstel va. beide ontslagenen in hun functie volgt, Deze film is rijk aan mooie huiselijke tafereeltjes, waarin de ondeugende boy de hoofdpersoon is. Een moderne Eva is van een heel ander genre. Deze film speelt in 'n warenhuis, waar Art en zijn aardig vrouwtje Maizie in be- trekking zijn, alsook hun vrienden, de verloofden Joe en Eva. Deze Eva is een van de meisjes, zooals er niet zoo heel veel meer zijn: zij gebruikt geen poeder of lippenstift en draagt geer zijden kou- sen, maar wel hooge schoenen. Zij is een ernstig meisje, wel eens tot wan- hoop van Joe, zo6 ernstig, dat de pa troon haar een goede leermeesteres acht voor zijn zoon, die in de zaak werkzaam zal komen. Maar deze moet daar niet veel van hebben Bii het jaaiiijksche feest der waren- huis-employe's, de picnic, blijkt Eva's degelijl heid: zij heeft zich een linnen costuum gemaakt volgens ouden snit, terw I de anderen hebben gezorgd voor fleurige kleeding. Zij ergeren zich aan Eva, z6o zelfs, dat Joe besluit niet mee te doen aan het feest. Een kibbelarij tusschen de twee volgt met als slot, dat Maizie aanbiedt Eva te moderniseeren. Dit gelukt haar z66 goed, dat het meisje bij den jongen patroon in den smaak valt en door dezen wordt meegenomen naar eei, restaurant en daarna naar een theater. En nu beginnen tal van verwikkelin- gen, doordat ook Art en Maizie een keer- tje kibbelen en dit vrouwtje attenties geniet van Ward Jr., den zoon van den directeur. Wat er allemaal gebeurt en hoe, dit is niet te vertellen. Wel kunnen we zeggen, dat er heel veel grappigs voorvalt en dat gevreesde familieschandalen of wat ook achterwege blijven. Integendeel is het slot zoo, dat de gehuwden elkaar beter gaan begrijpen en de beide ande ren ernstig denken over huwelijk. Als we hier nog aan toevoegen, dat behalve deze beide films nog een goed journaal met o.u. prachtige sneeuwkic- ken en een comedie in twee acten ver- toond worden en dat het nieuwe orkest zijn taak ernstig bleek op te vatten met hot geven van uitstekende muziek, dan blijkt wel, dat Cinema Americain een programma heeft, dat wel in staat zal zijn vele belangstellenden te trekken. Alkmaarsch Bioscoop Theater, Musschen. Zooals men reeds heeft kunnen lezen heeft de directie van het A.B.T. thans ook afgeslo- ten de films van de United Artists, en als eerste nummer van deze serie werd gister avond vexioond een film van Marf Pickford. Langen tijd is deze artiste de beveling ge weest van het bioscooppubliek. In Alkmaar heeft men echter niet veel van haar films ge zien en daarom zullen vcjen het waardeeren nu eens met haar bekende creatie uit Spar rows te kunnen kennismaken, De titel der film zegt weinig, doch men zal deze beter begrijpen, als wij vertellen, dat de kinderen, dide lage booswicht Grimer in zijn huis in het moeras verborgen houdt. Weinig ineer zijn dan een troep uitgehongerde mus schen. Want de gierigaard werkt alleen voor geld en laat de kinderen vcrhongeren. Doch zij hebben een troost en toeverlaat en dat is Molly, uitgebeeld door Mary Pickford. Als een moeder zorgt zij voor alles. En als Gri- rfter opnieiiw een gestolen kind bfj den troep voegt, is het ook weer Molly, die zich bijzon- der aan dezen lieven krullebol hecht. Molly verdedigt het kind tegen laffe aanvallen en besluit eindelijk met de heele kinderschaar te vluchten. Deze vlucht is inderdaad een zeld- zaam sensationeel opge-mmen gedeelte. Er breken voor Grimer angstige tijden aan. De vader van het gestolen kind komt met de politie opdagen en vindt ten slotte zijn kind terug, dat niet van Molly scheiden wil. Maar deze wil niet van haar andere kinderen schei den, waardoor ten slotte de rijke heer ge- noodzaakt is het geheele viertal in zijn huis op te nemen tot groote vreugdc van .".oily. De film is door Ma>y Pickford en de kin derschaar uitmuntend gespeeld. Gustaf von Seiffertitz maakte een sterk type van f rime. Een journaal, aardige allerlei film van Barnstijn, een fraaie natuuropnamen van Potsdam met het prachtige park en een ko- mische tweeacter van Al St. Joh. voltooider het programma. Victoria Theater. Zij, die van de straat leven. Zij, die van de straat leven Dat zijn de armen, die weer of geen weer de straat op moeten, om hun stuksken brood te verdienen, die soms geen on- derdak hebben voor den nacht, die tel kens weer door de politie bedreigd en ver jaagd worden, kortom, dat zijn diep-on- gelukkige menschen. Er zijn er, die een eerlijk karakter hebben. Deze worden belemmerd, om voor hun bestaan te vechten, te arbei- den. Er zijn er ook, die met minder goede bedoelingen rondioopen, die er niet te gen op zien, om hun medemenschen op een minder eerlijke manier van het geld afhelpen. Zij, die van de straat leven, zoo heet de titel van :le hoofdfilm, die deze week in het Victoria-Theater afgedraaid wordt. De film voert ons naar Petrograd, da vroegere Russi che hoofdslad Daar zijn er velen in die stad, die van de straat leven, die op straat hun levensonder- houcl moeten verdienen. Katja is een van die rampzalige schep- sels. Zij verkoopt appels, om in haar onderhoud te voorzien en clank zij haar ..koopmansgeest" verdient ze er mee. Ze heeft echter het geld wel noodig, want ze staat op't punt, moeder te woi*- den en ze is niet gehuwd. De vader van haar kind is een niets- doener, een deugniet. Werken wil hij niet. Hij heeft Katja verlaten en met een ander straatverkoopster connecties aan- geknoopt. Dan komt Fedor, een man, wien al les tegen loopt, die geen huis en geen eten heeft. Katja helpt hem. Hij komt bij haar inwonen en als zii moeder gewor- den is, verzorgt hij de kleine baby, ter wijl zij appels vei'koopt. Ivan, de vader van het kind, merkt, dr 1 zijn vroegere maitresse een anderen man genomen heeft, en hoewel de laat- ste verhouding geheel zuiver is, kan Ivan zijn jaloenschheid niet intoornen. Hij dwingt Fedor, om Katja te verlaten. Intujschen heeft Ivans 2de maitresse een vrouw met aen hai'tstochtelijk temperament een oude, rijke doi'psge- noot ontmoet. Deze moet er aan geloo- ven op Ivan's bevel. Van de berooving komt echter weinig en het slot is, dat Ivan opgepakt wordt en Katja met Fe dor een gelukkig jaar worden. Zij die van da straat leven is een film, die het publiek pakt. De zwax^e, bittere strijd om het bestaan, het dramatische gebeuren, de hartstocht en de haat, dat alles komt op het doek tot zijn l^echt. We kunnen dan ook deze Russische. film aanbevelen, dank zij het spel del artisten, dank zij de voortreffelijke l'egie dank zij de realistische vveergave var een brok menschenleven. Voegen we er nog bij, dat de muzikak begeleiding in goede handen is, dat d< leider van het strijkje met zorg zijr muziek gekozen heeft, dan weet men ge- noeg. Voor de rest kunnen we slecht? zeggen: Ga er heen en ziet! van ter Amsterdamsche Benrze genoteerde fondsen, verstrebt door Noordhollandsch Landbonwcrediet. FONDSEN. 19 Jan. 44 4 21 Jan. 22 Jan. 23 Jan. 24 Jan. i 25 |an. p/u 9 t 1037/16 102| onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. 1000 1922 1000 IP 1000 '17 1000 16 V 10C: '26 1000 U 100 '23 1000 '21 D 1000 '17 6 obi. N.W.S. 5 idem 4K idem 4 idem 4% O-ind 6 idem 6 idem 5J4 H idem 5 idem Koloniale Bank Ned ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij, Holl. Kunstzijde Jurgens gew. aand. Maekubee Ned Kunstzijde Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew.. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab, Deli Maatij Oostkust t t t Senembah 5 obi Holl. Spoor '15/'25 5 ob! Staatsspoor 15/'25 South Pacific Union Pacific Prolongate - i Exdividend. 103f 101 99' i/w 101 Via 2s0 108J 1794 194 156# 415 Ooi 240 87# lt-04 1001 671# 3&6J 372 392# 273# 228 84 J 152 2Jlit 552 463 217 52 5'f 1014 102 130 2154 4# 103# 101 99 5 ^9/l6 10 4 103| lOi# 10l'»/i« 102'Vjg 1<216/I6 1011/ia 101'/,a 247 25i# 108# 169 179# 179# 193# 193# 1541 148 408 398 925 910 245| 252# 8513/, 87# 91# 18913/ 184»/i6 44 441# 159 159# 668 1 681 386 396 362 367 384# 385# 425 274# 276# 227# 233 8x 83# 150# 150 218 J 216# 55-?# 558# 463 466 218# 218# 5 J0 529 lOU/16 101 101# 101# 129; 131# 215# 217# 4# 1 4# 254# l/(i 181# 193 1561 410 9U8 916 252# 85# 9416/16 189 442 lo 2# 68u 403 373 393# 4X1 27i| 229# 84 149# 216# 547 472# 219 524# 101# 101 13 21 n# 44 103is/16 j 9^/ie lu 4 102'6/jg 101 251# 170# 181# 195 15^# 410 925# 255 857/js 9 i lt>7# 441 100 679# 4C01 36t# 389# 428 2/t# 235# 84 149# j 215# 207 545# 4/2 2201- 518# 101 Vu 101# 132# 218 4# 102 97# 99# - 102!%" 101# 252# 170# 181# 19a 161 416# 929 250# 85# 94# 1856/, 438# 160# 676# 396# 366 387# 425 282{ '236 3# 1 '8# - 5# [f 205 550 4/1# 225# 522 101 101# 129# 4*

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10