STOOKT ALLEEN „Het neusje van den Zalm Ontsmettingsinrichting van de N.H.V. „HET W1TTE KRUIS" Radiosrafisch Weerbericht. Siadswieijws LuchtvaaH TeSegrammen Binnenland De minister voor sociale aangelegenhecfen fieeft alle verkiezingen voor de Arbeiders- kamers, die in de eerste hdft van dit jaar zouden worden gehouden, uitgesteld, evenals de verkiezing van vertegenwoordigers der ijrrbeiders in ondernemingen, waarvan het bedrijf onder de wet tot bescherming van dan irbeider valt. h li a ,r :f e I a I er I er I I 1 I 'e 1 DANKBETUIGING VAN H. M. KONINGIN EMMA. Wij ontvingen van den particulier- secretaris van H. M. de Koningin-Moe- der, den kamerheer van dienst, v. d. Wijck, de volgende persoonlijke dankbe- tuiging. Ter gelegenheid van de herdenking van Mijn 50 jarig verblijf in ons Vader- land ontving Ik zoo ontelbare blijken van liefde en toewijding in woord en daad, dat het Mij onmogelijk is alle Mijne landgenooten te bereiken om hun Mijne erkentelijkheid persoonlijk te be- tuigen. Daarom wensch Ik op deze wijze hun, die hier te Lande, in de Overzeesche Gewesten en in den Vreemde, hoe dan ook, er toe bijdroegen deze herinne- ringsdagen voor Mij zoo schoon en ge- lukkig te maken, Mijnen diepgevoelden, innigen dank uit te spreken. De indrukken van dit feest, Mij door ons Volk bereid, staan diep in Mijn hart gegrift. EMMA. VOOR DE GE2INNEN DER SLACHT- OFFERS VAN DE „PRINS DER NEDERLANDEN". Wij ontvingen heden 25 voor de na- gelaten betrekkingen der redders te Hoek van Holland, afkomstig van de afd. Alkmaar van de B. A. N. S. Van Z. H. is later nog 6 ingekomen. Mej. R. heeft ons voor het goede doel nog een bedrag van 2.50 toegezonden. Van den heer J. S. is een bedrag van /0.80 ingekomen. EEN ADREG. Aan den Raad der gemeente Alkmaar; Geeft met verschuldigden eerbied te ken- nen: Het Bestuur van de rechtspersoonlijkheid bezittende Vereeniging Oud-Alkmaar, ge- vestigd te Alkmaar, ten deze vertegenwoor- digd door den Voorzitter en Secretaris; dat naar het oordeel van dit Bestuur aan de nieuwe straat, tusschen Kerkplein en Ged. Nieuwsloot, de z.g. „Principeweg" een an- dere naam dient te worden gegeven en het aanbeveling zou verdienen, indien door den aan deze straat te geven naam Alkmaar's verleden en roem zou worden geeerd en de herinnering daaraan voor het nageslacht zou worden bewaard; dat in Alkmaar nog geen straat is genoemd naar Murmellius en het Bestuur Uw college in -overweging wil geven den naam van de- zen grooten humanist en rector van de Alk- maarsche Latijnsche School aan deze straat te verbinden; dat het wellicht overbodig mag heeten cm- trent de verdiensten van genoemden rector uit te wijden, maar het Bestuur niet wil na- laten hieronder eenige biographische mede- deelingen omtrent Murmellius te laten vol- gen: dat Murmellius in het jaar 1480 te Roer- tnond geboren (overleden in 1517 te Zwolle), na leerling te zijn geweest van den Deventer humanist Hegius en te Munster van Rudolph van Langen, in 1513 te Alkmaar kwam, waar hij tot 1517 het rectoraat der Latijnsche school bekleedde; gedurende die periode mocht de school zich in een grooten bloei verheugen, te danken aan de door Murmel lius ingevoerde hervormingen, zoodat tij- dens zijn rectoraat en dat van zijn opvolger de school jaarlijks door een 900-tal leerlin gen werd bezocht; de verdienste van Mur mellius bestond voornamelijk hierin, dat hij brak met de middeleeuwsche leermethodes van zijn voorgangers, terwijl hij het onder- \vijs in 't Grieksch, tot dusverre geheel ver- waarloosd, op hooger peil bracht, niettegen- staande de gebrekkige middelen, waarover hij beschikte; behalve als paedagoog werden zijn verdiensten als humanist en niet minder als dichter over de gansche wereld erkend. Voor nadere bijzonderheden zij verwezen naar: „Johannes Murmellius, sein Leben und seine Werke" von Dr. D. Reichling, Frei burg 1880; „De geschiedenis der Latijnsche School te Alkmaar", door Dr. H. E. van Gel- der, Alkmaar 1905; Cd. Busken Huet, „Het Land van Rembrandt" dl. 11, en een artikel van Wessels in de Dietsche Warande van 1880, biz. 233; Bocmkamp, „Kroniek van Alkmaar" Rotterdam 1747 biz. 366, etc.); dat er naar het oordeel van het bestuur dan ook alleszins reden bestaat om den naam van den „gymnasiarch" Murmellius aan een straat te geven en juist in het bij- zonder aan deze in het Centrum van oud- Alkmaar, in de nabijheid van het gymna sium gelegen straat; dat er bovendien nog een bijzondere aan- leiding schijnt om hier toe over te gaan, nu weldra in den loop van dit jaar het 25-jarig bestaan van het gymnasium, voortgekomen dit de oude latijnsche school, zal worden ge- vierd, bij welke viering zooals van zelf spreekt op de bijzondere beteekenis van het werk der beroemde 16e, 17e, 18e cn 19e eeuwsche rectoren der latijnsche school zal worden gewezen en dan reeds door deze be- naming de herinnering aan een der eerste beroemde rectoren voor de burgerij, waar- onder in de eerste plaats de leerlingen van het huidig gymnasium, zou zijn bewaard; redenen, waarom het bestuur Uw College met verschuldigden eerbied verzoekt om aan den z.g. ,,Principeweg" zoo spoedig mogelijk den naam „Murmelliusstraat te geven. (Wij zouden het betreuren als men een straat welker naam in den loop der laatste jaren zoo populair is geworden als de „Prin- cipestraat", thans 'n naam zou geven waar ieder behalve enkele geschiedvorschers j creemd tegenover staat. Het is niet moeilijk een collectie oud-Alk- maarsche autoriteiten op te diepen wier na- men door veel ineezetenen wellicht niet eens beh'oorlijk kunnen worden uitgesproken, maar wij zouden het toch betreuren als daar- voor zou moeten wijken wat thans reeds bur- gerrecht heeft verkregen. Wij gelooven, dat het overgroote deel der ingezetenen er niets voor zal gevoelen onze „Principestraat" weer in een „Murmellius- straat" om te doopen. Red. Alkm. Crt.) UITVOERING O. D. I. S. De Christelijke gymnastiekvereeniging O D. I. S. gaf gisteravond voor een flink aanta! belangstellenden een uitvoering in de groote zaal der Harmonie. Nadat de geheele vereeniging zich in turn- costuum op het tooneel had opgesteld, ver- zocht Ds. A. Verwaal, de aanwezigen eerst te zingen Ps. 68 10. Daarna ging hij voor in gebed, waarna hij een hartelijk woord van welkom richtte tot alle aanwezigen. Het ligt in de lijin van het vereenigingsleven, dat men na een jaar geoefend te hebben, ook wel eens wil laten zien aan ouders, vrienden en be langstellenden, welke vorderingen men heeft gemaakt. Het was spr. een ver'heugenis, dat dit kon gebeuren als Christelijke vereeniging. Dit was niet alleen een naam, maar het moest tot uiting komen in taal, uitingen en houdin- gen. Spr. wenschte van harte, dat het een goede avond mocht worden (applaus) en gaf daarna aan den gymnastiekleider, den heer Jac. Heinis, gelegenheid met del eerlingen te laten zien, hoe ver men gevorderd was. Nu. de uitvoering had onder leiding van Jac. Heinis, gelegenheid met de leerlingen te heeft met de verschillende afdeelingen flink gewerkt en het geheel is voor hen een mooi succes geworden. E>e meisjes maakten aardi- ge oefeningen van de plaats en later goede rietoefeningen. De jongens A. gaven' spring- oefeningen en later met de B. afd. vrije-oefe- ningen. Deze laatste afdeeling kwam na de pauze ook aan de brug. De dames hadden voor de pauze aan de brug gewerkt en gaven daarna mooie knots- oefeningen en werk aan de ringen. Alles Hep flink van stapel en werd met applaus be- loond. Zoo ging het ook bij de heeren vrije oefeningen en bij het goede nummer hoogrelc, dat verschillende goede krachten naar voren bracht en waarbij de directeur bewees nog lang niet bij de veteranen te behooren. Ook het springtafelwerk viel in den smaak. Met aardige groepen werd het programma beslo- ten. De avond werd geheel in den geest der ver eeniging door Ds. Verwaal gesloten. Vooruitgang werd geconstateerd en dank werd gebracht aan hen, die daartoe hadden nrcdegewerkt. AMTHRACIET f 2.20 en f 2.80 per H.L. EIERKOLEN Prima a f 1.50 per H.L. van e. i€HERMERHOR¥ K. W. €AREL§ TEL. 224 FRIESCHEWEG^S TEL. 1015 KOORSTRAAT 21 Voor kwaliteit en kwantiteit wordt ingestaan. Franco bergplaats en in verzegelde zakken Voor verdere bijzonderheden zie men de desbetreffende advertentie in dit blad. DE ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. In de gister gehouden veiling werd de eer ste rabarber aangevoerd door „Tuincultuur" van Bergen. Kooper werd de heer Geels, Rit- sevoort, alhier. LANDBOUWHUIS. Lezing Prof. Bakker. Aanstaande Donderdag, 31 Jan., des av. om 8 uur, zal onze bekende oud-stadgenoot Prof. Dr. D. L. Bakker uit Wageningen een lezing houden over: „Raskenmerken van on- zen Veestapel (verband tusschen lichaams- bouw en productie)". Deze landbouwkundige lezing gaat uit van de Volksuniversiteit. Men verzoekt ons de speciale aandacht er op te willen vestigen, dat de genoemde lezing wordt gehouden in het Landbouwhuis, en niet (zooals oorspronkelijk in het program ma vermeld werd) in de Handelssehool. Voor nadere bijzonderheden zie men de aanplakbiljetten en het programma van de Volksuniversiteit, dat gratis verkrijgbaar is aan de Leeszaal te Alkmaar (Langestraat 85) en bij de meeste boekhandelaren. WIE IS DE EIGENAAR? Aan het bureau van politie, alhier, is een klein wit leeuwtje, een echt rashondje, ge bracht, waarvan de eigenaar onbekend is. Deze gelieve zich zoo spoedig mogelijk aan het politiebureau te vervoegen. VERMIST. Van het veilingsterrein hier ter stede wordt vermist een zuurkoolvat van een waarde van ongeveer f 4. De politie onderzoekt deze zaak. LIGHTEN OP. Licht op voor rijwielen en voertuigen 5.03 uur. AANGEHOUDEN. Gisteravond is door de politie aangehou- den zekere J. N. v. B., die in zijn kosthuis den boel kort en klein sloeg en de huisgenooten bedreigde. De man verkeerde in staat van te Alkmaar Karnemelkbuurt No. 15 Telefoon No. 186 Cyaan-ontsmetting van meubelen, gord\jneB, karpetten en andere goederen zal geschieden op A.S. WOENSDAG. De goederen worden, behoudens de zware stnkken, gratis geliaald en gebracht. Naar gelang van de grootte wordt here- kend voor: een stoel, tafel of spiegel f 1.50 tot f 3. een canape f 5.een divan f 3. een kast f 3.— tot f 10.— Gordynen f 2.50 tot f 5.— per stel; Karpetten en kleeden f5.— tot f25.—Piano's, orgels, bureaux f».— tnt flO Nadere inlichtingen zijn aan de inrichting te verkrijgen. ONS RAADSVERSLAG. Er zijn in ons raadsverslag van gister een paar fouten geslopen, die rectifica- tie behoeven. In het 2e blad 2e pagina, 2e kolom staat, dat de heer Westerhof zei: „Was deze vergadering nog een week uitge steld en de beruchte domine was door- gagaan", enz. De lezer zal hebben begre- pp i dat bedoeld is bewuste. In hetzelfde blad 3e pag. le kolom bo- venaan: het eenige redelijke zijn de ge- tallen van u; dit moet zijn: getallen van nu. Even verder staat, waar gesproken is over Gemeentewerken: Nu zijn wij het eens. Hier behoort op te volgen hetgeen de heer W. daarop antwpordde: „0, neen, wij willen reorganisatie door uit- breiding". Voor finantieele aange legenheden wende men zich tot de FIRMA DE LANGE DE MORAAZ, Langestr. 49 te Alkmaar, telefoon no. 120, geves- tigd sinds 1808 - AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks half 5 had in de Spoorstraat een aanrijding plaats tusschen den vrachtauto van den heer Appel en den luxe auto van den heer Kistemaker uit Winkel. De eerste kwam uit de Snaarmanslaan en wilde de Spoorstraat inrijden, juist toen de heer Kistemaker passeerde. Deze remde, met het gevolg dat zijn wagen op de gladde straat slipte en het achterste gedeelte met den zijkant van den vrachtauto in aanraking kwam. Beide vvagens werden licht beschadigd. UITBREIDING. De heer Groothuizen, Hekelstraat, heeft zijn winkel in die straat aanmer- kelijk vergroot. Blijkens een advertentie in dit blad kan men er thans keuze doen uit een zeer uitgebreide collectie behangselpapieren, zoodat het publiek niet teleurgesteld behoeft te worden. Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit nummer. ZONDAGSSCHOOL VRIJZ. HERVORMDEN. De lessen van de Zondagsschool der Vereeniging voor Vrijz. Hervormden „De Evangelische Unie" zullen Zondag 27 Januari weer aanvangen- dronkenschap en werd door de politie, die procesverbaal opmaakte, in arrest gesteld. DE ALKMAARSCHE PADVINDERS. W e 1 p e n. Zondag 27 Januari: Hordejacht. Aan- vang half tien. Woensdag 30 Januari: Hordebijeen- komst. Aanvang 2 uur. Verkenners. Woensdag 30 Januari: Athletiek. Aan vang half zeven. Zaterdag 2 Februari: Troepmiddag. Aanvang 2 uur. Voortrekkers. W oensdag 30 Januari: Athletiek. Aan vang half zeven. INBRAAK TE STOMPETOREN. In den afgeloopen nacht is er te Stompe- toren in het woonhuis van den heer Davelaar, directeur van de N.V. „Neerlandia" en in het kantoor van de fabriek ingebroken In de woning, waar men door het uit- snijden van een ruit is bir.nengekomen werd een spaarpotje van de kinderen en een huis- houdpotje tot een bedrag van f 25 ont- vreemd. Omtrent het in het kantoor ontvreemde kon men ons nog geen inlichtingen ver- strekken. De Alkmaarsche politie, onder leiding van den commissaris en den inspecteur, stelt met behulp van de recherche uit Alkmaar een onderzoek in. Wij vernemen nader, dat de inbrekers de woning van den heer Davelaar zou binnen- gedrongen door van den tuindeur een stuk van een spiegelruit uit te snijden en daarna de manjoletsluiting te openen. Het ruit was met zeep ingesmeerd. In de woning hebben de dieven ook nog drie kistjes sigaren ontvreemd. In het kantoor wordt niets vermist. Blijkbaar hebben de dieven zelfs geen pogingen gedaan om de safe te openen, aangezien daaraan niets te zien was. Blijkbaar hebebn de dieven met handschoe nen aan gewerkt. De recherche kon althans geen vingerafdrukken vinden. Wel zijn in den tuin een drietal voetsporen gevonden. De heer Davelaar was om haif drie nog even beneden geweest en had toen nog niets cntdekt. De inbraak moet vermoedelijk tus schen half drie en 5 uuf gebeurd zijn. Hoogstwaarschijnlijk hebben de inbrekers zich achteruit door het land verwijderd. Om vijf uur heeft n.l. een melkrijder drie ver- dachte personen aan den Laanweg het land uit zien komen. De Alkmaarsche politie, over wien men vol lof is, doordat ze spoedig ter plaatse was, zet het onderzoek voort. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR, GEDURENDE HET JAAR 1929. Op Zondag 27 Januari is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstra'at 47, ge- opend. On Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. NA DE GESLAAGDE INDIe-VLUCHT. De vliegers te Amstelveen gehuldigd. Gisteren zijn ten raadhuize te Amstelveen de deelnemers aan de jongste Kerstvlucht naar Nederlandsch-Indie gehuldigd. Om zeven uur des avonds waren op uit- noodiging van het gemeentebestuur aanwe- zig de vliegers met hunne echtgenooten en de in deze gemeente woonachtige piloten en mechaniciensook de wethouders, Kuylmees- ter en raadsleden waren present. Verder de heeren Dellaert, havenmeester der K. L. M., Thomson, stationschef, Spit, chef van den technischen dienst, Plesman, directeur der K. L. M. en nog een aantal anderen. Door den burgemeester werden de helden dter lucht toegesproken. Na deze toespraak werd aan de heeren Duimelaar en Frijns, die inwoners dezer ge meente zijn, een verguld zilveren herinne- ringsmedaille aangeboden. De medailles wa ren vergezeld van een oorkonde. De mechanicien Bruynestein die geen inge- zetene dezer gemeente is, ontving geen me- daille, doch twee boekwerken. De heer Duimelaar zei met eenige korte woorden alien dank. Het oporithoud van de P. H. A.E.N, te Praag. Naar aanleiding van de mededeeling van het Tsjecho-Slowaaksch gezantschap te 's-Gravenhage, bericht de K. L. M. nog na der: Wanneer wij het oponthoud van het Indie- vliegtuig te Praag aan de koude in de loods aldaar hebben geweten, hebben wij daar- mede niets onaangenaams ten opzichte van de organisatie van het vliegveld willen zeg- gen. Ook op Croydon zijn de loodsen onver- warmd, hetgeen eveneens een ongewenschte toestand is. Daar echter beschikt de K.L.M. over electrische olieverwarmers (berekend op de spanning van het net) en andere middelen om het aanslaan der motoren te vergemakke- lijken. Te Praag zijn deze middelen niet aan- wezig en was de olie in de motoren door de koude zoo dik geworden, dat de schroeven haast niet gewenteld konden worden. Ten- slotte is olie in een blik met soldeerlampen warm en vloeibaar gemaakt en zijn met de- zelfde soldeerlampen de motoren flink heet gemaakt, terwijl men ze acetyleengas liet op- zuigen. Pas na deze behandeling sprongen ze aan. Van een magneetbehandeling was geen sprake. Ware dit het geval geweest, dan zou den ze ook na deze omslachtige bewerking niet hebben aangeslagen. Den dag na aankomst op Schiphol liepen de drie motoren in 10 minuten tijd. Ze had den toen echter een nacht in een warme loods gestaan. DRIE VLIEGONGELUKKEN. Bij Stockholm. Niet minder dan drie vliegtuigongelukken zijn te melden in de nabijheid van Stockholm Drie legervliegtuigen, behoorende tot een es- kader van de vliegschool te Malmslaett, dat op weg was naar Stockholm, stortten om- laag op verschillende plaatsen in de omge- ving der hoofdstad. Een officier werd ge- dood en twee onderofficieren werden zwaar gewond. Waarschijnlijk zijn de ongelukken daaraan te wij ten, dat het uitzicht door den sneeuw- storm haast onmogelijk was. HET GEREDDE FRANSCHE VLIEGTUIG. De redding heeft gistermorgen vroeg op de Middellandsche Zee plaats gehad. .De be- manning van het vliegtuig bestond uit vier personen. De geredden zijn door de „Dor- drecht" te Bonifacio op het eiland Corsica aan land gezet. AUTOCONCESSIE INGETROKKEN. Gedep. Staten van Noord-Holland hebben ingetrckken de verleende vergunning van J. Akkerman te Abbekerk voor het traject Hcorn-Medemblik, op verzoek van den on- dernemer zelf, wegens onrendable exploita- tie. NAAR HET ALKMAARDER MEER. Reeds enkele malen schreven we in ons blad over de uitstekende gelegenheid om schaatsen te rijden, die het Alkmaarder Meer biedt. Het ijs is zeer sterk en glad cn van de Alkmaarsche IJsclub is het dan ook heel goed gezien cm in samenwerking met de IJs- vereeniging te kersloot aldaar banen in orde te laten brengen. Een paar tochtjes naar het Alkmaarder Meer zijn al georganiseerd en vele Alkmaarders maakten al kennis met de mooie ijsvlakte. Ook morgen bestaat er weer gelegenheid naar Akersloot te gaan en wel per stoomboot „Formona" die des morgens om 11 uur en 'smiddags om 1 uur vanaf -le Bierkade vertrekt en om 514 uur de terugreis van Akersloot weer aanvaart. Als bijzondere aantrekkelijkheid zal worden georganiseerd een weastrijd in schoonrijden voor dames. Voor me;rdere bijzonderheden verwijzen we belangstellende schaatsliefhebbers naar een advertentie in dit nummer. WEDSTRIJDEN TE BERGEN. De Berger IJssportvereeniging organiseert morgen op den Hofvijver een wedsti'ijd in 't hardrijden voor jongens en mannen. Verwacht wordt dat de kcrte baanrijders uit de omgeving zich morgenmiddag sportief m°t elkander zullen meten. Wanneer niet plotseling een te sterke dooi optreedt wordt er Dinsdagmiddag een ge- costumeerd ijsfeest gehouden. Wie vorige jaren getuige was van een der- gelijk feest, weet dat men in Bergen vir.ding- rijk is op dit gebied. Mooie prijzen worden beschikbaar eesteld. naar waarnemingen verricht in den morgetr van 26 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 783.6 te Oslo. S Laagste barometerstand 759.5 te Weenen Verwachtig (gddig tot den avond van 27 Januari) Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord- Oostelijke wind, nevelig tot half bewolkt, wei- nig of geen sneeuw, lichte to matige vorst des nachts, overdag lichte vorst. Wij wekken gaarne de ijssportbeoefenaars op aan dit feest deel te nemen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar d in dit nummer geplaatste advertentie. WEDSTRIJDEN TE NIEUWE NIEDORP. De Donderdag uitgestelde amateurswed- strijd, waarvoor zich reeds goede rijders aan- meldden, zal nu Zondag veorden gehouden, op de mooie banen op de Zijd. Dagelijks rij den hier nog honderden menschen op de schaats. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Gedeeltelijk gecorngeerd. DR. BORMS. 's-GRAVENHAGE, 26 Jan. 1929. Dr. Borms is gisteravond per auto bij zijn broer in Scheveningen gekomen, waar hij slechts korten tijd blijft. Morgen gaat hij 'met zijn familie per auto weer naar Belgie, om de begrafenis van zijn vader te St. Nicolaas bij te wbnen. Daarna blijft hij eenigen tijd in Belgie, in ieder geval tot na de huldiging die hem op 3 Febr. te Ant- werpen bereid wordt. Daarna in de loop van Febr. zal hij vermoedelijk weer voor eenigen tijd naar ons land komen. STENHUIS ONGESTELD. AMSTERDAM, 26 Jan. Naar wij ver nemen is het Tweede Kamerlid R. Stenhuis opnieuw ongesteld gewor den. Naar aanleiding daarvan zal hij bedanken voor zijn verschillende func ties, zooals zijn voorzitterschap der Rev. Soc. Partij en zich niet candidaa stellen voor de Tweede Kamer. ITALIAANSCH STOOMSCHIP IN NOOD. "N LONDEN, 26 Jan. Naar uit New- York wordt gjmeld, zijn in den loop van den afgeloopen nacht S.O.S.-sei- nen opgevangen van het Italiaansche stoomschip „Kalofodia", dat bij de Bermuda-eilanden in nood verkeert. SNEEUWVAL IN FRANKRIJK. Een auto geslipt; een doode. PARIJS, 26 Jan. Uit Toulon wordt gemeld, dat aldaar veel sneeuw is ge- vallen. Door de gladheid slipte eer groote personenauto en kwam in eer grepnel terecht. Een der passagiers werd gedood, terwijl acht anderen ge wond werden. SNEEUW IN SAKSEN. BERLIJN, 26 Jan. Ook in Saksen is veel sneeuw gevallen. Op 600 M. hoog- te ligt ze 80 c.M. terwijl op sommige plaatsen zelfs een hoogte van 1IK M. geconstateerd is. Het verkeer worcll ten zeerste belemmerd. DE RAMP TE HOEK VAN HOLLAND. De Kamer van Koophandel te Hythe (Kent) heeft in een schrijcen aan de K. v. K. te Amsterdam haar hartelijke deelneming be- tuigd met de ramp van de „Prins der Neder- landen". DR. WILLEM ROYAARDS t Naar wij vernemen zal het stoffelijk over- schot van Dr. Willem Royaards uit Menton in Zuid-Frankrijk naar Ai :sterdam worden overgebracht. In verband met te vervullen formaliteiten zal de overbrenging minstens acht dagen in beslag nemen. Aan het aanbod van het Amsterdamsche Gemeentebestuur, om de teraardebestelling vanuit den Stads-Schouwburg te doen ge schieden, zal dus gevolg kunnen worden ge geven. Herdenking in den Stadsschouwburg. Bij den aanvang der Volksvoorstelling in den Stadsschouwburg te A'dam, heeft gister avond de heer Dirk Verbeek, dir. van de N.V. „Het Vereenigd Tooneel" woorden van huh de gewijd aan de nagedachtenis van dr. Wil lem Royaards. Alle aanwezigen verhieven zich van hunne zitplaatsen om op deze wijzr eerbiedige hulde te brengen aan den grooten kunstenaar. Ook in verschillende andere schouwburgen is op deze wijze de overledeiw herdacht. DOOR EEN VALLENDEN TAK GETROFFEN. Gistermiddag omstreeks 5 uur is te Paters* wolde bij het kappen van een boom, de 23* jarige B. Arends, zetbaas, wonende te Venn?- broek, door een vallenden tak getroffen. Mef ernstige yerwondingen is hij naar het Acad Ziekenhuis te Groningen overgebracht. DE STAKING BIJ DE HEVEA- FABRIEKEN OPGEHEVEN. In de gisteravond te Oosterbeek gehoudeft vergadering van het personeel der Hevea- fabrieken werd besloten Maandag het werk te hervatten. Voor dit besluit werden 306 stemmen tegen 68 stemmen uitgebracht, terwijl 8 stemmen bianco en 5 ongeldig waren. BEDANKT ALS LID DER ORDE VAN ADVOCATEN. Nasleep van de zaak der Veend. Hyp. Bank. Mr. J. G. Schiirmann, advocaat te Rotter dam, heeft bij de orde van advocaten he' verzoek ingediend om als ingeschrevene bij deze orde te worden geschrapt, welk verzoek is ingewilligd. Ind'ertijd heeft naar men zich zal her inneren de deken van de orde van advo caten een onderzoek ingesteld naar de han- delingen van mr. Schiirmann in verband met de kwestie betreffende de Veendammer Hy- potheekbank. 1 ii V. 1 jl '0 a ii( tc at it n at ac at t 51

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2