WAARSCHUWIN6SS1GNALEN. Bij Scheren Als uw organisme zelf u door pijn en kwa- !en, een duizelig gevoel, oorsuizingen en an dere stoornissen waarschuwt, dat de nieren het urinezuur en andere vergiftige stoffen niet behoorlijk uit het bloed filtreeren, dieni gij u in acht te nemen. Gij kunf het spoedig genoeg zelf uitmaken: Let er op of gij last hebt van rugpijn, rheumatische pijnen, ischias of spit, een prik- kelbaar, zenuwachtig, afgemat gevoel, een gevoel of uw ooren suizen of gonzen, te vaak of te weinig aandrang tot urineeren, troebel, te donker of te licht gekleurd water. Bran- dend en pijnlijk bij de loozing. Zanderig, gruisachtig of draderig bezinksel. Elk dezer verschijnselen kan beteekenen, dat uw nieren hulp behoeven. Gebruik dan cnmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij worden aanbevolen als het middel, dat de verzwakte nieren opwekt, de urineloozing re gelt en u bevrijdi van rugpijn, rheumatiek en die andere ellendige verschijnselen van nier aandoening. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op bij apotheken en drogisten a 1.75 per flacon. De heer B a 1 t u s wees op het ontbreken van water. Devoorzitter decide mede, dat hem bekend was hoe op plaatsen waar huizen met rieten daken dicht bij elkaar stonden, vele van die woningen waren verbrand. Over het voorstel van dr. Hemelrijk staak- ten de stemmen, 55. Voor stemden de hee ren Hemelrijk, Den Das, Dirkson, Zeiler en Marfin. Een voorstel van dr. Hemelrijk om de on- derlinge afstand op 60 M. te brengen, werd met alg. st. aangenomen. Nadat deseeretaris onder groote belangstelling en stilte der aanwezige raadsleden de bouwverordening in haar ge heel had voorgelezen, werd deze z.h.s. vast- gesteld. Het voorstel om de Voertlaan voortaan te noemen „Oudburgerweg", zulks in verband met een mondeling verzoek van belangheb- benden, die meenen, dat daardoor verwar- ring kan worden voorkomen, daar in deze ge- meente, behalve de Voertlaan, nog een weg is genaamd „de Voert" en een weg, genaamd ,het Voertje", werd z.h.s. aangenomen. Hierna sluiting der openbare vergadering GASTRIGUM. Melkprijzen. De prijs van de consumptlemelk is deze Week alhier verlaagd en gebracht op 15 ct. per liter aan huis bezorgd, wat 1iier regel is. Tuinbouwvereeniging „Ons Belong In de zaal van de Harmonie werd gis- terenavond een zeer druk bezochte vergade ring gehouden van de Tuinbouw- en Vei- lingsvereeniging „Ons Belang". Onder de aanwezigen troffen we aan den heer Dokter van Beverwijk, zooals we alien weten den grooten exporteur van een der hoofdbronnen van bestaan, de aardbeien. De Beverwijksche Conservenfabriek heeft bericht, dat klachten zijn gekctnen omtrent de geteelde tuinboonen in het afgeloopen seizoen. Algemeen was men van oordeel dat zulks zijn oorzaak vindt in den drogen zo- mer, waardoor het gewas van de z.g.n. milddrager juist is tegengevallen. Medegedeeld werd, dat deze fabriek za! traqhten andere zaaiboonen te verkrijgen, welke dan aan de tuinders, die dit product tegen contractprijs willen teelen, zullen wor den beschikbaar gesteld. Ten aanzien van het tijdstip van het vei- len van aardbeien ontstond een discussie over het steeds eerder veilen dan te Heiloo, en door het b.stuur werd toegezegd dat het zich in verbinding zal stellen met het be- siuur van de veiling aldaar ten einde een billijke regeling tot stand te brengen. Vervolgens werd de gelegenheid gegeven tot het bestellen van sloffen voor het afleve- ren van aardbeien, waarvan een monster ter vergadering aanwezig was. Hierna.was aan de orde de vaststelling. van de balans en winst en verliesrekening. De winst bedraagt f 7241,95, nadat zeer ruim op gebouw en inventaris en emballage is af- geschreven. Als men weet dat voor eenige ja- den de financieele toestand zeer treurig was, tenvijl thans de schuld zoo goed als is af- gelost dan kan men nagaan dat veel door't bestuub is bereikt. Ook thans werd ten ge- volge van het gunstige jaar voorgesteld van de obligatieschuld w-derom af te lossen een bedrag van f 8000, zoodat na deze aflos- sing de obligaties alle onder de leden zijn gepiaatst, de eigendommen gelijk zijn of vrijwel gelijk zijn aan de schulden. Een mooi resultaat en het bestuur komt daarvan ze- ked een woord van lof toe. De salarissen van de bestuursleden wer den bepaald als verleden jaar. De aftredende heeren Sehermer, Twisk en Groentjes werden herkozen. Hierna verkreeg de heer Doctor het woord die er op w.es, dat de aardbeien goed en zorgvulaig geplukt worden en geen cop en 'ahder groen in de manden moet komen. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Groentjes naar de salarissen van de ver- schillende functionnafissen, waarbij hij op- merkte dat een verschil. in be'ooning van de ze p'ersonen zeker gewenscht en billijk is 'e achten. Besloten werd na eenige discussie, dat deze gelijk zullen blijven en bedragen zullen 1 pCt. van de omzet van f 150000 en daar beneden een A pCt. van het bedrag daarboviti. Woendagmiddag kwam de Raad bijeen Bij den aanvang van de vergadering wenschte de voorzitter de leden nog een ge- lukkig nieuwjaar. Door den heer Aukes werd, als oudste lid den voorzitter wederom een gelukkig nieuw jaar gewenscht. Omtrent de mededeeling, bij de binnengeko- men stukken, van de vereen. van Ned. Gem., fcetreffendr de te verwachten u:tl:eering uit de.nieuwe wetsvoorstellen regelende de uit- keering tusschen rijjc en gemeenten, werd op een vraag van den heer Aukes toegezegd dat, zoodra voldoende gegevens bekend zijn, de raad daarvan mededeeling zal ontvan- gen. Na een paar opmerkingen van Ged. Staten betreffende de begrooting werd deze opnieuw vastgesteld. Het voorstel-de Vries tot regeling van de loonen van liet gemeentepirsoneel werd na efciiige bcsprek.ng verworpen met 8 tegeiv .1 stemmen. Vcor deh eeren Aukes, de. Vries en de Nijs. Het voorstel van B. en W. in deze werd daarop ihet 6 tegen 5 sttmmen aangenomen. Hier stemde van de S.D.A.P. tegen de heer Hellinga, en de heer Schipper voor. Hierna kwam aan de orde de r eeling van de jaarwedden van burgemeester, secreta- ris en ontvanger. De heer ELmmer nam bierbij de leiding van de vergadering over, de burgemeester en secretaris verlieten de zaal. De heer Aukes zei een verschil te zien in de behandeling hier en in den raai van Alk- maar, waar een ad vies aan Ged. Staten wordt voorgesteld en hier een voorstel. Hij Wees or op, dat men twee manieren van ad- viesgeven kan volgen n.l, uniform of propor tioned, wanneer de raad niet eenstemmig is. Wat de protesten betreft als Harencarspel, dat geeft hij geen kans. Vcrder wordt dit ver zoek van die gemeente dan ook niet behan- deld. Verder wijst hij er op dat het niet goed is als de eene gemeenteraad zich tegen ver- klaart, ferwijl een andere er weer wat op zal leggen Bovendien is deze regeling niet goed, omdat als basis wordt gencmen het zielental. Daarbij komen z.i. nog geheel an dere factoren. Dezelfde gemeenten in grootte zijn lang niet altijd gelijk. Voor burgemees ter en secretaris is hier zoo'n groot versed niet gemaakt met de bestaande regeling, we! met den ontvanger en dat is niet goed, want van den ontvanger wordt de geheelen mensch niet gevraagd. Voorts wijst hij er op dat de gemeente thans in de 6de klasse staat en nu naar de 5e wordt gebracht. Hij vraagt of dat ver- mindering in bezoldiging tengevolge heeft. Een zeer uitgebreide discussie ontspon zich hicrover, waarbij verschillende leden zich voor anderen weer tegen't voorstel van Ged. Staten verklaarden. Ten slotte kwam een voorstel-Schipper om Ged. Staten te adviseeren op grond van de financieele gevolgen voor deze geineen'e de salarissen van burgemeester en secretaris niet te verhoogen, en eveneens niet over te gaan tot verhooging van het salaris van den gemeente-ontvanger. omdat de raad van mee ning is dat voor de w;rkzaamheden dat ambt voldoende werd bezoldigd. Dit voor stel werd aangenomen met 10 tegen 1 stem. Tegen de heer Aukes. Een voorstel van den heer Aukes om Ged. Staten de meening van den raad uiteen te zetten, werd v.rworpep met 5 tegen 6 stem- men. Vo6r de heeren De Vries, Aukes, de Nijs, Hellinga en Schipper. Tot lid van de onderwijs-reorganisatie werd bencemd de heer Aukes. Een voorstel- de Vries tot uitbreiding van deze commissie werd na een verwarde discussie v-rworpen. Tot ontheffing van de bouwverordening ten aanzien van de rooilijn aan het Duinpad werd met den heer Aukes tegen aangenomen. Het voorstel tot in gebruik geven van gron- den te Noord-Bakkum werd aangenomen met dewoorwaarde dat steeds de grond kan worden tdrug geeisCht Tot leden van de comm. voor de bedrijven werden herbenoemd de he ren Kuijs, Res, de Vries en Schipper en voor die van openba re werken 'de heeren Aukes, Hellinga, Twisk en de Nijs. Bij de rondvraag inormeerde de heer Aukes naar de vernieuwing van de Dorps- Straat door den Rijkswat.rstaat met klinker- bestrating, waarop de burgemeester ant- woordde dat stappen zijn gedaan om dit voorloopig tot dat de beslissing is gevallen omtrent de verbetering van den weg aan te houden. Een vraag van hetzelfde lid ten aanzien van het onderwijzend personeel, dat zal moeten worden 'ontslagen (de assistenten) zal door den voorzitter worden onderzpeht. Op een vraag van den heer .Hellinga werd geantwoord, dat de veroeniging, die gevraagd heeft het gebruik van een schooi- lokaal, een dezer dagen antwoord zal krij- geii. ZUID- EN NQORDSCHERMER. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag 23 Jan. j.l. des voorm. 10 uur. De voorzitter, de heer C. de Groot, opende de vergadering, onder het uit- spreken van een korte rede, waarbij hij de hoop uitsprak, dat het nieuw begon- nen jaar in alle opzichten een gunstig jaar moge zijn. De heer Poseh deed een voorstel van orde, om in afwijking van de agenda eerst te behandelen het bekende sehrij- ven van Gedep Staten, inzake herzie- ning van de jaarwedden van Burge meester, secretaris en ontvanger. Dat voorstel ontmoette geenerlei bedenking en werd mitsdien z. h. s. aangenomen. De voorzitter lichtte den vrager in Harenkarspel en het ontwerp van Ged. Staten toe en wees in het bijzonder op die jjapalingen, die voor de gemeente Zuid-'.en Noordschermer van beteekenis zijn. Alvorens de discussien te openen zeide hij dat hij zich gaarne overtuigd hiejd van het feit, dat deze raad de ver- beteringen, die de regeling voor hem en den ontvanger inhoudt, aan deze beide persoonlijk niet zal rnisgunnen en dat dus alle besprekingen terzake over dit onderwerp met alle vrijmoedigheid kunnen worden gevoerd, zonder dat van welke zijde ook gevoeligheden van per- soonlijken aard behoeven te worden ge- vreesd. De heer Smit zeide, dat hij niet wilde treden> in de beoordeeling, of deze sala- risverhoogingen al of niet noodig zijn, hij wilde alleen opmerken, dat hij niet voor het ontwerp kan stemmen, omdat hij de daaruit voortvloeiende lasten voor do gemeente te groot en dus te be- zwaarlijk achtte. Spreker was evenwel van oordeel, dat deze uitspraak geens- zins beteekende, dat hij niet van oordeel zou zijn, dat de ambtenaren geen be hoorlijk salaris zouden moeten genie- ten. De heer Posch sloot zich daarbij ten voile aan, waarna de heer Smit opmerk- te, dat daarom ook juist B. en W. in hun laatstgehouden vergadering hadden besloten, niet vooraf een advies terzake aan den raad uit te brengen; De heer P de Boer arhfte het een mneilijke zaak.'Vat ik, zeicle spreker. de belangen van de gemeente-financten in het oog, dan kan ik niet voor een gun stig advies aan Ged. Staten stemmen, maar everimin wensch ik den inclruk te wekken, dat ik niet voor eene goede jaarwedderegeiing voor de betrokkenen zou zijn. De voorzitter merkte op, dat de heer de Boer gerust over dat laatste bezwaar kon heen stappen. Niemand zal hem verdenken" van minder gunstige over- wegingen ten aanzien van zijns waar- deering voor de ambtenaren. Mevr. Slooteh—Smit zeide dat zij en hare fractie zich volkomen kunnen ver- eenigen met de nieuw voorgestelde re geling. De taalc van den burgemeester en den secretaris eischen den heelen mensch- Het ambt is niet meer zoo, dat men er nog een zaak of bedrijf bij kan hebben. De heer Smit zeide, dat inderdaad de taak van den burgeme.ester-secretaris geen geringe is. De heer van der Laan stelde voor, in elk'geval het bekende schrijvenAan Ha renkarspel terzijde te leggen. Zonder hoofdeliike stemming sprak de raad zich over deze zaak als yolgt uit: De raad der gemeente Zuid- en Noordschermer, konnis genomen heb- bende van eene missive van Ged. Staten van Noord-Holland, d.d. 27 December 1928, waarbij dit college eene herziening van de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger aan zijii oor deel onderwerpt, niet tredende in de vrabg, of de ver betering der jaarwedden, die „uit deze herziening voortvloeit, al dan niet noo dig en dus al dan niet geweltigd is., spreekt als zijn oordeel Uit, dat deze voorgenomen "herziening lasten van gel- delijken aard op de gemeentelijke mid-i delen legt, dat deze daardoor in beclen- kelijke mate zullen worden bezwaard en dat alleen reeds daarom bedoelde her ziening onaannemelijk is te achten. Mevr. Slooten zeide nog, dat het door haar niet noodig is geoordeeld hare meening door het vragen van stemming over dit besiuit op den voorgrohd te brengen, doch dat zij zich natuurlijk bij de conclusion uit hare rede houdt, me de namens hare fraetie. De voorz. zeide, dat niemand het hem euvel zal duiden, indien hij zegt, liever te hebben gezien, dat het advies van den raad in anderfin zin had geluid, maar niettemin zeide spreker,' ben ik den raad erkentelijk voor de sympathie- ke wijze waarop in deze zaak, waarbij ik nu eenmaal persoonlijk zou nauw ben betrokken, zakelijke beschouwingen zijn gehouden. Ingekomen was o.a. van Ged. Staten een extractbesluit waa.riijt bleek dat het besiuit van een groep Noord-Holland- sche Gemeenten, als Callantsoog e. a., tot het oprichten van een eigen vernie- tigingsinr-ichting voor afgekeurd vee en vleesch is goedgekeurd geworden. De voorzitter betreurde dit laatste be siuit, omdat dit de kans, dat voor Zuid- en Noordschermer eefve bevredigende oplossing van deze aa&k, .door de tot- standkoming van de thermo-chemische fabriek voor NoordrHollapd wel eens gevaar kon komen. Van den heer S- van Stralen was be richt ingekorien dat hij zijne benoeming tot hoofd der school te Grootschermer aannam en dat hij 16 Maart a.s. die func- tie hoopte te aanvaarden. De gemeente-geneesheer, Dr. G. J. Jabbink, herichtte, dat hij om practische redenen, aanschaffiiig van een zuur- stof-apparaat, als eerder door het raads- lid, mevr. Slooten, voorgesteld niet wen- schelijk acht. Alvorens over deze zaak eene beslissing te nemen, zal bet advies van den gemeentearts, J. Koppen, nog worden ingewacht. Van Let raadslid mevr. Slooten—Smit was ingekomen een schriftelijk voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van schoolgeld. - Van Jen doodgraver R. Bom was in gekomen een request, waarin deze be- looning vroeg voor het uitsteken van de vlag op nationale feestdagen, daar hij meende, dat dit niet onder zijn gewone werk is begrepen. De voorzitter bracht ter tafel het met Bom gesioten arbeidscontract, waarin staat te lezen: Art. 4: De werkzaamhe- den bestaan uitsluitend uit het grafdel- ven, het schoonhoudenenz. der be- graafplaats. en de volledige bediening van het torenuurwerk, mitsgaders het uitsteken der vlaggen. Daarilit bleek, dat het verzoek onge- motivberd w s, daar genoemd contract natuurlijk door den verzoeker dato 18 Februari 1928 is onderteekend gewor den. Na toelichting door den voorzitter, werden z. h. st. vastgesteld de navof- gende besluiten: I.- Wijziging der Gemeentebegrooting voor 1928, model D, nr. 11, ten bedrage van 12,85, 87, 74.15. 2.,- Wijziging als voren 1929, model D, nr. 1, ten bedrage van 1500, 1500. 3. Af- en overschrijving op de begroo ting als voren voor 1928, ten bedrage van 333.17A. Model E, nr. 6. 4. Idem 1929, ten bedrage van 125. Model E, nr. 1. Aan de orde kwam nu het voorstel SlootenSmit, inzake wijziging der schoolgeldheffingsverordening.Dat voorstel beoogde verlaging van het schoolgeld. De voorzitter drong aan op dadelijke behandeling. Wethouder Smit achtte geen enkele reden aanwezig zoo haastig te hande- len, waar zelfs de voorzitter nauwelijks tijd heeft gehad, van den inhoud kennis te nemen. Het voorstel werd toch eerst gisterenavond ten raadhuize ontvangen. Mevr. Slooten maakte eeen voorstel van haar verzoek tot dadelijke behande ling. Dat voorstel werd evenwel ver- worpen met 4 tegen 2 stemmen, die van de voorstelsier en deh heer Jb. Heinie. Het stiik werd nil in 'handen van B eii W gesteld ter fine van praeadvies. Mevr. Slooten— Smit vroeg inlichtin- gen, omtrent de kosten van aansluiting vafi het watergemaaltje, dezer dagen aangesloten aan het ele'ctriseh net voor de heeren M. C. van der Laan en P. M. Buermann. Deze spreekster wenschte ook te vernemen, voor wie deze kosten van aansluiting zijn, voor het electrisch bedrijf cf voor de belanghebbenden. De voorzitter. zeide, dat de kosten nog niet bekend zijn en dat B. en W. nog niet over het overige, door deze spreekster bedoelde, eene definitieve beslissing heb ben genomen. De heer van der Laan zeide met na- druk, dat hij nimmer zijn raadslidmaat- schap zou willen misbruiken, om als particUHer, gunstiger aansluitvoor- waarden of andere Voordeelen te bedin- gen. dan welke andere ingezetene ook. Norh hij noch de heer Buermann heb ben zoo iets gevraavd. Ovr de kosten is zelfs hog niet gesproken, noch rlhor het gemeenteb'estuur, noch door hen als aanvragers van deze aansluiting. Spre ker protesteerde tegen deze wijze van spreken van zijn medelid mevr. Slooten. De voorz. zag in de vragen van dat lid niets onbehoorlijks aan het adres van den heer van der Laan. En zeide spre ker, als er toch nog critiek in zou schui- len, gelooft U dan maar gerust, dat deze niet tegen U, doch tegen het college van B. en W. is gericht. „En dat college, in- terrumpeerde wethouder Smit, is be hoorlijk gehard tegen dat soort aantij- gingen." Mevr. SlootenSmit vroeg, of er geen aanleiding was, de aangeslotenen er nog eens op te wijzen, dat in de licht- uren niet mag worden gestreken enz. met het oog op het groote gevaar voor de maximale belasting. De voorz. zeide, dat die aanbeslotenen dat langzamerhand wel weten en dat hij niet voelde voor bepalingen, die nie mand kan handhaven. Ook zeide spre ker, was dat gevaar denkbeeldig. De heer Heinis vroeg, of er wel vol doende op gelet werd. dat de ijsdreggen en -lijnen, die hier en daar te Groot schermer in kastjes langs den openba- ren weg zijn gepiaatst, in orde en be- drijfavaardig blijven. De voorzitter lichtten den vrager in met de mededeeling, dat deze nuttige hulpmiddelen in het geheel niet aan de gemeente behooren, maar aan de ijs- club. Als voorzitter van de ijsvereeni- ging „Thialf" Kon de voorzitter den heer Heinis gerust stellen. Er werd inder daad geregqld op gelet. Ten slotte stelde de voorzitter nog aan de orde de vaststelling van de lijst der aantallen kilowatturen, die gedu- rende 1929 door de aangeslotenen aan het gemeentelljk electrisch net, voor af- hame zullen moeten worden gegaran- deerd. Spreker bracht ter tafel eene rntwerp-lijst, zooals die door den ad ministrates met medewerking van den lijnwerker-meteropnemer van het G. E. B. is ontworpen geworden op is raads verlangen. De lijst werd daarna.defintief vastge steld zooals het ontwerp luidde. Hierna sluiting. SINT PANCRAS. Raads vergaderin g De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag j.l. des n.m. half vier. De voorzitter, burgem. Kroonenburg, opende de vergadering, er zijn genoegen oover uitsprekende, dat hij op deze eer- ste vergadering in 1929, alle leden weder in gezondheid hier aanwezig mocht zien. Hij wenschte hun alien, met hunne gezinnen, een gelukkig jaar en hoopte, dat 1929. voor de gansche gemeente een voorspoedig jaar mocht zijn. De heer Koelemeij merkte op, dat het z. i. wenschelijk was geweest, het werk aan de Veenderij door werkeloozen te hebben doen uitvoeren, hetgeen de heer Lek in principe wel onderschreef, doch in dit geval toch niet de moeite waard werd geacht. Hij verzocht echter hier bij voorkomende gevallen rekening mee te willen houden. De Voorz.: Het plan voor dit werk is reeds voor de vorige raadsvergadering Opgemaakt met advies van den heer Snel, en met goedvinden van ons alien ultgevoerd. Er was toen, voorzoover ik wist, geen werkeloosheid, althans is er door niemand aan gedacht. De Leer Lek wilde nog even iets op merken in verband met een opmerking in de vorige vergadering, dat een raads lid niet tevens lid kon zijn van het arm- bestuur indien dit gesubsidieerd werd. Hij had ter bevoegder plaats geinfor- meerd en vernomen dat deze functies wel vereenigbaar waren. De Voorz. had met den heer Lek reeds hierover gesproken. Deze had natuurlijk het recht hierop in 't openbaar terug te komen. Spr. wilde nog even toelichten, dat de functies al dan niet vereenig baar waren, als een lid van het Armbe- stuur bezoldigd administrateur, dus ambtenaar was. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door B. en W. zijn vastgesteld de in- structies voor den ambtenaar ter secre- tarie en voor den bode. De voorz. deelde mede, dat de vragen van den heer Lek, omtrent het Koedijker overpad, voor B. en W. aanleiding zijn geweest tot het instellen van een juri- dxsch onderzoek, waarbij de volgende inlichtingen zijn verkregen: le. Het pad mag worden verlegd, indien uit de ver- anderde richting geen bezwaren voort- vloeien; 2e. het pad moet worden opge- ieverd in den toestand, waarin het oude pad voor de verlegging verkeerde; 3e. de breedte, waarover bij het oude pad werd beschikt, moet behouden blijven. Aangezien de heer C. Kloosterboer het verlegde pad ter breedte van 1 Meter heeft afgehekt, zou nog nader zijn uit te wijzen, of de/e breedte voldoende is. B. en W. besloten, dit voor de raadszitting aan Kloosterboer mede te deelen, zoodat geen Piju en naschi'ijnen oisiukgaan der huid, indien men v<5or het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct, PUROL deze zijn houding kon bepalen. Deze had echter een an der advies ontvangen en verzocht spr. ten overvloede ook nog eens te willen spreken met zijn advi- seur, waartoe de voorz. zich bereid ver- kla.hrde. Ten slotte komt dit geval in een ander licht te staan in verband met aanhan- gige plannen voor een nieuw Koedijker- nad, welke, volgens inlichtingen van den burgemeester van Koedijk thans zoodanig ziin gevorderd, dat wij spoedig een uitnoodiging ter nadere bespreking kunnen verwachten. Spr. hoopte van ganscher narte op een goed resultaat, doch oordeelde het niet van eenig nut hier thans uitvoerig over te spreken. Omtrent een aanhangige aanvulling op de verirdening Keuring van Waren moest advies worden afgewacht der Ge- zondheidsrommissie. Dit punt werd aangehouden. Daarna kwam in behandeling een adres van K. Termaat, inhoudende een verzoek oni bijdrage in de kosten van vervoer per autobus van zijn kinderen naar de R. K. school te Oudorp, ing. art. 13 L. O. wet. In dat adres werd aangevoerd, dat be doelde school meer dan 4 K M. verwij- derd wao, terwijl in de gemeente geen du'sdanige inrichting van onderwijs was. B en W. adviseerden daarop afwij- zend te beschikken, omdat de genoem- de afstand geen 4 K M. bedroeg, doch 3.6 K M. Teneinde geen precedenten te scheppen is deze afstand speciaal opge- meten. Met algemeene stemmen werd afwij- zend beschikt. Vaststelling rekening Armvoogdij '28. De rekening, sluitende met een totaal- bedrag van 5371.7514 aan ontvang- +en, 4698.— aan uitgaven en een sal- do van 673.75 K, was nagezien door al le raadsleden, behalve door B. en W. Op voorstel van B. en W. werd d^ re kening aldus vastgesteld. De Voorz. constateerde dat de kas der Armvoogdij ongeveer f 300 was achter- uitgegaan. 1928 heeft zich ook in dit op- ziclit, niet onbetuigd gelaten. Spr. bracht gaarne een woord van huide aan heeren armvoogden, speciaal aan den heer S. Nol, administrateur, wegens zijn geble- ken accuratesse en activiteit. Hij ver- trouwde, dat de heer Duif, als admini strateur voor 1929 op dezelfde wijze werkzaam zou zijn. Op voorstel van B. en W. Werd vast gesteld een instructie gemeente-secreta- ris. Voorstel Ged. Staten jaarwedden Bur gemeester, secretaris en ontvanger. De Voorz. deed daarvan voorlezing en gaf toelichting waaruit bleek, dat deze gemeente aanspraak heeft op plaatsing in de klasse 2 met een vastgesteld sala ris voor bhrgemeester-secretaris, mira 3600 en voor ontvanger min. 750. De voorz.: B. en W. hebben deze zaak terdege besproken, waarop spr. echter niet den minsten invloed wenschte uit te oefenen. Beide wethouders wenschten in dit geval eigen boontjes te doppen en stelden voor de ad. sen voor kennisge ving aan te nemen. De heer Duif (weth.) achtte het zeer tereclit. dat de voorz. zich buiten deze bespreking hieid. Dit onderwerp is door de wethouders zakelijk behandeld. De vraag is, wat wordt er geeischt, welke werkzaamheden worden verricht en welke verantwoording wordt geeischt. Dit is door ons beschouwd in Verband met de draagkracht der gemeente. De verantwoordelijkheid van den burge- meester-secretaris is zwaar en de werk- zaamheden zeer uitgebreid terwijl het werk van den ontva»;ger is verminderd. In veiband daarmede acht hij het wenschelijk het salaris van den burge- meestei -secretaris te verhoogen met 500 terwijl hij dat van den ontvanger zoo wilde laten. De heer van Kampen (weth.) vond het niet de mauier om te zeggen, het komt toch, doch wij zijn verplicht ons uit te spreken. Wij cordeelen het salaris van den ontvanger voldoende. Dit mag in geen geval pex'soonlijk worden bekeken. Moge het salaris van den burgemees ter voldoende zijn, dit is m. i. niet het geval met dat van seer. Wij moeten de functieen gescheiden houden. En ais wij dan dit salaris vergelijken b.v. met onderwijzerssalarissen dan oordeelen wij, dat een verhooging van 500 niet meer dan billijk is. Indien hier een se cretaris moest worden aangesteld, zou den de kosten nog hooger worden. Daarom adviseeren wij tot deze billijke verhooging. Nadat verschillende leden hun stand- punt hadden uiteen gezet, werd de dis cussie over dit onderwerp gesioten. De beide desbetreffende adressen werden voorj .inisgeving aangenomen. Op een verzoek van Gemeentewerken, aangaande afstand van enkele gedeel- ten gemeentewater langs den Twuyver- weg, teneinde enkele bochten recht te kunnen trekken, werd gunstig beschikt. Daarbij kwamen de teekeningen ter ta fel en werden de plannen in finesses be keken. Daarna werd de openbare vergadering gesioten en ging de raad in comity. NOORDSCHARWOUDE. Raads vergadering. Wodnsdagavond kwam de gemeente raad in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burge meester jhr. A. L. van Spengler. Medegedeeld werd dat de Commissa- ris der Koningin bereid is een commis- siu van onderzoek in het leven te roepen die zal onderzoeken of de genoten 5 pet. door den directeur der lichtbedrijven ten rechte of ten onrechte is genoten.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6