I, Kerk en school Na eenige bespreking werd dat goed-1 gekeurd. Medegedeeld werd nog dat 10 Januari een telegram gezonden was naar H. M. de Koningin-Moeder. Een erzoek om subsidie van de Ron. politiehondenvereeniging werd aange- houden tot de eerstvolgende begrooting. Idem een verzoek van de vereeniging A. V. 0. Van den heer K. Wagenaar Kz. was een schrijven ingekomen waarin mede- deeling werd gedaan van bedanken als li: van de plaatselijke schoolcommissie. De volgende vergadering zullen B. en W. met een aanbeveling komen. Van de Visscherijvereeniging ,Geest- merambacht" kwam bet verzoek om het gemeentevischwater weder te mogen pachten. Besloten werd voor 5 jaar te verpachten tegen 50 per jaar. In behandeling kwam de cirrulaire van Ged. Staten inzake jaarwedderege- ling van burgemeesters, secretarissen en r ,vangers. Ad vies werd gevraagd om deze gemeente in de 2de klasse te plaat- sen. Daar de gemeente thans in de 4de klasse is ingedeeld stelden B. en W. voor om te verzoeken nu in de 3de klas se te worden opgenomen. Met algemeene stemmen werd dit door den raad aangenomen. Het bekende adres van de gemeente Harenkarspel werd met 4 tegen 3 stem- men verworpen. Voor stemden de hee- ren de Geus, Kwadijk en Ootjers. De wijzigingen inzake de verordening op den Keuringsdienst werden goedge- keurd. Rondvr aag. De heer Kwadijk vroeg inlichtingen over het verplaatsen van een lantaarn aan de Oosterstraat. Aan het einde de- zer straat is het's avonds nog steeds niet verlicht. Verder vroeg spr. naar de kwestie met 6en der m-asseerders van de gasfabriek. De voorzitter antwoordde dat het eerst gevraagde onderzocht zal worden. Wat de tweede vraag betreft, zeide spr., dat onaeveer 1300 met is afgedragen. Het bedrijf ondervond geen schade daar het bedrag is aangezuiverd. Ontslag is gevolgd terwijl reeds een nieuwe oproe- ping is. gedaan. OUDKARSPEL. Jaarvergadering van de Vereeniging Hidp in Nood op Donderdag 24 Januari 1920, des avonds 7 uur, ten lokale van den heer Vis alhier. Aanwezig waren 46 leden. De financieele toestand der vereeniging is niet achteruitgegaan. De voorzitter, de ^eer G. IJff herdacht nog den overleden penningmeester, die veel voor de vereeniging heeft gedaan. De burgemeester kwam hierna ter verga dering en werd welkom geheeten. Ingekomen was een schrijven, waarin werd aangedrongen om te ageeren tegen het ontwerp ziektewet van minister Slotemaker de Bruine. hetwelk een gevaar is voor de ziekenfondsen. Aangedrongen werd gezamen lijk actie te voeren en tot het bezoeken van de vergadering te Utrecht on 8 Februari a.s. Besloten werd het bestuur vrij mandaat V geven en een schriiven te richten aan de fede- ratie, om een hoofdbestuurs'id op de vergade ring toe te laten om de zaak uiteen te zetteu De voorzitter verzocht voortaan verhuizin gen beter op te geven. Hierna deelde hij mede, dat door het be stuur is aangesteld tot bode mej. de wed. C Paarlberg. Uit het verslag van den nenningmeest- over het 2e hslfjaar bleek. dat ontvangm was 1846.72 en uitbetaal-d 1845 4S zoodat het batig saldo bedraagt 1.24. D'.t bedrag gevoegd bii het vorige saldo maakt te samen f 6068.5914, welk bedrag op de spaarbank is geplaatst. In het 2e halfjaar hebben 129 uitkeerirmen plaats gehad aan 28 personen in 683 ziekte -danen. Aan het jaarverslag ontleenden wij, dat de uitkeering werd gebracht op 2 per dag ol 12 per week. Het kdenaantal is met 2 achteruit gegaan en bedroeg thans 303. Bestuursverkiezing, wegens periodieke af- treding van J. Ooiievaar en C. v. d. Hoven, die beide herkiesbaar zijn. Met oToote meerderheid van stemmen wer den beide herkozen. Met 31 tegen 12 stemmen werd besloten voortaan geen vrouwelijke leden meer aan te nemen. 2 stemmen werden bianco uitge bracht. Loting om vriistelling van betaling van contributie voor 3 maanden. De gelukkige personen waren deze keer de heeren J. Paarl berg en K. Kat. De burgemeester dankte voor de uitnoodi- ging en sprak den wensch uit, dat de vereeni ging in bloei moge toenemen en nog langer tijd werkzaam mag zijn op de wijze als tot heden is geschied. HENSBROEK. De plaatselijke gymnastiekvereen. „U.D.I." gaf Zondag en Dinsdag in samenwerking met hare damesafdeeling „N. E. A." in het lokaal van den heer K. de Eoer, alhier, eeni- ge welgeslaagde uitvoeringen. Des Dinsdags opende de heer J. Schots- man, diredeur der vereen., met een hartehjk welkomwoord deze uitvoering, waama de opmarsch van in totaal 35 leden op het too- neel plaats had. De verschiliende nummers werden flink en vlug afgewerkt. Het geheel werd besloten door een door de leidster der dames-aid., mejuffr. N. Ter- maat uit Alkmaar, keurig ingestudeerde Waaierdans. uitgevoerd door de oudste le den van N.E A. De avond werd afgewisseld door den hu morist, den heer P. Obdam, uit Alkmaar. Aan het slot dankte burgemeester Kooi- man voor het gebodene, wat door den heer Schotsma onder dank werd beantwoodd. De gewoonte getrouw zal uw voorzitter op I deze jaarvergadering een woordje extra spre- ken, ik zal dit echter thans zeer beknopt doen, immers onze secretaris heeft zijn jaar verslag in petto. Het afgeloopen kalenderjaar mag voor ons over het algemeen wel bevredigend worden genoemd. Toch stonden wij voor veel bijzon- dere verrassingen. Ik wil deze in't kort even SINT PANCRAS. „De Tuinbouw." Vergadering op Woensdag 23 Jan des p.m. half twee in „De Driesprong" alhier Aanwezig 105 leden. De voorzitter opende de vergadering met het uitspreken van zijn voldoening over de flinke opkomst Ik zie hierin, alsdus spr., een .bewijs van uw algemeene deelname en be- langstelling, niet alleen in de organisatie, doch in het geheele bedrijf. opsommen. Het begon reeds met de vroege aardappel- teelt, waaromtrent hooge verwachtingen wer den gekoesterd, welke op een groote teleur- stelling uitlieoen. Daarna volgde de vroegc- kool, waarvan algemeen weinig werd vc- wacht. En toch was de uitkomst van deze teelt ongetwijfeld over het algemeen goed te noemen. Was in den nazomer de algemeene gedach te, dat er weinig huis-kool geteeld zou wor den. de uitkomst was weer juist andersom. Er is veel geteeld niet alleen, doch ook reeds in October veel verzonden. En thans met de winterkool-campagne is het weer juist zoo. Ondanks de gunstige weersomstandig- heden, ondanks het feit, dat dit echte kool- winterweer toch prijsstijging zou doen ver- wachten, wil dit nog niet vlotten. Zoo was dan het afgeloopen jaar.vol on- gedachte verrassingen. Daarna sprak hij nog een enkel woord over de nieuwe cultures, met name, de tomaten. De heer A. Hoogland bracht hierna een keurig en uitvoerig jaarverslag uit, waaruit wij aanstipten. dat de financieele uitkomsten in het bedrijf over het algemeen tot tevreden- heid stemden. op enkele uitzonderingen na Tevens werd de uitbreiding der glascultuur gememoreerd, waardoor deze herfst vrijwel geen werkeloosheid vookwam. Hulde werd Sebracht aan de baanbreloers in deze cultuur In bestuur en afgev. L.G.C. kwam geen ver- andering. Er werden 3 leden- en 11 bestuurs- vergaderingen gehouden. Ook dit jaar wordt weer een cursus voor glas-cultuur gehouden met 30 deelnemers onder leiding van den heer J. Beun uit Alk- Den heer Hoogland werd dank gebracht voor de uitgebreide notulen en het keurig jaarverslag. De penningmeester, de heer P. Madderom, gaf toelichting omtrent den stand der finan- cien. welke sloten met een saldo van 275.93/4. Deze rekening werd bij acclama- tie vastgesteld en goedgekeurd met dank aan den penningmeester. Verschiliende middelen werden aange- voerd om te komen tot meer practische ratten- verdelging. Van de comm. voor een gedenkteeken voor prof. Ritzema Bos was een schrijven ingeko men om medewerking. Het bestuur stelde voor een bijdrage te verleenen van 10. Met alge meene stemmen aangenomen. Bes1oten werd den bode D. Stammes op verzoek op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen en het tot heden genoten salans aan Stammes toe te kennen, zoolang hij leeft. Apolaus. Omtrent de tomatenteelt hier ter plaatse werd nog medegedeeld. dat in het afgeloopen seizoen waren verzonden 15 wagons stook- tomaten en 1 wagon natuur-producten van dit artikel. Verslag Plantenziektekunaige Dienst De heer Jb. de Vries, correspondent, deed mededeeling van verschiliende werkzaam- heden, waarvan verslag was gegeven op de bijeenkomst van correspondenten aan de Lan- gedijk. Door den Dienst werden verschillen de proeven genomen. Tenslotte werd aan alle leden uitgereikt een brochure over ZieVten van Aardappelknolge- wassen, uitg. der Plzk. Dienst. De voorzitter dankte den spreker voor zijn keurig uitgebracht verslag. Besloten werd de salarissen en presentie- gelden onveranderd te laten. Voorstellen Alg. Verg. der L.G.C. Het bestuur had hiervoor geen voorstellen, terwijl ook van de leden geen voorstellen waren ingekomen. Bestuursverkiezing „De Tuinbouw'''' en de L.G.C. De heer P. Madderom was aan de beurt van aftreden. De heer P. Gootjes deelde mede, dat hij, hoewel noode, besloten had als bestuurslid te bedanken. De voorzitter nam hiervan met leedwezen kennis, hij kende echter de bezwaren en moest het besluit wel eerbiedigen. Als bestuursleden werden nu gekozen de heer P. Madderom (aftr.) en de heer Jb Duif Cz. met resp. 93 en 69 stemmen. Eerstgenoemde nam de herbenoeming aan, de heer Duif was niet aanwezig. Als afgev. bestuurlid der L.G.C. behaalde de heer C. Kloosterboer (aftr.) bij eerste stemming 93 stemmen. Na herstemming tusschen de heeren Jb Duif Cz. en A. Hoogland, werd eerstgenoem de gekozen met 52 stemmen tegen 48 op Hoogland. Inzake het punt steunverleening aan een lid wegens langdurige ziekte werd het be stuur met algemeene stemmen gemachtigd, bij noodzaak zelfstandig handelend op te treden. De heer Sc'huur wenschte het -bestuur te machtigen in andere dergelijke gevallen voortaan, indien spoed wordt vereischt, tot een beperkt bedrag, b.v. 100. Dit werd al gemeen goed gevonden Vergoeding leermiddelen aan cursisten. Evenals vorige jaren ontving het be stuur hiertoe machtiging De voorzitter verzocht aan den heer Schuur een overzicht omtrent de resultaten der Boekhoud-vereeniging. De heer Schuur, hoewel onvoorbereid, vol- deed hieraan gaarne. De heer Jb. de Vries deelde nog mede, dat het streven door de inspectie zeer op prijs wordt gesteld. Verschiliende aangiften van particulieren, eveneens onder administratief beheer van de heer v. Zuijlen, waren alien door de inspectie aanvaard. Aan de genoem- de administrateur werd evenals aan ae bode, hulde gebracht voor hun accuratesse. Varia. De voorzitter sprak een hartelijk woord van hulde en dank aan het afgetreden be stuurslid Gootjes. De heer De Vries sloot zich hierbij volko- men aan. Hij wilde echter verder gaan en stelde voor, de afgetredene bij acclamatie te benoemen tot eere-lid, en hem te vereeren met een blijvend aandenken, als bewijs hoe zijn persoon door de veteenigityr wordit gerespec- jCnckrdVeasic/ dver -truitry 'veeu \rfteum£t4*dche #n. I commissie van onderzoeK uitsprak, 1 Ingekonien was een schrijven van den teerd. Applaus. De heer A. Hoogland had hieraan weinig toe te voegen. Hij stelde er echter prijs op, als zijnde het bestuurslid, dat nogal eens actie had met de h-eer Gootjes, zijn voile in- stemming te betuigen met de vorige sprekers De voorzitter vroeg machtiging der verga dering aangaande dit punt, welke bij accla matie werd verleend. De heer Gootjes dankte met een enkel woord voor deze waardeering. De heer Schuur wilde nog even een nieuw idee naar voren brengen. Hij wees op de be- waarplaats van aardappelpoters, welke aan de Langendijk was opgericht en zou de mo- gelijkheid willen onderzoeken ook hier ter plaatse een dergelijke centrale bewaarplaats op te richten. Breeavoerig werd dit punt be- sproken. Het bestuur verklaarde zich bereid, met instemming der vergadering, een onder- zoek in te stellen. De heer J. Kloosterboer zag gaarne maat regelen om het lossen in sommige gevallen te bespoedigen. De voorzitter zegde toe, dit ter sprake .e brengen in de L.G.C. De voorzitter wees nog op het feit, dat er tegenwoordig door sommige motorvaarders nogal eens wordt gezondigd tegen het maxi- mum-snelheidsverbod. Het betrof hier in hoofdzaak de tuinders zelf. Verschiliende maatregelen werden in dit verband besproken. De voorzitter hoopte echter, dat een ernstig verzoek hier alreeds een goede uitwerking zou hebben. Mocht dit niet het geval zijn dan kunnen altijd nog maatregelen worden genomen. De heer Jb. Wagenaar vroeg inlichtingen betreffende de norm der te gebruiken verbete- ring inzake belasting-opgave, welke naar ge- noegen werden beantwoord. De heer De Vries bracht een geval ter sprak-e van fraude, waamaar door het be stuur een onderzoek zal worden ingesteld en zoonoodig, royement worden toegepast. Hierover werd door de vergadering uitvoe rig gesproken en algemeen afkeurend ge- oordeeld over dergelijke praktijken. Met een woord van dank voor de aangena- me besprekingen sloot de voorzitter de verga dering. Lederwaren, Koffers, City Bags, Luxe- en Bureauartikelen. L. Frankenberg, Alkmaar. ZUIDSCHARWOUDE. Raadsvergadering. Dinsdagavond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester jhr. A. L. van Spengeler. Afwezig was de heer Zeeman wegens ongesteldheid. De voorzitter sprak den wensch uit dat het alien in de gemeente goed moge gaan in dit jaar. Het speet spr. dat de heer Zeeman nog afwezig was. Medegedeeld werd dat 10 Januari een telegram was gezonden aan H. M. de Koningin-Moeder, waarop een dankbe- tuiging was ingekomen; dat de Commissaris der koningin be reid was de bekende kwestie van de ge noten 5 pet. door den directeur der licht- bedrijven, aan het oordeel van een com missie te onderwerpen. Deze bemidde- ling diende dan dcor den raad aanvaard te worden, waartoe de voorzitter goed- keuring vroeg. De heer Groen zeide altijd voorstander te zijn geweest om het geschil aan een commissie van arbitrage te onderwer pen. Het was overduidelijk dat de 5 pet. door den directeur genoten zijn. Of dit ten rechte of ten onrechte »geweest is kan altijd ncg onderzocht worden. De voorzitter zeide dat daarvoor juist het onderzoek zal geschieden. De heer du Burck was verwonderd over deze mededeeling. Spr. had liever gezien uat deze mededeeling bij de stuk- ken tei inzage had gelegen, waarom hij voorstelde dat tot de volgende vergade ring aan te houden. De voorzitter zeide npg dat de zaak heel eenvoudig was, daar de commissie zal uitmaken of de 5 pet. rechtmatig ge noten zijn. Bij deze uitspraak dienen wij ons neer te leggen. De heer Groen vroeg hoe de commissie samengesteld zal worden. De voorzitter verklaarde hiervan nog niets te weten. De heer Du Burck was van meening dat het hier geen kwestie van arbitrage of bemiddeling was. In uw nota, zeide spr., tot den voorzitter, zeide u dat het vast stond dat de 5 pet. voor uitbreiding, genoten door den directeur, ten onrech te was genoten. Ook door de uitspraak van de 3 gemeenten was dat vast komen te staan. De voorzitter was van oordeel dat het onderzoek ;door een commissie een kwestie van vertrouwen in den commis saris was. De heer Dijkhuizen was er ook voor dat punt tot de volgende vergadering aan te houden. Na eenige discussie, waarbij ook de heer Kramer ziin vertrouwen in sen werd tot stemming overgegaan. Met al leen de stem van den heer Du Burck te gen sprpk de raad zich uit voor een commissie van onderzoek in deze. Ingekomen stukken. Van den inspecteur der directe belas- tingen te Alkmaar, dat het aandeel in de kwade posten voor deze gemeente 2160 bedraagt. Subsidie R. K. Vervolgcursus. Daarna kwam aan de orde het voor- stel om aan genoemde cursus J 150 sub sidie te geven, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Het resultaat was nu weder hetzelfde, zoo dat dat voorstel geacht werd als te zijn verworpen. Het voorstel om 10 Osubsidie te ge ven werd nu aangencmen met alleen de heer Du Burck tegen. Van den Keuringsdienst voor Waren over enkele gewijzigde bepalingen in de verordening. Een circulaire van Ged. Staten inza- k^ de jaarwedderegeling van burge meesters, secretarissen en ontvangers. De voorzitter gaf de volgende toelich ting. Deze gemeente was in de 3de klas se ingedeeld. Ged. Staten stelden nu voor de gemeente in de 2de klasse in te deelen. De meerderheid van B. en W. was voorstander om de gemeente in de 3de klasse te laten. De g m.-secretaris heeft hier alleen de geheele administratie en bekleedt geen nevenbetrekking of iets dergelijks. Voor hem zou het aangenaam zijn als hij hetzelfde salaris genoot als zijn collega's in de naburige gemeenten. Het salaris van den gemeente-ontvan- ger was in 1923 verlaagd. Door verande- ring in die administratie was de meer derheid van B. en W. er voor om het sa laris op peil t.e brengen. De minderheid van B. en W. was er voor om de 600 huur per jaar van den burgemeesterwoning te verlagen indien het salaris niet verhoogd wordt. De heer Du Burck was er niet voor om te verzoeken de gemeente in een hoogere klasse in te deelen. De huur van de burgemeesterswoning vond spr. wel eenigszins te hoog. De heer Kramer zeide dat er aan deze nieuwe regeling wel weinig te verande- ren zou zijn, waarom spr. er dan ook in mede gaat. De huur van de ambtswo- ning kan in overleg opnieuw vastge steld worden. Spr. verklaarde zich even eens tegen het meerderheidsvoorstel van B. en W. De heer Groen was ook tegenstander van genoemd voorstel. Na nog eenige discussie daarover bleek dat er geen meerderheid was om te ver zoeken de gemeente in de 3de klasse te plaatsen. Het adres van de gemeente Haren karspel. De bedoeling was een gecombineerde vergadering te houden teneinde de sa- larisherziening tegen te gaan. Dat adres bleek bij het ter inzage lig- gen van de ingekomen stukken juist te zijn ontvangen en daardoor niet ter vi- sn gelegd, zoodat dat stuk aan de agen da werd toegevoegd. De heer Du Burck was er voor dat de gemeente zich liet vertegenwoordigen m deze bijeenkomst van protesteeren- den. De heeren Groen en Kramer onder- steunden dat, waarna met algemeene stemmen voor besloten werd een com missie van 3 leden te kiezen voor deze vergadering. Gekozen werden de heeren Du Burck, Groen en Kramer. Als lid van de plaatselijke schoolcom missie werd het aftredend lid, de heer J. Rutsen, met algemeene stemmen herko zen. Rondvraag. De heer Du Burck herinnerde er aan dat op de gehouden raadsvergadering van 31 Maart 1927 een voorstel van spr. en den heer Dijkhuizen was aangeno men om het reglement van orde te wij zigen, n.l. dat op alle voorstellen schrif- telijk praeadvies wordt uitgebracht door B. en W., tevens een schriftelijke voor- dracht bij benoemingen. Spr. vroeg of hier in het vervolg rekening mede kan worden gehouden, daar dit nog nimmer geschied was. De voorzitter vroeg nadere toelichting aan den vorigen spreker die dat uit een krantenverslag voorlas. Deze weigerde dat, zoodat het reglement van orde ge- raadpleegd werd, waaruit bleek dat dat inderdaad het geval was. De voorzitter zal daarmede in het ver volg rekening houden De heer Groen vroeg de aandacht voor de misstanden op het Kerkepad bij veel regenval. De heer Dijkhuizen kwam ook nog te- rug op de raadsvergadering van 31 Maart '22. Toen had spr. voorgesteld de heffing van tooneelbelasting etc. te wij- zigen. B. en W. zouden toen in een vol gende vergadering praeadvies uitbren- gen, doch dat was nimmer geschied. Spr. overhandigde een schriftelijk voor stel daaromtrent. De voorz. had het aangenamer gevon den als de heer Dijkhuizen daar eer- der op terug gekomen was. De heer Dijkhuizen kwam er verder tegen op dat hij als raadslid bovenge noemde verordening voor 0.60 had moeten koopen. Ook daarvan overhan digde spr. een voorstel aan den voorz. Door de afdeeling van „Het Witte Kruis', werd een subsidie gevraagd van 612.50, voor een uitgezonden t. b.. c.- patient. Door het Witte Kruis zijn de noodige formaliteiten verzuimd, waar door deze vereeniging voor de kosten wordt aangesproken. Deze kwestie was tamelijk ingewikkeld en zal in de vol gende vergadering opnieuw aan de orde komen. Daarna volgde sluiting. Ned. Bond v. Bedrijfs-autohouders om ad- haesie te betuigen met een adres gericht aan Prov. Staten, tot wederopenstelling der Twuyverweg. alwaar middels bericht terug is van ontvangen en afwijzend op beschikt. Uit het verslag van den Penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1928 hebben bedragen f 3838.64 Yi en de uitg. f 3727.33, saldo f 111.31 Yi, gevoegd bij het kassaldo f 4135.56, wordt een bezit van f 4246.871/,, waarvan f 3788.65 geplaatst op de Raffeisen- bank. Bij monde van den heer S. Kossen werd meegedeeld de boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden geadviseerd tot goed- keuring. Uit het jaarverslag van den secretaris stip- pen we aan dat de vereeniging op 1 Jan. 1928, 211 leden telde en op 1 Jan. 1929, 243. Alzoo een vooruitgang van 32 leden. Er hebben zich 73 ziektegevallen voorge- daan, welke 2183 ziektedragers doormaak- ten, waarover uitkeering was verstrekt. Twee leden zijn de vereeniging door den dood ont- vallen. 8 Besuurs- en 2 ledenvergaderingenn zijn gehouden. Bij punt bestuursverkiezing wenschte J. Kaas de aftredende heeren maar weer te benoemen. Het bestuur achtte zulks niet wenschelijk, maar dat de vergadering door stemming uit- maakte, wie er in het bestuur zitting zullen nemen. De uitslag hiervan was, dat de af tredende heeren Balder en Vinke met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergade- ring werd bij herstemming tusschen de hee ren J. Smak en S. Kossen, de laatste als zoo- danig gekozen. Bij punt 9 der agenda: deelneming in de herverzekering van het N.V.Z., werd door commissaris Giltjes dit punt toegelicht. Door den secretaris werd aan de hand van cU statistiek nog een beeld gegeven, van de voordeelen welke aan de herverzekering zijn verbonden Terugbetaald werd dan: 50 pCt. van het over de 1426e week uitgekeerde ziekengeld; 70 pCt. van het over de 27e52e week uit gekeerde ziekengeld; en 90p 't. van het over de 53e104e week uitgekeerde ziekengeld. Over dit voorstel ofitspon zich een breed- voerige discussie. Door het bestuur werd opgemerk dat het verbinden der kas niet verplichtend gesteid Icon worden en dat de contributie ook af- hangt van het aantal deelnemende kassen, maar dat de voorgestclde zijnde 10 pCt. naar alle waarschijnlijkheid voldoende zal BROEK OF LANGENTIJK. Vergadering der Ziekenvexeen. „Steunt Ei- kander" op Dinsdag 22 Jan. 1928, 's avonds half acht, in het lokaal van Vijzelaar. Aan- wezig 53 leden. D-,or den heer H. Kamp werd nog gevraagd of bestaande ziektegevallen reeds daarvoor in aanmerking komen of dat ze 13 weken wachten moeten. Geantwoord werd dat gevallen na 1 Jan. daarvoor alleen in aanmerking komen. Tenslotte werd het voorstel in stemming gebracht en met bijna algemeene stemmen aangenomen. Punt 10 der agenda bevatte een voorstel om boete-hefiing van f 0.50 voor personen die zonder wettige redenen niet ter vergade ring komen. Geadviseerd werd dit voorstel niet aan te nemen. Gezien de bezwaren legde de heer Bom- mer als voorsteller zich bij het advies van het bestuur neer en werd aldus besloten. In verband daarmede stelde het bestuur voor, een lid ter vergadering aanwezig, door loting, 3 maanden vrij te stellen van contri butie, om zoodoende het vergaderingbezoek te bevorderen. Gezien den tegenstand waar het voorstel op stuit, besloot het bestuur te terug te trek- ken en aan de uitvoering daarvan geen ge- volg te geven. Bij de rondvraag zeide de heer S. Kossen, dat hem bij het nazien der boeken gebleken is, het vele werk dat door secretaris en pen ningmeester wordt verricht, en zou gaarne zien dat het salaris van beiden werd ver hoogd, daar hetgeen wat er voor gegeven wordt veel te weinig is. Door G. Kaas werd deze gedachte onder- steund, dus zal op de volgende vergadering een voorstel dienaangaande op de agenda geplaatst worden. Door den secretaris weTd nog 'n uiteenzet ting gegeven van de verschiliende ouder dommen der leden. SCHAGEN. Bij Kon. besluit van 22 Januari is be- noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het k'anton Schagen mr.s D. Breebaart, bur gemeester van Callantsoog. Ds. A. L. Boeser, predikant der herv gemeente te Ilpendam, heeft, in verband me- zijn voornemen om een anderen werkkrin? te aanvaarden, emeritaat aangevraagd. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeenten. BROEK OP LANGENDIJK, Hervonndr Kerk 9.30 uur, Leesdienst. 2.30 uur, Ds. van Baalen. Gerel. Kerk vm. 9.30 uur, Ds. Donner. 2.30 uur., dezelfde. Chr. Geref. Kerk, 9.30 uur, Ds. Drenth. 3 uur, dezelfde. GRAFT, vm. 10 uur, ds. Rooker. KOEDIJK, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, 2.30 uur; Jeugddienst, Ds. Baar. SCHAGEN, vm. 10 uur, ds. van Dijk. SCHAGERBRUG, nm. 7 uur, ds. Witkop. SCHOORL, vm. 10 uur, ds. Boeke. 1J4u t Zondagsschool. Nm. 714 uur. Jongerendienst met liturgie, ds. Boeke. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, vm. 10 uur, ds. ZiL linger Molenaar. ZUID-SCHARWOUDE, vm. 10 uur, van Baalen. Doopsgezinde Gemeenten. BARSINGERFIORN, vm. 10 uur, ds. v d. Veen. BEEMSTER, vm. 10 uur, dr. Kuipers. BROEK OP LANGENDIJK, vm. 10 uur, ds. de Jong. NIEUWE NIEDORP, vm. 10 uur, toeving. DE RIJP, vm. 10 uur, ds. Keumng. TEXEL (WAAL1, vm. 10 uur, ds. V». ds Ver- maar- t.i zijn.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7