DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderd sen en derttgsie laarganj Dagelijksch overzicht. Buitenland No. 23 Dif nummer besfaat nit 2 bladcn. 1929 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling pet 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco doot bet geheele Rljk 2.50. Aizonderlijke en bewijsnummers 5 cents. Directeur: C. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Postgiro 37060. PRIJS DER GEWONE AD VERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrnkkerij v/h, EERMs, COSTER ZOON, Voordam C 9. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 28 JVYIAB8B VREDESIDEEeN EN OORLOGS- VOORBERE1D1NGEN. Duitschlancl's en Frankrijk's vlo- tenbouw; De ltaliaansche senaat keurt het program, van dit jaar goed. „Gewapende vrede?" „De oorlog als politiek instrument buiten de wet" zegt Kellogg in zijn zoo bekend ge- ,worden anti-oorlogsverdrag, dat nog steeds de regeeringen van vele landen bezighoudt. Maar in hetzelfde pact wordt de rechtvaar- digheid van een verdedigingsoorlog erkend. zoodat de verschillende oorlogsbegrootingen op grond van die „rechtvaardigheid" worden I goedgepraat. Daar is in de eerste plaats Duitschland. Generaal Groener, de Duitsche minister van verdediginp; heeft een geheime memorie ge schreven (die echter lang niet geheim mem- is!) waarin hij Polen beschuldigt, aanvals plannen te hebben. Die aanvalsplannen wa ren oorzaak aldus Groener dat Duitschland een nieuwen kruiser moest bou ter vervanging van een oud linieschip mmm wen, Het nieuwe schip is weliswaar kleiner dan bet oude, dat het vervangen zal, maar de be wapening ervan mag er zijn: 6 kanonnen van 28 c.M., 8 van 15 c.M. en 4 van 8.8 c.M Generaal Groener heeft te verstaan gege ven, dat panfserkruisers van dit type en deze bewapening de hegemonie op de Oostzee zul len moeten verzekeren, zoowel tegenover Rus land als tegenover. Fransche kruisers die Polen eventueel te hulp zouden komen. Zoo gauw Frankrijk deze laatste zinspe ling van Groener's „ge'heime" memorie hoor de, heeft het maatregelen genomen; want reeds weet de Daily Telegraph te berichten dat de Fransche marine-staf met voorstellen tot aanbouw van een nieuw type van linie kruisers zau komen. Volgens de mededeelingen van het Engel sche blad, zouden dit linie-kruisers zijn van 18,000 tot 20,000 ton met, als zwaarste wa fening, kanonnen van 30 c.M. en een snel eid van 32 knoopen Sedert 1914, zoo Iuidt de toelichfing die de maritieme medewerker van hetzelfde blad geeft, heeft Frankrijk geen zware oorlogsschepen meer gebouwd Maar het op stapel zetten van den nieuwen Duitschen pantserkruiser heeft een onvoor zienen factor in het geding gebracht en de Fransche deskundigen overtuigd dat hun vloot tegen schepen van dit type machteloos zou zijn. De nieuwe Fransche kruisers zouden in alle opzichten de Duitsche pantserschepen overtreffen en voor Frankrijk van veel groo tere waarde zijn dan zijn tegenwoordige ver ouderde dreadnoughts. Het lijkt er dus zoo langzamerhand op dat men weer aan het wedijveren gaat in het bewapenen, terwijl de vredesgedachte on den achtergrond raakt. Maar niet alleen Frankrijk en Duitschland gaan oorlogsbodems bouwen, ook Amerika blijft niet werkeloos. Tenminste in den Se naat is het wetsontwerp voor het bouwen van vijftien kruisers nog steeds aan de orde en zeer waarschiinlijk zal dat ontwerp wel goed- gekeurd worden. Ook daar dus meer bewa pening. En Italie blijft niet achter. Tenmin ste, de ministerraad heeft het vlootprogram- ma van dit jaar goedgekeurd. Het bevaf twee kruisers van 10.000 ton, twee verken- ningskruisers elk van 5000 ton, voorts 4 tor- pedojagers en 5 duikbooten Hierbij zij opgemerkt, dat Italie reeds twee z.g. lichte kruisers van 10,000 ton op stapel heeft staan, benevens vier verkenningskru sers van ca. 6000 ton. In dienst zijn reeds kruisers van 10.000 ton, de Trieste en de Trento. Voor het overige heeft Italie zich sinds den oorlog bepaald tot den bouw van drie flottieljeleiders (groote torpedobootja gers), een viiftigtal torpedobootjagers en 'n vijf en twintigtal duikbooten. Straks begint misschien ook Engeland nog- met uitbreiding van zijn vloot, zoodat we in de toekomst helaas allicht weer zullen moe ten spreken van een gewapende vrede, het Kellogg-pact ten spijt. DE BEVOLKING DER AARDE. Volgens het internationale statistische bureau te Rome is de bevolking van de aarde sinds 1910 met 1/4 vermeerderd en is het aan tal bewoners van 1600 miljoen gestegen tot 2 miljard Hiervan heeft Azie 900 miljoen. Europa 500 miljoen, Amerika 220 miljoen, Afrika 150 miljoen en de Zuidzee-eilanden 7 miljoen bewoners. In Europa gaat Rusland met 115 miljoen zielen aan de spits, terwijl Japan het dichtst- bevolkte land der wereld is; daarop volgen Saksen, Belgie en Nederland. CHINA. DE HONGERSNOOD IN SJANSI. Teveel dooden om te begraven. Uit berichten uit Saratsi over den vreeselij- »en hongersnood in de Drovincie Sjansi blijkt, dat het aantal dooden zoo groot is, dat het onmogelijk is graven te maken groot ge- nceg om de lijken te begraven. Buiten de stad liggen hooge stapels lijken; de lijken worden door honden en wolven verslonden. Verleden week zijn er veertig menschen op straat ge- storven De honger drijft velen tot rooverij. Vorige week trokken 3000 bandieten door Saratsi; zij martelden tal van boeren om te weten te komen waar deze hun graan ver- borgen hadden. GESPANNEN VERHOUDING TOT JAPAN. De Japansche voorwaarden voor de ontruiming van Sjantoeng. Niet tot een vergelijk gekomen. De minister van buitenlandsche zaken, Wang, heeft met den Japanschen gezant Yosjizawa een onderhoud van drie en een half uur gehad, dat geen resultaat oplever de. Yosjizawa eischte als voorwaarde sine qua non voor het terugtrekken der Japan sche strijdkrachten uit Sjantoeng, dat China verontschuldigingen zal aanbieden over het gedrag der bij het incident van Tsinan be- trokken strijdkrachten, dat China volledige schadevergoeding zal betalen voor alle Ja pansche verliezen en eveneens de veiligheid voor het leven en den eigendom der Japan- ners in Sjantoeng zal waarborgen. Wang betreurde het niet in staat te zijn deze eischen te aanvaarden, zeggend dat Ja pan zijn verontschuldigingen voor het zen- den van troepen naar Sjantoeng zou moeten aanbieden. Wat betreft de schadeloosstelling, stemde Wang toe, mits Japan eveneens bereid is de Chineesche verliezen in Tsinan te ver goeden. Wang stelde voor een internationale com- missie te benoenten om de schuldvraag vast te stellen. DUITSCHLAND. DE VERJAARDAG VAN DEN EX-KEIZER De Dunsche pers toont opinerkeiijk weinig belangstelhng voor den VOen verjaardag van den gewezen keizer. Zeiis bladen van rectus heoben er nauwelijk melding van ge- maakt en onihouden zich vrijwel geheel van teschouwingen over het rvgeeringstijaperK van Wilheku II. De Vossiscue Ztg. plaatst echter een schamper artikel van Carl Misch, die ook de aandacht vestigt op de afwezig- hcid van belangstelling voor dezen dag bij het Duitsche volk en deze verklaart uit de houding van den monarch na de nederlaag in den wereldoorlog. De schrijver haalt, om te bewijzen hoe ai- gemeen dit bewustzijn bij het volk leeft, een uitlating aan van de Tagliche Rundschau van 25 October 1926, toen dit orgaan van de volkspartij schreef: „Er is bijna geen mo narchist in Duitschland, die niet voelt, dat Wilbklm II de kroon niet meer kan dragen. Voor hem geldt het woord, dat een kroon, op een dergelijke wijze verloren, voor goed ver- loren is. Als keizer, die aanspraak maakt op de kroon, wil hem niemand, die naar een gekroond hoofd in Duitschland verlangt.'' Er is geen monarchistische restauratie-par- tij voor Wilhelm, constateert de schrijver. Na een dcrtigjarige regeering is hij door alien prijsgegeven, in de wet tot besclienning der republiek zelfs door de royalisten. DE WINTERSPORT BIJ BERLIJN. Naar de „Montagspost" meldt, heeft de wintersport in de omgeving v<in Berlijn Zondag een record aantal ongelukken ten ge- volge gehad. In de Berlijnsche ziekenhuizen zijn meer dan 100 personen binnenge- bracht. Alleen de zwaargewonden echter in totaal 37 werden in de gasthuizen ge- houden. De anderen werden, na verbonden te zijn naar hun woningen vervoerd. Op de Weissensee had een doodelijk ongeluk plaats. Daar zakte een nog onbekende man met zijn slede door het ijs en verdronk. Een 16-jarige tuinmansjongen, die den drenkeling na- sprong bekwam zelf zware verwondingen en ■-"test naar het Ziekenhuis worden gebracht. BROEDERMOORD. Uit afgunst In het Westen van Berlijn heeft een gru- welijke misdaad plaats gevonden. Naaraan- leiding van een vrij onbeteekenenden twist heeft de 18-jarige Manasse Friedlander zijn een jaar jongeren broeder Waldemar en diens vriend Foldes met een revolver doodgescho ten. Tusschen beide broeders bestond sinds lan- gen tijd groote wrijving. De oudste broeder kon het niet verkroppen dat Waldemar hem in alles de baas was en ook, naar Manasse meende, door zijn ouders werd voorgetrok ken. Foldes en Manasse, die het goed konden vinden, waren tot. kort geleden werkzaam in een zelfde betrekking bij een photograaf. En kele weken geleden was Manasse echter ont- slagen. Hij hoopte nu, door zelf photografi- sche opnemingen te doen, in zijn onderhoud te kunnen voorzien en wel door het nemen van foto's van bekende figuren uit de mis- dad igerswereld, welke hij dan aan de ge- illustreerde pers dacht te verkoopen. Op een van zijn zwerftochten om voor zijn experi menten geschikte typen te vinden, was hij in kennis gekomen met een man, die hem voor 20 Mark een revolver verkocht. In het be gin had hij, naar hij bekend heeft, geen an- dere gedachtegehad dan het wapen te ge- bruiken tot zelfverdediging. Maar langza merhand was het denkbeeld gerijpt om zijn broer ermede te intimideeren. Steeds droeg hij het wapen bij zich Hetgeen langen tijd onbewust bij hem gesluimerd had, brak zich, toen de twist uitbrak, plotseling met elemen taire kracht baan. Met het noodlottige ge- volg, dat hij den gehaten broeder doodschoot en tevens diens vriend, omdat hij zich in he* geschil mengde. Na de daad ijlde de moordenaar het huis uit, riep een taxi aan.en liet zich naar het politiebureau brengen, waar hij zich aan- gaf en een uitvoerig relaas gaf van het ge- beurde. AFGHANISTAN. DE STRIJD OM DEN TROON. Een interview met prins Nadir Khan. De correspondent van de „Times" te Can nes heeft een langdurig onderhoud gehad met den Afghaanschen prins Nadir Khan en zijn beide broers. Nadir Khan verklaarde dat hij Afghanistan vier jaar geleden verlaten heeft voornamelijk wegens meeningsverschil- len met koning Aman Oellah. Wel is waar heeft men hem (dit in strijd met vroegere be richfen) niet uitgenoodigd den troon te be- stijgen, maar onder de gegeven omstandighe- den zou hij zoo noodig als goed patriot on middellijk naar zijn vaderland terugkeeren, als hij zou kunnen bijdragen tot het hcrstel van betere toestanden in Afghanistan. Nadir Khan was zeer bezorgd over de veiligheid van de vijfiien leden van zijn familie, man- nen, vrouwen en kinderen, en is daarom van plan per eerste gelegenheid naar Afghanis tan te vertrekken. De daartoe benoodigde visa worden echter tot nog toe door het En- gelsche gezantschap geweigerd. Nog een troonpretendent De correspondent van de „Evening Stan dard" te Moskou seint, dat er in Afghanistan groote tegenstand bestaat tegen den nieu wen heerscher Habib Oellah, dat hij Kaboel heeft moeten verlaten en dat hij waarschijn- lijk afstand heeft moeten doen van den troon, waarop dan Sjah Mahmo-ed Khan, een lid van het Afghaansche koninklijke huis, zal plaats nemen. Mahmoed voert de troepen te gen Habib Oellah aan. Uit Pesjawar wordt evenwel gemeld, dat de koninklijke standaard van Aman Oellah is geheschen op het fort op 60 mijl afstand van Kaboel, op den weg naar Kandabar. Demcnstraties voor Aman Oellah in Britsch-Indie. Uit Angore wordt gemeld, dat te Bombay reusachtige demonstraties ,voor Aman Oei- rah hebben plaats gevonden. Aan deze de monstraties namen alle Indische nationalis- ten deel en vertegenwoordigers van verschei- dene Mohammedaansche partijen. Er werd een reusachtige vergadering belegd, welke 'n telegram zond aan Aman Oellah, waarin de erkenning van Aman Oellah als koning van Afghanistan werd uitgesnroken en hem alle mogelijke steun wordt toegezegd. Voorts werd een telegram gezonden aan de Engel- sche regeering, waarin verlangd wordt, dat de Engelsche regeering haar politick ten opzichte van Aman Oellah -al wijzigen en geen verdere hulp meer zal bieden aan Ha bib Oellah in zijn strijd tegen Aman Oellah. Militaire successen voor Aman Oellah Uit Moskou wordt gemeld, dat volgens de laatste berichten uit Kaboel de toestand in Afghanistan zich sterk ten gunste van Aman Oellah aan het wijzigen is. Aman Oellah heeft ten oproep gericht tot de soldaten van Habib Oellah's leger, waarin hij hen, wan- neer zij binnen drie dagen de wapenen tegen hem nederleggen, hun volledige vrijschelding van straf wegens landverraad belooft. De troepen van Aman Oellah zijn er in ge- slaagd, tv/ee aanvoerders van het huidige regeeringsleger van Habib Oellah gevangen te nemen. Voorts heeft een eskader vliegtui- gen van Aman Oellah met succes een aanval op den troon van Habib Oe >.ah gedaan. En ultimatum aan Oellah. koning Habib Uit Afghanistan wordt officieus medege- deeld, dat Aman Oellah een ultimatum aan Habib Oellah heeft gesteld, om binnen drie dagen den strijd tegen hem te staker en Ka boel aan zijn troepen over te geven. Uit Kaboel wordt via Cairo aan Vaz Dias gemeld, dat de strijd tusschen de troepen van Habib Oellah en van Aman Oellah nog steeds voortduurt. De troepen van den nieu wen koning hebben twee vliegtuigen van Aman Oellah neergeschoten. Bovendien wer den te Kaboel veertien aanhangers van Aman Oellah gearresteerd. De politieke toe- stand te Kaboel is nog onzeker. Aman Oellah's positie niet hopeloos. De positie van Aman Oellah wordt te Mos kou volgens den correspondent van het Berli ner Tageblatt niet als hopeloos beschouwd Batsja Saquao is het hoofd van een kleinen stam en het is onwaarschijn'ijk, dat de twee groote stammen, die bijna het geheele Zui- delijke gedeelte van het land beheerschen, zich aan hem zullen onderwerpen. Aman Oellah heeft thans bescherming gezocht bij een dier beide stammen en is er in geslaagd ook in verbinding te treden met de andere stammen. Alleen de streek tusschen Kaboel en de Indische grens zou zich in de macht van Batsja Saquao bevinden. FRANKRIJK. NIEUWE LINIE-KRUISERS? De Daily Telegraph verneemt, dat de Fran sche marine-staf zal aandringen op den bouw van linie-kruisers van een nieuw type. Het aanbevolen type is een schip van acht- tien- tot twintigduizend ton, loopende twee en-dertig knoopen, met een bewapening met kanonnen van een snel ladend model. Het Engelsche blad merkt op, dat dit de eerste zichtbare reactie is op de Duitsche verras sing van den aanbouw der „lini-e-schepen in zak-formaat". MODERNE DIEVEGGE. Sedert maanden zocht de Parijsche politie een gewukste jonge vrouw, die, telkens onder een anderen naam, diefstallen pleegde. Zij ging daarbij op de volgende manier te werk: Daar zij vlot vreemde talen sprak en een uitstekende verkoopster was, viel het haar nooit moeilijk een betrekking als winkeldoch- ter te krijgen. Bij haar sollicitatie legde zij bovendien -uitstekende getuigschriften over en overal, waar zij werkte, was men over haar tevreden. Tot zij dan plotseling ver dween en er na haar vertrek allerlei voor- werpen van waarde werden vermist: leer werk, juweelen, zijde-stoffen, enz. Haar dief stallen gingen so-ms een bedrag van hon- derdduizend frank te boven. Er werden tal van aanklachten ingediend, maar de handi ge dievegge liet zich niet vangen. Eindelijk is zij tegen de lamp geloopen en gepakt. Zij heeft de diefstallen bekend en nu blijkt, dat de juffrouw, die dertig jaar oud is, in het be zit is van een diploma van de universiteit te Oxford. Op haar zeer elegante kamers is wel voor vijftigduizend frank gestolen goed gevonden, dat zij nog niet naar den heler had gebracht. Alles bij elkaar moet het juffertje wel voor een millioen hebben gestolen. NOG EEN SLACHTOFF^R VAN DE HANAU-AFFAIRE? Vrijdag heeft te Mentou een zelfmoord plaats gehad. Thans vermoedt men dat het slachtofler de gewezen echtgenoot is van Madame Jodeph, de medewerkster van Ma dame Hanau. Hij had geen bagage bij zich. Sh-chts een identiteitsbewijs, waaruit bleek, dat hij Joseph 'Jules Marks heette, juwelier, wonende Avenue Victor Hugo 34 te Parijs, geboren te Chicago. Tevens vond men op hem een re?u vervat in de volgende termen: Ontvangen van Madame Ranau ter minde- ring van de sommen die zij mij moet terug- geven 250.000 francs. De onderteekening was onleesbaar. Recu en identiteitsbewijs zijn aan de politie ter hand gecleld. SPANJE. PRIMO DE RIVERA. Naar uit Parijs gemeld wordt, zou de toe- stand van Primo de Rivera, die lijdende is aan griep, zich v-erergerd hebben. ZUID-SLAVIe. CARNAVAL VERBODEN. Naar uit Belgrado aan de Magyarsag ge meld wordt, heeft de politie te Split (Spalato) den sedert onheugelijk-e tijden g-ebruikelijken en zeer schilderachtigen carnavalsoptocht voor dit jaar verboden. ENGELAND. DE GRIEP. Te Londen en in de groote steden van En geland en Wales zijn er de vorige week 179 menschen aan griep bezweken, of 57 (30 pet.) meer dan in de daaraan voorafgegane week. Te Londen alleen stierven verleden week 39; menschen aan griep. Vijfhonderd onderwij- zers van de graafschapsseholen waren afwe- zig. De week daarvoor hadden de autoriteiten nog een overschot van tachtig onderwijzers om bij ziekte in te springen, thans is er een tekort van honderd onderwijzers. Volgens een officieele mededeeling, blijven de kinderen over het algemeen van de ziekte verschoond. Een vermakelijk incident heeft zich op het kantoor van een groote firma te Londen voor- gedaan. De directie die den indruk had dat de griep-epidem-ie U Londen een bedenkelij- ken omvang had gekregen, liet een kennisge- ving aan het persotjeel aanplakken, behelzen- de, dat ieder die zich niet volkomen goed voel-de, maar thuis moest blijven, lie ver dan - bij D£ WILD op het kantoor te komen en anderen aan te steken. Den volgenden ochtend ontbraken er onge- veer 120 menschen en de firma wenschte zichzelf geluk met haar wijzen voorzorgs- maatregel. Maar toen bleek dat op andere kantoren het percentage zieken veel geringer was, is de firma zich toch af gaan vragen, of alle afwezigen wel griep zouden hebben en of niet menigeen die zich een beetje moe had gevoeld, dit als een verontri-stend teeken beschouwd had, on. nu maar niets ergers tf denken RUSLAND. DE OPPOSITIE VAN TROTSKI. Volgens een bericht, dat uit Moskou af- komstig heet te zijn, maar nog al onwaar- schijnlijk klinkt, zijn in de verschillende ar- beidersvergaderingen te Moskou, Peters burg en Charkof de laatste maatregelen der regeering tegen de oppositie der Trotskii's- ten besproken. Verschillende vergad-eringen verk'aarden, dat zij het met de maatregelen der partij niet eens waren, en verlangden, dat de onderdrukkingsmaatregelen teger, de Trotskii'sten onmid-dellijk zouden worden op- geheven. „Desondanks, aldus het bericht. zal de partij de verbanning der Trotskii'sten uit Moskou onmiddellijk doorzetten. De commu- nistische partij Rusland heeft besloten een zuivering van de Trotskiistische elementen door te zetten Men verwacht, dat de partij verscheidene duizenden leden uit haar gelede- ren zal uifsluiten wegens behooren tot de oppositie. In der. naasten tijd zal Trotski naar Moskou worden overgebracht onder strenge bewaking. Zijn verd-er lot blijft voorloopig onbekend". Biroffieraiancf BEGRAFENIS OUD-MINISTER LELY. Er was Zaterdag buitengewoon groote be langstelling, toen op de a-gemeene begraaf- plaats aan den schoot der aarde is toever- trouw-d het stoffelijk omhulsel van oud- minister C. Lely. In den stoet kwamen in gala-hofrijtuigen med-e de vertegenwoordiger van de koningin, G. C. baron van Asbeck, kamerheer i. b. d., de vertegenwoordiger van de koningin-moe- der, C. S. baron van Heemstra, kamerheer en particu'ier secretaris, terwijl de prins op de begraafplaats vertegenwoordigd was door zijn adjudant, luitenant ter zee le kl. Termy. telen. Op de begraafplaats waren aanwezig o.a.: de minister-president, de ministers mr. v. d. Vegte en jhr. mr. Beelaerts van Blokland; de ministers van Staat, mr. P. W. A. Cort van der Linden, jhr. mr. dr. H. A. van Kar- nebeek en A. W- F. Idenburg, tevens alien oud-ministersde oud-ministers Colijn, S. de Graaff, dr. IE. Posthuma, staatsraad Rambonnet, prof, van Gijn, Wentholt, Best- ling, ir. Bongaerts, de laatste tevens als ver tegenwoordiger van de Staatscommissie voor de Waterstaatswetgeving; de Radioraad, waarin de thans ontslapene tot lid was be- noemd, werd vertegenwoordigd door zijn voorzitter, oud-minister dr. J Th. de Visser en den secretaris E. P. Weber. Verder werden nog opgemerkt o.a. tal van hoofdbestuursleden van den Vrijheidsbond, Eerste en Tweede Kamerleden; vertegen woordigers van de Vereeniging van Techni- sche ambtenaren bij den Rijkswaterstaat; generaal Snijders en als vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van's Gravenhage, waarvan de overledene vroeger deel uitmaak- te, de wethouders mr. de Wikte en Quant en de gemeente-secretaris mr. Ter Pelkwijk. Voorts deden van hun belangstelling blij- ken verschillende hoogleeraren, de Senaat van het De'ftsche Stu-dentencorps, dr. van Sandick, secretaris van het Kon. Instituut v. Ingenieurs, met verschillende leden van den raad van beheer van dat instituut; ir. Wort- man, directeur-generaal der Zuiderzeewer- kenir. Damme, directeur-generaal der P. en T.leden van de Mij. tot Uitvoering van Zui- derzeewerkenir. van Heyst, hoofdingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat; Van Het- tinga Tromp, oud-hbofdingenieur van het Mijnwezen, en zeer vele andere autoriteiten. Nog kwam ter begraafplaats de minister- president, de oud-minister Kraus, o.m. als gedelegeerd cmnmissaris van de Mij. tot Expl. van Steenko'enmijnen (Oranje Nassau Mijnen), waarvan de akte van concessie de handteekening van minister Lely draagt. Een afzonderlijk bloemrijtuig volgae den lijkwagen. Aan de groeve werd gesproken -door minis ter van der Vegte, den heer mr. G. Vissering, president van de Nederlandsche Bank en voorzitter van den Zuiderzeeraad, mr. Boon, seer, van den Vrijheidsbond, mr. Sluijterman, rector-magnificus van de Technische Hooge- ALKMAARSCHE G. S. Ruiter Schoonrij- en Kunslschaatsen, Akkrum Laat over de lioterstraat. Tel. 34 en 35.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1