RadiosrafisGh Weerbericht. PUROL er op! Stadsnieuws Bflapkiberichten Hunst De meest hinderlijke kwaal school, prof. ir. van Roy-en voor het Kon. In- stituut van ingenieurs, ir. Wortman, dir-gen. yan de Zuiderzeewerken e. a. Een zoon van den overledene dankte voor de groote belangstelling. STAKING IN DE STEE NFABRIEKE N OPGEHEVEN. De staking op de steenfabrieken onder Dreumel en Heerewaarden is geeindigd. De arbeiders hebben al hun eischen ingewilligd gezien. TE VROEG UITSTAPPEN STRAFBAAR In verband met het ongeluk van verleden week aan het Centraal-station te Amster dam zijn 5 veldwachters op de perrons ge- plaatst, met de opdracht ieder, die tracht den trein te verlaten voor dat deze geheel tot stilstand is gekomen, te bekeuren. Zaterdag werden inderdaad twee heeren, behoorend tot het hooger kantoorpersoneel van de ar- tillerie-inrichting aan de Hembrug, alsmede een dame op grond van genoemde overtre- ding bekeura. IJSSPORT. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BOEDAPEST. Thunberg winnaar De Hol landers weder zeer snel. Van det Scheer tweede. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Boedapester Ijsclub zijn Zaterdag be- gonnen de Internationale wedstrijden kunst- rijden en hardrijden op de afstanden 500, 1500 en 5000 M. Voor de hardrijderijen haa- den ingeschreven 1 Fin, 4 Hollanders, 7 Hongaren en 4 Oostenrijkers. Hoewel het licht sneeuwde, verkeerde de baan in goede conditie. De uitslagen luiden a.v.: Afstand 500 M.: 1. Thunberg (Finland) in 46,1 sec.; 2. Kauser (Hongarije) in 48,2; 3. Hooftman (Nederland) 48,2; 4. Schnel- ler in 48,8; 5. Van der Scheer (Nederland) 48,9; 6. Kos (Nederland) 48,9; 7. Riedl (Oostenrijk) 49,2; 8. Kimmerling (Oost.) 49,6; 9. Mintner (Oost.) 49,6; Heiden (Ne derland) was de veertiende in 51,7. 1500 M.: 1. Thunberg (Finl.) 2 min. 32,5 sec.; 2. Van der Scheer (Nederland) 2 m. 37,2.; 3. Kauser (Hong.) 2 m. 40,1; 4. Riedl (Oost.) 2 m. 41,2; 5. Moser (Oost.) 2 m. 42,7; 6. Heiden (Nederland) 2 m. 42,7; 7 Erdelyi (Hong.) 2 m. 45,3; 8. Hooftman (Nederland) 2 m. 46,19. Kos (Nederland) 2 m. 48,6; 10. Jungblut (Oost.) 2 m. 49,1. 5000 M.: 1. Thunberg 8 min. 51.7 sec.; 2. Heiden (Nederland) 8 min. 59.6 sec.; 3 v. d. Scheer (Nederland) 9 min. 6.2 sec.; 4. Jungblut 9 min. 12.5 sec.; 5. Riedl 9 min 16.1 sec.; 6. Moser 9 min. 17.3 sec.; 7 Hooftman (Nederland) 9 min. 26.9 sec.; 8. Erdelyi 9 min. 29.1 sec.; 9. Kos (Nederland) 9 mm. 33.8 sec. 10. Kauser 9 min 34 sec.; 11. Toth 9 min. 54.1 sec.; 12. Bihary 10 min. 14.6 sec. Het totaal-klassemeht. Het eindresultaat is als volgt: 1. Thun berg 150.10 pnt.; 2. v. d. Scheer (Neder land) 155.92 pnt.; 3. Riedl 158.54; 4. Kau ser, 158.97, 5. Moser 159.66.16. 6. Heiden (Nederland) 159.89; 7. Hooftman 160.26; 8. Jungblut 161.62; 9. Kos (Nederland) 162.48. Een Juniorenwedstrijd. Van een daarna gehouden juniorenwed strijd over den afstand van 1000 M. was de uitslag als volgt: 1. Vida (Boedapest) 1 min. 41.5 sec.; 2. Kos (Nederland) 1 min. 41.6 sec.; 3. Kim merling (Boedapest) 1 min. 42.5 sec. WEDSTRIJDEN TE NAARDEN. N. Pronk wint den wisselkrans Bijzonder geslaagd zijn de te Naarden door de Naardensche IJsclub onder de ama- teursbepalingen van den Kon. Ned. Schaat senrijdersbond uitgeschreven wedstrijden. In totaal namen 32 rijders deel. De 3000 M. baan verkeerde vooral 's morgens in prachtige conditie; in den middag kwamen er door de opeenhooping van het publiek en kele scheuren. Enkele rijders kwamen daar- door te vallen, waaraan b.v. Blaisse zijn min der gunstigen tijd op de 3000 M. te wijten had. Mooie sport werd geboden. De oude gar de bewees, dat zij't nog best tegen de jonge ren kon opnemen. Zoo gaf b.v. J. C. de Ko- ning op de 3000 M. weinig toe aan zijn part ner Lex Haag, leerling van Oscar Mathie sen. In de laatste ronde was de Koning ver achter, maar met een geweldige spurt pas- seerde hij met minimaal verschil na Haag de eindstreep. Aangevangen werd met de 500 M. baan De beste tijden zijn gemaakt door Pronk 50.8 sec.; Boot 52,8 sec.; H. Blaisse 52,8 sec.; Lex Haag 53,4 sec.; Roelfsema 53.4 sec.; C. Jongert 53,8 sec. De tijd van de Koning was 55,7 sec. De 55-jarige Adrian maakte een tijd van 61,2 sec. Voor de 1500 M. startten 27 deelnemers, waarvan N. Pronk met 2 m. 46 sec. den besten tijd maakte. Blaisse reed dien afstand in 2 m. 47,4 sec.; C. Jongert in 2 m. 47.6 sec.Kaan in 2 m. 50 sec.; Boot in 2 m. 51.8 sec.; Roelfsema in 3 m. 1 sec.; Lex Haag in 3 m. 8 sec.; J. C. de Koning in 3 m. 12 sec.; De Blecourt in 3 m. 18 sec. De tien rijders met den besten tijd kwamen daarna op 3000 M. uit. Opnieuw was Pronk de snelste met 5 m. 47 sec.; Jongert volgde met 5 m. 55 sec. en verder achtereenvolgens Roelfsema 5 m. 55.8 sec., K. Kaan 5 m. 55.8 sec.; T. Boot 6 m. 7.14 sec.; H. F. Blaisse 6 m. 12 sec., Lex Haag 6 m. 16.4 sec., J. C. de Koning 6 m. 17 sec.; Roemer 6 m. 18 sec.; L.. Wildervanck de Blecourt 6 m 26.8 sec. De to'ale uitslag was, dat N. Pronk uit Warmenbuizen der, Gooischen wisselkrans ontving, 2. H. F. Blaisse, 3. C. Toncert, EdaoL NATIONALE PROEFWEDSTRIJDEN HARDRIJDEN. Uitstekend geslaagde wedstrijden te Oudkarspel. Gister werden op de fraaie banen van de ijsclub „Volharding" te Oudkarspel de natio- nale proefwedstrijden- hardrijden voor den K. N. S. B. gehouden. Er werd gereden in twee series, n.l. van jongens van 15, 16 en 17 jaar en van 18 en 19 jaar. Aan de eerste serie werd dbor 14 en aan de tweede door 11 jeugdige hardrijders deel- genomen. Allereerst werd verreden de 500 M voor de eerste serie. Verschillende spannende ritten werden te zien gegeven, De snelste rijder was ongetwijfeld D. W. L. Hoekstra uit Heiloo, die echter op deze afstand kort voor de finish het ongeluk had te vallen. Niettegen- staande het verlies van eenige seconden wist hij zich toch nog nummer 3 te plaatsen. Ook St. de Boer uit Edam toonde zich een vlugge schaatser, die er in slaagde een goeden tijd te maken. De 1500 M. werd door Hoekstra op fraaie wijze gewonnen. Zijn tijd was bijna 5 sec. korter dan dien van nummer twee, De Boer uit Edam. De volledige uitslagen der eerste serie wa- ren als volgt: 500 M. 1. St. de Boer, Edam, 59 sec.: 2. J. Pronk, Warmenhuizen, 60.2 sec.; 3. D. W. L. Hoekstra, Heiloo, 62.4 sec. 1500. M. 1. D. W. L. Hoekstra, Heiloo, 3 min. 3.8 sec.; 2. St. de Boer, Edam, 3 min. 8.6 sec.; 3. J. Pronk, Warmenhuizen, 3 min. 9.4 sec. In de tweede serie bleek T. van Goi'nga uit Beemster, zoowel op de 5O0 M. als op de 1500 M. de snelste. Deze jonge rijder viel op- door eijn soepelen, vasten slag. De door hem gemaakte tijden bewijzen trouwens wel, dat v. Goingo door ernstige training zeer zeker voor de toekomst nog veel belooft. Ook num mer 2 op de 500 M., W. van de Vail uit Heiloo, toonde zich een snelle rijder en voor al de kamp op de 1500 M. tusschen deze 2 sc'haatsers, was zeer spannend. V. Goi'nga bleek echter over grooter uithoudingsvermo- gen en meer geoefen-dheid te beschikken, waardoor hij op de laatste ronden op zijn tegenstander, wiens tempo wat zakte, uitliep W. Keetman uit Winkel bleek eveneens over een flink uithoudingsvermogen te beschikken en ook zijn tijden waren heel goed1, evenals die van den Amsterdammer L. v. d. Ruit. De uitslagen dezer serie luidden: 500 M.: 1. T. van Goi'nga, Beemster, 54 2 sec.; 2. W. van de Vail, Heiloo, 55.4 sec.; 3. W. Keetman, Winkel, 56 sec. 1500 M.: 1. T. van Goi'nga, Beemster, 2 min. 55.2 sec.; 2. W. Keetman, Winkel, 2 min. 56.8 sec.; 3. L. van den Ruit, Amster dam, 2 min. 57.2 sec. Wat de baan betreft, deze was uitstekend in orde. Het ijs was vrij hard en glad. Ook he-t weer werkte schitte- rend mede, den geheelen dag vroor het licht. Des morgens was de wind Zuid-West, later op den middag Noord-Oost. De prijzen bestonden uit de bekende me- dail'les van den K. N. S. B. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook blj brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidveiwondingen Het verzacht en geneest IJSFEEST OP HET ALKMAARDER MEER. Wedstrijden schoonrijden voor dames. Een goed geslaagd ijsfeesl. Zondag is op het Alkmaarder Meer een ijsfeest gehouden, dat uitnemend is geslaagd. Was het in de ochtenduren al druk, de mid dag heeft de verwachting verre overtroffen. Duizenden bewogen zich op de ruime ijs- vlakte, die in geen jar-en zoo mooi is ge- weest als thans. In samenwerking met de Alkmaarsche IJsclub had de ijsclub afd. Akersloot, een wedstrijd uitgeschreven in het schoonrijden voor dames. Onder de /roolijke toonen van het muziek- corp.. „St. Louis" uit Alkmaar arriveerd-e de stoombcot „Pomona" met de leden der ijs club en honderden ijsli-efhebbers. Op de afgezette baan nam om 2 uur de Wedstrijd schoonrijden voor dames een aanvang. 19 deelneems-ters hadden zich aangemeld. De le prijs werd to-egekend aan mej. G. Koster te Berkhout, Baarsdorper meer met 208 punten, 2e prijs mej. J. Kooi t-e Bergen 204 punten, 3e prijs mevr. LuitingMet te Alkmaar met 204 punten, 4e prijs mevr. S. Taub-erHartog te Alkmaar met 180 punten en 5e prijs mej. A. Robbers te Alkmaar met 180 punten. De prijzen bestonden uit me- dailles. Door den burgemeester van Akersloot werden de prijzen met een toepasselijk woord aan de dames uitgereikt. Van heinde en ver waren de schaatsen- rijdende liefhebbers per luxe en vrachtauto's, als ook per fiets naar hier gekomen om van d-e ijssport te geni-eten. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats aan de Alkmaarsche IJsclub, die alles in het werk stelde om dezen dag gemeen- schapp-elijk voor te ber-eiden en kosten nog moeite ontzag om hare leden en nog honder den anderen een onvergetelijken dag te be- zorgen. Laat dit voor een ieder, die van de ijssport houdt en nog geen lid is van een plaatselijke afd-eeling, een aansporing zijn om zich aan te sluiten, dan kan er wat bereikt worden. Dergelijke ijsdagen, zooals op het Alk maarder Meer zijn gehouden, kosten veel, en de financien zijn bij de afdeelingen van dien aard, dat zij zich groote uitgaven niet kunnen getroosten. De ijsclub afd. Akersloot kan zoo'n dag nog jaren onthouden. KORTEBAANWEDSTRIJDEN TE ANNA-PAULOWNA. Beroepsrijders in actie De ijsclub „E-endracht maakt macht" had gister kortebaan-wedstrijden uitgeschreven om geldprijzen. Vooral verschillende bekende hardrijders uit de noordeiijke provincies toon- den hun snelheid op d-e 160 M. De uitslag was als volgt: 1 Th. Klompmaker van Oude Haske; 2. H. Hoeve van Landsmeer; 3. H. Srans van Giethoom: 4. C. Brouwer van Scheamda i DE „IJSBAAN HEILOO". Snelheidswedstrijden voor ama teurs op a.s. Woensdag. Het blijkt hoe ianger hoe meer, dat deze baan in een b-ehoefte voorzi-et. Ook Zaterdag en gister werd er weer druk op de baan ge reden. Werd voor eenige weken de feestelijk- heid der ijssport door de lustige tonen van een draaiorgel vergroot, thans werd op meer moderne wijze vroolijke muziek ten ge- hoorc g-ebracht. Door den h-eer Kluiver waren n.l. in en buiten de groote consumptie-tent eenige luidspr-ekers opgehangen, waardoor Hilversum's muziek op de baan -klonk. Na de uitstekend geslaagde wedstrijden om het prov. kampioenschap hardrijden zul- len a.s. Woensdag wederom wedstrijden voor amateurs worden gehouden. De goede organisati-e en regeling van 13 Januari doet ook voor de a.s. wedstrijden weer het beste verwachten. Belangst-ellenden verwijzen wij naar een an-r.onoe in dit num mer, waarin meerdere bijzonderheden ver- meld zijn. Kinderwedstrijden te Zuidschar- woude. De ijsclub „Ons Genoegen" hield Zondag een wedstrijd op de Burensloot. De uitslag is: Houtjesrape-n door meisjes van 67 jaar: le pr. Nelly de Geus, 2e pr. Grietje Balder. Idem door jongens van 67 jaar. le pr. J. de Ruiter, 2e pr. J. Dirks, 3e pr. P Vad-er. Dominostukken uitzoeken door meisjes van 89 jaar. le pr. Grietje Kos, 2e pr Suze Dirks, 3e pr. Haartj-e de Ruiter. Idem door jongens van 8—9 jaar. le pr. P. Heneweer, 2e pr. S. Kramer, 3e pr. J. Komen. Wedstrijden te Akersloot. Zaterdag had een hardrijderij met hinder- nissen plaats voor jongens tot 14 jaar. Er waren 22 deelnemers. De prijzen bestonden uit contanten le pr. P. Kaptein, 2e pr. S Woestenburg, 3e pr. J. Koppes, 4e pr. F. Kraakman, 5e pr. J. Klaver, BERGEN. De door de IJssportver. te Bergen Zondag- middag gehouden wedstrijden in het hard rijden hadden onder groote belangstelling plaats en slaagen uitstekend. Niet minder dan 23 jongens bekampten elkander en deden dit vinnig Vooral T. de Modi en Enno Daal- d-er gaven elkander niets toe; tweemaal kwa men zij gelijk aan; tijd 28 sec. en de derde maal zou Daalder zeker gewonnen hebben, wanneer hij niet aan het einde door om te kij- ken, kwam te vallen. Onder de jongens bleken reeds goede rijders te zitten; enkelen van hen, zooals J. Tuin en W. Barnaart maakten tijden, die door velen van de mannen in den volgenden wedstrijd niet werden verbeterd. De uitslag voor den wedstrijd van jongens is: lste prijs J. Tuin 24 3/4 sec.; 2de prijs W Barnaart 25 sec. en 3de prijs A. Kaan 26 sec. Aan den wedstrijd voor mannen boven 18 jaar namen 13 personen deel. Mooie strijd gaven te zien T. Mantel te Winkel en J. eAkrboom te Bergen. In dezen kamp maakte Akerboom den snelsten tijd 2114 sec. en Mantel viel uit, tijd 22 Vi sec. De strijd tusschen J. Akerboom te Bergen en D. Kleen te Winkel was niet minder feltijd Akerboom 22 sec.D. Kleen 2214 sec. De uitslag is: lste prijs J. Akerboom te Bergen 22 sec.; 2de prijs D. Kleen te Winkel 22Vi sec.; 3de prijs G. Minkema te Schoorl- dam 25 sec. Na afloop van d-e wedstrijden werd er door de leden nog druk op de banen gereden. Dinsdagmiddag organiseert de B. IJ. V. een gecostumeerden wedstrijd, waarbij prij zen zullen worden toegekend voor mooiste en origineelste costuum(s) van dame, heer, paar en groep. Bergen's Harmonie luistert dezen wedstrijd op; des avonds prijsuitreiking en bal voor leeden in d-e Rustende Jager. Aangifte voor deelname gecostumeerd ijs- leden in de Rustende Jager. VOOR DE NAGELATEN BETRE. JGNGEN DER REDDINGBOOTSMANNEN Van de firma M. en G. ontvingen wij een bedrag van f 10 voor de nagelaten betrek- kingen van de bemanning van de „Prins der Neavrlanden". UITSLAG VERLOTING SCHOOL VOOR VOORBEREIDEND LAGER ONDERWIJS. In dit nummer komt een advertentie voor waarin de uitslag van de verloting ten be- hoeve der bewaarschool bekend gemaakt wordt. BALDADIGHEID. Gisteravond hebben eenige baldadige jon gens de voorruit vernield van een voor een cafe hier ter stede staande auto, die door den chauffeur even was verlaten. De politie stelt een onderzoek in. „DE GEISHA". Het bestuur der Alkmaarsche Operette- Club heeft besloten, gezien het buitenge- woon succes, dat de vereeniging mocht boe- ken met de opvoering der Japansche Operette „De Geisha", en het groote aantal aanvra- gen voor een 3e opvoering, alsnog deze ope rette geheel volledig voor het voetlicht te brengen en wel op Dinsdag 12 Februari '29 in de schouwburg „Het Gulden Vlies". Om alle bezoekers te gerieven, vooral de midden- stand, zakenlieden era., is besloten te 8.15 precies te beginnen, einde 11.30. De entree- prijs is bepaald op f 1 inclusief rechten. Er wordt geen bal na gegeven, zoodat de schouwburg amphtitheatergewijze wordt in- gericht. Het bestuur mag echter het groote finan- cieele risico verbonden aan het opvoeren van een dergelijk stuk niet geheel op zich nemen en deelt mede dat er minstens 300 plaatsbe- wijzen verkocht moeten zijn willen de kosten gedekt worden. In dit nummer is een inschrijvingsbiljet geplaatst met de bedoeling dit in te zenden voor of op 1 Februari a s. en daarop in te vullen hoeveel plaatsen men verlangt. De plaatsbewijzen worden dan thus bezorgd. Indien het benoodigde aantal niet is ver kocht kan de opvoering niet plaats hebben. Men kan ook plaatsen opgeven telefonisch aan de Schouwburg „Het Gulden Vlies", te- lefoon 45 L Plaatsbespreking geschiedt op den speel- dag van 10—2 uur in den schouwburg. Dit is beslist de laatste opvoering hier ter stede. Men zie de desoetreffende advertentie in dit nummer. EVANGELISCHE SAMENKOMST. Op verzoek verwijzen wij naar de adverten tie betreffende een Evangelische samenkomst in deze gemeente. STAATSPENSIONNEERING. Gister hield de federatie van den Bond voor Staatspensionneering te Alkmaar in cafe „Expeditie" van den heer Breed op de Paardenmarkt een vergadering. Bijna alle bij de federatie aangesloten afdeelingen waren vertegenwoordigd en getuigden van een opgewekt propagan- distisch leven. Bij de opening deelde de voorzitter, de heer Ch. Olthoff, van Zuidscharwoude, mede, dat dit de laatste vergadering was, die hij zou presideeren, omdat hij, doordat hij 'n anderen werkkring kreeg, verhinderd was in den vervolge de vergaderingen bij te wonen. Niet enkel voor de federatie maar voor alle ver- eenigingen, waar hij lid van is, zou hij moeten bedanken. Na voorlezing der notulen, die wer den goedgekeurd, kwam het verslag van den penningmeester dat een nadee- lig saldo aanwees. De bescheiden van den penningmeester werden door een commissie nagezien en goedgekeurd, waarna hij een woord van dank oogstte voor zijn gehouden beheer. Eveneens werd onder dank aanvaard het jaarverslag van den secretaris, waarin de verschillende werkzaamheden welke in 1928 waren uitgevoerd, nog eens de revue passeerden. Het was een goed propagandistisch jaar er werd veel goed werk gedaan en van 9 December tot en met 16 Dec. kon men overal op de aanplakborden de mooie biljetten gadeslaan met passende spreuken. Verder bleek dat het nadeelig saldo Voor finantieeie aange- legenheden wende men zich tot de FIRMA DE LANGE DE MORAAZ, Langestr. 49 te Alkmaar, telefoon no. 120, geves- tigd sinds 1808 was ontstaan door intensieve propagan da, vooral door het steunen van afdee lingen in haar avondenuEen groot ge noegen was het, dat de afd. de Rijp we der kon worden opgericht, hetwelk ge- lukte op 19 December; 30 leden traden toe en thans zijn er reeds ver over de honderd. De jaarvergadering zal met het oog op de verkiezingen van d". jaar zeer vroeg en wel in April, in den Haag wor den gehouden. De bestuursverkiezing, noodig wegens periodieke aftreding van den secretaris en het bedanken door den voorzitter, had tot resultaat, dat herkozen werd de heer Bruin te Alkmaar en gekozen de heer Boskamp te St. Pancras. Voor te houden avonden kwamen nog in aanmerking Castricum, Warmenhui zen en Hensbroek. Besloten werd om op de te houden vergaderingen van tegenstanders van premievrij Staatspensioen te vragen waarom zij feitelijk tegenstanders zijn. Bij de rondvraag werden nog ver- schillenden wenken gegeven voor de te houden propaganda-avonden. De heer Jimmink uit Alkmaar bracht den scheidende dank voor de jaren- lange aangename leiding en hij sprak den wensch uit, dat het den heer Olthoff verder wel ga. Met een dankwoord van den voorzitter werd deze aangename vruchtbare vergadering gesloten. GEWEST NOORD-HOLLAND NOORD DER S. D. A. P. In de Unie te Alkmaar vergaderde gister bovengenoemde organisatie. Bij de opening der vergadering waren van de 58 afdeelingen 53 door een of meer afgevaardigden verte genwoordigd, terwijl tal van genoodigden en belangstellenden, aanwezig waren, o.a. de Ge- deputeerde A. W. Michels en de nieuwe bur gemeester van Koog a/d Zaan die bij zijn binnenkomst met applaus werd- begroet. Toen te omstreeks 11 uur de voorzitter, de heer Peerlkam-p, de aanwezigen't welkom toeriep, was de laatste stoel in de zaal bezet. Aanlei-ding voor het beleggen van deze buitengewone vergadering heeft, aldus spr., het bestuur gevon-den in de besprekingen wel ke in een bijeenkomst met vertrouwensman- nen is gehouden en waar het verkiezingswerk voor den komenden zomer geregeld werd. Daarbij bleek dat de financien van het Ge- west zoodanig in het gedrang zouden komen, dat deze vergadering voor een en an-der de bronnen zal moeten aanwijzen. De voorzitter feliciteer-de den heer Michels met zijn herstel en den heer A. G. A. Verste- gen met zijn benoeming tot burgemeester van Koog a/d Zaan. Een benoeming, ondan-ks het verzet van alle burgerlijke partijen in die ge meente inclusief de anarehisten, welke juist daarom dubbel door ons wordt gewaardeerd. Nadat de heengegane partiigenooten D. Donia van Zaanaam en C. Werkhoven -de partijsecretaris door hem met enkele woor-den van dank en hulde zijn herdacht, waarbij de vergaderden- zich eenige oogenblik-ken van hunne zetels verhieven, gaf de voorzitter het woord aan Mr. J. E. W. Duys voor het hou den van een instrueerende redevoering voor het kader der S. D. A. P. in dit Gewest. (Deze rede zullen we, wegens gebrek aan plaatsruimte. oonemen in ons blad van mor- J2:enl- naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Januari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, te De Bildt. Hoogste barometerstand 782.6 te Vardo. Laagste barometerstand 758.6 te Thors- haven. Verwachting: Zwakke tot matige Zuidelij- ke tot Zuid-Oostelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken met veel kans op sneeuw, tem- peratuur om het vriespunt tot lichte vorst. Na- de pauze ving te 2 uur's namiddags de huishoudelijke sitting aan. Uitvoerige besprekingen werden hierin ge- voerd over de mogelijkheid te komen tot streekbladen welke wekelijks zouden verschij- nen, benevens de uitgifte van een land- en tuinbouwblad als bijvoegsel van „Het Volk", gelijk dit bij de „Voorwaarts" geschiedt. Een commissie welke een en ander had on- derzocht adviseerde niet op deze zaak in te gaan. Dit advies werd, nadat het voor en tegen van verschillende kanten was betoogd en en kele enthousiaste voorstanders van plaatselij ke bladen hunne plannen ontraden zagen, aanvaard. Vervolgens gaf de penningmeester, de heer Visser van Krommenie een uiteen- zetting van het propagandaplan voor de verkiezingen en drong ernstig aan op de aan- neming van een voorstel van het bestuur om door het heffen van een wekelijksche bijdrage van de ruim 40-0-0 leden van het Gewest ge- durende een jaar een fonds te -vormen waar- uit deze verkiezingen konden worden gefi- nancierd. Geen der hierover het woord voerenden had bezwaar tegen dit voorstel 't welk ten- slotte onder daverend applaus met alg. stem- men werd aangenomen. Hierna was 1 et woord aan den s e c r e t a- ris, den heer J. Westerhof, die in een warm gestemde toespraak een uiteenzetting gaf van de in de komende maanden te verrichten werkzaamheden waarbij de verschillende propaganda-middelen werden bezien. Op deze uiteenzetting volgde de rondvraag waarbij verschillende afgevaardigden wenken gaven ten opzichte van de bijzondere eigen- aardigheden in hunne streken waarbij met de propaganda en actie rekening moest wor d-en gehouden. Met een woord van opwekking en dank sloot te 5 uur's namiddags de voorzitter de ze Gewestelijke voorbereidingsvergadering voor de Tweede Kamer verkiezingen in de districten HelderHaarlem voor zoover het Noord-Holland Noord betreft. - REV. SOC. 1 MEI-COMITE. In samenwerking met het PI. Arb. Secreta- riaat en de „Vrije Groep", heeft zich een „1 Mei-Comite" gevormd, voor de a.s. 1 Mei- viering der revolutionaire arbeiders. Het secretariaat is gevestigd Oudeigracht 158 A. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen 5.05 uur licht op BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jacobus z.v. Petrus Zonneveld en Maaike Meu level d. OVERLEDEN: Johannes van der Veer, 76 jaar. MUZIEK. Jacq. van Gent, die onlargs bij Klooster en Kiebert een tnarsch voor piano uitgaf, heeft daarmede zeer veel succes gehad. Dit suc ces heeft hem gei'nspireerd tot het schrijven van een wals, die bij dezelfde uitgevers is verschenen, onder den titel „L6ve-Waltz". Het tempo is dat van de „Valse Lente", on- derbroken door 'n „Agitato" gedeelte, waar- op het eerste gedeelte bijna niet gewijzigd te- rug komt. Ook dit stukje is voor piano ge- componeerd, en evenals de marsch, zeer me- lodieus, en niet moeilijk. Factoren die voor een goeden verkoop bevorderlijk zijn De heer Henk Wijn ontwierp voor dezi wals een fleurig, aardig titelbiad. A. K ORATORIUM-UITVOERING. Donderdag 31 Januari zal door een ge- mengd koor van 140 zangeressen en zangers, dat den heer Joh. Kuiper tot kider heeft, uit gevoerd worden het oratorium „Christus am Oelberge" van Beethoven, hier geheeten „Christus in den hof van Olijven". Behalve koren komen in dit werk verschillende solo's voor, en wordt het hier gegeven met begelei- ding van orkest en klavier. Dit oratorium ontstond omstreeks het jaar 1800, 'n tijd waarin de componist zeer productief was. Het is berekend voor 'n halven concertavond en daar het bekend is dat de heer Kuiper nooit met iets voor den dag komt, dat niet zorgvuldig is voorbereid, kan men ook a.s. Donderdag iets goeds van hem verwachten. Als solisten werken mede: Mevr. Sophie Both-Haas, sopraan, Rotterdam; Mej. Jo Im- mink, alt, Amsterdam; de heer Marcus Plooyer, tenor, Laren; de heer Ant. Roest, ba- riton, en mej. Rie Vermeulen, klavier, bei- den uit Alkmaar. Na de pauze komen er liederen en duetten van de solisten. A. K. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 28 Jan. 1929. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 491 vette koeien, le kw. 1—/ 1.10; 2e kw. 0.86—/ 0.98; 3e kw. 0.680.84 per K.G. slachtgewicht10O melk- en kalfkoeien 275375; 66 vette kal-veren, le kw. 1—/ 1.10; 2e kw. 0.90 0.98; 3e kw. 0.8-0—/ 0 88 per K.G. levend gewich-t; 81 Nuchtere kalveren 14 22; 63 Schapen 3442; 600 Varkens, HoM. le kw. 0.80—/ 0.852e kw. 0.82— 0.83; 1 prima varken hooger; Overz. ea Geldersche 8085 ct.Vette varkens 82—83 ct.per K.G. Alles slachtgewicht. 77 Pass* den 125240 ner stuk, voor menschen op leeftijd is vers topping. Foster's Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis Een ide- aal laxeermidde! voor oudeo van dagen. Maagpillen Foster's Atom verkrijgbaar a f 0.65 per Qacon.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2