SHuiMrsck CivranL De w&ttigs Ertgenaam. Mo. 25 1929 Honderd een en dertigste Jaargang. Ulaandasr Januari Radio-hoekje Dinsdag 29 Januari. Hilversum, 1071 M. 10.—10.15 Morgen- wijding. 12.15—2.— Concert door het Boris Lenski-Trio. 2.—2.30 Kookpraatje door P. W. Kers. 2.30—3.— Gramofoonmuziek. 3.— 4.— Kniples. 4.-5.— Aansluiting van het Cabaret „La Gaite" (Tuschinki). Dansmu ziek. 5.-6.— Concert. R. Wurtenhoff—Stark, zangeres. M. E. Hoogenraad, piano. L. Vo- gels, zanger. 6.7.15 Concert door het Bo ris Lenski-Trio. 7.15—7.45 Engelsche les. 8.8.30 Boekenhalfuurtje door Ina Boudier Bakker. 8.30—9.30 Concert. Mannenzang- yereeniging „Zang en Vriendschap". Man- doiine-orkest „Sempre Avanti". 9.30 Popu- lair concert door het Omroep-orkest. 10.15 Persberichten. 11.—11.30 Gramofoonmuziek. Hrizen, 336.3 M. (Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 12.30—1.30 Concert door het K. R. O.-Trio. 5.306.30 Gramo foonmuziek. 6.30—7.Duitsche les. 7. 7.30 en 7.308.Cursus Kerklatijn. 8.— 8.30 Spr.: Mr. N. N. G. Th. de Kort: De Godsdienstige en Sociaal-economische kant der Kath. Jonge Werkg. Ver. 8.3011. Concert. Een avond in Tegelen. 8.30 Con- certavond in Tegeleden. Kon. Harmonic „St. Caecilia", Dir. P. Guillaume. Harmonie „Voorwaarts". Orkest „Mignon". Zangver. ..Vriendschap". Mannenkoor „Excelsior". Kwartetver. „Zanglust". Tegelsch Open- luchttheater. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Brown's Kwintet en sopraanzang. 1.20— 2.20 Orkestconcert. 2.50 Voor de scholen. 8 50 Muziek. 3.55 Fransche lis. 4.20 Orkest concert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichten- yoorlezing. 6.35 Kieuwsberichten. 6.50 Mu ziek. 7.05 Beethoven's pianosonaten. 7.20 Causerie. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Glass. 8.05 Concert. Orkest. J. Hhorne, bariton. E Andjelkovitch, viool. G. Tcherniak—Bala'ai- ka. 8.20—8.50 Lezing). 9.20 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 10.—„Wife to a Famous Man", comedie in 2 acten van M. Sierra. 11.12.20 Dansmuziek. Pan\s „Radio-I oris", 1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Solistencon- cert. 7.05—7.50 Gramofoonmuziek. 8.35— 11 10 „Mignon", opera van Thomas. Orkest, koor en soli. Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.05— 6.50 Operette muziek. Orkest en solisten. 7.20 Collegium Musicum, onder leiding van Dr. Frohlich Wiener dansen. 9.50 Sluiten. Zeesen, 1649 M. 11.20—3.50 Lezingen 3.50_4.50 Orkestconcert. 4.50—7.20 Le zingen. 7.20 Kamer-orkest en prof. Have- mann, viool. 8.20 Lezing. 8.50 De Journalist spreekt. Hamburg, 395 M. 10.20—11.20 Gramo foonmuziek. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Het lied van den Arbeid, met medewerking van so listen. 8.35 Moderne composities. Secker- orkest. 10.05—11.10 Optreden van Willi Hagen, conferencier. Brussel, 510 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek. 8.j5 Fragmenten uit Traviata, opera van Verdi. 10.35 Sluiten. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR Donderdag 31 Januari 1929, nam 1 uur zal de Raad vergaderen, ten einde te beraad- slagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten: 1, Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Vragen van het Raadslid Bakker betreffende de vertegenwoordiging der gemeente in de N. V. Exportveiling Land- en Tuinbouwproducten. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou- ders om zich te verweren tegen een rechtsvordering (bijl nr. 15). 4. Idem inzake de heffing van rechten voor aansluiting aan het gemeenteriool (bij- lage nr. 11). 5 Idem inzake het verzoelrVan het bestuur der Vereeniging voor algemeen voorbe- reidend lager onderwijs om de huurover- eenkomst betreffende het schoolgebouw in de Doelenstraat te ontbinden en de school voortaan van gemeentewege in stand te houden (bijlage nr 13). 6. Idem inzjke het verzoek van Gedepu- FEU1LLET0N. Door E. PHILIPS OPPENHE1M. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B 49 „Je gezelschap. Dat was de afspraak." „Niets anders?" „Niets." Zij deed haar halssnoer af en wierp de paarlen op de tafel. Zij wilde heengaan; bij de deur keerde zij zich om. ,De auto zal morgen in de garage zijn", beloofde zij. „Het geld kan ik niet teruggeven, dat heb je verloren. Dat doet er niet toe! Ik heb ook iets verloren, Francis!" Zij werd plotseling zwak. Zij strekte de armen naar hem uit. Hij verstrakte duidelijk zichtbaar. „Felicia", zeide hij ernstig. „Ik kan de voorwaarden van onze afspraak niet verande- ren. Toch zal je me heel ongelukkig maken, wanneer je mij laat zitten met dit", voegde hij eraan toe, de halssnoer in de hand nemend Zij keek er een oogenblik naar met wij open oogen. Daarop begon zij te lachen, een afschuwelijken lach. ;,Ik geloof niet, dat ik overdreven ben", zeide zij, „en men houdt mij niet voor zeer Srtreng in mijn moreele opv'attingen maar ik voel mij als de rechtschapen heldin Van het melodrama, wanneer ik me voorstel je paar- \m te draeen. Zii branden mij in den am teerde Staten om advies betreffende wij- ziging der salarisregeling voor den Burgemeester, den Secretaris en den Ont vanger (bijlage nr. 8). Rechiszaken VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 25 Januari. ONGEPAST OPTREDEN. We twijfelen er niet aan of de veehouder Nic. A. te Schermerhorn is 'n charmant beer, een ongeslepen diamant, maar hij is krach tens zijn ambt en den omgang met russischen ponny's gewend wat met krachttermen te wer ken en daar komt men bij ve'ldwaohter of kan- tonrechter niet ver mee. Zooals ook heden bleek bij de voortzetting in zijn strafzaak, waarin hem was ten laste gelegd, niet te hebben belet, dat de hem toebehoorende of aan zijn zorg toevertrouwde ponny's zich te goed deden aan het gras op het door den landbouwer Smit gepachte Mijzerdijkje. Baas A. had zich tijdens het onderzoek ook niet hee! welwillend gedragen tegen den bri gadier Talsma. Hij verspeelde daardoor een melkklant en kreeg heden ook nog 'n geduch- te berisping van den kantonrechter over dit onoepast optreden. Wat verdachte betrof, die't misschien veel beter bedoelt dan hij't vermag te explikeeren deze zag ten slotte ook wel in, dat men beter vliegen met stroop dan met azijn kon van- gen, doch de rechte stemming kwam er niet meer in, zooals uit den eisch van den ambte- naar 12 boete of 12 dagen met toewijzing in den civieelen vordering 20 door landbou wer Smit ingesteld, kon worden opgemaakt Uitspraak over 14 dagen. HET LIEP ALLEMAAL TEGEN. De monteur Pieter K. van Koedijk kwam in den avond van 14 December op den Hel- derschen weg per rijwiel dapper aanrijden. doch had het ongeluk, toen hij uitweek voor een automobiel, door de gladheid van den weg, te slippen en met den grond ken- nis te maken. Gelukkig vielen er geen#digge- len en vlug wipte de monteur weer op de fiets om zijn tocht te vervolgen. Daarop ont- dekte hij opeens, dat zijn electrischen lan- taarn niet meer werkte, wilde afstappen, maar helaas, 'n waakzaam dienaar van den H. Hermandad had het euvel reeds bemerkt en een bekeuring kon niet uitblijven. De ver dachte bracht heden zijn tegenspoeden zoo goed mogelijk naar voren, maar kon het hart des kantonrechters niet zoo verteederen, dat hij ongestraft werd heengezonden. Het vonnis werd bepaald op 2 boete of 2 dagen. NACHTELIJK GEROMMEL BIJ BAAS ROMMEL. De landbouwer J. T. Rommel, wonende aan de Limmer Kerkelaan, werd in den nacht van 26 December uit zijn bed geschelcl door een onbekend persoon, die van hem een rijwiel wilde leenen om, zoo hij beweerde, naar Uitgeest te peddelen. Natuurlijk kreeg hij van den gestoorden en verstoorden land bouwer mil op 't rekest, doch eenigen tijd werd het baldadige spelletje nog eens her- haald, waarop de heer Ronimel den nachte- lijken plaaggeest, die van eenige andere nachtraven was vergezeld, beduidde dat het nu uit moest zijn met dat ged want dat hij anders andere maatregelen zou nemen. De heer Rommel werd thans verder met rust gelaten, doch vooraf lichtte de nachte- lijfce straatschender nog een hekpoortje uit dc hengels en smeet dit op den weg neer. Van dit feit werd aangifte gedaan en de bedrij- ver, zekere Piet T., arbeider te Uitgeest, heden tot 8 boete of 8 dagen veroordeeld. ProvincSaaB wieuws OTERLEEK. De raad dezer gemeente vergaderde op Donderdagmorgen 24 Februari. Afwezig dc heer Spaan wegens familie-omstandigheden. De voorzitter heette de aanwezige leden welkom en wenschte hen op deze eerste verga dering in het nieuwe jaar een voorspoedig '29 met hunne gezinnen. Ten opzichte van den heer Spaan willen we hopen, dat er voor hem spoedig betere tijden zullen aanbreken. De heer Heeringa meende als oudste lid niet achterwege te mogen blijven en sprak namens den raad den wensch uit, dat '29 ook voor den voorzitter en de zijn en een goed jaar mag zijn. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Van Ged. Staten was eoedgekeurd terug ontvangen deb egrooting '29. Adres van Ged. Staten om advies van de raden inzake de jaarwedden van Burgemees ter, Secretaris en Ontvanger. Na uitvoerige bespreking werd met alg stemmen besloten aan Ged. Staten te berich- Francis, schandepaarlen, of zoo lets. Houdt ze, totdat je een klein geheim omtrent vrou- wen hebt geleerd. Ze nemen misschien graag aan, maarmaar zij houden* er ook van te geven". De deur werd van buiten zacht geopend. Eustatius trad binnen. „Goeden dag!" riep hij uit, van den een naar de ander kijkend. „Ik kom toch niet on- gelegen? Ik stoor toch niet, zooals gewoon- lijk?" „In het minst niet", verzekerde Felicia hem droogjes. „Het is een uiterst tactvolle binnen- komst, zou ik zeggen. Je kunt mij naar mijn auto brengen, als je wilt; het is tenminste tot morgen nog de mijne. Goede nacht Fran cis!" „Goede nacht, Felicia!" Eustatius deed zijn plicht en keerde haas- tig naar de bibliotheek terug. Francis stond nog op de plaats, waar hij hem had ver- laten. „Het spijt mij verschrikkelijk, indien ik mij indrong", verontschuldigde hij zich. „Je zeide mij, weet je wel, even aan te komen om je te herinneren aan Peggy's souper van van- avond. Ze gaan aliemaal. Er is, hoop ik, niets verkeerds?" „Hoegenaamd niets." „Je komt op de partij?" „Natuurlijk." „En je hebt niet vergeten van Ascot mor gen?" „Zeker niet. De auto's zullen hier voor- komen oni half tien." „Beste kerel", mompelde Eustatius. ,,He- md. dat is de „acht en dertig--cognac, Vind ten, dat Oterleek zich met de voorgestelde regeling inzake de salarissen van burgemees ter, secretaris en ontvanger niet kan vereeni- gen. Tot leden der commissie bedoeld in het adres van Harenkarspel werden de heer en Heeringa en Witteveen benoemd. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. een andere schoolgeldregeling hebben ontworpen op een eenigszins andere basis dan de thans bestaande. Volgens de wet moeten er min- stens tien klassen zijn. B. en W. hebben er dertien, met dien verstande, dat de laagste klas 2.60 per kind en per jaar betaalt en de hoogste Mas 52. Voor het tweede kind mag worden afgetrokken 20 het derde 40 enz., zoodat voor vijf kinderen uit een gezin voor vier betaald moet worden. De heer Heeringa: Kosteloos mogen wij het onderwijs niet geven, doch kunnen wij niet lager komen? De voorzitter: Met deze regeling valt ongeveer 45 van de schoolgaande kinde ren buiten het schoolgeld. De kosten van het onderwijs in deze gemeente bedragen 1500 De heer Dekker: Dat bedrag kan nooit worden opgehaald. De heer Witteveen vroeg nadere inlichtin- gen over den af trek, welke door den voorzitter werden verstrekt. Deze stelde daarop voor het aan te houden tot de volgende vergadering, dan hebben we alien tijd er nog eens over na te denken en er ons in te werken. Met alg. stemmen werd daartoe besloten. Bij de rondvraag vestigde de heer de Boer er de aandacht op, dat de bok bij de „Drie koningshoofden" nog steeds onveranderd staat. De voorzitter verklaarde er reeds met den lijnwerker over gesproken te hebben, doch deze schijnt nog geen tijd te hebben gehad e" naar om tfc kijken. Zal evenwel voor gezorgd worden. De heer Witteveen deelde mede, dat er door het bestuur van „Onderlinge Hulp bij Ziekte" plannen zijn beraamd om begunstigers en do- nateurs te winnen en de leden, die de vorige vergadering toezegging hebben gedaan de vereeniging financieel te willen steunen, ont vangen eerstdaags wel bezoek. Spr. stelde voor, dat de gemeente in dezen voor gaat en zich opgeeft als donateur. De heer Heeringa: Op gevaar af weer voor moordenaar te worden uitgemaakt, stel ik voor dit in de volgende vergadering te behan delen. De voorzitter was het daarmee eens. De heer Witteveen meende, dat de heeren nu toch werkelijk een beetje zwaar op de hand worden. Is een dergelijke kleinigheid nu nog de moeite waard om er de volgende vergade ring weer op terug te komen? Het voorstel-Witteveen om het direct in be- handeling te nemen werd niet ondersteund en kon dus niet in behandeling komen. De heer Witteveen informeerde, wanneer het besluit om een lantaarn in den Oterleeker- weg bij te plaatsen zal worden uitgevoerd. De voorzitter deed toezegging, dat het in orde komt. De heer Heeringa verzocht om belangrijke ingekomen stukken steeds op de agenda te vermelden. De voorzitter beloofde dit in gedachten te zullen houden en sloot hierna de openbare vergadering. OUDKARSPEL. Feestavond Staatspensioen. Zaterdagavond kwam de afd. Oudkarspel-- Noordscharwoude van den bond v. Staats- pensioen in de 2e propagandavergadering bijeen ten lokale van den heer Vis alhier. De zaal was geheel met leden en belangstellen- den gevuld. Als spreker zou dezen avond op treden Ds. Baar uit Alkmaar, terwijl „Het Kleine Tooneel" zijn medewerking geheel belangeloos verleende door opvoering van het tooneelspel in 3 bedrijven „Maskers en Wijn". De voorzitter, de heer C. Althof 6pende de vergadering met een woord van welkom toe te roepen aan alle opgekomenen in het bijzonder zich richtende tot de afgevaardig den van zustervereenigingen en den spreker. Na dit woord van welkom werd aan Ds. Baar gelegenheid gegeven tot het uitspreken van zijn propagandarede, getiteld „Staats- pensioen Christenplicht". In een schitterend gedocumenteerde rede, zette hij het doel op duidelijke wijze uiteen, daarbij er op wijzende, dat de ouden van da gen niet afhankelijk mogen zijn van liefda- digheid, maar zij op bepaalden leeftijd het staatspensioen moeten genieten als een recht Onder groote stilte werd deze met vuur uit gesproken rede aangehoord. Er klonk na be eindiging een krachtig applaus. De voorzit ter bracht daarna den geachten spreker een hartelijk woord van dank. Daarmee was het oogenblik aangebroken -- 1 1 a je het goed, dat ik een glas neem?" „Maak de flesch op, als je er zin in hebt". „Wat heb je daar in de hand?" vroeg Eustatius, terwijl het licht viel op de paar len van het snoer. Francis haalde de schou- ders op en stak het in zijn zak. „Misschien een verjaarsgeschenk voor Peggy", antwoordde hij. HOOFDSTUK XXIII. Monica wandelde rusteloos heen en weer in de bibliotheek van Chatfield House, in een robe van biscuit-kleurig mousoeline, die zij juist een week geleden uit Parijs had meege- brachf. Zij ging naar mijnheer Moss, die in een ver- wijderden hoek aan een kleine lessenaar bezig was met den catalogus. „Goeden morgen, mijnheer Moss!" riep zij uit. „Is u dus nog hier?" „Nog hier? freule", antwoordde de bibli- othecaris; „ik heb het veel drukker dan vroeger". Zij keek hem nieuwsgierig aan; een uitge- droogd, passieloos wezen scheen hij haar, sinds zij oud genoeg was om zich zijn be- staan te herinneren. „Drukker?" herhaalde hij. „Waarmee bent u bezig? Maakt u een nieuwen catalogus?" Mijnheer Moss glimlachte „De hertog is een geestdriftig verzamelaar", vertrouwde hij haar toe. „Onze veertiende eeuwsche manuscripten zijn nu bijna eenig. Dan „Heeft de hertog werkelijk belangsielling yjopr die ourk maru^aietmZ'. voor het Kleine Tooneel om te beginnen met de vertolking van't stuk „Maskers en Wijn" Zooals men van dit gezelschap gewoon is, werd ook nu uitmuntend spel gegeven en was de vertolking van dien aard, dat de inhoud rot een ieder moest doordringen. Toen het doek was gevallen, bracht de voorzitter het gezelschap een woord van dank, waarbij den heer Sliker nog een herinnering aanbiedend namens de afd. voor zijn verleden jaar ge- vierd 25-jarig tooneel-dilletantenschap. Hierop volgde een aardige attractie voor de aanwezigen. Toen door den burge meester van Oudkarspel nog een woord van hulde was gebracht aan hetKleine Tooneel" voor de scliitterende vertolking, wekte hij tevens de aanwezigen nog op zich te scharen in de rij van de strijders voor staatspensioen en zich aan te melden als lid van de afd. Oudkarspel—Noordscharwoude. HEER-HUGOWAARD. Meer dan aan het weer merkt men thans aan het drukke verkeer op straat, dat de slooten in den polder nog altijd met een ijs- mantel bedekt zijn. Gedu'rende den ganschen dag ziet men langs den Basseweg lange rijen met kool geladen wagens, zich naar Broek op Langendijk begeven, terwijl Laan- derweg en Hasselaarsweg als toegangswe gen tot de laadplaats te Noord-Scharwoude al een even groote levendigheid vertoonen. Vergeleken met een twintig jaar terug heeft het verbeterde vaartsysteem in den polder in- derdaad wel een groote wijziging in het ver- voer der producten bewerkstelligd. GesChied de toen bijna alles per as, thans speelt het vaartuig de hoofdrol, behalve als zooals nu de slooten toegevroren zijn en alles wat maar wagen kan heeien, te voorschijn wordt gehaald. Ook de onbewaakte overweg op den Hasselaarsweg mag zich daardoor natuurlijk in hernieuwde belangstelling verheugen en pogingen worden aangewend om op een of andere manier gedaan te krijgen, dat de dir. der spoorwegen iets zal doen, om den toe- stand daar minder gevaarlijk te maken. STGMPETOREN. Het was voor het actieve bestuur van de ijsclub Stompetoren een groote teleurstelling, dat onlangs na de wedstrijden voor kinderen die voor volwassenen niet konden doorgaan Doch daarvoor in de plaats wilde het iets anders geven, en zoo werd besloten tot een ijsfeest in de kolfbaan van den heer Kamp- steeg, waar een gemaskerd bal zou gehouden worden. Donderdagavond had dit plaats, en al was de tijd van voorbereiding kort ge- weest, het aantal deelnemers was zeer vol- doende, maar de bezoekers waren slechts in geringe mate opgekomen. En dat was wel jammer, want van de costumes was veel werk gemaakt: verreweg de meeste personen kon den niet herkend worden. Het was voor de jury, bestaande uit de dames Mevr. Mulder, Mevr. Woerdeman en den heer S. Heringa, dan ook niet gemakke lijk de prijzen toe te kennen. Na lang wikken en wegen werd te ongeveer elf uur de uitslag bekend gemaakt en de prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, uitgereikt. Origineelste costuums: le prijs de heer P Bakker als Kikvosch; 2§ pr. de heer J. Blauw als Vogelverschrikker. Mooiste damescostuumsle pr. Mej. W. Plugboer Bd. als Sneeuwkoningin; 2e pr. Mej. Tr. Kos als De Zomer. Mooiste heerencostuums: le pr. de heer D. Kramer Glijnis als Indiaan; 2e pr. Mej Jel Flokstra als chauffeur. Paren: le pr. Mej. M. Groot en B. Klomp als Zigeunermeisjes. De ijsclub kan met groote voldoening op dezen avond terugzien; het feest is in alle opzichten geslaagd. HEEMSKERK. Vrijdagavond hield het R.K. parochiaal ziekenfonds hare jaarvergadering. De ont- vangsten waren f 19202.54 en uitgaven f 15293 28? De zuivere winst over 1928 be- droeg f 3061.11. De vereeniging stelt zich voor binnen den tijd van 4 jaar en zulks op aandringen van hare geneeskundige medewerker Dr. Ypma, een garantiefonds te vormen van 10 mille. Onmiddellijk kon al een bedrag groot 3 mille aan dit fonds toegevoegd worden. EGMOND AAN ZEE. Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding van het gemeentewerk werd voor het schil- derwerk ingeschreven door C. Broek voor f 1135; J. Koeman voor f 1212 en F. de Goe de voor f 1147; voor het metselwerk door Alb. de Graaff voor f 820G. de Graaff voor f 748 en de Gebr. Heere voor f 833 voor het timmerwerk door G. Zwart Pzn. voor f 663; G. Zwart Czn. voor f 833.50; A. Voor zoover mijnheer Moss in staat was eenige aandoening te toonen, toonde hij ver- bazing op haar vraag. „His Grace is door en door een geleerde", zei hij. „Zijn kennis van het moderne latijn is veel grooter dan de mijne en zijn oordeel is op zijn minst even goed." „Genadige hemel, hoe hij er tijd voor vindt, kan ik mij niet voorstellen", merkte Monica op. „His Grace werkt laat en hij staat vroeg op". Zij keek naar de klok. „Doet hij dat?" merkte zij op. ,,Nu hij is niet bijzonder vroeg vanmorgen. Hij ver zocht ons hier te zijn om half tien precies. Wij gaan alien tezamen naar Ascot". „De hertog is gewoonlijk zeer precies'' Monica wandelde terug naar het andere einde van de khmer, waar sir Stephen en lady Betty gezeten waren. „We zijn toch niet op den verkeerden dag gekomen of is er iets anders niet in orde?" peinsde zij. „Het is al kwart voor tien en Johnson scheen nauwelijks te weten wat met ons te beginnen, toen we kwamen Ik zal eens bellen en hem vragen hoe lang mijn lieve neef ons denkt te laten wachten." Zij boog voorover en drukte op den knop. Johnson trad bijna tegelijkertijd binnen. Hij was klaarblijkelijk slecht op zijn gemak. „Je meldde, hoop ik. aan den hertog dat wij wachtten, Johnson?" De man aarzelde een oogenblik. Daarop vertelde hfj de waarheid „Het is zeer ongelukkig, freule". bekende hij, „maar bk weet niet waar ik f^s Qracc VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's-mor^ens en s-avonds met NIVA TANDPASTA 75 cts per '/i tube, Z5cts p: (4 tube. Wijker voor f973. C. Wijker voor f 653J. Blaauwboer voor f 743 en W. de Graaff voor f 759. De werken werden gegund aan de laagste inschrijvers. De heer L. Dekker, wiens naam op de Oud-Katholieke candidaatlijst volgde op dien van den heer C. Sloot, die er voor bedankt had om de plaats in te nemen van het raads lid mevr Glas-Prins, heeft zich bereid ver- klaard zitting te nemen in den gemecnteraad. ZUID-SCHARWQUDE. 4 Op initiatief van de aan den Langendijk gevestigde kappersvereeniging „Standvastige Hulp in Tegenspoed", gaf de heer Olshoff, mr. kapper te Amsterdam, eene demon- stratie voor vakgenooten in het onduleeren, knippen en watergolven. De heer Jb Kuijt, kapper alhier, had zijn salon daarvoor wel willend afgestaan terwijl 'n zestal dames zich daarvoor beschikbaar hadden gesteld. De voorzitter, de heer Jb. Romein, verwelkomde de heer Olshoff, welke laatstgenoemde al heel spoedig blijk gaf, zoowel in de ondu- latie als haarsnijden, specialrteit te zijn. Het b!cek ook nu weer, dat het kappersvak bijzondere eischen stelt. Vooral is dit in Je groote steden merkbaar, want daar wordt een groote waarde gehecht aan „het model", eene omstandigheid, waarmede men op het platteland wel rekening houdt, doch nog niet in dier mate als in de steden. Welnu, die bijzondere eischen heeft de demonstratie zoo- veel mogelijk trachten duidelijk te maken. Het spreekt wel van zelf, dat de Lange- dijker kappers met hunne collega's uit den omtrek, want ook deze waren goed ver- tegenwoordigd, zullen trachten het daarheen te leiden, om hunne zaken zooveel mogelijk te doen aanpassen aan den eisch, welke de tijd voelt. „Standvastige hulp in tegenspoed" is het devies der kappers, maar men geeft ook blijk, dat de eisch van den tijd neergelegd is in saamhoorigheid, en langs dezen weg aan hunne zaken een cachet te geven, welke de concurrence uit de steden glansrijk kan doorstaar.. De voorzitter zegde den heer Olthoi har telijk dank voor zijne prestatie en onder- streepte de woorden van laatstgenoemde: „werken is leeren". Ook de heer Kuijt ver- mocht een dank voor het beschikbaar stellen van zijn salon. URSEM. Raads vergadering De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdag 24 Januari. De voorzitter heette de aanwezigen harte lijk welkom, wenschte alle leden en hunne familie in deze eerste vergadering in het nieuwe jaar veel geluk en voorspoed en sprak den wensch uit, dat de besprekmgen evenals het afge.oopen jaar zakelijk zullen zijn en dat de te nemen besluiten mogen strekken tot het belang der gemeente. Het schrijven van de Raadscommissie van Harenkarspel, inzake salarisregeling van burgemeester, secretaris en ontvanger werd voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van uen Ned. Bond van Ge- meenteambtenaren afd. Noord-Holland be treffende de nieuwe salarisregeling van bur gemeester, secretaris en ontvanger. Wethouder de Jongh verwon derde zich er over, dat nog zooveel actie werd gevoerd. Volgens den heer Oud hebben Ged. Staten er wel wat mee voor gehad het advies van den Raad te vragen, waarop de voorzitter ant woordde dat het eenvoudig een formaliteit is, die krachtens art. 73 der gemeentewet ver- eischt wordt. Werd voor kennisgeving aange nomen. De begrooting van het Burgerlijk Armbe- stuur voor den dienst 1929 were met alge- meenne stemmen vastgesteld. Eveneens werd met alg. stemmen P. Saal benoemd tot tijde- lijk gemeentebode. Op het adres van de Holl. Mij. van Land- bouw, afd. Ursem, om een tegemoetkoming in de kosten van den cursus eerste hulp bij on- gelukken werd gunstig beschikt en een bedrag van f 20 toegekend. In behandeling kwam het adres van Ged. Staten inzake de salarisregeling van burge- meester, secretaris er. ontvanger. B. en W. konden zich met de voorgestelde salarisregeling vereenigen. De heer Genefaas deelde mede, namens de R.K.-fractie, dat c.eze zich niet met het voor stel van Ged. Staten kon vereenigen, omdat moet zoeken". „Wat is dat?" viel sir Stephen in de rede „Niet weten waar hem te zoeken! Wat bedoel je, Johnson?" „His Grace kwam vanoacht niet thuis, sir" erkende Johnson. „En heb je niets van hem gehoord?." i „Heelemaal niets, sir." „Waar heeft hij gegeten?" vroeg Monica „Dat zeide hij niet, freule. Ik hoorde hem met lord Eustatius spreken over een souper van de Hilarity Company bij Mario's restau rant. O, wil u zoo vriendelijk zijn mij even te excuseeren, freule." De telefoon ging over. Johnson nam het toestel en luisterde eenigszins geagiteerd. „Ja, ja", zeide hij. „Sir Stephen is hier nu Your Grace, ook lady Monica en lady Betty Ik zal het hem onmiddellijk zeggen, Youi Grace". Hij legde het toestel neer, en keek een mi' nuut treurig rond. „Nu?" vroeg sir Stephen. „Heb je be richt?" „His Grace was aan de telefoon, sir.- „Zoo? Waar is hij?" „Op de politiebank van Vine Street, sir ..Gerechte hemel! Wat voert hij daar uit?" zuchtte sir Stephen. „Ik heb begrepen, sir, dat hij den nacht in de eel doorbracht", antwoordde Johnson.' „Hij zeide, dat ik u dadelijk moest halen en u verzoeken daar snel t€ komen. Zijn zaak komt juist voor en het zou noodig kunnen zijn, dat u borg voor hem was." Jfcijn zaak?" fluisterde sir Stephen, al# naar adem snakkend. - ,,Borg?'' riep Monica, V (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5