Radionralisch Wserbericht, Stadgwiemws SH s* k t Is e t* i c Hi t e n leetgjdingeii as ar ie: p I ar 6 cl 1 1 or te n 'a In a; k 1 ar ar ir ;n 'g 1 di er el I ai a; er tu ie er 1 as >t ai ai in 1 or as in ot er ai ol ra ie ei er ai Pi ai e! li a; ei ei ie" 1 :r rl rr er ar ■a VERDUISTERING. De officier van Justitie te Medan heeft te- gen het hoofd van een school te Koetaradja, ferzake van verduistering van schoolgelden, een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes paanden geeischt. ai ai d e 'e n I( a e; el 25 JARIG JUBILEUM. De heer G. Schrasser, wagenmeester al- hier, herdacht heden den dag waarop hij yoor 25 jaar bij de Ned, Spoorwegen in dienst trad. De jubilaris, die dit feit in stilte te zijnen nao >aii uit uvci yau ucij rtVUUU huize herdacht, ontving van de directie der f schrijft onze muziekresencent het onder dit De beide aftredende bestuursleden, de dames J. Roldanus en A. Plas, werden her- kozen. Alle verkiezingen gebeurden bij acclamatie Mej. Roldanus dankte de leden voor de herbenoeming van mej. Plas en zichzelf en hoopte, ook in 1929 haar beste krachten aan de vereeniging te kunnen wijden De rondvraag leverde niets op, zoodat het officieele gedeelte spoedig voorbij was. Toen gaf de voorzitter de leiding der ver gadering over aan de feestcommissie, die een uitgebreid programma had samengesteld en waarvoor een duo uit Amsterdam geenga- geerd was. Van dit deel van den avond Spoorwegen de gebruikelijke enveloppe met inhoud, terwijl hij van zijn kameraden een cadeau in den vorm van een scheroerlamp ontving. I VOOR DE FAMILIELEDEN DER SLACHTOFFERS. Voor de familieleden der bemanning van tie „Prins der Nederlanden" ontvingen wij .van de familie P. 3.50; van mevr. T. 10 en van mej. R. 1. SCHAPEN VERSCHEURD. Woensdagnamiddag hebben een paar hon- den. vermoedelijk afkomstig van het Oudor- perdijkje, danig huisgehouden in het weiland van den heer G. Hekket, aan het Oudorper- dijkje gelegen De honden hebben n.l. den dood van 6 schapen veroorzaakt. Een beest werd doodgebeten, terwijl van twee de poo- ten gebroken en van drie schapen den nek stukgebeten werd. De dieren moesten naar het abattoir vervoerd en afgemaakt worden. De politic van Oudorp heeft de zaak in on' derzoek. NUTSSPAARBANK ALKMAAR. Maandoverzicht Januari 1020. In den loop der maand JanUari werd op de Spaarbankboekjes ingelegd 174.321.99 en terugbetaald 124.550.44 derhalve is meer ingelegd dan terugbetaald 49.771.55 Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij den aanvang van dit jaar groot 2.051.413.06, klom dientengevol ge tot 2.101.184.61. Het aantal in den loop der maand Januari nieuw uitgegeven boekjes be draagt 218. Ingetrokken werden 34 boekjes. Dien- tengevolge vermeerderde het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes met 184. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van dit jaar 5632 steeg dientengevolge tot 5816. Van dit aantal behooren 4762 aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd, 794 aan personen elders woonachtig en 260 aan schoolspaarders. Onder de in Januari uitgereikte 184 nieuwe boekjes zijn begrepen 7 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg ,van f 1.—). De lediging in den loop der maand Januari vaft 226 spaarbusjes leverde een bedrag van 3.503.58 aan kleine bespa- ringen op. DE NEDERLANDSCHI REIS VEREENIGING. AFD. ALKMAAR. Een avond van verrassingen, van aangename uren. De afdeeling Alkmaar der Nederlandsche Reisvereeniging, beter nog bekend onder haar initialen N. R. V., hield gisteravond in het Gulden Vlies haar Jaarvergadering, die zich mocht verheugen in de belangstelling van een groot publiek. De traditie getrouw was ook deze jaar vergadering in tweeen gesplitst, t.w. de eigenlijke vergadering met haar notulen, ver- elagen, verkiezingen en rondvraag en het min of meer on-officjeele gedeelte, een soort feest De voorzitter, de heer C. Nannes Gorter, opende met een korte speech de vergadering en gaf het woord al spoedig aan de secreta- resse, die het jaarverslag ten gehoore bracht. Uit dit jaarverslag op keurige wijze door mej. Roldanus verzorgd stippen we het .volgende aan: Het ledental was op 1 Jan. 1928 861, en op 1 Jan. van dit jaar 918, alzoo een vermeer- dering van 57 leden. De belangstelling voor bet maken van tochtjes bleek grooter te zijn dan andere jaren het geval was, terwijl de tochten alle zeer goed slaagden. Voor de cursussen in vreemde talen be- stond geen belangstelling; evenzeer was de animo zoek voor een opera-avond. De beide lezingen in begin 1928 gehou- den, mochten zich in een goede opkomsl verheugen, wat helaas niet gezegd kan worden van de lezing over ons eigen land, in October 1928 gehouden. Dit is te betreuren, in de eerste plaats omdat daardoor bleek, dat ons eigen land voor de afwezigen blijkbaar minder belangwekkend is dan vreemde lan- den en in de tweede plaats, omdat de lezing van den heer Dorhout (Hoorn) buitenge- woon interessant was. Op 17 Nov. gaf de heer Vingerhoed een filmavond over Zweden, die zeer goed slaag- ie. Wat de tochtjes betreft, die in '28 gemaakt zijn, ook daarmee heeft .de afd. succes gehad, o.a. met den tocht naar Aalsmeer (bloem- bollententoonstelling), een bootreisje naar Nijmegen, een fietstocht naar Wijk aan Zee, per autobus naar Hoorn, enz. Voor een bezoek aan de Nenijtc te Rotter dam bleek echter weinig belangstelling. Alles bij elkaar genomen, mag de afd. dus op een goed jaar terugzien. De secretaresse besloot haar verslag met een woord van hartelijkeri dank aan de leiders der tochten en sprak de hoop uit, dat 1929 met even groote tevredenheid mag voorbijgaan. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer S. J. Molenaar, bleek, dat de inkomsten over 1928 hadden be- dragen 897.30H en de uitgaven f 643.83 zoodat in kas was een bedrag van 249 9714 De boeken en bescheiden werden in orde bevonden. Tot lid van de commissie voor het nazien van de lias werd benoeind in plaats van den heer Ero, die niet herkiesbaar was, de heer 'A. Meyers. verslag staande stukje. Veel vroolijkheid gaf de verloting en hier- bij zagen we vele gelukkige gezichten. Een zeer groot aantal prijzen en prijsjes was beschikbaar gesteld, zoodat maar weinigen met ledige handen naar huis gingen. Gewicht schatten bleek een moeilijke taak. Een taart van bijna 4 pond werd door som- migen geschat op 2, door anderen op 6 pond. Toch was er een bij het publiek, die het juiste gewicht raadde en daardoor de ge lukkige bezitter werd. Het was reeds bij eenen, toen het bal een aanvang nam. Een goed strijkje zorgde er voor, 'dat de animo er in bleef, zoodat de avond gelukkig geslaagd mag heeten. Voor de afdeeling der N. R. V. gaven de bekende zanger Anton Lampe met zijn echt- genoote mevr. LampeNicola, en de pianist Hans van Dokkum een zeer varieerend pro gramma. De baritonzanger gaf o.a. de Pro- loog uit Parijs, Levensliederen, Boerenliede- ren. (Zoo doet de boer, de Dahlia, o.a. hier bekend geworden door de voilkszangavonden). Mevr Lampe liet zich alleen hooren in twee liedjes van Manna de WijsMonton, en gaf met den zanger een duet uit de ope- rette „De Mascotte", andere duetten waarvan het Wiegenlied enorm succes had, en tot slot 'n een-actertje „Bootsman Lucas" in costuum voorgedragen, evenals de heer Lampe dat in de Proloog ook gedaan had. 't was een bizonder geschikt programma voor een der- gelijken avond, en ongetwijfeld zuillen de samenstellers van dat piogramma overal waar zij er mee optreden, een evengroot succes hebben als hier het geval was. "Hun wijze van voordragen werkt dat zeer in de hand. A. K. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen en andere voertuigen te 5.15 uur licht op. werd dus mee verzorgd, en de productie der dieren verhoogde zich. Dit was de eerste stap tot de vonning van cultuurrassen. Eerst kreeg men evenwel de overgangsrassen, dus de rassen v/aaraan sporen van de cultuur kunnen worden waar- genomen. Waar nu precies de grenzen liggen tus- schen natuur-, overgangs- en cultuurrassen weet men niet; men heeft slechts de begin- en eindpunten. De vertooning van eenige lantaarnplaatjes gaven een goed begrip var deze drie soor- ten rassen en hun geleidelijke overgang in elkaar. De hoofdfactor voor het ontstaan van het cultuurras was de betere voeding en verple- ging. Hierbij kwam een andere factor, die tot het ontstaan van het cultuurras bijdroeg, n.l. dat niet alle dieren gunstig reageerden op de meer en meer verbeterde levensomstandig- Irden. De meer productieve dieren werden het langst gebruikt en hadden meer gele- genheid zich voort te planten dan de min der productieve beesten, die langzamerhand werden geelimineerd. Op deze wijze ontstond de selectie. Men zag het verband tusschen wat gebo den en gegeven werd; waardoor men leerde alleen dat te verschaffen wat in verband met den aard van het product noodig was. De gemaakte kosten moesten vergoed wor den door hoogere productie, welke men weer diende te verkrijgen door scherpere selectie. Zoo krijgt men dus een cirkel, waaruit geen keten kan ontbreken. In eenzelfde tijdsverloop zijn de mogelijk- heden voor een verhoogde productie ook in evenredige verhouding toegenomen, wat spr. met eenige voorbeelden aantoonde. Naast de vraag naar meer productie was dus ook de 'ogelijkheid, deze te verkrijgen aanwezig. de verschillende produdie-richtingen betreft, steeds zal geeischt moeten worden, dat naast het ontvangen van zoo ruim mo- gelijke productie, de dieren zoo lang moge- lijk gebruikt kunnen worden en een krach- tige nakomelingschap opleveren. Naast kern- gezond, moeten de dieren krachtig zijn en een groot weerstandsvermogen bezitten. Alles wat van deze eischen afwijkt, dient onver- biddelijk te worden geelimineerd, daar an- ders degeneratie het gevolg is. De productierichtingen zijn hier: de ar- beid in verschillende vormen en de voor den mensch waardevolle voortbrengselen van 't dier zelf. Voor het eerste komt voornamelijk in aan- merking het paard, en als productie-vormen en RASKENMERKEN VAN ONZEN VEE- STAPEL. Een interessante lezing van Prof. Dr. Bakker. De Volksuniversiteit heeft de gelukkige ge- dachte gehad om vooral met het oog op de omgeving van Alkmaar, ook cursussen en le zingen te geven op het gebied van landbouw en veeteelt en zoo was voor gisteravond uit- genoodigd een oud-stadgenoot, prof. dr. D. L. Bakker, uit Wageningen, die in het Land- bouwhuis voor een aandachtig gehoor over bovenstaand onderwerp een belangwekkende lezing hiefd. De heer Voorthuijsen opende de bijeen- komst met een kort welkomstwoord en deel- de mede, dat deze eerste lezing op het ge bied van landbouw of veeteelt in volkotnen overeenstemming wcid gegeven met de plaat- selijke afdeeling der Holl. Mij van Land bouw. Daarna werd het woord gegeven aan prof. Bakker, die volgens den voorzitter, niet- tegenstaande het feit, dat hij onze stad reeds 7 jaar geleden verliet, nog in hart en nieren Alkmaarder is. Prof. Bakker ving aan met te zeggen, dat hij zou spreken over den invloed die de cultuur heeft op het individu en meer speciaal op de landbouwhuisdieren Het doel van de cultuur is verhooging van productie, waardoor zoowel het norm als le- vensfuncties der betrokken dieren veranderin- gen ondergaan. Die wijzigingen drukken haar stempel op het individu eri er ontstaan bepaalde ken- merken, die blijvend optreden en zich als productiekenmerken handhaven. De cultuur gaat dus in de richting van verhooging der productie, waarbij het be grip productie zoo ruim inogelijk moet wor den genomen. Zoowel bij mensch als dier gaat die productie in verschillende richtin- gen. Bij den mensch in twee richtingen, n.l. arbeid en intellect, die echter langzamerhand weer hand in hand gaan. Bij de dieren zien we naast den arbeid meer speciaal de lichaamsproclucties, met al le hieraan verbonden bezwaren. Hoe kwam. men aan huisdieren? Allereerst dienen we er ons een voorstel- ling van trachten te maken, hoe men oor- spronkelijk aan de landbouwhuisdieren kwam. De eerste temming dan zal een toe- vallige zijn geweest en na eenigen tijd zullen de dieren een tegenprestatie hebben geleverd. Een eisch, waaraan het huisdier moest vol- doen was natuurlijk dat het zich in gevan- gen staat onbeperkt wilde voortplanten. On- derzoekingen hebben uitgewezen, dat het oudst getemde huisdier de hond was, die nut opleverde bij een der eerste bestaansmidde- leu, de jacht. Daarna kwam het paard, dat eveneens spoedig van nut kon zijn. Niet alle volken hadden echter voor dezelfde produc- tierichting eenzelfde huisdier. 1 .t was meer afhankelijk van de omstandigheden, waaron- der men leefde. Waar elders een koe of geit toe diende, gebruikten sonmnige nomadenvol- cen het paard. Natuurrassen, overgangsras sen en cultuurrassen. De oude, primitieve huisdieren noemt men de natuurrassen, die zich toen, waar de toe- standen primitief bleven, tot op den huidigen dag handhaafden. Welke zijn nu de omstandigheden waaron- der deze natuurrassen tot de hoogwaardige cultuurrassen zijn geworden, die we tegen- woordig bezitten? De allesoverheerschende factor was de ves- stiging van den mensch op een vaste woon- plaats. Dit bracht mee het aanbrengen van stallen en vaste weideplaatsen, enz. De voe ding en vernleaTnor eerste diervormen productietypen kent men" het renpaard. Van hoe enorme beteekenis kleine variaties in de productie-vormen zijn, werd weer door eenige lichtbeelden duidelijk aangetoond. Vervolgens werd aan de hand van 'n paar voorbeelden nagegaan hoe de verschillende productie-richtingen zich in het uiterlijk voorkomen zich wijzigt: in het algemeen ein- paard, demonstreeren. Wat voor alle land bouwhuisdieren op andere wijze, doch in de zelfde richting gelijk is. Gei'llustreerd door eenige plaatjes werd het logische van de pro ductie kenmerken aangetoond. Ten opzichte van de productie van arbeid is er een directe verhouding tusschen de pro- ductierichting en den lichaamsvorm. Voor finantieele aange* legenheden wende men zich tot de FIRMA DE LARIGE DE MORAAZ, Langestr. 49 te Alkmaar, telefoon no. 120, geves tigd sinds 1808 - i- deelen dat de Holl. Mij. van Landbouw met bijzonder veel genoegen de invitatie van de Volksuniversiteit, om dezen avond van prof. Bakker mee te maken, had aanvaard en spr. bracht prof. Bakker dank voor de aangena me voordracht en hoopte dat hij hem een tot weerziens toe kon roepen. De heer Voorthuijsen bracht tenslotte ook namens de Volksuniversiteit prof. Bakker hartelijk dank voor de buitengewoon boeien- de lezing en sprak eveneens de hoop uit hem nog weer eens in Alkmaar terug te zien. CURSUS OPGERICHT. Te Alkmaar is opgericht een cursus voor de acte van Land- en Tuinbouw. Voor de lessen hebben zich aangegeven 45 hoofden van scholen en onderwijzers. De cursus zal een 2-jarige zijn en wordt gegeven des Zaterdagsmiddags in het gebouw van de R. H. B. S. Zij, die reeds in het bezit van eene acte voor land- of tuinbouw zijn, behoeven niet deel te nemen aan het algemeene ge deelte. Het algemeen gedeelte wordt ge geven door de heeren L. van Loon, schei- kunde, Alkmaar, Jn. Rietzema, tuinbouw- consulent en H. Kuiper, leeraar aan de R. T. B. school, beiden te Hoorn. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Inst, te De Bildt. Hoogste barometerstand 783.7 te Memet Laagste barometerstand 737.8 te Vestma- noeur. Verwachting: Krachtige tot matige, later afnemende Zuid-Oostelijke tot Zuidelijken wind in het Noord-Oosten licht tot half be- wolkt, droog weer, lichte tot matige vorst des nachts, overdag temperatuur om het vries- punt; in het Zuid-Westen aanvankelijk zwaar bewolkt, tot betrokken met kans op regen la ter opklarend, meest lichte dooi. Prowinciaai nieuws Bij de productierichting waarbij het dier eigen lichaamsvoortbrengselen geeft, bestaat de kans op verschillende gevaren. Zoo komt men door den wensch naar vroeg-rijpheid soms tot de meest idiote successen. Het naast ongelimiteerde streven naar vroeg-rijpheid moet dikwijls een verzwakkende invloed op het dier hebben. Vroeg-rijpe rassen zetten het geboden voed- sel snel en geheel om, terwijl het uitwendig voorkomen zich wijzigt in het algemeen ein- digt de lentegroei der beenderen vroeg en wordt de romp rond en de kop breed. Voor al de bouw van het varken demonstreert dit duidelijk. Enkele hierna vertoonde lantaarnplaatjes toonden de enorme onevenredigneid tusschen de verschillende lichaamsdeelen die het uit- fokken van het vro'egrijpe varken tot gevolg kan hebben. Bij het rund heeft men over het algemeen met een gecombineerde productie te maken, n.l. vergrooting van de melkproductie en ver hooging van de vleeschopbrengst, waarbij de fokker nog in het oog dient te houden, dat hij de grens van het mogelijke niet overschrijdt. Aan elke productie toch is een grens gesteld, die wordt getrokken door het physiologisch kunnen van het dier. Verschillende plaatjes toonden de produc tiekenmerken en de gevolgen, die ontstaan wanneer de grens van het mogelijke wordt overschreden, die of door het dier zelf is ge steld of waartoe het dier gebracht is, wijl de levensvoorwaarden niet in overeenstem ming waren met de eischen die de productie stelae. Het uitselecteeren der dieren vereischt be tere voeding en verpleging, daar anders een plotseling samtnklappen van het kunstmatig „opgebouwde" dier het gevolg is. Spr. eindigde zijn interessante causerie met het uitspreken van de hoop, dat hij op bescheiden wijze aan de verwachtingen, die het bestuur der Volksuniversiteit aangaande deze lezing had gesteld, mocht hebben vol- daan en deelde met nadruk mede, dat het hem heel veel genoegen deed deze voordracht juist in Alkmaar te mogen hebben gehouden. Nadat enkele vragen door prof. Bakker naar genoegen waren beantwoord, verkreeg de heer D. J. Govers het woord om mede te DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMR AAD S CHAP. Aan het bestuur van het Hoogheemraad- schap Noord-Hollands Noorderkwartier te Alkmaar is het volgende adres gezonden Geeft eerbiedig te kennen: het Bestuur van de rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging „Algemeene kiesver- eeniging voor het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorderkwartier", gevestigd te Alkmaar, ten deze vertegenwoordigd door haar voorzitter en secretaris; dat het reglement van bestuur van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noor derkwartier, zooals het is vastgesteld, laatste- lij'k bij besluit van de Staten van de Provincie Noord-Holland van 21 December 1926 no XVI, en goedgekeurd bij Koninklijk Beslui' van 2 April 1927 no. 36, inhoudt een artike no. 19, waarbij genoemd Hoogheemraad schap verdedd wordt in drie kiesdistricten, elk Hezende vier hoofdingelanden en vier hoofd ingelanden plaatsvervangers; dat genoemd art. 19 bovendien inhoudt een verdeeling van het territoir van meergenoemd Hoogheemraadschap, houdende omschrijving van grenzen dezer drie kiesdistricten; dat deze wijze van verdeeling een verre van juiste vertegenwoordiging van de ingelanden van meergenoemd Hoogheemraadschap met zich brengt, o. m. om de navolgende redenen: dat de aantallen van de stemgerechtigden en van de door hen uitgebrachte stemmen in genoemde drie kiesdistricten onderling zeer verschillen; dat bovendien aan ieder stem, uitgebracht in het kiesdistrict Helder bij verkiezingen van bestuursleden van meergenoemd Hoogheem raadschap een grooter invloed wordt toege- kend dan aan elke stem in de beide andere kiesdistricten en dat op overeenkomstige wijze elke stem uitgebracht in het kiesdistrict doom op zich zelf beschouwd een stem,, uit gebracht in het kiesdistrict Purmerend in waarde overtreft; dat een en ander ten duidelijkste gebleken is bij de j.l. gehouden verkiezingen voor ge noemd hoogheemraadschap; dat voor het geval het reglement van be stuur van het Hoogheemraadschap N. H Noorderkwartier t.a. van dit punt ongewij- zigd mocht blijven, te duchten is, dat de vigeerende onevenredige wijze van vertegen woordiging van de ingelanden zal blijven voortduren. Redenen, waarom het Bestuur zich tot Uw College wendt met het verzoek, dat van U voorstellen zullen uitgaan tot wijziging der begrenzingen van genoemde kiesdistricten, althans tot wijziging van art. 19 voornoemd in dier voege, dat de ingelanden alle even- redig vertegenwoordigd zullen zijn. 't Welk doende Namens het Bestuur van de Alge meene Kiesvereeniging v. h. Hoog heemraadschap N.-H. Noorder kwartier: K. BREEBAART Dz., voorzitter. J. BELONJE, secretaris. URSEM. Bij beschikking van den minister van defensie, is aan den dienstplichtige J. de Goede, uit deze gemeente, voor goed vrijstelling van den militairen dienst- plicht verleend. Stuyvesant 29 Jan. v. Curasao n. P. Cabello. 1 heseus 30 Jan. v. Oporto n. Vigo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. IhtiK,fontein (uitr.) 30 Jan. te Zanzibar. Giekerk (thuisr30 Jan. te Genua Khpfontein (thuisr.) 29 Jan. v. Mozambiquf n. P. Amelia. Rijperkerk 31 Jan. v. Hamb. n. Amst HOLLAND-AMERIKA LIJN. Kmderdijk 30 Jan. v. Londen te Seattle. Nebraska 31 Jan. v. Vancouver, 1. v. Londen, te Rotterdam. Grootendijk, Aniw. n. de Pacifickust 29 Jan v. Cristobal. Meissonier, Pacifickust n. Rott., 29 Jan Cristobal. Narenta 28 Jan. v. Rott te Vancouver ROTTERDAMSCHE LLOYD Samarinda (uitr.) 30 Jan. v. Genua. v. Programmes van Vrijdag 1 tot en met Donderdag 7 Febr. Theater Cinema Americain. 1 HoofdnummerMon Paris. (Fransche co- medie met zangbegeleiding door den Ara- sterdamschen opera-zanger Henri Oostra-" Hoofdrol: IJvette Armel. Toegang boven 14 jaar. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zatefdag en Zon- dug: De mijnramp (sens.) Hoofdrol: Milton Sills. Toegang boven 14 jaar. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag: De Meesterzanger van Neurenberg (naa\ de opera van R. Wagner). Toegang voor elken leeftijd. Victoria Theater. Hoofdnummer: De Vrijbuiter (dram sens.) Hoofdrollen: John Gilbert, Joan Craw ford en Ernest Torrence. Toegang boven 18 jaar. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Cornelis Ruijgh en Guurtje Hoek Luitjen Duijff en Cornelia Sweerts. Abe Westra en Maartje Wiese. OVERLEDEN: Willem de Leeuw 45 jaar. GEBOREN: Abraham z.v. Hendrikus Duiveman en Dientje Schipper. Hendrikus Johannes z.v Petrus van Nimwegen en Petronella Verha- gen. STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Karimata (thuisr.) 31 Jan. te Genua. Poelau Laut (uitr.) 30 Jan. te Port Said. Prins der Nederlanden (thuisr.) 31 Jan. v. Colombo. Rotti (thuisr.) 30 Jan. Padang. KON. NED. STB MIJ. Alkmaar (uitr.) 29 Jan. te Talcahuano. Aurora 30 Jan. v. Venetie n. Triest. Bennekom (uitr.) 29 Jan. te Guayaquil. Lekhaven 29 Jan. v. Tampa n. Jacksonville. Odysseus 31 Jan. v. A'dam n. Danzig. Clio 31 Jan. v. Constanza te Bourgas. Petworth 31 Jan. v. A'dam n. Rott., Strabo 31 Jan. v. A'dam te Bordeaux. Berenice 30 Jan. v. Tarragona n. Valencia. Breda (uitr.) 28 Jan. v. Arica. Brielle 31 Jan. v. A'dam te Hamb. Clio 30 Jan. v. Constanza n. Bourgas. Hebe 30 Jan. v. Genua te Burriana. Ganymedes 30 Jan. v. Volo n. Smyrna. Iris 30 Jan. uit Swinemiinde (moet wegens verlies der schroef droogdokken). Nickerie 30 Jan. v. Madeira n. Havre. Proteus 30 Jan. v Hamb n. Amst Saturnus 30 Jan. v. Smvrna n. Konstanti- nonel. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 1 Febr. 1929. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaai 84 sta- pels, wegende 82690 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 48.50; Commissie 47 50; Boeren- kaasKleine 50, Commissie 51.50. Alle? met rijks merk. Handel Goed. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 1 Febr. 1929. Op de hedeit gehouden Graanmarkt waren in totaai 451 H.L.'s aangevoerd als: 56 H.L. tarwe 10.75f 12; 57 H.L. gerst chev. 11.90 12; 261 H.L. haver 11.10—/ 12; 49 H.L. boonen, w.o.bruine boonen 40 46; witte boonen 50—/ 55; 1 H.L kar- wijzaad; 1 H.L. blauwmaanzaad, 26 H.L. grauwe erwten 18—/ 20, alles per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Febr. 1929. Op de he den gehouden aardappalenmarkt werd be- taald voor: Zee.uwsche Eigenheimers 2.20 2.50; Blauwe Eigenheimers '2.50— 2.70; Pooters 22.30; Flakkeesche Eigenheimers 2.50—/ 2.60; Flakkeesche Pooters 1.60—/ 2» Overige prijzen onver- anderd. Geen aanvoer: BROEK OP LANGENDIJK, 1 Febr. 1929. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. f 3.10—/ 9.10; Roode Kool 2e s. f 3—/ 8; Gele Kool le s. 2.30—/ 5.10; Ge!e Kool 2e s. 1.60—/ 4.40; Deensche Witte Kool 4.80—/ 8.30; Deensche Witte Kool 2e s. f 4.50—/ 6; Uien 11 50— 12.90; Drielingen 9.40—/ 11 80; Nep 11.50; Grove Uien 11.20—/ll.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 98000 K.G. Roode Kool; 121000 K.G. Gele Kool; 110 K.G. Deensche Witte Kool en 16000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 31 Jan. 1929. Uien 12.2013; Drielingen f 11 80— 12; Grove LJien 11—/ 11.30; Peen 4.40; Roode Kool 2.90—/ 9.40; Door- schot 2.80—/ 7.90; Gele Kool 1.80— 5.30; Doorschot 1.50—/ 3.70; Deen sche Witte Kool 4.808.20; Doorschot 3.60'6.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 11600 K G. Uien; 1700 K.G. Peen; 137600 K.G. Roode Kool; 64800 K.G. Gele Kool; 137200 K.G. Deensche Witte Kool. BOVENKARSPEL, 30 Jan. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de Kool 3.20—/ 7 90; Witte Kool 7.20— 3.10; Gele Kool 4.50—/ 2; Uien 7.10. BOVENKARSPEL, 31 Jan. 1929. „De Tuinbouw. Heden besteedde men voor: Roode Kool 8—/ 3.20; Witte Kool 7.60— 4.50; Gele Kool 51.90; Uien 6.80 WARMENHUrZEN, 31 Jan. 1929. Roo de Kool le s. 39.70; Roode Kool 2e s. 2.80—/ 7.80; Gele Kool le s. 3.30— 5.50; Gele Kool 2e s. 2.10—3.20; Wit te Kool le s. 4.909.20; Witte Kool 2e s. 4.60—/ 6.50: Drielingen 11.80 12.30; Uien 13 20—13.60; Grove Uien 11.60—/ 11.80. Aanvoer: 139100 K.G. Roode Kool; 17300 K.G. Gele Kool; 74975 K.G. Witte Kool- 5450 K.G. Uien. i 0! 0 2T HC 11 1 i

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2