L. FRANKEN8ERG. X ALKMAAR. Binnenlafftd URSEM. De aanbouw van een autogarage aan de "uWeUabrlek ..de Prinses" is gegunfl aan de firma J. Hille, aannemer alhier. Woensdagmorgen is 'n melkauto van de Zui velfabriek „De Prinses", die op weg was melk op te_halen, door weg in de Ringvaart, nabij terecht gekomen. OUDE NIEDORP. Raadsvergadering Vergadering van den Raad der gemeente Oude "Niedorp op Dir.sdag 29 Januari a.s., des namiddags te half drie uur. Allen tegenwoordig. Voorzitter, tevens secretaris, de heer B. J. T. Meijer, burge- H'r^voorzitter, de vergadering openende, wenschte den leden en hunne gezinnen voor 1929 alle goeds toe en sprak de hoop uit, dac de samenwerking wederom even aangenaaffi en vruchtdragend moge zijn als in het aige- Verschillende in gekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Voorts was nog ingekomen: Uittreksel uit het register van besluiten van Gtd. Staten d.d. 28 Nov. 1928 no. 39 waar- uit bleek, dat de beslissing omtrent het raads besluit van 9 Nov. 1928, tot het aangaan eener geldleening is verdaagd. Voor kenms geving aangeno'.run Schrijven van de Ned. vereemgirig tot be vordering van den arbeid voor onvolwaar dige arbeidskrachten (A.V.O.) te Amsterdam d.d. Nov. j.l. houdende verzoek, om als HQ >tot die vereeniging toe te treden tegen een iaarliiksche contributie van 50. B. en W. adviseerden afwijzend op het ver- zoeK te beschikken Door den heer v. Zoonen werd voorge- steld als lid toe te treden. Dit voorstel werd niet ondersteund en het voorstel van B en W. aangenomen Schrijven van B. en W. van IJsselmonde houdende verzoek adhaesie te betuigen aan een door den Raad dier gemeente aan den minister van binnenlandsche zaken en land- bouw gericht adres nopens toepassing van art. 122a der gemeentewet. B. en W adviseerden afwijzc :d op het ver zoek te beschikken. Aldus besloten. Schrijven van A. Bregman, wed. J. Sie- wertsen alhier, d.d. Dec. j.l. houdende ver zoek om ontslag als schoolschoonmaakster, ingaande 1 Januari 1929. B. en W. adviseerden het ontslag eervol te verleenen en ingaande genoemden datum te benoemen tot schoolschoonmaakster mej. G. Eriks, alhier, zulks tegen eene vergoeding van 2.50 per week, doch deze vergoeding te bepalen op 4 per week, gedurende den tijd dat zij werkzaam is als helpster by het ge- bruik der douchebaden door de leerlingen der laatste klassen der O. L. school. Overeenkomstig het voorstel werd besloten Schrijven van het bestuur der protestant- sche armvoogdij d.d. Nov. '28 houdende m- gevolge art. 5 van het reglement van bestuur dier installing eene aanbevelirtg ter benoe- B. en W. stelden dan ook een bloc voor, aan Ged. Staten te berichten, dat de Raad zich met het ontwerp-regeling vereenigt, maar dat geen aanleiding bestaat deze ge meente in eene hoogere klasse te rangschik- ken. Echter adviseerden B. en W. tevens om aan Ged. Staten te berichten, dat het zeer be- treurd zou worden, indien geen regeling tot stand kwam, b.v. in de wet op de financieele verhouding, die de jaarwedden van B. en S voor 50 of althans voor een aanzienlijk deel ten laste van het Rijk brengt. De heer Van Zoonen kon zich met de voov- gestelde salarisregeling ook heel goed ver- eenigen. Ook omdat daardoor mogelijk wordt gemaakt, dat iemand, die onbemiddeld is, burgemeester kan zijn. Spr. zou echter er ook sterk voor zijn om aandrang uit te oefenen, dat het Rijk een aanzienlijk deel bedraagt. De heer Wit vroeg naar de jaarwedde- regeling van den ontvanger. De voorzitter deelde ir.ede, dat volgens het ontwerp-regeling de jaarwedde zal bedragen f 7501050. Spr. wees er op, dat de ont- vangers veel meer werk hebben gekregen door de rekenings- en boekhoudsvoorschriften van 1924. Het voorstel van B. en W. werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. Voordracht van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe verordening op de keuring van waren. Werd ongewijzigd vastgesteld. Concept-besluit en tot vaststelling van den oensioensgrondslag van den burgemeester en van het hoofd der school voor openbaar ge- woon lager cnderwijs. Werd tot besluit ver heven. Benoeming van een lid van het Burgerlijk" Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer A. van Zoonen. De aanbeveling luidt: 1. A. van Zoonen, 2. H. Ootjers. Benoemd A. v. Zoonen met algemeene stemmen. Benoeming van een lid der commissie van foezicht op het lager onderwijs wegens perio dieke aftreding van den heer C. van Zoonen. De aanbeveling luidt: 1. M. Kooijman, 2. C van Zoonen. Benoemd werd de heer M. Kooijman. Voorstel van B. en W. om ingevolge art 9 van het reglement op het Burgerlijk Armbe stuur, de jaarwedde van den secretarie-boe,<- houder van dat Armbestuur ingaande 1 Jan. j.l. vast te stellen op 25. Aldus werd beslo tn Rondv'rcrag De heer Wit zeide, dat de voorzitter heeft vergeten het adres van Harenkarspel over de iaarwedde-regeling ter sprake te brengen De voorzitter "zeide, het inderdaad vergeten te hebben, maar zoo als de heeren begrijpen zonder eenige bedoeling. B. en W. stelden voor om dit adres en ook ht adres van den Bond van Gem.-ambtenaren voor kennisgeving aan te nemen. De Raad was van het zelfde gevoelen. De heer Bakker zeide opgemerkt te hebben, dat cenige borden aangevende de maximum- snelheid voor motorrijtuigen thans 30 K M aaneeven en vroeger 20. Spr. vroeg inlich- tingen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. op grond van de desbetr. verordening de max NOORD-SCHARWOL DE. Bij vonnis van den krijgsraad der land- macht, is de dienstplichtige J. K-, uit de ge meente Noord-Scharwoude, wegens bedrei- ging van een meerdere in rang, veroordeeld tot 6 dagen gevangenisstraf (voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar). ming van een"lid van het bestuur dier instel- lin£r Wegens periodieke aftreding van het lid snelheid nader hebben bepaald op 30 K.M G. Liefhebber en mede inhoudende eene aan beveling ter benoeming van een lid .der com missie van toezicht wegens periodieke aftre ding van den heer C. Groen. Benoemd de heer Liefhebber als lid van het bestuur en de heer C. Groen als lid van de commissie van toezicht. Schrijven van B. en W. van Nieuwe Nie- dorp d.d. 17 Januari j.l. houdende verzoek te willen berichten of medewerking wordt ver- leend aan de samenstelling eener commissie van onderzoek nopens eventueele samenvoe- ging der gemeenten Winkel, Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp. B. en W. adviseerden afwijzend te beschik ken. De heer v. Zoonen kon zich er met mee vereenigen en stelde voor tot de samenstel ling der commissie mede te werken. De heer Kriller sloot zich hierbij aan. De voorzitter verdedigde het voorstel van B. en W. en bracht ten slotte het voorstel van v. Zoonen in stemming. Hierna werd het voorstel van B. en W- aangenomen. Adres van K. Coops te Nieuwe Niedorp d.d. 24 Januari j.l. houdende verzoek hem vergunning te willen verleenen tot het aan- ileggen en onderhouden van een radio-distri butienet aan de Langereis, gemeente Oude Niedorp. De voorzitter stelde voor goed gunstig te beschikken. Aldus werd besloten. Adres van den heer P. Veldman te Zijde wind houdende verzoek een straatlantaarn te plaatsen aan den toegangsweg naar de halte der Ned Spoorwegen te Zijdewind. B. en W. adviseerden het verzoek in te wil- ligen. Overeenkomstig het voorstel werd besloten Adres van den heer D. Schrama, wonende te Terdiek, gemeente Nieuwe Niedorp, daarbij verzoekende hem te willen verkoopen een stun grond van de z.g. „Bullenweid" te De Wee!. B. en W. stelden voor aan adressant te verkoopen het perceel, groot 0.33.96 H.A., thans in huur bij den heer D. Bakker voor de som van 1390, onder voorwaarde, dat ten behoeve van de stichting van een plaatsje in gevolge de landarbeiderswet, door adressant een rijksvoorschot-wordt verkregen. Na eeniee bespreking werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Adres van den heer G. Ursem d.d. Januari j.l. daarbij verzoekende hem ontheffing te verleenen van een gedeelte van zijn aanslag in de hondenbelasting dienst 1928. Werd bes'oten de gevraagde opheffing voor de helft te verleenen. Behandeling van een schrijven van Ged Staten d.d. 27 December 1928 ten geleide van een ontwerp regeling der jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvan gers der gemeenten in Noordholland met een zielental van 150000 en daarbeneden. De voorzitter deelde mede, dat B. en W mede oo grond van de in andere provincien ate Z.-HoPand, Gelderland, N.-Brabant, Overijsel en Drente geldende salaris normen tot overtuicing zijn gekomen, dat tegen het on twerp-rege1 ing neen bezwaren kunnen be- staan, temeer omdat cr sedert mrerdere jaren een achterstsnd is in de salar'eering van but' in verband waarmede opdracht werd gegeven het cilfer 2'op de borden in 3 te veranderen De heer Ligthart dankte evenals de heer Wit den voorzitter voor de bij de opening aan. geboden gelukwenschen en wenschte den voorzitter wederkeerig een goed jaar toe. ONDERHOUD VAN SCHRIJFMACHINES PER ABONNEMENT. HEEMSKERK. Gemeenteraad. De raad kwam Woensdagmiddag voltal- lig bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester die ouder gewoonte bij den aanvang der zitting een Nieuwjaarsrede hield welke door het oudste lid beantwoorc werd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Missieve van het Prov. bestuur v. N. H gesteund door het gemeentebestuur van Ha renkarspel om deze gemeente van de 4e in de 5e klasse te verhoogen om daardoor te gera ken tot salarisverhooging van Burgemeester Secretaris en Ontvanger. Voor den vorm werd dit voor kennisgeving aangenomen doch besloten werd vooral tegen het nieuwe salaris van den seer.-ontvanger 5200 te protesteeren, en het huidige van 4200 te handhaven. Een voorstel-Beentjes voor kindertoeslag ad 25 per gemeenteambtenaar werd aange nomen. Tot doodgraver werd benoemd de heer P. Jongejans. Een voorstel B. en W. om het salaris van den nieuw benoemden van f 100 terug te brengen op 75. Zoomede een voorstel-de Vries om het sa laris op 150 te brengen werd verworpen, terwijl voorstellen van de heeren Klaasse en Beentjes om het huidige salaris te handha ven werden aangenomen. Tot leden van het stembureau te Noord- dorp werden benoemd J. v. Duivenvoorde als voorz. en als leden P. Schuijt en P. Klaasse en voor kom, voorz. de Burgemeester, tot le den A. E. de Wildt en P. de Vries. Dinsdagavond trad in het Nederl. Herv. Vereenigingsgebouw Ds. Hoogerzeil op om te geraken tot eene afdeeling voor ChristeliJ- ke Gezondheids- en Vacantiekolonies. Na 'n inleidend woord van den domineedie vertelde dat de vereeniging in hoofdzaak de bestrijding der T. B. C. beoogde een kind is dezer dagen reeds naar Nunspeet gezon den werd het woord aan den spreker ver- leend. Deze haalde verschillende voorbeelden ont- leend aan den practijk opgedaan in vroegere standplaatsen aan hoe kinderen op rijperen leeftijd door deze verraderlijke ziekte werden aangetast alleen omdat men niet bijtijds de guide spreuk had toegepast van „Beter te voorkomen dan te genezen". Na nog het verschil te hebben aangetoond eener Christelijke installing en de reeds jaren bestaande Cen'.rale Zustervereenigingen be sloot spr. zijn met aandacht gevolgde rede. Staande de vergadering werd eene afd. HEILOO. Naar we vernemen heeft de heer H. Tax, le lijnwerker bij het G. E. B. om gezond- heidsredenen, ontslag aangevraagd. Er zal dit jaar geen boomplantdag voor de schoolkinderen worden gehouden, omredc er geen lanen of wegen zijn die zich voor oe- planting, op eenigszins groote schaal, lee- nen. CASTRICUM. Na de beide vorige jaren telkens twee kalveren te hebben ter wereld gebracnt, heeft dezer dagen een koe van den vee- houder B. Beentjes alhier drie kalve ren, waarvan twee flink en levend en een dood kalf ter wereld gebracht. Daarnaast is het een zeer beste melk- gevende koe zoodat het e^i goede koe is voor de portemonnaie van dezen vee- houder. KENNEMERLAND. De telkens afwisselende vorst en dooi is een belemmering voor den geregelden aan- voer van groente en het is dan ook wel ver- klaarbaar dat er niet te veel aan de veilin- gen werd aangevoerd en zeer velen zijn aan- gewezen op de grossiers. Om dezelfde reden kan men weinig staat op de prijzen maken, doch de laatste week vonden we de prijzen abnormaal hoo<j, hoewel dit uit de marktno- teering niet biijkt. Er zijn artikelen die zich bij het weer aan- passen, doch andere artikelen, waarvan men goede prijzen verwacht, vallen tegen, omdat men gedurende een korte dooi-periode hooge re prijzen verwacht en het biijkt dat andere tuinders ook zoo hebben gedacht en er op een moment weei te veel is, met als gevolg stugge handel en lagere prijzen. De winter valt tegen, de groente die bui- ten staat, krijgt er gedurende de afwisselen de vorst en dooi weer veel van langs en wordt er niet beter op en de onooglijke groen- ten wordt niet graag gekocht, omdat groente die men bij vorst koopt met dooiweer -vrijwel waardeloos wordt. Boerekool was geregeld ruim aangevoerd, doch niet bijzonder in trek en in een week tijd schommelden de prijzen voor dezelfde kwali- teit van f 3 op 6 per 100 stuks; de door sneeprijs was de afgeloopen week 24 per 100 stuks, doch er zijn duizenden stuks :)eneden 2 per 100 stuks weg gegaan. De aanvoer van spruiten is erg ongere- geld en nog ongeregelder was de prijs. Ook dat is wel verklaarbaar, want het hangt er veel van af of de partijen mooi, minder mooi en vooral of ze z.g. vorstvrij zijn. Ook voor dit artikel geldt de riskante handel en ge matigde kooplust, met prijzen van 6 tot 24 per 100 Kg. Over kool is men gauw uitgepraat en kan men volstaan met de mededeeling luie han del en lage prijzen en dit geldt vooral voor gele en groene kool. Een gewild artikel is prei. Men zou zoo zeggen er komt in de vorstperiode geen aan voer, doch men kijkt er van op en het blijk dat meerdere tuinders de gelegenheid benut ten om de prei „vorstvrij" te houden en daardoor was er in de afgeloopen week een vrij groote aanvoer met prijzen van f 14 tot 28 per 100 bos; wat echter minder mooi was, gold minder. Uien zijn de laatste weken een gewild artikel doch de prijs was iets la ger dan de vorige week, de noteering was 7 tot 10 per 100 Kg. Knolselderie was nog al gewild, de prijzen waren hooger dan de vorige week en vart- eerden van 5-~/8 per 100 stuks. Bosgroen- te werd sporadisch aangevoerd, doch was niet in trek, de prijzen waren staehts 4 tot 7 per 100 bos. Aardappelen biijven steeds op dezelfde prijzen en golden 3.50 tor f 5 per 100 Kg. Ook was de noteering voor bieten en rapen als die der vorige week, ter wijl wortelen iets hooger noteerden, n.l. /3.50 tot 4.50 per 100 Kg. Bospeen en andijvie werd niet meer aan gevoerd, we vermoeden dat dit artikel ge ruimd is. De overige artikelen geven geen reden tot aizonderlijke vermelding. gemeesters en secretarissen In Noord-Hol-opgericht, waarin de heeren J. Rol en Ii land. Tijms een voorloopig bestuur uitmaken- HET CONFLICT IN DE N. P. V. Met betrekkmg tot de kwestie in de Neder- landsche padvinderswereld werd aan het Nederlandsch Correspondentiebureau bij in formatie aan het bureau van de vereeniging De Nederlandsche Padvinders het volgende medegedeeld: 1. het bestuur der N.P.V. kan slechts her halen, hetgeen reeds vroeger werd verklaard, dat met de betwiste redactie van spelregel 3 geen verandering van beginsel of van den geest van het spel werd bedoeld, doch uitslui- tend een redactiewijziging. Men meende hier- door op grond van het bestaande meer over- eenstemming met den Engelschen regel, zoo ais die door den stichter der beweging werd opgesteld, te kunnen bereiken. Er kan dan ook geen sprake zijn van niet-aangeslotenen bij een kerk of godsdienstig genootschap te willen uitsluiten of als minderwaardige pad vinders te beschouwen. Op een bijeenkomst met de districtcommis- sarissen werd door dezen algemeen het ge voelen geuit dat deze redactie-wijziging geen bezwaren zoude hebben ontrnoet, ware zij met door enkelen critisch bekeken, mis'intend naar de letter onderzocht, kunstmatig opge- blazen en als twistpunt opgeworpen. Zij wa ren van gevoelen dat een toelichting in den freest van het bovenstaande b.v. als noot bij den nieuwen spelregel voldoende zoude zijn om den leiders bevrediging te geven. Het bestuur laat natuurlijk de eindbeslis- sing in dezen aan den raad der vereeniging over. 2. Een padvindersvereemging is geen ver eeniging van jeugdzorg, waarin men in over- leo- met de ouders richtlijnen naar eigen m- zicht kan vaststellen, maar een onderdeel van een internationaal georganiseerd spel, waar in de leiders een rol vervullen en zich te voe- gen hebben naar de spelleidmg en te onoer- werpen aan de vereenigingstucht. Het beroep op den raad bliift immer open, maar men kan niet tegen het bestuur ageeren omdat men zijn inzichten niet deelt. 3. Dat als gevolg van het optreden van het oude afdeelingsbestuur, na de intrekking van de volma-cht, dit niet meer door het bestuur der vereeniging De Nederlandsche Padvin ders kan worden erkend. De troepen, die zich, instede van zich te voegen naar en aan te sluiten bij den districts-commissaris en het voorloopig bestuur, het oude afdeelingsbe stuur biijven volgen, geven daarmede te ken- nen, niet meer tot De Nederlandsche Pad vinders te willen behooren. 4. Het bestuur acht het onvruchtbaar ver schillende aan de pers verstrekte mededeelin gen te weerleggen, doch zal zijn handelingen tegenover den raad verantwoorden. Het Hbl. bekijkt de zaak van een anderen kant en schrijft: Zaterdag werd in het Hoofdkwartier der Nederlandsche Padvinders Vereeniging te 's-Gravenhage een vergadering gehouden van districts-Cornmissarissen, ter bespreking van spelregel 3, de regel, waarvan de wiizi- ging door het bestuur het bekende conflict veroorzaakt heeft en de opheffing van de af deeling Amsterdam ten gevolge heeft gehad Naar aanleiding van deze bespreking werd een brief gezonden aan de afdeelings-Secre- tarissen en Groepleiders, waarin een pers- communique werd aangekondigd ter nadere voorlichting van het publiek, omdat „de mededeejingen in de groote bladen een eenzijdige voorstelling van zaken gaven en op verschillende punten door het Bestuur der N. P. V. geheel onjuist werden geacht in dezen brief wordt verwezen naar een uiteenzetting, gepubliceerd in het Leiders- biad van Januari. Daarin heeft iemand, die zich als „Ster'' teekent, het volgende geschreven: „Het bestuur kan bij de leiding der ver eeniging als punt van uitgang aannemen, dat de jongens wel tot een kerk of gods dienstgenootschap behooren, of dat zulks n i e t het geval is." Wij vragen ons hierbij af, waarom de wer- kelijkheid niet als ount van uitgang genomen kan worden, namelijk dat er jongens zijn, die wel, en die niet tot een kerk- of gods dienstig genootschap behooren. „Ster" gaat dan voort: „Volgens mij heeft de vooropstelling van een reiigieus beginsel en het uitspreken van de verwachting omtrent het nakomen der godsdienstnliehten nimmer een andere be doeling gehad, dan om duidelijk te maken, dat het eerste uitgaanspunt dat der ver eeniging is; naar mijne overtuiging is het ook het eenige mogelijke voor de aanslui- ting bij de wereldbeweging." Dit is nu geheel in strijd met de historische waarheid, afgezien dan nog van de vraag of de aansluiting bij de wereldbeweging tot zulk een prijs gekocht zou mogen worden. Toen indertijd de fusie tusscben de beide Padvindersvereenigingen, de Ned. Padvin dersorganisatie en den Ned. Padvindersbond door een commissie onder voorzitterschap van wijlen generaal v. Heutz tot stand gebracht werd, was de groote moeilijkheid, die tot een oplossing gebracht moest worden de gods- dienstquaestie. De N. P. B. was n.l. de ver eeniging die niets van kerken e.d wilde weten, de N. P. O. daarertegen was door een betrek- kelijk sterken band met de kerk in het alge meen verbonden. Het verschil tusschen beide vereenigingen uitte zich in de belofte: de a.s N. P. B. 'er beloofde ernstig te trachten „Een flinke Hollandsche jongen te zijn", de a.s. N P. O. 'er beloofde ernstig te zullen trachten ,Trouw te zijn aan God, Koningin en Vader- and". De dubbe'e betefte, waaruit gekozen kon worden, werd op den duur geen juiste op lossing geacht en nadat die eenigen tiid be staan had, werd de quaestie nader onder de oogen gezien. De groep, die niet de belofte van trouw tegenover God, Koningin en Vaderland meen de te kunnen afleggen, voelde zich niet bevre digd met den flinken Hollandschen jongen Immers: wat is een Hollandsche iongen. is die beter dan andere jongens? Bovendien kwamen in die belofte de rtligieuse gevoelens. die ook in deze groep sterk aanwezig waren al hield zij zich dan buiten de kerk niet tot uiting. Door den tegenwoordigen onder-voorzitter van het bestuur. dr. Th, F. Egidius, werd toeh, ter bespreking van de belofte-quaestie, een vergadering van belangstellenden in de Padvinderij biieengercepen, waar en de N. P. O. 'ers en de N. P. B. 'ers voor het ge- mak zullen wij de beide partii zoo biijven noe- men zich uitspraken in dien zin, dat het werk der Padvinderij een religieuzen onder grond bezat en moest bezitten. Daar die on- dergrond zich niet liet uitdrukken in de be lofte, werd voorgesteld er in de statuten en in de spelregels uitdrukkelijk melding van te maken en het bewuste lid van de belofte aldus te redigeeren: Ik zal ernstig trachten „Een goed Padvinder te zijn" enz. Als wij goed zijn ingelicht. werd zelfs besloten, dat de redactie van het punt den religieuzen onder- grond betreffende, in statuten en spelregels woordelijk gelijk zou zijn. Deze ge'heele voorgeschiedenis bewijst wei, dat het licht.hetwelk ..Ster" op de zaak laat schijnen, als hij schrijft. dat „die vooropstel ling van een reiigieus beginsel nimmer een andere bedoeling gehad heeft, dan om dui delijk te maken, dat het uitgangspunt der vereeniging is. dat de jongens wel tot een Kerk of godsdienstig Genootschap behooren valsch is. Het artikel van „Ster" in het Leidersblaa bevat een groot aantal oniuistheden, waarop het hier niet de plaats is te wijzen, evenmin als op het feit. dat dit artikel in verschillen de opzichten niet in oureenstemming is met wat vroeger geschreven werd. Er zijn echter twee punten, die een eigenaardig licht werpen op de toestanden in het Hoofdkwartier. ten eerste de mededeeling, dat „Ster" niet lang stil stond bij den woordeliiken inhoud van de brieven, die (inzake het conflict met de af deeling Amsterdam) van „het Hoofdkwartier uitgingen, op grond waarvan in het ,,Hande!sblad" van 10 Januari een hoofdartikel is verschenen, dat op den oningewijden lezer een indruk moet maken, dat er toch wel iets niet in den haak is in den gang van zaken." O. i. is het ook voor ingewijden vrij duide lijk, dat er something rotten is, het beste be- wijs daarvonr is de gisting in zcoveel afdee 1 in gen en vooral de motie, die aangenomen werd te Vlissingen door het Troep-Comite van den Ranneft-troep, op 16 Januari j 1., waarin „ernstig in overweging wordt gege ven de vroegere verhouding te herstellen.' Wel zonderling doet het aan, dat er van het hoofdkwartier brieven uitgaan, waarvan blijkbaar door de verantwoordelijke leiding niet voldoende kennis wordt genomen, zoodat de pers daaruit conclusies kan trekken die op oningewijden een onjuisten indruk maken. Verder zou de vertaling (van de spelregels in vergelijking met de Engelsche Rules) hiet en daar slecht, de vertolking van den geest verkeerd zijn en zou de positie van de „loea' Comitee" geheel anders zijn dan bij ons. Dit alles zal behooren te worden onderzocht.' Bewijst het confict van thans niet, dat dit reeds had moeten gebeuren, beter nog dat de nieuwe spelregels niet gepubliceerd had- den mogen worden, v66rdat de vertaling door een verantwoordelijk persoon zonder een partijbril waren gecorrigeerd? Het is te betreuren, dat het hoofdkwartier deze fouten nog niet inziet; door zijn houdinf van thans doet het aan de mooie ^beweging in korten tijd zooveel kwaad als in iaren mis schicn niet kan worden goedgemaakt. BRUILOFT IN HET WOON- WAGENKAMP. De eerste oneenigheid tusschen de jonggehuwden. Woensdagmiddag had te Loosduinen een huwelijksvoltrekking plaats, welke buitengewoon veel belangstelling trok, in het bijzonder wel de terugtoeht van den bruiloftstoet van de plaats der vol- trekking naar de plaatg van de bruiloft n.l. 't woonwagenkamp aan de Loozer- laan. In grooten getale waren de woon- wagenbewoners met bruid en bruide- gam mee opgetrokken naar de hulpse- cretarie om bij de plechtige verbintenis tusschen een schoone uit het kamp en een jongeman van daar tegenwoordig te zijn, aldus vertelt de Haagsehe Crt. Terwi4'. binnen bruid en bruidegom el- kander plechtig trouw beloofden, wa ren inmiddels enkele der gasten er op uitgetogen om een voorraad drank in te slaan. In nog vroolijker stemming dan men gekomen was, vertrok het gezel- schap weer op weg naar het woonwa genkamp. Af en toe werd halt gehouden en werd er een kring gevormd. Dan kwamen de kruiken voor den dag, eeni ge glazen kwamen uit den zak en aan Bacchus viel een rijkelijk offer ten deel. Al spoedig werd hierdoor dr gang van menig bruiloftsgast onvast, en t slinge- ren van den bruidegom aan de zijde zij- ner bruid had bedenkelijke afmetingen aangenomen, Toen men weder een kring wilde vormen om op het welzijn van het jonge paar te drinken, verzette de bruid zich daar togen met al de zeggings- lcracht, waarover zij beschikte. De man echter wilde daar niet van weten, met als gevolg, dat de bruid ongezouten te gen hem begon op te spelen. Haar ouders vielen haar bij, waardoor de ouders van den jongeman, zich verplicht zagen zoonlief te assicteeren. Aldra raakten beide families handgemeen. Toch wisten de c /erige gasten een ernstige vecht- partij te voorkomen, doch de wederzijd- sche schoonouders en den bruidegom vast te grijpen en met geweld in optocht naar het woonwagenkamp te voeren, waar de bruiloft en de ruzie wel verder uitgevierd zullen zijn. STEUN AAN MILICIENS. Zilveren jubileum. De Koninklijke Nationale Vereeniging tot steun aan Miliciens heeft gistermid- dag in het Americanhotel tet Amster dam haar zilveren jubileum gevierd in tegeiiwoordigheid van den heer Lam- booy, minister van defensie, vertegen- woordigers van de ministers van bin nenlandsche zaken en arbeid, den eere- voorzitter graaf Dumonceau, hofmaar- schalk, de eereleden den heei ir. Th. F. A. Delprat en generaal-majcor A. Hoo- geboom; vertegenwooruigers van licha- men op het gebied van maatschappehi- ken steun; voorts van kolonel Backer en overste Timmermans, namens het hoofubestuur van „Het Mobilisatie- kruis", overste Bouffaer, plaatselijk commandant te Amsterdam; majoor Kloeke, commandant van de militaire politie en anderen. De voorzitter, de heer F. H. F. C. ba ron Van Omphal Mulert, sprak een be- groetings woord. Generaal-majoor A. Hoogeboom, op- richter en oudsli lid van de vereeniging sprak hierna een herdenkingswoord. De hoofdpersoon. De voorzitter huldigde generaal Hoo geboom als de hoofdpersoon van de ver eeniging. Minister Lamboov bracht, mede na mens zijn ambtgenooten, de beste wen- schen over voor de vereeniging, welke zoo groot, grootsch en nuttig werk heeft tot stand gebracht. Ook de koningin koestert warme svm- pathie voor de vereeniging en het heeft haar, als blijk daarvan, behaagd, den voorzitter te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. De voorzitter dankte voor deze onder- scheiding en voor de gelukwenschen van de regeering. Hij bracht daarbij hul- de aan de nagedachtenis van vele wer- kers voor de vereeniging, die zijn heen- gegaan. Voorts bracht hij dank voor den geregelden steun van het Koninklijk Huis. Hij stelde voor hun telegrammen van hulde te zenden. Daarna hebben velen der vereeniging, in korte toespraken hun gelukwenschen aangeboden. Prins Hendrik had een hartelijk telegram gezonden. Gisteravond is een gezamenlijke maal- tijd gehouden. DE VECHTPARTIJEN TE OSS. Bij een vechtpartij te Oss werd, zooals gemeld, Zondag zekere van der L. op ernstige wijze door den arbeider H. M. B mishandeld; van der L. is in bet zie- benhuis te Oss overleden. B., 25 jaar oud, is gevankelijk naar 's-Hertogen- bosch overgebradht en heeft bekend. tc_i. .--i. r\ri Princpe,> dip 013 W€2f WclS d*" r 11. iMti/Mi(J.ancla oonfi QOtl. I 1 n >4 iiTnnetYi \iu>1*n (TPtTP

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7