llkmruhi Curat lolie bruiloft. HoRdfird een en dertigste Jaargang. Irlidag: i Febrwari. Luchtvaart Kerk en school Binnenland L. Frankenberg Alkmaar. No. 27 Uit Drente schrijft men aan de N. R. Ct.: Wat dat zijn kan, zal zeker aan de meeste lezers niet duidelijk zijn. Een dergelijke vertooning is dezer dagen nog eens in de buurt van Meppel voor- gevallen, die opnieuw bewijst, welk een taai leven overoude gebruiken en rechts- vormen in onzen tijd nog hebben. Daar was dan een jonge man, die een „volksfeest", zooals ze in deze omgeving in den nazomer algemeen gevierd wor- den, op een wat al te intieme wijze met het meisje, met wie hij feest had ge vierd, had besloten. En nu openbaarden zich de gevolgen, en het werd bekend wie de andere paitij was. Op een der ijsdagen werd door de jongelui der buurtschap op de baan af- gesproken, *s avonds den jongen man te gaan halen en naar het meisje te „ge- leiden", om de zaak door huwehjksbe- lofte in orde te brengen. In de schemering verschenen toen eerst om het huis van den „bruigom eenige jongens als wachtposten, en daarna 'n deputatie, die hem uitnoodig- de, mee te gaan, aan welke „uitnoodi- ging" bij goed- of kwaadschiks gehoor moest geven. Onderweg groeide de stoet steeds aan, ouden en jongen trokken mee en bij het huis der jonge dochter aangekomen, was het een heele schare, die voorhuis en deel geheel vulde en gedeeltelijk voor de ramen moest blij- ven staan kijken. Binnen zat een der bu- ren, met een hoogen hoed getooid, als burgemeester", die na eenig aandrin- gen den „bruigom" de bekentenis ont- lokte, dat hij de vader van den te ver- svachten nieuwe buur was. Daarna moesten de jongelieden naast elkaar plaats nemen en beloven, elkan- der tot man en vrouw te zullen nemen, „coram populo" elkaar omhelzen, en met een roerende toespraak van den „burgemeester", door de mannen met ontblooten hoofde en door vele vrouwen met tranen in de oogen aangehoord, werden zij voor getrouwd verklaard Een uurtje later was de rust in de buurt teruggekeerd en de jonge man stond den volgenden morgen al vroeg op het gemeentehuis om aangifte van het voorgenomen huwelijk te doen. Het was dus niet een meer of minder onkiesche gr.io, maar wel degelijk ernst wat daar, wel-is-waar onder de noodige grappen, werd afgespeeld. Wee dengeen, die een dergelijke belofte onder getui- gen uitgesproken, niet zou houden. Hij kreeg met de wraak der buurt te doen. En die is niet mak. Ruiten ingooien is altijd de eerste maatregel, in den nacht uitgevoerd door steeds orvindbare da- ders. Hekken loszetten, grasland om- ploegen, vruchtboomen uitrukken, tal- looze andere plagerijen staan de dorps- gemeenschap met de „padjongens", dat zijn alle ongetrouwde mannen boven 17 jaar, als uitvoerende macht, ten dien- ste om zoo iemand de verontwaardiging over zijn handelwijze voelbaar te maken. Het eigenaardige nu van deze vertoo- ningen is, dat zij een herinnering zijn aan het oude „buren- en markerecht". Oudtijds zou toch het bewuste paar zonder meer na deze vertooning werke- lijk en geldig getrouwd geweest zijn daar trouwbelofte onder getuigen vol- doende was om een wettig huwelijk tot stand te brengen. Maar de heele vertoo ning, met den pseudo-burgemeester ran het hoofd, is niets anders dan de al oude „buurtsprake", die recht deed en vonnis wees over de Ieden der buurt schap", die niet maar was en is een ver- zameling van toevallig naast en bij el kander wonende individuen, doch een gemeenschap met weliswaar ortgeschre- ven, maar daarom niet minder dwin- gende en stipt gehoorzaamde instellin gen, rechten en verpliehtingen, waar- aan geen „buur" zich kan onttrekken, zonder sociaal onmogelijk te worden. Hiertoe behooren de burenplichten, het bewijzen van hulp en bijstand bij geboorte, huwelijk en dood, het werken voor elkaar bij huisbouw en oogst, het „beewerken" voor armen, zieken en ouden van dagen, dat ook onder de re- publiek nog vaak als werK van barm- hartigheid op Zon- en feestdagen ge- beurde, het halen van den nieuwen buur bij zijn verhuizing met een ganschen stoet van wagens, en dergelijke meer. Allemaal instellingen, die in den ouden tijd, bij het isolement der dorpen en buurtschappen door de slechte en schaarsche wegen, het gemis aan ge- schoolde arbeidskrachten en betaalden loonarbeid, onder invloed ook van de schaarschte aan geld, de resten van de ..Natural Wirtschaft', waarin arbeid al- ieen met tegenprestatie in arbeid of landbouwproducten werd vergolden, beslist noodzakelijk waren tot instand- houding van het economische leven in de dorpen. Doch de buurtschap was en is niet al- leen een instelling tot onderling hulpbe- toon. maar ook tot onderling opzicht en tucht. Ook deze tucht wordt uitgeoe- fend naar zuiver traditioneele beginse- len, die vaak niet parallel loopen met de eischen der officieele Christelijke mo- raal, maar soms lijnrecht daartegen in. Het „zoo doet. men niet in Israel" is het einde van alle tegenspraak, waarnaast het andere: „zoo'n gebruuk hebt wie noe esnmaal", het geweten ook volkomen geruststelt, al is dat gebruik ook vol- gens begrip van de buitenstaanders im- moreel of zelfs door de wet verboden. Dit geld voora! op het gebied van het sexi ele en huwelijksleven, vechten en drinken. Deze tucht is ook zuiver intern. Geen inmenging van buitenaf wordt geduld, het optreden van politie en justitie eigenlijk als onduldbare inmenging in eigen zaken gevoeld. Ook kerk en pre- dikant moeten zich daar maar buiten houden. Hierin uit zich nog een rest van het oude communale rechtsbewustzijn, her innering aan den ouden rechtsvorm der goor-, marke- en buurtsprake door leeken, waarvan men in Engeland en Frankrijk het overblijfsel vindt in de leeken-jury. De buurt sprak dus oud tijds ook recht, en de straffen, geldboe- ten (nu vervormd tot trattatie van ster- ken drank of geld daarvoor aan de jon gens), stokslagen, in zijn zwaarsten vorm „dakafdekken", dat is uitwijzen uit da buurtschap, hadden rechtskracht. Ja, ze zijn nog niet geheel verdwenen Mij is een voorbeeld bekend, dat een man, die zijn vrouw mishandelde en plaagde, door een deputatie van de bu- ren in alien vorm een pak slaag werd toegediend, en een ander, waarbij met de oude straf van dakafdekken werd ge- dreigd, als de boer niet aan de gestelde eischen toegaf. Men had daarvoor bij voorbaat ladders en de lange brandha- ken meegebracht, en het dreigement zou zeker zijn uitgevoerd, als de bedreigde niet had toegegeven. Vooral op het punt van de huwelijks- moraal is nu dit burengericht nog al tijd streng. Want al zijn de verhoudin- gen tusschen de ongetrouwde jongelie den zeer vrij, zoodat in Drente (en in Overijssel, Gelderland en Zeeland is het weinig beter) een groot percentage der huwelijken „gedwongen" is, zoodra het op de gevolgen van dien omgang en de verantwoordelijkheid daarvoor aan komt, kent het volksgericht geen gek- scheren. Vandaar dat bij het hooge per centage van voor-echtelijke zwanger- sche.p, toch dat der onechte geboorten zeer gering is. En het eigenaardige is, dat dergelijke huwelijken ook meestal zeer goed blij- ken te gaan. Als een huwelijk onder de boerenbevolking verkeerd gaat, is het bijna zonder uitzondering aan geld- kwesties, en als gevolg van het bij elkaar introuwen, wat trouwens overal een bron van ellende is, te wijten. Ook burenruzies, op deze wijze met den „sterken arm" bijgelegd, breken niet licht weei uit. Het volksgericht, hoewel vaak ontaard tot baldadigheid, is hier soms nog een moreele macht. breiding der waarheid, Boschkapel Kerkelaan 17 bij de Sparrelaan, voorm. geen dienst; 's avonds 5.30 uur, de heer J. J. Ruys; geen Zondagsschool. Geref. kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, Leesdienst. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 en 2.30 uur, Ds. van Baalen. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Don- ner. Chr. Geref. kerk, 9.30 en 3 uur, Ds. Drenth. Doopsgez. kerk, 9.45 uur, Ds. de Jong. DRIEHUIZEN, 10 uur, Ds. Loysen. EGMOND a. d. HOEF, geen dienst. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Boe- rendonk. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. HEERHUGOWAARD, 10 uur, Ds. de Leeuw. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. Staal. OTERLEEK, 10 uur, Ds. Groot. SCHOORL, „Looft den Heer", Kerk- dienst 10 uur in „Klein Zwitserland", Duinweg. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. Evangelisatielokaal, 10 uur, de heer J. Kal van Amsterdam. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst. MILITAIR VLIEGTUIG TERECHT. Uit Londen wordt gemeld dat een se- dert twee dagen vermist militair vlieg- tuig heden in Kaboel is geland. De oor- zaak der vertraging is niet bekend. COSTES NAAR INDO CHINA. De Fransche vlieger Costes vertrekt op 19 Februari van Parijs naar Hanoi', in Indo-China. Hij Zal vergezeld worden door Codos, een bekend piloot van de Air-Union, een radio-telegrafist en een journalist. Hij zal ook nu weer een Breguet gebruiken, met een Hispano- motor van 600 P.K., en heeft het plan ongeveer tweeduizend kilometer per dag te vliegen, op de wijze van den „Nungesser-Coli", toen hij met Le Brix in zes dagen uit het verre oosten in Le Bourget terug kwam. Costes zal 150 kilogram post vervoe- ren. Men deelt ons mede, dat te Bergen de hee- ren J. H. Santmann en P. Colijn bedankt heb ben als bestuursleden der „School met den Bij-bel" aldaar, omdat zij zich niet langer konden veerenigen met de richting, welke die school ingaat. Voor de betrekking van onderwijzer aan le o. 1. school te Winkel hebben zich 11 sollicitanten aangemeld. Het Herv. Prov. Kerkbestuur van Nrd.- Holland heeft ds. A. L. Boeser, pred. te II- pendam, eervol ontslag verleend, onder toe- kenning van de bevoegdheden van emeriti- predikanten met ingang van 10- Februari. EEN KERKELIJKE STAND VER- PLICHT? Zooals men weet heeit het Herv. class, be- stuur van 's-Gravenhage een beslissing ge- nomen in zake de bezwaren tegen de lijst van stemgerechtigden der Ned. Herv. Gem. te 's Gravenhage, waarna het Prov. Kerk bestuur van Zuid-Holland, naar aan-leiding van een request van mr. Van Rappard c.s., deze beslissing van het class, bestuurr ver- nietigd heeft. Het class, bestuur is daarna in hooger be- roep gegaan bij de Algeeueene Synode. Het moderamen dezer heeft thans overeenkomstig zijn bevoegdheid volgens art. 30 regl. Kerke- lijk Opzicht en Tucht de vernietiging door het Prov. Kerkbestuur voorloopig buiten w-erking gesteld, in afwachting van de be- handeling van het hooger beroep door de Synode, die eerst in het eind van Juli bij een- komt. PREBIKBEURTEN. 3 Februari. Alkmaar. Groote kerk, 10 uur, Ds. Hak. Eapel, 10.30 uur, Ds. Deetman. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. „Waakt en Bidt", Woensdagavond 7 uur, Ds. Hak. Evang.-Luthersche kerk, 10.30 uur Ds. H. Makkink. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra Remonstr.-Geref. kerk, 10.30 uur, Ds Houtgast. Gereform. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb Cat. Zond. 35.- Collecte Prov. Studie fonds. Hersteld Apostolisclie Gemeente, Tous saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. LEGER DES HEILS. Vrijdag 1 Febr., begin der Belege- ringsveldtocht; 10.30 n.m. Halve nacht van gebed. 2 Febr., Openluchtsamenkomst 8 uur Steenenbrug. Zondag 3 Febr., 7 uur bidstond; 10 uur Heiligingsdienst; 3.30 uur Hosanna-meeting in de zaal; 8 uur groote Heilsdemonstratie. Maandag 4 Febr., 8 uur, Bijzondere samenkomst. Dinsdag 5 Febr., Bezoek van stafka- pitein J. Bulterman; 5 uur Groote Kin- dersamenkomst; 8 uur Verlossingsm.ee- ting. Woensdag 6 Febr., Evang. samenkomst. Donderdag 7 Febr., Opwekkingsmeeting Vrrdag 8 Febr. 5 uur, Kindersamen- komst; 8 uur Heilsmeeting. UIT DE OMGEVING. Herv. Gem. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom (doop). Rechtz. Herv. E. V. „Maranatha", 10.15 uur, Ds. C. J. van Paassen van Haarlem. 2 uur Zondagsschool. »Looft den Heer". Vereeniging tot ver- DE JUSTITIE GRIJPT IN. „Verlies uilgesloten", Gisteren hebben wij medegedeeld, dat het ::aillissement was uitgesproken van de Bank voor den Effectenhandel, gevestigd aan de Keizersgracht en tevens, op last van de jus titie boeken en bescheiden in beslag waren genomen. Nader verneemt het Hbld., dat deze bank voornamelijk in Duitschland werkte. Zij had echter ook enkele klanten in het Zuiden van ons land. De bank deed voornamelijk premie- affaires. Zij had in Duitschland een zeer groot aantal circulaires doen verspreiden, waarin mooie winsten in het uitzicht werden gesteld, en tevens werd verteld, dat de bank garandeerde, dat geen verlies zou worden geleden. Verscheidene premie-contracten liepen in aandeelen, waarin de koersfluctuaties gering waren en de winst was dan ook niet groot. De klanten kregen zelfs heelemaal niets. In enkele fondsen kwam plotseling een stijging. De klanten kregen gelegenheid de premie- contracten te verlengen en zij maakten toen flinke winsten. Wanneer zij evenwel ccn uitkeering vroe- gen, kregen zij ten antwoord, dat de concur- rentie in Duitschland zoo groot was, dat de bank niet over voldoende contanten beschik- te. De klanten, die winst hadden gemaakt, konden in plaats van geld schuldbekentenis- sen met vijfjarigen looptijd krijgen. Ook waren er klanten, die kapitaalkrach- tig waren en die liever de stukken zelf had den. De bank kon echter die stukken niet le- veren en was ook niet in staat het verschil van den prijs op den datum, waarop het con tract was gesloten en van den lateren hoogeren prijs, te betalen. De klanten kregen dus niet het geld, waar op zij recht hadden en vroegen faillissement aan. Het aantal schuldeischers loopt, naar wij vernemen, ver over de honderd. Wat de oud-directeur betreft, die naar Praag is uitgeweken, hij had vroeger een commissionairszaak, welke einde 1928 fail- liet is verklaard. De Bank voor den effecten handel heeft zijn zaak overgenomen en hij is korten tijd directeur geweest. Vermoed wordt, dat hij als commissionair enkele klei- ne verduisteringen heeft gepleegd. Deze ver- duisteringen stonden niet in verband met het bedrijf van de bank, welker boeken de justi tie thans doet onderzoeken. Naar ons verder ter oore komt, is reeds aan het licht gekomen, dat de boekhouding ten minste twee maanden ten achter was. De reizigers, die voor de bank premiecontracten trachten te sluiten, kregen als provisie 30 pCt. van het premiegeld. VERDRONKEN. Gistermorgen is een ny i 40-jarige spie- ringvisscher uit Huizen in een bijt van het ijs, dat voor de haven in de Zuiderzee drijft, gevallen en verdronken. ONBEWAAKTE OVERWEG TE SOEST. Het slachtoffer overleden De 24-jarige bakkersknecht J. Bon, die met zijn fiets bij de halte Nieuwenweg te Soest onder den trein kwam, is gisteravond in het Ziekenhuis te Utrecht overleden. Omtrent de oorzaak van het ongeluk kun- nen wij nog mededeelen, dat men aan ge- noemde halte een ruim gezicht op de spoor- baan heeft. Bon heeft den trein wel zien aankomen, doch meende dat hij nog wel pas- seeren kon. Door de gladheid van den weg slipte juist op de spoorrails zijn fiets met het bekende noodlottig gevolg. vorig jaar blijkt dat deze schade, in totaal f 72.500 heeft beloopen. TREINONTSPORING. Geen persoonlijke ongelukken. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur reed een uit de richting Sittard komende en met steenkolen zwaar beladen 'goederentrein op Tet rangeert-errein nabij de halte Susteren, :oen, vermoedelijk tengevolge van het bre ken der as van een der wagons, vijf wagens ontspoord-en. Persoonlijke ongelukken kwa- men niet voor. Een arbeider-remmer, die zich op een der ontspoorde wagons bevond en let ongeluk tijdig bemerkte, wist zich door afspringen van den trein in veiligheid te brengen. De materieele schade is vrij aanzien- lijk. Doordat de ontsporing geschiedde op een der lijnen van het rangeerterrein is er geen vertraging in den loop der andere trei- nen. Het personeel van weg en werken is direct met de opruiming begonnen. JUBILEUM DER KONINGIN-MOEDER. De konlngin-moeder zal hedenmiddag een deputatie ontvangen uit de Vereeniging van Larensche beeldende kunstenaars, welke haar ter gelegenheid van haar gouden jubileum een album zal komen aanbieden, bevaftende aquarellen, litho's en etsen van Larensche kunstschilders. Daarna zal de koningin-moeder in audien- tie ontvangen een deputatie uit den Bond van Chr. Oranjevereenigingen, welke haar zal komen aanbieden een wandboid met een voorstelling van het insigne van den bond SCHOOL WEGENS GRIEP GESLOTEN. In verband met het heerschen van griep en mazelen in de buurtschap Daarl-e bij Hel- lendoorn is de Openb. Lagere School aldaar door B. en W. op medisch advies tijdelijk ge sloten verklaard; 75 pCt. van het aantal kin- deren kon d-e school niet bezoeken. BRAND. Door het defect raken van den zuiger van een benzine-soldeerlamp ontstond gister- middag brand ir. de rijwielherstelplaats van den heer J. Piersma te IJmuiden-Oost De benzine stroomde over den grond, waardoor binnen enkele minuten de geheel-e werkplaats in lichter laaie stond. Zij is geheel uitgebrand. Twee auto's, vijf en d-ertig rijwielen, een groote partij oude en nieuwe rijwielban-den en driehonderd liter olie gingen verloren. Alles is op beurspolis verzekerd. GLADHEID. Gistermorgen is te Uithoorn een vracht- auto van de fa G-ebr. Thomsen, beladen met steenkolen in een diepe sloot geraakt. D-e auto stond op den kop, waardoor motor en cabine in het water onder het ijs verdween Door het verbrijzelen van het voorruit is het een der firmanten en een inzittende knecht gelukt, zich te bevrijden. Beiden vrij ernstig verwond en moesten zich onder dokt-ers be- hand-eling stellen. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Aan boord van een motorvrachtboot van de Mij. Landbouw te Uithoorn. die met koop- lui op weg was naar Purm-eren-d, hebben zich gevallen van kolendampvergiftiging voor ge- daan, doordat men zich met de deur van de kajuit dich-t te slapen heeft gelegd, terwijl al daar een kachel brandde. Het bl-eek, dat de kooplieden K. uit Wilnis en F. uit Mijdrecht er het ergst aan toe wa ren. Te Purmerend moesten zij zich onder geneeskundige behandeling stelleti Hun toe- stand is niet direct levensgevaarlijk. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat zij bij hun besluit van heden verganning hebben verleend aan den heer D. Kaaijk, alhier, tot het oprichten van een hontzagerij en -schaverij, met plaatsing daarin van een electro-motor van 7 K P.K., in het perceel Zeglis nr. 131 ten kadaster bekend gemeente Alk maar in Sectie F nr. 2031. Alkmaar, 31 Januari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Schrijfmachines in huur en huurkoop. Reparatie-inrichting den Vrijheidsbond aanbevolen voor de lijsten- combinatie Amsterdam, Haarlem, Den Hel- der, Zwolle en Maastricht, besloten heeft, voor die plaats op de lijst te bedanken. Hij acht het nummer, waarin men hem op de lijst wil plaatsen, een bewijs van weinig waardeering, al werd het tegendeel ook in den partijraad beweerd; hij beschouwt dat nummer als een achteruitzetting, weinig kansgevend, en veronderstelt, dat d-aardoor de middenstand zijn vertegenwoordiger in d« Tweede Kamer zal verliezen. HET CONFLICT BIJ VULCAANSOORD. De ledenvergadering van de vakorganisac ties, betrokken bij het conflict aan „Vulcaan» oord" te Terborg, hebben de gestelde voor waarden aanvaard. Gister werd de arbeid hervat. De doorgevoerde loonsverlaging is weet ongedaan gemaakt. DE AANNEMERSKWESTIE. B. en Vt van Delft hebben b&sloten, ovel eenkomstig het verlangen der Aannemers- bonden, voortaan bij aanbestedingen van gemeentewege geen persoonlijken of zake- lijken borgtocht te eischen. Arbitrage, zooals mede door de Aanne- mersbonden wordt verlangd, wordt reeds se der t lang in de gemeentelijke bestekken voor geschreven. STANDBEELD VOOR DOMELA NIEUWENHUIS. De Christelijk Historische fractie uit deft Amsterdamschen raad heeft een voorstel in- gediend, waarbij B. en W. worden uitgenoo- digd een voorstel in te dier.en om voor een eventueel beschikbaar te stellen ruimte voor een monument voor wijlen den heer Dome- la Nieuwenhuis een andere plaats aan te wijzen dan het Nassauplein. KORTE BERICHTEN. De 100.000 uit de Staatsloterij is de- zen keer in Den Haag gevallen op no. 20090. Het 10-jarig zoontje van den wa- termolenaar T. Brandt te Molenaars- graaf is Woensdagmiddag bij het sleden op de Moleuvliet in een bijt geraakt sn verdronken. Te Eeht is ingebroken in het kan- toor der Limb. Tramweg Mij. Er was r-'echts toevallig een klein bedrag aan geld .wezig, dat is meegenomen. De teraardebestelling van het stof- felijk overschot van dr. Willem Royaards zal vermoedelijk geschieden Dinsdag a.s. op de begraafplaats Zorg- vlied te Amsterdam. BRUT ALE SPIEGELDIEF. De politie te Arnhem heeft den inbre- ker r angehouden, die uit een onbewoon- de villa aan den Velperweg aldaar alle spiegels van vaste waschtafels had weg- gehaald. Ook een in het huis aanwezige fraa^'c lampenkroon had hij van het pla fond genomen. Toen bij een bezoek aan de villa op het moment dat hij met een spiegel onder d n arm over het tuinhek klom een kennis passeerde, had hij de brutaliteit, om diens hulp te vragen bij het overklimmen van het hek. Toen de ze kennis later nog eens over de zaak nadacht vond hij het toch wel wat vreemd en hij waarschuwde de politie, waarop de arrestatie volgde. De spiegels bleken in tapperijen verkocht te zijn en een was zelfs in een cafe verloot. De lichtkroon was aan een kapper verkocht en bij onderzoek bleek verder, dat alle electrische lampen in het huis verdwe nen waren. De dader is in verzekerde bewaring gesteld. DE KAMERVERKIEZINGEN. Het Kamerlid Staalman bedankt voor zijn lijstnummer. Het Hd-bl. verneemt, dat het Kamerlic Abr. Staalman, door het hoofdbestuur en den partijraad van de Liberale Staatspartij en DE WATERVLOED VAN NOVEMBER. 72.500 schade Uit een overzicht dat B. en W. van Rot terdam aan den raad verstrekken, omtrent schade aan gemeente-eigendommen toege- bracht ten gevolge van den storm en den hoogen waterstand op 16 en 25 Nov. van 'i lJSSPORT. VOL VERWACH11NG KLOPT ONS HART Het weerbericht voorspelde lichte vorst, en het begon te dooien, zoo hard en hevig, dat we al onze schaatsillusies den bodem zagen ingeslagen en op de verwezenlijking van al onze verwachtingen minstens tot het volgend jaar meenden te moeten wachten. Ook de weervoorspellers schenen hun ver- gissing in te zien met het gevolg dat een lichte dooi werd verwacht en. het begon weer te vriezen! Waardoor natuurlijk alle ijs- sportliefhebbers met ongeduld de volgende prognose verbeiden, die hopenlijk maar van heftige dooi spreekt! Allicht kunnen we dan nog eenigen tijd schaatsenrijden! Nu het er op gaat lijken dat de „smalle ijzers" weer spoedig ondergebonden zullen kunnen worden, blijkt pas de groote activiteit van onze verschillende ijsclubs. Het vriesl nog maar weer eventjes of van het heele land komen berichten binnen over vastgestel- de wedstrijden en feestelijkheden, waarvan het meerendeel voor een paar dagen ontijdig afgelast is moeten worden. Zullen de komende Zaterdag en Zondag ons ijslievend Holland weer alom op de schaats brengen? Vol verwachting klopt one hart. le em at- Jongmensch (een llefdesdrank bestellend) ,J)at grijselijk ereatuur, heer tooveuaar". Toovenaar „Ja, dat was cea gemeeae client van me, dH tijn rekenlng met betaalde". fiuouxlatlb §^2.0-' St** DE WENK.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9