DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderd sen er dertlgste faargang Hit het PaHement Buifenlanrt No. 32 DH nummer oesfaat oH 2 bladen. 1929 Deze Courant wordi ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesidagen, uitgegeven. 'Abonnemenisprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door kef geheele Rijk 2.50. Afzondsrlijke en bewijsnutnmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. EERMs. COSTBB ZOON, Voordam C 9. DOIDUKUIG Den Haag, 6 Febr. 1929 De Eerste Kamer heeft heden in een goed uur afgedaan wat er voor haar hand te doen viel en is daarop weer tot begin Maart naar Ihuis gegaan oni zich dan in een reeks van vergaderingen te wijdei. aan de Rijksbe- grooting, die dan wel in staat van wijzen zal Het voornaamste punt van de afgedane agenda was de verlaging van den accijns op Jiet gedistilleerd Op verwerping er van be- stond niet de minste kans en de eerste en eenige spreker over het voorstel, de heer Hermans (S.D.A.P.). begon dan ook met de verklaring, dat hij voor het voorstel zou etemmen. Eigenlijk had hij daarmee kunnen volstaan, doch hij achtte het gewenscht aan de zaak eenige beschouwingen vast te knoo- pen. Een zijner opmerkingen heeft ons getrof fen door haar nieuwheid: als tengevolge van de verlaging van den accijns de borrel goed- kooper wordt, zal de gewoontedrinker min der uitgeven voor drank en dat zal aan zijn huisgezin ten goede komen Dit is misschien wel waar. maar laat hij dit dan ook eens duidelijk maken aan de combinaties. die het voornemen koesteren deu prijs niet te verla- gen doch het bedrag der verlaging als winst op te strijken De minister van Financien is op de beschouwingen van den heer Hermans niet ingegaan. heeft volstaan met het ont- werp aan te bevelen waarop het zonder stem ming is goedgekeurd Met het nieuwe scheepvaartverdrag met Turkije, waarvoor de goedkeuring der Ka mer was gevraagd. is het niet zoo vlot ge De voorstanders van beschermende rechten vonden de gelegenheid gunstig om weer eens een lans te breken voor hun denkbeel- den en zoo kregen we achtereenvolgens de heeren De Wit (A R Blomjous (R K en Prof Diepenhorst (AR) als voorstanders van een vechttarief te hooren. Zij klaagdeti er over dat we in dit tractaa* niets hadden kunnen Teggen, dat Turkije dwong ons wel- willend te bejegenen wat onze handei en scheepvaart betreft. omdat we niet met ver- zwaring van onze invoerrechten konden dreigen De minister van Buitenlandsche Zaken stel- de hiertegenover. dat we hier niet hebben te spreken over onze handelspolitiek dat hier alleen de vraag aan de orde was of dit trac- taat moest worden aangenomen of verwor- pen en hij meende, dat het eerste het geval was De groote meerderheid van de Kamer was het daarmee eens en stemde voor het voor stel. doch drie Katholieke leden de heeren Blomjous. De Wit en De long, onthielden er hun stem aan Prof Diepenhorst was blijk- baar door den minister tot betere gedachten gebracht en stemde niet tegen Het ontwerp tot betere regeling van de procedure voor de Raden van Beroep. waar bij onder meer de enkelvoudige kamer wordt ingevoerd werd ten slotte zonder stemming goedgekeurd nadat de heer De Veer (A R enkele opmerkingen had gemaakt. En toen is men weer huiswaarts gegaan. Dagelijksch overzichi. VERWIKKELINGEN IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De groote coalitiehoe het minis terie na de verkiezingen werd sa- mengesteld; von Guerard biedt zijn ontslag aan. Daar is in de Duitsche politiek een ernstl ge crisis aan den gang, waarvan de oorzaak gezocht moet worden in de gebeurtenissen, die zich afgespeeld hebben tijdens en na d" groote verkiezingen van het vorige jaar. Zooals men zich zal herinneren bleek het na die verkiezingen niet mogelijk, om een re- geering der zoogenaamde groote coalitie tot stand te brengen. In de plaats daar van werd een ministerie gevormd onder leiding van den socialistischen rijkskanselier Mullet", met de bedoeling in het najaar de pogingen ter vorming van de groote coalitie te her vatten. In het bovengenoemde ministerie zaten ver tegenwoordigers van de partijen, die de groo te coalitie moeten samenstellen, echter zonder eenige verplichting der partijen. Ook bij at verdeeling der zetels in het kabinet kwam he* wel duidelijk uit, dat het ministerie geen coalitieministerie was. Er waren indertijd verschillende moeilijk heden, die de vorming der groote coalitie in den weg stonden en vooral de Duitsche volkspartij had ernstige bezwaren. Zij stela den eisch, dat bij de vorming van een regee ring door de groote coalitie, tegelijkertijd ook de regeering van Pruisen door die coalitlp zou worden samengesteld. In het najaar zou men het eens worden werd verwacht. Het najaar kwam en het ka binet Mtdler bleef! H't is er nog; nog altijd regeert het zon der -sea stevigen grondslag, gebaseerd op Dlrecteur: C. K.RAK. een coalitie-overeenkomst tusschen de pai- tijen. Men hoopte, dat thans de tijd gekomen was, om de kwestie te kunnen oplossen. He laas! het is weer de.oude historie: eindelooze en steeds weer mislukkende onderhandelin- gen. Echter, nu heeft de Duitsche rijkskanselier het volgende bemiddelingsvoorstel gedaan ter oplossing van de moeilijkheden in ver- band met de coalitievorming. Voorloopig zal het Centrum er een minis tersportefeuille bij krijgen. Na de erkenning van de aanspraken der D. V. P. op twee ze tels in het Pruisische kabinet zullen in de rijksregeering nieuwe benoemingen gescnie ^De'centrumfractie verklaarde gelijktijdige reorganisatie der regeeringen in het rijk en in Pruisen op het oogenblik om dringendc zakelijke redenen te moeten verwerpen, mede, dat de drie ministers, waarop het Cen- trum in het rijkskabinet aanspraak maakt, onverwijld moesten worden benoemd. Indien aan dezen eisch werd voldaan, zou tot de Centrumfractie in den Pruisischen landdag het verzoek worden gericht de D. V P. twee zetels in het Pruisische kabinet toe te staan De D. V. P- deelde daarop bij monde van Stresemann aan den rijkskanselier mede, di* voorstel niet te kunnen aanvaarden, te meer, daar dan in Pruisen de zaak nog niet zou zijn opgelost. Het Centrum vond hierin aanleiding zijn gisteren ingenomen standnunt te handha ven: minister von Guerard diende nog gis- teravond bij den rijkskanselier zijn ontslag Het riikskabinet zou waarschiinlijk heden morgen bijeenkomen ter bespreking van den toestand. In goedingelichte politieke kringen, dl» met de regeeringspartiien in nauwe relatl* staan, verwacht men volgens het W. B. nieh dat het geheele kabinet zal aftreden. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Post giro 37060. ANTI-OORLOGVERDRAG. HET KELLOGG-PACT IN DEN RIJKSDAG. Met 287 tegen 127 stemmen aan- vaard. Hii gaf zich cut voor rabbijn Een zekere Friedricbt Notekn, die al lang door de potitie werd gezocht. is Dinsdag ge- arresteerd toen hij een aantal kostbare boe- ken uit de Pruisische Staatsbibliotheek gesto- len. aan een boekhandelaar wilde verkoopen Notelen is in 1990 te Nikolsburg in Tsje- cho-Slowakije geboren. Hij noemde zich rab bijn dr. Oscar Papo en bij een huiszoeking is in zijn kamer een kistje met verseheident valsche rabbijn-dioloma's, die van de rabbij- nenschool te Amsterdam afkomstig heetten, gevonden. Verder is bij een kruier een groote kist ontdekt, die Notelen daar had laten neer- zetten en waarin nog meer gestolen boeken zaten. Notelen was onder zijn valsche naam en met zijn valsche diploma den laatsten tijd als rabbijn te Rosenberg in Opper-Silezie ge- weest en had daar kans gezien van de over- heid een bewijs te krijsren dat hij inderdaad dr. Oscar Papo en Pruisisch onderdaan was HET PROCES TEGEN IMMER TREU Bij de voortzetting van het proces tegen leden van de renaljevereeniging Immertreu ontstond Dinsdag groote beweging in de zaal, toen de advocaat dr. Frey mededeelde, dat de door Schulnies met een mes gestoken Malchin in het ziekenhuis aan de gevolgen was overleden. De advocaat protesfeerde tegen het besluit van den officier van justitie om de vervolging van Schulnies in te trekken. De getuige Benz, een timmerman, protes- teerde naar aanleiding van een uitlating van den voorzitter tegen de beschuldiging, dat de timmerlieden vooruit zouden hebben afge- sproken, wat men zou zeggen en wat men zou verzwijgen. OP EEN IJSSCHOTS AFGEDREVEN De twee jongens gered Twee leerlingen der H. B. S. te Rheinhau- sen zijn op een ijsschots in den Rijn afge- dreven. Gelukkig hebben zij zich zelf kunnen redden. De jongens, 15 en 17 jaar, hebben zich met een kabel van een in de nabijheid voor anker liggend schip naar den oever getrokken; zij hebben ongeveer een uur op de schots rond- gedreven. DE WERKLOOSHEID. Twee millioen werkloozen In den Rijksdag heeft Dinsdag de rijksminis- ter van arbeid Wissell gesproken over de toe- nemende werkloosheid. Hij verklaarde, dat de toestand zoo ernstig wordt, dat men zich er voor hoeden moet er een partijzaak van te ma ken. Op het oogenblik zijn er in Duitschland twee millioen werkloozen, die ondersteuning krijgen.-Dat de werkloosheid zoo is toegeno- men, is voor een groot deel het gevolg van de strenge vorst, waardoor vele bedrijven zijn stil- gelegd. ZIGEUNERFAMILIE DOODGE .'ROREN. Naar de ,,Vossische Zeitung" meldt, wer- den bij Reigersdorf in Maehren 10 leden van een zigeunersfamilie genaamd Ruzicka doodgevroren gevonden. Zij hadden in 'n tent in de open lucht gekampeerd. Waarschijnlijk is het vuur, waaromheen zij sliepen uitge gaan, zoodat zij doodgevroren z;in. EEN VAT TEE.R ONTPLOFT. Twee gewonden. Gisteren is te Zirndorf (Beieren) in de Brouwerij Zirndorf een vat met kokende teer ontploft. Twee arbeiders, die aan het teeren waren hebben ernstige brandwonden opgeloo pen. Er is ernstige materieele schade aange- richt Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Bij het vooronderzoek hebben alle dorps- oewoners verzekerd, van niets te wHen en niets te hebben gehoord. Zij hadden in de dorpsherberg gedanst of hadden in hun bed gelegen. De getuigen tegen de boeren zijn uitslui tend zigeuners, op een na. Deze is de muzi- kant Borak, die bij het dansen in de herberg speelde. Deze getuige heeft verklaard, dat de gas- ten tegen middernacht uit de herberg weg- trokken en dat tegen half twee ook binnen de gesloten herberg het schieten en- het la- waai te hooren waren geweest. Na twee uur waren enkele bewoners weer in de herberg Kruggekeerd. De commandant van de dorpsbrandweer zou toen de woorden hebben gesproken: Ziezoo, gelukkig, dat zaakje is in orde. Met spanning wordt in het geheele land't verloop van het proces tegemoet gezien. BELGIe. EEN AFSCHUWELIJKE MOORD. Zijn drie „stief"kinder en gedood. Een gruwelijk familiedrama heeft zich te Ant- werpen afgespeeld. Een zekere Victor Deceut- scher, 53 jaar oud, had eenigen tijd geleden reeds een revolver gekocht met de bedoeling zijn kinderen te dooden. TS JF.OHO-SLOW AKIJE. WRAAKOEFENING OP ZIGEUNERS. Zes dooden en vele gewonden. De dorpelingen zwijgen. Een op zienbarend proces. Begin October van het vorige jaar ging de mare door het land, dat het in het kleine dorpje Pobedim tot een hevig gevecht was gekomen tusschen de dorpelingen en de be woners van een vlak bij gelegen kolonie van zigeuners. De strijd had zes menschen het leven gekost, terwijl er vier zwaar en veer- tien lichtgewond werden. De bewoners van Pobedim, zoo verteit thans de „Prager Presse", sfonden sinds ja- ren reeds op voet van oorlog met de zigeu ners. In den nacht van 1 Oct. gingen zij in hun haat tot daden over. Met vuurwapens, stokken en steenen gewapend trokken de dorpsbewoners naar de zigeunerkolonie, die uit zestien hutten bestond en maakten er vijf- tien van met den bodem gelijk. Degenen van de bewoners, die niet tijdig konden vluchten, werden mishandeld, eenigen zelfs gedood. De bewoners van Pobedim beklaagden zich steeds erover, dat de zigeuners op de meest ergerlijke wijze zelfs op klaarlichten dag alles in het dorp stalen wat maar van hun gading was: aardappelen, graan, eieren, kippen, zelfs eens een geheel varken. Om gevangenisstraf gaven zij niets meer; zoodra zij weer op vrije voeten waren, begonnen zij onmiddellijk weer het oude spel. Herhaaldelijk moeten de dorpelingen erop hebben aangedrongen, dat de zigeunersko- lonie naar elders zou worden verplaats.t, waarvoor zij zelfs geldelijke offers over wil- den hebben, maar er kwam geen verandering in den toestand. Teneinde raad zouden de boeren toen tot deze strafexpeditie hebben besloten. Dadelijk na het nachtelijk bloedbad in het zigeunerkamp aangericht werd ten streng onderzoek ingesteld. Maar daarbij bleek het uiterst moeilijk achter de waarheid te komen de haat van de dorpelingen was zoo groot, dat alien het diepste stilzwijgen bewaarden, zoodat de justitie bijna alleen inlichtingen kon krijgen van de zigeuners. Ten slotte wer den dertig personen in hechtenis genomen. Slechts vier van hen zullen echter als be klaagden voor de juryrechtbank verschijnen, die Vrijdag met de behandeling van deze op zienbarende zaak begint. In de acte van beschuldiging wordt uitvoe- rig melding gemaakt van de sinds langen tijd bestaande"vijandige verbouding tusschen de dorpelingen en de zigeuners, waarna een schildering volgt van het bombardement van de hutten der zigeuners, waarbij met allerlei vuurwapenen in den blinde werd geschoten. Des nachts om twee uur was de bloedige wra"koefening geeindigd, SPANJE. DE TOESTAND NA DEN OPSTAND. Moeilijkheden van de dictaluur. Een verklaring van de regeermg. De president van den ministerraad heeft de volgende verklanngen afgelegd: Zekere pers- agentschappen en dagbladcorrespondenten die bericht hebben, dat er in Spanje opstan- den onder de troepen en gevechten hebben plaats gevonden. hebben op brutale wijze de waarheid verdraaid Geen geweerschot is ge- lost, noch door de rebellen, noch door de trouwgebleven troepen. Alle troepen hebben zich trouwens loyaal gedragen met uitzonde- ring van eenige artillerit-officieren. die. te Ciudad Real, de onder hun bevelen staande troepen bevolen hebben hun kazerne te ver- laten en te Valencia, de kazerne niet te ver- laten, bevelen, die door de troepen zijn opge- volgd totdat bleek, dat deze orders onwetfig waren. Het land zal met kracht optreden te-oj gen deze officieren, die zich met schande en verachting hebben beladen tegen hen alleen Het echec van Sanchez Guerra is groot E>e kapitein-generaal van Valencia echter. die niet diligent genoeg, noch energiek genoeg is ge weest in het arresteeren van Sanchez Guerra. is teruggeroepen en zal voor den Krijgsraad verschijnen. De Guardia Civil, de karabiniers, de vei- ligheidstroepen hebben geen oogenblik op- gehouden aan de zijde van de regeering te staan. Zij hebben een onwankelbare trouw getoond, zonder zich te laten ver'eiden door politieke samenzweerders en andere ontevre- den elementen. welker aantal in het geheele land misschien duizend bedraagt Dit is de eenige waarheid betreffende den toestand in Spanje Al het andere is verzonnen door hen, die deze berichten hebben verspreid Geen muiterij aan ooord van de Don Jaime. Het meuwsagentschap Fabra verklaart. daf de gernrhten welke de ronde doen in het buitenland volgens welke er een muiterij zou zijn uitgebroken aan boord van den kruiser Don Jaime volkomen van waarheid zijn ont- bloot Het ageutschap is eveneens in staat de be richten tegen tp spreken betreffende zelfmoor- den die er t< Ciudad Real zouden zijn voor- gekomcn. 71UHKIAKI regentschap politieken invloed te blijven oefenen, een invloed. welke. daar de streng katholieke vorstin uiterst conservatief was, nimmei trachtte te streven naar een vernieu- wing van hetgeen in Spanje al te oud wa$ geworden Te Madrid heeft Maria Christina uit eigen middelen een tehuis voor jonge moeders ge- sticht. AFGHANISTAN. DE OMSINGELING VAN KABOEL. I Na eenige dagen van berichtgevin gen verstoken te zijn, bevatten de Russi- sische kranten thans weer telegrammen uit Kaboel, welke echter langs den weg naar de Russisch-Afghaansche grens gebracht zijn, v6or ze konden worden geseind. Zij loopen van 25 Januari tot en met 1 Februari. Gemeld wordt, dat de tioepenmacht, waar- mee Ali Achmed op Kaboel aantrekt, uit 20 000 man bestaat. Met achterlating van de Mohmands en een deel der Sjinwari als dekking aan de Indisch- Afghaansche grens. trekt hij in vier kolonnes, op met de overige Sjinwari, Koehiani, Safi, Karoe-chel en Lohar. De eerste kollonne be- dreigt Kaboel uit het noorden, de tweede en derde trekt met een breed front langs den weg van Dzjallalabad op en de vierde komt uit het zuiden over de heuvels langs de Lohar. In den nacht van 27 op 28 Januari ver- overden de troepen van Ali Achmed het dorp Boedchak op 17 K M. ten oosten van Kaboe', waarna de Koehistanners op Begrami, 10 K.M. ten oosten van Kaboel, terugtrokken, het punt van overgang o\er de rivier Lohar. Ook in gevechten met de derde kolonne leden de troeoen van Habib Oellah groote verliezen aan dooden, gewonden en gevangenen. De vorderingen van de troepen uit Dzjellalabad worden echter vertraagd door vorst en sneeuwval. Onderwijl werden de toegangen naar Kaboel versterkt en seheen het dat de Koehistanners een verwoeden .strijd om de stad zouden voeren. In de stad zelve werden tallooze arresta. ties onder de kooplui en intellectueelen ge daan, op grond van sympathie voor Aman Oellah. De gevangenen werden aan folterin- gen onderworpen. Habib Oellah heeft een aantal decreten uitgevaardigd over de con- fiscafie van de eigendommen van aanhangers van Aman Oellah en Ali Achmed, welke ver- deeld worden onder zijn eigen verwanten. In den nacht van 27 Januari zijn in de Ark, de citadel, 50 aanhangers van Aman Oellah op- gesloten; gewezen ministers, groote kooplui, ambtenaren en voortiitstrevende intellectuee len .Onder hen was Moehammed Wali chan, de plaatsvervanger van Aman Oellah gedu- rende zijn reis door Europa. De winkels wa ren gesloten. Er hcerschte enistige voedsel- schaarschte en tegelijk daalde de tucht onder de Koehistanners, zoodat de gevallen van plundering begonnen toe te nemen. DE KONINGIN-MOEDER OVERLEDEN. Zooals we gisteren nog onder de tele grammen vermeldden, is de Komngin- Moeder Maria Christina, de moeder van koning Alfons, te Madrid aan een beroerte gestorven. Volgens berichten uit Madrid zou de koningin-moeder zich over de politieke ge beurtenissen van de laatste dagen zeer ge- agiteerd hebben, zoodat men haar onver- wachten dood hiermede in verband brengt. Maria Christina is ruim zeventig jaar oud geworden. Zij was een dochter van aarts- hertog Karel Ferdinand van Oostenrijk In 1879 trouwde zij met koning Alphons XII en nam na diens dood tijdens de minderjarigheid van haar zoon, den thans regeerenden ko ning, van 1885 tot 1902 het regentschap waar De koningin-moeder is na haar regentschap in Spanje op den achtergrond getreden en na het huwelijk van Alfons XIII met een schoone Engelsche prinses was haar rol, althans in het openbaar. vrijwel uitgespeeld Men kende haar het streven toe ook na haar ITALIe. DE AANSTAAN'DE VERKIEZINGEN. Mussolini nummer een. Het nationaal congres van de fascistischen boerenbond heeft met algemeene stemmen de lijst aangenomen van de voorioopige candi- daten, die de bond bij den Grooten Raad zal indienen ter keuze van een deel der denifi- tieve candidaten voor de nieuwe Kamer. Nummer 6en van deze lijst is Benito Musso lini. Zijn candidaatstelling geschiedde bij acclamatie. Het gejuich hield minutenlang aan. EGYPTE. EEN HEELE WIJK VERBRAND. Twee-honderd-veertig woningen ver- woest. TURKIJE. DE SNEEUV/CATASTROFE. Intern, treinen ingesneeuwd. Over de sneeuw- en vorstcatastrofe, welke een gedeelte van Turkije heeft getrof fen, meldt de correspondent van de „Voss. Z." te Stamboel oa. nog, dat tusschen Konstan- tinopel en Adrianopel vier internationale trei nen ingesneeuwd zijn. De bewoners van een nabijgelegen dorp hebben met groote moeite. de reizigers uit hun benarde positie weten te bevrijden. Geheel Stamboel is ingesneeuwd. Militai- ren zijn te hulp geroepen om de verbinding met de buitenwijken te ondorhouden en levens- middelen daarheen te brengen. De scholen en vele winkels enz. zijn geslo ten, daar de employes niet naar het centrum kunnen komen. Vele houten huizen zijn onder den last van de sneeuw ingestort. Een N. T. A. uit Konstantinopel melor, dat honderden passagiers, o.w. ook Amerika- nen, nog door de sneeuw zijn geblokkeerd De telegraafverbtndingen zijn verbroken en men vreest, dat de menschen zonder voedsel zijn. ALKMAARSCHE 60URANT ziin- p Naar het W.B. meldt heeft de Duitsche -ijks- dag gisteren in tweede en derde lezing met 287 tegen 127 stemmen het voorstel tot ratificatie van het Kellogg-pact aangenomen. Verder werd een door de commi6sie van bui tenlandsche zaken ingediende motie aangeno men, waarin de rijksregeering wordt verzocht bij de andere onderteekenaars van het pact en bij den Volkenbond aan te dringen op algemee- ne ontwapening en op een spoedige minzame opheffing der tegenstellingen tusschen de vol- ken en het doen verdwijnen der bestaande on- gerechtigheden. Bij de discussie betoogden de sprekers der soc.-dem., Ec. Partij, dem. en D. V. P., dat de tegenwoordige positie-van Duitschland tegen- over de andere mogendheden onvereenigbaar is met het pact, dat zoolang de bezetting duurt en de verplichting tot ontwapening door de andere mogendheden niet wordt vervuld, zoolang niet het verdwijnen der onrechtvaardigheden van het verdrag van Versailles gewaarborgd is, het Kellogg-pact inhoud mist. Tegen het pact keerden zich de communisten, de D.-nat., de nat.-soc. en de chr. nat. boeren- partij. DUITSCHLAND. EEN BOEKENDIEF GEPAKT Houdt de koude aan, dan moet onderzo.cht worden of de huidige regeling onveranderd kan blijven voortbestaan. Toen Dinsdagavond zijn vrouw met een der dochters naar de bioscoop was, voerde hij zijn plan uit en schoot zijn zoons Julien (25 jaar) en Joseph (negen jaar), alsmede zijn dochter Jeanne (twintig jaar) dood. Daarna verwittigde hij de politie van hetgeen hij had gedaan. Bij het verhoor verklaarde hij de kinderen te hebben gedood omdat zij de zijnen niet waren. Zijn eigen dochtertje van vijf jaar spaarde hij. Een brand te Mehalla, in de provincie Ghar- bia, verwoestte 240 woningen van inlanders eh veroorzaakte den dood van drie personen, ter wijl twee andere ernstig v.-erden gewond, De aangerichte schade wordt cp een bedrag van 600.000 gulden geschat,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1