FarljsGhe wintersport. AGENDA. Sfadsnieuws Spopf Donderdag 7 Februari. 1A uur. Cinema Americain. Mon Paris 7 A uur. A- B. Theater. De Meesterzanger van Neurenberg. 7 Y< uur Victoria Theater. De Vrijhuiter. 7 uur. Alg. Verg. Kooplieden Ver. „Steunt elkander", Gulden Vlies, Koorstraat. 7.30 uur. Harmonie. Corn. Jonker's Koor klassen, operette „Als de kinderen slapen", Vrijdag 8 Februari 11 uur. IJsbaan Heiloo, Langebaanwed strijden voor amateurs. 7 A uur. Uitvoering Kamermuziekvereeni- ging. Schouwburg Harmonie. Zaierdag Q Februari. 8'A uur. Harmonie. Bal-masque T. O. P. j Maandag 11 Februari. 8 uur. Alg. Vergadering Alkmaarsche Ke- gelbond'. Dancing van de Harmonie. Woensdag 13 Februari. 3 uur en 8 A uur. Twee voorstellingen van Faust door Paul Brann's Marionettenthe- ater. Schouwburg „Gulden Vlies", uitgaande ,van het Comite voor Tooneeluitvoeringen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 4, 5 en 6 Febr. 1929: hondep.nning; mes in schede; mesje; sleutelbos; rijwielbelas- tingmerk; hondepenningpaar handschoe- nen; kinderwantje, sleutels; handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven cp: 4, 3 en 6 Fe bruari 1929: grijze handschoen, P. Cloeck, Nassaulaan 6; bruine handschoen, T. van Baden, Westerhofje 19; paar kinderschaat sen, H. de Groot, Gedempte Baansloot 18; portemonnaie met inh., P. Kuiper, Oudegr. 166; paar wollen handschoenen, S. Jonker, [Westerweg noodwoning 16; manchetknoop, J. A. Valk, 2e Landdwarsstraat 33; emmer- tje met snijboonen, J. Smit, Friescheweg 38; astrakan heerenhandschoen, Mannes, Land- straat; bos sleutels, J. Putter, Zeglis 7; por temonnaie met inh., B. Nierop-Groot, Blee- kerskade 115; paar kinderhandschoenen, P Kalb, le Landdwarsstraat 28; portemonnaie met inh., J. Smiers, Uitenboschstraat 2, rij- wielbelastingmerk in etui, J. Benjamin Stuartstraat 37zakdcek met geld, W. Boon, Stationstraat 83. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po litic. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD VOOR SCHOOLI^INDEREN. Naar wij tot ons genoegen vernemen, zal de liefdadigheidswedstrijd voor schoolkinde- ren, waarvan in het ingezonden stuk in ons mummer van gisteren sprake was, doorgaan Naar aanleiding hiervan schrijft men ons: Gisteravond hebben het clubje heeren, van wie het initiatief in dezen uitging, en het be- stuur der Burger IJsclub een bijeenkomst gehouden, waarin deze zaak in den breede besproken is. Vast is komen te staan, en de schrijver van net ingezonden stuk, de heer A. Baart heeft zulks nadrukkelijk verklaard dat de Burger IJsclub, noch haar voorzitter, den heer Jb. Pels eenige schuld treft, zoo dat deze kwestie tot aller genoegen is opge lost. Voor deze liefdadigheidswedstrijd werd een comite samengesteld, bestaande uit het be- stuur der Burger IJsclub en vier heeren van het clubje, n.l G. de Wit, P. Waayboer, A Baart en W. de Waal en twee onderwijzers, de heeren J. Ot en Th. Hout. De wedstrijd zal doorgaan onder auspi- cien van de B. IJ. Vrijdagmiddag te kwart voor twee zullen vijftig kinderen van de Bijzondere school en vijftig van de Openbare school door de onderwijzers aan te wijzen op het Hof- plein samenkomen om gezamenlijk naar de ijsbaan op de Oudegracht te gaan. Op de ijsbaan zullen de kinderen getracteerd wor den op chocolademelk, een sinaasappel en banaan, alles door milde gevers gratis afge- staan. Alle kinderen zullen een prijsje ontvangen, hetwelk Zaterdagmorgen in den vorm van een pakket levensmiddelen en een versnape- ring voor de kinderen, op de scholen zal worden uitgereikt. De winnaars krijgen bo- vendien een extra prijsje. De navolgende levensmiddelen en kleeding- stukken zijn voor dezen wedstrijd beschik baar gesteld en wel: 100 poppen speculaas, 100 groote brooden, 1000 briquetten, 100 pakketten van 1/4 K G. cacao, een flinke hoe- veelheid spek en worst, 26 por.d groene erwten, eenige wollen mutsen en shawls, be- nevens ruim 200 aan contanten, waarvoor levensmiddelen zullen worden aangeschaft. Het comite brengt aan de milde gevers hun hartelijken dank en hoopt, dat de natuur het zijne ertoe bij zal dragen, dat deze wedstrijd in alle opzichten uitstekend mag slagen. DE A.N.G.O.B. Men schrijft ons: De huishoudelijke vergadering der A.N. G.O.B. was door meer dan de helft van de le- den bezocht. Door't vele werken met proef- nummers der G.O. is er een klein nadeelig saldo. Getracht zal worden, de bibliotheek uit te breiden. De G. O. zal in de openbare Leeszaal ter lezing worden gelegd. Begin Maart zal een intieme avond voor leden en lezers der G.O. worden gehouden. Inplaats van mej. Ploeger is benoemd tot bibliothecaresse mej. Adams. De fondsagent bracht verslag uit. Ruim honderd gulden is volteekend tot versterking der bondskas. De ouderavond in de 2de Gem School is goed geslaagd. Zeven van de 25 doktoren hebben geantwoord, wat zeker niet veel genoemd kan worden. HET BALMASQUE VAN T.O.P. Zooals wij reeds berichten zijn alle toe- schouwersplaatsen voor het Zaterdagavond in de Harmoniezalen door T.O.P. te organi- seeren balmasque uitverkocht. Het aantal deelnemende gecostumeerden -bedraagt reeds thans 250. Wie vorige ja- ren de aankleeding van de zalen zag. weet dat T.O.P. een bal-masque weet te organi- seeren, zoodat Alkmaar Zaterdagavond een echt mooi carnaval wacht. BILDERDIJK. In ons verslag in de courant van gister avond gelieve men aan't eind der huldiging te lezen: „De heer Steeman bood bloemen aan namens de fam. de Lange uit de Harmo nie en namens mej. M. v. d. Pol. MODERN TOERISME. Van twee 'andelijke jongelui. Zondagmiddag. Met z'n beidjes hadden ze per tram de vredige landelijkheid van hun aierbaar War- anenhuizen verlaten en, waarschijnlijk aange- trokken door het drukke vertier eener kleine stad, wier bekoring nog werd vergroot door de frissche helderheid van een winterschen vorstdag, Alkmaar als eerste doel van hun reis uitgekozen. Als echte vreemdelingen, onze stad met 'n bezoek vereerend,. genoot het illustere twee- tal van fraai stedeschoon en ongekende stads- drukte. Nadat de kunstzin der beide jongelui be- vredigd was, kwamen bij een van hen zoetc herinnering boven aan heerlijke genietin- gen bij duin en zee in het liefelijke dorpje Castricum, uit den tijd toen hij daar arbeid- de. Naast ,,'t Gulden Vlies'- stond onbeheerd een auto. Niemand maakte op dat oogenblik gebruik van de bijzondere kwaliteiten die 'n dergelijk voertuig voor toeristenverkeer biedt De beide 16-jarige jongelingen, die den wagen zoo bijzonder dienstig konden maken aan hun verlangens, meenden deze kans niet ongebruikt te moeten laten voorbijgaan en weldra werd Alkmaar den rug toegekeerd en tufte men in de richting van het schoone Castricum. Helaasbij den Bakkummerweg wei- gerde de auto alien dienst. Er bleef den jon gelui niets anders over dan te voet de, reis ie vervolgen en den stakenden wagen aan zijn lot over te laten. Waarschijnlijk werd dra bemerkt dat 'n tie- rige badplaats dit jaargetijde in zooiets als een winterslaap doorbrengt en misschien warden de jongens ook wel door pijnlijk heimwee naar hun landelijk dorp ge- kweld. Althans weldra werd omgezien naar een nieuw middel om de drug reis te aanvaar- den. In het cafe „De Rustende Jager" werd een uitvoering gegeven en terwijl de vroolijke Castricummers in opgewekte feeststemming aan geen kwaad dachten, koos het vinding rijke tweetal uit de donkere stalling voor ieder een rijwiel uit. In de Zuiderhoutlaan alhier werden de twee karretjes achtergelaten en per tram ar- riveerden de Warmenhuizer wereldreizigers na hun emotievollen tocht weer in 't rusten de dorp. En alles zou misschien goed zijn gegaan als nietde vrouw ten tooneele ware verschenen. De vrouw oftewel een jorige Castricummer schoone. Natuurlijk was de tcerist uit Warmenhuizen, tijdens zijn vroeger verblijf in Castricum met de lieve dochters dezer plaats in kennis gekomen en toen de politie na het vinden der auto en rij wielen een onderzoek instelde, had een van hen den jongeman herkend. Waardoor men op het spoor kwam van den 16-jarigen G. J. H. en den evenouden P. J. uit Warmenhui zen, die bekenden de snoode daders der ont- vreemdingen te zijn. Ook de op 20 Januari ontvreemde auto die over den Bergeroverweg werd teruggevonden, was door hen voor een ritje gebruikt! Van een en ander werd procesverbaal op- gemaakt. CENTRALE STANDPLAATS VOOR VRACHTRIJDERS. Op uitnoodiging van de Kamer van Koop- handel en Fabrieken voor Hollands Noorder- kwartier, vond gisteravond een gemeenschap- pelijke vergadering plaats van het bestuur der vrachtrijdersvereeniging „Recht en Plicht", de besturen der plaatselijke Mid- denstandsvereenigingen en de Marktcom- missie der Kamer -an Koophandel. Tevens hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven de heer A. F. Thomsen, wethouder van Alk maar, en de directeur van het Marktwezen. Als voorzitter trad op de heer S. W. Arntz, die in zijn openingswoord herinnerde aan de in de laatste vergadering der Kamer van Koophandel gehouden besprekingen, waarbij de vrees geuit was voor decentrarsa- tie van de vrachtrijders-standplaatsen. Van de zijde der rachtrijders werd opge- merkt, dat de Paardenmarkt zich weliswaar goed leent voor centrale standplaats, maar dat daar geen ge: ihikte bergruimte voor goe- deren is, zoodat een tweede centrale plaats overwogen wordt. Boven-dien achtte men het met het oog op de concurrentie beter, dat vrachtrijders, die i;: een ze.'fde rcihting gaan, niet pal naast elkaar zouden staan. Hierte- gen werd dpgemerkt, dat men dan evenveel standplaatsen zou moeten maken als er vrachtrijders in een bepaalde richting zijn Wat de concurrentie aangaat, werd gezegd, dat deze zich onge'wjjfeld minder scherp zou doen gevoelen, indlen de afzenders de pakjes duidelijk van het adres en de naam van den vrachtrijder voorzagen. In Leiden was dit bij gemeentelijke verordening voorgeschreven, misschien zou dit hier ook we! kunnen. Alle aanwezigen waren het er over eens, dat de Paardenmarkt zeer geschikt is voor het beoogde doel, als men er maar in zou kun nen slagen voldoende bergruimte te krijgen. Om het in die richting te drijven zouden veel meer vrachtrijders dan tot dusver hun stand plaats op de Paardenmarkt moeten zoeken. Immers dan wordt de behoefte aan bergruimte grooter en zal er wel een weg worden gevon den om daarin te voprzien. De meening werd geopperd, dat de zaak kon worden opgelost, als de vrachtrijders-organisatie, die rechts- persoonlijkhcid bezit, een Naamlooze Ven- nootschap zou stichten, die een perceel kocht, waarvoor dan ook ongetwijfeld bij den han- del wel aandeelen te plaatsen zouden zijn, want er mag niet worden vergeten, dat de handelaren een zeer groot belang hebben bij een goede centrale standplaats, hetgeen hun niet slechts minder transport veroorzaakt, doch ook een goede behandeling der koop- mansgoedei-en waarborgt. Voor goederen, die met den eenen dienst aankomen en met den anderen moeten worden toegezonden is een centralisatie eveneens aan te bevelen. In verband met de pi ano en tot het stichten van een Naamlooze Vennootschap werd ge- wezen op de gebouwen van het oude Sta-ds- ziekenhuis, die bdnnenkort toch vermoedelijk beschikbaar zullen komen. Wanneer eenmaal de Paardenmarkt behoorlijk voorzien is van flinke bergruimte, zal de centralisatie auto- matisch meer dooi werken. De vergadering beslooi een gemengde Commissie te vormen, waarin de aanwezige corporaties een afgevaardigde zullen benoe- men, die tezamen met den Directeur van het Marktwezen deze aangelegeuheid in studie zal nemen. HOE DE PARIJZENAAR DEZE BEOEFENT. Een echte „wintersche winter", zoo als we dit jaar weer eens hebben, mee te maken in Holland of in Parijs wat een verschil! Als Hollander voel je je hier in Parijs bepaald' tekort gedaan. Want natuurlijk zou je willen schaatsenrijden. Heel Hol land is nu immers aan het schaatsenrij den, van de grootste steden tot de klein- ste gehuchtjes. De grachten en kanalen zitten dicht. De ondergeloopen weilan- den zijn zoo maar ineens tot de prach- tigste ijsvelden getransformeerd. Men rijdt zelfs misschien al op de Zuider zee?alle ijsclubs zijn geopend Hier in Parijs ijsclubs? die bestaan er niet eens. Twee, zegge twde sport- clubs hebben een terrein onder water gezet en daarop een ijsbaantje gemaakt alleen toegankelijk voor de leden van die clubs natuurlijk (en dan werd er nog maar op gereden door een paar of twaalf) Grachten? de Parijzenaars weten niet eens wat grachten zijn. Ka nalen? ja, een kanaal, dat kennen ze wel, het kanaal van Versailles, en zoo gauw dat stevig genoeg toegevroren is, wordt het dan ook de toevlucht van alle Parijsche ijsliefhebbers. Maar denk niet, dat het daar dan ook wel prop- en prop- vol zal zijn geen kwestie van! Ver sailles ligt nog tamelijk ver van Parijs af, en z6o'n liefhebbers van schaatsen rijden zijn over het algemeen de Parij zenaars riiet, dat ze er veel moeite voor over hebben. Vooi* finantieele aange- legenheden wende men zich tot de FIRMA DE LANGE DE IHORAAZ, Langestr. 49 te Alkmaar, telefoon no. 120, geves- tigd sinds 1808 - i- Het schaatsenrijden is hier trouwens uit de mode geraakt. Een deftig Parijze- naar rijdt geen schaatsen. En ze schij- nen al lang vergeten te zijn, dat eens zelfs hun koningen en koninginnen met hun heele hofhouding zich in Versailles overgaven aan de genoegens van de ijs- sport. Dat speciaal Maria Antoinette en haar hofdames daar dol op waren, en in vergulde sleedjes met kleine poneytjes bespannen, zi :h door de besneeuwde la- nen van het park naar de ijsbaan lieten voeren, die toen het vroolijkste, kleurig- ste schouwspel bood dat men maar den- ken kan alle edelen in sierlijke, roo- de ijskleeding. En later onder het Kei- zerrijk toen de hooge Parijsche dames en heeren zich naar het kanaal van Ver sailles begaven, uitgedost, of liever ge zegd verkleed als kozakken en Polen ook toen werd de schaatsensport nog zeer „de bon ton" geacht. Keizerin Eugenie heeft er wat baan- tjes afgereden met „ie pere Paul", haar ijsleeraar, die de algemeene aandacht tot zich trok niet alleen door zijn keizer- lijke leerlinge maar ook nog door zijn karmijn-roode kousen, waaraan de her innering in de geschiedenis bewaard is gebleven. Wat een ander publiek nu op het ka naal van Versailles! Meest volks-publiek natuurlijk. Daaronder echte schaats- virtuosen, die hun mooiste toeren doen bewonderen zoowel als beginnende krabbelaars, kinderen, en middelmatige rijders, die zichzelf heele „pieten" wa- nen, omdat er zoo weinig 6chte „pieten" zijn. Maar alle soorten trouwens zijn in z6o geringe mate vertegenwoordigd! Meer succen heeft altijd het groote meer var» het Bois de Boulogne, om de eenvoudige redon, dat dat dichter bij Parijs ligt. Maar voor daarop gereden mag worden! Dat meer is 10 a 12 meter diep op sommige plaatsen en dus wordt tot rijden niet zoo gauw permissie gege ven nooit onder de 8 c.M. ijsdikte, en voor de Zondagen wordt zelfs 10 c.M. ge- eischt vanwege de volte. Iederen winter is het weer hetzelfde lange lange wachten voor de liefheb bers, die ongeduldig elken dag het meer gaan bekijken, of het nog zoo ver niet is, en die teleurgesteld dan weer af- druipen moeten: 4 c.M. pas, 6 c. M. pas, heeft de wachter gezegd. Misschien dan den volgenden dag? Elf jaar lang bleef het bij teleurstel- lingen. Telkens viel de dooi in v6or het ijs de vereischte dikte had. Dit jaar eindelijk, eindelijk! kwam toch de zoozeer verlangde permissie. Het groote meer, rond-om afgezet met een staket- sel, was een ijsbaan geworden, een keu- rig geveegde ijsbaan, waarop ieder te- gen een entree van 2 francs (20 cent) toegelaten werd. De liefhebbers stroomden toe. Maar alles wat heel Parijs aan schaatsen-lief- nebbers telt, vulde daarom dat eene meer nog niet lang niet! Er bleef ruimte genoeg over tusschen de schaat- senrijders voor geanimeerde hockev- i partijen op het ijs! dat zegt genoeg! Maar de boel was in orde. Een vesti- aire, een tent van het Roode Kruis met een vlag er op, een oud mannetje, dat warme grocs, alcohol en brioches ter versterking te koop aanbood wat wil men nog meer! Iedere Parijzenaar is niet zooals iede- re Hollander in het bezit van een eigen paar schaatsen de meesten vinden het de moeite niet waard zich die aan te schaffen, omdat er maar zoo weinig ge- legenheid tot rijden is. En dus waren er goede zaakjes te maken voor de schaat- sen-verhuurders, die zoowat den heelen de naar hen uitgestolcen schoenzolen dag knieler.de doorbrachten om aan al een i_aar schaatsen aan te meten en on der te schroeven. Een, twee dagen en de dooi valt in. Den heelen dag komen er nog steeds liefhebbers enthousiast naar het meer toe gewandeld, om daar dan van den wachter te vernemen, dat de permissie tot rijden weer opgeheven is. Met lange gezichten gaan ze teleurgesteld heen, komen vroolijke troepjes andere lief hebbers tegen, die nog vol verwachting zijn. Maar ze denken er niet aan, die te waarschuwen en hun een vex-geefschen gang te besparen. Ze zijn zoo nijdig, dat ze dien anderen dezelfde teleurstelling van ganscher harte gunnen. Uit is het met de pret van de Parij sche wintersport. Alleen in de hel- lende straten wordt die nog beoefend door de straatjongens, die gliriaantje spelen. Want zoo het niet of weinig meer vriest, 't sneeuwt toch nog, en de gemeentelijke sneeuwruimers kunrwn maar niet dadelijk overal tegelijk zijn! En dan de pret van het sneeuwballeu gooien daarbij! want dat doen de Parij sche jongens even graag als de Hoi- landsche. Maar niet de straatjongens allien vermaken zich met sneeuwb^llen-gooi- en. Een dezer dagen kon men om 2 uur 's nachts op Montmartre een formeel sneeuwballen-gevecht zien tusschen twee groepen feestgangers, die zoo'n na- tuur-pretje wel eens een aardige afwis- seling vonden tusschen de genoegens van champagne, jazz-muziek en Charle ston in. En in een van de Parijsche kazei*nes daar bestaat de gewoonte om, zoodra de sneeuw dik genoeg ligt op de binnen- plaats, de soldaten in twee kampen op te stellen, en dan moeten ze daar, onder leiding van sergeants en korporaals een gevecht leveren precies volgens de re- gelen der krijgskunst, waarbij de ko- gels natuurlijk door sneeuwballen ver- vangen worden. Een militaire oefening, die bij alien bijzonder in den smaak valt ondanks al de vrede-propaganda die van Locarno uitgaat. Maar lang blijft de sneeuw nooit lig- gen in Parijs. Voetgangers en auto's hebben ze daar al gauw in een viezige modder-pap veranderd, en even later zijn in de heele stad de sneeuw-ruimers aan het werk dat is hun wintersport. Maar winterweer of geen winterweer den Parijzenaar die van winter-sport houdt, dien ontbreekt het nooit aan de gelegenheid om schaatsen te rijden. Hij heeft maar een bezoek te brengen aan het Palais de Glace, het ronde ijs-paleis in de Champs-Elysees, waar een kunst- rnatig op temperatuur gehouden keuri- ge ijsbaan steeds tot zijn beschikking is, met een gaanderij daaromheen voor de toeschouwers, met muziek, met aan ta- feltjes gereserveerde consumptie en met artistieke voorstellingen op den koop toe. Nog maar 6en geslacht geleden was dat Palais de Glace een plaats van sa- menkomst voor de elegante wereld, die daar dan rondzwierde op de maat van een draaiorgel. Van 5 tot 7 was het „def- tige' uur: dan kwamen daar de voorna- me heei'en en dames rijden, de dames met groote hoeden op en lange rokken vol strikken aan; de heeren met fier op geheven hoofden, omdat ze niet anders konden, vanwege hun 7 c.M. hooge boor- den. 's Avonds kwamen er de avontuur- zoekende dametjes, en de kadetten van Saint-Cyr. Tegenwoordig heeft het Palais de Glace een meer huiselijk en een minder elegant karakter, hoewel het draaiorgel er nu vervangen is door een strijkje. Men ziet er nu papa's en mama's met half-was zoontjes en dochtertjes en zelfs met kleine kleuters die ze daar het ge noegen komen aandoen van een paar uurtjes ijsvermaak (en zichzelf daar bij). Jonge mannen en jonge meisjes, twee aan twee, die daar een avondje komen passeeren in plaats van naar een bioscoop of dancing te gaan. Enkele vir- tuosen, die altijd ontevreden kijken, om dat ze geen plaats genoeg hebben huit beenen uit te slaan en hun krulleri te doen gelukken. Schaats-leeraren en -leei'aressen, die zich gaarne tegen een kleine vergoeding beschikbaar stellen om beginnelingen in de geheimen van het „schoonrijden" in te wijden. Een belletje gaat. Alle menschen van het ijs af. In hun plaats komen een paar artiesten er op, die al schaatsend een pantomine uitvoe- ren, of een stelletje van 8 paren, die een sierlijken schaatsen-wals uitvoeren. Projector-lampen zetten de kunste- naars nu eens in blauw, dan in rood, dan in violet licht. De toeschouwers ap- plaudisseeren, de artiesten buigen, pre cies als in een cabaret. De zaal is vex-- warmd, precies als in een cabaret (het ijs wordt op temperatuur gehouden door een vries-installatie daaronder). De consumpties worden door keurige kell- ners rondgediend precies als in een cabaret. En dat cabaret-achtige is waar schijnlijk dan ook de reden, waaixnn het Palais de Glace nog steeds zooveel lief hebbers blijft trekken, al is het schaat senrijden zelf dan ook uit de mode ge- raakt. De deftige Parijzetiaai-s hoe die het dan aanlegeren met hun wintersportge- noegens? Ga nu's avonds om een uur of 8 maar eens kijken aan de gare de Lyon. Dan ziet ge ze daar met hun com plete ijs- en sneeuw-uitrusting, en te midden van talrijke Amerikaansche en Engelsche toeristen, ook allemaal met complete ijs- en sneeuw-uitimstingen ge- wapend, den trein instappen, die hen naar Chamonix of Sankt-Moritz voe ren zal, waar ze misschien wel geen schaatsen zullen rijden, maar toch zeker zullen meedoen aan de meer met hun stand overeenkomende genoegens van ski, toboggan en luge, en waar ze in ieder geval's avonds charlestonnen zul len in de rijke, verlichte zalen der groo te winter-palaces. M. DE RAVANNO. P a a r d e n. UITBREIDING VAN STRALEN'S DRAVERSSTAL. Moquet, de in Ned. geb. dbr. drav. heagst v. Captain Henry u Atalanta is door mevr. wed. M. J. Oppelaar te Koudekeric a. d. Rijn verkocht aan mevr. J. van Stralen en Pern io pee, de eveneens in Ned. geb. br. drav. merrie v. Captain Henry u Atalanta is dooi mevr. wed. M. J. Oppelaar verkocht aan den heer D. A. van Stralen. Beide paarden zullen behalve de andere pensionnaires der stal dit jaar voornamelijk aan alle draverijen korte en lange baan in de provincie Groningen deelnemen. Sport in Beeld. Sport in Beeld komt deze week met een heele serie wintersportkieken, zoowel uit bin- nen- als uit buitenland. Natuurlijk zijn in de eerste plaats de kampioenswedstiijden op de sdiaais, te Groningen verreden, vastgelegcr Maar daar naast zien we een aardig kiekje van ijszeilen, op de Gouwzee genomen. Dat de Rallye de Monte-Carlo met vele moeilijk- heden te kampen heeft, blijkt wel uit een kiek je, waarop onze landgenoot Smit op de „CoI de Braus vereeuwigd is. Een schitterende winterkiek uit de Alpen toont ons de mooie, met sneeuw bedekte bergtoppen, waartegen scherp afsteken eenige ski-loopers. Verder zijn opgenomen eenige hondenkiek- jes, de turnwedstrijden om de kampioenschap- pen van het K. N. G. V., boksfoto's (met 'n artikel), bekende filmsterren, enz enz. Voeg daarbij nog de lectuur (o.a. een prachtverhaal van Leo Lauer „Kat en hond') dan hebben we het voornaamste uit dit jong- ste nummer vermeld. 1JSBHRICIITEY. HET IJS OP DEN RIJN. De scheepvaart blijft gesloten. In het Rijngetied is de temperatuur aan- merkelijk gestegen. Aan de Ruhr stond de thermometer gistermorgen 2 a 3 gr boven het vriespunt, in het gebergte bij Bingen be- woog de tempeiatuur zich om het vriespunt en tusschen Mannheim en Bazel vriest het nog vier a zes graden. Intussclieri belet het drijfijs de hervatting van de scheepvaart, ook voor het gedeelte tusschen de Ruhr en Rot terdam. HET ISOLEMENT VAN SCHIERMONNIKOOG. Een post- en passagiersvlachi der KL. M. Heden zou een extra-vliegtuig van de K L.M. een post- en passagiersvlucht naar het eiland Schiermonnikoog, dat door het ijs ge- isoleerd is, ondernemen. Het vliegtuig dat om ongeveer 12 uur van het vliegtuig Schip- hol bij Amsterdam zou vertrekken, kon ech- ter wegens de weersomstandigheden (er hing een dikke nevel) niet starten Wanneer het tveer spoedig opklaarde, zou als nog gestart worden. HET IJS TE NOORD-SCHARWOUDE. Vanwege het Geestmerambacht is bekend gemaakt, dat het ijs niet goed betrouwbaar geacht kan worden, in verband met de be- maling van het stoomgemaal. AMELAND NOG STEEDS GEISOLEERD. Bestond gisteren door den ingevallen dooi en den Noord-Westenwind de hoop, dat Ameland spoedig uit zijn isolement verlost zou worden, thans nu de wind weer Ooste- lijk is, en de vorst met alle kracht toeneemt, is die hoop verloren. Men begint aan ver- schillende dingen gebrek te krijgen, vooral aan gist. Men heeft in geen zes dagen ver- binding gehad. Er zijn twee mogelijkheden om de post en de noodige levensmiddelen te verkrijgen, n.l. per vliegtuig, waarvoor de landing op een terrein ten Zuid-Westen van Hollum, groot 1500 bij 300 Meter zeer ge schikt is. Ook is het mogelijk pei boot het Amelandsche gat te beieiken. De Wadden zijn een groote ijsvlakte. De postboot is door ijsbergen ingesloten. Indien de dooi invalt, zit deze zeer ge- vaarlijk. Ook de beide beurtschepen van Gebrs De Bruijn zitten vast op de reede. Naar wij vernemen, wordt de mogelijkheid overwogen, om een marinevaartuig te zenden naar de gelsoleerde eilanden om de post en de noodige levensmiddelen te zenden. Men zou dan indien het weer dit toelaat aan de noordkust van de eilanden landen. Of de post op deze wijze overgebracht zal worden, hangt nu af van de beslissing bij de posterijen. VRACHTVAARTDIENST ALKMAAR-ROTTERDAM GESTAAKT. Naar wij vernemen, is wegens de vorst de vrachtvaartdienst Alkmaar—Rotterdam van Gebrs. Zuidam gesthakt. STREMMING VAN VERKEER. N ij m e g e n. Overtocht per motorpont. H ede 1. Overtocht bij dag per pont; des nachts per roeiboot. Keizersveer. Ongeregelde overtocht met stoompont. Zalt-Bommel. Overtocht uitsluitend per stoomboot; voor voertuigen geheel stop- gezet. Gorkum-Sleenwijk en Gorkum- Woudrichem. Veerdienst ongeregeld. Momenteel regelmatig per stoompont. ook voor vrachtauto's. Arnhem. Overtocht per stoomboot voor voetgangers, rijwielen en motorrijwielen. V r e e s w ij k Overtocht per stoomboot uitsluitend voor voetgangers en rijwielen van 4 u. v ai. tot middernacht. Overtocht rijver- ker per pond.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2