Zerg voor een genotvollen ouden dag! ia mpm.m mm i m«i m w. mMM. a mm IPUROL Ii i HH. HI i m m iai H (Sr fwnvux/i*' Scliaakrubrielc Mi m wm wk wm 'mPCmi' Damrubt*iek Ouderdom is niet enkel een kwpstie van jaren. Velen voelen. zich jonger op ,70-jarigen leeftijd dan anderen van 60 of zelfs 50 jaar. Dit is een ontegenzeg- gelijk feit, en men kan er verschillende oorzaken voor aangeven. Gewoonlijk hebben ouden van dagen met een jong gemoed behoorli.jk zorg gedragen voor hun nieren. Een oude spreekwijze zegt: „Als gij uw nieren gezond houdt, hopden deze u gezond". En ouden van dagen kan zooveel leed bespaard worden, want veel rugpijn, urinestoornissen, ischias, spit, rheuma- tische pijnen en graveel worden dikwijls noodeloos geleden. Den nieren optbreakt bet vaak aan hulp. Zij behoeven de bij- zondere versterkende hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Door de opwekkende kracht van dit niermiddel wordt de werkzaamheid der nieren hersteld; het versterkt de nieren en helpt deze om het bloed te filtreeren, terwijl de afmattende ziekteverschijhse- 4en der nieraandoening verdwijnen. IWaarom zouden ouden van dagen nog langer lijden, als zij de benoodigde hulp onder hun bereik hebben? Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1.75 per flacon. des Raads werking een paar voorbeel- den. Er is toch op het radiogebied al zeer veel geharrewar geweest en het staat te vreezen, dat deze r-eer toene- men zal, wanneer het aantal van vijf omroep-organisaties zal vermeerderd worden en daartegenover de golflengten van de Nederlandsche omroepstations zullen worden beperkt, terwijl de advie- zen van den Raad in verband met de I controle op datgene, wat uitgezonden iwordt, wel niet over de heele linie be- wonderd zullen worden. Het wordt met de beperking dier Ne derlandsche golflengten een zeer inge- wikkelde historie. De toestand is mo- menteel zoo: de vijf omroep-organisaties maken Lij de uitoefening van haar be- drijf door middel van do uitzendstations (te Huizen en te Hilversum respecticve- lijk gebruik van een golflengte van 340.9 len 1071 Meter, met dien verstande, dat Huizen na 0 uur srebruik maken mag van de golf van 1870 Meter van den za- kelijken omroep-zender te Schevenin- gen. Nu heeft echter de Internationale Conferentie voor Radio-Tel egrafie. in 1927 te Washington gehouden, voor den omroep golfbanden aangewezen, waar in de golflengten der verschillende sta tions moeten worden ondergebracht. iWahrsChijnlijk zal in verband daarme- de aan ons land niet meer dan een lan- ge golf tusschen 1340 en 1875 M. kunnen iworden toege wezen, terwijl nog uitge- maakt moet worden of Nederland er nog twee korte golven tusschen 230 en 545 M. bij zal krijgen, dan wel, dat men een korte golf zal moeten worden vol- staan. De beslissing daarover zal in 'April van dit jaar vallen op een door de betrokken administrates te houden conferentie, waar de definitieve rege- ding voor de verdeeling van de omroep- goiven in Europa zal warden getroffen. Ebn der zeer voorname kwesties, welke voor den Radio-Raad gebracht zullen worden, zal daarom wezen de verdeeling naar recht en billijkheid van den be- schikbaren zendtijd over de tot uitzen- ding toegelaten en na datum nog toe te laten omroep-organisaties. Dat de golf- lengte-kwestie bij deze verdeeling een zeer groote, ailesbeheerschende rol speelt, behoeft geen nader betoog. Een tweede zeer belangrijke aange- legenheid, welke eveneens tot de com- petentie van den Radio-Raad behoort en die telkons de aandacht zal vragen, is die van de toelating van nieuwe omroep- organisaties. We bezitten thans in ons lieve vaderland, behalve den Politie- Radio-Omroep en den Zakelijken Om- roepzender te Scheveningen, reeds vijf omroep-organisaties. Verwacht mag worden, dat er nog meer zullen kpmen. De Radio-Raad heeft daarop mede indi rect de controle. In de rede, waarmede de minister van Waterstaat dezen Raad installeerde, heeft hij gewag gemaakt van een ophanden zijnden algemeenen maatregel van bestuur, waarin de ei§chen vastgesteld zullen worden, wel ke aan omroep-organisaties gesteld zullen worden. Daarin staat o.a. dat de ze om toelating te verkrijgen zich moe ten onderwerpen aan controle op het- geen door middel van de zendinrichting wordt uitgezonden en voorts, dat die controle zal worden uitgeoefend door een, na verkregen advies van den Radio- Raad, door den minister te benoemen lichaam, dat zijn werkzaamheden zal verrichten volgens regelen, die weder op advies van den Raad zullen worden vastgesteld. Deze'commissie zou men dus eenigszins kunnen vergelijken met de Centrale Keuringscommissie voor de Bioscopen te Den Haag. Dat de samen- stelling van dit controoRerende lichaam en het vaststellen der bedoelde regels met zeer veel tact zal dienen te geschie- den, spreekt vanzelf. Er is ten slotte nog een aangelegen- heid, waarmede de Radio-Raad zich zal hebben te occupeeren; deze: hoe een goed geregelde nationoale Radio-omroep in het leven geroepen kan worden. Er is rebds zeer veel varieteit in de verschil lende omroep-organisaties, zoodat de vraag mag worden gesteld of het inder- daad mogelijk zal wezen om een natio- nalen omroep daarnaast nog een plaats te verzekeren. Met belangstelling mag men afwachten of het den Raad geluk- ken mag een regeling voor zulk een om roep te treffen. Waar de couranten de instelling van den Ilad.o-Raad hebben vermeld, daar leek het ons niet ondienstig te wijzen op 'd«s grcote vragen, waarvoor in korten tijd deze raad zal worden gesteld. BOEKBESPREKING. Voor ons ligt: Dr. M. Euwe: Inleiding tot het Schaakspel. Dit is een boekje zooals er stellig nog geen tweede is. Hierin geeft de auteur een beschrij- ving van ons schaakspel vpor oninge- wijden. Ieder, die dit spel wil leeren, zouden wij raden, dit boekje, dat door G. B. van Goor te Gouda wordt uitgege- ven, zich aan te schaffen. Op zeer duide- lijke wijze worden aan de hand van ge- fantaseerde partijtjes den lezers de re- gels en schaaktermen geleerd Wie dit boekje doorleest, kent ailes, wat op schaakgebied gekend moet Worden cm 't spel te gaan spelen. Wij hebben in de schaakliteratuur nog niet iets dergelijks ontmoet. 't Munt uit door duidelijkheid en eenvoud. 't Zal zeer stellig zijn weg vinden. Oplossing probleem 214. A. H. Sparke. 1. Dd7 dreigt Lf3 mat. 1. .j, Te4 2. Le6 mat. 1. Ld3 2. Pf3 mat. 1Pc5 2. Lb2 mat. 1. Pb8 2. Lb2 mat. 1Pc3 2. Lc5 mat. 1bi 2. Tc4 mat. Oplossing eindspel 260 T. Lazard. 1. Tg7+ Kf3 (anders dan Tgl) 2. Tc7 Th5 3. Kd4 Tc5 4. Tc5 bc5 5. Kd3 cl D. of T. en wit is pat. Eindspel no. 261. Uit' het Geptember-nummer van het tijdschrift van den Ned. Schaakbond, jaargang 28: Wit geeft in 5 zetten mat. WW WsI WM w/. wm abcdel'gh Eindspel no. 262. Uit het tijdschrift van den Nederl. Schaakbond September, aflevering 1928. Zwart geeft mat in 7 zetten. (Wij zien maar een mat in hoogstens 5 zetten). 8 7 6 5 4 3 2 1 mm. mm A mm. ma W/, 'W3, a b c (1 e f g Probleem no. 215 E. Toschini. Wit geeft mat in 2 zetten. 8 7 6 5 4 3 8 1 wm WW "WM wm,. 'i&w "Wi 1. d4 d5 2. c4 e6 3. Pc3 cb 4. e3 Pf6 5. Pf3 Pbd7 6. Ld3 dc4 7. Lc4 aC Zwart wil (na 8. 00) met 8b5 9. Ld3 c5 in de Meraner-variant komen en door 10. Pc5 tevens e4 en eo van wit verhinderen 8. a4 Dit verhindert het plan maar maakt een gat op b4. 8c5 9. 0—0 Le7 10. De2 0—0 11. Tdl Dc7 Zwart had hier moeter. ruilen op d-i. 12. La2 b6 Nog had hij kunnen af- ruilen ofschoon dan de dame op de open e-lijn niet goed stond. 18. e4! Op het juiste oogenblik. Slaat nu zwart op d4 dan neemt't paard te- rug en punt e6 is be- dreigd waardoor 't ge- vaarlijk kan zijn de L naar b7 te brengen. 13Lb7 14. e5 Pg4? Nu gaat de partij spoe- dig verloren. Ook Pe8 was niet goed; er zcu dan volgen 15. d5 ed5 De beste zet was wel- licht 14Pd5 Wel kan wit nu een pion winnen maar zwart houdt toch goed spel b.v. 15. Pd5 Ld5 16. Ld5 ed5 17. e6 fe6 (niet Pf6 wegens 18. ef7f naast Pg5) 18. De6f en 19. Dd5. 15. Lf4cd4 (Wit offert terecht een pion). 16. Pd4 Pge5. Zwart moet aanne- men want er dreigt 17. Pe6 fe6 Le6+ met winst. 17. Tacl Onnoodige voorbereiding. Wit kon immers met 17. Pe6 fe6 18. Le6f Kh8 19. Td7 winnen. 17. Pf3f 18. Df3 Cf3 19. Lc7 Ldl 20. Tdl Tfc8 21. Pe6! Hier overschreed Rubinstein den tijd maar hij is toch verloren. Immers hij verliest altijd. Clubnieuws. Het bestuur der Alkmaarsche schaak- vereeniging V. V. V. heeft besloten op Maandagavond 11 Februari a.s. des av. 8 uur een propaganda-avond te houden. Daartoe zal de voorzitter, de Leer J. G. van Burken, een simultaanseance hou den voor niet-leden met vrije deelname. Leden van de club, die lust hebben, mo- gen mee aanzitten. Ieder die het schaak spel kent, wordt uitgenoodigd met de schaakclub kenriis te komen maken door van deze gelegenheid gebruik te maken. De schaakclub houdt haar bij- eankomst in Hotel „De Nachtegaal", Langastraat, Alkmaar. Probleem 1055 van J. C. le Bleu, Bres- kens. Ruwe Huid Schrale Lippen Aan de Dammers! In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem no. 1054 (arnteur Estienne). Stand. a Z\y. 11 sch. op: 2, 7, 8, 9, 13, 15, 17, 18, 21 23 30. W. 12 sch. op: 24, 26, 29, 31, 33, 35, 38, 39, 41, 42, 46, 48. Oplossing. 1. 39—34 1. 30 :28 2. 41-37 2. 23 34 ,K 3 35-30 3. 34:25 4. 37—32 4. 28:37 5. 31—27 5. 21 43 6. 48 39 6. 37 48 7. 26—21 7. 48:19 8. 21: 1 Leerzame standen. In den volgende»f^tand kan wit, die een schijf achter is, zich op bekwame wijze herstellen, door een fijnen slagzet: WM. Wm. 'Wm m Zw. 10 sch. op: 7, 13, 14, 17, 18, 19, 23/26. W. 9 sch. op: 27, 28, 32/36, 42, 47. Wit speelt: 1. 36—31 1. 26; 48 2. 47—42 2. 48 22 3. 33—29 3. 22 30 4. 29: 9 4. 13 4 5. 35: 2! De tweede stand is van den heer A. v. d. Werff te Heiloo. ftWm Zw. 8 sch. op: 7, 17, 19, 20, 23, 25, 26 28 W. 8 sch. op: 30, 34, 35, 37, 38, 39, 43, 48. Hier moet wit spelen: 1. 39—33 1. 28:39 2. 37—31 2. 26 37 3. 38—32 3. 37 28 4. 30—24 4. 20:40! 5. 35: 2! Ook de beide volgende eindstanden zijn van den heer v. d. Werff. I. Zw. schijf op 6, dam op 49. W. schijven op 7 en 24 d^m op 33. Toen zwart 49—35 speelde liet wit volgen 3311!! en zwart is altijd ver loren. Men ga dit maar eens na. II. Zw. 5 sch. op: 13, 14, 17, 36, 39. W. 3 sch. op: 24, 30, 37, dam op 1. Wit speelt 134. zw. 39—44 gedw. wit 24—20, 37-31, 84-1 en 1-35. Ter oplossing voor deze week: Zw. 11 sch. op: 8, 9, 10, 13, 14, 18, 20, 21 23 27 36. W. 11 sch. op: 25, 29, 32, 35, 38, 40, 43, 44, 45, 47, 50, In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. Correspondentie. P. K. Jr. den H. Zien met belangstelling het nieuwe tijd schrift tegemoet. Zullen het na ont- vangst gaarne in de rubriek bespreken. A. v. d. W. te H. Dank voor hetgeen U ons gezonden hebt. Wij hebben er reeds gebruik van gemaakt, zooals u ziet. J. W. te den H. Wij zullen het gezon- dene nazien en zoo mogelijk plaatsen. Hartelijk dank. Provinciaal nieuws EGMOND AAN ZE£. Woensdagavond vergaderde de afdeeling „De Drie< tigmonden" der vereen. „Vclks- onderwijs" in de zaal van hotel rompen- berg", onder voorzitterschap van den heer Bosschaart van hgmond aan Zee. Onder de ingekomen stukken bevond^n zich eenige rnededeelingen van het Hoofdbe- stuur betrefferide het huishoudeli c regle- ment, die aan het oordeel der vergadering werden onderwdrpen. Van mej. Wiglama was bericht ingekomen, dat zij wegens dxuk- ke bezigheden voor de benoeming van be- stuurslid moest bedanken. Bij de daarop vol gende verkiezingen behaalde ten slotte de heer Van der Steen de overwinning. Deze verklaarde zich bereid de functie te aanvaar- den (na afloop der bijeenkomst werd de heer Van der Steen door het bestuur tot secreta- ris gekozen). De heer Blokker deed rekening en verant- woording van de firiancien en bleek het klaargespeeld te hebben een batig slot te krijgen dat de totale inkomsten nog overtrof. Onder dankzegging voor het accurate be- heer werd de heer Blokker gedechargeerd. Aan de orde was nu het punt, dat aan- leiding gegeven had om zoo spoedig weer een vergadering uit te schrijven. Op de vo rige bijeenkomst was besloten om te trachten een prcpaganda-avond te Egmond aan Zee te organiseeren. Kort daappp was gebleken, dat ook de aideelirig van het Nut een avond voorbereidde met toevallig zoo mogelijk de- zelfden spreker, den'heer Kl. de Vries, Zoo- doende was daar het plan gerijpt om deze beide avonden te combineeren, "waarbij het bestuur der Ned. Herv. Kerk te Egmond aan den Hqef zich bereid had verklaard 'voor de meerdere ruimte't kerkgebouw aldaar ter be- schikking te stellen. Het bestuur der afdee ling van Volksonderwijs meende echter daar toe niet zonder de vergadering te mogen be- slissen. In de nu volgende discussies werd de zaak van verschillende kanten bekeken, waarna de voorzitter den conculsie trok, dat men al- gemeen op prijs stelde zoowel de samen- werking met de Nutsafdeeling als de mede- werking van het kerkbestuur. Evenwel wa- ren er argumenten van voldoende belang om het besluit der vorige vergadering te hand- haven, terwijl het voor de Nutsafdeeling mo gelijk was gebleken om zonder combinatie een avond te organiseeren. De voorzitter stelde dus voor om in dit geval niet te com bineeren, hetgeen met algemeene stemmen werd aangenomen. Verder werd besloten, dat de propaganda- avond zou plaats hebben in April, terwijl in plaats van den heer Pauw, die wegens druk- ke omstandigheden moest bedanken, tot lid der commissie tot opluistering van dien pro paganda-avond werd gekozen de heer Mo- leman. Hiermede was men gekomen tot de rond- vraag, die ditmaal aanleiding gaf tot zoo uitvoerige besprekingen, dat zij die de overi- ge punfen verre in uitvoerigheid overtrofcen Er werden dan ook vragen gesteld van zoo veel belang voor de schooltoestanden in de drie Egmonden. dat de beantwoording on- mogelijk in enkele woorden kon geschieden Allereerst werd geinformeerd naar de ver- klaring van het verschijnsel, dat er een groot aantal kinderen de R. K. School van Egmond aan den Hoef links laat liggen om de R. K Shool van Egmond aan Zee (in een andere gemeente dus) te kunnen bezoeken. De voorzitter antweordde hierop, dat men eerlijkheidshalve voorop diende te stellen, dat de R. K. School te Egmond aan Zee his torisch den voorrang had. Lang voordat er in de beide andere Egmonden R. K. Scholen werden opgericht, bestond die te Egmond aan Zee al. Het was dus niet onmogelijk, dat sommige menschen uit een soort pieteit de kinderen sturen naar de school, die zij mede hebben helpen oprichten en waarvoor zij zich in de jaren vodr 1920 toch altijd eenige opoffering moeten hebben getroost. Maar daartegenover staan andere feiten die door het voorgaande niet verklaard wor den. Er gaan ook kinderen naar Egmond aan Zee die eerst leerlingen waren van de R K. School op Egmond aan den Hoef. Die loopen dus de school in hun eigen parochD voorbij, hoewel indertijd de heer Bomans, lid van Ged Staten van Noord-Holland, het een bijzonder gewichtig bezwaar vond, toen door B. en W. van Egmondbinnen werd medege- deeld, dat Egmondbinnen en Egmond aan den Hoef twee parochies zijn, hetgeen een be- letsel voor de R. K. kinderen van Egmond binnen heette om naar de R. K School op Egmond aan den Hoef te gaan. Een frap pant geval was wel het feit, dat een inwoner van Egmondbinnen zijn kinderen van de R.K School tc Egmond aan den Hoef nam, toen bij werkzaam en woonachtig werd bij de kalk ovens, zoodat die kinderen hun oude school voorbij liepen en nog bijna een half' uur ver der naar de R. K. School op Egmond aan Zee gestuurd werden. Op de vraag van een der aanwezigen, hoe groot, het aantal kinderen op de R. K. school te Egmond aan Zee wel zou zijn, wanneer er geen kinderen van Den Hoef naar toe gingen, antwoordde de voorzitter, dat dan een heel klein kuddetje zou overschieten. Opgemerkt werd, dat de tweede leerkracht aan die school de dochter was van den eigenaar der kalk- ovens, hoewel dat niet in verband behoefde te staan tot de andere feiten. De heer Moleman informeerde, of het zen- den van die kinderen ook nadeelig kon zijn voor de gemeente Egmond aan Zee. De voorzitter legde uit, dat dit misschien alleen het geval zou zijn, wanneer zonder die kinderen de R. K. school zou worden opge- h'ven. Doch dat leek hem niet waarschijnlijk, al zou het wel moeite kosten de school boven water te houden. Maar Egmond aan Zee leed bij den huidisen toestand geen schade. Voor de gemeente Egmond-Binnen was het echter een dure grap, die miste de schoolgelden en kon bijdragen in de kosten van onderhoud der school op Egmond aan Zee. Een der leden vroeg, of er dan door de ge meente Egmondbinnen niets tegen te doea is. Men meende, dat de gemeente tot geen vergoeding verplicht was, wanneer zij zelve dergelijke scholen in stand hield. De voorzitter wees erop, dat men deze ge- vallen verwarde met het recht van ouders op vergoeding van vervoer naar een school in een andere of in dezelfde gemeente. Dat recht besfond b.v. nu voor iemand, die meer dan 4 K.M. van de school te Egmond aan Zee woonde, niet. Maar wel had Egmond aan Zee recht om de gemeente Egmond-Binnen aan te spreken voor de kosten van onderwijs en onderhoud der school. Dat was wel idioot in dit geval, maar er hielp geen moedertje- lief aan. De heer Vogelzang vroeg, of het waar kon zijn, dat een schoolbestuur op hoogere kosten kwam, wanneer er een leerling van de open- bare school op de school van dat bestuur over- ging. Uit een telefoongesprek in verband met de plannen voor een Christelijke Ulo-school had spr. gemeend te moeten opmaken, dat ouders van kinderen, die vroeger een bijzon- dere school bezocht hadden, wel eenige finan- cieele verplichtingen aan zoo'n bestuur had den. De voorzitter had met belangstelling ge- luisterd, vooral ook, omdat hij in het gespro- kene klanken had gehoord, die hem zeer be- kend voorkwamen. Ook hij had eens een brief gelezen, waarin aan een eenvoudige moeder, die natuurlijk de zaken niet onder- scheiden kon, werd medegedeeld, dat zij, door haar kind naar een bijzondere school te zen- den 't bestuur van die school op kosten had gejaagd. Erger nog dan het feit. dat dit abso- luut onwaar is, was de opmerking, dat de schrijver die moeder wiisheid toebad bij het doen van haar keuze. Spr. legde uit, hoe in het bedrag, dat per kind aan de schoolbestu- ren wordt uitbetaald, een belangrijk gedeelte zit, dat in verband staat met verwarming, verlichting, schoonhouden enz., allemaal uit- gaven, die door het binnenkomen van zoo'n kind absoluut niet naar boven gaan.. Dat niet onbelangrijk gedeelte is dus voor het school bestuur directe een zuivere winst. Maar het voordeel is nog veel grooter. Door het ver- trek van enkele kinderen worden de totale kosten van een openbae school niet noemens- waard verminderd, de gemeente kan dus het geen voor die kinderen aan het schoolbestuur betaald moet worden, niet uitsparen, doch erger nog dat totale bedrag wordt nu ge- deeld door een kleiner aa'ntal kinderen, zoo dat de uitkomst van die deeling hooger is, dan zij te voren was. Dat hoogere bedrag na moet aan het schoolbestuur uitbetaald wor den ook voor de kinderen, die te voren reeds die bijzondere school bezochten. De progres- sie komt dus 70, 100, 300 maal aan het schoolbestuur in den school gesmeten Elk nieuw kind brengt dus niet alleen voor zich zelve voordeel aan, maar ook voor al de an deren. Wanneer er ook maar een klein getal overloopt, wordt al spoedig een bedrag van honderden guldens binnengeloodst. Boven-. dien wordt de kans grooter om recht te doen. gelden op een leerkracht meer, zoodat daar- door de organisatie der school weer verbeterd kan worden. Niet de ouders zijn dankbaarheid ver- schuldigd aan zoo'n schoolbestuur, integen- deel, dat schoolbestuur staat met open armen gereed de kinderen in ontvangst te nemen Spr. had toevallig een staatje bij zich van vele gevallen, waarin kinderen van de openbare school naar de bijzondere school waren overgegaan om redenen die met be- ginsel totaal niets te maken hadden Ontevredenheid over de leei plichtwet en boosheid over het niet overgaan van een kind naar een hoogere klasse. waren sche ring en inslag, maar ook gevallen, waarin de ouders welverdiende straf niet wilden opgeltgd zien Het is natuurlijk niet aan te' nemen, dat een schoolbestuur, dat zelfs bij bekendheid met de reden zich haast om de kinderen binnen te loodsen, zijn school tot een dergelijk asvl zou maken. indien daar geen bijzondere voordeelen aan verbonden waren, Alleen wanneer het schoolbestuur veel meer aan het onderwijs ten koste legt, dan het op grond der wettelijke bepalingen ont- vangt (en dit in verband zou staan met het toelaten vkn Zoo'n kind) zou ei sprake kun nen zijn van grooter financieele zorgen. Maar dat is uit den aard der zaak niet licht denkbaar. Ieder, die zijn kind naar een bijzondere school stuurt zonder gewichtige redenen er- voor te hebben, benadeelt ounoodig de ge- meentekas. Op de vraag van den heer Moleman werd uiteengezet wat de werkwiize is der Com missie tot Wering van Schoolverzuim. Men vergist zich, wanneer men meent dat die Commissie in de school mag gaan controlee- ren, doch wel zou men die Commissie kun nen inlichten over gevallen. die door huise- lijke omstandigheden e. d. niet kunnen wor den verklaard. Men vergete daarbij niet; dat de hoofden van scholen ook wel eens door de ouders om den tuin worden geleid De voorzitter merkte in zijn sluitingswoord op, dat hij heelemaal niet gedacht had dat de vergadering aanleiding zou gegeven heb- b» tot jfuik® v«rga»nd« beepiekingen. WM;, ■W. a b c U e 1 g h De volgende partij werd gespeeld in October 1928 in het Berlijner tournooi. Wit: Reti. Zwart: Rubinstein. Damegambiet. Dooms 30-60 en 90 ct. Tube SO ct. Btj Apoth. cs Drogutsa

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6