Dienstbode Zit-SlaapKamer, Plaatsbespreking I Sport Luehlvaart Noodhulp dige hulp was verleend, werd de heer W. naar het Stadsziekenhuis en vervolgens van- daar weer naar z'n woning vervoerd. Hij heeft een liclite hersenschudding opgeloopen en maakt het naar omstandigheden goed. Nader bericht men ons, dat de toestand van den patient zeer gunstig is. Omstreeks 4 uur gistermiddag verwondde de 12-jarige T.T., uit de Lindenlaan, zich bij een val op het ijs, vrij ernstig aan het hoofd. Nadat een snelverband was gelegd, werd hij naar zijn huis gebracht. 2e LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD. Het Bestuur der Burger IJsclub en het Comite besloten Dinsdag 12 Febr. a.s. te 2 uur op de Oudegracht een 2en wedstrijd voor behoeftige kinderen te houden, met daaraan verbonden uitdeeling van een pakket levens- middelen en brandstof. Het is n.l. gebleken dat nog vele kinderen niet in aanmerking zijn gekomen. Waar het Bestuur nog gaarne leder in de gelegenheid wil stellen dit mooie doel te steunen, verzoekt 't eventueele giften of ga- .ven uiterlijk heden te doen bezorgen (of op te geven) aan de o.a. adressen- Jb. Pels, Koningsstraat, telefoon 443. W. Scholte, Stuartstraat, telefoon 732. W. de Waal, Ve$rstraat, telefoon 698. G. de Wit, Magdalenenstraat, tel. 537. P Waijboer, Houttil, telefoon 476. S. Roster, Luttik Oudorp, telefoon 854. A. Genefaas, Langestraat, telefoon 756. H. Koorn, Veerstraat, telefoon 877. Het publiek wordt verzocht de kinderen, die zich gedurende den wedstrijd op de Oudegracht bevinden, in de voorste rijen te doen plaats nemen, voor het eventueel uitdee- ten van melk, chocolade en andere versnape linHcen: Hofplein, Koningsstraat Waag- plein, Mient, Langestraat, Schoutenstraat, Laat, Ridderstraat, Oudegracht. Tenm: Oudegracht, Koorstraat, Principc- straat, Nieuwesloot, cafe Kerssens. voorstel om 3 cent per geit te heffen tot stij- ving der kasmiddelen. Oudorp—St. Pancras wist niet hoe men er over dacht in de afdeeling. Als gevolg hier- van stelde de penningmeester aanhouding voor, tot dat in Oudorp—St. Pancras be kend is hoe men er over denkt. Dit voorstel werd aanvaard. De voorz. stelde nog voor om in Oudorp— St. Pancras een vergadering te houden met een spreker, waarbij lichtbeelden. Dit voor stel vond bij val. Aan den afgevaardigde werd opgedragen dit in de afdeeling te oe- spreken. De burgerij van Burgerbrug verzet zich fegen ijsvernieiing. NED. BOND VAN GEITENFOKKERS. Verg. van den kring Alkmaar. In het cafe van den heer Switzer aan het Waagplein werd Vrijdagavond een vergade ring gehouden van den Kring Alkmaar van den Nederlandschen Bond van Geitenfokkeis. De voorzitter, de heer J. L. Groot van l l n- loo, opende de vergadering met een lnieiding en memoreerde dat we met tevredenheid op het afgeloopen jaar kunnen terugzien; al is met alles bereikt wat we wenschen. Van Oudkarspel was bericht van verhin- dering ontvangen, de overige afdeelingen .waren aanwezig. De voorzitter deelde mede dat er met de Holl. Mij van Landbouw afd. Alkmaar geen overeenstemming, was bereikt, doch vooi -9 hoopte men in te zenden op de landbouwten- toonstelling. De heer G. Smits deelde mede dat de ge- noemde afdeeling gehandicapt was door ae voorwaarden der verloting en bovendien had- den door de ziekte en het overlijden van den heer Krak de onderhandelingen met tot bun reclit kunnen komen. De voorzitter deelde mede dat de inzending te Heiloo niet geheel was verliinderd. Hi] sprak de hoop uit dat het bestuur van de L. E. T. T. alsnog zou besluiten een rubnek vcor geregistreerde dieren te openen en de pnj_en te verhoogen. Egmond a. d. Hoef uitte den wensch dat de leden alleen zouden inzenden in overleg met het bestuur, wat de voorzitter onder- schrcef. Oudorp—St. Pancras hep met plannen rond om te bedanken, daar de vereeniging was gedupeerd met een bok en het Provin- ciaal bestuur geen antwoord gaf, zoodat de leden alierminst gesticht waren over deze behandeling en meerdere bestuursleden had- den bedankt. De voorzitter (tevens voorzitter van den Prov. Bond) was verbaasd over deze medt- deeling, omdat er niets bij het liooidbe- stuur bekend was. Spr. zeide dat er altijd reserve-dieren beschikbaar waren en na lange discussie moest men wel vaststellen dat het bericht zoek was geraakt, maar toen .verwonderde men zich er algem.en over dat er niemand naar Berkhout was gegaan en men meende dat het afdeelingsbestuur in gebreke was. Als gevolg van deze bespre- king zal het afdeelingsbestuur een vergade ring uitschrijven, waarbij het hoofdbestuur en kringbestuur worden uitgenoodigd. De rekening, in ontvangsten en uitgaven groot f 2212.05, werd vastgesteld. De voor zitter deelde mede dat de Provinciate sub sidie tot f 1000 was verhoogd en braclu dank aan Ged. Staten en Prov. Staten. In de ioekomst hoopte men ook op verhooging van Rijkssubsidie welke nu f 740 bedraagt. Als gevolg van de verhoogde subsidie werd voorgesteld om de subsidie aan de ai deelingen te verhoogen van f0.25 op f 0.50 per geit, wat de algemeene instemming had. De bijdrage aan de afaeelingen werd ver hoogd van f 300 op f 550, wat met instem ming werd begroet. De afdeeling Heiloo bracht het hoofdbestuur en speciaal den heer J. L. Groot, dank voor de vele moeite in het belang der afdeelingen gedaan. Het salaris van den inspecteur a f 500 on- dervond geen bestrijding. Men was van oor- deel dat het nog niet in overeenstemming is met zijn werk, maar men moest de begroo- ting sluitend maken. De post propaganda werd vastgesteld op f 150 (vorig jaar f 100) De post melkon- derzoek van f 45 op f 250 werd goedgekeurd. De voorzitter deelde o.a. mede, dat de helft der provinciate subsidie van 1928 in 1929 wordt ontvangen, zoo dat men eerst in de begrooting 1930 dit bedrag kan verwer- lcen.« De begrooting 1929 f 2034.20 werd z.h.st. goedgekeurd. Het voorstel Sloterdijk, ingediend voor de a s. jaarvergadering, inhoudend om de jonge dieren die bestemd zijn voor de slachtbank te brandmerken, ging den kring Alkmaar niet ver genoeg. Als gevolg der bespreking werd voorgesteld cm de dieren te laten af- maken. Dit voorstel werd z.h.st. aangenomen. Het voorstel NaardenBussum, om de Qverccmplete bokken beschikbaar te stellen voor den bond en alsdan de eigenaren een vcrgoeding te geben uit de bondskas vond algemeene instemming. Als laatste punt der agenda kwam het Sinds eenige dagen ligt een der motorboo- ten van den Langendijicer beurt- en vracht- dienst ,,'lrio" in ae Grootesloot, die door de melkmoiorooot al eenige dagen met meer be- varen wordt. Met behulp van zes paarden poogde Don derdag de eigenaar van de „Trio", de heer Kees van Scnoorl, zijn boot op haar bestem ming te brengen. De Burgernrugger IJsclub, die op de sloot een mooie verlicme baan had ingericht, zag dit werk met leede oogen aan en tenslotre kon het publiek het vernielingswerk niet lan- ger aanzien en vorderden een paar honderd man, dat dit gestaakt werd. De vijandige houding van het publiek was zoo sterK, dat de ondtrnemer het maar raad- zaam oordeeide, met zijn mannetjes en paar den in te rukken. De schipper, die er nog al goed bij zit en dus niet het meeieven onaervond, dat iemand zou hebben genoten, die als broodvechter ge- noodzaakt was het ijs te vernielen, trad aan- vankelijk nogal onverschillig op, waarop de stemming tegen hem zoo verbitteird werd, dat hij nog juist bijtijds zoo verstandig was, om met de ijsvernieiing op te houden. De schipper en zijn pootige zoon meen den echter hun recht op het gebruiken van de vaart en het openhouden er van te moeten handhaven en zonnen op middelen om hun wil door te drijven. De bevolking van Burgerbrug, hen ken- nende, bleef echter ook mobiel om dit tegen te gaan en in de herberg werd hierover druk vergaderd. Een van de eerste maatregelen was om de brug zoodanig te barricadeeren, dat het uren arbeid zou vorderen de staketsels weg te nemen. De burgemeester, die begreep, dat er geen enkele bepaling in de wet of in het polder- reglement bestond, die den schipper kon be- letten, zijn zin door te drijven, doch die te vens begreep, dat de bevolking de ijsbaan niet zou laten vernielen, requireerde politie- assistentie en onder leiding van een majoor verschenen een vijftal onbekende rijksveld- wachters. De bevolking door klokgelui ge- waarschuwd. Opstandig verzet. Zaterdagmorgen belde de schipper de fir- ma Hoed in Alkmaar op om met den verhuis auto, mede assistentie te verleenen om de motorboot door het ijs te trekken. De firma was met de spanning die er te Burgerbrug heerschte niet bekend en de heer Evert Hoed, trok welgemoed met een knecht met den verhuisauto ou cushionbanden, en voorzien van een 80 P.K. motor, naar de Burgerbrug, zich verheugende over de kracht prestatie die de auto op den thans stroeven wek zou leveren. Toen de heer Hoed ongeveer half tien met zijn auto te Burgerbrug arriveerde, stelden al aanstonds een boer en een slager hem de vraag wat hij kwam doen. Na zijn mededeeling, dat hij de motor schuit door het ijs moest trekken, kreeg hi] van beiden ten antwoord: „Dat zal je nieT glad zitten". Denkende, dat verondersteld werd, dat zijn motor het verlangde werk niet zou kun nen verrichten, antwoordde hij: „Dat is koren op mijn molen" en reed verder. Bij de brug gekomen zag hij echter politie en eenig publiek en toen hij de ijsbaan zag zeide hij al dadelijk tot zijn knecht: „daar ga ik in geen geval door, want daar korm herrie van". De motorboot lag echter een 150 Meter verder aan den anderen kant van de brug tegenover de R. K. kerk en de staalkabels lagen reeds gereed om aan den auto verbon den te worden. Van verschillende kanten kwam reeds pu bliek opdagen, dat door de politie op een af stand werd gehouden. De heer Hoed oordeeide het reeds dade lijk gewenscht om zelfs geen pogingen te doen om de motorschuit voort te trekken. De politie wenschte echter een beslissing en vor- derde, dat hij de door hem opgenomen taak vervulde, opdat dit werk, wanneer dit noodig zou blijken op grond van de openbare vei ligheid ,stop gezet kon worden. De heer Hoed trok hierop de schuit een 20 M. achteruit. Het publiek dacht aanvankelijk, in hoofdzaak bestellingen voor passagiers- vliegtuigen. Een aanzienliik gedeelte van deze orders gaat voor rekening van het buitenland. De maatschappij is voornemens, in Californie een nieuwe vliegtuigenfabriek op te richten, die de grootste ter w-ereld zou worden. dat ook de auto niet kon uitrichten, maar de ze had veel succes en de schuit werd een 50 M. door het ijs vooruit getrokken. Door klok gelui, dat de heer Hoed aanvankelijk hield voor het gelui ter eere van een doode, werd de bevolking van de Zijpe gewaarschuwd en binnen korten tijd was er te Burgerbrug meer volk op de been dan men daar zelfs met de drukste kermis te zien kreeg. Hoewel de politie met de blanke sabel gevoelige klappen uitdeelde, kon deze niet beletten, dat een paar honderd man zich op het ijs begaf om den schipper in zijn on gewenscht werk te beletten en een groep an deren zich om den auto schaarde. Enkelen drongen zelfs in de cabine van den auto, doch werden door den heer Hoed, door diens ver- zekering, dat hij in geen geval verder zou gaan dan tot de brug en dus geen schade aan de ijsbaan zou aanrichten, gekalmeerd. Het publiek, dat dit niet wist, werd, mede door de charges met de blanke sabel door de politie, echter nagenoeg wild. De besturen van den polder, de gemeente en van de ijsclub, liepen nagenoeg radeloos met reglementen en wetten in de handen, niet wetende hoe er gehandeld moest worden Vanuit zijn cabine werd het den heer Hoed duidelijk, dat, zouden er geen dooden vallen, hier voor den volkswil teruggetreden moest worden. Hij zette zijn motor los en schakelde den dikken staalkabel, die al drie maal was gebroken, af. Onmiddellijk sloeg de volksstemming om en een hoera voor den heer Hoed, dien men toen letterlijk op de handen naar het cafe droeg, volgde. Aan den burgemeester deelde de heer Hoed mede, dat hij in geen geval bereid was werk te doen, dat zoozeer de bevolking ontstemde en dat hij zeker niet gekomen zou zijn, wan neer hij geweten had, hoe de toestand was. De burgemeester kon niet anders, dan den heer Hoed met zijn besluit feliciteeren. De schipper, een stoere onwrikbare per- soonlijkheid, die zijn mannetje stond, bleef echter vorderen, dat zijn schuit verder getrok ken werd. De rijksveldwachter, die er niets voor ge- vo-elde, om dagen lang te Burgerbrug gesta- tionneerd te blijven, wilde voor alles een be slissing en drong er even-eens bij den heer Hoed op aan om zijn werk voort te zetten. De heer Hoed was hiertoe niet te bewegen. Het bestuur van de Ijsclub was hierop zoo verstandig om met den schipper in onderhan deling te treden over een uit te keeren schade vergoed-ing, opdat deze van zijn voornemen zou afzien. Deze cn-derhandelingen werden in de kolfbaan gevoerd en ondertusschen vorder- de in de herberg bet opgewonden publiek en verschillende leden van de IJsclub, dat de schipper geen Cent uitgekeerd zou krijgen. Het bestuur van de ijsclub was echter zoo verstandig den schipper met 75 die het voor eigen rekening nam, tevreden te stellen. Toen het publiek echter vernam, dat de schipper toch nog schadeloos was gesteld, kon de politie in de herberg slechts door het uitdeelen van klappen met de blanke sabel verhinderen, dat de massa den schipper, die overigens onbewogen bleef, te lijf ging. De ontstemming in -de Zijpe tegen den stijfhoofdigen schipper, die in de Grootesloot tweemaal per week een dienst onderhoudt, is echter zoo groot, dat hij zeer zeker nog gerui- men tijd scha-de van zijn optreden zal onder- vinden. Te Burgerbrug kwam Zaterdag wel tot uiting, dat ook in de West-Friezen het oerinstinkt van de Friezen voor het ijs nog leeft. Uit hetgeen ons bekend is geworden, doch dat wij wijselijk niet vermelden, staat voor ons vast, dat de ijsop&tand van de West- Friezen te Burgerbrug een zeer ernstig ver- loop had gekregen, wanneer de thans vredige oplossing niet was bereikt. Nu was het publiek nog van oordeel, dat de politie, door slechts met den gummistok en de blanke sabel te slaan, nog vrij knap was opgetreden. Intusschen komt het ons voor, dat de bur gemeester op grond van de gemeentewet, met het oog op de openbare veiligheid, wel dege- lijk van den schipper had kunnen vorderen, zijn werk te staken. CORRESPONDENTIE. P. At. te Schermerhorn. Bij onderzoek der verschillende ingekomen stukken is ons ge bleken, dat het stuk van „Een ouder" met van U of van den heer Van der Laan afkom- stig is. Wel hebben wij twee mgezonden stukken uit Schermerhorn, die beiden door den heer Van der Laan zijn geschrev-en en waarvan het eene door hem en het andere door U is geteekend. Wij nemen gaarne nota van Uw verkla- ring dat de heer Van der Laan, dit laatste voor U door tijdgebrek Uwerzijds heeft overgeschreven Red. Alkm. Crt. B i 1 j a r t e n. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Dommering kampioen De uitslag van den wedstrijd om het kam- pioenschap van den Nederlandschen Biljart- bond luidt: Gew. Pnt H.S. Alg. Gem 1. J. Dommering (kampioen) 4 1600 109 23.88 2. Wiemers 3 1387 68 14.44 3. Katoen 2 1107 68 10-^4 4. Cremer 1 1000 66 8.26 5. de Leeuw 0 1059 57 8 /5 Dammen. Donderdag 7 Febr. speelde D.O. Sint Pancras een damwedstrijd „Oudorp" in het clublokaal. De uitslag was: 1. J. B. loepoelF. Kunst 2. K. de Ruijter—J. J. de Wit 3. M. BenschopK. Wester 4. Tj. KoelemeijJb. Kunst 5. Jb. KooijA. Tamis 6. P. MadderomC. v. d. Veer 7. C. Tol—Jb. Wester 8. A. Volkers—Jn. Kunst 9. Ate Meinema—C. N. Tuinman 10. C. Ivangh—J. Morsch 11. Jb. Ploeger—P. Baltus 12. P. DuifH. Stoop 13. A. Hoogland—D. Buisman 14. P. Nierop—A. Meereboer 15. H. Troostheide—J. Verduin 16. P. PeereboomP. Groothuizen 17. H. Wiedijk—N. Kieft 18. J. Jongejan—D. Kieft Door D.O.S. gewonnen met Heden overleed, na een kort- stondige, ernstige ziekte, onze innig geliefde Man en Vader, de heer CORNELIS SWARTHOF, in den ouderdom van 48 jaar en 6 maanden. Zijn diepbedroefde Echtge noote en Kinderen: R. SWARTHOF VAN TWISK MARIE SWARTHOF. GERI SWARTHOF. Schagerbrug, 9 Febr. 1929 S. te tegen 2—0 1—1 2—0 1—1 2—0 2—0 2—0 1—1 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 31—5 By vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar d.d. 7 Fe- bruari 1929 is in staat van faillisse- ment verklaard DIRK BERKHOUT, arbeider, wonende te Zuid Schar- woude, zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. W. A. UBBENS tot Rechter-Commissaris en va» ondergeteekende tot curator. Alkmaar, 9 Februari 1929. Bierkade 10, Mr. P. R. HAARS, Curator. De eenige uitdeelingslijst in het faillissement der N.V. „BERNARD SMIT's CONSERVENFABRIEK" te Alkmaar ligt vanaf heden gedu rende 10 dagen ter Griffie der Rechtbank alhier ter kostelooze in- zage voor de crediteuren. Alkmaar, 11 Februari 1929. Mr. D SLUIS, Curator. H>laa»ktlber'icii-ten DE K. L M. Alleen naar Londen. Gisternamiddag half twee vertrok van Schiphol alleen een vliegtuig met bestemming Londen Dit vliegtuig had de post voor Parijs aan boord, welke te Rotterdam in een voor Parijs bestemd vliegtuig wordt overgeladen DE LOSGEMAAKTE BALLON OP DRIFT. Gistermorgen bemerkten vele bewoners van Schiermonnteoog, dat uit ooste1 ijke rich- ting in snelle vaart "en luchtbalicn naderde. Dacht men oorspronkelijk aan ten of andere poging cm het eland te bereiken, spoedig be- merkte men wel dat daar geen sprake van was. Met groote snelheid dreef de ballon dwars over. Duidelijk zag men een lang touw met anker uithangen dch dit iaakte geen grond daar de vlieghoogte te groot was. De ballon verdween H westelijke richting en kan, mede met het oog op de strom welke uit ooste- lijke richting woei, wel als verloren worden beschouwd. Vermoedelijk is hij van zijn lig- plaats losgeslagen en zoo op drift geraakt Dit althans meent men uit het loshangend anker te kunnen opmaken. Daar geen nati- onaliteitskleuren werden waargenomen, is de is de herkomst niet vast te stellen, doch ge- zien de windrichting zal het vermoedelijk Duitschland ziin. De Crt. meldt nog uit Darmstadt, dat toen de ballon „Darmstad" van de Technische Hoogeschool gisterochtend voor een vaart werd gevuld en het met zandzakken bezwaar- de en door de bemanning vastgehouden om- huisel voor ongeveer de helft onder gas stond stak onverhoeds een windvlaag op, die den ballon uit het net rukte en meesfeepte. Hij dreef in Z.O-richting weg. DE „GRAF ZEPPELIN" VLOT GEDAALD Na een vlucht van 254 uur is de ,,Graf Zeppelin" gister om half vijf plaatselijken tijd weer vlot geland. Voor de z.g. drie- werelddeelenvlucht zullen nog - of 3 proef- vluchten gehouden worden. AMSTERDAM—HAMBURG—BREMEN. In het voor jaar door de Luft hansa hervat. Het luchtverkeer tusschen Amsterdam eenerzijds en Hamburg en Bremen ander- zijds, dat de K. L. M. verleden jaar heeft stopgezet wegens den erbarmeiijken toestand van het Hamburgsche vliegveld, zal in het a s vcorjaar door de Deutsche Lufthansa worden hervat, daar de K. L. M. haar vlieg- tuigen althans voorloopig nog niet op dit traject zal laten. vliegen. Er zal geen dage- lijksche dienst worden ingesteld. Iederen Dinsdag, Donderdag en Zaterdag zal een Duitsch vliegtuig uit Amsterdam naar Hamburg, iederen Maandag, Woensdag en Vrijdag uit Hamburg naar Amsterdam ver- trekken. EEN FOKKER-FABRIEK TE CALIFORNIA De Fokker Airtrust Corp. of America be- schikt op het oogenblik over orders ten be- drage van ruim 3 millioen dollar, waaronder ALKMAAR, 11 Febr. 1929 Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij- zen als volgt: 31 Vette koeien 190350; 62 Nuchtere kalv. (slacht) 6—/ 22; 474 vette Varkens (zware) per ned. pond 0.70 0.74; Zouters per ned. pond 0.67— 0.71. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 Febr. 1929. Op de heden gehouden veemerkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 503 vette koeien, le kw. i1..10; 2e kw. 0.84—/ 0.89; 3e kw. 0.70—/ 0.82 per K.G. slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeien 250—/ 375; 90 vette kalveren le kw. 11.10; 2e kw. 0.90 13e kw. 0.80—/ 0.90, per K.G. slacht gewicht; 52 Nuchtere kalveren 12—/ 18; 52 vette schapen 3442; 480 Varkens, Holl. 1 kw. 0.84—/ 0.86; 2e kw. 082— 0.83; Overz. en Geldersche le kw. 0.84— f 086vette Varkens 0.820a84 per K.G., slachtgewicht; 60 Paarden 125— 200 per stuk. WARMENHUIZEN, 9 Febr. 1929. Roo- de Kool le s. 5.30—/ 13.50; Roode Kool 2e s. 4—/ 10.70; Gde Kool le s. 3— 7; Gele Kool 2e s. 3-/6; Witte Kool le s 6.60—/ 11-70; Witte Kool 2e s. 6.50— 8.50; Drielingen 1111-60; Uien 12.90—/ 13.40; Grove Uien 11— 11-30. Aanvoer: 70575 K.G. Roode Kool; 2352o K.G Gele Kool; 75175 K.G. Witte Kool en 3825 K.G. Uien. NOORDSCHALWOUDE, 9 Febr. 1929. Uien 12.90—/ 14; Drielingen 12.30— 12.40; Grove Uien 11.30-/ 11.60; Peen (groote) 5; Peen (kleine) 2.903; Roode Kool 4.70-/ 11.80; Doorschot 4.50—/ 11Gele Kool 2.60-/ 8; Door schot 2.40—/ 6.10; Deensche Witte Kool f 6.80—/ 11.20; Doorschot 6.70—/ 9.70, alles per 100 K.G. Aanveor: 6500 K.G. Uien; 1600 K.G. Peen; 143200 K.G. Roode Kool; 844GO K.G. Gele Kool; 102200 K.G. Deensche Witte Kool. K os t e 1 o os. Uit een exploit van mij, deurwaar- der, d.d. 9 Februari 1929, betee- kend op de wijze bij artikel 4 7o van het Wetboek van Burgerlijke Rechts- vordering voorgeschreven, blijkt, dat ten verzoeke van MARINUS PAU- I.US VAN ANROOY, werkman, wonende te Utrecht, woonplaats kie- zende te Alkmaar aan :t Ritsevoort No. 2 ten kantore van den advocaat en procureur Mr. E. H. J. WIJN- NE, die door eischer tot procureur wcrdt gesteld en als zoodanig voor hem zal optreden, is GEDAGVAARD GRIETJE ROB, wier woon- en ver- bliifplaats onbekend zijn; Om te zamen met Mr. PIETER LANGEVELD q.q., die reeds is of alsnog zal worden gedagvaard, op DONDERDAG den ACHTTIEN- DEN APRIL 1900 NEGEN EN TWINTIG. des voormiddags te ELF uur te verschiinen ter terecht- zitting van de Arrondissemenis Rechtbank te Alkmaar, gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel aldaar, TEN EINDE te hooren eisch doen en concludee- ren dat bij vonnis geldig zal wor den verklaard de bij dagvaarding vermelde ontkenning van de wdhg- heid van het kind genaamd SIMON, waarvan GRIETJE ROB is beval- len op 24 Juni 1918, met veroordee- ling "van gedaagden in de kosten van het geding. H. J. HAASBROEK, Deurwaarder, Alkmaar. Wegens sterlgeval is onxe xaak Dinsdag 12 Februari den geheelen dag GESLOTEBi. G. MELGERS, Zeven* huizen. Terstond gevraagd in klein ge- zin, een flinke loon fl. 10—. per week. Adres te bevr. Boekh. DE ROOIJ. fidveHentien Met blijdschap geven wij U ken- nis van de geboorte van onzen Zoon VOLKERT JACOB. J. P. NOBEL Vz. A. NOBELAkkerman. Bobeldijk, 9 Febr. 1929. G e b o r e n WIJBRAND WILLEM Zoon van W. SCHERMERHORN en J. SCHERMERHORN—Klomp. Beemster, 11 Febr. 1929. Aan al degenen die er toe mede- gewerkt hebben tot het slagen van onzen feestavond, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Feestcommissie der Alkmaarsche Brandweer. Wegens omstandigheden terstond gevraagd een flinke voor dag en nacht, bij T. BOS, Langestraat 64, Alk* maar. GEVRAAGD met ingang van 1 Maart voor een bejaarde Weduwe een gemeubiieerde met gebruik van keuken. Prijs niet hooger dan f 4.per week. Brieven letter A 37 bureau van dit blad. voor de UITVOERING VAN „FAUST" door het Marionetten- theater „Munchener Kunstler", heeft plaats op DINSDAG 12 Februari van 1012 en 35 uur en op WOENSDAGOCH. TEND 13 Februari van 1012 uur, in de SCHOUWBURG ,.HET GULDEN VLIES'-' KOORSTRAAT, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3