i Hi t u i! i» i ii nun w: u tj u it Radioerafiscli Weerbericht. AGEI1IA. T elegrammen groote: iskavdkv. De Friesche Elfstedentocht. Binnenland Variete-Theater „Flora" te Amsterdam uitgebrand. net Leidscbe Stadbuis door brand verwoest Opgave van ftoord-llollamlsch Bianilboiiworediet m Dinsdag 12 Februari. iVi uur. Cinema Artiericain. Ronert en Bertram. iys uur. Alkm. Biosc Theater. Wien, wien, nur du allein. IVi uur. Victoria Theater. Alledagsmen schen. Cafe Central, lezing van den heer Portiel- je voor het Genootschap Solus Nemo Satis Sapit. (Verbeterde opgaaf, de aankondiging dezer lezing in De Unie vervalt.) Gedeeltelijk gecorngeerd. ERNSTIGE AUTOB'OTSING. 's-GRAVENHAGE, 12 Febr. In den af- geloopen nacht is op den Loosduinscheweg alhier een groote personenauto in volte :vaart tegen een vrachtwagen aangereden, tengevolge waarvan een persoon gedood werd en verschillende andere inzittenden en de chauffeur ernstige verwondingen, als beenbreuk en hersenschudding, bekwamen De politie heeft de zaak in onderzoek. BRAND IN EEN R K. SCHOOL. EMMEN, 12 Febr. Te Klazienaveen is fiedenmorgen brand ontstaan in het ge- bouw der R.K. school. De brandweer van Emmen is ter assistentie vertrokken. Het blusschingswerk wordt door de vorst zeer bemoeilijkt. Bijzonderheden ontbreken nog. PURMEREND, 12 Febr. Hedennacht mgeveer 12 uur ontdekte de politie, dat er vonken afsprongen 'van bet plafond van de idameskapperzaak „De Coiffeuse" van mevr. LandwaartDonker, welke zaak ge- vestigd is op de Kaasmarkt alhier De v tapper had des avonds de kachel flink op- gestookt en vermoeddijk ligt de oorzaak in het feit, dat de kachel te hard ging bran- den, met het genoemde gevolg. Niemand was aanwezig. De brand nam spoedig in omvang toe en het vuur vond gretig voed sel in een groote hoeveelheid eau de co logne. Toen de brandweer arriveerde, sloe- gen de vlammen reeds naar alle zijden uit Met twee stralen op de motorspuit werd water gegeven, doch tenslotte moest men zich bepalen tot het nathouden van de be- lendende perceelen. De kapperszaak brand- de totaal uit. De schade is groot, doch wordt door verzekering gedekt. PURMEREND, 12 Febr. Ongeveer een ■uur hedennacht werd de brandweer van Ilpendam gewaarschuwd voor een brand in de Purmer aan den Westerweg, waar de kapitale boerderij van de familie Box is gelegen. De brandweer, die zeer spoedig ter p'aatse verscheen, kon echter door de ontzettende koude niet veel uitrichten en de boerderij werd dan ook een prooi der vlam men. Twintig koeien, twee paarden, eenige kalveren en een aantal landbouw-gereed- schappen singen mede in de 'vlammen op Een knecht, die meehielp bij het blus schingswerk, kreeg een vallende schoor- steen op bet lichaam. Hij moest in zeer emstigen toestand naar het ziekenhuis in Purmerend worden overgebracht. De scha de is aanzien'ijk en wordt door verzekering gedekt. Ook hier zal de brandende kachel wel de oorzaak zijn geweest. BRAND TE GOUDA. In een brandweerkazerne. Gouda, 12 Febr. Hedennacht is er brand uitgebroken in de werkplaats van de brand weerkazerne te Gouda. De kazerne staat op het terrein van de gemeentewerken aan den Nieuwen Haven en des nachts is er nooit personeel aanwezig. De brand werd vrij spoedig ontdekt en het bleek nog mogelijk een motorspuit en twee slangenwagens uit de kazerne te halen en in dienst te stellen Ook de spuit van den reinigingsdienst werd te hulp geroepen en met drie stralen werd water gegeven. De brand greep snel om zich heen en de felel oosten wind wakkerde hetv uur aan. De magazijnladder kon slechts brandende uit de kazerne worden gehaald, terwijl de stoomspuit, die intus- schen door het neerdruioende bluschwater was bevroren, als een iisklomp in het ge- bouw moest worden achtergelaten. In zeer korten tijd breided het vuur zich uit en tastte het groote gebouw. naast de kazerne gelegen aan, waarin mede is geves- tigd een timmermanswerkplaats, terwijl de bovenverdieping dient als magazijn van gemeente-materiaal. Ook dit gebouw stond weldra in lichte laaie. Hulp werd ingeroe- pen van de motorspuit van de plateelbak- kerij van Zuid-Holland, doch deze hulp was slechts van korten duur, daar de mo torspuit in brand vloog en zelf moest ge- bluscht worden. De toestand zag er ernstig uit en de bur- gemeester van Gouda vroeg en verkreeg de assistentie der Rotterdamsche brandweer, die weldra met een groote motorspuit ter plaatse was. Geweldige watermassa's wer- den toen in de vlammenzee geworpen. Bij het neerkomen veranderde het water echter onmiddellijk in ijskegels. Het geheele groo te gebouw geleek een ijspaleis, waarvan de druipsteenen in allerlei grillige en fantasti- sche vormen afhingen. Op de straat voor de gebouwen vormden zich over grooten af- stand groote ijsvlakten, waardoor het blus schingswerk bemoeilijkt werd. De brand weerkazerne, zoowel als het groote gebouw met timmerwerkplaats en magazijnen brand de geheel af. Het blusschingswerk duurde den geheelen morgen voort. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. BUITENPLAATS AFGEBRAND. ZUTFEN, 12 Febr Gisteravond is ten gevolge van het ontdooien der centrale verwarming door loodcieters, die daarbij een benzinelamp gebruikt, de voor enkele jaren nieuwe gebouwde buitenplaats „Huis ter Beek" te Eefde (gem Gorsel) totaal af gebrand. De buitenplaats was het eigen- dom van den heer A. ter Weene. Van den inboedel kon niets worden gered. Het hui.s Was gedekt met een rieten dak. De brand weer, die p-eassisteerd werd door de brand weer uit Zutfen, kon in de felle koude en bij den hevigen wind niets uitrichten. Verzeke- ing dekt de schade. Een koud begin. VeeL uitvallers LEEUWARDEN, 12 Febr. Hedenmor- gen te vijf uur zijn in kou en diepe duister- nis van de brug in de Willemskade te Leeuwarden 353 deelnemers aan den Frie- schen Elfstedentocht gestart Tweehonderd van hen reden mee voor den tocht, de ove- rigen voor den wedstrijd. Te 7.27 uur kwamen uit Dokkum aan de controle te Leeuwarden terug Pronk van Warmenhuizen en Jongert uit Edam Vier minuten later arriveerden C. en U Stienstra uit Leeuwarden. Te negen uur waren de meeste deelnemers aan den tocht weer in Leeuwarden terug. De eerste vrouw, die arriveerde, was mej. Bergsma uit Amsterdam, die om 8.45 te Leeuwarden aan de controle kwam Reeds na het traject Leeuwarden—Dok kumLeeuwarden waren er verscheidene uitvallers, want vooral het begin viel, naar ook de verste deelnemer, de Amerikaau sche legatiesecretaris uit Riga verklaarde, niet mee Er stond een straffe wind en het was ontzettend koud Vooral zij, die niet uit Friesland afkomstig zijn, voelden zicn „unheimisch", vooral omdat zij tengevolge van de duisternis de banen niet goed kon- den zien. Na Leeuwarden werd het beter. Het zon- netje brak door en de deelnemers, die reeds begonnen te vreezen, kregen weer moed. Vrees, dat tijdens den Elfstedentocht de dooi zal invallen, behoeft dezen keer niet te bestaan. LEEUWARDEN, 12 Febr. Het verloop van den Elfsteden-tocht is tot hedenmiddag zeer gunstig. Hoewel een aantal deelnemers is uitgevallen, is het aantal nog groot en in den wedstrijd blijft spanning. Fronk en Jongert aan den ko;>. Aan de controle te Harlingen passeer- den om 8.51 uur allereerst Pronk en Jou- gert, te 8.54 uur O. van Beekum uit Haar lem, teg-elijkertijd met Sj. Westra uit War menhuizen, die gevolgd werd door G. en U. Stienstra uit Leeuwarden, terwijl te 9 uur W. v. d. Heiden uit Leeuwarden aan- kwam. Te Bolsward passeerden de controle te 9.5G uur U. Stienstra, Westra en C Stienstra Te 10.01 volgde v. d. Heide, 10.04 C Leen- berg, eveneens uit Leuwarden, te 10 05 Jongert en Pronk en te 1C.06 uur W Dijk- stra van Kolnijem, F. Kooistra van Warre- gum, te 10.09 S. v. d. Duin en te 10.11 J. Wittenburg uit Utrecht. Van de deelnemers aan den tocht kwam als eerste te 10.53 uur te Bolsward aan A. Zijlstra uit Hitsum. Onder groot gejuich van de menigte arriveerde om 10.45 uur te Bolsward de eerste dame, mej. Bergsma uit Amsterdam. Overal langs de route en vooral op de controleplaatsen heerscht groote belang- stelling. Te Workum arriveerden om 10.35 uur C. Leenburg uit Leeuwarden, U. Stienstra en Westra Om 10.49 volgde v. d. Heiden en om 10.51 uur H. Rodermond, om 10.56 uur Pronk en Jongert. Te 11 uur volgden G. Stienstra, Th. Draisma er. C. D en J Stienstra. Om 11 04 uur D Diikstra en H Kalsbeek, te 11.17 uur Th. E)ijkstra uit Bolsward en J. v. Witzenburg uit UtrectP C. Leenburg aan de spits. Te Hindeloopen is C. Leenburg uit Leeuwarden aan de spits. Hij arriveerde te 11 uur aan de controle. Te 11.04 gevolgd door Westra en U. Stienstra, te 11.14 uur door v. d. Heiden. 11.15 door Meijering, 11.18 uur door Pronk en Jongert en 11 20 uur door J Jip- pes uit Lollum De heer v. Witzenburg uit Utrecht was bij Dokkum gevallen en had zich aan de kind gewond. Na verbonden te zijn kon hij echter den tocht voortzetten. Het zwaarste deel komt nog. Tot Stavoren hadden de rijders de wind schuin achter, de rest van het traject zullen zij echter voor het grootste deel tegen den wind moeten afleggen. Het zwaarste ge- deelte van den torht moet dus nog worden afgelegd Een agent van politie, die hedenocbtend half zes zijn ronde deed in de Amstelstraat zag uit een paar bovenramen van het 1 heater „Flora" rook komen. Hij heeft toen de nacht- waker, die geregeld in het gebouw de ronde moet doen, gezocht Hij vond hem slapende in de vestibule Het bleek toen, dat h-et reeds midden in het gebouw flink brandde. Inmid- dels was ook de brandweer gealarrneerd Toen de eerste motorspuit de A.mstelstraat in- reed, sloegen de vlammen reeds fel beneden uit de deuren, die als nooddeuren zijn aange- wezen en ook uit 'n paar hoog.er gelegen ven- sters sioegen reeds de vlammen. Reeds dadelijk was te zien dat het ge bouw niet meCr te redden was. Slang na slang werd afgerold en weldra waren een aantal machtige stralen op den vuurpoel gericht. Ook aan de achterzijde op de Heerengracht werden motorspuiten in ac- tie gebracht Door het museum Willet Holthuysen en het huis van notaris Blank werden slangen ge- legd. H;et vuur was daarmee geheel door de brandweer ingesloten, zoodat na ongeveer een uur werken wel geconstateerd kon wor den, dat de omliggende gebouwen als het naastgelegen Centraal Theater en het ge- bopw van de Amsterdamsche Bank geen ge- vaar liepen. Inmiddels loeiden de vlammen in het bran dende gebouw geweldig Verstikkende rook- wolken sloegen over het Rembrandtplein. De brandweer had met deze vreeselijke koude een zeer zware taak Koppelingen van de slangen vroren vast en moesten met fakkels worden ontdooid Vele brandweerlieden za- gen er uit als ijsmannen Van hun helm tot hun schoenen zaten ze onder het bevroren water Ondanks dat voerden ze de straalpijp Het vuur begon pas te verminderen. toen er zoo ongeveer geen voedsel meer was Aan de zijde van h.et tooneel is van den inhoud van het gebouw nog het een en ander over- gebieven Daar heeft de brandweer nocr Vans <re. zien de sproei-installatie in werking te stel len. Dit water-gordijn locpt langs het ljzeren scherm en heeft zoo het tooneel zelf be- schermd, zoodat dit zoo goed als geen brandschade heeft gekregen. Door den ijskouden wind werden de vlam men meer in de richting van het Rembrandt plein gedreven, zoodat aan die zijde het ge bouw het zwaarste heeft te lijden gehad. Het langst brandde het dan ook in het zooge- naamde windsor-cafe op het bovengedeelte van het gebouw. Om half acht werd daar plotseling een hevige knal gehoord en met- een suisde een projectiel door de lucht, dat met kracht n-eersloeg op het asfalt van de Amstelstraat. Het ging rakelings langs een agent van politie. Het bleek een kop te zijn van een koolzuur-flesch, die gesprongen was Wonder boven wonder werd door dit stuk ijzer niemand gewond. Om ongeveer acht uur waren van buiten geen vlammen meer zichtbaar. Het dak was zoo goed als intact gebleven. De inhoud van het theater was schoon opge- brand. De resten, waaruit nog rook opsteeg, werden nat gehouden. De Amstelstraat was intusschen een ijsbaan geworden. De stads- reiniging strooide overal zand en pekel Tegen half negen begon de brandweor haar materiaal te verminderen. Den geheelen dag heeft zij echter nog wel werk. Het tramverkeer, dat natuurlijk gestremd was, werd circa half tien weer hersteld Met groote moeite werden de tramrails van het ijs ontdaan. Dit is de tweede keer, dat dit theater een prooi der vlammen werd. In den mid dag van den 29sten Aug. 1902 ging het ook in vlam men op. Het werd daarna geheel nieuw opgebouwd en in gebruik genomen op 17 December 1903 Het theater is gedurende een reeks van jaren het eigendom geweest van de familie Nogge- rath. Het vorig jaar November ging het ten- gevo'ge van een faillissement over in handen van den heer Jean de Smeth. Het werd nu fcespeeld door het gezelschap van den heer Difraene. Aan dit operette-gezelschap waren circa 30 personen verbonden, terwijl het orkest be- stond uit 14 personen. Het technisch- en zaal- personeel telde circa 30 personen. Ongeveer 75 menschen worden dus door deze ramp ge- troffen. Het is in den tegenwoordigen tijd noodzakeiijk om papieren van waarde Brand- en INBRAAK- vrij op te bergen. De FIRMA DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar verhuurt loketten vanaf f 6,— per jaar, die aan deze eischen voldoen. Het kostbare 17e eeuwsche gebouw totaal afgebrand. Machtelooze brand weer, assistentie van twee motorspui ten uit Den Haag. Het beroemde Leidschy stadbuis, dat uit de 17e eeuw dateert, is hedennacht gebrel door brand verwoest. De nachtwaker, die om ongeveer half vijf de ronde deed, bemerkte vlammen in de af- deeling „bevolkingsbureau''. Hij waarschuw- de de brandweer en ging zelf naar binnen De brandweer was zeer spoedig ter plaatse, en men wist den waker, die bedwelmd in het brandend gebouw lag, nog juist bijtijds te redden. Met ongekende snelheid greep het vuur om zich heen en in een half uur tijds stond het gebouw van onder tot boven in vlammen, die, aangewakkerd door den Ellen wind, gretig voedsel vonden in de vele pape- rassen en archieven De brandweer, totaal machteloos door den strengen vorst en den hevigen wind, vroeg assistentie aan van Den Haag, en om onge veer half zes verschenen dan ook twee Haag- sche motorspuiten op de plaats van de ramp. Het gebouw zelf was echter niet meer te redden en alle aandacht moest geconcen- treerd worden op de belendende perceelen, 'n galanteriezaak en een naaimachinehandel. De eerste brandde ook ongeveer geheel uit, terwijl de laatste enorme brand- en water- schade kreeg. Van het stadhuis zelf staat nog slechts de zwaar beschadigde voorgev-i overeind. Er bestaat een kleine kans dat deze behouden blijft. Ook hoopt men de zeldzame topgevei- tjes te kunnen behouden. De oorzaak van de catastrophe is abso- luut onbekend. Alles was verzekerd. In den vroegen ochtend zijn twee motor spuiten vpn de Haagsche brandweer tot hulpverleening naar Leiden uitgerukt. Wij vernemen dat de minister van Finan- cien in overleg met zijn ambtgenoot van on- derwijs aan het gemeentebestuur van Leideti alle mogelijke assistentie heeft aangeboden en eventueele beschikbaarstelling van ge- bouwenruimte, hetzij in het nieuwe acade- misch ziekenhuis, hetzij in andere rijksge- bouwen. Nader meldt men ons nojr; Het Stadhuis en drie andere percee len afgebrand. Omstreeks half vijf ontdekte de nachtwa ker, die als gewoonlijk de ronde deed, door het Leidsche Stadhuis, brand in een vertrek, gelegen in een nevengebouw boven de afdee- ling Burgerlijke Stapd aan de Vischmarktzij- de. De man alarmeerde onmiddellijk de poli tie en de brandweer en keerde toen naar den brand terug om te trachten zelf het vuur te blusschen. Door de rook werd hij evenwel bewusteloos en toen korten tijd later de brandweer arriveerde, moest hij worden weggedragen. Het vuur greep ontzettend snel om zich heen, aangewakkerd door den fellen Zuid- Oostelijken wind. In een oogenblik sloeg het vuur van het eene vertrek over naar het an dere en weinige minuten later was ook het stadhuis zelf, waartegen de afdeeling Bur gerlijke Stand is aangebouwd, aangetast. Met groote kracht woedde het vuur en toen de brandweer met twee motorspuiten op de plaats des onheils arriveerde, stond ook het eeuwenoude stadhuis in lichter laaie. Bij de felle koude de thermometer siend op 15 graden Celsius vorst had de brandweer een zeer moeilijke taak en zij zag spoedig in, dat zij zonder assistentie 't vuur geen meester kon worden. Assistentie werd verzocht van alle brandwrercorpsen in den omtrek. Den Haag arriveerde al spoedig met twee groote motorspuiten, Voorschoten, Oegstgeest en andere gemeenten volgden met min of meer verouderd materiaal. De Haagsche brandweer kon echter aanvanke- kelijk niets uitrichten, daar de motoren be vroren waren. Er ging een uur mee ge- moeid, voordat zij water kon geven. Het was bij deze lage temperatuur voor de brand weerlieden bijna met mogelijk't blusschings werk te verrichten. Ondanks de groote vuurzee, die de brand vormde, bevroor het water bijna onmiddellijk. De- brand dreigde steeds grooteren om vang aan te nemen. Het duurde niet lang oi de aan het stadhuis grenzende conciergewo ning stond ook in lichter laaie en kort daat- op had ook het perceel van de firma God- dijn en Bayer vlam gevat. Hoog laaiden de vlammen op en er viel weinig te blusschen. De brandweer besloot dan ook zich te bepa len tot het beschermen der overige aangren- zende gebouwen. Reeds dit was een moeilijke taak, want tot zelfs aan de overzijde van de straat vatten de daklijsten der huizen vlam Alle omliggende woningen werden op last van de brandweer ontruimd. Binnen enkele uren was het stadhuis to taal uitgebrand. De vrij hooge toren zaUe tegen half zes in elkaar. Steeds, wanneer 'n zoldering instortte, joeg een vonkenregen naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, de Bildt. Hoogste barometerstand 781.6 te Stensele. Laagste barometerstand 745.8 te Roche-: fort. Verwachting: Meest matige oostelijke tot noordoostelijken wind, toenemende bewol- king, kans op lichte sneeuw in het noorden, afnemende maar's nachts strenge vorst. over de omgeving en de brandweer had de grootste moeite nieuwe uitbreiding van den brand te voorkomen. Van het stadhuis bleef niets gespaard. Te gen half acht hedenmorgen stonden nog siechts dc niuren overeind. Slechts eenige vrijwMl waardelooze boeken en een geteekend portret van oud-burgemeester De Gijselaar konden worden gered. Van het twee verdie- pingen hooge gebouw met den prachtigen gevel en het bordes was niets dan een puin- hoop overgebleven. Alleen ae kale murea waren blijven staan. Alles was verzekerd. Behalve het stadhuis zijn afgebrand het nevengebouw, waarin de Burgerlijke Stand was ondergebracht, de conciergewoning en 1 T pand van de firma Goddijn en Bayer. Al le bewoners konden tijdig worden giwaar- schuwd, zoodat geen persoonlijke ongevallen zijn voorgekomen. De toestand van den nachtwaker was niet ernstig. Het niet talrijke publiek het was'- te koud om lang te staan wed door de poli tie op behoorlijken afstand gJiouden. Het stadhuis dat +hans is verwoest, was een der mooiste producten van de Nederland- sche Renaissancebouwkunst van het einde van de 16e eeuw. Het gebouw had een front- breedte van 80 Meter en is vermoedelijk gc- bouwd door Lie-en de Keij In 1577 heeft aan de achterzijde van het gebouw een brand gewoed, waarna de herbouw in 1597 werd voltooid. De vleugel aan de Oostzijde werd in 1604 biigebouwd De inrichting van het gebouw dateert uit de,17e eeuw. Bijzonder bezienswaardig waren de burgemeesterka- mer, de raadszaal en de schepenkamef met fraaie gobelins en scKgorsteenstukken van Jan Lievensz en Karel de Moor In de bur- gemeesterkamer hing nog een stuk van Fer dinand Bol. Zooals gemeld zijn alle in het gebouw aan- wezige kunstschatten een prooi der vlammen geworden. van 12 Februari 1929. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Vorige koers Koers op heden 3 uur Koers van heden te STAATSLEEN1NGEN. 5 1919 BANK-INSTELL1NGEN, Kol Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 Resc Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl Kunstzijde Jurgens Gew Aand. Margarine Unie v. Berkels Patent Int Viscose Maekubee Nederl Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Beth v. Steel C. v. A. Steel comm Zweedsche l.ucifers SUIKER MAATSCH. H V. A Java Cultuur Cult Vorstenl. Dito actions Poerwotedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart i, Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij, Nederland. Paketvaart Oude Boot Holl Stoomboot Niev. GoudriaaD Rotterd. Lloyd SCHEEPVA RT BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend. fExclaim. CT Koers plm. 1.30 pi.m 1.45 pi.m. 2.- pi.m. 2.15 2521/4 1863.', 18is/4 8.0 185'/, £05 810 185-3/4 ia5-3 185»A f 1853/4-6 808-10 791/4 183 4113/s 33bv2 90 15 3/S 394 60 f 339 151 341 359 341 3597s 151% 15172 131-2 395-7 8 ?5Va 890 8:9-90 886-9 S8bi/2-9 251 87 lM3/4 4256/s 265 427 913/4 1 /9 66M/j 391 15.-1/2 141 tO 666 666-9 6697, 668-9 1481/2 362 379i/4 383 383-4 3&7i/2 3823-31 <72 1897, 18 3-0 15S3/4 1-b 223 108 228 127/a 2727, 272Va.'- 273 190 12Vifi 226 81 771/, 2173/4 2'87a-| 2173-8J 2593/4 93 60 li93/4 373/16 m. 211 463 5-8% 558i/2 2 59/, 461 ->11 559 209-10 459U60 557-8 152V, 221 7-A/s 221 7372 PROLONGAT1E vorige koers 5 oCt. heden 43/4 oC:. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Par ijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo .a*..*.... NIET OFFICIEEL. New-York Itiilie - .ir. a 100 12 ID/4 12 121/4 59.231/, 59 741/, 1.1b y.75 34.717, 34.72 48.011 48 047, 33.077, 35.10 66 0 65 627, >0.7/1/2 56.80 56.60 66.65 2-4911/js 2.49U/m 13.07 lib' ...i

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2