A!s de kinderen slapen. Radiotrafisch Weerhericht. 1GGIDA. Sfadsnieuws Woensdag 13 Februari. 3 uur, IJswedstrijden Turnlust, Oudegr. 12 uurs Oudkarspel, Langebaanwedstrij- den, IJsclub ,,Volharding". 7 K uur. Cinema Americain. Robert en Bertram. 7K uur. Alkm. Biosc. Theater. Wien, wien, nur du allein. TV* uur. Victoria Theater. Alledagsmen schen. 3 uur en 8% uur. Twee voorstellingen van Faust door Paul Brann's Marionettenthe ater. Schouwburg „Gulden Vlies", uitgaande van het Comite voor Tooneeluitvoeringen. 8 uur, „Waakt en Bidt", zendingssamen- komst, spreker de heer J. L. D. v. d. Roes'., over: De zendingsarbeid op Nieuw-Guinea 7.30 uur, „Oude Prins" Bergen, Vrijh bondsfilm. Donderdag 14 Februari. 7% uur. Cinema Americain. Robert en Bertram. 7% uur. Alkm. Biosc. Theater. Wien, wien, nur du allein. 7 K uur. Vic ria Theater. Alledagsmen §chen. 11 uur. Gulden Vlies. Raadscomm. Haren karspel. Bespreking actie salarisregeling Burg., Sec. en Ontv. 7% uur, Gulden Vlies „Steunt Elkander 11 uur, Heiloo IJswedstrijden (schoon- T^71^uur, Oudegracht en Verdronkenoord, igecostumeerde ijswedstrijd. 8 uur, Dancing Harmonie, Ned. Vereen van Huisvrouwen, Lezing over Binnenhuis- architectuur en woninginrichting 8 uur. Central, Ev. Samenkomst, de heer Sevensma. Vrijdag 15 Februari. N Niedorp, ijswedstrijden; kermis op de Rijd. Zaterdag 16 Februari. 7.30 uur, Unie, V. O. K. Z. O. S. Lezing Ds. Cramer. Harmonie, Corn. Jonker s Koorklassen, opvoering onerette „Als de kinderen slapen Dinsdag 19 Februari. 1.30 uur, Stadhuis, verpachting Kermister- rein 1929. A. Drijfhout, secretaris (Den Haag), D. J B Brumelman, penningmeester (Zutphen), J. de Waal, 2e voorzitter (Rotterdam) en W F. K. de Kievit, 2e secretaris (Leiden), werd oij acclamatie herkozen. De volgende jaarvergadering zal te Arnhem worden gehouden. Het secretariaat van den Bond is geves- tigd: Kranenburgweg 12, 's-Gravenhage. DE BRAND IN HET STADHUIS TE LEIDEN. Het college van B. en W. heeft gister middag in de Schatkamer der Leidsche Universiteit de Raadsleden in buiten- gewone zitting bijeen geroepen ter be spreking van de noodzakelijke voorzie ningen welke de verwoesting van het Stadhuis noodig maken. De burgemees- ter, inr. A. vxn de Sande Bakhuysen, heeft in deze vergadering in gevoelvolle bewoordingen de ramp hemacht, welke de Sleutelstad heeft getroffen. Na de be- teekenis te hebben geschetst van het verlies, dat Leiden en geheel ons land in dit historisch bouwwerk geleden heeft, bracht hij dank aan alien, die hun hulp hebben verleend om den machti- gen vijand, het vuur, te bestrijden. Hij deelde mede, dat telegrammen van deel- neming waren binnengekomen van de koningin, de koningin-moeder en mi nister Kan, terwijl prinses Juliana, prins Hendrik en de commissaris van de koningin in Zuid-Holland persoonlijk aan deze gevoelens uiting gaven. Hij Univirsiteit der Raadsleden in buiten- van het stadhuis voorloopig voor het grootste deel zullen worden onderge- bracht in de Stadsgehoorzaal en deed in deze moeilijke omstandigheden een be- roep op aller medewerking. Zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd het verzoek van E. en W. om hun college een onbeperktc volmacht en crediet te verstrekken om de maatre- gelen te nemen, welke in de gegeven omstandigheden noodig mochten zijn. Op verzoek van eenige leden deelde de voorzitter mede, dat de gebouwen op beurspolis waren verzekerd voor een bedrag van 800.000.— en de inventaris voor 200.000. Het behoeft wel nauwelijks gezegd, dat dit bedrag, afgezien nog van de histori- sche waarde van het gebouw zelf, gelet op de vele kunstschatten, welke zich in het stadhuis bevonden wi: noemen o.a. schilderijen van Bol, Jan van Schoo- tel en Beeldemaker veel te laag moet worden geacht. Men is nog druk bezig de smeulende puinhoopen te blusschen. Had men aan- vankelijk nog hoop, dat eenige karakte- ristieke topgeveltjes behouden zouden kunnen blijven, een nader ingesteld on- derzoek heett uitgewezen dat gevaar voor instorting bestond, zoodat men momenteel bezig is de leatste muur- brokken, welke nog overeind stonden, neer te halen. Prinses Juliana was bij den brand Om ongeveer half tien gisterochtend werd de politieafzetting een oogenblik verbroken om prinses Juliana met een drietal vriendinnen door te laten. De prinses kwam tot vlak bij de rookwol- ken in de Breestraat en zij werd door eenige autoriteiten ingelicht over den stand van zaken. Na een kort verblijf bij den brand keerde zij, gearmd met "haar vriendinnen en glimlachend eenige fo- tografer. ontwijkend, weer heen. Brandweer-ijspoppen. Men moet de dappere vuurbestrijders aan het werk gezien hebben, zegt de Haagsche Ct, om eenig besef te krijgen van hun zware en innig-koude taak. En dan mogen wij zonder overdrij ving zeg- gen, dat de Haagsche brandweerlieden zich reweerd hebben op een wijze, die boven alle lof verheven is. Overal waar het gevaar dreigde, waren zij met de heeren de Jager en Crabbendar voorop ss te vinden. Men onderschatte dit werk niet. Want de kerels waren in korten tijd geheel njet ijs bedekt, van boven tot onder en toch gaver zij niet op. Wij zagen een der veteranen, die in het corps een zeer heldhaftigen bijnaam heeft, aan't werk en hij was een complete ijs- pop. Niet alleen z'n kleeren waren ijs, neen, z'n heele gezicht was ijs. Dat de man een snor droeg, kon men alleen zien aan een groote witte streep onder zijn neus en zelfs zijn wimpers waren zod met ijs bedekt, dat de goede man z'n oogen niet kon open houden, omdat de oogleden met geweld dichtgetrokken werden. Toen even later de naaimachinehandel naast het stadhuis van onder tot boven in vlammen raakte, was onze vriend en het eer ste bij om de ruiten in te daan er water te geven. Maar hij had zijn krachten overschat Met de zware straalpijp op de glibberige ijs- vlakte kon hij niet snel uit den weg en als men hem niet ijlings weggetrokken had, zou hij zeker door vallend puin' gewond zijn. De reactie kwama verstij it werd hij wegge- bracht. Maar zooveel liefde voor zijn vak had hij zelfs toen nog, dat hij zei: „Wat zonde, dat ik er nu uit moet scheiden". Bevroren ledematen. De Haagsche blusschers hebben zich niet ontzien en tusschen half 6 gn. half 10 waren er niet minder dan vijf agenten er waren er circa 2'5 uit de resiaentie buiten gevecht gesteld. Een viertal had bevroren handen, een kon z'n voeten niet meer bewegen. Deze laatste werd door hoofdcommissaris van 't Sant, die reeds vroeg ter plaatse was, mee naar de residentie genomen. De anderen wer den langzaam ontdooid en konden na ver loop van tijd weer aan't werk. In het bekende restaurant „De Vergulde Turk" konden af en toe de door en door ver- kleumde brandweermenschen warmte, koffie en brood krijgen. Ook eenige bewoners van de huizen aan den overkant van de Visch- markt, maakten zich verdienstelijk door met brood en warme melk de blusschers te laven Een gebouw van rijke historie en schoone traditie. Voor velen zal vooral buiten Leiden de voile beteekenis van de ramp nog niet dui- delijk zijn, maar zij, die en met de rijke his toric der Sleutelstad en met de schoone ge schiedenis van haar stedehuis meer bekend zijn, weten, dat er een huis van hooge en eerbiedwaardige traditie, van Nederlandsche historie verloren gegaan is. Het stedehuis van Leiden is al zeer oud Reeds in 1350 wordt er melding van ge- maakt. Verschillende maien werd het raad- huis herbouwd en V-rgroot, zoodat tenslotte een complex van gebouwen ontstond. Belang- rijke vergrootingen vonden plaats in 1413, 1426 en 1455. In 1460 was de kap van den toren gereed en kon de nieuwe klok geplaatst worden. In 1481, terwijl de Hoeksche- en Kabel- jauwsche twisten woedden, namen de Hoek sche ballingen het raadhuis in. Plotseling klonk een ontzettende slag. Het buskruit, dat in het stadhuis geborgen lag, ontplofte en de kamer, waar de Hoekschen zich bevonden, stortte in. Vier edelen en 32 burgers werden gedocd en nog veel meer personen gewond, terwijl de schade aan het gebouw aanzien- lijk was. In 1541 en 1557 werd het Raadhuis weer uitgebreid. De toren moest in dezen tijd voor het eerst wprden gerepareerd. In 1573 werd het stadhuis geteisterd door brand, waarbij het bovenstuk van den toren verloren ging. Na het beroemde beleg van Leiden door de Spanjaarden werd in den toren ten klox voor het slaan der halve uren geplaatst, waarop het volgende tijdvers ter herinnering was aangebracht. Den derden October, als het jaertal uyt wijst Is Leyden door Godes "Bcrmhertigheid g.spijst anno 1574 Het glorie-moment van de rijke historie van het Leidsche stedehuis is het beleg van Leiden in 1574. In 1617, toen de twisten van Remonstran- ten en contra-Remonstranten de stad in be- roering brachten, trachtte het Remonstrant- sche stadsbestuur zich te vrijwaren voor een overrompeling door de Breestraat aan beide zijden van het raadhuis door een zware pa- lissade af te sluiLn. Weer vormde het oude oude raadhuis het brandpunt der stad. De vier burgemeesters, die de schutterij niet ten voile schenen te vertrouwen, vroegen de vroedschap machtiging om krijgsvolk aan te nemen, teneinde „gewapend te sijn teegens alle quatwillige". Er werden 2 vendels aan- genomen, elk van 150 man. Deze waardgel- ders werden 15 September gemonsterd en trokken 2 October op naar het raadhuis. Den volgenden dag begonnen de schermutselin- gen voor het stadhuis. Er werd dapper ge- klopt en met steenen gescneten, waarop de solaaten op de burgerij schoten en een bur ger docdden en velen wondden. De vroedschap nam nog een nieuW ven- del er bij, versterkte de schans voor het stadhuis, deed er vier kanonnen in plaatsen en vorderde een nieuwen eed der schutterij, welke door meer dan 500 schutters gewei- gerd werd. Op 20 en 22 October kwamen de soldaten van den Prins van Oranje te Leiden en maak ten aan den dreigenden toestand een einde door de schans te bezetten en de vendels af te danken. Enkele dagen later verscheen de- Prins van Oranje zelf en ontsloeg de Remon- strantsche vroedschap, waarna deze door aanhangers van den Prins vervangen wer den. Bij de komst der Franschen in 1795 werd voor het Leidsche stadhuis de Vrijheidshoed opgesteld. Bij de latere anti-Fransche bewe- ging in April 1813, tor gelegenheid van het Oranje boven oproer bleek de stadsregee- ring minder op verdediging voorbereid dan in 1617. Het raadhuis werd zonder tegen- stand overrompeld en de opgewonden boeren vermeesterden de nog uit het beleg van Lei den dateerende harnassen en wapenen. Zij vervolgden in deze bonte en historische mas. kerade hun dolzinnigen tocht door de stad. Het was een ware orgie. De wapenwinkel te- genover het stadhuis werd eveneens leegg®. sleept en de uitgelaten bevolking verscheur. de op; het stadhuis de gehate conscrintielijsi ten eh smeet archief en boekerijen door el- kaar. Op 20 December 1813 deed de in Hol land teruggekeerde Prins Willem van Oran- ie zijn intocht in Leiden en werd daar op net raadhuis ontvangen. Uit dit zeer korte overzicht blijkt, hoe rijk aan roemruchte geschiedenis dit echt oud- Hollandsche Huis der fiere Sleutelstad was Niels is overgebleven. Een stad van 70.000 inwoners plotseling verstoken van haar meest vitale orgaan: de gemeentesecretarie, kan men zich de cata strophe, die Leiden getroffen heeft, voorstel- ienNiets, letterlijk niets is overgebleven van het ingewikkelde raderwerk, waarop een groote gemeente tegenwoordig loopt. Men j kan dus begrijpen, dat, toen wij gistermid- dag een kijkje namen in de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat, waar 't gemeent.bestuur tijdelijk zijn bivak heeft opgeslagen, wij bij de gemeente-ambtenaren die hier in deze groote leege ruimte ronddolen, niets dan verslagen gezichten aantroffen, zegt de Tel. En toen wij den burgemeester, mr. Van der Sande Bakhuysen, die den geheelen dag in de weer was geweest, even konden treffen voor een kort gesprek, kon hij ons niets an- ders zeggen dan: „Alles is verloren", waar bij het huilen hem nader dan het lachen stond. En de gemeente-secretaris, mr Van Strijen, al even onder den indruk als de burgemees ter, voegde er aan toe: „Meldt u al vast maar, dat maatregelen getroffen ziin, dat morgen de zaak weer marcheert". De resten scneulen nog. De brandweer is dan ook nog voortdurend bezig met nablus- schen. Volgens geruchten, die tot nu toe niet te controleeren zijn, zou zich in de kluis van den gemeente-ontvanger een bedrag van f 300.000 bevinden, waarvan f 100.000 aan de gemeente en f 200.000 aan particulieren zou behooren. Men was juist bezig het stadhuis van cen- trale verwarming te voorzien, zoodat indien de brand inderdaad door een kachel op een der kamers is ontstaan, dit een. betreurens waardige omstandigheid te meer is. Binnen- kort zou dat niet meer mogelijk zijn geweest. Het is in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk om papieren van waarde Brand- en INBRAAK- vrij op te bergen. De FIRMA DE LANGE DE M0RAAZ te Alkmaar verhuurt ioketten vanaf f 6,— per jaar, die aan deze eischen voldoen. RIJKSADVOCAAT ONGESTELD. Volgens telegrafisch bericht is de Rijks- advocaat die heden in 45 belastingzaken de administratie der directe belastingen zou vertegenwoordigen ongcsteld geworden, der- halve werden op verzoek van den officier al deze zaken voor onbepaalden tijd aangehou- den en konden de 4 aanwezige verdachten, benevens een 8-tal getuigen onverrichter za- ke vertrekken. WARM VOEDSEL VAN GEMEENTE- WEGE. 1409 borden snert. Gistermiddag tusschen 5 en 6 uur is als noodmaatregel, welke door B. en W. van Amsterdam in verband met de felle koude is getroffen, in 9 gemeentelokalen over de stad verspreid, gelegenheid gegeven, aan hen, die daaraan behoefte hadden, om te- gen betaling van 5 cent een warm maal te nuttigen. Er was in al deze lokalen voor ieder be- schikbaar gesteld een bord erwtensoep met een stuk worst. De leider, de heer Timmer- mans, directeur van de afd. Kinderkleeding en -voeding, had er op gerekend dat onge veer 5000 personen de gelegenheid zouden aangrijpen, die het gemeentebestuur de ar- me lieden zoo welwillend heeft geboden. Er hebben zich echter in totaal slechts 1409 menschen, waaronder zich geheele ge- zinnen bevonden, voor dezen avondmaaltijd aangemeld. De uitdeeling en het nuttigen er van had in het algemeen een geregeid en ordelijk verloop. Alleen in de Jordaan trachtten eenige menschen, klaarblijkelijk op een relletje belust, de zaak in de war te sturen, door van de vrouwen, die met het uitdeelen der porties erwtensoep belast waren te eischen, dat deze hun gratis zou worden gegeven. De politie zorgde er echter voor, dat ook daar geen ordeverstoring plaats vond. In het algemeen kreeg men den indruk, dat de menschen, die van deze goedkoope gemeentelijke maaltijden ge- bruik hebben gemaakt, er zeer tevreden mee waren. boord worden gehaald en gebracht worden naar de dependance van het Wilhelmina- gasthuis in de Wenslauerstraat. Hedenoch- tend zullen de andere opvarenden, met uit- zondering van slechts enkelen, die aan boord moeten blijven met het oog op den dienst, worden overgebracht naar de quarantaine- inrichting. Vervolgens zal het schip worden ontsmet en daarna wordt de lading gelost, waarna de bemanning weer aan boord zal gaan, en de Tantalus, die een grootendeess Engelsche bemanning heeft, naar Engeland zal vertrekken. Te IJmuiden incest men't schip aan een der stvigers in de buitenhaven vastmaken, waar zich de directeur der volksgezondheid, dr Veldhuizen, de directeur van Amsterdam-" schen gcmeentelijken geneeskundigen dienst dr. Heyermans, en de quarantame-arts t.e IJmuiden, dr. Van der Kooi, aan boord be- gaven. Uit het onderzoek bleek, dat de Tantalus met ruim 1300 Mekkagangers van Batavia was vertrokken. Nog voor dat Djedda was bereikt, deden zich bij drie Engelsche sche- pelingen ziekteverschijnselen voor. Maar eerst nadat men van Djedda was vertrok ken, werd vastgesteld, dat het pokkengeval- len waren. In Suez werden alle noodige maatregelen genomen en werd de beman ning gevaccineerd. Op 25 Januari deed zich het eerste geval voor, op 28 Januari het tweede, op 29 Januari het derde. De laatste patient is op 9 Februari overleden; het lijk is overboord gezet. Dc inspectie der volksgezondheid en de di recteur van den G.G.D. te Amsterdam zijn overeengekomen, dat de opvarenden 14 da gen te Amsterdam in de quarantaine-inrich- ting Zeeburg moeten blijven. Wanneer zich vroeger reacties bij de opvarenden zouden voordoen, moeten zij echter langer in de in- richting blijven, tenzij de reederij oeslist, dat het schip na lossing naar Engeland zal ver trekken, v/aarvoor dan toestemming zal wor den verleend. Nadat dit alles overeengekomen was, werd den kapitein toestemming verleend, naar Amsterdam op te stoomen, waarbij de po litic te IJmuiden zorgde, dat er tijdens het schutten in de sluis geen communicatie van het schip met den wal was. DE TANTALUS. Met pokkenlijders aan boord Blijkens te Amsterdam ontvangen bericht is de Tantalus van de Stoomvaartmij. Oce- aan, met twee pokkenlijders aan boord, gis- teravond om 6 uur te IJmuiden binnengeloo- pen. De Tantalus zal te Amsterdam ligplaats krijgen aan de z.g Fransche boeien. De twee hjders zullen met de ambulaaceboot van DE ZOMERTIJD. Het staatsblad no. 16 bevat het Kon be- sluit van den 29sten Januari, to vervroeging in 1929 van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Jul: 1908 (St.bl. no. 236). Daarbij is bepaald, dat in 1929 de ver vroeging met een uur van den wettelijken tijd, zal aanvangen den vijftienden Mei en zal eindigen den zesten October. STRIJD TEGEN DEN WOEKER. Wijzigmg van de pandhuiswet ge- vraagd. De Armenraad te Leiden heeft een adres gezonden aan den minister van Binnenland- sche Zaken en L., waarin de Armenraad als zijn meening te kennen geeft, dat het verlee- nen van crediet zonder onderpand van roe- rende goederen ter hand moet worden geno men door instellingen, die geen winst be- oogen. Steun van de overheid zou onont- beerlijk zijn en de raad dringt daarom aan op een wijziging van de Pandhuiswet, waar- door oprichting van gemeentewege van een bank voor het verleenen van kleine voor- schotten veiplicht wordt gesteld, ov.ral waar daaraan genoegzame behoefte bestaat. Regeling van huurkoop e. d. Aan den minister van justitie zond de Ar menraad een adres, waarin wordt gezegd, dat de raad tot de overtuiging is gekomen, dat gemeentelijke verordeningen iri den strijd tegen den woeker weinig vermogen, maar dat de rijkswetgever zou kunnen helpen door het regelen van den huurkoop, en van andere afbetalingsovereenkomsten en door het toe- kennen van een matigingsrecht aan den rech- ter in al die gevallen, waarin hem wanver- houding tusschen prestatie en tegenprestatie aanwezig blijkt. De raad dringt op maatre gelen in dezen ge-st aan. STEUN AAN WERKLOOZEN De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft gisteren aan de inspecteurs voor de werkverschaffing in de Noordelijke provincies geseind, onverwijld aan de ge- meentebesturen, die dooi het Rijk terzake van werkverschaffing geldelijk gesteund wor den, mee te deelen, dat het departement be- reid is. aari die gemeentebesturen een in ver band met hun financien redelijke bijdrage te verleenen in de kosten van „uitvriesregelin- gen die, indien en voor zooverre mogelijk. rekening houden met individueele behoeften en steun geven aan alien, die uk hoofde van de voist werkloos zijn. DOOR KOUDE BEVANGEN. Te Mildam (F.) is de bejaarde vrouw Otter door de koudeg estorven. Te Steenderen is gistermorgen de 66- jarige melkrijder W. op zijn dagelijkschen rit op den wagen doodgevroren. Hij werd stervende gevonden met de leidsels nog in zijn hand. De geneeskundige dienst te Rotterdam heeft gisteravond wederom eenige personen naar huis vervoerd, die door de koude bevan- gen waren en heeft voorts een aantal patien- ten, diel ast van bevroren ooren hadden, naar particuliere doctoren verwezen. Te Breskens zijn hvee meisjes door de koude bevangen. Een harer moest in het zie- kenhuis te Oostburg worden opgenomen. Twee politie-ayenten hebben zich in het ziekenhuis in Den Haag laten behandelen wegens bevroren ooren. De geneeskundige dienst in Den Haag heeft in den loop van den dag verscheidene personen behandeld, die door de koude waren bevangen. De 73-jarige heer A. Risseeuw, presi- dent-kerkvoogd te Schoondijke, is buiten door de koude bevangen en spoedig aan de gevol- gen overleden. Op een scheepswerf aan den Kreekweg te Rotterdam is de 65-jarige W. v. W. uit de Heer Danielstraat plotseling in elkaar gezakt en overleden. Men vermoedde, dat hij een slachtoffer van de koude is. naar waarnemingen verricht in den morger 13 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, te De Bildt. Hoogste barometerstand 783.3 te Stenselfl Laagste barometerstand 733.2 te Vestma- noer. Verwachting: Zwakke tot matige verander- lijke, meest noordelijke tot oostelijken wind, gedeeitelijk bewolkt, mogelijk eenige sneeuw, strenge tot matige vorst des nachts, overdag matige vorst, in het Noorden iets minder. met den harden wind achter zic.i per schaats zoo'n groote vaart gekregen. dat hij tegen de iizeren brugleggers bij het provinciaal zie kenhuis reed. Ernstig gewond en met een her- senschudding is hij bij zijn in de nabijheic wonendt schoonouders binnengedragen De bfficier van justitie bij de rechtbank te Leeuwarden heeft het faillissement van no- taris Berghuis aldaar aangevraagd. VOORZICHl IGHEJD GEWENSCHT. De heer Witte, chauffeur van den heei P. Borjeson, startte hedenmorger; in een ge* sloten pakhuis en zittende in de cabine, die ook dicht was, de vrachtauto, met het gevolg, dat hij door de benzine en oliedampen be- dwelmd werd. De boven het pakhuis wonenden hoorden hem gelukkig kreunen, wierpen de deuren open en waarschuwden den heer Stoutjesdijk, den secretaris van het Roode Kruis, die den man weder spoedig tot het bewustzijn bracht. Autobestuurders zullen verstandig doen om althans geen wagen in een kleine dichte garage te starten. DE V. D. FE EST A VOND. In ons verslag in het nummer van gister staat, dat de vroegere directeur, de heer Berentzen uit konden was overgekomen en in, een hartelijk woord van de V. en D. machine gewaagde. Dit geschiedde echter door den tegenwoor digen directeur, den heei W. Berentzen, die deed uitkomen, dat door hem het feest was bedoeld als het eerste, dat hij het personeel jaariijks hoopt aan te bieden, terwijl na hem het woord werd gevoerd doo den adjunct- directeur van de Alkmaarsche zaak, den heer Seelen, die in het verslag abusievelijk direc- teur werd genoemd. Operette in een bedrijf. ZATERDAG 16 FEBR. Kaarten f 0.75, KORTE BERICHTEN. Bij den heer Vos in de Leeuwerikstraat te Breda zijn gister eieren in het nest van het kippenhok stukgevroren; het wit van het ei was een klcmpie ijs. De heer A. H. Bende te Medemblik heeft TWEEDE WELDADIGHEIDS- WEDSTRIJD. Een uitstekend geslaagd ijsfeest met 200 deelnemende kinderen. Dit tweede ijsfeest is een schitterend suc- ces geworden voor het organiseerend comite. Om twee uur gistermiddag stelden zich, onder de vroolijke tonen der muziek van ,,St. Louis", op het Hofplein ruim 200 kinderen op, die zich onder leiding van het comite en eenige onderwijzers, na een kleinen rond- gang door de stad, naar de ijsbaan op de Oudegracht begaven, waar reeds spoedig de wedstrijden in vollen gang waren. Ondanks den guren wind hadden zich eeni ge honderden belangstellenden aan de wal- kanten opgesteld. Vele ouders met kinderen waren hier aanwezig. Tijdens de wedstrijden werden de kinderen rijkelijk onthaald op chocolademelk en ande re versnaperingen, terwijl ook de kleintjes op den wal niet vergeten werden. Het verloop van de wedstrijden was zeer vlot, zoodat zij tijdig een einde namen, wat met het oog op de weersomstandigheden ook zeer gewenscht was. Niet, dat de kinderen last van de koude ondervonden, integendeel, de kleintjes leefden met de wedstrijden mede en vol jeugdig vuur begaven alien zich in den strijd, terwijl „St Louis" ook hier bij- zonder medewerkte, door eenige nummers ten beste te geven. Na afloop gingen de jongens en meisjes, vergezeld van het zoo goed bekende korps, respecfievelijk naar het pakhuis van den heer W. de Waal, waar nog een kop chocolade werd geschonken, en de meisjes naar het cafe van den heer Kerssens, waar zij hun prijzeti in ontvangst hadden te nemen. Thans ontving ieder kind een pakket, in- houdende 3 pond spek, 1 pond boter, pd. - cacao en bonnen voor 2 wittebrooden, 1 rog- gebrood van 4 pond en IK mud cokes, ter wijl een groot gedeelte (zulks zoolang de voorraad sfrekte) bovendien nog 1 pond erw- ten ontving. Vervolgens kwamen de jongens bij den hr. De Waal vandaan en ook zij gingen met een pakket huiswaarts. De heer Jb Pels sprak woorden van dank tot de muziek het comite, de politie, B. en W., de pers, de heeren Scholte en Schot (sluis- wachter). De heer Koster kwam dan tot de conclusie, dat in de eerste plaats het oprichtings-comite met aan het hoofd den onvermoeiden heer W. Scholte een woord van dank toekomt. Verder bracht spr. dank aan de Burger Ijs club. Den heer Pels restte nog een woord van dank te brengen aan de heeren onderwijzers in het algemeen en aan den heer Hout in het biizonder, voor hun aangename mede werking. De heer Hout dankte voor de woorden, tot hem gesproken en meende ook nu weer de tolk van vele gezinnen te zijn, die thans weder met vreugde een aangename feestgavc hebben ontvangen Sor. hoopte, dat het comi te nog vele wedstrijden, ten bate van de min der bedeelde menschheid, zou mogen organi- seeren. De extraprijzen zijn gewonnen door de na- volgende jongens en meisjes: jongens: le prijs Blokker, 2e pr. Morsch, 3e nr. Schenk, 4e pr Scheppers, 5e pr Duin. Meisjes: le pr. Bek, 2e pr Ursem, 3e pr. Rus, 4e pr. Sjentsma, 5e pr Elzen. De. extra-prijzen bestonden uit nuttige voor- werpen en versnaperingen. Vermelden wii no?, dat enkoie yj^dcren niet

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2