lUiHiralis hunt Do wcttigG ErigGnoam. Woensdag* 13 Februari KKIULLKTON. No. 37 1929 Honderd een en dertigste Jaargang. Radio-hoekje Dander dag 14 Februari. Hilversum, 1071 M. 10—10.15 Morgen- tviiding. 12.15—2— Concert door het A. V R O.-Trio. 2—3— Gramofoonmuziek. 3— 4— Kniples. 4—5— Ziekenuurtje. 5—5 30 Sportpraatje door H. Hollander. 6—7.15 Concert door het Omroep-orkest. 7.15— 7.45 Engelsche les. 8.15 Aansiuiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concert- ebouw-orkest onder eiding van Dr. Mengel- rg. Mevr. A. Noordewier—Reddingius, Boliste. Daarna persterichten. Tot 11.30 Dansmuziek door het A. V. R. O.-dansorkest. Huizen, 336.3 M. (Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 11—11 30 Korie Ziekendienst. 12.30—1.45 Concert. Mevr. R. A. van der Horst—Bleekrode, piano. E v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool 2 2.30 Schooluitzending. Ds. D. K. Wielenga: •Do zoon van den paardendief. 6—7— Con cert door J. C de Graaf, organist. 7—7.30 Boekhoudles. 7.30—8— Muziekpraatjes door G. van Ravenzwaay. 8— Concert. Zangver. „Adema v. Scheltema" te Amster dam, dir. Th. van Zutphen. Mevr. J. Hekkert —van Eysden, sopraan. Mevr. N. Jansen v. d. Gugte, piano. Spr.: j. M. Krijger: Mr. Groen van Prinsterer (vervo g). Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert, tenor, cello en piano. 1.202.20 Gra mofoonmuziek. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Lezing: The schoolset. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Brieven van Over- zee. 4.20 Concert. Oallenders band. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Vasten-preek. 6.35 Nieuws- berichten. 6.50 Voor de landbouwers. 6.55 Muziek. 7.05 Liederen can Purcell, bariton. 7.20 Theater-causerie. 7.3o Muziek. 7.45 Le zing: India. 8.05 Variete. Dans-orkest en variete-artisten. 9.20 Nieuwsberichten. 9 35 I.ezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Con cert. V. Chatterton, sopraan G. Pizzev, bari ton. Orkest. 10.55—12.20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris", 1750 M. 12.20 Pro test. causerie. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Svmphonie-dansmuz'ek. 7 05— 7.50 Gramofoonmuziek. 8.5011.10 Con cert. Striikkwartet. Mme. Englebert, zang. M'le. Ricbepin, zang. Langenberg, 469 M. 9.35 Gramofoonmu ziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert 7 208.50 Boeren-avond. H. Munk. liedjes b d. luit. W Wahl, declamatie. 8.50—9.35 Vroolijke avond. Tot 12.20 Dansmuziek. Zeesen, 1649 Mi 4§ .20—3.50 Lezingen 3 504 50 Orkestconcert. 4.506 40 Lezin gen. 6.50 „Hoffmanns vertellingen", opera van Offenbach. Daarna dansmuziek. Hamburg, 395 M. 10.20—11.20 Gramo foonmuziek. 3.35 BaTetsuiten uit oude opera's. 5.20 Concert. 8.40 Cembalo-concert Norag strijkkwintet. 9.30 Dansles. 10.05 II.10 Her-uitzending van buitenlandsche stations. Brussel,/512 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trio-concert. 8.35—10.35 Orkestconcert. Provincial! nieuws Na deze geweldige cijfers vroeg spreker, heeft de tuinbouw nu zooveel te beteekenen? Spr. zeide, het is een kwestie van inzicht, want we hebben in Nederland slechts 10400 H.A. tuingrond tegen 1.266.000 H.A. wei- land. We zijn een uitvoerend land, zeide spr. Aan invoer was het slecht 8 a 12 millioen, aan uit- voer 130 millioen gulden, hierdoor is de be- langrijkheid van onze export aangetoond Deze cijfers waren van 1926 en zullen nu nog wel hooger zijn. Ons vo!k is geboren tuinbouwer, het kwee- ken zit ons volk in het bloed. Spr. toonde d:t aan met voorheelden. Als wij tegen het bui- tenland op tentoonstellingen in het strijdperk treden, gaan we altijd met de hooge prijzen strijken. Spr. had het buitenland bezocht en kon verk'aren, dat onze tuinders ook daar ge- zien zij om hun kennis on tuinbouwgebied. Een andere, niet minder belangrijke factor is de structeur en gesteldheid der bodem. Spr. wilde niet zoover gaan om te beweren dat een goede hyacint juist in Haarlem en Omstreken gekweekt kon worden, maar toch had Ken- nermerland als bollencentrum 'n groote be- teekenis, wat hij nader aantoonde. De groenteteelt wordt voor 2/3 der opper- lakte in Noord- en Zuid-Holland beoefend en slechts voor 1/3 door de andere provin cies. Ook de afzet van ons product naar buiten land is prachtig geregeld, zoowel te water als te land. Spr. zeide, dat het snelle vervoer 7oodanig in orde is, dat we de belangrijke fabriekscentra in Duitsch'and spoedig en snel kunnen voorzien. Ook de verzending naar Engeland, met name Louden is per scheepsgelegenheid snel te bereiken. De groote vlucht van onze uitvoer hangt dan ook nauw samen met het snelle vervoer, wat spr. aantoonde. In het tweede gedeelte van den avond wer den door den heer W. Balk, secretaris van de Prov. Comm. v. d. Veilingen in Noord-Hol- land, een serie lichtbeelden vertoond Hieruit door werd de beteekenis van de tuinbouw nog beter belicht. Bij de beelden werd door den consulent een verklaring gegeven. Zondagavond half acht werd in het Bruno-gebouw de Vastenavond-uitvoering ge geven van het R. K. Fanfarecorps „S:. Cecilia", onder-afdeeling van de St. Jozeph- gezellenvereeniging, afgewisseld met een too- neelopvoering van het St. Jozeph-gezellen- tooneel. Een uitverkochte zaal heeft met aandacht de nummers gevolgd. Doer de jongens van de St. Jozeph-gezel lenvereeniging werd opgevoerd „De Onuit- staanbare", klucht in 3 bedrijven, Gerard Nielen. De tooneeltjes waren aardig verzorgd, de opvoering was, gezien de jeug- dige krachten, waarvan meerderen nog wei- nig op de planken waren geweest, heel goed^ Een groote verdienste was, dat men op tijd begon en weinig pauze hield, zoodat de uit- voering op tijd geeindigd was. HEILOO, Maandagavond had in het lokaal van den heer Helder de aangekondigde lezing met lichtbeelden plaats en gezien de felle koude, viel het bezoek ons niet tegen. De voorzitter, de heer N. F. Helder, open- de de vergadering, heette alien we'kom, in- zonderheid de heeren Hazeloop en Balk. De heer Hazeloop, rijkstuinbouwconsulent voor Noord-Holland, ving zijn rede aan met de bespreking over den tuinbouw in het alge meen. De geweldige toename van den tuin bouw in de laatste jaren heeft ook de alge- meene bdangstelling doen toenemen. Van 1898 tot 1926 zijn door het Centraal Bureau der Veilingen een 3-tal tuinbouwtellingen ge- houden en hieruit bliikt, dat de toenam? groente-cultupr aan den spits stond. Ook de geweldige toename van glascultuur werd be licht. De groenteteelt wordt de laatste jaren meer itrtensief uitgeoefend. De to°name van glascultuur klom tot 18 millioen M2 De toe name der opbrenost tuinbouwproducten ging snel vooruit. In 1898 was de oobrengst der tuinbouw 1.300.000. in 1912 was dit cijfer 4.770.000 en in 1926 8.330.000. Door E PHIL IPS OPPENHEIM Geautoriseerde vertaling van Mej E J B 83 Hij trok zich een oogenblik later terug, fee der en zonder zich te haasten. Monica be- dekte het gelaat met de handen. Zij was te ©ntroerd om lets van zegepraal te voelente gelukkig in deze weinige seconden, om zich af te vragen, waartoe dit moest leiden Zij hoorde hoe Francis de kamer doorging en aan de schrijftafel plaats nam. Zij hoorde het krassen van zijn pen, „Waar ben je, Francis?" riep zij zacht, zonder de handen te bewegen. „Ik schrijf een cheque", antwoordde hij. „Laat die cheque maar ioopen! Kom weer bij mij! Kom dadelijk, of ik voel mij ongeluk- kig". „Een minuut", verzocht hij. Hij eindigde ziin taak, stond op en bracht haar de cheque Hii drong deze in haar weer- barstige vingers. Zij strekfe de armen uit. „Francis, loch voel ik mij beschaamd", be- kende zij. „Spijt het je dat je bent gekomen?" „Neen", aiitwocrdde zij harPtochtelijk „Ik ben blij, blii met al'es. Kus mij!" Zij opende haar armen. Opnieuw viel de were'd van zelfontzegging voor hem weg. Hij Yoelde haar vingers om hem, voelde hoe ge- putkkeliik en zacht zij in zijn armen rustte, HENSBROEK. De plaatselijke ziekenkas „Helpt Elkan- der" hield Vrijdagavond in het locaal van den heer L. Mantel, alhivr, haar jaarlijksche a'gemeene vergadering, onder voorzitter- schap van Dr. v. Leeuwen, die eenige waar- deerende woorden sprak ter eere van de na- gedachtenis van het overleden bestuurslid D. Kort, senior. De notulen der vorige vergadering werden hierna voorgelzeen en goedgekeurd. Verder gaf de heer Johan Koning een ovezicht van het verloopen vereenigingsjaar. Was het jaar 1927 gunstig (8 korte ziektegevallen), thans in het verloopene evenveel ziekte-geval- len tellende, hadden we in totaal 216 ziekte- dagen. Daarnaast een tamelijk hoog uitga- ven-cijf.r, wegens andere omstandigheden. Het leden-tal is van 53 tot 48 trekkende leden teruggeloopen. Ook van de 12 steunen- de leden trokken zich er twee terug. Propa ganda in eigen omgeving, vooral onder de jongeren zou den bloei van onze vereeniging zeer zeker bevorderen. Uit het financieele gedeelte zien we dan een ontvangst van f 515.67 in totaal, tegen een uitgave van f 535.62, alzoo een nadeelig saldo van f 13.95. Het bezit der vereeniging bedroeg Jan. '28 f 1809.18 tegen f 1789.23 in Jan. 1929. Bij monde van den heer C. Koning als lid van de kas-cctnmissie werd verklaard dat een en ander in de beste orde was bevonden. Bij de daaropvolgende bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Dr. v. Leeuwen, Jr. Naastepad en P. v. d. Gracht werden alien wederom herkozen. De plaats van win. D. Kort werd na gehouden st.mming ingenomen door den heer Jac. Dekker. De stand der contributie 1214 per week met f 1.50 ziekte-dag met 2 aftrekdagen, werd gehandhaafd. De heeren Joh. Koning en C. Koning weraen na loting voor 8 weken vrijgesteld van contributie. Daarna kon de voorzitter, na gehouden rondvraag, welke niets opleverde, deze slecht bezochte vergadering onder dank sluiten. Naar wij vernemen, zal thans toch met den bouw van een nieuwe brug aan het Zuideinde van het dorp, voortgang worden gemaakt. Met Maart hoopt men de aanbesteding te kunnen houden, opdat voor de aardappel- campagne de zaak nog gereed komt. De brug of eigenlijk wordt het meer een zg.n. pijp, zal komen tusschen de perceelen van de hee ren L. Insing en P. Vlaar, alwaar de be- staande slooten zullen worden verbreed en uitgediept. De brug krijgt 'n flinke doorvaart-breedte opdat zelfs met mest geladen koepramen er door kunnen. Zulks zeer ten gerieve van hen, die wonen aan ae Westzijde van den weg, terwijl liunne landerijen aan den Oostkant gelegen zijn. De brug wordt niet zoo hoog, dat koeien, etc. er onder door kunnen worden vervoerd, hoewel ze wel iets boven het wegenniveau komt te liggen. De vloerbedekking wordt beton. Het ge- heel komt onder toezicht van den opzichter van het Geestmer-Ambacht, den heer War- tenhout, te staan. Het zal voor het Noordeinde een flinke verbetering zijn. BROEK OP LANGENDTJK. De veiling. Een winter, als we dit' jaar beleven, komt maar zelden voor. De Langedijker tuinbou wer houdt van zulke winters. We hebben er n.l. reeds op gewezen, dat als rege! is komen vast te staan, (de regel dan met zijn bekende uitzonderingen) dat de prijzen der winterkoo! dan zeer loonend zijn en dat bovendien het werk aan de kool voor schoonhouden te verrichten, al zeer gering is. Door al te stren- ge vorst kan soms het vervoer wel eens te lijden krijgen, ook doordien tijdens het trans port de koo1 door de vorst bevriest. Ter be- stemder plaatsen komt ze dan niet in gaven toestand aan, wat als geen recom- mandatie is voor onze stapelgroenten en bo vendien vaak een strop voor den koopman. Men heeft zich a1 thans de laatste weken afgevraagd, hoe de kool, in manden verpakt en voor Amerika bestemd, daar zal aanko- men. Voor den koopman is aan dergelijke zen dingen een vrij groot risico verbonden en de noodzakelijkheid, om hierbij het A. C. B.- merk te eischen, springt in het cog. A's min- derwaardige kwaliteit voor zoo'n langdurige reis werd bestemd, zou de goede naam der Hollandsche stapelgroenten' daaronder ge- we'dig kunnen lijden. Hebben we de laatste weken moeten opmer- ken, dat ondanks het aanhcudende echte win- terweer en trots de algemeene verwachtingen de koolprijzen weinig verandering ondergin- gen, deze week is een vrij be'angrijke kente- ring ten goede te ccnstateeren. De stijging gaat wel niet met reuze sprongen, doch de bouwers ziin reeds best te spreken, als het goede zichtbaar in de juiste richting gaat De gele kool kon op het 'aatst der week een aardig avans boeken, zoodat, kan dit behcuden blijven en zoo mogelijk nog wat verbeteren, de hoofdprijzen nu zoodanig zijn geworden dat men van bevredigende opbreng sten kan sprekAi. Wie een slechte tee't heeft gehad, zal ook bij deze prijzen nog geen gun- stige uitkomsten kunnen boeken; ook niet zij, die sneesenkool hebben gekocht in een tijd, dat men algemeen verwachtte, dat de kool- oogst zou mislukken, en dus zeer hooge prij zen hebben betaa'd1. Degenen, die „buitenom" contracteerden en een niet onbevredigende teelt hebben gehad, zullen bij deze prijzen wel winst ma-ken. Kortom, over't geheel ge- ncmen, kunnen de in het laatst der week ge m-aakte prijzen er mee door. De laadruimte liet wel wat te wenschen over, zoodat de afzet grooter zou zijn ge weest, als meer spoorwagens ter beschikking aanwezig waren. Algemeen wordt intusschen verwacht, dat, bij aanhoudend vriezend weer, de prijzen nog zullen monteeren. Wat de roode kool betreft, hiervan was de prijsstijging nog al beteekenend. Maandag werd, ingezet met een noteering van 5 9.40. Don-derdag werd 7.50—/ 11.30 be- steed, Zaterdag f 6 11.60. Hieruit b'ijkt dus, dat de groote roode kool 6—/ 7 50 op bracht, wat per kool van 3. 4 en 5 K.G een flinken prijs maakt. Kleine kool van 1 2 K.G. brachten alzoo ook hun geld wel op daar de hoogst bestede prijzen deze soorten ge'den. Voor 2e s. werd Maandag 3.60— 8.50 betaald, Zaterdag 4.3010.40. Men ziet hieruit. dat het verschil in prijs tus schen eerste en tweede soort niet groot is. De aanvoer be'iep 37 spoorwagens. Was de hoogste prijs van gele kool de vo rige week 5.50 (de meeste dagen bleef hij een stroom van woorden, onsamenhangende dwaze woorden, kwamen naar zijn lippen Hij was zich ternauwernood bewust, dat de leur zacht werd geopend Zij was het, die iet eerst omkeek. In het schemerlicht kon zij s echts gebrekkig de gedaaiite onderscheiden van een vrouw dit op den drempel stond „Zeg eens, Francis! Waarom zit je in het donker? Ik ben niet te laat, wel?" De gcstalte aan de deur voei-de aan den knop <m de kamer was plotseling over- droom-d met licht. Peggy Layton in een kost- bare avondmantel en met juweelen in het haar, was plotse'ing zichtbaar. Zij keek ver baasd op. „Ik vrsag je excuus", riep zij uit. „Ik ge- loof, dat ik niet boven had moeten komen, zonder te zijn aangekondigd. Het spijt mij heel erg". Niemand zeide een woord'. Monica stond langzaam op en legde haar avondmantel om haar schouders. Francis wilde haar machi- naal helpen, maar zij deed snel een stap achteruit. Plotse'ing zag zij een verkreukeld papier op den Vloer: de cheque. Zij boog zich, raapte haar op en verscheur-de haar in vieren. „Het spijt mij verschrikke'ijk", verklaarde Peggy Layton. „Maar je verwachtte mij toch, niet Francis. En je had mij verlof gegeven boven te komen, wanneer ik het maar ver- langde". Monica begaf zich naar de deur De nieuw-aangc.omene stond aan de eene zijde. Francis deedVen stap naar voren. Toen sprak Monica voor het eerst. Zij herkende haar eigen stem bijna niet Voor Francis klonk elk woord afschuwelijk. beneden de 5), Maandag van deze week was de maximum-prijs 6.50. In den loop der week moest deze wel iets inboeten, doch Zaterdag werd als hoogste prijs 6.90 be taald. Groote gele kool bracht van 2.70 2.90 op, welke prijs later steeg tot3.20 3.40. Mocht de vraag naar deze kool wat beter worden dan is het niet onmogelijk, of, bij vriezend weer, deze prijzen nog wel wat monteeren. De aanvoer beliep ongeveer 54 spoorwagens. Met de Deensche witte kool ging het ook al beter. In de eerste helft def week waren de prijzen vrijwel gelijk aan die der vorige, doch Donderdag werd vcor het mooiste kleingoed over de f 9 betaald, Zaterdag zelfs 10.60. Toen besteedde men voor de groote Deensche witte kool 6, terwijl Vrijda-g de laagste prijs zelfs 6.40 was. Voor de tweede soort groote werd op de meeste dagen weinig minder be taald dan voor eerste soort; de kleine brach ten van 1.50—/ 3 minder op. Aangevoerd werden ongeveer 29 spoorwagens. De uienaanvoer was nog van vrij groote beteekenis n.l. 814 spoorwagen. De prijzen weken weinig af van die der vorige week: ge- wone uien brachten 1113.50 op, grove 1011.90, drielingen 1011. De scbaarsch aangevoerde nep gold/ 1080 11- Voor groote peen was de prijs 4.20. Voor kleine 2.50—/ 3.30. SCHOORLDAM. Voor een tamelijk goed bezette zaal van den heer Ter Burg had Zondagavond eene uitvoering plaats, gegeven door de dilettan tenclub „Ons Genoegen". Vertolkt werd het tooneelspel in 3 bedrij ven „Een die niet geteld wordt". Er kan gezegd worden, dat de leden van de club een gelukkige keuze had gedaan door 't kiezen van dit tragische stuk. Hij, die niet geteld werd, was de zoon uit het eerste huwelijk van den fabrikant Arnol 1 Hermsen, Alfred. Door de tweede moeder be handeld en opgevoed met een ijskoud hart, mede doordat hier bleken te zijn twee natu- ren, welke elkander ten eenenmale niet be- grijpen konden, was deze jonge man al vroeg gedoemd, de wereld in te gaan, waartegen hij niet bestand was, en ten onder gingech- ter niet zoo diep, of't goede karakter dat er in hem school, bleef bewaard, en hierdoor vooral was hij meer dan eens zoo prachtig mooi de waarschuwende schutspatroon, voor zijn jolig, goed zusje, die op vleugelen van 't avontuur de wereld in wilde, doch daar- voor behoed werd door Alfred. Hij ontmoet op zijn weg in de wereld een meisje, Annie Bossers, doch de tragedie van 't leven trett die beide menschen zwaar. Eindelijk een we derkeeren in de ouderlijke woning, doch, waar de sterke jonge natuur eenmaal is ge knakt, treft hem de zwaarste aller ziekten, en vindt hij in 't ouderhuis alleen slechts plaats om te sterven, omringd door alien die hem hebben vergeven, verpleegd door Annie Bossers, welke als verpleegster bevrediging heeft gevonden voor verloren idealen. Mooi was in deze scene de inkeer van do stiefmoeder, haar wroeging dat door haar dit jonge leven heenging. Mooi vooral ook was in dit bedrijf 't spel van Henny, .de halfzuster van Alfred. Mej CI. Sevenhuijsen ging geheel in deze creatie op. Joh. de Leeuw speelde de rol van Alfred prachtig. Dat was nog eens dilettantenwerk Zijn zuster Mej. L. de Leeuw was vooral in 't derde bedrijf de echte mevrouw Hermsen, zooals de acteur die heeft gedacht De heer Sevenhuijsen was de doordachte, en zakelij- ke fabrikant, de heer C. ter Burg de nobe- le halfbroer Tom, vrij en los dezen persoon uitbeeldend, mejuffrouw T. Sevenhuijsen ver tolkte Annie Bossers naar behooren, zeer ge voelvol, terwijl de kleinere rollen van Heln Bossers, Frits van Laren, juffrouw van Ber gen, de tuinman en de dokter heel goed uitkwamen in't kader van mooi spel der an- deren. De uitvoering kan als zeer geslaagd be- schouwd worden. Men zou niet kunnen deR ken, dat in een kleine plaats als Schoorldam, waar men moet werken met allerhande kleine hulpmiddelen ten tooneele, zulk goed spel ge even zou kunnen worden. Wat valt dit mee! Is een genot deze club te gaan hooren. kan men niet beter verlangen. Aan onze vei ling is in deze week enorm veel verkocht. Dit is een gevolg van de groote vraag en hooge prijzen. Maandag is zooals het veel het geval is, weinig verhandeld. Roode kool werd geveild voor 3.30—/ 10.50. Zooals gewoonlijk bleven de prijzen van de gele kool ook dezen dag ten achter. Kleine Deensche Witte Kool werd Maandag 4 Februari j.l niet aangebo- den. De groote Deensche Witte Kool brach ten op van ongeveer 4.90 tot 5.80 per 100 Kg. De prijzen van het restant der ver- kochte producten bleven hetzelfde als die van Zaterdag 2 Febr. j.l. Dinsdag 5 Febr. liepen de prijzen zoowel van de groote roode als van de kleine roode kool een drietal dub beltjes omhoog. Natuurlijk bleven de prijzen van de Gele Kool stokstijf hetzelfde. Grootere vraag naar dit soort is hier niet merkbaar. Integenstel- ling met Maandag is Dinsdag wel flink handel gedreven in de kleine Deensche Wit te Kool. Mooie prijzen werden hiervoor be- steed n.l. van 5.10—/ 9.10 De peen werd genoteerd voor groote 5 20 en voor kleine 3.30 en 3.40 per 100 Kg. 6 Febr. (Woensdag) bracht niet veel nieuws. De prijzen voor alle soorten kool, uien en peen bleven ongewijzigd. De aanvoer was gemiddeld. Donderdag werd goed ingezet door ver- hooging der groote roode kool. Het verschil in prijs tusschen Woensdag en Donderdag beliep een kleine gulden. De hoog3te prijs van de roode kool was 0.70 minder dan flien van den vorigen dag. De oorzaak hier van was: ,.geen aanbod van het kleinste soort roode". Voor drielingen werd betaald 11.50—/ 11.90. Voor uien 12 70—/ 13. Bieten werden gemijnd van 4—/ 4.10. Op Vrijdag 8 Febr. bleven de prijzen bijna sta- biel. Een zeer kleine daling der prijzen van de groote roode werd gezien, doch dit was zeer gering. Tot aller verbazing volgden Vrijdag de. prijzen van de gele kool gedeeltelijk in de stijging. Sinds Woensdag zijn zij 0.50 op- eloopen. De vraag naar Deensche witte ool was groot In verband met het groote wagengebrek, was de animo van de zijde der landbouwers om aan te bieden zeer gering, daar het grootste gedeelte toch niet geleverd kon worden. Zaterdag zijn de prijzen van alle soorten kool aanmerkelijk opgeloopen. De kleinste roode kool trok zeer de aandacht door eene stijging van 1.60 De tweede kwaliteit roode brachten op van 4 tot 10.70. Voor gele kool werd ten hoogste I meer besteed dan Vrijdag. De Deensche witte kool was dezen dag eveneens graag De genoteerde prijzen bewijzen dit sterk, deze bedroegen van 6.6011.70 voor le kwaliteit, en voor 2e kwaliteit van 6 508 50 De prijzen van de uiensoorten bleven onveranderd. De aanvoer bedroeg van 4 tot en met 9 Fe bruari j.l. roode kool gele Deensche witte kool Uien Peen Bieten 408325 Kg. 126605 292500 28200 9275 1000 „Wees zoo goed, verzocht ze, mij toe te staan alleen weg te gaan. Ik ken den weg uitstekend". Zij ging. Francis staarde met strakke oogen naar de deur, die zij achter zich had dicht gedaan; hij was doodsbleek en bewe- gingloos, vervula var. den afschuw van een plotselinge en vreeselijke werkelijkheid, die zich opdrong. Peggy Layton, wierp met een licht schouderophalen haar mantel op de leu- ning van een stoel en nam een sigarette van de tafel. Zij was altijd bang voor Francis geweest en zij was het nu meer dan ooit, maar zij wachtte zich wel het te toonen. „Het spijt mij verduive'I-d, Francis", zeide zij. „I-k weet zeker dat beneden niemand wist dat lady Monica hier was. Zij moet langs den anderen weg zijn gekomen. Je zult wel in staat zijn het haar uit te leggen en dan komt al es wel weer in orde". Haar woorden martelden hem. Zij liep naar den stoel waar Monica had gezeten Hij hield haar tegen met een scherpen uitroep. „Ga daar niet zitten", drong hij bijna woest aan. Zij trok een ietwat spottend gezicht. „Beste kerel, ik ben bereid alles te doen wat je van mijn verlangt, maar je moet redelijk zijn". „Wa-t ik verlang dat je doet", verklaarde hij, .,is weg te gaan". „Weg te gaan", herhaalde zij ongeloovig. na- amer „Onmiddel1ijk als je blieft" zeide hij drukkelijk. „Ik wil niet, dat je in deze 1 blijft". „Omdat zij hier is geweest, vermoed Ik!" „Ja" W ARME NHUIZE N V eilingoverzicht De directe gevolgen van de nog altijd heerschende vorst bleven in de afgeloopen week voor onze groenten niet uit. Met voldoe- ning mogen de leden van de Centrale Vei- lingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstre ken" terugzien op de resultaten van het win terweer. Voor de andere takken van bedrijvigheid is het winterweer van de laatste dagen niet het gewenschte; voor onze groentencul tuur Peggy Layton nam haar mantel en wikkel- -de dien om zich heen. Haar gevoel van waar- digheid kwam boven. „In-dien ik ga", dreigde zij, „zal ik nooit meer terugkomen. Je weet wat dat beteekent". „Dat is juist wat ik wensch". antwoordde hij. „Je hebt gediend voor het doel, waarvoor ik je noodig had. Je hebt gemaakt dat de menschen geloofden wat ik wilde, dat ze ge- loofden. Je hebt het alleen iets te goed ge daan. Vergeef mij, indien ik onbeleefd ben. Ik verzoek je nu te gaan". Hij hield de deur voor haar open. Zij lachte hem toe, een coquette tot het laatst toe. „Ik kan niet boos op je zijn, Francis", be kende zij. „Ik heb in je kaart gespeeld en je hebt meer dan je woor-d gehouden. Het spijt mij, als ik de dingen door de war heb ge- stuurd, maar ik heb dat toch niet wezenlijk gedaan". „Wat bedoel je?" vroeg hi}. Hij scheen vrijer te ademer, nu zij over den drempel was. „Jullie tweeen", zeide zij, „behooren tot de- zelfde wereld. Je zult haar de waarheid ver- tel'en en ze zal gelooven dat het de waarheid is. Goeden dag". Hij sloot de deur achter haar en ging terug in de kamer, die al haar glans had verloren HOOFDSTUK XXX. SCHERMERHORN. Zondagavond 10 dezer gaf het Sympho- niegezelschap, directeur de heer G. Ander son, eene uitvoeiing. Zeker tengevolge van de ijssport en het zeer koude weer, was de zaal slechts matig bezet. Het programma be- vatte 8 muzieknummers, waarvan er 7 wer den gespeeld. Hiervan kunnen genoemd wor den „Ouverture zur Oper Johann von Pa ris van A. Boeildieu„An der schonen blau- en Donau" en Introduction et Polonaise de Concert" van Strauss en „Ouverture zur Oper" (Der Postilion von Longjumeau" van Ad. Adam, welke alle keurig werden ge speeld. Ook drie voordrachten, welke door le den van Polyphonia werden vertolkt, ter af- wisseling, werden goed weergegeven, zoodat het geheel een goed programma vormde De pauzes hadden wel iets bekort kunnen wor den; het geheel had dan iets vroeger afge loopen kunnen zijn, 12.15 uur is wel wat te laat, en misschien had dan het 8ste muziek- nummer ook nog uitgevoerd kunnen wor den. Een onder de aanwezigen verlootte taart werd gewonnend door den heer P. Goedhart. De afgeloopen week werd op de elec- trisch verlichte ijsbaan druk schaatsen gere- den. Jammer dat de te hevige koude van Zondag en Maandag het bezoek aan de ijs baan doet verminderen. Met ingang van 17 Februari is het hulptelegraaf- en telefoonkantoor alhier op Zon- en Feestdagen opengesteld van 8—9 uur. Gedurende dit uur wordt tevens gele- genheid gegeven voor afhaling van poststuk- ken. Ditmaal waren zij echter bezoekers, opgeroe- pen voor het onderhoud, dat zij hadden ge- vraagd met het hoofd van het Huis. Francis was nog niet verschenen. „Ik wenschte, dat je dat vervloekte brei- werk weglegde, Susan", merkte lord Henry geprikkeld op. „Het maakt mij zenuwachtig, je daar maar te zien werken alsof er niets ge- beurd was, of op het punt stond te gebeuren". „Het is beter, dat je er maar aan gewent, Henry", antwoordde zijn vrouw bedaard. „Er schijnt meer dan ooit kans dat ik het de volgende week voor mijn bestaan moet doen". „Nonsens! Ik vraag mij af, waar voor den duivel Francis blijft!" „Drommels s'echte manieren, ons zoo te laten wachten", mopperde Eustatius. „Francis is in de eiken kamer in gesprek met Sir Stephen", vertelde lady Henry „Ik zag hen door het raam, toen we er langs kwamen". „Ik vermoed, dat hij ons dan toch moet hebben gezien", morde lord Henry. „0, hij zal ons spoedig genoeg zien met al onze misere", mopperde Eustatius. „De eeni ge vraag is, of dit ons goed zal doen, Sir Stephen zeide het ons vrij duidelijk, weet u wel. Hij geloofde niet, dat u Francis zult kunnen bewegen ook maar een penning los te. laten". Weer stond lord Henry op het haardkleed van de bibliotheek van Chatfleld Castle ter wijl ^dy Henry in een fauteuil zat te breien, en Eustatius, met zijn handen in de zakken, staarde door het groote raam naar het (Mirk het toe. „Ik moet bekennen, dat ik met eemge vrees t onderhoud tegemoet zie", gaf lord tfanry (Wordt earvolgtq

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5