DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenland Binnenland No. 41 lit nutmnef beslaat nit z blades. rtonderd een en dertigste Jaargang 1929 f. »s Yooruitlbetaling per 3 maanflen f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertcntiepr. 25 ct. p. regel, grootcre letters naar plaatsruimtc. Aoopnon i. u Biieyen franco N.Y. Bock- en Handclsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Bcdactie No. 33. Dagelijksch overzicht. DE MINDERHEDEN-KWESTIE. De strijd om het recht der minder - heden begonnen: de eerste voorstoot van Polen; Dimschland's antwoord: Nadat de secretaris-generaal van den Vol- Jcenbond met het oog op het, door dr. Strese- mann op de December-daging van den Raad, aangekondigde Duitsche voorstel, de behande- ling van de minderheden-kwestie op de dag- orde voor de Maart-zitting van den Raad had gezet, heeft Polen dezer dagen bij versehillen- de mogendheden officieel laten mededeelen, dat het nu van zijn kant de kwestie der min- derheden voor den Volkenbond wil ter berde brengen Aan deze mededeeling is, volgens een En gelsche informatie, nog toegevoegd, dat 'Polen van meening is, dat de Duitsche regee- ring het minoriteiten-principe eerst op zijn eigen geval moet toepassen. Duitschland heeft er n.l. niet in toegestemd, zich te binden door minderheden-verdragen, zooals die met andere landen bestaan. In dit verband is er van Poolschen kant op gewezen, dat de mil lioen Polen in Duitschland geen der voor- rechten hebben, welke de Duitschers in Polen genieten. Op de bevoegde Berlijnsche plaat- sen wordt er tegen dezen voorstoot van Polen verklaard, dat de beweringen van den Minis ter van Buitenlandsche Zaken, Zaleski, on- juist zijn. De vrijwillige prestaties van Duit- schen kant voor de minoriteiten, die in het 'Duitsche staatsgebied nog voorhanden zijn, zijn voor navolging vatbaar. Omtrent de minderheden-cijfers wordt er verklaard: uit alle statistieken blijkt, dat er in Polen, ondanks de maatregelen, die een ster'c wegtrekken der Duitschers tengevolge hebben gehad, nog minstens 1.2 millioen Duitschers leven. Daarentegen toont de laatste volks stemming van 1925 aan, dat er in Duitsch land 214.000 binnenlanders en 142.000 bui- tenlanders met Poolsch als moedertaal leef- den. Duitsch en Poolsch beide beheerschen 608.000 binnen- en 38.000 buitenlanders Dat is tezamen bijna 900.000 personen Maar evenmin als men eraan denkt, alle Poolsehe staatsburgers met een gemengdc moedertaal bijna alle Poolsehe joden zijn hieronder te rekenen tot Duitschers te ma ken, evenmin kunnen alle bewoners van Duitschland met een gemengde taal tot de yreemde nationaliteit worden gerekend. Polen heeft de vraag opgeworpen, om de verdragen voor de bescherming der minder- heden uit te breiden ook op andere landen, als die door de vredesverdragen en de latere Geneefsche overeenkomsten erdoor zijn gebon- den. Door de „Deutsche diplomatisch Kor- respondenz" wordt in verband hiermee offi- cieus vastgesteld, dat Duitschland zich niet zal buitensluiten, wanneer de andere mogend heden van Europa het plan hebben, om een overeenkomst te sluiten, waardoor de minder heden-kwestie inderminne kan worden ge- regeld. Maar er moet in ieder geval nadruk op worden gelegd, dat geen nieuw voorstel Polen ervan kan bevrijden, om zijn verolich- tingen na te komen, die aan dit land zijn op- gelegd op grond van het verdrag ter bescher ming der minderheden. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj, N. ADEMA. 18 FEBRUARI DUITSCHLAND. GASHOUDER ONTPLOFT. In het Noorden van Berlijn is gistermor- gen omstreeks 3 uur door onbekende oorzaak een gashouder ontploft. Het reservoir, dat een inhoud van 37.000 M3. heeft, is geheel in puin gestort, terwijl een huizenhooge vlam de Iucht inschoot, die eenige oogenblikken los in de hoogte bleef hangen. De naaste omgeving in de Sellerstrasse biedt een troosteloozen aanblik; verscheidene muren en vensters wer- den ingedrukt. Daar er zich weinig menschen op straat bevonden, geschiedden er geen per- soonlijke ongelukken; de dochter van den op- ziehter ontsnapte echter nauwelijks aan den dood. De brandweer, die na eenige minuter ter plaatse was, gaf terstond met 4 stralen water, in hoofdzaak ten einde te verhinderen. dat de vlammen oversloegen op de naburige gashouders. Nader wordt gemeld, dat 5 personen meer of minder gewond werden, doordat zij door den luchtdruk ter aarde werden geworpen Waarschijnlijk is door de vorst een onder grondsche leiding gesprongen. Hoe de ontploffing geschiedde. Nader wordt medegedeeld, dat de omwo nenden voor de ontploffing een geweldig sui- zen hoorden. Een paniek maakte zic'h van hen meester; zinneloos liepen de menschen dooreen. Om kwart voor drie werd de brand weer gewaarschuwd, doch voordat deze ver- sdheen, volgde reeds een tweede explosie. Na dat wegens het bijzonder gevaarlijk karakter van dezen brand vrijwilligers opgeroepen wa- ren, begonnen dezen geweldige watermassa's in de vlammenzee te storten, hetgeen tot in den middag duurde. Tegen alle ervaringen bij dergelijke ongevallen opgedaan, werd de dak- 'bedekking loodrecht naar boven gestooten, en vervolgens viel zij op de muren van den gas houder, waardoor deze een puinhoop werd Door deze omstandigheid bleven de andere gebouwen gespaard. Het verwoeste gasreser voir was in 1876 gebouwd. De totale schade, die door de gemeentelijke verzekering word I gedekt, bedraagt ongeveer een millioen Mark GEMASKERDE ROOVERS OVERVALLEN EEN GARAGE. In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben gemaskerde roovers een garage overval- len in Charlottenburg de kassiers gedreigd met een revolver en uit een brandkast ver scheidene duizenden Marken geroofd. De roofoverval geschiedde op het oogenblik, dat onafgebroken chauffeurs met hun wagens binnenkwamen en uitreden Ondanks het feit, dat de achtervolging onmiddellijk onderno- men werd, zijn de roovers met den buit ont komen. DE GEVOLGEN VAN GAS- ONTSNAPPING. 1 Dcode, 14 zieken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in Muelheim een ernstig ongeluk gebeurd Toen Zondagmorgen een zoon zijn ouders wilde bezoeken, bemerkte hij, dat de deur nog gesloten was. Toen hij op zijn kloppen geen gehoor kreeg, waarschuwde hij de politie, die zich met geweld toegang verschafte. De ge- heele familie werd in bewusteloozen toestand aangetroffen. Een 24-jarige zoon was reeds overleden, terwijl de drie andere huisgenooten ernstig ziek naar het ziekenhuis moesten wor den vervoerd. In het aangrenzend huis werd de familie eveneens bewusteloos gevonden. evenals een in hetzelfde huis wonende post- beambte. De oorzaak bleck een defect in de gasleiding te zijn. In totaal zijn 14 personen naar het ziekenhuis moeten vervoerd worden VROUW EN 3 KINDEREN DOOR GASVERSTIKKING OMGEKOMEN. Toen gisternacht een inwoner van Keulen thuis kwam, vond hij de deur gesloten, zoodat hij zich slechts met geweld toegang kon ver- schaffen. Tot zijn ontzetting vond hij zijn 26-jarige vrouw en zijn 2 kinderen, benevens een pkegkind, wier leeftijden vavieeren tus- schen 2 en 6 jaar. bewusteloos in de met gas gevulde woning. De onmiddellijk gewaar schuwde brandweer poogde vergeefs de levensgeesten weer op te wekken. Men denkt aan pioord of zelfmoo'rd. EEN ZELFMOORD. Hans LevyDiehm, de pas 21jarige kapel- meester van de Berlijnsche Staedtische Oper. heeft Zaterdagnacht zellmoord gepleegd. Levy—Diehm had nog Zaterdagavond een uitvo°ring van Marion met groot succes ge- leid. Het is onbekend. wat den jeugdigen diri ment, die ook een veelbelovend componist was, in den dood heef t gedreven. FRANKRIJK. DE ARBEID DER DESKUNDIGEN. Na de eerste week. Bij het einde van de eerste week der besore- kingen in de commissie van deskundigen kan het volgende omtrent den verrichten arbeid worden medegedeeld: De beraadslagingen, we'ke ten doel heb ben een definitieve en volledige oplossing van het schadevergoedingsprobleem te vinden, hebben geloopen over de resultaten, welke het plan-Dawes gedurende de vier jaren zijner werking voor Duitschland en den economi- schen toestand der wereld ten aanzien der schadevergoedingsbetalingen hebben opgele- verd. Onder sterke beperking tot de concrete, met den toestand verband houdende problemen, zijn de tot dusver behagdelde onderwerpen volkomen openlijk en zakelijk besproken. Be- sluiten of voorstellen zij niet voorgelegd. Ook is het niet in overeenstemming met de feiten, dat het gedurende deze eerste week slech's mededeelingen van Duitsche zijde heeft be- troffen. Steeds duidelijker erkent men, dat het hier om een algemeene aangelegenheid gaat, waarbij alien zijn betrokken. Daar de algemeene debatten zijn gesloten, zullen deze week ongetwiifeld speciale kwes- ties aan de orde komen. Hierbij zullen, ge- lijk tot dusver. de deskundigen van zuiver eco- nomisch standpunt uit, de mo^elijkheden on derzoeken, die zich bij den huidigen economi- schen toestand voordoen. Worden deze on- derhandelingen op dezelfde wijze als thans voortgezet, dan kan er rekening mee worden gehouden dat de vraag of er hoegenaa^d een oplossing mog^liik is in betrekkelijk korten tijd zal zijn opgelost. ZIJN DOCHTER DOODGESCHOTEN. In Ajaccio kwam het in den huiselijken kring tot een woordenwisseling tusschen een verloofd paar. Het meisje verwijderde zich van de gemeenschappelijke tafel en weiger- de terug te komen. Toen aile kalmeerings- en overredingspogingen mislukten, greep de vader van het jonge meisje een revolver om het bang te maken. Onmiddellijk daarop klonk een schot en het meisje zonk doodelijk getroffen neer. De vader, die zijn daad be- treurt, beweert in overspanuing te hebben ge- handeld. Hij heeft zich zelf bij de politie aan gegeven. GEVAARLIJK VARIeTe-NUMMER In een variete-theater te Rueil bij Parijs is een der nummers dezer dagen ongelukkig af- geloopen. Een schutter moest eerst een kogel schieten door een ring, dien een andere man op 6 M. afstand in de hand hield en vervol gens een ballon stukschieten welke deze man op zijn borst droeg. Bij het eerste schot werd de helper aan de hand gewond, het tweede trof niet den ballon maar drong hem" in de borst. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. waar zijn toestand niet ernstig bleek te zijn. Door de politie ondervraagd, weigerde hij een aankladht tegen den schutter in te dienen die, zoo zeide hij, zijn weldoener was en hem voor gebrek had behoed door hem in dienst te nemen. Het ongeluk was volgens hem niet een gevolg van onhandigheid van den schutter, maar van een defect aan de karabijn waar- mee geschoten was. ENGELAND. WEDER KINDEREN ONTVOERD. Het ontvoeren van kinderen, wat de aanlei- ding tot de jongste onlusten in Britsch-Indie is geweest, schijnt zich herhaald te hebben, en wel in Bangalore. Een zeer opgewonden me- nigte Hindoes heeft daar 3 Mohammedanen en 2 Kandahari's overvallen onder beschul diging kinderen geroofd te hebben. Slechts met groote moeite wist de politie hen in be scheming te nemen. Geruehten van denzell den aard doen in Noona de ronde, zoodat men vreest, dat de gebeurtenissen van Bom bay zich in andere deelen van Indie zullen herhalen. van DUELLEERENDE JOURNALISTEN. Een grapje de oorzaak De ziekte van maarschalk Foclh heeft aan- leiding gegeven tot een een duel. Tijdens de kritieke dagen van de ziekte van den maar schalk waren dag en nacht journalisten bij de woning van den patient om de laatste be- richten aan hun bladen te telefoeeren. Onder hen waren de heeren Chaperot van „L'Ami du Pueple" en De Son"breuil van een Ameri- kaansch persagentschap. De laatste moet aan den eerste een gefantaseerd bulletin gegeven hebben, dat zoogenaamd van de doctoren van Foch afkomstig was. Chaperot telefo- neerde dit bulletin aan zijn blad en den vol- genden moreen vroeg hij, toen hij besefte dat men hem een poets had gebakken, satisfactie aan De Sombreuil. Er werd een duel georganiseerd. Een col- lega van de „Pre Nouvelle" was de secondant van den uitgedaagde, twee leden der redactie van de „Ami du Peup'e" stonden hun colle- ga bij. Het liep onbloedig af, want hoewel er twee schoten werden gelost, werd geen van beiden geraakt. En on de plaats van het twee- gevecht verzoenden zij zich met elkaar. STEUN AAN ^ERKLOOZEN Extra uUkeering van twaalf dagen. Zaterdagmiddag is op het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid een be- spreking gehouden door den minister van arbeid en den directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe- middeling, met de besturen van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen. het R.K. Vakverbond, het Chr. Nationaal Vak- verbond en eenige besturen van werkloozen- kassen, ter bespreking van de circulaire van den minister, in zake het verstrekken van een extra reglementaire uitkeering aan de uitge- trokken verzekerde werklooze arbeiders Er werd volledige overeenstemming be- reikt; de besturen van genoemde vakcen- trales zullen hun bonden adviseeren, de re- geling te aanvaarden. De regeling houdt in, een extra uitkeering van twaalf dagen aan uitgetrokken land ar beiders, fabrieksarbeiders, transportarbeiders bouwvakarbeiders, schilders en nog enkele kleinere groepen van arbeiders. DE NIEUWE EIERWET. Wij hebben dezer dagen gemeld dat de nieuwe eierwet die het stempelen van inge- voerde en in koelhuizen opgeslagen eieren vernlcht stelt, in werking is getreden en da in April haar voorschriften bindend wor den; voorts dat het publiek opgewekt word* Britsche eieren te koopen, welke de beste hee ten te zijn. Een groot eierhandelaar van de Centralc Markten te Londen heeft echter in een ge sprek met een man van de Star te verstaan gegeven, dat de Engelsche eieren wel duur der zijn, maar dat het de vraag is, of zij daarom beter zijn. Het groote publiek, zoo zeide hij, heeft hee' weinig begrip van de ontzaglijke hoeveelhe den versche eieren die elke week uit N e d e r- land, Denemarken, Belgie en Frankrijk ko men. Ik geloof dat het voorloopig nog moei- lijk is, het publiek te overtuigen dat het mo gelijk is, werkelijk puike versche eieren uit Nederlandof Belgie te krijgen. He komt voor dat eieren die uit Devonshire en andere Engelsche centra van hoenderteelt te Londen aankomen, er langer over doen om de verbruikers te bereiken dan eieren uit deze landen. Ik verwacht dat Engelsche eieren tenge volge van deze wet een tijd lang een veel hoogeren prijs zullen bereiken dan zij werke lijk waard zijn, maar mettertijd zullen de verbruikers gaan inzien dat men eieren uit de landen van het continent even versch kan ge bruiken als de Engelsche zijn, en wanneer het zoo ver komt, zal het nationale ei groote moeite hebben om met het buitenlandsche ei te concurreeren. De wet kan nooit het doel be reiken waarvoor zij is ingevoerd. Naar mijn meening, moest het ministerie van landbouw eerst de Engelsche kippenfokkers opvoeden tot het begrip welke de goede methode is om overvloedige hoeveelheden van puike waar voort te brengen; daarna zou de .invoering van de wet den Engelschen producenten eenigszins tot hulp zijn geweest. Ik ben vast overtuigd dat deze wet nooit aangenomen had mogen worden, nu het land zoo groote behoefte aan verlaging van de kosten het leven heeft. Aldus een der grootste Londensche eier- handelaars, lid van de firma Harper Co Het is het oude lied: men beschermt produ centen met het gevolg dat de verbruikers'het gelag moeten betalen. ONVOEGZAMEWOORDEN. Van een sergeant-majoo'. James Knight, die in den Boeren-oorlog de hooge onderscheiding van het Victoria kruis heeft gekregen, stond dezer dagen te- recht, omdat hij een inspecteur van politie onvoegzame woorden had toegevoegd. Hij ontkende het feit, zeggende dat hij onmogelijk onvoegzame woorden had kunnen gebruiken „omdat hij sergeant-majoor was geweest". De inspecteur antwoordde: „Als u ser geant-majoor bent geweest en daarom geen onvoegzame woorden kunt gebruiken, bent u de eenige sergant-majoor bij het, Britsche le- ger die dit van zichzelf kan getuigen". De predikant van Knight's parochie legdc een gunstige verklaring over ziin gedragin gen af, maar de rechter legde hem niettemin een boete van 40 shillings op. HONGARIJE. MISS EUROPA. Een interessante bijzonderheid bij de zoo juist tot schoonheidskoningin van Europa verkozen Boske Simon is. dat zij van joodsche afkomst is, wat een rechtsch blad uit Boeda- pest o.a. deed schrijven, dat men beter zou doen, haar Miss Palestina in plaats van Miss Honuarije te noemen, terwijl ook de andere bladen van die richting zich zeer weinig ver- rukt toonden over hare verkiezing. Thans na hare verkiezing tot Europeesche schoonheids koningin is die houding intusschen sterk ge- wijzigd en spreekt men van de Hongaarsche lucht en de Hongaarsche omgeving, waarin zij' geboren werd. T3JEOHO-SLOWAKIJE, EEN ONTPLOFFING TE PRAAG. Riooldeksels in de lucht gevlogen. Een dcode. Zondagochtend tegen 10 uur is er te Praag op het zeer drukke Wenzelsplein, in het cen trum van de stad, een ontnloffing ontstaan in de buizen, waarin de telefoonkabels liggen, tengevolge van het ontbranden van rioolgas, dat zich in de buizen moet hebben opgehoopt De ontploffing was in de peheele stad te hoo- ren. Twee riooldeksels werden in de lucht ge- slingerd; een arbeider, die aan het sneeuw- ruimen was, werd door een deksel getroffen en gedood. Eeniw automobielen zijn door een deksel beschadigd. RUSLAND. TROTZKY. Moskou ontkent de aanwezigheid van Trotzky te Stamboel. Naar uit Moskou gemeld wordt, wordt van half-off'cieele zijde met betrekking tot de ge ruehten aangaande de aanwezigheid van Trotzky te Konstantinopel verklaard, dat hij zich nog steeds te Moskou ophoudt. Hij heeft afgezien van de reis naar Turkije en zal zich naar Europa begeven. Voorloopig zal^ hij naar het zuiden van Rusland reizen om'daar de definitieve beslissing omtrent de plaats van zijn verder verblijf af te wachten. Naar Duitschland Volgens de „Vorwarts" zou-een communis- tisch orgaan te Berlijn een telegram uit Stamboel hebben ontvangen, waarin Trotzky zijn aankomst met vrouw en kinderen in Duitschland aankondigt. Italie. EEN PAUSELIJKE TREIN. Het Italiaansche departement van spoor- wegen heeft reeds de plannen voor een pau- selijken trein ontworpen. Deze plannen zullen nu aan het oordeel van den Paus worden ont worpen. De pauselijke trein zal bestaan uit een reeks s-peciale waggons, evenals de konin'klijke trein. De trein zal een ontvang- salon bevatten. een partieuliere studeerkamer ?n een kapel De eetwagen is verdeeld in ver- schillende afdeelingen, waarvan een de eet- salon voor den Paus is, die gewoon is alleen zijn maaltiiden tot zich te nemen. De stoelen zullen worden overtrokken met rood fluweel en voorzien van het pauselijke wapen. Dit wanen 'bevindt zich ook in koper op een blauw veld aan de buitenzijde van de wagens Met den aanleg van het speciale station voor het Vaticaan zal weldra een begin worden ge- maakt Het zal uiterlijk begin Augustus sc reed zijn. De correspondent van de Vossische Zeitung te Rome zegt, dat men den indruk kriigt, dat de Paus haast'heeft om zijn eerste uitstapje buiter. de muren van het Vaticaan te onder nemen. Beweerd wordt, dat de Paus op reis za! gaan. zoodra het station gereed is en in het verkeer is opgenomen. JAPAN. BRAND TE TOKIO. Tien verpleegden in een krankzinni- gengesticht verbrand. Omtrent de te Tokio Zaterdagm gen uit- gebroken brand in een krankzinnigengestich: (men zie ons nummer van Zaterdag) wordt nog nader gemeld, dat 11 verpleegden in de vlammen om kwamen; 7 anderen worden ver- mist De brand, begunstigd door den sterken wind, sloeg op de artillerieschool over en ver nielde een bibliotheek Een later bericht geeft lugubere bijzonder- heden over dezen brand. De ongelukkig?. slachto-ffers schreeuwden of zongen zelfs. De brandweerlieden werden met zenuwlachbuien ontvangen, door de arme verdwaasden. Bij den brand in de militaire school, waar- heen de vlammen oversloegen ging ook de bibliotheek verloren. Daarbij zijn honderddui- zend uiterst zeldzame boeken verloren ge, gaan. AMERIKA. EEN WANHOOPSDAAD. Uit New York (stad) wordt gemeld, dat een. vrouw zichzelf en haar zes kinderen door gas- verstikking van hetl even heeft beroofd. De redenen zijn niet bekend. DE ONTWAPENING TER ZEE. Engeland nieuw iniatief. De Britsche ambassadeur te Washington heeft verklaard, dat de vertraging in de aan- neming van het kruiserwetsontwerp het stre- ven van Groot-Brittannie naar nieuwe ont- wapening heeft vertraagd. Hij geloofde ech ter, dat thans h-et terrein voor nieuwe bespre- kingen vrij is. t Hij voegde er aan toe, dat er alle reden is om te gelooven, dat zoodra het wetsontwerp wet is geworden, nieuwe nogingen zullen worden aangewend om een accoord te sluiten tusrchen de voornaamste maritieme mogend heden der wereld, met het oog op een beper- kino- der memitieme bewapening. De ambassadeur besloot met te zeggen, dat de algemeene verkiezingen in Groot-Brit tannie van dezen zomer besprekingen van dien aard wel eenige maanden zouden kun nen doen opschorten. EEN SCHANDAALTJE TE NEW-YORK. In een schouwburg te New York heeft de politie een heelen tooneeltroep in hechtenis uenomen wegens grove onzedelijkheid. In een stuk, dat vertoond werd, kwamen een paat meisjes in badpak op, die dan haar kousen'en schoenen uitttrokken. Bij de openingsvoor- sttlling moet het daar echter niet bij gebleven zijrsde politie bad klachten gekregen. DE SCHIETP ART1J TE CHICAGO. De oowinding te Chicago over de schiet* partij van j.l Donderdag duurt nog steeds voort. In den loop van den Vrijdag gelukte het de pcFtie, die onophoudeliik door d^tjg- ten patrr-ui,,eert. drie misdadigers in te slui ten. Op het bevel zich over te geven ontstond op straat een nieuw vuurgevecht, waarbij de politie met haar dienstrevolvers alle drie wist neer te leggen. De bhef van de drankwetpoli- tie verklaarde, dat de kwestie een gewichti- gen achtergrond heeft. Drankwetambtenaren zouden voor eenigen tijd on den openbarea weg partijen whiskey aan smokkelaars afhan- dig hebben gemaakt en zelf weer hebben ver- handeld. Uit angst voor straf zouden deze controleurs een compromis met de smokke laars gezocht hebben, hetgeen deze echter hebben afgewezen. Ten einde zich van de on- gewenschte getuigen a charge te ontdoen, zouden de ambtenaren thans de drie smokke laars hebben doodgeschoten, zonder dat daar- voor een gereede aanleiding bestond. De commissar is van politie Russell noemt di onzin. EEN AANSLAG OP EEN TREIN. 4 dooden, 9 gewonden, 2 ontvoerden bij den dynamietaansla'g. Bij den dynamietaanslag op den trein van Yurecara naar Mexico-city zijn 4 personen gedood, 9 gewond, terwijl er 2 werden ont- voerd. -* BARAKKEN INOESTORT, 7 recruten gedood, 12 ernstig ge wond. Naar uit Mexico-City gemeld wordt, zijn bij de instorting Zaterdag van de barakken h Monterey 7 recruten gedood en 12 ernstig ge wond. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Ter vermijding van oponthoud eischen de stations der Nederlandsche Spoorwegen in de tegenwoordige omstandigheden, dat bij "het ten vervoer aanbieden van wagonladin- gen de afzender het gewicht in de vrachtbrie- ven aangeeft. EEN VIERDE KLASSE BIJ DE SPOORWEGEN? Naar de Volkskr. verneemt, zou bij de <3i- rectie der Nederlandsche Spoorwegen ern stig worden overwogen, met ingang van de nieuwe dienstregeling de vierde klasse in te voegen. De zittingen der derde klasse zou den" dan volgens Fransch systeem niet leer bekleed worden. GENDRINGEN CONTRA DE RUPSEN. De raad der gemeente Gendringen besloot gistermiddag de politieverordening aan te vullen met een bepaling, dat de eigenaren van de in de gemeente gehgen erven, tui- nen of boomgaarden verplicht zijn te zor- gen, dat jaarlijks voor 1 Maart alle rupsen- nesten in heggen, boomen of struiken wor den wegenomen, verzaraeld en direct ver brand. Voor dit jaar is de termiju bij uitzonde- ring gesteld op 1 April, ALKMAA1SGH1

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1