BEKENDMAKIN6. rfoeumatiekjicht Steno ..Groote", Machineschrijren en MAGHINE-STENOGBAFIE. Radiosrafisch Weerbericht. AGGIDA. Mej. L. KWAOIJK, Westerweg 128, Stadswieiaws Maandag 18 Februari. 7A uur, Heiloo, „Rustende Jager", Jaar- verg. Witte Kruis. 8 uur, Harmonie. De aangekondigde lezing voor „De Dageraad" door J. Hoving over „Het verkeer met de geestenwereld" kan niet. doorgaan wcgens ziekte van den spreker. 8 uur, Dancing Harmonie, Volkszang- avond. 8 uur, Gulden Vlies, Ghr. Muz. Ver. Soli eo Gloria, niet heden maar Maan dag 25 dezer. (Verbeterde opgave.) j 7 A uur, bij C. Nap, verg. Witte Kruis. 7 A uur Cinema Americain. Beau Sabreur. 7A uur, A. B. T. Zijn terugkeer (dram senc.) Hoofdrol: Willy Fritsch. Toegang boven 18 jaar. 7 A uur, Victoria Theater, Vreemde Dui- vels. Dinsdag 19 Februari. 1.30 uur, Stadhuis, verpachting Kermister- rein 1929. 8 uur, Dancing Harmonie, Vondelherden- king. 8 uur, groote zaal Harmonie, uitvoering Alkm. Chr. Gymn. Vereen Advendo. 7 A uur, Cinema Americain, Beau Sabreur 7 A uur, A. B. T., Zijn terugkeer. 7 A uur, Victoria Theater, Vreemde Dui- vels.. 8 uur, bovenzaal Populair, verg. chauf feurs- en garagepersoneel, spreker C. Sor- mani. Woensdag 20 Febr. 8 uur, Rustende Jager Heiloo, uitvoering 't Ontluikende Roosje, „Hun Kind". 7 A uur, Cinema Americain, Beau Sa breur. 7 A uur, A. B. T., Zijn terugkeer. 7 A uur, Victoria Theater, Vreemde Dui- vels. 8 uur, Central, verg. Volksonderwijs. HINDEBWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat zij bij bun besluit van heden veryunning hebben verleend aan P. C. MOOIJ alhier, tot het oprichten van eene inrichting voor machinale houtbewer- king, met plaatsing daarin van twee electromotor en van 5 en 4 P.K., tot aan- drijving van diverse werktuigen, in hetiperceel OMVAL Nrs. 1517, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in Bectie G. Nr. 405. Alkmaar, 14 Februari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. R. VEENDORP, loco-Secretaris. Nogmaals onzen hartelijken dank aan de Burgerij van Alkmaar voor de inza- melicg van Zaterdag 16 dezer. De inzameling heeft toen bedragen, giften inbegrepen 467.22 Met de inzameling van 15 dezer 1780.70 Tezamen f 2247.92 Tevens 10 wollen dekens en vele an dere kleedingstnkken. Namens de Alkm. Brandweer, -FBAIJMAN, Commandant. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Te Anger en (Geid.) is het vijfjarig meisje S. in een pot met kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. BRANDSTOFFEN VOOR SOLDATEN. Door den Minister van Defensie is be- {aald, dat, indien tengevolge van de strenge oude mocht blijken, dat de hoogste bedra gen toegestaan voor de aanschaffing van brandstoffen tot vexwarming van onderoffi- ciers- en soldatenkamers, ontoereikend is, de korps-commandanten niettemin voor eene behoorlijke verwarming dezer kamers moe ten zorg dragen. Een voorstel tot verhooging van ontoereikende bedragen kan daarna bij het Departement van Defensie worden inge- diend. BOND VAN SOC.-DEM. VROUWENCLUBS, In de Vrijdag voortgezette jaarvergade- ting werden verschiller.de voorstellen en amendementen behandeld. Aangenomen werd het hoodbestuursvoorstel tot het hou- den van een propagandamaand in October. De heer A. B. Kleerekoper, vertegenwoor- diger van het partijbestuur van de S.D A P wekte de vrouwen op ook in de komende verkiezingen met hun beste krachten mede te werken en wees op het groote verschil welke in de posifie der vrouw. ook in de arbeidersbeweging, was gekomen. De secretaresse, mevr. RibbiusPeletier, hield een inleiding over bet verslag contra het gehouden onderzoek iiaar de verzorging van de kinderen tijdens landarbeid der moeder. Mevr C. PothuisSmit sprak over Onze strijd voor den vrede", mevr de Vries— Bruins over „De overheid en de gezondheids- zorg" In verband met den nood in de Drentsche venen werd de volgende motie aangenomen en zal ter kennis van de regeering worden gebracht: De bond van sociaal-democratische Vrou- wenclubs, gehoord de berichten van afge- vaardigden in de verschillende deelen van het land over den grooten nood tengevolge van de strenge koude en daardoor veroor- zaakte uitgebreide werkioosheid, verzoekt de regeering ten spoedigste alles in het werk te stellen cm een nationale ramp te voor- komen. DE STAATSBEGROOTING. Geen belastingverlaging Aan de Memorie van Antwoord op het Voorl. Verslag omtrent de algemeene be- schouwingen in de Eerste Kamer over de Rijksbegrooting voor 1929 is het volgende ontleend: Zooa1<* reeds meermalen aangetoond werd, is het onjuist, dat eenzijdig op bepaalde on- dcdcelen van de staatszorg bezuinigd is; dit >3 over de ^'teele lirie geschied. Met •e^oncFrV.g heeft de regeering ge- rien, «at opo'evw gck'aagd wordt over het geven van te donker gckieurfe voorstellin- gen van den financieelen toesiasd De wensch van vele leden, dat het streven der regeering tot versobering en verdere be zuiniging zal worden voortgezet, heeft zeker recht van bestaan. De opmerking omtrent de sterke, en trou- wens zeer ongelijke, stijging der gemeente- belastingen kan volgens de regeering het best bij de behandeling van het wetsontwerp in zake de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten worden onder de oogen gezien. Verl aging van het registratierecht op naaml. vennootschappen kan, evenals verla ging van den vleeschaccijns en verschillende andere verlagingen eerst overwogen worden, wanneer opnieuw de mogelijkheid tot belas- tingvermindering zich voordoet. In de allernaaste toekomst zal dit waar- schijnlijk niet het geval zijn, daar het bo- vengenoemde ontwerp in zake de gemeente- financien, hetwelk op zich zelf ook tot belas tingverlaging, zij he van een ander publiek lichaam, zal leiden, een embargo legt op de voorshands te verkriigen overschot'.en. Ook tot vermindering van de heffingen voor het Leeningfonds kan op dit oogenblik niet worden overgegaan. ojiiosslng, hetbesleenbeproefde inwrijfmiddel ieqen Over Eierkolen, „Stille Armen" en nofj wat. Onze oproep in het nnmmer van Zaterdag heeit heel wat liefdadigs stad- genooten er toe gebracht, ens telefo- nisch, per brief, of mondeling, al dan niet vergezeld van klinkende munt, mede te deelen, dal ook zij bereid zijn 66n of meer H.L. eierkolen beschikhaar te stellen. En we accepteeren dit alles gaarne, want, al is het nu niet zoo heel erg koud meer, erg prettig is het nog niet, en als de huisgenooten met kapotte schoenen, natte voeten en kille dunne kleeren in huis komen, zijn esn warm vertrek en een lekker brandende kachel zeer welkopi. We zuUen de kolen laten distribueeren, onder de „stille armen", en we zullen dankbaar gebruik maken van welwillende lezers, die ons adressen van zulke gezinnen doen toekomen. We hebben, zooals men begrijpt, hier speci- aal bet oog op diegenen, die uit eerzucht of anderszins, hun armoe niet willen of kunnen bekend maken. Deze gezinnen willen we nelpen. Ook zal er met een lid van 'i Bnrgeriijk Armbestuur geconfereerd worden en we twijlelen er niet aan of de eitjes zul len een goede bestemming krijgen. Om het aantal hectolitertjes al vast een daw in de goede richting te geven heeft de Directie van dit blad 56 ter beschik- king gesteld. De specificaiie van de tot nu toe binnen gekomen toezeggingen volgt hier: Directie Alkmaarsche Courant 50 mud M. E. 20 Mevr. Ho. 1 J. A. .......1,, Fam. B. 1 D. ........4,, Mevr. Ha. 2 Mevr. R1 J- K1 P1 Dr. hi. 5 Mevr v. R. 2 D L. de J. 2 Van Annie's jaardag 5 Dr. J. P. 1 G. b. v. M. 1 N« Ni 2 N.N. 2 Mevr B4 N N6 Theos. Verg7 B> *2,, A. 2 1 N. N. 1,, P. 2 ck .......1,, Dr. X10 P. Ti .3,, W. N. F. 4 D. N. N. .......2,, B. W. G. L. 25 Mevr. Wed. T. 1 Mr. X6 Totaal heden toegezegd 180 mud Eventueele eierkolengiften die na hedenmiddag half twee in ons bezit kwamen, zullen we in onze courant van morgen (Dinsdag) verantwoorden. Voor vandaag hebben we al een groote veertig gezinnen een mud kolen doen toekomen. Wij hebben met den „Brandstoffen- handel" een overeenkomst getioffen, waarbij we de zekerheid hebben dat aan adressoiL, door ons opgegeven, nog den- zelfden dag de begeerde kolen worden bezorgd. Vanzelfsprekend, dat de namen van hen, die geholpen worden, en op ons bureau en bij den „Brandstcffenhandel" absoiuut geheim blijven. HET OOMITe LIEFDADIGHEIDS- IJSFEESTEN GEEFT THANS WARME MAALTIJDEN. Het uit slechts enkele personen bestaande comite, dat reeds 327 huisgezinnen met een feestgave heeft verblijd, heeft Vrijdag j.l. het initiatief genomen om op ruime schaal erw- tensoep of een andere warme maaltijd aan arme gezinnen te verstrekken. Bijzondere vermelding verdient het, dat dit kleine comite alles tot stand weet te brengen met de allerminst mogelijke onl<03ten, zoo- dat door hun zooveel mogelijk kan worden ge- geven. n Voor deze gelegenheid zal het comite niet met lijsten rondgaan. Zij, die dit zoo werk- zaam comite met een gift willen steunen in zijn zoo sympathieke streven, kunnen dit doen bij een der volgende heeren: W. Scholte, Stuartstraat 74,: tel. 732; W. de Waal, Veerstraat 20, tel. 698; G. de Wit, Magdalenenstraat 4, tel. 537; P. Wayboer, Houttil 46, tel. 476; S. Koster, Oudegradht 169, tel. 854; R. VelthuisBrouwer, Pay- glop 19, tel. 1039.. De eerste uitdeeling zal reeds morgen (Dinsdag) plaats hebben. Niet minder dan 600 porties erwtensoep zullen uitgereikt wor den in het magazijn van de firma Wed. J Otter Zn., Spanjaardstraat C. 8, die gra tis haar lokaliteit beschikbaar heeft gesteld voor alle uitdeelingen door het comite te doen. Er is gerekend op 150 gezinnen. hetgeen overeenkomt op 4 porties per gezin. Daar het comite zijn uitdeeling wil houden elken Dins dag, Donderdag en Zaterdag, beteekent dit dus een totaal van 1800 porties per week. Het eten wordt kosteloos klaargemaakt in de be- kende inlegfabrieken van de fa. van Hoogen- straaten Co. te Alkmaar. Men kan er dus op rekenen, dat een uitstekende maaltijd wordt aangeboden. Nogmaals wijzen wij er onze mede-bur- gers op, dat, wanneer zij een gave beschik baar willen stellen voor vele zwaar beproef- de medeburgers, zeker ook bovengenoemd co mite hiervoor in aanmerking komt. Medegedeeld zij nog, dat de uitdeeling ge- schiedt in overleg met den Armenraad en de onderwijzers der verschillende scholen. Aan het comite: Succes! Wij vernemen nog, dat morgen de uitdee ling om 4 uur plaats heeft. De volgende da- gen zal dit om 12 uur gebeuren. Morgen wordt erwtensoep uitgedeeld, Don derdag hutspot met klapstu-k en Zaterdag ge- stampte zuurkool met spek. SCHOORSTEENBRANDJE. Zaterdagavond is in het perceel Nieuw- straat 7, bewoond door R. J. R. een schoor- steenbrandje ontstaan. De politie wist het vuur met behulp van twee „Total"-apparaten te blusschen. AANRIJDING. Gistermorgen om Irwart over elf heeft op de Bokkebrug een aanrijding plaats gehad tus schen een vrachtauto en een luxen wagen, De eerste, bestuurd door D. B. van Heiloo, kwam uit de richting van de Friachebrug, de ande re, bestuurd door J. S. uit de Nieuwpoorts- laan alhier, vanaf het station. Beide wagens bekwamen vrij ernstige schade, terwijl een gedeelte der brugleuning werd vernield. De zaak werd in der minne ge- s-chikt. Het is in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk om papieren van waarde Brand- en INBRAAK- vrij op te bergen. De FIRMA DE LANGE DE M0RAAZ te Alkmaar verhuurt loketten vanaf f 6,— per jaar, die aan deze eischen voldoen. DE MASKERADE-OPTOCHT. In verband met hetgeen wij in ons nummer van Zaterdag mededeelden over den te hou den maskerade-optodht, diene nog het vol gende: Het hoofddoel van den optocht is en blijft een inzameling van giften en gaven in geld en natura, speciaal voor de stille armen. Het woord maskerade is misschien minder gelukkig gekozen. Dit toch zou misschien tot de veronderstelling leiden, dat er pret en plei- zier mee bedoeld worden. Dit is edhter abso iuut niet de bedoeling. Het doel is door middel van reclame's van firma's, groepen in auto's, op rijtuigen of loopende op de meest sprekende wijze, te bevorderen, dat de ondersteuning van stille armen krachtig ter hand genomen wordt. Hiervoor worden dan ook prijzen beschik baar gesteld, en wel: a. door den Burgemeester een zilveren medaille met inscriptie; b. 3 prijzen, bestaande uit brandstoffen en levensmi'ddelen, welke door de prijswinnaars zelf aan behoeftige gezinnen kunnen worden afgegeven. Voor het welslagen van dezen liefdadig- heidsoptocht zijn natuurlijk vele krachten noodig: a. personen, die zelf of in groepsverband met een of andere voorstelling uitkomen b. vereenigingen, die een groep formeeren: c. firma's, die gelijktijdig haar zakelijke reclame hieraan verbinden; d. heeren, om te collecteeren tijdens den op tocht en e. natuurlij'k de onontbeerlijke muziek- corpsen. Wij zijn ervan overtuigd, dat heel Alkmaar aan dit mooie doel zal medewerken. De opgaven tot deelname dienen voor Dins- dagavond 7 uur ingezonden te worden aan de bureaux van een der plaatselijke bladen Tevens moet hierbij aangegeven worden, in welke hoedanigheid men aan den optocht Privaat- en Clublessen. Opleiding Pract. ex. „Ver. v. Leeraren" in Nederl. en mod. talen. wenscht deel te nemen. Dinsdagavond ver- schdjnt in de bladen de opgave, waar men zich te gedragen heeft. wezig moet zijn. Dan wordt voorts bekend gemaakt, naar wiens aanwijzigingen men zich teg edragen heeft. DE alkmaarsche"BESTUURDERS BOND VERZOEKT B EN W. EEN CONFERENTIE. De Alkmaarsche Bestuurdersbond verga- derde gister in't Wapen van Munster ter be spreking van den noodtoestand ontstaan door de vorstperiode. Beslolen werd het bestuur een onderhoud te doen aanvragen, tegen Dinsdagmiddag, met B. en W. om te trachten door mondeling bespreking verbetering te verkrijgen in den toestand waarin de werkloozen op dit mo ment verkeeren. Unaniem was men van meening dat wat tot nu toe werd gedaan te gering is. VOOR DE KINDEREN. 330 kinderen hebben gistermiddag in „Het Gulden Vlies" hun buikjes vol gegeten met de heerlijke erwtensoep, die de heer W. Mooy beschikbaar had gesteld voor de daarvcor in aanmerking komende kinderen van de ver schillende scholen. Een gever, die onbekend wenschte te blijven, stelde den heer Mooy in staat 0111 ieder van de kleinen voor moeder 1 K G. capucijners en een half pond spek mede ne nemen. Voor zich zelf lcregen zij bovendien nog een reep chocolade, zoodat men zich wel IwOi voorstellen, dat de kinderen blijde huis- waarts gingen. VOOR DE WERKLOOZEN. Vrijdag heeft het Burgerlijk Armbestuur aan de georganiseerde en ongeorganiseerde werkloozen een verhoogde uitkeering gedaan, terwijl zij vanwege het B. A. in den loop der week reeds van brandstof en levensmiddelen waren voorzien. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 5.44 uur licht op. AFD. REV. SOC. PARTIJ OPGERICHT In een heden hier ter stede gehouden ver- gadering voor genoodigden en belangstel- lenden, werd de mogelijk- en noodzakelijkheid van het stichten eener afdeeling der Revo- lutionnair Socialistische partij onderzocht Na een uiteenzetting van den heer Smelik, welke, wijzende op de toenemexide verburger- lijking der Soc. democratische partijen eener- zijds, het verval der communistische partijen en de machteloosheid van het principieel an- archisme anderzijds, de noodzakelijkheid van een nieuwe formatie der revolutionnair soci alistische arbeidsters betoogde, werd tot op richting van een afdeeling der Rev. Socialis- tisiche partij besloten. Direct gehouden be- stuursverkiezing had tot resultaat dat tot voorzitter, W. v. d. Wal, tot secretaris, J. P Willems, Westerburgei-str 12 en K. v. d. Lin den als penningmeester, werden gekozen. Besloten werd krachtig deel te nemen aan de verkiezingsac'tie der Revolutionnair So cialistische partij, wier lijstaanvoerder de hr. H. Sneevliet is. Daarnaast zal ook aan verkiezingen voor Provincialen Staten en gemeenteraden wor den deelgenomen, zoodat bij de e.v. gemeen- teraadsverkiezingen ook voor den raad in Alkmaar enkele candidaten der Revolution nair Socialistische partij zullen worden ge steld. EEN MEEUW UIT ZWEDEN. Gisteren werd door eenige ongenlui op het Gr. N. bij de Reiniging een zeemeeuw doodgevonden, die aan den poot een ring droeg met inscriptie Museum Goteburg Zwe- den 10422 C. Dit beestje had dus een groote reis achter den rug. DE STENOGRAFEER-MACHINE. De stenografeer-machine, die eerst een paar maanden geleden in Nederland is inge- voerd door de Directie der bekende „Schoe- vers"-Instituten en waarop de uitvinder Grandjean met zijn echtgenoote onder groote belangstelling in de grootste plaatsen van ons land eenige schitterend geslaagde demon- straties heeft gehouden, belooft een groote omwenteling op het gebied van de stenogra- fie te weeg te brengen. De „Steno-type Docent" schrijft hierover o.a. „Het is- werkelijk verbluffend. 120 lettergrepen blijkt een peulschilletje; daarna 200 lettergrepen; bij deze snelheid kan men van regelmatige beweging en eenige vlug- heid spreken. Doch de proef wordt nog snel- ler genomen: 250 lettergrepen, en mevr. G neemt sneller het dictaat op en leest het te- rug met een onberispelijke vaardigheid. Echter is het nog niet genoeg. We gaan nu over de grensstreep der kampioenen en Mevr. G. volgt haar echtgenoot bij een dic- teersnelheid van 400 lettergreventerwijl zij lachend en met snel tempo opneemt. Het te- ruglezen van dit stenogram gaat zoo vlot alsof het gedrukt staat. Een ding is mij thans overtuigend bewezen. n.l. dat dit kleine prulletje, hetgeen je, om zoo te zeggen, in je zak kunt stoppen, de on- geloofelijke, maar onfeilbaar zekere machf zal gaan ontplooien, hen, die hun taak op kantoren of vergaderingen zullen hebben te vervullen, te dwingen tot stenotypen, in plaats van stenografeeren. De onverkwikkelijke stelselstrijd loopt hiermede langzaam ten einde. Bij hooge snel- heden zal men den mensch niet meer gebrui- ken, daar de machine bij een maximum snel heid een minimum inspanning cergt. De snelheid van 130 lettergrepen zal voorloopig in gewone bedrijven haar plaats. nog wel be houden, doch voor de groote bedrijven en in vergaderingen zal deze machine om haar on berispelijke wedergave van het gesproken naar waarnemingen verricht in den morger van 18 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, te De Bildt. Hoogste barometerstand 783.2 te Stock holm. Laagste baromerstand 755 5 te Vale.ntia. Verwachting: Zwakke tot matige Oostelij ken wind, meest betrokken, weinig sneeuw, matige, in het Oosten wellicht strenge vorst. woord het gezochte instrument blijken te zijn". CORNS. JONKER'S KOORKLASSEN. De tweede uitvoering van bovengenoemd it) stituut op j.l. Zaterdagavond mocht zich we- der in een groote belangstelling van het pu-< bliek verheugen. De zaal was goed bezet. Evenals de vorige week gaf de neer Jonker met zijn jeugdige executanten de operette „Als de kinderen slapen'1 van M Brandts- Buys. Vooraf gingen egpige stukjes en lied- jes voor de ZangleerRngen, waarvan ons vooral de beide nummertjes van C. v. Rennes bevielen, en dan natuurlijk 'i „Kleine Huisje" van Dalcrose. Allerliefste muziek met aller- aardigste bewegingen, wat natuurlijk bij het publiek geweldig insloeg. Ook was dit zoo bij „de Bloeiende Jaaigetijden", evenzoo van Dalcrose. De kleine solistjes kweten zich prachtig van hun laalc, het geheel maakte al- leraardigst effect. Nog liet de heer Jonker zijn kinderen zingen het „Ave Verum" van Mozart, een werkje, dat o.i. hier niet op zijn plaats was; en dan een bewerking voor 2 stemmen, terwijl alles den hoorder doet ge- voelen dat het voor 4 stemmen is gedacht en geschreven. Dit prachtwerkje moet door een gemengd of mannenkoor 4 stemmig wor den gezongen; 't wordt zoo wat erg simpel- Dan willen we nog eenige nummers rele- veeren, door Jonker's pianoleerlingen ten ge- hoore gebracht. Slechts een paar nummers willen we noemen en in de eerste plaats de beide Chopinwerkjes, gespeeld door Gerrit Hekket met ware virtuositeit een muzikale voordracht. Een compliment aan dezen jon- gen pianist, die het -ongetwijfeld ver zal brengen. Ook de moeielijke prelude van Rachmaninof werd zeer goed uitgevoerd door Wim Barten. Dit werkje is meer een „harmonische studie" als wel een virtuosennummer. Voor een goe de voordracht is een analyse noodig van de ingewikkeld.- accoorden, en de voordracht was zeer goed. De andere jonge pianoleerlingen gaven al ien blijk van ernstige studie en degelijke lei- ding. Ten slotte de operette, waarover de vorige week al breedvoerig is geschreven en die het ook nu weder „deed" Zeer goede opvoering; muzikale uitvoering; goede regie van den hr. E. Prins; dit alles bracht natuurlijk een uit- stekend geheel. De heer Jonker onze gelukwenschen met deze avonden! SI. EEN ADRES VAN HET PLAATSELIJK ArbeidsseckeTAriaat. Het plaatselijk arbeidssecretariaat heefi aan B. en W. het volgende adres gezonden. Geacht College! Ondergeteekenden, 1. P. Willems en J. P- Tesselaar, Voorziiter en Secretaris van het bovenvermeld Secretariaat, ten deze domici- lie kiezende ten huize van J. P. Tesselaar, Oudegracht 158 wenden zich tot uw Raad met het dringend verzoek, spoedmaatregelen te nemen, teneinde de toenemende ellende bij de werklooze arbeiders en hunne gezin nen te bestrijden. De abnormale weersge- steldheid is van dien aard, dat van een cri- sistoestand gekproken moet worden, die het nemen van spoedmaatregelen absoiuut nood zakelijk maakt. In de eerste plaats zou on- middellijk aan de verstrckking van school- voeding en kleeding voor de kinderen van de werklooze arbeiders gedacht moeten worden. In de tweede plaats is de uitkeering, die gedaan wordt absoiuut onvoldoende, om bij den langen duur der heerschende koude, in de allernoodzakelijkste behoeften van de ge zinnen te voorzien. Opvoering van het bedrag der uitkeering voor alle weirkloozen tot een minimum van twaalf gulden 12) per week, wordt door ons onontbeerlijk geacht. Wij verzoeken daarnaast nog maatregelen van bijzonderen aard, in de gevallen waarin extra hulpverleening noodzakelijk blijkt. Wij willen doen uitkomen, dat de buiten zijn schuld werkloos geraakte arbeider, naar onze meening, *-echt heeft op tegemoetkoming in zijn nood door de gemeenschap. Het voor- beeld van enkele groote steden is er dat men met de abnormale omstandigheid rekening houdt. Vertrouwende, dat de noodige spoed zal worden betracht, en dat bij de uitvoering der te treffen maatregelen overleg zal wor den gepleegd met de vakorganisaties hier ter stede. Het Bestuur v. h. pl. Arb Secretariaatf w.g. I. P. WILLEMS, Voorzitter. w.g. J.P. TESSELAAR, Secretaris. Alkmaar, 16 Februari 1929. gemeenteliJke DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKER1NG EN ARBEIDSBEMIDDELING. Kostelooze bemiddeling voor werVgcvere en werknemers. Geopend van 91 en van 2 5 uur. Des Zaterdags van 9—1 uur Voor werknemers uitsluitend van 9—12 en Maan dag- en Donderdagavond van 78 uur De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden de navolgende werk- zoekenden zijn ingeschreven2 bakkers, li banketbakker, 6 betonwerkers, 4 chauffeurs, 1 drukker, 1 fundeeringwerker. 1 electricien, 34 grondwerkers, 2 kantoorbedienden, 1 lood- gieter, 4 mach. houtbewerkcrs, 2 magazijn- bedienden, 55 metselaars, 1 meubelmaker, 3 monteurs, 35 opperlieden, 5 pakhuisknechts, 1 reiziger 14 sigarenmakes, 33 schilders, 4 schippers, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 3 stoffeerders, 2 straatmalerf, 11 stukadoors, 62 timmer'iieden, 6 tuinlicdm, S voegers, 1 winkelbediende, I ijzcrwcrkc. 128 iosse arbeiders, 2 werksteis 'Onder bet *>oven- staande zijn fcegrcper, de 'everiigesieiden bij het baanvegen et saeeuwapr^e^^j,. AYER iiij apothekcri ea dru^isteu twkrijgbaai*

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2