Ii. i. il. Ii. Ii. Lichte Verplsging One Eierkolenactie. Sport Waarschuwing bij afsluiting der waterieiding. Bechfszaken TENGEVOLGE VAN DRANK- MISBRUIK OVERLEDEN? RIJSOORD, 19 Febr. In den afgeloo- pen nacht omstreeks twee uur heeft ajhier ten tragisch voorval plaats gehad. De rei- ffiio-er T. G. den Hartigh, wonende te Rot terdam, geraakte alhier op het ijs in gezel- schap van enkele dronken personen. Ver- schillencle cafe's in Ridderkerk werden daarna bezoeht, waarna zij te elf uur des avonds met twee auto's naar Rotterdam vertrokken, om daar het feest vender voort te zetten. Op den straatweg onder Wevers- hoek reed de eerete auto, waarir drie perso nen gezeten waren, tegen een boom. Drie personen kregen zoo goed als geen letsel. De auto werd totaal vernield. In oe tweede auto was intusschen de reizigers Den H. onwel geworden. Hij werd door de andere personen een wcning binrengedragen, iwaar hij spcedig overleed. De beschonken personen hebben daarop het lijk naar de po'itie te Ridderkerk gebracht, alwaar het in het lijkemhuis is ondergebracht. De po litic heeft de zaak in onderzoek. DE GASVERGIFTIGING TE ALPHEN A/D RIJN. ALPHEN A/D RIJN, 19 Febr. In ver band met het gasvergiftigingsgeval alhier bii de familie W. door het springen van een gasleiding in de woning, kunnen wij nog mededeelen, dat thans ook de dochter in den afgeloopen nacht a an de gevolgen van deze vergiftiging is overleden. HET HERSTELVRAAGSTUK. De moeilijkheckn bij het werk der deskundigen. PARIJS, 19 Febr. De Fransche bladen zien in het feit dat dt deskundigen hun werk voorloopig in subcommissies zullen voortzetten, een teeken dat de confeientie zich voor groote moeilijkheden gepiaatst ziet. De „Echo de Paris" zegt, zondei pes- simistisch te willen zijn dat degenen die een spoedig resultaat van het werk der des kundigen hadden verwacht, ongelijk had- den. In de zitting van Maandag is duidelijk tot uitin0* gekomen dat dc moeilijKhecien die zich reeds bij het aanvangen voordeden nog geenszins uit den weg zijn geruimd De „Petit Parisien" acht het juist dat de deskundigen in kleinere kring elkaar hun opvatting Nduidelijk maken en voorstellen doen. Het blad gclooft, dat de deskundigen reeds heden de subcommissies zullen be- noemen, welke dan onmiddel ijk den techni- schen arbeid kunnen verdeelen. DE TOESTAND IN SPANJE. PARIJS, 19 Febr. De toestand in Spa.n- ie is nog steeds niet opgehelderd. De ge- ruchten over de gespannen verhoudmg tusschen den Koning en Primo de Rivera blijven aanhouden. Men gelooft met, dat het huidige kabinet de opiossing zal kun nen brengen en men rekent erop, dat de regeenn^ nog slechts 6 a 8 weken aan net bewind zal blijven. Er gaan veimoedens, dat de Ministerraad bcsloten been, am- nestie uit te vaardigen naar aanleiding van den dood van de Koningin-Moeder. EEN BIJZONDERE KABINETSZITTING. LONDEN, 19 Febr. Van de Fransch— Spaansche grens wordt gemeld, dat te Madrid wederom twee hoofd-officieren zijn gearresteerd. Het-Spaansche kabinet heeft ich gisteren in een bijzondere zit ting met de situatie bezig gehouden. Naar verluidt zou de directe aanleiding tot het bijeenroepen van deze kabinetszitting een telegram zijn van artillerie-officieren uit het geheele land, waarin de eisch van hun kameraden te Giudad Roal en te Valencia wordt ondersteund en waarin wordt aan gedrongen op algerneene politieke amnes- tie. Bovendien heeft de Ministerraad bcslo ten, het Kellogg-pact te ratificeereu. ZIJN VRQUW EN ZIJN CHEF NEER- GESCHOTEN. PARIJS, 19 Fbr. Te Mont de Martin be- dreigde een agent van politie Maandag- avond zijn vrouw met een revolver, waarop de vrouv. naar buiten snelde en de hulp inriep van den commissaris van politie. Toen deze de woning binnentrad schoot de man zijn chef neer, schoot op zijn vrouw en richtte toen het wapen tegen zichzelf. De commissaris van politie en de agent waren onmiddellijk dood. De vrouw werd zwaar gewond. TO EH*EMKlim MOIJWE. KONlNGSBERGExN, 19 Febr. De'vorst is in Oost-Pruisen weer toegenomen. In Konmgsbergen vroor het in den afgeloo pen nacht 21,8 graden, terwijl de tempera- tuur hedenmorgen 20.1 graad onder het vriespunt was. In de provincie is de tem- peratuur over het algemeen nog lager. Wanneer geen nieuwe sneeuw valt, kan verwacht worden, dat de dienst op de spoorwegen in ongeveer drie dagen weer normaai zal zijn. Een groot aantal arbeiders is te werk gesteld om de sneeuw op ie ruimen. DE TOESTAND AAN DEN RIJN. COBLENZ, 19 Febr. Volgens mededee- ling van het MeEoroiogisch Instituut te Aken is nieuwe strenge vorst te verwach- ten. Te Coblenz vroor het Maandagmiddag te vier uur elf graden. De Rijn is over een afstand van 227 K M. van de Nederlandsche grens af opwaarts dicht gevroren. In verband met het gevaar van het kruien van het ijs, worden op verschillen- de plaatsen reeds maatregelen getrofien. IJsbrekers worden gereed gehcuden Zoodra het ijs gaat werken, zal de bevolking door schoten, het luiden der klokken en hoorn signalen gewaarschuwd worden. In de haven van St. Goarshausen en Oberlahnstein zijn verscheidene schepen door den lagen waterstand aan den grond geraakt en loonen zij gevaar te breken. StagSsnSeuwa DE MASKERADE-OPTOCHT. In aansluiting op vorige berichten aan- gaande den maskerade-optooht wordt nog het volgende medegedeeld. De bedoeling is niet, dat de gecostumeerden coilecteeren. De opstelling van den stoet zal plaats heb- ben Woensdagmiddag om 1 uur op het Doe- lenveld. De collectanten die verzocht worden in donkere kleeding te verschijnen gelieven zich om 1 uur te verzamelen in den foyer van de „Harmonie". In den loop van den Woensdagmorgen kunnen de giften in natura bij hen, die den wensch daartoe te kennen geven, reeds wor den afgehaald of bezorgd. Aanmeldingen hiertoe kunnen worden gedaan bij het bestuur van de Burger IJsclub, p.a. den heer A. J. A Genefaas, Langestraat 8, tel. 756. De route, welke de optocht Woensdagmid dag zal nemen, is als volgt: Doelenveld, Ramen, Korte Nieuwesloot, Koningsweg, Paternosterstraat, brug Texel sclhe hek, Spoorstraat, Stationsweg, Zocher- straat, Schagenstraat, Van der Woudestraat, Grensstraat, Eikelenbergstraat, Westerweg, Lindenlaan, Varnebroek, Kennemerstraat- weg, Nieuwpoortslaan, Regulierslaan, Rijks- straatweg, Juliana van Stolberglaan, K. van 't Veerstraat, N. G. Piersonstraat, Molen- kade, Costerstraat, Emmastraat, Nieuwlan- dersingel, Baansingel, Uiienboschstraat, Eer- ste Kanaalstraaat, Zeglis, Voormeer, Bier- kade, Achterweg, Kanaalkade, Nieuwesloot, Ramen, Doelenveld. D1EFSTAL VAN LAARZEN De dader aangehouden Gisteravond om 9 uur werd bij de politie hier ter stede aangifte gedaan van ontvreem- ding van een paar laarzen uit den winkel van den schoenenhandelaar B., uit de Mag- dalenastraat. De politie kreeg een aanwij- zing, dat de dader zich met de laarzen in 'n cafe alhier ophield. Toen de politie zich daar vervoegde bleek de gezochte, een zekere K. K. uit Egmond aan Zee, reeds vertrokken te zijn. Per motor begaf de politie zich naar Egmond, waar de man, toen hij uit de tram stapte, werd aan gehouden. Hij bekende de dader van den diefstal te zijn en deelde mede, dat de laar zen door hem in het cafe waren achtergela- ten en vandaag door den vrachtrijder naar zijn woonplaats zouden worden vervoerd. Nadat proces-verbaal opgemaakt en de man verhoord was, werd hij weer op vrije voeten gesteld. AUTO IN BRAND. In de garage van den Vereenigde Brand- stoffenhandel geraakte hedenrniddag een vrachtauto in brand. De politie wist het brandje met een brandbluschapparaat te blusschen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- tuigen en andere voertuigen te 5.48 uur lichl op- Onze eier-verzameling heeft heden, met de 180 mud van gisteren mee, een omvang aangenomen van 226 mud, waarvan de specificatie hieronder volgt: Toegezegde Hectoliters d.d. van den bestuurder werd verkoold onder de overblijfselen te voorschijn gehaald. ENGELSCH WATERVL1EGTU1G VERONGELUKT. Een watervliegtuig, behoorend bij het moederschip „Furious" is volgens berichten uit Gibraltar bij het dalen over den kop ge- slagen. Doordat terstond booten uitgezet werden konden de beide vliegers gered wor den, terwijl het marinevliegtuig zwaar be- schadigd werd. DE EXPEDIT1E VAN BYRD. Geen poolvtucht voor a-s. Zotner. Een Renter telegram uit Wellington (N.- Zeeland) meldt, dat het bevoorradlngsschip „Eleanor Boiling" van de Zuidpoolexpeditie van Byrd Zaterdag uit de Walvischbaai te Dunedin is aangekomen. Het nam lading in om naar deze baai terug te keeren. De ge- zagvoerder, kapitein Brawn*, verklaarde, dat bij het begin van den zomer van dit jaar vliegtuigen zullen vertrekken voor een reis naar het binnenland naar het monument op- j gericht op het gral van den Zuid-poolreizi- ger kapitein Schott. Hij geloofde niet, dat er voor den aanstaanden zomer een poolvlucht zal worden beproefd. Lars Hanson is ook nu weer de ingetogen speler, die alle overbodige drukte vermiidt. Hij speelt Richard heel goed. Uitstekend is Gustav Frolich als Karl. Een rol, die veel me:r variatie biedt. Dita Parlo is een bij- zender goede Anna. In het bijprogramma worden vertoond 'n natuuropname en een komische twee-acter van Lloyd Hamilton, getiteld „Kinderen. past op". Ham is goed op dreef en een aantal leu- ke jongens spelen met hem mee. aanstaande juiisten to het instelien van cas- satie geadviseerd heeft, met aanduiding der cassatie-middelen, verheugt zich met de A. J. C. in den gunstigen voor alle jeugdvereeni- gingen zoo buitengewoon belangrijken uit- slag. IC&ntvst VOORMALIG MOSKOUER KEIZERLIJK BALLET. Bovengenoemd wereldvermaard ensemble zal bij voldoende belangstelling op Vrijdag 22 Febr. a.s. des avonas ten 8 uur in het Gulden Vlies een dansavend geven. Aan den spits van het gezelschap staan Marga rita Froman, Helene Bekefi, Julia Bekefi en Max Froman, welke kunstenaars met Anna Pawlowa en Tamara Karsavina de meest beroemde vertegenwoordigers der traditle van het oud Russische Ballet genoemd wor den. Voorts werken nog mede, Riki Levi, So- ra en Radmilla Markowitch, Valentin Fro man, terwijl voorts een eigen orkest onder leiding van den bekenden dirigent-pianist Hans Oswald Fenslein, die vier jaren met Anna Pawlowa als dirigent een reis om de wereld heeft gemaakt, aan het gezelschap verbonden is. „De Neue Freie Presse Wien" schrijft over een der voorstellingen: een feest van schoon- heid. danskultuur in de meest edele beteeke- nis. Het uitverkocht theater vroeg haast bij elk nummer om herhalingJ B i 1 j a r te ii. K. T. S.-D. O. S Donderdag 14 Februari 1.1. werd te IJmui- den in het lokaal van den heer E. Stam de eindwedstrijd gespeeld tusschen de clubs ,K. E. T. S." van Egmond aan Zee en „D. O. S." van IJmuiden. Liet het zich in den eersten strijd reeds aanzien, dat ,,K. E. T. S." 'n zware pariij zou krijgen, bij dezen laatsten wedstrijd bleek dit duidelijk, want zij kwam ook ditmaal ge- slagen thuis. „D. O. S." maakte in beid-e partijen 'n totaal van 153 winstpunten op 12 partijen van 100 caramboles. Hoogste serie le wedstrijd: H. Schong (K. E. T. S.) met 19 punten. Hoogste serie eindwedstrijd Joh. C. Roodhart (eveneens van „K. E. T. S." met 30 caramboles). Door den secretaris van „K. E. T. S." werd de traditiqneele prijs, 'n biljartkeu, met eenige toepasselijke woorden aan den voor- zitter van „D. O. S." overgereikt. IngesopsieBi sfukken (Buiten verantwcordelijkheid van de Re- dactie. De cpname in deze rubriek, bewiist geenszins dat de redacde ermede instemt). gister E. B Mevr. F. Mevr. d. G. v. J. H. D A. P. H. E, N. N D, J. G. M. P R. L IVfa Bb Mevr. v. G. P E. R. Leidsche Wolwinkel N. N W. G. W. N. N, N. A. N. O. N. N. K. 180 mud. 2 5 6 1 2 3 1 3 1 7 1 1 3 1 3 3 Totaal Generaal 236 mud. Zeer veel belangstellende lezers heb ben ons adresseu toegezondvn van ge zinnen, die dringend om wai brandstof verletgen zaten. We hebben er dankbaar gebruik van gemaakt en deze 236 mud zijn doer ons aan de daarvoor in aan- merking komende gezinnen toegezon- den. Wij sluifen nu onze actie en bren gen dank aan alien die ons hierbij financieel hebben geholpen. Luelitwaart IN NED.-INDIe. D-e officier-vlieger van het Ned.-lndische leger, M. van Hazelen, maakte gistermorgen in een Avro-machine een oefenvlucht, toen de motor plotseling op een hoogte van veertig meter stopte. De vlieger was genoodzaakt eene noodlanding te maken, waarbij hij op een sawah tegen het sawahpad opbotste waardoor zijn toestel in tweeen knapte. Het voorste gedeelte van de machine sloeg over den kop. De heer Van Haselen kwam met den schrik vrij. In verband met net steeds voorkomen de verschijnsel, dat tijdens en na een periode van strenge vorst door zettingen in den bodem lekbages en buisbreuken optreden, welke een spoedige herstel- liug vereischen, waarbij kleinere of grootere gedeelten van het hoofdbuizen- net tijdelijk moeten worden afgesloten en de gebruikelijke aanzegging huis aan huis praktisch dikwijls 'te tijdroovend en dus ondoelmatig blijkt .te zijn, is de Directeur van het Prpvinciaal Water- leidingbedrijf van Noordholland voor- nemens voortaan in dergelijke gevallen als regel de aankondiging van afslui ting der waterleiding aan de abonnen- ten Eeabaar te doen maken ioor mid del van ratelslag. Daartoe zal een beambte van het be clrijf zich, voor dat tot afsluiting wordt overgegaan, langs Let af te sluiten j deelte der hoofdleiding begeven en door middel van sterk ratelen de verbruikers waarschuwen, dat de watertoevoer in verband met herstelling van het buizen- net zal worden afgesloten. Tenzij directe afsluiting in dringende gevallen onmiddellijk noodig is, zal aan de verbruikers ten minste een kwartier tijd worden gegeven om den benoodig- den voorraad water te verzamelen, alvo- i-eus tot afsluiting wordt overgegaan. Alkmaar, 19 Februari 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Margaretha de Raat wed. Cornells de Raat 80 jaar. Aartje de Ridder gehuwd met Hendrik Onderstal 63 jaar. Cornells Plom per 71 jaar. GEBOREN: Nicolaas z.v. Hendrik Burgering en Eli sabeth Musen. Janny d.v. Dirk Pool en Geertje Debber. Elisabeth Maria d.v. Abe Westra en Maartje Wiese. Bioscopen Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende bestuurslid van den Al- gemeenen Ned. Bouwvakarbeidersbond (Afd. Alkmaar) verklaart: Dat hij in de week van 11 tot en met 16 Februari 1929 voor de werklooze leden zijner organisatie persoonlijk bij het Burgerlijk Armbestuur n.m. aan het Bureau Doelen straat 28 om cokesbonnen welke hem in over leg met den ambtenaar H. Leemeijer zijn ver- strekt, is geweest. Dat hij dien zelfden dag nog 2 cokesbonnen terug bracht, welke door de betrokken leden niet waren aanvaard. Dal op verzoek van de betrokken leden 3 cokesbonnen omgeruild zijn voor levensmid- delenbonnen. Dat de geheele afwikkeling naar genoegen van ondergeteekende is geschied. Dat de opzet van het ingezonden stuk in de Alkmaarsche Courant van 16 Februari 1929, onderteekend door A. F. Zeegers onjuist is, daar de heer A. F. Zeegers bij bovengenoem de onderhandeling niet aanwezig was, en dus de woorden jij hebt het nog niet arm genoeg (die trouwens niet gebezigd zijn) niet kan ge- hoord hebben. Alkmaar, 18 Februari 1929. Bestuurslid Alg. Ned. Bouwvak arbeidersbond Afd. Alkmaar. J. M. VAN WAMEL, seer. DE „GRAF ZEPPELIN". Geslaagde proejtocht. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is gister na een geslaagden pro-eftocht om 16 16 ge- land en het bevond zich om 16.36 weer in de hal. D-e tocht ging over Lindau, Bregenz, Ra- vensburg en St Gallen. Een hoogte van 1352 M. werd bereikt. Draadlooze verbinding en photografische opnamen slaagden uitstekend. D-e korte golf-zender is beproefd en goed be- vond-en, De vijf motoren zijn op hun groot- ste toerenaantal gezet. De electrische verwar- ming van de cabines was zoo goed, dat de luchtschippers hun jas konden uittrekken. Dr. Eckener over den tocht naar Egypte. Met betrekking tot het bericht, dat de tocht van den „Graf Zeppelin" naar Egypte niet kon plaatsvinden, doordat de Britsche reg-sering het niet gewenscht achtt-e, ver klaarde Dr. Eck-en-er o.a. dat hij dit bericht alleen uit de kranten wist en dat er nog geen officieel antwoord was ontvangen. Verder was hij van meening, dat de geruchten over een verbod op een misverstand moesten be- rusten. BRITSCH LEGERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Bij South Godstone (Surrey) is een mili- tair vlie^tuig brandend necrgestort. Het lijk Alkmaarsch Bioscoop Theater. Zijn Terugkeer. Lars Hanson, Dita Parlo en Gus tav Erohlich in de hoofdrollen. Eindeloos is de Siberische steppe. Aan een stroom in een kieine hut wonen twee man- nen. Duitsche krijgsgevangenen uit den grooten oorlog. In volkomen afzondering wonen zij er reeds twee jaren. In de uren van vcrlatenheid hebben de twee vrienden elkaar alles van hun leven verteld. Richard heeft het tegenover Karl maar steeds gehad over Anna zijn vrouw en haar huis. In bei de mannen ontwaakt ten slotte onweerstaan- t"ar het verlangen terug te keeren. Zij vluch- ten. Maar Richard kan de vermceienissen niet verdragen. Hij valt neer en wordt door de kozakken opnieuw meegenomen. Karl weet te ontkomen en bereikt na een lange zwerftocht zijn vaderland. Richard wordt tot dwangarbeid veroordeeld. Anna de vrouw wacht na den oorlog op Richard. Doch in zijn plaats verschijnt Karl en hij vertelt haar van alles wat hij met haar man heeft doorgemaakt. De band, die Anna e»i Karl bindt, wordt steeds hechter. Richard krijgt ten slotte ook de vrijiieid terug. Na een groote reis bereikt hij zijn woning, ein- delijk hopend Anna weer te zien. Maar zij is er niet. Een poos later komt zij met Karl thuis en hij beseft weldra dat de natuur sterker is ge weest dan deze twee menschen. Moest hij daarvoor terugkeeren? Wreede ontgooche- ling. Doch hij offert zich wederom op. Hij gaat naar een vreerad land en laat Anna en Karl samen achter. Een dramatisch filmwerk, dat zeer veel in- druk maakt KINDERDOODSLAG. Op 17 April van het vorige jaar heeft voor de Vierd-e Kamer der Rechtbank te Amster dam teiechtgestaan een thans 23-jarige on gehuwde moeder ter zake van kinderdood- slag. Het m-eisje, dat voor onderwijzeres 1-eerde, moest, omdat vader moeder verlaten had, als werkster den kost gaan verdienen Zij raakte zwanger en zonden als aanstaan de moeder iets klaar te hebben gemaakt, be- viel zij op 20 Sept. 1927 ten huize van haar moeder. Daar de toestand der vrouw dit noodzakelijk maakte, werden moeder en kind naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd Zes dagen later, op 26 September, 's nachts, werd het kind dood in de wieg gevonden, met bloedsporen aan hals, neus en mond. Dr. D. C. J. van Rompu, die aan het O. L. Vrouwegasthuis verbonden is, verklaarde dat hij, toen hij het kind zag, onmiddellijk dacht aan verworging, en mej. dr A. J. Scholte, die d-e lijkschouwing verrichtte, constateerde, dat het kind kort voor den dood was ge- worgd. Na afloop van het getuigenverhoor gelastte de rechtbank het psychiatrisch onderzoek, in verband waarm-ede de verdere behanaeling der zaak voor onbepaalden tijd werd ge- schorst. Gister hervatt-e de rechtbank de behande- ling der zaak, thans evenwel, op verzoek van den verdediger, met gesloten d-euren. Van d-e zijde van het O. M waren gedag- vaard twee dokters en vanwege de verdedi- ging zeven getuigen. Na afloop van het getuigenverhoor eischte het O. M. thans een jaar gevangenisstraf. terwijl de verdediger vrijspraak, subsidiair voorwaardelijke veroordeeling, pleitte. Uitspraak 1 Maart a.s. VRIJDOM VAN PERSONEELE BELASTING VOOR JEUGDHUIZEN. Dezer dagen heeft de Hooge Raad de uit spraak van den Raad van B-eroep te Rotter dam vernietigd, waarbij beslist was, dat de Arbeiders Jeugd Centrale voor haaar Jeugd- huizen aldaar personeele belasting moest beta- len. Deze huizen zouden n.l. niet dienen „ten algemeenen nutte", welke bestemming slechts vrijstelling van personeele belasting ver- zekert. Hoewel de Jeugdhuizen sledhts dienen voor de algerneene opvoeding en ontwikkeling der A. J. C.-leden, kwam de Raad van Beroep tot zijn opvatting on grond van de beperking van den wer-kkring der A. J. C. toh en, die ae op- vattingen der S. D. A. P. en N. V. V. zijn toe- gedaan, een conclusie, welke de Raad van Beroep uit de statuten en het huishoudelijk Reglement der A. J. C. trok. Terecht heeft de Hooge Raad voormelde uitspraak vernietigd; beperking van den leden. kring sluit bij een Jeugdvereeniging, welke slechts opvoeding en ontwikkeling beoogt, de strekking „ten algemeenen nutte" niet uit. Trouwens elke Jeugdvereeniging biedt een beperking, een neutrale evenzeer als een ver- eeniging, welke voor haar werk een levensbe schouwing heeft aanvaard. Het Nederl. Jeugdl. Instituut, dat op grond van ingewonnen informaties bij voor- ALKMAARSCHE EXPORTVE1LING. ALKMAAR, 18 Fbr. 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Boeren- cool per 100 struiken 0.40J 7.10; Gele <ool per 100 K.G. 1.10—/ 8; Knolselderie ier lOOstuks 10.4011.20; Roode Kool per 100 K.G. 4—/ 12.30; Spruiten per 100 K.G. 8.70—/ 44; Uien per 100 K.G. f 2.90—f 8; WiDof le s per 100 K.G. 42—/ 44; Witlof 2c s. per 100 K.G. 34 36. PURMEREND, 18 Febr. 1929. „Afslag- vereeniging Bcemsier, Purmerend en Omstre- ken". Witlof f 4" per 100 K.G.; Roode Kool 3.10—/ 19 per 100; Savoye Kool 6— 12.80 per 100; Spruitkool 0.75J 6.10 per 15 K.G.; Boeren-kool 1.301.70 per 10 K.G.Wortelen f 1.45 per 25 bos; Uien 1515.60 per 100 K.G.Prei 17— 57 per 100 bos. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Febr. 1929. Op de he den gehcuden aaidappelenmarkt waren aan- voer en prijzen als volgt: Zeeuwcche bonten 6.507; Zeeuwsche blauwen f 57; Eigenheimers 3—/ 3.50: Bravo's 2.50 5. Aanvoer 1 lading, 140 H.L. PURMEREND, 19 Febr. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 16 st. kieine Fabriekskaas 47; 5 st. kieine Bcerenkaas f 50, in totaal 21 sta- pels, wegende 17000 K.G.. handel stug; 578 K.G. Boter 2.30—/ 2.65 per K.G. Vee. 425 Runderen, w.o. 210 vette 0.80— 1.05 per K.G.; 103 melk- en geldekoeien f 120—/ 325, handel matig; 12 Stieren; 13 Paarden 100—/ 200; 5 vette kalveren f 1.40—/ 1.60 per K.G., handel matig; 994 Nucht. kalv. voor de slacht 7—*f 35; voor de fok 12—/ 42, handel stug; 318 vette Varkens, voor de slacht 0.72f 0.75. han del stug; 31 Magere Varkens 2040, handel stug; 95 Biggen 16—/ 24, handel stug; 714 Schapen (vette) 25—/ 42, han del matig; Overhouders 2030, handel matig; 8 Bokken; Kippeneieren 9—/ 10; Eendeieren f 8—f 8.50; Piepkuikens 2.20 2.40. Eierveiling. 345 Eendeieren a 9 30; 20625 Kippeneieren a 9.5010.20; 500 Kippeneieren b 9.20. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Febr. Langedijker Groentenveiling. Rcode Kool le s. 8.40—/ 17.30; Gele Kool le s. 6— f 10.90: Gele Kool 2e s. 2.90—/ 9; Deen- sche Witte Kool 8.70-f 15.50; Uien 11.10—/ 13.60; Grove f 10—/ 12, alles per 100 K.G. Aanvoer: 90000 K.G. Roode Kool; 160000 K.G. Gele Kool; 100000 K G. Deensche Witte Kool en 7300 K.G. Uien> NOORDSCHARWOUDE, IS Febr. 1929. Uien 13.90; Drielingen j 13.50—/ 13.90; Roode Kool 6.90--/ 16.70; Doorschot 6.30—/ 14.60; Gele Kool 5 30—11 90; Deensche Witte Kool 7.9016.20; Door schot f 7.80—ll. 10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 3500 K.G. Uien; 134400 K.G. Roode Kool; 58600 K G. Gele Kool; 114200 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 18 Febr. 1929. Roo de Kool le s. f 6.50J 15.50; Roode Kool 2e s. 6.20—/ 12.90; Gele Kool le s. 5.30—/ 9.30; Gele Kool 2e s. 4.50— 5.90; Gele Kool (uitschot) f 3.40—/ 5 40; Witte Kool le s. f 8.40—/ 15.20; Witte Kool 2e s. 8.30; Witte Kooi (uitschot) 3 40— 4Drielingen 12.6012.70; Uien 14.40—/ 14.60; Grove Uien 11.70— 11.80; Peen (groote) 6.10; Peeu (kl.^ 4. Aanvoer: 62575 K.G. Roode Kool; 22325 K.G. Gele Kool; 32550 K.G. Witte Kool; 2225 K.G. Uien; 1125 K.G. Peen. M d v e r«te n t i e si Heden overleed ts Alk maar onze Vader, Behuwd- en Grootvader, CORNKLIS PLOMPER. Weduwnaar van Margaretha Cornelia Oldenburg, in den leeftijd van 71 jaar. Uit a.iler naain, C. PLOMPER. Bergen, 19 Februari 1929. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank aan fainiiie, vrienden, buren en kennissen voor de vela blijken van belangstelling bij ons 50-jarig huwelijksfeest ondervon- den. P. RENOOIJ. J. RENOOIJTromp. Alkmaar, 19 Februari 1929. Schermerweg 99. Gevraagd een net voor dag en nacbt, liefst van buiten, niet boven 18 jaar. Adres te bevr. Boekh. DE ROOIJ. GEVRAAGD. voor beschaafde Jongedame vaa goeden huize, plaats als of juffrouw van gezelschap, ook nogea op zich te nemen. Reeds eordet als zoodanig werkzaam geweest. Br. onder lett. Y 57 bur. v.d. bind. 1 2 2 5 2 1 n

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3