illmitstle Euiriot. De wettige Erfgonaam. FEIIILLKTON. Radio-hoekje No. 44 hMderd m en dertiaiste 'aargang. Ponderdaa: 31 Fehrnari. Vrijdag 22 FebruarL HUversum, 1071 M. 10.10.15 Morgen- *ijding. 10.3010.45 Gramofoonmuziek. 10.4511.45 Jaarbeursconcert, door het Kling-Trio. 11.45—12 Gramofoonmuziek. 12.152.Concert door het A. V. R O.- Trio. 2.05—2.45 Voor de scholen, door Prof. Dr. A. Pulle. 2.45—4.— Gramofoonmuziek. 4.4.30 Huisvrouwenhalfuurtje, door F. v. Raalte. 5.—.5.30 Tuinbouwhalfuurtje door Hr. H. Gorter. 5.30—6.— Radiopraatje. 6.— 7.15 Concert door het A. V. R. O -Trio. 7.15 7.45 SchippersFes door A. A. Kleyn. 8. Concert door het Omroep-orkest. 8.309. Lezing door Hr. Parey: Vocht in huizen. 9.Kamermuziek. Hartvelt-kwartet. 10 Persfcerichten. 10.1511.(Vervolg) Con cert. Operette-programma. 11.12.Dans muziek. Huizen336.3 M. (Na 6 uur 1852 M.) 11.—11.30 Korte Ziekendienst door F. G. Beekman. 12.30—1.30 Concert door het K. R. O.-Trio. 3.4.Vrouwenuurtje door Mej. N Mens. 4.5.— N C. R. V. Gramo foonmuziek. 5.-6.45 Concert. Het Neder- Oandsch Vocaal ensemble. Th. Ponten, pianobegeleidiiig. 6.45—7.Radiopraatje door W Peeters: De Mexicaansche hond. 7.-7.25 Spr. J. C. v. d. Plaat: Centrale ver- warming. 7.35 Uitzending V. P. R. O. Sprs. Ds. E. J. v. d. Brugh: Wat gelooven en den- ken Vrijz. Protstarten? (Verstand en Hart) Prof. Dr. M. C. van Mourik—Broekrrt^n: Stroomingen in het Vrijz. Protestantisme (4). T. v. d. Sluys, sopraan. B. Renden, piano. J. Monissen, piano. Jo Sternheim, declamatie. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11 05 Kookpraetje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert. FI. Luard, cello. M. Dixon, piano. 12.50 Orgelconcert. 1.20— 2.20 Orkestconcert. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek 3.20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing: Pasteur. 4.Muziek. 4.05 Sybil Eaton strijkkwartet. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuws- 6.50 Beriohten. 7.05 Handel's vioolsonaien. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Licht orkestconcert. A. Moxon, sopraan. Or- kest. 9.20 Nieuwsberichten.: 9.40 Debat: Scottish Nationalisme. 10.40 „Airy nothings", schets van McConnel. 11.20 12.20 Dansmuzier:. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12 50— 2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestcon cert. 7.057.50 Gramefoonmuziek. 8.20 Liter, causerie. 8.5011.10 Symphoniecon- cert. Langenberg, 462 M. 9.3510.30 en 11.30 Gramofoonmuziek 12.251.50 Orkestcon cert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20 Concert. Werag-orkest. 8.208 40 Concert uit Frank furt. Daarna o.ibekende walsen van Joh. Strauss. Vervolgens dansmuziek. Zeesen, 1649 M. 11.20—3.50 Lezingen. 3.504 50 Orkestconcert. 4.50—7 05 Lezin gen. 7.20 Orkestconcert onder leiding van Max Roth. 8.20 Concert uit Frankfort. Hamburg, 391.6 M. 10.2011 20 Grama- phoonplaten. 12 40 Muziekuitzending voor scho'en. 3.35 Orkestconcert. Werken van Os car Strauss. 5.20 Concert. 6.20 Voortzetting concert 7.20 „Etagenhaus". Hoorspel van Otto Alfred Pa'itzsch. 8.35 Winterliches Tagewerk im Dorfe. Oude vo'ksliederen. Mannenkoor, bariton en sopraan. 10.20 Con cert. Brussel, 511.9 M. 5.20 Orkestconcert. 6.55 Trio-concert. 7.20 Gramaphoonplaten. 8.35 Fragmenten uit „De Barbier van Sevilla", met medewerking van Mme. Vida en de Hee- ren Letroye, Fabre, Bracony en Merlot. GEVONDEN VOORWERPEN Aanwezig aan het Bureau van politic Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur. de navolgende voorwerpen als gevon.ien gedeponeerd op 14, 15, 16 17 en 18 Fe- bruari 1929. Duimstok, duimstok, ceintuur, hon- iepenning, sleutels, want, horlogering, handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op: 14, 15, 16, 17 en 18 Februari 1929: Damesbont. mej. van Giezen, Snaar- manslaan 27; bruine handscboen, D. Lansen, Laat 150; twee zwanen, abat toir; portemonnaie met inh.. B. Ursem, Baansingel 39; oorbelletje, W. Wiese, Heiligland 36; paar wdnten, G. Volgers, Keetgraeht 6; twee gebreide handschoe- nen, T. Kloet, Oudegr. 261; rijwielbe- lastingmerk, J. Cuperus, Lamoraalstraat Door E. PHILIPS OPPENHE1M. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B 701 Voor het eerst miste Monica een oogenblik den moed, toen zij de kleine Cypressenlaan opreed, aan het einde waarvan de eenvoudige, kaal uitziende villa stond, die haar was aan- gewezen. De tuin, die zichtbaar werd, zoodra zij het einde van de laan hadden bereikt, was heelemaal verwilderd. De vensters hadden geen van alle gordijnen; het terrein zag er verlaten en armza'ig uit. Het eenige aantrek- kelijke was een klein terras, waarom een blauwe regen en erVele rozen slingerden Aan het andere einde van de oase was Francis ge- zeten, of liever had hij zitten te ontbijten Hij kwam op haar af, als een man, die uit een droom onfvaakt, onvast op zijn voeten met groote verve* iderde oogen zijn geheele wezen onder den "druk van een zalige verrassing „Monica riep hij uit. „Daar ben ik'antwoordde zij, uit de auto stappend. „Wat een reis! Kun je niet een stoomwals leeften voor die laan? Ik ben door aangegaan voor convertie van twee 21dreg in etui, T. Adema, Stationsweg 44; rijwielsleutel, H. v. d. Hagen, Co- manstraat 8; witte kip, B. Wielinga, Eikelenbergstraat 4; paar gymnastiek- schoenen, J. van Zon, Sandersbuurt 21 2 zwanen, J. Borst, Helderscheweg 50; damesoverschoen, W. Asman, Ooster- burgstraat 7; kinderschaats, J. Kley- man, Stuartstraat 21; huissleutel, H. Dekkinga, Zocherstraat 35; houten pijp, J. Boersen, Omval 5; winkelbel, J. Ploe- ger, Tienenwal 17; ijzer van een schaats J. de Vries, Dahliastraat 22; pet, J. Pool, Gedempte Baansloot 17; ijsmuts, W. de Hoog, Eikelenbergstraat 23; jonge her- dershond, C. v. d. Haan, Westerweg 93; wandelstok, G. v. d. Meulen, Forestus- straat 11; kinderbandschoen, J. Jonge- jan, Eikelenbergstraat 52; rijwielbelas- tingmerk, personeel gasfabriek, Helder scheweg; schop, G. Schekkerman, Ach- terstraat 29; damesrijwiel, J. Koeman Zeglis 130; sjaal, A. Commandeur, Zui- dervaart 306 (gem. Akersloot); reisde- ken, P. Beemsterboer, Hofstraat 20; halsketting, A. Kleimeer, Gashouder- straat 11; soort eendvogtl, P. v. Eeten, Stoomschip 44, afgesneden Kanaalvak; geldstuk, P. Klevmeer, Liefdelaan 35; jongensschaats, B. Metselaar, v. d. Wou- destraat 23. Warnneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Ppovinciaal nieuws GROOTSCHERMER. Zondagavond 17 Febr. te half negen uur gaf de zangvereeniging „Groot- Schermers Gemengd Koor" haar eerste rn eenigste openbare uitvoering in dit winterseizoen, in het lokaal van den heer van Truyen alhier. Zeer velen wa- ren opgekomen, om van het gebodene te genieten. De bekende humorist de heer Daan Pool verleende zijne mede werking tot opluistering van den avond, daarbij begeleid op de piano door den heer Potgieser uit De Rijp. Nadat de voorzitter van G. G. K., de heer P. Schermerhorn, de bijeenkomst met eene korte rede had geopend, werd aangevangen met de uitvoering van het werkelijk mooie programma. Zoowel zangers als declamator oogst- ten welverdienden lof en het publiek gaf menig applausje. Indien wij al een enkele opmerking zouden willen maken, dan zij het deze, dat er vooraLin de eerst ten gehoore ge- brachte zangnummers een beetje te wei- nig vastheid van toon was op te merken. Een ietwat krachtiger leiding van den dirigent ware wenschelijk geweest. De heer Pool vermaakte met zijn in alien deele schitterend programma de aanwezigen zeer. Eenvoudig verwonder- lijk is het, hoe deze artist zijn gelaats- uitdrukking beheerscht. In een ondeel- baar oogenblik weet hij zijn gezicht zoo te veranderen, dat men wanen zou, een ander dan zooeven voor zich te zien. Vormden de vroolijke liedjes en voor- drachten uiteraard op een avond als de ze den hoofdschotel, ook de enkele num- mers van meer ernstigen aard werden uitnemend vetrolkt. De heer Pool toon- de zich ook nu weer een artist van groo te en veelzijdige beteekenis. De burgemeester, de heer C. de Groot, was dan ook stellig de tolk van alle aanwezigen, toen hij den heer Pool bij het afscheid nemen het tot weerziens toeriep. G. G. K. kan met genoegen op dezen welgeslaagden avond terug zien. Na afloop der uitvoering ving het zeer geanimeerde bal aan en het was lang met vroeg meer, toen men huiswaarts toog. De heeren Smit en van der Stok gaven uitnemende dansmuziek. De heer P. G., hoofd der o. 1. school alhier, ondervond op een fietstocht van Alkmaar naar zijne school wel zeer ern- stige gevolgen van de felle koude. Zijne beide ooren bevroren. De geraadpleegde medicus constateerde eene bevriezing van den tweeden graad. Naar wij veme- men, bestaat er evenwel gelukkig reden om op een volledig herstel der getroffen lichaamsdeelen te mogen hopen. De burgemeester benoemde tot hoofd van den luchtbeschermingsdienst in deze gemeente, den heer J. Water- drinker, gem^ente-ontvanger en oud- onderofficier van de weermacht in N.O.I. geruchtje vervaard zijn als er wat is te verdienen, want wie om dezen tijd prei uit den grond hakt en alle moeite doet om zijn groente zoo voordeelig mogelijk aan te voeren (z.g. vorstvrij) ziet niet tegen weinig op. Is er behoefte aan groente? Wel neen want er is kool genoeg, doch de vorst verhindert het vervoer en wie wil er nu alle dagen kool, rapen of wortelen. Naar versche groente is vraag, en die dit nog niet wist heeft in de afgeloopen week en deze week wel ervaren hoe graag men spruiten kocht en tegen fancy-prijzen. Verbeeld je, spruiten van 50 a 65 per 100 K.G. en heelemaal geen neusje van de zalm en de spruiten vap 30 k f 50 per 100 K.G. was mooie 2e kwaliteit. De groote vraag naar groente was oor- zaak dat er ook goede vraag was naar boerekool, die gezien het ongunstige weer nog in beduidende kwantums werd aangevoerd en tegen prijzen van f 5a/ 10.— per 100 stuks en ze waren allerminst mooi! Prei was ook de moeite. Zooals gezegd er is heel wat moeite voor noodig om ze uit den grond los te hakken, doch voor 60 a 80 per 100 bos, kan men wel eenige moeite doen; we hebben dan ook nooit 80 centen zien geven voor een bos- prei en de consument zal er van lusten. Kool was duur en heelemaal niet mooi, er waren er veel die wat lijken zoolang het vriest, doch die bij dooi weer er naar zullen uitzien, doch er was ook mooie kwaliteit. De noteering voor diverse koolsoorten was: roode kool 10 a 25, savove kool 8a 15 en witte kool 10 a 20, alles per 100 stuks; daarentegen gold uitschot beduidend minder. Uien was evengoed gewild met prijzen van 10 a /16 per 100 K.G. Rabarber werd sporadisch aangevoerd en in afwijkende kwaliteit, met prijzen van 10 tot 32 per bos. Wortelen, ra pen en bieten waren wel in trek, doch de prijzen waren niet hooger, we noteerden voor worteien 2.50 4 3.50 per K.G. en voor rapen f I f 1.30 per H.L. en bieten /la/ 1.50 per 100 stuks. Peren en appeleh (alles keukenvruch- ten) zijn enorm duur en het is geen wonder dat de groenteboer gereserveerd koopt, doch de schaarschte doet het en daarom waren de prijzen van 28 tot 40 per 100 K.G., wel verklaarbaar. Aardappelen golden niets meer dan de laatste weken, het schijnt wel da,t er nooit wijziging in de lage prijzen komt, de noteering was 3 a 4 voor kleiaardappelen en 4.50 a 5 voor duinaardappelen, alles per mud (70 ki logram). De overige aanvoer onveranderde prij zen. KENNEMERLAND. Al meer en meer laat zich de behoefte aan versche groente gevoelen maar toch hebben we Vrijdag j.l. opgekeken zoo weinig er werd aangevoerd en zoo hoog als de prijs was. En we hebben gelijk er varen dat onze tuinders voor geen klein elkaar gerammeld''. Hij keek haar nog aan of zij iets onwezen- lijks was. „Waarom ben je hier gekomen?" vroeg hij. „Wat wensch je?" „Klinkt dat niet een beetje ongastvrij", protesteerde zij, „of verbeeld ik mij dat? Misschien ben ik op weg naar Mentone". „Maar wat wensch je?" herhaalde hij ern- stig. „Is er iets dat ik vergat?" „Je vergat mij!" Hij negeerde haar verrassend antwoord en haar verleidelijken glim'ach. Hij verdween een oogcnblik door de gebarsten openslaande g azen deur, en bracht hacr een stoel. Zij verzocht hem dezoi te brengen naar het an dere einde van het terras, waar hij zijn ont- bijt had gebruikt. „Ik wil bij je zitten", zei zij. „Welk een heerlijke sinaasappels". Hij ging voort haar te ondervragen, hoe- wel op een eigenaardige, onpersoonlijke ma- nier. „Wat heb ik vergeten?" peinsdte hij. „Ik vemietigde a! de promesses. Ik herstelde de toelagen. Ik liet Sir Stephen de meest voi'e- dige instructies en bevoegdheden. Ik dacht, dht ik afgedaan had met aFes, wat mij ooit kon herinneren aan die afschuwelijke maan- den", „Je gedroeg je prachtig!" verklaardc Mo- SCHOORL. Roads vergadering De raad vergaderde Woensdagmor- gen voltallig. Medegedeeld werd, dat aan den zoon van den heer Gutker voor emigratie naar Canada een bedrag van 30 was verstrekt dat officieel een besluit was genomen ten aanzien van den aankoop van grond te Hargen; dat door Ged. St. de rekening over 1916 was goedgekeurd, voor de gewone rekening op een bedrag van 3623.22 en voor den kapitaaldienst 1397.97; dat Ged. St. hebben goedgekeurd het kasgeldbesluit voor 1929 en het besluit inzake de vleeschkeuringsdienst; dat de aanslag in de forensenbelas- ting van den heer W. de Groot was ver- nietigd dat van de Ver. van Ned. Gemeenten een schrijven was ingekomen waarin bericht wordt, dat het vraagstuk van de districtsschoolartsen nader in studie was genomen dat Ged. St. vrijstelling hebben ver- leend voor het geven van onderwijs in het vak j, doch niet langer dan tot het begin van de nieuwe cursus 1929. In verband hiermede deelde de voor zitter mede, dat B. en W. reeds doende zijn om een deel van de kweekerij voor dit onderwijs in te richten. Van den heer Boon was bericht inge komen, dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van school- verzuim aannam, benevens een schrij ven, waarin hij dank bracht voor het hem geschonken bloemstuk bij zijn 25- jarig jubileum. De heer A. v. Lienen had bericht, dat hij zijn benoeming tot lid van de com missie van toezicht op het L. O aannam. Deze stukken werden voor kennisge- ving aangenomen." Van de Bank van Ned. Gemeenten was bericht ingekomen, dat a 43/« een lee- ning van 8400.— a, pari kon worden nica, een sinaasappel van den schotel ne men d, en dien verstrooid schillend. .prach tig in je razernij, in je woede en in je herstel, maar zooals ik tevoren zeide, je vergat mij!" j,Ben je hier gekomen, om mij te martelen?" vroeg hij. „Welneen, lieve neef Francis", verzekerde zij hem. „Ik ben gekomen om te ontbijten. Kunnen we nog een ommelette hebben, en ik heb graag mijn koffie wat sterker". Hij scheen op het punt te spreken, maar veranderde van plan. Nog eens verdween hij door de open deur en ditmaal bleef hij eenige minuten weg. Toen hij terugkeerde, vond hij Monica behagelijk geinstalleerd, haar hoed hing over de leuning van het terras. „De oude vrouw, die voor mij zorgt, zal haar best doen", deelde hij mede. „Monica nu moet je mij vertellen, waarom je bent ge komen". „Beste jongen", antwoordde zij, haar han- den naar hern uitstrekkende. „Is het niet vol- koinen duidelijk? Ik ben gekomen om te blij- ven". „Te blijven?" herhaalde hij. „Jij met mij hier". ,.Dat was tenminste mijn plan", gaf zij toe. ..Kijk mij niet zoo verschrikt aan Francis. We kunnen trouwen of zooiefs, niet waar, maar na het ontbijt ik sta er op, dat we eerst ontbijten. Ik kan de ommelette hier rui- geldleeningen. Op voorstel van B. en \\T. werd daar- toe beslotcn, aangezien claardoov een be- sparing van 60 per jaar werd verkre- g'en. Besloten werd aan de door Ged. St. ge- maakte bezwaren tegen de verordening op de begrafenisrechten en die op de le- gesgelden tegemoet te komen. Over de begrooting waren van Ged. St. verschillende bemerkingen ingekomen o. m. wenschten zij ook, dat in de notu- len de discussies werden vveergegeve terwijl zij in verband met de door twee leden ingediende bezwaren tegen de be noeming van een tweeden ambtenaar opmerkten< dat vooralsnog naar hun oordeel, gelet op de omvang van de ge meente, een ambtenaar voldoende was De voorzitter merkte op, dat deze zaak hiermede nog niet was beeindigd en stelde voor B. en W. te machtigen de gewenschte aclministratieve wijzigingen aan te brengen. Conform besloten. B. en W. werden voorts gemachtigd om aan het bestuur van de Bijzondere school te Catrijp de gevraagde vergoe- ding weder uit te keeren. De gemeente en de werkloosheid. Van den heer Gutker was de vraag ingekomen, wat B. en W. denken te doen ter voorziening in de werkloosheid van de uitgevroren duinarbeiders. Op voorstel van den voorzitter werd besloten, dit schrijven gelijk met de verzoeken van de 41 werkloos geworden duinarbeiders, aan het einde der verga dering te behandelen. Een verzoek van den besteller van de train om een tarief en een kring voor het bestellen tegen dat tarief vast te stellen werd aangehouden tot de volgende ver gadering. x Aan de orde was hierna punt 3 der agende: Voorstel van B. en W. om de verordening, regelende het verkeer van rijwielen, motorrijtuigen en vrachtmo- torrijtuigen op de openbare gemeentewe- gen in de bebouwde kom, van 1924, te splitsen: a. vast te stellen een verordening waarin o.a. de maximum-snelheid voor motorrijtuigen bepaald wordt op 30 K M per uur in de bebouwde kommen van Schoorl, Catrijp en Groet, alsmede eeni ge nadere bepalingen volgens ontwerp; b. vast te stellen een verordening waarin te Schoorl het westelijk gedeelte der Burgemeester Peecklaan voor alle motorverkeer verboden blijft alsmede de Molenv eg. de Gortersweg, de Burge meester Peecklaan de Ornloop en de Boschmansweg van Zuid naar Noord, voorts te Groet de Wagenmakersweg en den Achterweg van Noord naar Zuid. De heer Kaag oordeelde de bepaliog, dat met een rijwiel niets vervoerd mag worden, dat buiten de stuurstang uit- steekt nog al bezwaren d. De voorzitter zeide, dat het to de bedoeling lag de bepaling met tact, uit te voeren. Op de smalle wegen in Schoorl gaat het echter niet om op rijwielen rietmatten te vervoeren. Op een vraag van den heer Schermer deelde de voorzitter nog mede, dai ten aanzien van de verbodsbepaling. voor- schrijvende het rijden in 66n ricnting, voor aanwonende en voor hen waarvoor zulks noodig is (den dokter) ontheffing zal worden verleencl. De heer Duin merkte nog op, dat aan het IVagenmakerswegje andere voertuigen even hinderlijk z:jn als nutos De voorzitter oordeelde dit een pleidooi voor breedere wegen. Het voorstel werd hierop conform vastgesteld. Punt 4 was een voorstel van B. en W. om aan den tegenwoordigen huurder H. R. J. Groothoff alhier het. gemeente- strand te Camperduin nog op dezelfde voorvvaarden voor 1929 en 1930 te ver- pachten, behoudens het aanbrengen van eene privaat voor vrouwen en eene voor mannen alsmede eene waterplaats bij het strandgebouwtje. De heer D u i n sprak er zijn voldoe- ning over uit, dat de man die zijn best gedaan had om het de eerste jaren zoo gded mogelijk voor elkander te brengen, weer in de gelegenheid werd gesteld om in te huren. Spr. had niets tegen de voorvvaarden mits die niet te bezwarend gesteld wer den. De heer Scher m e r verheugde zich er eveneens over, dat de heer Grootliof weer kon inhuren. Spr. vroeg' hoe ver recht van den huurder gaat. Kan hij zeg- gen, dat hij baas is over het geheele strand en zelfs over het baclen wat te zeggen heeft? De voorzitter kon met de meeste kracht verzekeren, dat gelet op de ver ordening B. en W. op het strand opper- ken" Zij voe!de den greep van zijn hauden op naar schouders; zijn oogen ondervroegen haar vurig. „Dit is de tweede keer, dat ik tot jou kom" herinnerde zij hem. „Den vorigen keer zond jt mij weg, of liever, die afschuwelijke kleine feeks van een Peggy Layton deed het. J< zult mij toch niet opnieuw wegsturen, Fran cis?" Zijn armen waren om haar hals. Er was weer geloof aan het geluk in hem. „Omdat je mij niet altijd moet wegzenden als je blieft niet", ging ze voort. „Het is vreeselijk, dit te zeggen zonder dat je het mij gevraagd hebt maar ik heb je lief, Francis, beveling. Ik heb nooit iemand anders lief- gehad. Mag ik blijven?" „Of je mag blijven?" stamelde hij harts- tochtelijk. „Jij Later op den dag, toen zij het klooster voorbijkwamen op hun weg naar Florence, vertelde zij hem van den boetvaardige, dien zij dien morgen had verrast. Hij glim'achte cm haar vrees. „Ik heb er nooit aan gedacht daar terug te keeren.", verklaarde hij. „Wat ik met mijzelf wilde beginnen kan ik mij niet voorstellen, maar zeker dat niet. Ik vermoed dat ik als het te laat was, zou zijn gaan reizen door Europa, om, met deg hoed in de hand ion te he z maclitig zijn. Op het strand heeft do huurder geen enkel recht. B. en W. heb ben dan ook wel een moment geaarzeld weder aan hem te verhuren, omdat er ef vorig jaar onaangename dingen ijn voorgevallen. Hem is er echter op gewezen, dat op het strand de eenige die wat te zeggen heeft is de politie en de strandwacht Greeuw. De heer Kaag vroeg of B. en W. ook de macht hebben om te vorderen, dat er meer kleedkamers komen. De voorzitter antwoordde, dat. de man al bezig is liieraan uitbreiding te geven. Dit is echter een kwestie van financien. Het mooie plan van den heer van Reijendam kon daarom niet worden uitgevoerd. Men mag bovendien niet vergeten, dat de raad met 5 tegen 2 stemmen het voorstel van B. en W. om het uit- kleeden elders te verbieden, heeft ver- vvorpen. Op het oogenblik is dan ook iener vrij, behoudens de zedelijkheids- voorschriften, om zich aan het strand uit en aan te kleeden. De heer Kaag wilde de richting niet uit om dit te verbieden omdat hij weet, dat dit toch geen succes bij den raad zal hebben. Hij wilde echter ruime ge legenheid scheppen om zich in kleed kamers uit en aan te kleeden. De voorzitter zeide, dat met het oog hierop het aantal minuten, dat men in een kleedkamer mag blijven al is in- gekort. De man laat. er bovendien bij- maken en werkt dus al in de goede richting. De heer Kaag oordeelde in dit ver band een goed middel tariefsverlaging. De v o o rz i t ter vond dit een kwestie van exploitatie. De man moet ook zijn rente dekken en het tarief was zeker geen beletsel. De heer B ij 1 was van meening, dat niet in de tentjes uit te kleeden. Er zijn echter nu eenmaal menschen, die dit liever op het strand of in de duinen doen. Z. h. s. werd daarop het voorstel van B. en W. aangenomen. Het volgende voorstel was een voor stel van B. en W. om de verordening op het keuren van waren aan te vullen met een bepaling waardoor het mogelijk wordt op te treden tegen veehouders die melk, welke zij aan buren uit huis ver- koopen en door hen gewasschen wordt op te treden. De heer Kaag had bezwaren tegen deze bepaling. Er zijn boeren, die om hun buren ter wille te zijn hun melk aan huis een paar cent lager verkoopen. Deze ontvangen tegen een lageren prijs melk van betere kwaliteit. De heer Gutker protesteerde. (Ge- lach). De heer Kaag wilde niet beweren, dat de melkslijter melk van mindere kwaliteit leveren. Melk wordt er echter door het vervoer nu eenmaal niet beter op. In Schoorl is er geen boer die zijn melk wascht. Een boer heeft echter nu eenmaal liefst zoo weinig mogelijk con- troleus op zijn erf en liet gevolg van deze, voor alle plaatsen bedoelde bepa ling zal voor Schoorl zijn, dat de boeren hun melk uitsluitend aan de fabrieken gaan leveren, om de controleurs van de Warenwet te weren, omdat zij toch niets minder zullen ontvangen en dat de schade dus komt voor de buren afne- niers, die melk van minder kwaliteit duurder zullen moeten betalen. De voorz. vond dat het niet mo gelijk moest zijn, dat een veehouder minderwaardige melk aan zijn buurman verkocht, aangezien deze dan toch te veel betaalde. De heer K a a g was van meening, dat de afnemers dit zelf wel kunnen consta- teeren en dan wel zullen weg blijven. De heer Gutker protesteerde tegen de uitdrukking van den heer Kaag, dat de boeren melk van betere kwaliteit le veren dan de melkslijters, die de melk afleveren, die zij van de boeren ontvau- gen. De melkslijters moeten melk van een zeker vetgehalte garandeeren en spr. meende, dat dit ook geeischt mag worden van boeren, die melk verkoopen. De heer Duin was van oordeel, dat de voorgestelde bepaling een goede gang van zaken in de hand werkte. Wan- neer de verbruikers naar de melkslij ters worden verwezen, worden die er beter van en zoo behoort het. De boeren mogen liever de klanten aan huis kwijt raken. De heer B ij 1 meende dat er niets te gen het aannemen van het voorstel was T-i melk van de boeren beter was. De heer Kaag bleef van oordeel, dat bet publiek de last van de bepaling zal ondervmden en z. i. had de raad het pu bliek belang boven dat van de melkslij ters te s/ellen. Het voorstel werd daarop aangeno- zoeken". Misschien zou liet dan toch beter zijn ge- Jend' ik h3d gewacht" °PPerde Hj pdn- ,,Wat een afschuwelijk denkbeeld", lachte hi]. Bovendien, ging hij een paar oogeablk- ken .ater voort, indien je had gewacht, zoi ik het verrukkelijkst oogenblik in mijn leven hebben gemist". „En ik de beste ommelette", prevelde zij De kloosterklok fcegon te luiden, toen zij de vlakte bereikten. Zij keken beiden om. Francis rilcte. Zij stak haar arm door den zijnen. „Denk er niet meer aan kieveling", smeekte zij. „Het leven zal in de foekomst alles be- halve afzondering voor je zijn". „Dat weet ik'antwoordde hij. „Ik moet veel ongedaan maken en de herinnering uit- wisschen aan dien afschuvvelijken voorg^an- ger van mij, dien verloopen kerel, die rennen won met de verkeerde paarden en jonge da mes naar de verkeerde restaurants meenam. Ik moet door mijn nieuwe leven een massa doen vergeten niet waar?" „Dat zal je heel gemakkelijk vallen", stef- de zn hem gerust, „me{ mii om ie te helpen". EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5