Telegramvnen 5 AMSTEltDAMSCHE BID 11S Marktberichften van 21 Februari 1929 Opgave van lYoord-lIollandsch liandbouwcredfet OPM A KEN VAN ./*NS& Leeraar M. 0. Boekhoudei, Lid der v. Accountants. mz FELiiis U1T HEX LAND. De vliegtuigverbinding met de eilanden. Gisteren heeft het vliegtuig der K.L.M. 7 zakken- post op Vlieland aangebracht. Vermoedelijk is er Zaterdag wederom ecu verbinding per vliegtuig. (Jit Terschelling meldt men dat twee vlieg- tuigen gisteren alleen de post van vijf dagen hebben gebracht. Op de terugreis werden passagiers medegenomen. Als de toestand van het iis hetzeifde blijit kan de sleepboot „Volharding" onmogelijk Harlingen bereiken. De verbinding met Goeree en Over- Overjlakkee. Gisteren is de P.H A.C.J.bestuurd door den chef van den technischen dienst van de K.L.M den heer I. A. Alcr, naar Goeree en Overflakkee vertrokken, teneinde hvce fa- milieleden van iemand die in een der zieken- huizen te Rotterdam wordt verpleegd, naar daar over te brengen. Tegelijk met dezen tocht is een meisje dat mocst worden geope- reerd, met haar broer, naar Rotterdam ge bracht. Toen het toestel op Waalhaven te- rug gekomen was meldde zich een dokter uit Oude Tonge die naar huis gebracht wilde worden. Het toestel is met den dokter en nog eefr pasagier vertrokken. Het vliegveld dat men op het eiland heeft gevonden kan men per vliegtuig slechts ver- laten. wanneer er heel zwaklce wind staat of wanrreer de wind pal Noord is. Er heeft zich op Goeree een comite ge- yonnd voor de regeling van deze tochten. iMet ingang van vandaag zouden naar dit door dp vorst geisoleerd gebied,. geregeld postvliegtochten worden ondernomen. Gisteren is de boot van Middelharnis naar Heilevoetsiuis vertrokken met de post van twee dagen. De ijsbreker „De IJssel van P. Smits Int. sleepdienst te Rotterdam, is te Middelharnis gearrivecrd om de haven te breken. Het ijs was ecliter zoo dik, dat er geen sprake van was eenig resultaat te kun nen bereiken, daarom is „De# IJsel" onver- richterzake teruggekeerd. Men beweert, dat het ijs in de haven tot op den bodem zit. Het lijden in de vogelwereld. In het Hbld. lezen we o.m. Wie bij v. van Amsterdam naar Sloten reed, zag het ijs als ingelegd met doode vischjes! en overal waar stilstaand water is, vreest men voor het lot van zijn bewoners. Een bewoner van Texel vond over een afstand van drie K.M. uiet minder dan dertig nog levende vastgevroren scholeksters, wei- ke hij uit het ijs wist te bevrijden! Tusschen IJmuiden en Zandvoort liggen eenige duizenden vogels, die het open water opzochten, doodgevroren op het strand. Een bosc'nwachter uit Santpoort vond twee blauwe reigers, levenloos aan het ijs gebon- den, en uit Friesland schrijft men, dat de sterfte onder reigers, roerdompen, groot is. en dat ook vele meerkoeten en watcrhoentjes zijn bezweken. Talooze vele kleine zangvogels worden de prooi van uitgehongerde roofvogelszoo zij niet reeds eerder bezweken zijn. Van de zijde van de „Vereeniging tot be- houd van natuurmonuinen'.en" deeide men mede, dat den minister telegrafisch verzocht werd, de jacht tijdelijk te sluiten, opdat, wat de vorst spaarde, doch door honger en d st naar de menschen wordt toegedreven, of door de koude nauwelijks in staat is te vluchten, niet nog neegeschoten wordt. Dezer dagen werden nog vluchten leeuwe- riken waargenomen, die alsnog besloten in Zuideiijker streken haar heil te zoeken, en het is waarschijnlijk, dat de trek in omgekeer- dc richting aanmerkelijke vertraging zal on- dervinden. Wat velen minder zullen betreurcn of- schoon net muggenlarven-et.rs betreft is, dp'- heel wat kikvorschen denkelijk gestikt zul len zijn onder het ijs; des te meer echter, dat er merkwaardig weinig nieezen worden ge- zien! Aan de delta van den Ge'derschen I Jsel en in Let aangrenzende polderland wemelt het gewoonlijk, zcowel 'szouiers a's 's Winters, van water- en moerasvogels. Deze dieren maken de laatste weken een wanhopig slech- ten tijd door. Bij duizenden zijn zij reeds cm- gekomen en nog dagelijks vallen honderden door verhongering en bevriezen. Het ergst er aan toe zijn de goeten, die in de riet- en biesvelden aan de Zuiderzeekust hun nesten bouwen, des winters overblijven en in hoofdzaak van waterplanten leven. De kinderen kunnen er thans met de hand grij- pen zooveel ze willen. De dieren zijn a.s versuft door koude en honger. Overal waar nog wat open water is, en dat is maar zeer sporadisch, treft men ze bij zwermen aan. Verscheidene hebben bevroren pooten en kun nen zich nauwelijks meer bewegen. Geen wonder dat de dieren eenvoudig invriezen, als de ijzige vrieswind het laatste plekje wa ter dicht legt. De roerdompen hebben het ook bijzonder hard te verantwoorden. Alleen in de omge- ving van Kampen vond men er veertien doodgevroren. Vermoedelijk is nu d' gehee'e kolonie, die dicht bij de stad haar nesten had, totaal uitgeroeid. Moeilijk hebben het ook de wilde ganzen, vooral nu de sneeuw het hun moeilijk maakt in de hardbevroren weilanden de graswor- teltjes los te werken. Op verschillende plaat- sen vindt men ook deze stoere dieren vastge vroren op het ijs, waar zij echter alweer een welkome buit zijn voor de groote meeuwen, de kraaien en andere vleeschehrs. In de dagen toen nog geen sneeuw het ijs bedekte kon men telkens waarnemen, hoe ge- makkelijk en snel een vogel eigenlijk het lot van bevriezen ondergaat. Na enkele minuten van rust op het ijs zag men de buitenste veertjes reeds vastgevroren en al kon zoo'n stakkerd bij de nadering van een mensch zich r zim grooten angst nog wel eens losruk- ken, op het ijs vond men gewoonlijk de bloe- dige sporen of zelfs b'.oederige stukjes vast gevroren zwemvlies. De reigers schijnen het er tot dusverre nog vrij goed af te brengen. Trouwens, als deze vogels maar een klein wak weten te vinden, dan zijn zij gered, want aan elk stukje open water aan de rivier we melt het van aaltjes en allerlei kl.ine vis- schen. Kan men een reiger aan zulk een wak waarnemen, dan ziet men hem ook onverdro- ien in snel tempo de vangst binnenhalen. De eigenlijke roofvogels, de kleir,° bruine yalkjes en de kiekendief, die and el's vcr bui- ten om de stad zweven, zoeken den laatsten tijd ook meer het centrum in de hoop waar schijnlijk dat dichter bij de huizen de kans op buit grooter zal zijn. Slachtoifers van honger en koude zullen zij wel niet zoo licht worden. Want als zij niet te kieskeurig zijn, c..n kunnen zij allerwege een bevroren vogel voor het oppeuzelen vinden. Eleetrische Centrale als palingvangsier. Watervogels en visschen uit de IJselstreek hebben een ontdekking gedaan! Eindelijk hebben zij dan toch ten plekje water ontdekt, waar het, de vorst ten spijt, lekker warm is, n.l. in het Almelosche kanaal bij Zwolle; daar, waar de breede afvoerbuizen van de Eleetrische Centrale vooi deze street, er in uitmonden. Zelfs de schuwe reiger laat zich door de menschen zelve niet afschrikken, om van het brouwsel liunner handen te profi- teeren, terwijl het in het lauwe water thans zoo krioelt van de palingen, dat de ijzeren filtreerkorven geregeld verstopt zitten, en men, met deze telkens een emmer vol „vette paling" ophaalt Naar en van Urk. Te half twee gistermiddag arrivcerde het vliegtuig voor de tweede maal te Urk met veertien zakken post en vraclitgoederen tot een totaal gewicht van 100 K.G. Thans was ook een passagier meegekomen. Na een half uur vertrok het vliegtuig weer met drie zakken post en vijf passagiers. Tot de passagiers behoorde een zieke, die te Am sterdam in het ziekenhuis moet worden opge- nomen. Ongeveer 500 personen, onder wic ver scheidene dames, hebben gister per fiets van Enkhuizen uit een bezoek aan Urk gebracht. Twee van deze bezoekers zijn gistermiddag met het vliegtuig van de K.L.M. weer van Urk vertrokken. Gistermiddag zijn twee auto's en een mo- torfiets uit Enkhuizen over het ijs naar Urk komen rijden Voor deze gebeurtenis bestond enorme belangstelling en vrijwel alle bewo ners van het eiland liepen te hoop om het wonder te zien. Gistermorgen om 6 uur ondernamen de Urkers L. Oudenaarde en A. Hooknan den wandeltocht over het ijs naar Amsterdam. Om 2 uur des middags bereikten zij Marken en vandaar begon de zware tocht naar de hoofdstad. 's Avonds om half negen kwamen zij te Nieuwendam aan, vanwaar zij zich per auto naar Amsterdam begaven. Gistermiddag om 2 uur arriveerden te Lemmer zes Urkers, die met een ijsvlet des morgens om 8 uur te voet van Urk waren ver trokken. Na eerst levensbelioeften te hebben ingekocht, vertrok men om 3.30 uur weer huiswaarts. De Burgemeester van Urk meent verplicht te zijn er op te moeten wijzen, dat zij, die met een auto, naar Urk wenschen te komen er rekening mee moeten houden, dat in het ijS op sommige plaatsen ten geVolge van den vloed scheuren kunnen ontstaan. Het ijs V olendam-Marken. De baan Volendam—Marken is thans heel goed in orde, daarentegen is de baan Moil- nikendamMarken onbetrouwbaar, daar zich op vele plaatsen wakken bevinden. Enkhuizen—Stavoren te voet over het ijs. Gistermorgen omstre.ks 11 uur zijn drie personen n.l. de heeren E. Berghuis, A. Ede- ienbos en een padvinder G. Dekker te voet in de richting Stavoren vertrokken. Een kleine veldschuit, gemonteerd op een slede werd meegevoerd, daar men vreesde bij den Trei- tel, een zandbank, open water te vinden. Te half vier kon men hen met een sterken kij- ker reeds vrij dicht onder de Friesche kusi waarnemen. Te half acht zijn zij veilig gear- rheerd en bij den burgemeester aldaar ont- vangen. De laatste ihaal werd deze tocht gemaakt op 12 Januari 1891 door een gezelscnap van zeven personen, die er toen acht uur over de- d.n. Nieuw-Dieren zonder water. De waterleiding in Nieuw-Dieren is geheei bevroren De watermeters zijn bij tientallen stukgesprongen. De bewoners komen van al le kanten met sleden en andere vervoermid- delen naar een hunner, die nog een ouden put bij zijn huis heeft, om zich daar van water te voorzien. De toestand te Helmond en omgeving In vele plattelandsgeineenten rondom Hel mond zijn de scholen g.sloten, en door het gebre!. aan brandstoffen fen wijl het voor la.idbouwerskinderen, die soms groote af- standen moeten afleggen. dikwijls onmogelijk is om naar school te komen. Te Helmond werden heden twee meisjesscholen gesloten, de griep he.rscht er in ernstige mate, of- schoon zij niet van kwaadaardigen aard is Het icolengebrek laat zich ernstig gelden Aan de gasfabriek wordt de cokes gedistri bueerd. van de tegenwoordige moeilijkheden zouden gebruik maken om de prijzen van de huidige brandkolen te verhoogen. De Mijndirecties stellen er prijs op te ver- klaren, dat zij aan liare vertegenwoordigers de loopende contracten tegen onverhoogde prijzen blijven uitvoeren, zoover dit bij de huidige omstandigheden mogelijk is. E>e af- nemers dienen evenwel te bedenken, dat het niet mogelijk is aan de grootere vraag overal prompt te voldoen en dat het in het belang der gemeenschap noodzakelijk is, dat men geen voorraden tracht te maken en dus niet meer bestelt dan men direct noodig heeft. Brandstoffennood is naar de meening der directies op het oogenblik niet te vreezen, vooropgesteld dat de mijnen in staat zijn haar productie regelmatig te verzenden, het- geen thans veel te wenschen overlaat. Door den onvoldoenden aanvoer van leege spoorwagens en de moeilijkheden, welke het spoorwegvervoer ondervindt, moesten reeds aanzienlijke hoeveelheden steenkool bij de mijnen worden opgeslagen. MAATREGELEN. Als het dooien gaat Het Tweede-Kamerlid de heer Bulten heeft den min. van Waterstaat de volgende vragen gesteid: Kan de minister mededeelen, of de desbe- treffende autoriteiten reeds besprekingen ge- houd- n en maatregelen genomen hebben met betrekking tot het ijs- en overstroomingsge- vaar, dat voor de streken en de bevolking langs onze groote rivieren bij sterk invallenden dooi dreigt? Zoo dit niet het geval is, is de minister dan bereid te bevorderen, dat dit met bekwamen spoed geschiedt? Margarine voor Ameland. Gemeld wordt: Daar het Zondag niet ge- lukt is per vliegtuig een zending margarine naar Ameland te brengen, heeft men op an dere wijze getracht de bewoners van het ge- isoleerde eiland te helpen. Maandag is n.l. van het depot Leeuwarden der Nieuwe Margarinefabrieken te Rijswijk een vrachtwagen met margarine naar Hol- werd gereden, waar de zending Dinsdagoch- tend is overgeladen op twee groote sleden. met paarden bespannen; na een zeer moeilij- ken tocht over de ijsvlakte heeft men in den middag veilig en wel Hes op Ameland weten te bereiken. Extra-loeslag. De firma H. ten Cate Hzn. Co. te Al- melo, heeft Dinsdag in haar fabrieken aange- plakt, dat aan hoofden van gezinnen en kost- winners 10 extra zal worden uitgekeerd Wanneer ook nog andere personen uit het ge- zin verdiensten hebben, wordt de toeslag 5 Tot lenigmg van den nood De collecte, die gister in de stad Groningen werd gehouden tot leniging der nood van de armen heeft een groot succes opgeleverd. In totaal werd n.l. bijeengebracht de som van 14000. Dekens van het Roode Krtds Naar „Het Volk" bericht heeft minister Kan op de aanmerking van het secretariaat van het N. V. V. dat er bij het Roode Kruis groote voorraden dekens opgestapel.i liggen en de hooge prijs momenteel de arbei- ders belet noodzakelijke dekking te koopen vier duizend dekens doen zenden naar een aantal plaatsen in de veenstreken, uit welke verzoeken bij den minister zijn ingekomen, om deze te distribueeren onder arbeiders, die er behoefte aan hehben. Het hoofdbestuur van het Nfederlandsche Roode Kruis deed aan het Haagsch Comite tot leniging van den nood door de koude een 250-tal dekens toekomen, terwijl het zestig dekens aan den burgemeester van Zweelo i Dr.) en vijf tig- dekens aan den burgemeester van Hoogeveen (Dr.) verzond. Extra uitkeering te Den Haag Naar wij vernemen hebben B. en W. van Den Haag besloten deze week een extra-uit- keering te geven zoowel aan de georganiseer- de als aan de ongeorganiseerde werkloozen, die reeds steun genieten en bovendien aan de gewone armlastigen. Bevroren ooren Tot goed begrip van het door ons aan de ,,N. Rott. Crt." ontleende bericht, als zouden in hei barakkenkamp Waalsdorp van een fachtig-tal manschappen de ooren zijn, die- ne, dat het hier uitsluitend ging om zes lich- te gevallen van beginnende bevriezing, die alle reeds zonder eenige stoornis zijn gene- zen. Het ijs in de Vecht bij Vreeland. Het ijs in de Vecht bij Vreeland Js hoogst onbetrouwbaar. Op verschillende plaatsen zijn door den strooni slijkgaten ontstaan. Drie personen, die een tocht naar Vreeland haddei ondernomen, zakten door het ijs, doch zijn gered. Door de politie zijn waar- schuwingsborden geplaatst. Veerdienst Dinteloord—Ooltgensplaat Vanaf heden zal een ijsvlet net veer met Dintelsas en Ooltgensplaat onderhouden. Het Zuiddiep te Rotterdam openge- broken. Gistermiddag heeft „IJsbreker I" van de firma Roelofs, te Rotterdam het Zuiddiep opengebroken. Het ijs had een dikte van 80 a 90 c.M. De bhandstoffen voorziening van ons land. In sommige bladen is de vrees geuit, dat de Nederlandsche mijnen of hare plaatselijke vertegenwoordigers de contracten voor le- veringen van kolen zouden annuleeren en t UIT DE OMGEVING. Voor Hefhebbers van tochtjes per schaats. Naar ons door den districtsvoorzitter van den IJsbond „Hollands Noorderkwartier" wordt medegedeeld, zijn de banen op de vol gende trajecten goed berijdbaar: Vanaf Bleekersloot (Alkmaar) naar Lim- men Akersloot Uitgeest Krommenie Wormerveer Zaandam. Vanaf den Omval langs de Noordervaart Zuidervaart Akersloot Uitgeest Krommenie Wormerveer Zaandam Verder vanaf den Omval Oudorp Oterleek Rustenburg Ursem Aven- horn Hoorn. Gedeeltelijk gecorngeerd. SCHOORL. De werkloozen bij het Staats- boschbeheer krijgen rijksuitkeering. Bij het gemeentebestuur van Schoorl is het volgend telegram binnengekomen Aan wegens de vorst ontslagen volwassen arbeiders van het Staatsboschbeheer zal wor den uitgekeerd 70 van het dagloon. w.g. de minister J. B. KAN. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 21 Febr. Bij de re geling van werkzaamheden werd bes'-oten Woensdag de interpellatieDuymaer van Twist inzake de Zuiderzeesteunregeling, op 1 Maart het initiatiefvoorstel inzake af- schaffing van den Zomertijd en na de motie-Sannes het Kellogg-pact te behande- len. Voortgezet werd de behandeling van het wetsontwerp betreffende toetreding tot de conventie ter zake kinderarbeid in den landbouw. Minister Slotemaker betoogde dat cfe functie der conventie ruimer is dan onze wetgeving en dat deze niet aan de coramis- sie gebonden is. De conventie beperkt zich tot arbeids- bescherming en treedt niet op onderwiis- gebied. GASVERSTIKKING. 's-GRAVENHAGE, 21 Febr. De alleen- - wonende 69-jarige bleeker A N. in cte Jacobastraat alhier, is dood in zijn woning aangetroffen. Blijkbaar is de man over- ieden aan gasverstikldng, aangezien er een lek was in de gasslang. GRATIFICATIE VERZOCHT. 's GRAVENHAGE, 21 Febr. De centra le van vereenigingen van personeel in rijksdienst heeft in een adres aan de re geering verzocht aan vaste en tijdelijke ambtenaren en werklieden en arbeidscon traders met een inkomen van 1800 of lager in verband met de hoogere uitgaven door den strengen winter een gratificatie te verleenen van een week loon voor ge huwden met een minimum van 20 en een halve week loon voor ongehuwden met een minimum van 10. VAN STAVOREN NAAR ENKUIZEN V.V.! ENKHUIZEN, 21 Febr Hedenmorgen 6.45 uur zijn S. Mulder, H. Albertsma, en 4 andere personen te Stavoren op het ijs festapt en om 10.30 uur behouden in Enk- uizen aangekomen. De tocht verliep goed. Het ijs is in goeden staat, alleen bij het Vrouwenzand is een wak. De 3 personen, die gisteravond te Sta voren zijn aangekomen, zijn om 10 uur he denmorgen weer vertrokken en worden cir ca 3 uur in Enkhuizen terug verwacht. ARBEIDERSWONING AFGEBRAND ZWOLLE, 2x Febr. Gisteravond om ze ven uur brak brand uit in de woning van den arbeider H. Hulsebrsch medebewoond door den melkrijder J. H. Noordman te Spoolde. De geheele woning en alle inboe- de! verbrandde. Twee geiten kwamen in de vlammen om. De motorbrandspuit kon door de strenge vorst geen water geven. De oorzaak van den brand is onbekend. Verze- kering dekt gedeeltelijk de schade. EEN AUTO OP MARKEN. MARKEN, 21 Febr. Het vtrkeer op de Gouwzee is heden weer druk en vele auto's rijden van Monnikendam naar Marken. Wat echter tot nu toe nog niet was gebeurd, had vanmorgen plaats Omstreeks elf uur reed een luxe wagen te gen den dijk op en. hoewel met moeite, ge- lukte het op den smallen weg op het eiland te passeeren. Het spreekt vanzelf, dat de Spring ende Handen Ruwe Huici auto naar het huis van Sijtie Boes reed, waar de inzitienden een bezoek brachien aan dit bekende Marker binnenhuisje. De gebeurtenis trok veel belangstelling en behalve door honderden scliaatsenriiders, die naar het eiland waren gekomen, waren nagenoeg alle bewoners van het eiland uitgeloopen om de auto, de eerste die ooit op het eiland is geweest, van nabij gade te slaan. TREINONGEVAL IN DUITSCHLAND. 3 zwaar gewonden. MAAGDENBURG, 21 Febr. Heden morgen, even voor 10 uur is op het station Maagdenburg een locaaltrein ingereden op een op het punt van vertrek staanden trein naar Aschersledende laatste 3 wagons werden in elkaar gedrukt. 3 personen zijn ernstig en 21 licht ge- wond. De ernstig gewonden werden in het ziekenhuis te Maagdenburg opgeno- men. De licht gewonden konden grootendeels de reis voortzetten. De machinist van den locaaltrein, die op den andere was ingereden, had de laatste wagon niet gezien door den ontsnapten stoom. HOORN, 21 Febr. 1929. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 16 st. kleine Fabriekskaas 46; 1 st. boeren commissiekaas 49; totaal 13 stapels wegende 12452 K.G. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Febr. Langedijker Groentenveiling. Rocde Kool le s 9.60—/ 17.60; Roode Kool 2e s. 7.40 7.80; Gele Kool le s. 511; Deen- sche Witte Kool 8.90—16.80; Uien 8 15.10; Grove 6.60—12, alles per 100 K G. Aanvoer: 60-000 K.G. Roode Kool; 120000 K.G. Gele Kool; 55000 K.G. Deensche Witte Kool; 16800 K.G. Uien. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Redjang Leboog t PETROLEUM. Amsterd Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber ^u/w U06 S. J. A. KEESOIW, STEENEM«R;^, TEL. 152. STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol Bank Indische Bank Handei Mpij Cert. v. 1000 m *t Resc. Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl Kunstzijde Jurgens Gew Aand. Margarine Unie v. Berkels Patent lot Viscose Maekubee Nederl Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Beth. v. Steel C. v. A, Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A. ..••tip Java Cultuur Cult Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Dordtsche Petr. Kon. Petr. RUBBERS. Nessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVA RT BUITENL. Marine comm TABAKKir1 Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMERIKA. Southern Raila Union Pacific Wabash "Exdividend, fExclaim, i i i iti *10 i i 9 1 n 6 V origo Koers 250i/2 172 1 ->5i'g 1853/, /92 80V, 178 t/a 35?'/e 339 89 l53>/3 3807, 8743/s 265V, 907/ig 17 V« 4157, 6617, 390 159 147-51 9 U/, 148 3643/, 381 l's ,837, 207 1^7, 385 16-t 1257, 2387, 120 244 12% SB/, 79 217 2041/, 9H/, 1181/, 63/, 45Vie 218 4543/, 515 5497, 147 220 717, Koera van heden ta plm. 1.30 171 l89|-90 807 366 343 154-7, 379 C61 2857, 208 199 240 pi.m 145 187 807-10 1907, 63-6 342-3 154.i 3s'2V,- 880 3-1-4 267 4187, 661 218 448 511 545 220 73 38S|-9I 285-7 198 38/ 121 122V, 13il8 78-7, 2177, pi.m. 2.- 101 186*/,.7 1873/, 367 342 884-9 941 '/a 661 pi.m. 2.15 1861/,-' 1877, 364«/, 3437, 153-4 886-9 63/, 45-7, 218 441 -6 511 542 ;88-90J 286J.71 219 387 245 2187,-9 387-83/, 287-1-i 199-200 1237,-4 PROLONGATIE vorige koers 47/s oCt. heden 5i/s pC'. WioSELKOERSEN AMS1ERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFF1CIEEL. New-York Itslie Vorifec koers 12 ll'/w 59.28 ^.761/, 34.66 48.617, 35 10 65 uO 06.75 •:5.60 Koers op heden 3 uur 12 1 is/, 59 267. 9.757, 34.67 48 027, 35.10 66 60 66.75 66.60 2.49%, 13.08

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8