Radiografisch Weerhericht. Ufai*ktfeepi©litegi A GEMD A. Luchtvaajrt 8C®loiiien, StadsrBisaiws Vrijdag 22 Februari. \Vi uur, Schaatwedstrijden voor Ambachts scholieren op de Singelgracht tusschen Ber- gerbrug en Schoolstraat. 2 uur, ijsfeest op de Zuiderzee bij Enkhui- zen. 8.15 uur, Central, verg. Witte Kruis. 8 uur, Gulden Vlies, Moskouer Keizerlijk ballet. 11 uur, IJsbaan Heiloo, invitatiewedstrijd Schoonrijden vanwege den K. N S. B. 7.15 uur, Cinema Americain, hoofdummer De ijzeren divisie, 10 acten (rom., com., hist.) Toegang boven 14 jaar. 7.15 uur, A. B. T., De geheime Koerier; hoofdrollen Ivan Mosjoukine, Lil Dagover en Agnes Petersen. Toegang boven 18 jaar. 7.15 uur, Victoria Theater, De Magier, (kunstfilm), hoofdrollen Paul Wegener, Ali ce Terry en Iwan Petrovitch. Toegang boven. 18 jaar. 8 uur, Dancing Harmonie, lezing B. de Ligt over „Erasmus en de vrede". 8 uur, gebouw Vrijz. Herv., Heul 3, lezing met lichtbeelden door ds. Trouw uit Haarlem over „Het Christusbeeld". Zondag 24 Februari. Half 2, nat. hardrijderij te Grootscher- mer. Zaterdag 23 Februari. 2 uur, Alkrn. meer, gecostumeerde ringrij- derij. 7.15 uur, Cinema Americain, De ijzeren divisie. 7.15 uur, A. B. T., De geheime koerier 7.15 uur, Victoria Theater, De Magier. 8 uur Gulden Vlies, de fascinateur Winan- do. Maandag 25 Februari. 8 uur, Gulden Vlies, Chr. Muz. Ver. Soli Deo Gloria. 8 uur, Dancing Harmonie, Vondelherden- king vanwege de Openb. Leeszaal en Boeke- rij. Volksuniversiteit, lezing van den heer M 1J. ten Raa over „Alcohol en geestesziekten" DE KILAUEA IN WERKING. Vlammen ter hoogte van 100 M. De Kilauea, de grootste werkende vulkaan ter wereld, is gistermorgen tot uitbarsting ge- komen. Twee groote aanhoudende fonteinen van vlammen verhieven zich tot een hoogte /an 100 M EDISON EN FORD. Edison zal op 21 October te Dearborn, in Michigan, de gast zijn van Ford. Er zal dan de herdenking plaats vinden van de ont- dekking van de gloeilamp. Edison woonde ioen te Dearborn en het huis, waar hij toen zijn proeven deed, is aangekocht door Ford om deel uit te maken van het museum, dat hij gaat stichten. Edison zal op den herinnerings dag dezelfde proeven doen, die hem op den geaekenwaardigen dag, een halve eeuw gele- den, tot de ontdekking van de gloeilamp voerden. CHINA. FENG OVERVALLEN. Hijzelf ongedeerd. Het agentschap Indo-Pacifique meldt uit /eking, dat maarschalk Feng Joe Tsiang bij zijn aankomst te Kai-Feng door een afdee- ling troepen van Honan is overvallen. Het kwam tot een gevecht, waarbij verscheiden personen gedood of gewond werden. Feng zelf bleef ongedeerd. DE HONGERSNOOD IN SJANSI. Gedroogd gras als voedsel In het verslag van het internationale hulpcomite wordt een beschrijving gegeven van de vreeselijke toestanden in de provincie Sjansi. Op een plaats liggen 200 menschen door elkaar in een kelder den dood af te wachten. De dorpelingen eten gedroogd gras, dat tot poeder geworden is. Tengevol- ge van den hongersnood is er dezen winter niet gezaaid, zoodat er in het voorjaar geen oogst mogelijk is en de toestanden waar- schijnlijk nog erger zullen worden. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Gerardus Ruis 54 jaar. Vrouwtje van Her- werden gehuwd met Jacob Buis 67 jaar. GEBOREN Cornelis Maria z.v. Hendrikus Overman en Maartje Berkhout. Cornelia Maria d.v Nicolaas Stuijfbergen en Maria Beemster- boer. NACHTDIENST LONDEN—VASTELAND. Correspondentie op Nederland Voor het eerst sinds het in werking stellen van de handelsluchtvaart zal eerstdaags een geregelde nachtdienst worden ingericht tus schen Engeland en het vasteland, waardoot Londen verbonden wordt met Parijs en Brus- sel, met correspondentie naar Nederland, Denemarken en Zweden. DE VLUCHT VAN COSTES. De noodlanding van Costes is veroorzaakt doordat de benzine-aanvoerbuis verstopt is geraakt. Het toestel daalde tegen het talud van den spoorweg vlak bij Bondy. Het lan- dingstoestel en de vleugels braken daarbii af; het toestel zelf bleef verder onbeschaaigd. Costes zal zoodra het toestel weer gc- reed is zijn vlucht hervatten. PROEFVLUCHT V. D. „GRAAF ZEPPELIN. Woensdagmiddag heeft de „Graaf Zeppelin" zijn laatste proefvlucht gehouden, na afloop waarvan het luchtschip bij vieren vlot ge- land is. Alle onderzoekingen, die voor den grooten tocht van nut zijn, zooals de kwes tie van de verwarming en den toevoer van frissche lucht, zijn tot aller tevredenheid uit- gevallen. Over een maand zal de veelbespro ken reis rondom de Middellandsche Zee een aanvang nemen. OP WEG NAAR SAIGON. De aviateurs Paillard en Le Brix vlogen gisternacht over Benghazi in Tripolis op weg naar Cairo. Paillard en Le Brix zijn in uitstekende conditie in Heliopolis gistermorgen te 8 uur 45 gedaald. D? aatste etanpe was moeilijk jngt het oog op het slechte weer. VERBODEN UITVOER VAN DIEREN. De dierenhandelaar De Gruyter, ter Oostkust, die orang-oetangs had uitge- voerd, is veroordeeld tot 100 boete, subsidiair een week hechtenis. VALSCH TELEGRAM. Naar Aneta verneemt, is gebleken, dat het telegram, waaronder een in de gevangenis te Malang opgeslotene, als gegratieerd op vrije voeten werd gesteld, vervalscht is door den oppasser van de gevangenis en een commies bij cle tele- grafie. De eerste is reeds gearresteerd. Beiden zullen strafrechterlijk vervolgd worden. De in vrijheid gestelde Goesti Soleiman ben Pangeran Mohammad Seman, afkomst uit Stagen, is daar bij zijn familie gearresteercl. VIJF EN TWINTIG HUIZEN AFGEBRAND. Een fel uitslaande brand, welke in een groot kampong-coimplex aan Gang Tjemara in de benedenstad te Batavia uitbrak, heeft in een korte spanne tijds 45 huizen vernield, waaronder vijftien van steen. Ten gevolge van den brand zijn 300 per sonen dakloos geworden. De leeggebrande oppervlakte bedraagt 11.000 vierkante me ter. DRINKWATER TE PRIOR. Door de regeering is machtiging verleend aan Batavia om in eigen beheer uit te voeren de aansluiting van het waterleidiqgnet van de haven te Tandjong Priok aan de bron- waterleiding van Batavia. De kosten worden geraamd op f 252.000. Het is in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk om papieren van waarde Brand- en INBRAAK- vrij op te bergen. De FIRRSA DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar verhuurt loketten vanaf f 6,— per jaar, die aan deze eiscben voldoen. BEGIN VAN BRAND. Gistermiddag ontstond in de zaak van den heer R., boekhandelaar, aan de Schoutenstraat, een begin van brand. De heer R. viel van een trap, waarop hij stond en zocht met zijn voet steun op de kaehel. Deze viel en het vuur kwam op den vloer terecht. Hierdoor bekwam het karpet eenige beschadiging. Met behulp van een paar emmers water bluschte de bewoner het brandje. ERNSTIG CONFLICT BIJ DE FIRMJr VROOM EN DREESMANN TE>^ ALKMAAR. Van de zijde der arbeiders deeft men ons mede: Met de firma Vroom en Dreesmann te Alkmaar zijn reeds geruimen tijd onderhan delingen gaande over de loonen en arbeids- voorwaarden van de naaisters, werkzaam op de verschillende ateliers. Op het laatste verzoek van de Bonden, in- zake een noodzakelijke loonsverhooging voor verschillende groepen, geeft de firma geen antwoord. Dit laatste was aanleiding dat het personeel met algemeene stemmen besloten heeft, vanaf Maandag 25 Februari a.s. het werk te onderbreken. Deze mededeeling is aan de firma gedaan op Donderdag 14 Fe bruari j.l. Het personeel groot 60 naai sters is georganiseerd in den R. K. Naai sters- en Kleermakersbond en den Ned. Chr. Bond in de Kleedingindustrie. Van de zijde van de firma V. en D. verne- men wij het volgende: Voor eenigen tijd ontvingen wij bezoekvan een bestuurder van den Bond, den heer Voorthuizen, wien wij mede deel den, dat wij reeds bezig waren onze calculatieboeken te herzien en toezegden op die artikelen waarop dit mogelijk was de loonen te zullen verbete- ren, doch voor de artikelen waarop het niet kon, de loonen onveranderd te zullen laten, omdat wij rekening hebben te houden met concurrentie en andere factoren. Tegenwoor- dig is het reeds zoo, dat wij de artikelen even- gemakkelijk van de fabriek kunnen betrekken, dan zelf fabriceeren. Nu kan een herziening van het calculatie- boek niet in enkele dagen gebeuren. Schijn- baar heeft de heer Voorthuizen deze af- spraak vergeten, doch wij houden ons daar aan. Juist deze week hebben wij order gegeven om voor een gedeelte van de artikelen, waar van wij met de calculatie gereed zijn geko- men, welke artikelen verhooging toelaten, een verhooging van 2 a 3 cent per stuk in te voeren. Deze verhooging wordt Zaterdag a.s uitbetaald. De firma verklaarde zich niet onwillig, doch wenscht zich aan een zakelijke afspraak te houden. De firma antwoordde niet, omdat er een soort dwingerij van den bond achter zit. De firma verklaarde met de verhoogingen door te zullen gaan, doch zich op het stand- punt te stellen, dat degene die Maandag van den arbeid weg blijft, geacht wordt ontslag te hebben genomen. Voor de toch» al moeilijke verhoudingen in dezen tijd, is het voor de stad zeker wensche- lijk, dat het conflict nog wordt voorkomen. DE BOND VAN CHRISTELIJKE ZANGVEREENIGINGEN IN ALKMAAR. Op den 2en en 3en Paaschdag, 1 en 2 April wordt te Alkmaar de 43e jaarver- gadering van den Bond van Christelijke zangvereenigingen in Nederland gehou den. Bij gunstig weer wordt den 2en Paaschdag in de Muziektuin een bijeen- komst gehouden waaraan 600 a 700 zangers en 200 a 300 afgevaardigden zullen deel nemen. Bij ongunstig weer komt men samhn in de Groote kerk. De tweede dag wordt de algemeene vergadering gehouden in De Unie. Den eersten dag wordt des avonds een orgelconcert gehouden. WARME MAALTIJDEN. Het bekende weldadigheidscomite zal morgen aan 225 gezinnen een warme maaltijd verschaffen, wat in totaal 900 porties zal bedragen. De volgende week hebben op dezelfde dagen als deze week uitdeelingen plaats. DE BURGER IISCLUB EN HET COM ITe. De Burger IJsclub besloot in een gister- avond gehouden vergadering met het co- mite tot aankoop van 40.000 briquetten. Deze zullen voor Zondag aan 400 gezinnen wor den thuisbezorgd. Een inschrijving is geopend van spek, vet en grauwe erwten, die zoo spoedig mogelijk na Zondag zullen worden gedistribueerd. Na gehouden inventarisatie van de klee- ding is gebleken, dat deze ongeveer een waar de van 600 vertegenwoordigd. De kleeren zullen zoo spoedig mogelijk aan de stille armen en behoeftige gezinnen wor den bezorgd. DE WASCHDUIVEL. Gistermiddag werd in „De Unie", de laatste demonstratie gehouden door den heer F. V. Skiba uit Amsterdam met de nieuwe compressor-wasscher, genaamd de „waschduivel". Met dit nieuwe toestel, dat ruim 12 kost, worden verra-ssende resultaten verkregen bij het wasschen van allerlei goederen. Zoowel de verwijdering van alle vuil, als de vlugge werking door deze wasscher werden duidelijk aange- toond. EEN MOO IE GAZELLE-RECLAME. Reeds meerdere malen heeft men kunnen constateeren, hoe de groote fabrieken de film ir. dienst stelden der reclame. De bekende fabriek te Dieren van de Gazelle-Rijwielen heeft een speciale film voor dit doel doen ver- vaardigen, en haar vertegenwoordigers in de verschillende plaatsen worden nu in de ge- legenheid gesteld deze film te vertoonen Vanaf heden is Alkmaar aan de beurt en in de etalage van den vertegenwoordiger Klaas Dik op het Ritsevoort ziet men in beeld de ge- schiedenis van Pretje Pelle, die het durfde be staan op een Gazelle een reis om de wereld te maken. Men ziet hem vol trots zijn tocht aan- vaarden. In Afrika beginnen de avonturen De fiets stelt hem in staat een leeuw te ont- vluchten. Bij de Kannibalen verlost hij een Europeaan, die op 't punt stond opgegeten te worden. Beiden vluchten op een fiets. De wilden achtervolgen hem op andere rijwielen, doch moeten het ver afleggen. In Indie be- rijdt een olifant zelfs het rijwiel. Daarna vol- gen opnamen van de fabrieken te Dieren Deze reclame-film is in haar genre uitstekend geslaagd en trekt natuurlijk aller belangstel- ling-,•'met het minst van de jeugd. ALKM. VER. V. D. HANDEL- DRIJVENDEN- EN INDUSTRIeELEN MIDDENSTAND. Jaarvergadering. Gisteravond hield bovengenoemde vereeni- ging in cafe „De Graanhandel" haar jaar vergadering. De heer A. Burger, die, wegens verhin- dering van den heer G. Cloeck, de vergade ring leidde, opende met een woord van we! kom en memoreerde de strenge koude ep he- vigen winter, die op het zakenleven nadeeligen invloed uitoefenen. Het goederenvervoer ligt stil en in vele bedrijven wordt niet meer ge- werkt, waardoor men overal schade onder- vindt. De aanvang van dit jaar is dus on gunstig voor ons, aldus de spr. Hoewel onze energie hierdoor wordt ge- drukt, hebben we gemeend haar toch op een andere manier te moeten uiten en deze periode van gedeeltelijke rust te gebruiken voor de voorbereiding van een tentoonstelling, die waarschijnlijk in September zal worden ge houden. De hierna gelezen notulen werden onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken. O.a. was ingekomen van den Kon. Ned Middenstandsbond een zeer waardeerend schrijven, waarin dank werd gebracht voor de uitstekende ontvangst, die het hier ter stede gehouden congres ten deel was gevallen. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven, waarin werd gevraagd in hoeverre de middenstand te Alkmaar nadeel ondervindt van zaken, die cooperatief voor haar perso neel inkoopen, werd opgemerkt, dat dit hier slechts gebeurt door de spoorcooperatie, die van de spoorwegen voor het vervoer harer goederen vrijdom van vervoerkosten geniet. De he,r L. T r ij b e t z wilde hierbij even wijzen op de z. i. ongewenschte korting, die door verschillende zaken-lieden wordt ge geven aan leden van de Ver. voor Huisvrou- wen. Van den Kon. Ned. Middenstandsbond was verder een schrijven ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat het 26ste nationale middenstandscongres dit jaar te Enschede wordt gehouden, waarvoor als voorloopige data zijn vastgesteld 21, 22 en 23 Augustus Met waardcering werd nog o.a. door den heer T r ij b e t z gesproken over de gehou den cursus in het lakschrift. Op de volgende vergadering zullen eenige proeven hiervan aan de leden getoond worden. Jaarverslag- De secretaris, de heer De Raat, las hierna het jaarverslag voor, waarin allereerst ge- memoreerd werden het hier gehouden congres en de viering van het 25-jarig bestaan der vereeniging. Vervolgens herinnerde het aan de stichting van het informatie-bureau, met de instelling van een z.g. zwarte lijst. In het bestuur kwamen dit jaar geen muta- ties voor. Met succes werd krachtigen strijd fevoerd tegen de voorgenomen heffing door e gemeente van precario-rechten. Het verslag besloot met de conclusie, dat in het afgeloopen jaar over het algemeen een herstel van zaken was te constateeren, terwijl de stad Alkmaar zich meer en meer ontwik- kelt als een centrum van dit kwartier. De voorzitter diankte den secretaris voor het korte, doch uitstekende verslag en tevens voor al het werk, dat door hem naar aanleiding van het congres, werd verricht. Rekening en verantwoording. De penningmeester, de heer D e J a g e r, las hierna het financieelverslag voor. Het saldo over 1927 bedroeg 274.12, over dit jaar edraagt het 7.05. De reke ning c-n verantwoording van het congres ver- meldde in ontvangst en uitgaaf een bedrag van 3220.33. De heer H i 1 d e r i n g betreurde het, dat het congres 1000 had gekost, welk bedrag met de G. A. M. I. T. was verdiend. De voorzitter zeide, dat de a'gemeene vergadering het uittrekken van dat bedrag had goedgekeurd. De G. A. M. I. T. is een succes geworden, er werd geld overgehouden, dat het bestuur in de kas stortte, met de be- doeling het later voor een of andere gelegen te gebruiken. De heer Jung bracht namens de leden het bestuur dank voor het vele werk, dat het voor het congres had verricht. Het indirekte voor- deel dat een congres oplevert weegt vo'gens spr. ver op tegen de financieele kosten die het meebrengt. Tenslotte releveerde de secretaris nog het groote succes van de G. A. M. I. T. eti het congres, wat, naast andere verrichtingen, wijst op de groote activiteit van de vereeni ging- Tot leden van de kasconnnissie werden aangewezen de heeren Elte, Finkensieper en Bruin. De voorzitter deelde mede, dat er mo- menteel weer drulc wordt gewerkt in de rich- ting van het verkrijgen van een lentraal punt van vrachtrijders, met goecie opslagp'aatsen Bestuursverkiezin Het aftredende bestuurslid, de heer G. Cloeck werd met algemeene stemmen herko zen. Een tweede G. A. M. 1. T De voorzitter leidde dit punt in. Ver schillende keeren waren er reeds stemmen op- gegaan om een tweede middenstandstentoon stelling te houden. Het bestuur had reeds voorloopige besprekingen gevoerd met de zustervereeniging „De Hanze" en er werd voorgesteld in September de tentoonstelling te houden. De heer T r ij b e t z stelde voor, dat de vergadering zich in principe voor het plan zou uitspreken, waarna het bestuur met na der uitgewerkte plannen kon komen. De secretaris sprak de verwachting uit, dat de eventueele tweede G. A M. I. T ook ditmaal weer zou slagen. Spr achtte het niet doenlijk dat een vergadering uitmaak* hoe een tentoonstelling moet worden gehou den. Op de interne organisatie moet niet een algemeene vergadering haar stempel druk- ken, doch de opzet moet in handen gelegd worden van enkele personen. Het bestuut vroeg dan ook het geheele vertrouwen van de vereeniging om de tentoonstelling voor te be reiden of dit te geven aan een aparte commis sie. De heer T r ij b e t z oordeelde, dat na de uiteenzetting van den vorigen spr., de zaak geheel gewijzigd was en het't beste was de verdere plannen aan het bestuur over te la ten. Dit voorstel vond algemeene instemming De besprekingen over de tentoonstelling werden vervolgens „in besloten zitting" voortgezet. RECTIFICATIE. In ons raadsverslag is een fout gesloten Even voordat de Raad tot schorsing over- ging, kwam volgens ons verslag mr. Sluis aan het woord. Niet deze, maar de heer Veen sprak echter. Men gelieve de betrokken alinea dus als volgt te lezen: De heer Veen: Bij ons heeft geen oogen- blik voorgezeten om voordeel te trekken. Er zijn hier raadsleden, die werkverzuim hebben en een ander in hun plaats moeten stellen Wij dragen ook ons penningske wel bij. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 5.52 uur licht PpovSwceaai nieuws BERGEN. De „Gebroeders Kalkoendoo> „Kunst Na Arbeid". In de Rustende Jager gaf gisteravond Kunst na Arbeid ten bate van de algemeene armen van alle richtingen een weldadigheidsuitvoe- ring. Gespeeld werd het blijspel „De Ge- broeders Kalkoen". Voor den aanvang sprak de heer A. Schoen een woord van dank aan het publiek voor de groote opkomst, waardoor het mogelijk was geworden om weer iets voor de armen te doen. Dank bracht hij ook aan alien, die be- langloos hun medewerking hadden verleend om de kosten zoo laag mogelijk te houden, opdat het resultaat zoo groot mogelijk zou zijn. Dat het publiek dit werk van „Kunst na Arbeid" weet te waardecren, bewees de pro- gramma-verkoop, die f 26 opbracht. Voorts mocht „Kunst na Arbeid" nog extra entreegelden ontvangen, zoodat het bereikte resultaat bevredigend mag worden genoemd. De aanwezigen hebben volop van het blij spel genoten. Het spel was, zooals wij dat van Kunst na Arbeid gewoon zijn. Allen deden hun best. naar waarnemingen verricht in den morger van 22 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, de Bildt. Hoogste baromerstand 777 8 te Weenen. Laagste barometerstand 758.5 te Lerwick. Verwachting: Zwakke tot matige zuidoos- telijke tot zuidwestelijken wind, zwaar be- wolkt of betrokken, weinig of geen neerslag, nog lichte vorst des nachts, overdag iets zachter. Zooals bij een liefdadigheidsuitvoering ge- bruikelijk is, laten wij ditmaal een bespre- king van het spel afzonderlijk achterwege. De door de afd. Bergen van den IJsbond Hollands Noorderkwartier op de Bergervaart georganiseerde wedstnjd in het hardrijden, ten behoeve van armen gezinnen werd gister middag door honderden belangsteilenden ge- volgd. Niet minder dan 52 rijders bekampten el- kander en rnenig spannende rit, waarin ten slotte de jeugd zegenvierde, werd er gereden. Voor ieder rijder werd een hoeveelheid le- vensmiddelen en brandstof verstrekt aan een arm gezin, dcor de ambesturen aangewezen. Aan geld was voor dit doei ingekomen 135. Aan gaven 100 pond spek, 75 witte- brooden, 50 pond erwten, 10 pond boter, 30 H.L. brandstof, enz. De le prijs zilveren medaille, voor den rijder, en een wollen deken voor een arm gezin, behaalde de heer P. Wartenhorst. 2e piijs grooten bronzen medaille en wollen deken, als voren, S. Wartenhorst. 3e prijs kleine bronzen medaille en Edam- mer kaas, als voren, P Briefjes fz. 4e piijs C. Hoebe, wollen handschoenen en 5 blikjes groerten, als voren 5e prijs J. Akerboom. kistje sigaren en 2 bussen petroleum, als voren. Na alloop der wedstrijden, had in't Berger Veerhuis van den heer J. de Min, onder groote belangstelling, de prijsuitdeeling plaats door den voorzitter, den heer P Blan- kendaa! die dank bracht aan alien die door het schenken van hun gave dezen wedstrijd mogelijk hadden gemaakt. Dank bracht hij ook aan de deelnemers, waarna hij er op geestige wijze aan herinner de, hoe ook hij ditmaal, docfr ean jongere was afgereden en dus moest ervaren, dat ook hij cuder wordt. Na af'oop bleef men nog wat gezellig bijeen. ~DE kaasmarkt. ALKMAAR, 22 Febr. 1929 Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 68 sta- peis, wegende 57215 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 46.50; Ccmmissie 45; Boerenkaas: Klei ne 50; Commissie 53.50', a'.les met rijks merk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 22 Febr. 1929. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 218 II.L.'s aangevoerd als: 55 H.L. tarwe 11— 12; 2.9 H.L. gerst chev. 1-2.40—/ 12.75; 95 H.L. haver 11.50—/ 12; 23 H L. boo n-en, w.o. bruine bconen 40—/ 46; citroen boonen 4548; witte boonen 55 64; 16 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 1720; grauwe erwten 22 27, a-lles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Febr. 1929. Langedijker Groentenveiling Rood-e Kool le s. 8—/ 17 80; Roode Kool 2e s, 8.9014 80; Gele Kool le s. 5 60— 10.80; Gele Kool 2e s. 5 208.70; Deensche Witte Kool 9.6017 60; Uien 12.50—/ 14.70; Grove f 6.4012.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 83000 KG. Roode Kool; 172000 K.G. Gele Kool; 112000 K.G. Deensche Witte Kool; 11500 K.G. Uien. WARMENHUIZEN, 21 Febr. 1929 Roo de Kool le s. 7.3018; Roode Kool 2e s 7.10—/ 15.20; Roode Kool (uitschot) 7.10—/ 7,50; Gele Kool le s 6.60 10.60; Gele Koo 2e s. 6.30—/ 9 60; Gele Kool (uitschot) 3.605.50; Witte Kool le s 9.60—/ 17.20; Witte Kool 2e s 8.5015.50; Witte Kool (uitschot) 3.60; Driei-ngen 13.30; Uien 15 15.30; Grove Uien 13.7013 80. Aanvoer: 67675 K G. Roode Kool; 31125 K.G. Gele Kool; 56300 K.G. Witte Kool; 2300 K G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 21 Febr. 1929. Uien 8.40—/ 13.20; Drielingen 9 10- 10.10; Grove Uien 8.1011; Peen 4.70; Roode Kool 7.30—/ 17 60; Door- schot 6.60—/ 16.20; Gele Koo-l 6.20 11.40; Doorschot 68 10; Deensche Witte Kool 9.20—/ 17.20; Doorschot 8.90'13.60, alles per 100 KG. Aanvoer: 16000 K G. Uien; 400 K.G. Peen; 186600 K.G. Roode Koo'; 69200 K G. Gele Kool; 168800 K.G. Deensche Witte Kool. KIEZERSLIJST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de KIEZERSLIJST dier ge meente, die van kracht zal zijn van 1 April 1928 tot en met 31 Maart 1930, voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage is nedergelegd van 23 Februarf tot en met 16 Maart a.s. Verbetering der lijst kan tot en met 9 Maart a.s. worden gevraagd door ieder, die meent dat hijzelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet vooi-komt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aan gewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. De lijst wordt verkrijgbaar gesteld: a. in afschrift tegen betaiing van 0.50 per beschreven bladzijde; b. in uittreksel, stemdistrictsgewijze, tegen betaiing van 30. Alkmaar, 22 Februari 1929. Burgemeester en Wetaouders voornoemJ, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2