onze Jaarlljksctae Reclameprijzen B. WILLERS - Langeslraat 29 Het zijn belangrijte factoren, welke „Gritzner Extra"* fSt Cinema Americain. „De IJzeren Divisie" Vanaf Zaterdag a.s. noteeren wij P. ZUIKER, PlusmweeteeEt Sterk verlaa^lc prfjzen in Verdronkenoord 84. Kerk en school Vanaf hedenavond de eerste vertooning in Alk maar van de gloednieuwe Super-Paramountsfilm Laken§, Sloopen. Handdoekeii, Theedoefeen. Tafel#oederen. ZUden en Wollen Stoflen. Knusen en Handsc-hoenen, Flanellen maehttieinden. Heeren Pyama's, Camisoles, Pullovers, en Vesten. er toe leiden, dat bij ket koopen van een naaimackine de kens veelvuldig vait op Deze in modernen stijl gebouwde en seer fraai afgewer kte naaimachines sijn killijk geprijsd. De koofd factoren sijn kortweg vervat in drie kegrippen Eenvoud, Smaak en Kwaliteit. Voor Alkmaar en omstreken ten in bepaalde gevallen, in verband met het aanvangsuur der morgendienstoefening, daarvan bezwaren worden ondervonden, dan is de minister be re id) daarin te doen voor- zien. VAKVEREENIGINGSKAS IN DE WAR. De trekkertde werkloozen gedupeerd .Uit een onderzoek, ingesteld door het ge- meentebestuur van Hengelo, is gebleken dat de administratie van de afd. Hengelo der Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders, een janboel is. Reeds is een justitioneel onderzoek aanhan- gig gemaakt. Een bedrag van f 1600 zou onreglementair door het hoofdbestuur zijn uitgek.erd, daar voor tal van leden de eontributiezegels niet geregeld zijn ingeplakt, waardoor ze geen recht op uitkeering hadden uit de werkloos- heidskas der organisatie, welke door het rijk en gemeente wordt gesubsidieerd. Het gevolg is nu, dat het gemeentebestuur door bemidceling van deze organisatie geen gelden wenschte uit te keeren. Dientengevol- ge zijn de werklooze leden thans genood- zaakt persoonlijk bij de Vereeniging „Ai- menzorg" hun steun in ontvangst te nemen. DE GRIEP- Te Arnhem. Het aantal griepgevallen te Arnhem neemt nog steeds toe. Vrle particuliere bedrijven hebben te kampen met gebrek aan personeel. Bij sommige bedrijven zijn 2025 pCt. van de personeelen ziek. Er zijn een aantal gevallen van griep met doodelijken afloop voorgekomen, maar het kwaadaardig karakter, dat de ziekte in 1918 kenmerkte, toen zeer veel slachtoffers vielen, ontbreekt gelukkig in het algemeen nog. Te Houtigehage (Er.). Door de griep is de o.l. school te Houtige hage (Fr.f tijdelijk gesloten. Nog geen vier- de deel van de leerlingen kwam op school, en van de drie leerkrachten zijn er twee onge- tteld. Lim- 10.15 Zon de KORTE GERICHTEN. Te Rijswijk is, 53-jaar oud, overleden t.r. L. G. N. Bouricius, sedert 16 Oct. 1907 gemeentearchivaris en directair van het Ge- meentemuseum te Delft. Teneinde het brandgevaar te verminde- ren zullen voortaan op het siadhuis te Delft de kachels 's nachts niet meer blijven bran- den. Gisternacht is te Delft ingebroken in de fabriek der Delftsche Melkinrichting van de firma Veth Co. Ongeveer zestig gulden am contanten worden vermist. De Raad voor de Scheepvaart heeft gisier een onderzoek ingesteld naar de oor- zaak van het vergaan van het Italiaansche stoomschip „Salento" op 26 November bij Zandvoort. Men herinnert zich dat bij deze ramp alle opvarenden om het leven zijn ge- komen. Gisterochtend is een acht-en-twintigja- rige werkman in de martinietfabriek aan den Crucquiusweg te Amsterdam tusschen een stapel cementplaten bekneld geraakt. Deman heeft vermoedelijk een ruggewervelfractuur. PREDIKBEURTEN. 24 Februari. Groote Kerk, voorm. 10X- uur, Ds. Bdar 3ij koud weer in de consistoriekamer. Woensdagavond 7 uur, de heer K. H Kammeijer, zendeling onder Israel in Am sterdam. Kapel, voorm. 10 uur, Ds. Hak. Avond 6 \wf' ^S' ^erwaal. 7-30 uur n.m Ds. G. J Waardenburg, van Haarlem. Jeugddienst. Fvangelisch-Luthersche Kerk. Voorm 10'A uur, geen dienst wegens ongesteldheid Dccpsgezinde Kerk, voorm. 10H uur, Mej Haumersen, van Koedijk. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm 10'A uur, Ds'. Houigast. Gereformeerde Kerk, voom. 10 uur, Preeklezen. Avond 6 uur, Ds. Dragt van Noordscharwoude. Collecte hulpbeh. kerken in de classis. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. LEGER DES HEILS. Zaterdag 23 Febr. 8 u. n.m. Openluchtsa- menkomst. Zondag 24 Febr. 7 uur v.m. Bidstond. 10 uur vm. Heiligingsdienst. 3.30 uur n.m. Verbiijdingssamenkomst (in de zaal). 8 uur n./n. Grootsclie Heilsmeeting. Dinsdag 26 Febr. 8 u. n.m. Soldatensa- menkomst. Donderdag 28 Febr. 8 u. n.m. Vertel avond door de Ensigns over Indie en het werk van het. Leger des Heils aldaar. UIT DE OMGEVING. Hervormde Gemeenten. AKERSLOOT, geen dienst (vac. men). BERGEN, avond 7 uur, Ds. Baar. Rechtz. Herv. E. V. „Maranatha", v.m. Ds. Weener, van Haarlem. 2 uur dagsschool, enz. Geref. Kerk, 10 uur, Leeadicnst, nanf. 5 u de heer R. Bronkema, Docterandus i. c Theologie. DIRKSHORN, avond 7 uur, Ds. Leeuw. EGMONDBINNEN (wegens de koude wederom dienst. in Egmond-Binnen), 10 uur, Ds. Spelberg. EGMOND AAN DEN HOEF, wegens koude dienst in Egmond-Binnen. GRQOTSCHERMER, geen dienst. GROET, zie Schoorl. HEER-HUCOWAARD, zie Veenhuizen. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatidekaal, 10 uur, Ds. G. A. den Hertog, van Amsterdam. KOEDIJK, geen dienst. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OTERLEEK, geen dienst. SCHOORL, 10 uur, Ds. Boeke, 1.30 uur, Zondagsschool. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. STOMPETOREN, 10 uur, Ds Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer van Nieuw straten, van Amsterdam. VEENHUIZEN, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. StadsiiieMWS MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN HET ALGEMEEN. Woensdag een zeer goed geslaagde avond in de Dancing van de Harmonie; uitgeschre- ven door de afdeeling Alkmaar van „Het Nut" met „Het Nederlandsche lied in ver schillende eeuwen" als programma. De voorzitter, Ds H. Westra, opende dezen voordrachtavond met een kort woord van welkom tot de aanwezigen wier aantal helaas. veel te gering was en gaf daarna met een kleine introductie het woord aan mevrouw Marguerite Couperus ui, Haarlem en haar begeleider op de piano, den heer Henk Valkenier uit Den Haag. De zangeres, in costuum uit de Middel- eeuwen. op het podium verschenen, gaf als inleiding een kort overzicht van de geschie- denis van het Nederlandsche lied in de op- eenvolgende eeuwen, hierbij den nadruk leg- gende op het kenmerkende, de belangrijkheid in de schoonheid dezer liedeven, zoowel uit vroeger als uit latere tijden. Om de "aanwezigen toehoorders hiervan eenig denkbeeld te geven, had de zangeres uit de groote verscheidenheid der bestaande lie- deren enkele grepen gedaan, deze in vijf groepen verdeeld en naar tijdsvolgorde ge- rangschikt. Het programma vermeldde achtereenvol- gens: lo. Geestelijke liederen uit de Middel- eeuwen; 2o Zestiende Eeuwsche liederen; 3e. Liederen, gezongen midden 17e eeuw; 4o Liederen uit de eerste helft der 19e eeuw en 5o Hedendaagsche Liederen. A1 deze liederen het waren er ongeveer twintig werden op zeer verdienstelijke wijze door mevrouw Couperus, met piano- begeieiding door den heer Valkenier, met voordracht en uitdrukking gezongen en op typeerende wijze gedramatiseerd. De tijden, waartoe elk dezer groepen van liederen behoorde, werden door de zangeres gedemonstreerd en uitgebeeld met een keurig en smaakvol costuum, dat met elegance ge- dragen werd, hetgeen in groote mate het succes van zang en voordracht verhoogde. De verschillende costuums waren untwor- pen naar vrouwenfiguren uit schilderijen van beroemde Museums. De uitvoering van alle liederen op den voet te volgen, zou voor dit verslag te veel ruitn- te vragen; moge het daarom voldoende zijn, enkele ervan in het bijzonder aa.i te strepen. En dan moet in de alleeerste plaats gencemd worden het Geuzenlied van Bergen op Zoom: ..Merck toch hoe Sterck", het eerste nummer uit de 2e afdeeling; met deze voordracht ver- wierf mevr. C. en zeer terecht een dave- rend applaus. Het was misschien wel het mooiste van het geheele programma; nog nimmer hadden wij dit overigens bekende lied (het staat thans op het carillon van de Groote Kerk alhier) met zooveel gloed en k'eur. met zooveel zeggingskracht hooren voordragen. Uit de eerste afdeeling (Middeleeuwen) voldeed het „Dry Coningen Liet" bijzonder goed, niettegenstaande de hooge eischen. waaraan een goede uitvoering hiervan o.i moet voldoen; eveneens viel nummer 2: „Van Jesuken en Sint Janneken" (Johannes <Je Dooper) zeer in den smaak van het publiek Uit de 2e afdeejinp' moeter hoc senoemd worden: „Van twee Ccnincskindeien en ,,De Naclitegaal sane een Liet"; terwijl uit de 3e groep (omstreeks 1650) genoemd worden: „Ik sag Cecilia comen" en „Schoon Lieveken, waer waer det gij welke met veel humor, op geestige wijze voorgedragen werden. De liederen van de le groep tijd om streeks 1830 ademden een zekere hoffe- lijkheid, welke dien tijd kenmerkte; dit kwam vooral uit in het lied: „Trommelaar met rooden mond dat met een zekere deftigheid en toch dok weer met gemakkelijke losheid voorgedragen werd, als ook in nummer 2: ,,Vensterliedeken'' Mocht ic sijn in den maneschijn, enz. Het bekende „Als de ziele luistert" van C. v. Rennes en „Voor de School" van Mama de Wijs—Monton, wer den gegeven als een paar typeerende liederen voor de 5e groep: „Hedendaagsche liederen" De kleine pauzen, noodig voor verwisse- ling van costuum, werden op zeer verdienste lijke wijze gevuld met de voordracht van enkele piano-nummers door den heer Valke nier, waarvoor ook deze artist met een dank- baar applaus beloond werd. Resumeerende: een programma met een groote verscheidenheid en een mooie afwisse- ling in de liederen, die prachtig uitgevoerd werden; een groot succes voor mevrouw Couperus en een woord van erkentelijkheid aan het bestuur der afdeeling van het Nut voor het organiseeren van dezen genotvollen avond. N. V. NOORDER BANK. In de gisteren gehouden jaarlijksche Alge- meene Vergadering van Aandeelhouders werd het dividend over het boekjaar 1928 vastgesteld op 9 pCt. (Dividendbewijs no 32) De heer J. Valkering Tzn. te Limmen, di- recteur van de N.V. ..Bloembollenkweekerij- en Handel J Valkering en Zonen", aldaar, werd tot Commissaris benoemd Klein is de mug, maar groot tut leed, Veroorzaakt door een muggebeet. Vragen, deze rubriek betreffende, kun- nen door onze abonn6's worden gezon- den aan Dr te Hennepe, Diergaardesin- gel 96a, Rotterdam. Postzegel van 7K> cent voor antwoord insluiten en blad vermelden. Voortzetting van een en ander over Eieren. De leeftijd van eieren en vrouwen is meestal onbekend. Aan het slot van mijn voorgaand ar- tikel heb ik er reeds op ge\\ ezen, dat er in Engeland pogingen worden onderno- men, ten doel hebbende buitanlandsche eieren te doen stempelen en dat hierte- gen ook stemmen opgaan, vvijl deze laatsten vreezen, dat dit wel eens nadeel inplaats van voordeel voor de Engelsche pluimveehouders kan opleveren. Een zeer machtige stroom in Enge land eischt echter stempelen en daar draait het ook wel op uit. En zoo zal het in andere landen ook gaan. Steeds stren- ger zal men de eischen moeten stellen voor Nederlandsche exporteieren om te kunnen concurreeren op -fde werelcl- markt en inmiddels zullen onze buur- landen hun eigen pluimveehouderij en eierhandel ook enorm verbeteren en ons beter kunnen beconcurreeren met hun eigen product. Ik voor mij zie dan ook de toekomst van ons land op dit gebietl niet zoo hoopvol in en geloof althans dat de snelle opbloei niet zal blijven volhou- den. Vandaar dat ik in tegenstelling van vele andere deskundigen, dat moet ik er direct bij zeggen, geen groot en- ihousiasme heb voor z.g. ejer-farms, zooals dat zoo heel mooi klinkt. De meest gezonde basis is voor mij pluim veehouderij als bijbedrijf op de boerderij en als men daar zijn best doet, legdie- ren, huisvesting, voed.ing goed te ma- ken, clan zal men met succes kunnm blijven concurreeren. Verder wordt <er eveneens getracht te voorkomen dat bijv. ouclere eieren, koel- huiseieren, voor versch verkocht wor den. De Duitsche bladen wijzen er in den laatsten tijd op dat in de buurt der Duitsche grenzen in Italie, Holland en andere landen groote koelhuizen zijn opgericht, en zelfs in Duitschland zelf ook, die ten doel hebben, enorme hoe- veelheden versche eieren .op te nemen en te bewaren totdat de prijzen opgeloo- pen zijn en ze dan op de markt te wer- pen, zoncler duidelijke aangifte dat het koelhuiseieren zijn. Meestal worden ze dan ook tusschen versche eieren ge- mengd en als versch verkocht. .Wie gewend is 's winters in de ste- Telefoon 412. in 10 acten. Een driedubbele geschieaenis van een jongen, van een regiment, van een naiie! Romantiek comedie historie allesgedomineerd door het karakier en de persoonlljkheid van Theodore Roosevelt. Amerika 1898. Cuba worstelt om de vrijheid. Spaansche onder dtukking Ametikaansche protesten. De Maine" gaat naar de haven van Havana. Plotseling, op een nacht wordt de .Maine" zonder waar- schuwing opgeblazen. Ontzettende opwinding. Slechts een man heeft den moed tot handelen. In een middag heeft Roosevelt, als Secretaris van de vioot, deze ge- mobiliseerd. Er komt oorlog. Vrljwilligers worden opgeroepen. Met de hulp van zijn viiend Leonard Wood, or^aniseert Koosevelt de „IJzeren Divisie". Uit alle deelen van de Vereenigde Staten worden de reciuten ver- zameld in het kainp van San Antonio. Van Oost en West, Noord en Zuid cowboys, Indianen, millionnairs, studenten, politieagenten en ontvluchte misdadigers. Om van deze ontzaglijke menigte individuen een regiment te maken is een taak waaraan zelis beroepsofficieren twij felen of zij ooit volbracht zal worden maar Roosevelt maakt het in orde, omdat hlj menschelljk is en niet vergeten heeft te lachen Tocgang boren I4janr. - Heerh'k verwarmde zaal. HBH Schitterende inuzikale illus'ratie. er bloed aan de oppervlakte van den dooier en ziet het ei er dus later bij ope ning onsmakelijk uit. Zelfs kan de bloe- ding zoo sterk zijn dat de kip inwendig verbloedt en sterft. De dooier wordt nu door den eileider geschroefd als het wa re en daar worden verschillende lagen eiwit om afgezet. Het publiek denkt. wel dat het eiwit een massa is docli dit is niet het geval. De lagen zijn zelfs ge- scheiclen door lieele teere bijna onzlcht- bare vliesjes, die echter aan de polen van den dooier door de wentelende bewe ging ineen gedraaid worden als een touw en als de z.g. hagelsnoeren zlcht- baar zijn. De laatstgevormde vliezen zijn veel dikker en liggen aan den bin- nenkant der schaal, die zich in de z.g. kalkklier rondom het buitenste vlies afzet. Nu kan er op den langen weg die het ei in den eileider die ongeveer een hal ve meter lang is, af te leggen heeft, heel wat gebenren. Ten eerste kunnen in den eileiderwand ook boeclvaten sprlngen en komt er dus bloed in het eiwit. Soms stolt dit bloed tot stukjes en als het ei dan gekookt wordt, denken de men- schen dat er stukjes lever (omdat de kleur daarop gelijkt) in het ei zitten. Sommige kippen doen dat geregeld en claar dergelijke eieren zeer onsmakelijk er uit zien kan men ze beter slachten. Gekker wordt het als zich in den eileider vreemde voorwerpen bevinden, Dit kan gebeurendoordat van uit den darm wormen in de cloaka komen en vandaar weer in den eileider of door dat door allerlei onbekende oorzaken stukjes stroo, insecten (sums meike- vers) in den eileider dringen. Bij ope ning vindt men dan in het ei tot zijn verbazing wormen, stukjes hout enz. Dit alles is natuurlijk ook nog zeer onschuldig, maar als we nu eens gaan denken over wat ik in het voorjaar schreef over de witte diarrhee der kui- kens en hoe bij deze ziekte de bacillen in den dooier zitten en zoodoende de broedeieren de ziekte overbrengen, dan komen we op een heel wat gevaarlijker terreln, n.l. dat van bacterien in eieren. In normale gevallen bevatten dooier en eiwit geen bacterien. Wel kunnen bacte rien vanuit de cloaka, net ah de straks genoemde vreemde voonverpen in den eileider dringen, doch dit is bij kippen waar geen haan bij loopt, zelden het ge val. De gezonde eileider heeft evenals de gezonde slijmvliezen van onze neus en keel het vermcgen bacterien onscha- delijk te maken. Bij kippen w.aar hanen bij loopen is de leans veel grooter dat vanuit de cloaka bacterien naar binnen dringen, vandaar dat dergelijke eieren 's zomers niet zoo lang goed blijven. Normaal gezonde eieren bevatten dus als ze gelegd worden van binnen geen bacterien. Wel d ingen bacterien voor al bij vuile eieren gemakkelijk door de schaal naar binnen en doen daardoor de eieren bederven. Ook schimmels drin gen gemakkelijk naar binnen en bij doorlichting der eieren ziet men dan aan den tinnenkant der schaal de zwarte scnimmelplekken. Vooral gewasschen eieren laten gemakkelijk deze kiemen door en bederven dus sneller. Een ty- pisch voorbeeld zag ik daa;van dezen winter. Een Deensche firma had een nieuw middel uitgevonden om eieren te conserveeren en verzocht mij daarmede proeven te doen. Het poeder moest opge- lost orden in water, de eieren 24 uur er in en dan er uitgenomen en gewoon weggelegd worden. Als voorbeeld hoe men met al dergelijke middeltjes op moet passen vermeld ik terloops even dat dii geheime poeder dertig verschil lende stoffen heette te bevatten, waar- van het geheim op allerlei geheimzintii- ge rr anieren tot den uitvinller was ge* komen. Allerprachtigst dus. Bij onder zoek bevatte het poeder bijna 50 kalk en 50 keukenzout! dus voor die 28 geheimzinnigheden was niet veel plaats overgeblevan! Het gevolg was echter dat van de paar honderd proef- eieren de behandelde eieren binnen eenige maanden allemaal rot waren (vooral de eendeneieren) en dat de on- behandelde eieren maandenlang later nog prachtig waren. Van uitvindingen gesproken! Ik wil dus maar zeggen dat een nor maal ei van een gezonde kip in een schoon nest gelegd, niet gauw in bederf overgaat, omdat het van b'nnen geen bacterien bevat. En nu eieren van zieke kippen? Daarmee zullen we een volgende keer wat anders beleven. Dr. TE HEN NIiPfi. den, ook in ons land, z.g. versche eieren te koopen tegen hoogen prijs, weet wel aan wat voor verrassingen hij van tijd tot tijd bloot staat. Indertijd heeft men aangegeven dat men door middel van het soortelijk gewicht den ouderdom van een ei kan vaststellen. Doordat bij bewaren uit de eieren vocht verdampt zal dus wat er in over blijft naar yer- houding zwaarder worden. Dit klinkt heel mooi maar als men nu weet dat bij versche eieren het soortgelijk gewicht al heel sterk verschillen kan (bijv. van 1.0784 tot 1.0914) dan ziet men wel dat men al heel voorzichtig moet zijn uit het soortelijk gewicht conclusies te trekken. Ook de omgeving waarin het ei be- waard is (vochtige of droge ruimte) is natuurlijk van enormen invloed. Verder dikte en dichtheid der schaal en zelfs het jaargetijde waarin de eieren gelegd zijn schijnt invloed te hebben. Mogelijk zijn er nog veel meer invloeden die het soortgelijk gewicht bepalen (voedering, ras, gezondheidstoestand der kippen). Vandaar dus dat de methode om door middel van het soortelijk gewicht den leeftijd der eieren te bepalen niet inge- burgerd is. Daar de z.g. drijfinethode in zoutop- lossingen van verschillende concentra te op hetzelfde idee berust, n.l het soortelijk gewicht aan te wijzen, is ook deze methode mislukt. Verder heefc men het geprobeerd met de z.g. percussiemethode, het beklop- pen der eieren met den riagel van een vinger om daaruit naar gelang van de klank den ouderdom te bepalen. Ook is wel aangegeven door middel van de punt der tong de temperatuur der eie ren aan beide uiteinden te bepalen, wat naast hoogst onbetrouwbag.r, hoogst vies en onh.vgienisch is. De beste methode is dan ook altijd nog gebleken te zijn, het z.g. schouwen, d.w.z. dat men de eieren voor een ope ning houdt, waarachter of waaronder een sterke lichtbron is aangebracht. Deze methode past men ook toe bij de broedeieren om te zien hoever het kui- ken ontwikkeld is en als men over een goede lamp beschikt staat men vaak verbaasd hoeveel men door de schaal heen kan zien. Wat er in kan zitten. Over eieren en bacterien. Nu ik toch over eieren bezig hen wil ik eens een korte beschouwlng wijden aan een vraagstuk dat al heel wat pen- nen in beweging gebracht heeft en dat blijkens de vragen, die mij herhaalde- lijk op lezingen gesteld worden heel wat menschen interesseert. Bovendien is dit vraagstuk werkelijk van heel groot be lang uit een oogpunt van eier- consumptie, volksgezondheid en econo- mische pluimveehouderij. Om dat di rect maar duidelijk te maken formuleer ik de meest voorkomende vraag even heel kort. Gebleken is dat een aan tu berculosa lijdende kip eieren kan leg gen die van binnen tubercelbacillen be vatten. Zijn zulk.e eieren gevaarlijk om op te eten? (eierenconsumptie, volksge- zondheid) Pluimveetuberculose komt nog al vrij veel voor, is dit een schade- lijke ziekte van den pluimveestapel? (economische pluimveehouderij). Nu zie ik meer kans om over een dergelijk probleem twintig artikelen te schrijven dan een paar, cToch onze le- zers, die zoo eens in de week wel eens wat over kippetjes willen lczen in een gemakkelijk opneembaren vorm, zou- den er toch smakelijk voor bedanken, week in, week uit over eieren en bacte rien doorgezaagd te worden. Dus moet ik mij beperken tot slechts heel enkele punten. We moeten dan weten dat een nor maal ei van biniien bevat een dooier, eiwit en scliaalvliezen. Over elk dezer deelen laat zich weer heel wat zeggen, om echter zoo kort mogelijk te zijn ver meld ik all een dat de dooier gevormd wordt in den eierstok. Zoodra zij haar volleclige ontwikkeling gekregen heeft in een soort blaasje dat veel bloedvaten bevat, barst dit blaasje en wordt de dooier geduwd in de trechfervormige opening waarmede de eileider begint. Als men een kip die aan den leg is opent ziet men deze dooierblaasjes als druiven aan een tros hangen en ziet men ook duidelijk op elk blaasje een witte streep van ongeveer 15 m.m. lang en 2 m.m. breed. Hier zitten geen bloed vaten en hier scheurt het blaasje open om den dooier uit te laten. Fclieurt het vljesie niet op de goede plek, dan komt

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7